Van de Ven Friendship Gospel Choir uit Soest in grote black-gospel-happening aruóhocK De Grac Ingetogen feestconcert Byzantijns koor Kinderi dankzij Concei CULTUUR a WElZUFr De boekenweek komt nu pas goed op gang! Dit zijn onze aanraders: Prijzen Libris-leesfeest GROENEyELD Tweetalig vwo in Amersfoort MiniFilmFestival Soest/Baarn 'MensenRechten 98' tt-E' 1998 SOESTER COURANT PAGINA 11 In Margriet-evenementenhal Schiedam Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg BOEKHANDEL Uitreiking bij v.d. Ven De kracht van de reclame ligt in de herhaling Nescio: De man die schilderde met woorden... Entreebewijs helpt bij waarnemingen Vierde plaats voor Danscentrum Sepp Spelletjesmiddag ANBO in Honsbergen Engels-Nederlands bij Vallei College f De Rietpluim op 24 en 25 april op toneelvloer Filmhuis: 'Wilde' WOENSDAG 18 Bedrijven stre Serviceclub i WOENSDAG 18 MAART Jetty Mathurin met 'Schiphol' Wijnand Stomp met 'Mister MC Anansi' B O'Sl iüisi: S Btft Vier succesvolle Nederlandse black gospel koren gaan in het laatste weekeinde van maart hun muzikale krachten bundelen in twee mega concerten onder de naam Dutch Combined Mass Choir. De vier zus- terkoren, te weten het Friendship Gospel Choir uit Soest, het Inspira- tional Community Gospel Choir uit Tilburg, het Rainbow Gospel Choir uit Rotterdam en het Life-line Go spel Choir uit Katwijk vormen sa men een koor van circa vijfhonderd zangers en zangeressen onder lei ding van gemeenschappelijk diri gent Edith Kastelijn. De grotendeels uit Nederlanders be staande koren presteren het hun muziek "zwart" te laten klinken. Om dit nog te versterken zijn ook Amerikaanse solis ten uitgenodigd. Tijdens het zaterdag- concert zal ook de nieuwe cd van de gecombineerde koren worden gepresen teerd die tijdens beide concerten ver kocht zal worden. 1. 2. 3. 4. 5. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. Connie Palmen: I.M. f45,00 John Grisham: De straatvechter f 39,95 Helga Ruebsamen: Het lied en de waarheid f 34,90 Marianne Frederikson: Anna, Hanna en Johanna f 49,90 Herman Koch: Geen agenda f 29,90 Cees Fasseur: Wilhelmina, de jonge koningin f 85,00 f 59,90 Carl Friedman: Twee koffers vol f 27,50 Tim Smit: De verloren tuinen van Heligan f 65,00 Renate Dorrestein: Hart van steen f 34,90 F. Springer: Kandy f 29,90 Hans Magnus Enzensberger: De telduivel f 39,90 Aron Grunberg: Blauwe maandagen f 25,00 Youp van 't Hek: Scherven f 15,00 Geert Mak: Hoe God verdween uit Jorwerd f 39,90 En bovendien GRATIS alléén tijdens de boekenweek, bij aan koop van tenminste f 19,50 aan boeken de nieuwe novelle van Aron Grunberg: De Heilige Antonio. Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 Bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade vond vrijdag middag de feestelijke prijsuitrei king plaats van het Libris-lees feest, een prijsvraag voor kinde ren van 8 tot 12 jaar. In de prijsvraag moesten de kinderen 26 vragen beantwoorden over even zoveel kinderboeken. Nienke Schel- tema (11 jaar) won de eerste prijs. Ze won voor 100 gulden aan boeken- bonnen. De tweede prijs ging naar Mathilde Hagens (11) en Naomi den Besten (12). Naomi won vorig jaar de hoofdprijs. De derde prijs was voor Ilona Cukier en daarnaast wa ren er nog diverse troostprijzen. Het Libris-leesfeest werd dit jaar in Soest georganiseerd door boekhan del van de Ven, in samenwerking met de Openbare Bibliotheek. Er worden zowel traditionele als heden