I SoVoCo wil vanavond setje pakken Firtina'93 is kluts kwijt =51 [ehakt Smeeing/BDC verliest Michel Roest n bier Succes gedisciplineerd Stam/SoVoCo Gemiste kans voor heren Red Stars j eve x Carl Verheijen IBP ii li i HANDBAL Derde damesteam laat aanstaande landskampioen even schrikken VOLLEYBAL VOLLEYBAL ZWEMMEN Nu ook verlies tegen Dynamo Duinkikkers: 13 clubrecords en 44 persoonlijke records Auto gestolen ZAALVOETBAL Twee jeugdleden Smeeing/BDC in afdelingsselectie PAGINA 13 TBAL zondag René Versteeg nieuwe trainer SEC-zondag HAATSEN 'OENSDAG 11 MAART 1998 SOESTER COURANT Inhaalrace tegen koploper Olympia loopt spaak Jongens kadetten van Red Stars gaan Europa in Soesters maken korte metten met koploper ForzalHoogland Basketballers vergooien mogelijkheid op tweede zege BASKETBAL r pi §Sf wint gewestelijk 'C Ê^m baankampioenschap ..éi Mm oP de Vechtse Banen in Utrecht is ■makelaar ïr zorgen. /ANDELSPORT egenval houdt indelaars van Ie straat See you bij Toontje Sanitair donderdag: Weekend: maandag Michel Roest komt de rest van dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Smeeing/BDC. De op bouwer blesseerde zondagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Olympia (23-30) zijn rechter enkel. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat Michel Roest niets heeft gebroken en dat er evenmin iets is afgescheurd, maar zijn enkelbanden hebben zowel aan de binnen- als de buitenkant een forse optater gekregen. Op het moment dat hij wilde wegdraaien van zijn tegen stander stond er iemand op zijn voet en hoorde hij tweemaal 'knak'. Het gips, waarin zijn enkel werd ver pakt, mag er komende maandag af. Daarna zal het gewricht nog enkele we ken worden ingetapet. De verwachting is dat Roest de resterende vier wedstrij den-zal -missen. Tn het duel- verloor Smeeing/BDC ook Charles van Zetten, maar de kwetsuur van de hoekspeler lijkt mee te vallen. Smeeing/BDC probeerde zondag tever geefs koploper Olympia te verslaan. De Soester ploeg was uit op revanche, na dat het in de uitwedstrijd het grootste pak slaag sinds heugenis had gekregen (32-19). In die opzet leken de handballers aan vankelijk te slagen. Na twaalf minuten was het 7-6 voor Smeeing/BDC, onder meer dankzij de goede wisselwerking tussen Michel Roest en cirkelspeler Ri- chard van den Hoef. Maar in de tien volgende minuten kwam Smeeing/BDC niet tot scoren. Balverlies Opvallend was dat beide teams vaak balverlies leden. Opmerkelijk was voor al dat Arjan Roest in dat verband de kroon spande. De anders betrouwbare midopbouwer leverde de bal voor rust zesmaal in. Smeeing/BDC vergooide de bal meer dan twintig maal, Olympia in totaal een keer of veertien. Tijdstraffen in de laatste acht minuten van de eerste helft kwamen Smeeing/ BDC duur te staan. Olympia, dat goe de individuele spelers heeft, liep in de overtal-situaties van 8-8 naar 9-13. Die marge bleef tien minuten in stand. Toen kreeg Guus Tourné voor de derde maal een tijdelijke verbanning, hetgeen Hier is Michel Roest nog volop in ac tie tegen Olympia. Vijf minuten voortijd zou hij uitvallen met een blessure aan zijn enkel die in het ziekenhuis in gips werd verpakt. Foto: Aldo Allessie uitsluiting voor de rest van het duel be tekende. De irritatie nam toe door de te zware straf en Olympia profiteerde (16- 23). En toen Arjan Roest tot overmaat van ramp voor het eerst een strafworp miste, dreigde Smeeing/BDC in het laatste kwartier opnieuw tegen een monsternederlaag op te lopen. Nog één keer rechtte de ploeg de rug. Binnen twee minuten werd