9f aar onze edinsen. Fraaie appartementen 'De Suydthoeck' boven nieuwe zaak van Brandsma Hubert Bilek zwaait af Nieuwe collectie Firstlady: vrouwelijk tot in detail Fysiotherapeute Jacintha van Kouwen werkt samen met sportstudio Physical Gedenksteen Visserstaete onthuld HANDEL I Tweede hypotheek? Let op: beperking rente-aftrek - Linden 21?5 21? Onze nieuwe voorjaare mode biedt niet alleen een enorme keus, de items zijn bovendien moeiteloos met elkaar te combineren. Het resultaat ie altijd vrouwelijk geraffineerd en heel -s®l q comfortabel, f J Pus kom snel W even binnenlopen. V SOESTER COURANT PAGINA 9 Verkoop woningen start deze week Afscheid van DuPont Print Publishing Boerenstreek op BouwRai te zien COLLECTIE V00RJAAR/Z0MËR Jü. rouge WOENSDAG 11 MAART 1998 Workshop, lenigheidslessen, cursussen Verkeerscontroles Inbraak Gildehuis Alarm bij noodweer Appartementencomplex op 'historische'plek nrrnv^men. ever aarn, (035) 54 86111. Bijeenkomst EVON over freelancers en part-timers Soesterbergsestraat 49A Soest Tel 035 602 35 84 te ontvangen over de spaarreke ning, geldt er ook een maximum aan aftrek. De Hypotheker kent al deze fiscale regels en houdt daar mee rekening in zijn adviesgesprek. Regelmatig wordt geadverteerd met: hypotheekrente nog nooit zo laag, nü is het moment om te le nen! Dat de consument daar mas saal gebruik van heeft gemaakt, heeft ook de overheid gemerkt. Dat is een van de redenen dat op I januari 1997 een nieuwe wet in werking is getreden die de rente aftrek beperkt. Alleen als u een tweede lening afsluit of uw hypo theek verhoogt met als doel ver betering of onderhoud van de ei gen woning (bijvoorbeeld verbou wing of renovatie) dan gelden de nieuwe regels niet. Behalve dat de be taalde rente en kosten moeten worden gesal deerd met de ontvan gen rente, veelal de ren- Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 1 T 1 De Hypotheker 1 °e Hypotheker- uw Persoonlijk adviseur Hypotheker heeft .1. 'khsden- De situatie van de klant de sftten,menopde"eH"Za,2ii"^ies hem zo vollt, en'ande^t| °"ed'8 mogelijk voorlich i Daarbij rekeni„s ho.' ^d metd |tüatie| "et bestedingsdoel, het beste adviec- maak een afspraak met C Hypotheker. Voor t De Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Achtgoed Wonen en Bouwen pre senteert op de BouwRai (10-13 maart in de Rai te Amsterdam) de Soester uitbreidingswijk de Boeren streek als voorbeeldproject van duur zaam en energiezuinig bouwen. Ook het Solar-project (Nieuwland) wordt daar gepresenteerd. In beide projec ten zijn veel maatregelen uit het Na tionaal Pakket Duurzaam Bouwen toegepast. De Boerenstreek onder scheidt zich o.a. met het eerste keur merk Veilig Wonen in de provincie Utrecht en de hoge kwaliteit op het gebied van veiligheid en inbraakpre ventie. Achtgoed heeft op de Bouw Rai stands nummer 1147E en 1147 H. Slijterij-Wijnhandel fel.: 035-6012490 4 :st ZUID ffl Sack&Whiie t^,syy s/i Black White Whisky 0,7 liter ibernet Sauvignon en M ng op eikenhout, lange afdronk, ceptioneel voordelig! \N 12^VOOR Henkes Jonge Jenever Sinds enige tijd werken de Soester fysiotherapeute Jacintha van Kou wen en sportstudio Physical een drachtig samen. Daarbij staat het thema "bewegen en gezondheid gezond bewegen" centraal. Die samenwerking komt o.m. tot uit drukking in de workshop "gezonde be weging" op zondag 22 maart, waar dr. Peter Gosselaar (gastspreker) en Jacint ha - die naast fysiotherapeute ook yoga- docente is - uitleg geven over het the ma. Ze gaan daarbij in op elementen als eenzijdig bewegen, voedingspatronen, stress, lichamelijke klachten bij