daagse gospelsongs ten gehore gebracht. Prachtige a capella songs, songs met solisten, ballads en vooral veel swingen de en met handgeklap ondersteunde muziek. Ook al zingen de koorleden niet voor de show, maar voor de inten tie, ze zijn prachtig om naar te kijken in hun originele "robes". Soesterberg De Amerikaanse basis in Soesterberg is de plek waar het min of meer begonnen is. Edith Kastelijn werkte daar al jaren samen met het Soesterberg Gospel Choir. Op een dag werd het idee gebo ren om een workshop voor Nederlan ders te organiseren. Uit de driedaagse mini-cursus Black Gospel met aanslui tend een druk bezocht concert is zes jaar geleden het Friendship Gospel Choir ontstaan. Een jaar later ontstond uit de workshops in Oosterhout en Eindhoven het Tilburgse koor en in 1996 is het der de koor onder leiding van Edith Kaste lijn opgericht met als basis Rotterdam. Voor het eind 1997 opgericht Katwijk- se Life-line koor is dit het eerste grote concert. Momenteel bestaan de koren samen uit ruim 500 leden, waarvan het grootste deel aan dit concert zal deelnemen. Het belooft een groot feest te worden. De entreeprijs bedraagt f 15,-. I.v.m. te verwachten drukte is telefo nisch reserveren een must; dat kan via de reserfoon tel. 0180-414742 of 0180- 431923. Het concert op zaterdag 28 maart begint om 20.00 uur, op zondag 29 maart is de aanvangstijd 17.00 uur. De Margriet Evenementenhal is gelegen aan de Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP BAARN TeL 035 -542 04 46 Lieneke Frerichs is zondagmiddag 22 maart te gast op de eerste van een serie maandelijkse bijeenkomsten rond het thema "Landschap" in kasteel Groene- veld. Zij is samenstelster van het "Ver zameld werk" van Nescio en gaat in op de fascinatie van Nescio (Latijn: ik weet het niet, pseudoniem voor J.H.F. Grön- loh) voor het landschap om hem heen en zijn pogingen om tijdens wandelin gen de natuur vast te leggen, zoals hij dat onder meer deed in zijn Natuurdag- boek. In de natuur zocht hij blijkbaar iets wat hij nergens anders kon vinden... Nescio had geen groot oeuvre. Hij pu bliceerde begin deze eeuw de verhalen De Uitvreter, Titaantjes, Dichtertje, Mene Tekel en later nog de bundel Bo ven het Dal. Toch behoort zijn werk, gekenmerkt door een heldere beknop te, eigenzinnige stijl, tot de belangrijk ste bijdragen aan de Nederlandse litera tuur. De serie maandelijkse bijeenkomsten valt samen met de expositie "Het Neder land van Nescio", die tot 1 september in kasteel Groeneveld te zien is. De lezing van Lieneke Frerichs op zon dag 22 maart begint om 14.00 uur. De toegang kost f 7,50 inclusief bezoek aan de tentoonstelling. De bezoekers van de PASO-avond op maandag 23 maart kunnen aan de hand van hun entreebewijs helderziende waarnemingen laten verrichten door Dirk in 't Veld. Hij verzorgt het pro gramma dat om 20.00 uur begint in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De deur gaat om 19.30 uur. Het entreebwijs kost 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor andere be zoekers. Tijdens de vierde VDTM-wedstrijd ein digden de twee teams van Danscentrum Sepp als zesde in de Latin-klasse. ïn de basic-cha-cha behaalden vier paren de kwartfinale. Patrick van de Wens en Marcia Gruyters werden vierde in de grote finale, in de kleine finale werd de derde plaats behaald door Fabian van Dam en Sandra Wesseloo. De afdeling Soest van de ANBO orga niseert op donderdag 19 maart een