het 19-23 en de time-out, waarin de Hengeloërs vluchtten, had aanvankelijk geen effect. Elf minuten voor tijd leefde Smeeing/ BDC weer: 21-23. Daarna gebeurde er van alles. Van Zetten viel uit, ballen vlo gen tegen paal en lat en Smeeing/BDC gooide de bal een paar keer slordig weg in kansrijke situaties. Toen Michel Roest vijf minuten voor tijd (21-25) kermend van de pijn naar het ziekenhuis vertrok, was de Soester ploeg dusdanig aangesla gen, dat Olympia alsnog een geflatteer de uitslag mocht neerzetten: 23-30. Bij een professionele club als Arke/ Pollux liggen zelfs de bordjes met rugnummers klaar voor het geval er moet worden gewisseld. Maar de Oldenzalers hadden er niet op gere kend dat bij Stam/SoVoCo 3 de nummers pas bij 25 beginnen. Treffender had het verschil tussen de aanstaande landskampioen uit het oos ten en de derde divisionist uit Soest niet tot uiting kunnen worden gebracht. Zo ongedwongen als maar kon begon Stam/SoVoCo aan de ongelijke strijd in de kwartfinale van het nationale beker toernooi. Maar dé bekersensatie van dit seizoen, die eerder al de eredivisieploeg van Martinus had uitgeschakeld, spotte aanvankelijk met de wetten der logica. Muisstil werd het in de sporthal, waar binnenkort het landskampioenschap kan worden gevierd, toen Stam/SoVo Co brutaal leidde met 8-14. Natuurlijk, Stam/SoVoCo had in de personen van Ineke Remkes, Irene Koe- lewijn, Judith Meerding en Petra Hen- drikse veel routine meegenomen, maar toch. Arke/Pollux schopte het in de Champions League tot de kwartfinale en won tot vorige week woensdag alle zeventien wedstrijden in de eredivisie en gaf daarin slechts twaalf setjes weg. Een setzege op Arke/Pollux had voor het derde damesteam van de Soester club op zich al zelfvoldoening gerecht vaardigd. Maar toen Arke/Pollux Kir- sten Gleis van de bank haalde, was het gebeurd met de stille hoop van Stam/ SoVoVo. De international behoedde haar team voor een blamage: 16-14. In de grote hal maakte de thuisclub het de Soesters bijzonder moeilijk door van ver achter de achterlijn te serveren en uiteindelijk gaf de kwaliteit de doorslag. De uitslag van de tweede set was over eenkomstig het niveauverschil (15-4), daarna gaft Stam/SoVoCo nogmaals goed partij (15-9) en duurde het al met al anderhalf uur voordat de underdog zich gewonnen gaf. Een ronde eerder had het tweede damesteam van Stam/ SoVoCo het drie kwartier volgehouden. Return Omdat de kwartfinale uit een dubbel programma bestaat, mag Stam/SoVoCo 3 vanavond proberen alsnog een setje af te snoepen van de voornaamste kandi daat voor de nationale titel én de beker. Om 20.15 uur begint in De Bunt de re turn. Ineke Remkes hoopt dat haar ploeg beter uit de voeten kan, nu Arke/ Pollux in de kleine zaal niet van ver kan serveren. "Wie weet wat we allemaal gaan beleven met veel publiek en sfeer," aldus de routinier. Tijdens de vierde competitiewed strijd zaterdag in Aqua Indoor heeft Paul Spronk op de 100 meter rug slag een limiet gezwommen voor de Nederlandse kampioenschappen junioren. Er sneuvelden in deze wedstrijd 13 clubrecords en 44 persoonlijke records. Er zijn 18 eerste plaatsen, 19 tweede en 10 derde plaatsen behaald. De clubre cords zijn dit keer gezwommen door Mariska Wijnmalen (3) op de 50 meter vrije slag, Vivian Spronk (3) op de 200 meter vrije slag, Hanke Schalkx en Mi- chael Maassen op de 100 meter wissels lag en Paul Spronk (2) op de 200 me ter rugslag, één op de 50 meter vrije slag en één op de 100 meter rugslag. Maris ka Wijnmalen verbeterde haar 200 me ter