f Drie Soesterbergers in gemeenteraad Zo stemde Soesterberg: ëinig interesse van de bevolking Country Line Dancing groot succes Dartkampioenschappen in Burgstede BEZORGERS/STERS IXS3ZSEI OJBER Jan van der Velde: 75 jaar vakbondsman Reumafonds zoekt collectanten Gratis advies WOENSDAG 11 MAART 1998 Pierre Storimans CDAvia voorkeursstemmen gekozen - ren wachten' uchtvaart Herinnerings Monument toegelicht «"vergadering GOS ferrassingstocht iet Seniorenbus in april en mei Dagblad "De Telegraaf" Soest/Soesterberg 'De Drie Eiken' Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening f| Meningen van lezers I 'Dankuwel' 'Hartelijk dank!' Vooral ideaal voor alleenstaanden Landelijke reumaweek 16 t/m 21 maart Speciale aanbieding Vaillant nu f1985 (incl. BTW) f VOGR.IAARS I VLOOIENM ARKT TOEGANG IS GRATIS VOL IS VOL BIX NU. 0346 351975 Agenda - #**><3 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 \T 32A Cultureel Centrum illaertstraat 49, te». 6022188 ensdag 25 maart li Karei van Geet (VVD). [et ingang van april, wanneer de iwe gemeenteraad wordt geïn- erd, hebben drie Soesterber- ;ers zitting in de lokale volksverte- oordiging. Het zijn Wil Steke- urg (PvdA), Pierre Storimans IA) en Karei van Geet (WD). ■eest opmerkelijke entree maakt ïans die negende op de CDA-lijst stond, maar via voorkeursstemmen is gekozen. Om via deze zij-ingang in de raadzaal te komen, had hij 187 stemmen c Rrandt o U 13302331 te komen, had hij 1! /Ca orancil speelt nodig (minimaal 25 procent van de kies- seizoen zijn de theaterzalen erland weer even het domein van; >t 6-jarigen als Cees Brandt "Ei hten" komt spelen. Net als bij deler). Storimans kreeg er 265, waarvan 254 in Soesterberg en verdringt Besse- line Gerritse uit de raad. Zij is al twaalf jaar fractielid van het CDA. Storimans: "Ik zal mijn uiterste best doen om spoedig ingewerkt te zijn in de Pierre Storimans (CDA). als zou Naseri meer dan 187 stemmen hebben gekregen, dan is het de vraag of hij in de raad zou hebben mogen plaats nemen. De Soesterberger zou dan Pie- ter ten Hove hebben gepasseerd. Ten Hove maakte de afgelopen vier jaar deel uit van het college en is binnen de PvdA ook de beoogde wethouder voor de pe riode tot 2002. Van de bijna zevenduizend inwoners van Soesterberg waren er 4.912 stemge rechtigd. Van hen togen er 2.515 naar de stembureaus, wat neerkomt op een per- Wil Stekelenburg (PvdA). centage van 51,22. Dat is lager dan het plaatselijke percentage (59,51). Bewoners van De Heybergh vonden het vreemd dat ze naar de Carolusschool moesten om te stemmen, terwijl ze bin nendoor veel gemakkelijker in De Drie Eiken terecht hadden gekund. Verder bleken de naamplaatjes op de stemma- chine in de loop van de dag te slijten, waardoor ze moeilijk leesbaar waren. Dit kwam doordat men was vergeten een beschermende, plastic laag over het toetsenbord aan te brengen. succesvolle voorstellingen "Mor .gemeentelijke politiek en op een zinni- ik bij je wonen" en "Verborg ge wijze een bijdrage te kunnen leveren jes" valt "Even Wachten" weersï in het welzijn van Soest en Soesterberg," loor de uitermate visuele krat aldus het aanstaande raadslid. ;t constructie-decor spelen licht: iNieuw in de raad is ook Karei van Geet iekfragmenten een hoofdrol. die door de WD op een opvallend hoge plaats was gezet. Hij stond sowie so op een verkiesbare plaats en was dus al zo goed als zeker van een zetel in de raad. Op Van Geet werden 261 stem men uitgebracht, waarvan 227 in Jgjesterberg. Wü Stekelenburg begint aan haar vier ing;. termijn als raadslid. De PvdA-ster jnd op de tweede plaats op de lijst van partij en lqreeg 510 stemmen„ypj-| keurig verdeeld over de stembu- )Lin Soest (266) en Soesterbergi ir partij- en dorpsgenoot Abbas Na seri kwam 31 stemmen tekort om via 'oorstelling begint om 14 00 ik voorkeursstemmen gekozen te worden ten kosten f 7,50 voor kinderen: <voor de raad- De 8rote steun voor Ste" - voor volwassen. Informeer <x igfnburg van Soesterbergers heeft zijn naar strippenkaarten. installatie mogelijk geblokkeerd. Maar n Wachten" is het verhaal vans ster die op een berg gaat wacht een vallende ster te vangen. s mensen in het dal heb.ben verte :r weieens vallende sterren terec en op de berg. De meester ontde lij niet de enige is die al eens c« is geklommen om een ster te vï Ondanks zijn ongeduld blijft iter wachten op-de vallen* ang zou kunnen gaan duren, loet wel zijn hoofd erbij houden;! ekt dat als je eenmaal een vallei gevangen hebt, dat je dan je h( verliezen. RAAD 1998 RAAD 1994 stemmen stemmen Opkomst 2509 2558 WD 818 750 CDA 551 505 PvdA 470 407 BAM 43 280 nojtaori abaH nfifi166 -354 123 413, 1 tktl rr 1 ^^34t 272 D'66 GPV/SGP/RPF 84 97 's Brandt. Foto: Hans Meermar reniging Groepswonen Ouderet' (GOS) houdt op dinsdagmiddag art haar 9e jaarvergadering in hof aan de Klarinet. Op de agefl- 33 o.,m. de jaarstukken en be- wisselingen. Na de pauze spreekt mr. R.E. Schippers over erfrecht ulierecht. OS telt momenteel twee woon- ;n: het huurcomplex "Konings- 33 de Koperwiek (al vier jaar) en issenburcht", die achter het nieu- amhage en de AH-supermarkt in ijk wordt gerealiseerd en zowel uit j als koopwoningen zal gaan be- inkomst begint om 13.30 uur. resseerden zijn ook van harte 55-plussers heeft de Senioren- ok dit jaar een verrassingstocht stippeld. Die wordt gereden op iterdagen 25 april en 2 en 16 Belangstellenden kunnen ook dezen voor de ochtend (9.00* jjjur) 0f de middag (13.00- ijdrage voor de tocht is 21 gu'* inclusief koffie en gebak. Aan- en wordt zo snel mogelijk te 'eren, omdat de belangstelling zijn. ïniorenbus is telefonisch bereik- ran maandag tot en met vrijdag •00 tot 16.00 uur, tel. 6019190. kan me niet voorstellen dat men laat inpakken door een paar ;enbuien en een voetbalwedstrijd niet een monument wil bekijken [t straks het centrum van het dorp it sieren. Ik dacht dat men in' sterberg nogal trots was op het ip vliegdorp'. |t was een ontboezeming van een be ker uit notabene Zeist die op don- ag 5 maart j.1. de informatie-avond 'er het op te richten Luchtvaart Her- rings Monument in dorpshuis Burg stede bezocht. Slechts een klein aantal 'Belangstellenden toonde belangstelling voor de replica die stond opgesteld. Ze waren vol lof over de robuuste ijzeren vleugel en zijn oersterke basis als sym bool voor de luchtvaart. Namens de Commissie Beeldende Kun sten van de gemeente Soest gaf dhr. A. Öudheusden uitleg over het ontstaan en dèverdere gang van zaken van het kunstwerk. Hij prees daarin de samen werking met de zogenaamde 'commis sie Soesterberg'. De Amsterdamse kun stenaar dhr. Jan de Baat verwoordde zijn overwegingen die hem tot dit resul taat brachten. De herkenbaarheid noemde hij de vleugel met zijn begrijpe lijke symboliek voor de luchtvaart. 'Een monument dat vooral in het voor bijgaan zal worden waargenomen moet direct aanspreken, niet alleen in zijn symboliek, maar ook in de vormgeving. Daarom heb ik een krachtig en vooral ook een sierlijk geheel gemaakt als een igename verrijking van de woonom- ing, die Soesterberg als bakermat van de Nederlandse luchtvaart in herin- ing brengt. De lokatie maakt een irdige indruk, maar ik weet dat de Smeente Soest dit gaat aanpassen. In basis van het kunstwerk zijn lichten igebracht op eenzelfde wijze als die in een startbaan, waardoor het beeld bij duisternis wordt verlicht. De uitvoe ring is roestvrijstaal 316 en bestendig tegen vandalisme. Het behoeft geen ónderhoud dan mogelijk het verwijde ren van graffiti', aldus de Baat. Onthulling Namens het Soesterbergse comité gaf dhr. Hans van der Veen een uitleg over de onthulling van het kunstwerk op woensdag 1 juli 1998. Hij benadrukte dat dit per definitie een Soesterbergse aangelegenheid is en als een feestdag aangemerkt mag worden. Om de finan ciële kosten hiervan het hoofd te kun nen bieden, deed hij een dringend be roep op het plaatselijk