sporten, spier- en gewrichtslenigheid en nog veel meer, inclusief het "buikje". De workshop is gratis en begint om 13.00 uur met een kopje koffie in sport studio Physical. Het programma duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Daarna is er nog gelegenheid om een gratis lenig- heidsles o.l.v. Jacintha te volgen (graag makkelijke kleding en een handdoek meenemen). Deze unieke lenigheidslessen starten vanaf 30 maart op maandagavond om 19.00 en 19.45 uur. Ze bestaan uit rek- strek- en losmaakoefeningen (30 mi nuten), gevolgd door ontspanningsoefe ningen (10 minuten). De lessen zijn ge schikt voor iedereen, ongeacht leeftijd, conditie of lenigheid, en kosten f 12,50 per les (f 110,- voor een 10-Iessenkaart). Daarnaast organiseren Jacintha van Kouwen en sportstudio Physical in het voorjaar vier unieke cursusavonden, speciaal bedoeld voor mensen die klach ten hebben bij bewegen en sporten. Op vrijdag 27 maart gaat het over rugklach ten; op 17 april over nekklachten, op 8 mei over armklachten (pols, elleboog, schouder) en op 15 mei over beenklach ten (enkel, knie, heup). Na een korte uitleg wordt praktisch geoefend ter voorkoming en/of verbetering van de klachten, waarbij aan de hand van de fitness-apparatuur demonstraties plaats vinden van een goede bewegingsuitvoe- Gezond bewegen bij fysiotherapeute Jacintha van Kouwen in sportstudio Physical ring naast de uitvoering die de klachten veroorzaakt. De cursusavonden duren van 19.30 tot 22.00 uur en kosten f 25,- per avond. Voor informatie en inschrijving kan met terecht bij Sportstudio Physical (Steen hoffstraat) of rechtstreeks bij Jacintha van Kouwen, tel. 6030573. tachtig bouwde hij de verkooporganisa tie in West-Europa uit tot een van de meest succesvolle verkoopdivisie van het bedrijf aan de Koningsweg, waarvan de naam inmiddels was veranderd in Howson Algraphy. Bilek was ruim tien jaar verantwoorde lijk voor de offsetplaten-produktievesti- ging in Soest en werd Country Manager Benelux toen Howson Algraphy in 1989 werd overgenomen door DuPont. Met ruim 210 medewerkers was het be drijf drie jaar geleden nog een van de grootste werkgevers in Soest. In 1995 verloren zestig mensen hun baan als ge volg van een kostenbesparings-pro- gramma. In september 1996 viel het doek voor de produktie-afdeling van de offset-drukplaten en de daaraan gerela teerde afdelingen. Onder druk van de zware concurrentiestrijd voerde DuPont een reorganisatie door, waarbij de pro- duktie in zijn geheel zou worden over geplaatst naar het Engelse Leeds. Toen werd collectief ontslag aangevraagd voor meer dan 110 werknemers. Alleen de afdeling sales marketing, die werk bood aan dertig mensen, bleef behou den voor Soest. Vorige maand werd DuPont overgenomen door Agfa Ge- vaert Groep. De politie bekeurde vorige week dins dag twee automobilisten op de A.P. Hil- horstweg, die de gesloten-verklaring negeerden. Een dag later bleek ierder- een zich bij een soortgelijke controle te gedragen zoals het moet. Wel werd een automobilist bekeurd wegens het niet dragen van de gordel. Een bromfietser kreeg een prent omdat hij geen helm droeg. Onverlaten hebben vorige week kans gezien in te breken in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Ze gingen er van door met video-apparatuur en een hoe veelheid drank. De politie heeft vorige week tijdens de nachtelijke storm nogal wat te stellen gehad met alarminstallaties die onbe doeld in werking traden. Zo'n tienmaal werd vergeefs uitgerukt. Deze week start bij makelaardij Deelen de verkoop van de acht fraaie appartementen boven de nieuwbouw van de