wisselslag-tijd met 14,5 seconden. Susanne Schuurman verbeterde haar 100 meter rugslag-tijd met 13,7 secon den en Sanne Schalkx verbeterde haar 200 meter vrije slag-tijd met 10,7 secon den. Aan de van Goyenlaan is in het week einde een auto gestolen. Het gaat om een rode Opel Kadett met het kenteken XB-98-NV. Firtina'93 is de kluts kwijt. Het Spraakmakende voetbal van de zaalvoetballers is op, het mooie is er af. Firtina'93 oogt moe en aangesla gen. Na de nederlaag tegen hekkensluiter ZW verloor de ploeg maandag ook van Dynamo (zevende), waardoor de tweede plaats van de Soesters op het spel staat. Springboks kan er op de ranglijst weer overheen en de achter stand op A. 't Hardt is in een week tijd gegroeid van één naar zeven punten. Firtina'93 hoeft zich in ieder geval geen zorgen meer te maken om promotie naar de eerste divisie met verre uitwed strijden. Het team is te smal, nu Zeki Kurt niet meer mag voetballen door een schorsing van twee jaar. Niet eens zo zeer vanwe ge de 23 doelpunten die hij in de eerste competitiehelft maakte, maar vooral vanwege zijn snelheid wordt Kurt ge mist. Hij bracht meer diepte in het spel. Tegen Dynamo kwam Firtina'93 vlot op een 1-2-achterstand, waarna de Soesters tevergeefs op zoek gingen naar de ge lijkmaker. De bal bleef te vaak te lang aan de voeten en zelfs in een overtal-si- tuaties kon Firtina'93 geen echte kans creëren. Firtina'93 raakte vermoeid en maakte foutjes die kortgeleden bijna ondenkbaar waren. Dynamo uit Lely stad vond dat allemaal best: 4-7. SEC Tegen koploper Palm/Rabobank be haalde SEC vrijdagavond een verdien stelijk gelijkspel. De tegenstanders, die kort voor het duel nog op het veld had den getraind, beschikten niet over een wisselspeler. Bij SEC ontbrak doelman Peter Haringsma, waardoor diens broer Paul noodgedwongen tussen de palen ging staan. Hij deed het zo goed, dat hij door Wil van der Heijden werd gepro moveerd tot vaste reserve-keeper. SEC speelde vooral in de eerste helft een goede partij en nam daarin een 1- 2-voorsprong. In de vrij harde wedstrijd kwam SEC steeds op voorsprong en twee minuten voor tijd leidden de Soes ters nog met 3-4. Onnodig balverlies van SEC stelde Palm/Rabobank alsnog in de gelegenheid de stand gelijk te trek ken: 4-4. igela Bivèr en Remco Hofstede in geselecteerd voor het B-team de afdeling Utrecht. Bivèr (13) :t mee bij de meisjes, de veertien- jge Hofstede bij de jongens. Het is »r het eerst sinds jaren dat de :ster handbalclub vertegenwoor- ;d is in jeugdselecties. Volgens ;1 Timmer is dat het gevolg van jeugdbeleid dat enkele jaren ge len is opgepakt. 'Als we zo door- ui, worden we zeker vaste leveran cier van de afdeling." Q mei mogen Bivèr en Hofstede met lun afdelingsteam om het Neder- inds kampioenschap spelen. Tijdens lie wedstrijden kunnen ze mogelijk In plaats in het Nederlands team 1 »r B-jeugd afdwingen. Hr B Versteeg wordt de nieuwe trai- van SEC-zondag. De 39-jarige ;r van Houten volgt na dit sei- rert-Jan Timmer op. is nu nog werkzaam als trai ner bij zondag vierdeklasser Kam- Daarvoor leidde hij de jeugd linkwijk op. ilinkwijk is dé club van Verst- jnoemd. Hij voetbalde dertien in het eerste elftal van de hoofd klasser. Ook speelde hij nog twee jaar bij Unitas uit Gorinchem. Verst eeg heeft zijn sporen als voetballer verdiend. Hij maakte zeven jaar deel uit van het Nederlands amateurelftal. Versteeg is in het bezit van het diplo- .'Bjjlbefenmeester II en volgt de op leiding voor Oefenmeester I. M Als de jongens kadetten van Red Stars zaterdagmiddag in