bedrijfsleven, middenstand, verenigingen en bevolking hen hierin te steunen, door een gift te storten op bankrekening 37.52.11.667 van de Rabobank, ten bate van het Fonds Luchtvaart Herinneringsmonu ment Soesterberg. Ook de leden van het comité vonden het vreemd dat zowel de politiek, de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) en de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) duidelijk niet aanwezig waren. De toch aanwezige Soesterber gers maakten een goed gebruik om vra gen te stellen en spraken zich bijzonder positief over het kunstwerk uit. zoekt Verdienste ±f 75,- 80,- per week. Aanmelden: van Barneveld, telefoon 035 - 602 18 41. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Creatief met brooddeeg Donderdag 19 en 26 maart kan men om 09.30 uur weer meedoen met de cursus: creatief met brooddeeg. Maak uw eigen paasdecoraties. Opgave tot 18 maart a.s. 12.00 uur via telefoon: 351402, kosten een rijksdaalder, excl. materiaal. Bingo Vrijdag 20 maart draait de maandelijk se bingo, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.00 uur. Kaarten kosten zes gul den, incl een kopje koffie. Creatiefmarkt Zaterdag 28 maart wordt van 10.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse creatiefmarkt ge houden. Vele hobbyisten tonen hun creatieve vaardigheden. De toegang is gratis. Zijde schilderen Donderdag 2 april wordt om 09.30 uur de cursus zijde schilderen gehouden. Zoals men in deze krant heeft kunnen lezen worden mooie zijden sjaals ge maakt. Opgave tot 1 april te 12.00 uur via telefoon 351402. Kosten 7,50 in clusief materiaal. Zondag 15 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn (biddag) STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 3 maart: Egbertus Hendrikus (Bert) Koning (85), Moerbessenberg 50. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Je staat op de negende plaats van de CDA-lijst, voor zo'n binnenkomer als ik ben je daarmee best tevreden. De ge meenteraadsverkiezingen komen dich terbij en de mogelijkheid van 'voor keursstemmen' wordt gelanceerd. Je denkt, dat is voor een ander, dus dat zal nooit bij mij gebeuren. Dan zijn de ver kiezingen geweest en is het toch waar. Van de negende plaats ineens naar de derde; het is bijna een droom. "Ik ga ervoor", heb ik in deze krant gezegd en daar blijf ik bij. Een ieder die op mij een stem heeft uitgebracht, wil ik bedanken voor zijn vertrouwen. Soesterberg heeft nu drie mensen in de gemeenteraad en dat is een goede zaak. Ik zal mijn uiter ste best doen om spoedig ingewerkt te zijn in de gemeentelijke politiek om op een zinnige manier een bijdrage te kun nen leveren in het welzijn van Soest en Soesterberg. Voor uw suggesties en ideeën houd ik mij gaarne aanbevolen. Pierre Storimans De gemeenteraadsverkiezingen hebben plaatsgevonden en o.a. voor de WD met een positief resultaat. Als inwoner van Soesterberg had ik me voor de WD kandidaat gesteld en kreeg, na selectie, plaats 5 toebedeeld. Immers de WD wilde ook weer een 'Soesterber ger' in de raad. Nadat op 4 maart jl de zetelverdeling was bekend gemaakt, volgde de rangschikking van de kandi daten en tot mijn grote verrassing bleek dat het aantal kiezers dat de stem op mij had uitgebracht, overwegend in Soester berg maar ook in Soest, zo groot was dat ik ruim boven het aantal voorkeurstem men kwam en zodoende op de derde plaats eindigde. Ik dank de kiezers voor het in mij gestelde vertrouwen en ik zal naar eer en geweten mijn nieuwe uitda gende taak gaan uitvoeren en uw ver trouwen niet beschamen. Karei van Geet Meer berichten over Soesterberg op pagina 15 'Als alleenstaande, ietwat oudere vrouw is dansen nagenoeg onmoge lijk. Maar sinds de Country Western Line Dancing bij Danscen trum Rellum wordt gehouden, ben ik twee keer per week echt een avondje uit.' Op uitnodiging van enkele dames werd Danscentrum Rellum op zo maar een woensdagavond bezocht. Direct bij bin nenkomst was een gezellige