firma Brandsma Verf en Wand aan de Soesterberg- sestraat. De woningen worden om streeks september/oktober opgele verd; de winkel zelf opent naar ver wachting al in juli haar (nieuwe) deuren. Tot het zo ver is kan men voor alle verf en behang terecht bij de "tijdelijke" Brandsma-winkel aan de overkant (op Soesterbergsestraat 37D). Daar gaat de verkoop de komende maanden gewoon door. Het tijdelijke pand beschikt over een zeer royale ruimte - ook in het sou terrain - waar het volledige assortiment van Brandsma verkijgbaar is. "De Suydthoeck" is de naam voor het totale gebouw, waarvoor Brandsma vo rig jaar een speciale wedstrijd heeft ge organiseerd. De winnaar mag straks voor maar liefst 1000 gulden gaan win kelen in de nieuwe zaak (die overigens ruim dubbel zo groot is als de oude zaak op dezelfe plek)! Voorlopig blijft de naam van de winnaar nog even geheim. De 6 driekamer- en 2 vierkamer-appar- tementen op de eerste en de tweede woonlaag van "De Suydthoeck" beschik ken over alle moderne voorzieningen. De situering is bijzonder aantrekkelijk: midden tussen alle winkelvoorzieningen in Soest-Zuid. Het gaat om stijlvolle appartementen, ontworpen door de Soester architect Henk Lotze en ge bouwd door het Soester aannemersbe drijf G.W. v.d. Grift, die allemaal zijn voorzien van een erker en een balkon. Opmerkelijk is o.a. dat het totale ge bouw wordt voorzien van een lift, zodat (0F SCHRIKSLAAN ly TEL. 601 28 de appartementen gemakkelijk bereik baar zijn. Alle woningen krijgen een berging in het souterrain. Voor de 8 vrije sector-appartementen is de afgelopen maanden al heel wat be langstelling gebleken. Vanaf deze week kunnen echter de koopopvereenkom- sten gesloten worden. Makelaardij Dee len verwacht veel interesse voor deze moderne woningen op een unieke plek in Soest-Zuid. De prijzen variëren van f 376.000 tot f 425.000 (vrij op naam). Voor informatie kan men kontakt opne men met makelaardij Deelen, Soester bergsestraat 43, tel. 6015360. ifrstlady brengt het voorjaar tot le ven met een nieuwe en modieuze collectie die op en top vrouwelijk is. Opvallend is de elegantie van deze kleding, door bijvoorbeeld het ge bruik van voile-stoffen in fraaie lan ge rokken. Maar Firstlady kent dit jaar ook meer sportieve elementen. Het biedt, kortom, alles voor de vrouw die zich op het ene moment meer verzorgd wil kleden, en dan juist weer sportief voor de dag wil komen. De Firstlady voorjaars-zomercollectie 3 heeft zachte en natuurlijke kleuren jebaseerd op een groen en een rood hema. Deze kleurgroepen worden bei den aangevuld met kaki-kleuren die de Wergang naar camel benadrukken. Naast vele kledingstukken in uni kun- iien de dessins van dit jaar, zoals grote en kleine ruitjes, maar ook "water- prints", eigenlijk overal mee gecombi neerd worden. In de collectie zijn onder ander soepel- ^allende voile-rokken opgenomen die orgen voor een bijzondere touch. Ook Se lange Firstlady jasjes in suèdine zijn elegant. Voor een sierlijk beeld zijn het komend seizoen de blazers, rokken, wikkelrokken en blouses langer. Even eens fraai is de A-lijn rok, die de taille mooi omsluit en langzaam wijd uitloopt. Maar natuurlijk heeft Firstlady ook kor te rokken die goed onder bijvoorbeeld een wat langere 4 knoops blazer passen. Sportief en toch elegant Een deel van de collectie leent zich goed voor wat sportievere combinaties. Hier spelen bijvoorbeeld vlotte denim-ach- tige blouses en talloze variaties in polo's een rol. En bij uitstek vlot is de kleding in de kleuren ecru-geel-marine en ecru- rood-marine. Deze lijn heeft bijvoor beeld een schitterend