sporthal Beukendal (aanvang 15.00 uur) van Leiden winnen, is de ploeeg zo goed als zeker van de titel in West- Nederland. De ongeslagen basketbalformatie mag dan op zaterdag 13 en 20 juni in Alk maar om het nationaal kampioenschap spelen. Voordat het zover is, trekt het tot nu toe ongeslagen jeugdteam Euro pa in. Tijdens het paasweekeinde verblijven de Soester basketballers in Parijs, waar ze deelnemen aan een sterk bezet toernooi met onder meer Spartak Praag, Villeur- banne, Maccabbi Haifa, Isatanbul en Red Stars uit Belgrado. Op Hemelvaartsdag is de ploeg te vin den in het Belgische Sombreffe, waar Sabonis Club uit Litouwen, Chemsovit uit Tsjechoslowakije en Slavia Wis uit Bulgarije tot de tegenstanders behoren. Internationale ervaring wordt ook opge daan in het pinksterweekeinde (eind mei). Vlakbij Calais ontmoet het Soes ter Red Stars dan wederom Red Stars uit Belgrado en verder onder meer een team uit Ivoorkust. i "Als iedereen gemotiveerd is en ge disciplineerd speelt, zijn we in po tentie een promotieklasseteam. Dat hebben we al bij vlagen laten zien." Ali Moghadassian kreeg zaterdag het gelijk aan zijn kant. In De Bunt werd lijstaanvoerder Forza/ Hoogland de eerste nederlaag van dit seizoen toegebracht. In een uur en vijf minuten maakten de heren van Stam/ SoVoCo korte metten met dé favoriet voor de titel: 15-13; 15-10, 15-11. ;'We zijn trots dat wij dit hebben gedaan. Hoogland had tot nu toe één keer gelijk gespeeld en alle andere wedstrijden ge wonnen," aldus coach Moghadassian. Vooral door een goede opslag van Roel Richmond kwam Stam/SoVoCo zater dag met 11-4 voor. Individuele fouten aan Soester zijde stelden de gasten in de gelegenheid terug te komen en het werd 11-13. Moghadassian had toen net Jaap van der Vinne in de ploeg gebracht en de linkshandige buitenaanvaller hielp Stam/SoVoCo over het dode punt heen. Stam/SoVoCo won de eerste set met 15-13 en dat was volgens Moghadassian van doorslaggevende betekenis. Met goed verdeelspel van Jurrian van Sloot- en, sterk blokkerend werk van Marcel Swart en de aanvallende kracht van Van der Vinne werd het vervolgens 15-10 en 15-11 voor Stam/SoVoCo dat nog als tweede kan eindigen. "Als we maar constanter gaan spelen. Hoogland wint ook als het slecht speelt. Wij kunnen in een wedstrijd twee sets met 15-4 winnen, maar de andere twee met 16-14 verliezen. Daarom hebben we zo vaak gelijk gespeeld. Zaterdag zijn we niet boven ons zelf uit gestegen, maar hebben we gewoon ons eigen ni veau bereikt en kunnen vasthouden." Dames Voor de tweede maal dit seizoen was Set Up'65 te sterk voor de dames van Stam/SoVoCo. In Ootmarssum konden de volleybalsters in de eerste set goed Forza/Hoogland in de problemen aan het net. De koploper werd door Stam/So Vo- Co in iets meer dan een uur de eerste nederlaag toegebracht. Foto: Aldo Allessie partij geven en werd een 11-13-voor- sprong genomen. Een discutabele be slissing van de scheidsrechter in het na deel van Stam/SoVoCo had tot gevolg dat de rollen werden omgedraaid: 15-13 voor Set Up'65. Daarna maakte de Soester ploeg te veel fouten (15-6). Pijnlijker was dat Karin van de Maat uitviel, omdat haar arm uit de kom schoot. In de derde set verging het Stam/SoVoCo niet veel beter. Via 15-10 maakte Set-Up'65 er 3-0 van. agnjVerheijen van SV Eemland ge lijk kampioen geworden. De [rijd bestond uit wedstrijden j500,1.500 en 3.000 meter. Op de sprintafstand kwam Verheijen in .