ontspannen sfeer duidelijk waarneembaar. Aan de bar en in de zaal zaten veel dames met enkele heren een kopje koffie te drinken of nipten aan een glas fris. Opvallend veel dames vulden de zaal, van wie som migen de bekende Western Hoed en korte laarsjes droegen. Op aanwijzen van het echtpaar Rellum werd een ieder de bewegingen en pas sen verbonden aan deze populaire lijn- dans bijgebracht. Het grote verschil met stijldansen is, dat hier niet in paren wordt gedanst. Tegenover een enorme brede spiegel stond men naast en ach ter elkaar in rijen en werd er goed ge oefend. Eerst zonder muziek en kort daarop ging het alshetware automatisch op de begeleidende country muziek. Hoe meer men de dans onder de knie kreeg, des te gracieuzer werden de be wegingen. Een gezamenlijke sport die aan de lachende gezichten te zien, dui delijk als een heerlijke ontspanning werd beschouwd. In een korte rustpauze had men net adem genoeg om even te reageren: 'Sinds mijn man overleden is, ga je als vrouw niet meer zoveel uit. Van vrien den hoorde ik dat hier bij Danscentrum Rellum zonder partner kon worden ge danst. Schoorvoetend ben ik hier naar toe gegaan en zag wat country line dan sen inhield. Ik moet je zeggen, ik was direct enthousiast. Samen met vele an deren is het niet alleen dansen, maar ook een soort sport in ritmische bewe gingen. Al je lichaamsspieren worden gebruikt en dat ook nog in een gezelli ge ontspannen sfeer en ruimte, wat wil je nog meer. Ik raad iedereen en vooral oudere dames en ook heren aan, dit te beoefenen. Je krijgt een gezellige avond uit, met ook nog een sport die heel ge- Voor Country Line dansen heb je geen vaste danspartner nodig. zond is voor lichaam en geest. En dat voor slechts 35 gulden per maand en ook nog in je eigen dorp', aldus een van de vele dames. Elke maandag-, woensdag- en vrijdag avond kan men voor deze nieuwe dans- sport terecht in Danscentrum Rellum aan de Rademakerstraat. Zaterdag 7 maart werden in dorps huis Burgstede te Soesterberg de Nationale Jeugdteam Dart Kam pioenschappen gehouden. Vanuit aile delen van het land waren der tien teams gekomen om de onder linge 'pijltjesrace' te houden. Er waren teams uit Emmen, Apeldoorn, Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. Per team stonden maximaal vijf deelne mers aangetreden en met hun begelei ders werd het dorpshuis door ongeveer honderd over het algemeen jongens be volkt. Men kwam uit in de aspiranten- groep, leeftijd 12 tot 14 jaar en de junio ren van 13 tot 17 jaar. Om 12.00 uur vlogen de eerste pijltjes in de richting van het dartbord en omstreeks 17.00 uur werd de laatste vlucht gemaakt. Dit was meer een onderlinge krachtmeting, de vorige week waren er selectiewed strijden waaruit het beste team zich manifesteerde en op 14 maart Neder land moet verdedigen in de Internatio nale Dartkampioenschappen in Bulga rije. In een rustige en ontspannen sfeer ston den de deelnemers achter de houten lat om soms op verbluffende wijze de pijl tjes in het juiste vak te mikken. Voor' alle deelnemers was er een herinneringsprijs. Onder hen was John van der Velde uit Rotterdam. Hij had juist zijn eerste se rie goed gegooid en was er even tijd voor een broodje met. 'Ja, waarom dart- sport. Als je me dat vier jaar geleden had gevraagd, had ik je mogelijk uitge lachen. Ik dartsport? Ik speelde toen le klas KNVB voetbal en dacht niet aan dartsport. Maar een flinke trap tegen m'n rechter enkel en het was afgelopen met voetballen. Ik heb nog getracht om te gaan volleyballen, maar ook dat was 'AI die jaren dat ik lid was van de FNV heb ik nog nooit een dag ge trokken. Ook hoefde ik nooit een beroep op de bond te doen voor het verkrijgen van een bepaald doel. Ze hadden aan mij geen moeilijke klant'. Jan van der Velden (89) is geboren en getogen in Noord-Holland. Op 17-jari ge leeftijd, dus in 1926, stond hij al in een machinefabriek in Amsterdam. 