spel letjesmiddag in Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Er is gelegen heid voor klaveijas, sjoelen, bridge en andere spelletjes. Elke Soester van 50 jaar en ouder is welkom, ook als ze al leen maar een babbeltje willen maken. De zaal is open vanaf 13.30 uur. De entree is f 1,-, inclusief een gratis con sumptie. Het Amersfoortse Vallei College start een tweetalige vwo-opleiding (Engels-Nederlands). De tweetalige vwo-afdeling is een extra uitdaging voor leerlingen die meer kunnen en willen. De "gewone" vwo-afdeling blijft bestaan, het tweetalige vwo wordt een aparte afdeling van de school. Al jarenlang heeft het Vallei College in ternationale banden. Leerlingen zwer men elk jaar uit naar Frankrijk, Duits land, Engeland, Ierland, Schotland, Ita lië en Spanje. Het Europees platform, een uitvoeringsorgaan van Europese regelgeving, subsidieert de school hier voor. De leerlingen worden door mid del van projecten en uitwisselingen goed voorbereid op de toekomst. De toenemende internationalisering van de samenleving vraagt in toenemende mate om goed opgeleide jonge mensen. Vooral de beheersing van het Engels is dan van groot belang. Bij steeds meer bedrijven, hogescholen en universiteiten wordt de voertaal Engels. Om daarop in te spelen kunnen de leerlingen van het Vallei College kiezen voor de tweetali ge vwo-afdeling, waar Engels voor een belangrijk deel de voertaal is. Een uit dagende, boeiende, moderne en toe komst gerichte opleiding die voldoet aan de eisen van de tijd. Het tweetalig vwo is ambitieus. Aan de leerlingen worden extra eisen gesteld, want naast het normale vwo-program- ma moeten zij het Engels als instructie- en voertaal leren beheersen. Van belang is dat leerlingen niet alleen de capacitei ten hebben, maar ook de motivatie en het doorzettingsvermogen. Alleen leer lingen met een atheneum of gymnasium advies en extra motivatie kunnen wor den toegelaten. Voorlopig zal het tweetalig vwo worden gegeven in klas 2, 3,4 en misschien ook in 5 vwo. Uitbrei ding naar de eerste klas wordt overwo gen. In het tweetalig vwo worden de vakken aardrijkskunde, wiskunde, informatica, economie, muziek en biologie in het Engels gegeven. De andere vakken ge woon in het Nederlands. In de toekomst worden ook andere vakken wellicht in het Engels gegeven. De klassen van het tweetalig vwo zullen niet groter zijn dan 24 leerlingen. Leerlingen die het twee talig onderwijs hebben gevolgd kunnen deelnemen aan Engelse examens. Uiter aard leggen ze ook het normale vwo- examen in Nederland af. De leerlingen die het tweetalig vwo volgen nemen in ieder geval deel aan Engelstalige activi teiten en aan een "werkweek" in Enge land. De docenten die hun vak in het Engels gaan geven worden intensief geschoold tot op het niveau van near-native speak ers. De universiteit van Nijmegen ver zorgt deze scholing. Deze docenten vol gen ook een intensieve scholing bij part- nerscholen van het Vallei College in Engeland. Daarnaast zullen native- speakers worden aangetrokken. De kosten voor het volgen van tweeta lig vwo zijn niet gering. De kleine klas sen, gastdocenten, Engelse boeken en scholing van docenten kosten uiteraard geld. De school is momenteel nog in gesprek met het Europees Platform over de hoogte van de subsidiëring. Ook met een drietal internationale ondernemin gen is overleg gaande over sponsoring. De verwachting is dat de ouders zelf een financiële bijdrage