-39*31 over de streep. De Woudenberger in Soester dienst noteerde op de 1.500 meter 1.57.33 en volbracht de drie ki lometer in 4.07.31. Verheijen presteer- ÖO^bnlangs ook al goed op de Neder landse kampioenscahppen die door de sflftezigheid van toppers als Rintje Rits- ma èn Gianne Romme wel waren gede- valueerd. Martin Baltus van SV Eemland eindig de als achtste. De sprinter reed persoon lijke records op de 500 meter (40.07) en 1.500 meter (2.07.32). Op de langste ind was hij ruim vier minuten en :ig seconden onderweg. De zeventiende nederlaag van de Red Stars-heren was te voorkomen geweest. Ondanks dat de Soesters tegenover het hooggeplaatste Goba stonden, hadden ze zaterdagavond de mogelijkheid de tweede "sei zoenszege te boeken. Maar de ploeg liet teveel vrije kansen liggen en trok daarom aan het kortste eind: 57-70. In de eerste helft had Red Stars met bij vlagen goed spel net een 10-18-achter- stand weggewerkt (18-20) toen de bal links en rechts over de basket van de Gorinchemmers werd gegooid. Uit de verdedigingsrebound snelden de gasten telkens naar voren om voor te doen hoe het wel moest. Het gevolg was dat Red Stars na twintig speelminuten weer tien punten achter stond. In het begin van de tweede helft kwam Goba zelfs op 29-43, maar van een be slissing was nog geen sprake. Maar de stand noopte coach René Lansaat wel vlot af te stappen van de zone-verdedi ging waarvoor hij in de rust had geko zen. In aanvallend opzicht bleef Red Stars echter missen en zodoende bleef het verschil groter dan tien punten. Tot drie minuten voor tijd toen het 55-62 werd. Goba antwoordde meteen met een drie punter (55-65) en mocht vervolgens uit lopen naar 57-70, omdat Red Stars in de slotfase alles of niets speelde. Dames Moeizaam was de zege waarmee het damesteam zich aan kop van de ranglijst handhaafde. Coach Wim Bolwerk had vrijdagavond in Utrecht niet alle speel sters tot zijn beschikking en moest voortdurend bij de pinken blijven. Aan vankelijk leek Red Stars evenals vorig jaar in Soest ruim te gaan winnen van Midland. Na zeven minuten was het 2- 13 voor de Soesters, maar na een kwar- Spelverdeler Arend Kok van Red Stars heeft twee man naar zich toegetrokken en geeft de bal af aan de niet zichtbare vrije medespeler. Foto: Aldo Allessie tier ineens 18-13 voor de Utrechters, nooit echt afstand nemen. De breedste Red Stars herstelde de schade (22-23 in kloof was vijf punten, aan het eind was de rust), maar kon in de tweede helft het 45-49 voor Red Stars. let kwaad was al geschied in de jbrafgaande dagen. De aanbou wde regenval hield de meeste ndelaars van de straat en dat irkte Olympia tijdens de derde ntertocht. vorig jaar nog een record aantal temers van 812 werd geboekt, daar tenen nu slechts 157 mensen in het tbureau aan de Koningsweg. Dat de •gewinterde wandelaar zich niet laat ikken door tientallen millimeters inwater, bleek uit het feit dat 53 mensen kozen voor het langste parkoers van 20 kilometer. Tien wandelaars leg den 15 kilometer af, 48 deelnemers lie pen de 10 kilometer en de overige der tien namen het korte traject van 5 kilo meter. Met de derde wandeltocht van Olympia werd het winterseizoen afgesloten. De Wïnterserie in de regio bestond uit ne gen tochten waaraan in totaal 3.369 mensen meededen. Vorig jaar waren dat er ruim zeshonderd meer. Het grote ver schil zat 'em vooral in de tocht van za- terdag. Dagschotels Lekkerbekje met frites en sla Chili con carne met sla Vleesspies met stroganoffsaus, aardappelschijfjes en boontjes Lamsfilet met pommes parisiennes en snijboontjes Macaroni met sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1998 | | pagina 13