'Het was een tijd van'aanpakken. Je was dol blij als je werk had', aldus Van der Vel den. Het was ook de tijd van de op komst van de vakbonden. Hij heeft die strijd, want dat was het, meegemaakt. Op 1 januari 1928 meldde hij zich als 19-jarige jongeman aan als lid van de vakbond. Van der Velden: 'Dat deed je op grond van solidariteit met de anderen. Hoe meer leden van de bond, des te sterker stond je als werknemer. Ik heb nooit meegemaakt dat we het werk staakten om kracht aan onze eisen bij te zetten. Wel zag ik dat in mijn directe omgeving en dan ging het er hard van langs'. De moeilijke dertiger jaren kwamen, waar in zorg en ellende troef waren. Van der Velde was toen begin twintig en begreep dat, naast de 'oudedagsuitkering', een klein pensioentje voor de oude dag wel eens heel welkom zou kunnen zijn. Maar dan moest je een baan bij het Rijk hebben, werd hem gezegd. En zo ging hij op de informatietoer en belandde in een machinefabriek in Nieuw Milligen, die eigendom was van het Departement van Defensie. 'Ik werd daar plaatwerker en later voorman. Nu noemen ze dat geloof ik technisch ambtenaar. Tot mijn pensioen in 1974 heb ik daar gewerkt en met heel veel plezier. In al die tijd heb ik de bond nooit voor een bepaalde zaak hoeven te gebruiken. Het was al leen de zekerheid, je had iets achter je staan en nu nog. Daarom ben ik nog steeds lid van de FNV en dat was op 1 januari van dit 70 jaar', aldus een dank bare Van der Velden. Op zijn reizen van Amsterdam naar Nieuw Milligen en terug, kwam hij ook door Soest. Kennelijk is hij daar eens gestopt, want daar leerde hij zijn echt genote kennen. Samen verhuisden ze omstreeks 1958 naar Soesterberg en kregen een pas gebouwde woning aan de Generaal Spoorstraat. Nu wonen ze al weer vele jaren aan de Van Angeren- straat en met plezier. 'Ik hoop nog heel wat jaren lid te mogen zijn van de vak bond', aldus Van der Velden. Reuma is met anderhalf miljoen patiënten volksziekte nummer een, die iedereen kan treffen, jong en oud, man en vrouw. Reuma slaat niemand over! Het boegbeeld voor deze landelijke campagne is de 12-jarige Tess, die al zes jaar jeugdreuma heeft. Met haar door dringende vraag: 'Heeft u even tijd voor mij?', richt zij zich tot onder andere Soesterbergers om te collecteren en als de collectebus bij de deur komt, te ge ven! Tess: 'Elk jaar komen er meer kinderen die de akelige ziekte van reuma hebben. Wist u dat een op de duizend kinderen aan reuma lijdt en er per week vier kin deren met reuma worden geboren? Knappe artsen zoeken naar de oorzaak van reuma en dat kost geld, veel geld. Dit onderzoek moet doorgaan. Vanwe ge bezuinigingen krijgen we bijna geen geld meer van de regering, We zullen het nu samen met elkaar moeten doen. Wilt u in Soesterberg mij en allen die lijden aan reuma, een handje helpen? Ik zou het gaaf vinden als u even belt naar 353292, want daar zitten ze te springen om collectanten. En als ze met de bus bij de deur komen, alvast hartstikke be dankt. De hartelijke groeten van Tess'. A' veel te zwaar voor mijn enkel. Mijn ouders runnen een cafe en daarin wordt onder andere ook het dartspel bedreven. Voor de lol deed ik in wedstrijdverband eens mee, en kreeg er ineens schik in. Ik speel nu al bijna vier jaar en al zeg ik hetzelf, ik sta landelijk behoorlijk hoog. Al zou ik weer terug kunnen naar voet bal, dan deed ik het niet meer. Dartspel is een heerlijke sport en komt aan op tact en inricht', aldus John. Elektrotechnisch instaliatiebutv Lichtstudio dras, water en c. v. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Type CWK 24-12 Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 ZMterdaft 21 maart KHtS, i 10.00 t in 154)0 uur. UiC&rTKs Hiirgrvt«-t!«! to j dorpsplein Ï7. Huur ook eea kraam voor maar hfl 97üH> hfl ÏO.- borg-. hij inschrijving te voldoen. Wees snel want Donderdag 12 maart 10.00 thema-ochtend ANBO, 3 Eiken Zaterdag 14 maart 18.30 ladderwedstrijd, skibaan

Soester Courant | 1998 | | pagina 11