jack met onder meer een veter-capuchon en origineel afgewerkte zakken. Het aantrekkelijke van Firstlady is dat de geklede stijl met een sportieve look gecombineerd kan worden. De Firstlady vooij aarscollectie is schit terend afgewerkt in rijke stoffen. Deze uitstraling komt mede tot uitdrukking door elegant borduursel. De wat spor tievere ldeding is uitgevoerd in onder andere linnen-mengingen en velour- en badstofachtige materialen. Alle kleding stukken zijn subtiel gedetailleerd door middel van stiksels, zakken en speelse knoopjes. De prijs-kwaliteitverhouding blijft bij Firstlady optimaal. Ook deze Firstlady voorjaarscollectie is modieus en betaalbaar. Keuze voor freelancers, part-timers en werknemers in loondienst. Dat is het thema van de bijeenkomst die het Eem- lands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) houdt op woensdag 18 maart. In restaurant De Soester Duinen zal 'Coopers Lybrand stilstaan bij de fis cale en civielrechtelijke gevolgen voor het werken met freelancers, part-timers en werknemers in loondienst. De bijeenkomst is bestemd voor vrou welijke ondernemers en begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 ilden. Voor meer informatie kan tij- ®s kantooruren contact worden opge- imen met Iet Jongbloed, tel. 033- 130177. Na 35 jaar dienstverband bij Howson Print Publishing is Hu- bert Bilek afgezwaaid. Het bedrijf nam vrijdagmiddag afscheid van hem tijdens een receptie in restau rant Darthuizen. Bilek begon zijn loopbaan in de tijd dat het bedrijf nog Howter heette. Hij was toen assistent-verkoopleider en zou van uit de Soester basis in veel Europese landen werken. In de jaren zeventig en Foto: Goos van der Wilt Oud-politicus Jan Visser en mr. S. Slagter hebben vrijdagmiddag sa men de herdenkingssteen onthuld bij de entree van het nieuwe appar tementencomplex Visserstaete aan de Steenhoffstraat. De eerste deed dat als oud-wethouder en naamge ver van het gebouw; de tweede als de eerste koper. Op uitnodiging van de firma Uyland waren ook de bewoners en enkele bu ren aanwezig bij de korte plechtigheid, die vrolijk werd omlijst door een dixieland-bandje. Na de verwelkoming door Stan Uyland (die Visserstaete een "prestige-object" noemde) deed Visser in een geestig toespraakje een stukje his torie uit de doeken, o.a. over pastoor Willem Steenhoff en het "r.k. bolwerk" op die plek, dat destijds bestond uit de Petrus en Pauluskerk, het St. Joseph- verenigingsgebouw (waar nu het appar tementencomplex verrezen is) dat er 130 jaar heeft gestaan, en het St. Jo- seph-gebouw (nu museum Oud-Soest), dat ooit door hem en anderen was ge kraakt. Visser haalde herinneringen op aan di verse evenementen in het Verenigings gebouw, waarin ook nog Turkse gastar beiders hebben gewoond en dat later het onderkomen werd van de evangeli sche gemeente In de Ruimte. "Pastoor Steenhoff draait zich om in zijn graf," aldus Visser. De "schandpaal" die hij tij dens de verkiezingscampagne van 1990 in de tuin bij de ruïne van het gebouw geslagen had, bood hij nu aan het mu seum aan. Mr. S. Slagter, oud-kinderrechter te Amsterdam, voerde als eerste koper het woord. Hij uitte zijn grote tevredenheid over de nieuwe woningen, waar volgens Mr. S. Slagter (l.) en Jan Visser bij de zojuist onthulde plaquette bij de ingang van het complex. hem aan alle kanten iets te beleven was, zoals o.a. het nostalgische treintje en de begraafplaats... DIE VOELT WAT JE BEDOELT ■MMH De bouwput aan de Soesterbergse straat, waar in de komende maanden "De Suydthoeckzal verrijzen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9