moeten leveren. Informatie wordt verstrekt door de di rectie van de school (tel. 033-4750184, conrector G.C. van Dijk). Ook op internet is informatie verkrijgbaar (www.vallei.club.tip.nl) (advertentie) EEN ZEE VAN ZACHT GERUIS VAN SOESTER AUTEUR FRANK DE ZANGER Frank m. Zanger EKNZfcf. f VAN ZAOH 1'GötUIS SL v. roman Wat overkomt een man met een missie in Sri Lanka? En wat overkomt Sri Lanka? „Boeiend, opmerkelijke prestatie, i in één ruk uitgelezen". Gebonden, 156 blz. 25,- ISBN 90-803597-1-8 Uitgeverij TOURNF. SOL Bij de boekhandel of uitgeverij Tel./fax 035 - 603 02 55 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 21 maart Jazzconcert met Vogel Kwartet Bassist en componist Tjitze Vogel maakt in het voorjaar een kleine tournee door Nederland met het Vogel Kwartet, zijn splinternieuwe groep die onlangs een voortreffelijke cd maakte. Gelukkig voor Soest en omstreken wordt Artis- hock niet overgeslagen. Opvallend aan Vogel Kwartet is de ongewone bezetting - twee blaas- en twee snaarinstrumenten en (ongebruikelijk binnen de jazz) geen drums. Het geheel klinkt uiterst helder, zodat elk van de vier instrumenten vol ledig tot z'n recht komt. Dit is goed te horen op de in 1997 opgenomen cd "Eggs in Basket". Het eerste stuk op de cd is van Thelo- nious Monk, de meeste overigen zijn van de hand van Tjitze Vogel. Vaak klinken hierin invloeden door van ver buiten de jazzwereld. Dat komt in de muziek van Tjitze Vogel wel meer voor - via componisten als Béla Bartók en Igor Stravinsky maakte hij kennis met Oost-Europese volksmuziek, met name die van de Balkan. In deze muziek is men bepaald niet afkerig van complexe maatsoorten, en ook in het repertoire van Vogel Kwartet kunnen daarvan een paar sterke staaltjes worden aangetrof fen. Vogel Kwartet is een bijzondere groep die zich niet gemakkelijk met anderen laat vergelijken. Vreemde elementen (uit klassieke, zowel als etnische muziek) worden vermengd met moderne jazz improvisatie, zonder dat het resultaat gekunsteld aandoet. Integendeel, alles blijkt op een organische manier te pas sen binnen het geheel. Ondanks de af wezigheid van drums is de muziek van Vogel Kwartet ritmisch gezien erg krachtig en niet zelden swingend. Ook gaat de complexiteit, waarvan hier en daar echt wel sprake is, nergens ten kos te van de helderheid. Vogel Kwartet: Jasper le Clercq, viool; Joost Swinkels, trombone; Tjitze Vogel, contrabas; Lothar Ohlmeier, basclarinet en sopraansax. Aanvang 21.00 uur. Entree f 10,-. Hoe misverstanden kunnen leidei tot absolute chaos is op vrijdag 2: en zaterdag 25 april te zien in jt bouw De Rank aan de Soesterbeij sestraat. Daar geeft De Rietpluim dan voorsta lingen van 'Londen-Parijs'. De tont.; vereniging garandeert beide avonds doldwaze verwikkelingen en veel p|.. zier. In de voorverkoop zijn kaarten verk% baar bij Henk Hagen, Lange Brink,,'; 25, tel. 6011416; Helma Starink, Har,, pad 74, tel. 6022070; Marion Posft,. ma, Eikenlaan 81, tel. 6020073 en 1» Ruizendaal, St. Josephstraat 2, n[ 6010490. Maandag 23 maart In "Wilde" staat het leven van de Iers schrijver Oscar Wilde (1854-1900) een- traal. Regisseur Brian Gilbert, beken; van de film "Tom én Vïv", maakte eet speelfilm over deze spraakmakend; kunstenaar. De hoofdrol in dit kostuum- drama wordt gespeeld door Stephen Fry, bekend uit series als A bit of Fn and Laurie", "Not the nine o'clod news", "Blackadder" en "The younj ones". Oscar Wilde kwam openlijk uit voor zijn seksuele geaardheid, maar was wel "married with children". Hij spande ooit een proces aan tegen markies Queens- bury wegens smaad. Deze heer was de vader van zijn grote liefde "Bosie", koos naam voor de jonge lord Alfred Doug- las. Het proces keerde zich onverwacht tegen Wilde en dit resulteerde in twee jaar zware dwangarbeid wegens "zede loos gedrag met mannen". Daarna leef de hij nog twee jaar eenzaam en geruï neerd. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9.00, CJP/65+ f7,00. Filmagenda: 30 maart: Y'aura-t-il Ia neige en Noël; 6 april: Marian; 13 april: Conspirators of Pleasure. Het Vogel-kwartet. De film Vreemde Vrienden Op het MiniFilmFestival zullen vier films vertoond worden. Deze film is de vierde en laatste die we hier bespreken. Dinsdag 24 maart 19.30 uur, is het zo ver. Dan zijn alle 4 films te zien. De voorbereidingen, met name om een to taal programma te kunnen bieden dat interessant, en kwaliteit goed is, zijn na genoeg afgerond. Gerda Havertong zal de delen, die alle vier in het teken staan van de mensenrechten, ongetwijfeld in dat kader tot een inspirerende eenheid smeden. Deze film "Vreemde Vrienden", is een aardige eenvoudige spannend gemaak te speelfilm. Het gaat over Mexicaanse straatkinderen die in "holen" tussen de troep wonen. De film begint er mee dat een moeder een beeldje, een "Jezus- beeldje" stuk laat vallen, duidelijk tot schrik en verdriet van haar zoontje. Dat blijkt een heel verlies. Je hebt in een net gezin zo'n beeldje nodig voor allerlei ri tuelen in de kerk, en die beeldjes zijn duur. Gelukkig heeft een poppendokter het beeldje kunnen maken. Het jonge tje is er blij mee, haalt het op, en op weg naar huis komt hij langs een waarzeg gerskraampje. Om te kunnen zien wat hem de toekomst brengt legt hij het beeldje even neer, en voor hij het weet is het gestolen door een watervlug "straatjongetje". En dan begint een lan ge jacht, die met allerlei avonturen ge paard gaat. Hier vertellen hoe dat af loopt zou jammer zijn. Wat de film laat zien is dat straatkinde ren weliswaar crimineel kunnen zijn, maar primair zijn het kinderen. Kinde ren die door de lokale omstandigheden tot dat niet te benijden leven op straat worden gedwongen. En de boodschap is, dat gaat ook ons aan. En dat is de re den dat deze film is uitgekozen door de Wereldwinkel. "Eerlijke handel", waar voor de Wereldwinkels zich inzetten, kan onder het motto "alle klein beetjes helpen" ook de posities van die ouders helpen verbeteren. Tot zover de filmbespreking en tot slot voor degenen die dit "rubriekje" voor het eerst lezen: Het MiniFilmFestival wordt door het Humanistisch Verbond Soest/Baarn aangeboden aan de vrijwil ligersorganisaties Amnesty Internatio nal, Vluchtelingenwerk en de Wereld winkels uit Soest en Baarn, en aan de Derdewereld Groep Soest. Het MiniFilmFestival wordt geopend door de burgemeesters van Soest en Baarn en zoals gezegd, de bekende tv- presentatrice, Gerda Havertong zal de avond presenteren. Zij zal de verschil lende films spontaan, op haar eigen manier verbinden, en na afloop van ie dere film de vrijwilligers en de zaal ge legenheid geven te reageren op de zo juist getoonde film. Te zien zijn alle films 24 maart, 19.30 uur in het Griftland College, Noorderweg 79; toegang vrij- Vrijdag 13 maart vierde het Soester Byzantijns koor haar eerste lustrum met een groot feestconcert van litur gische koormuziek uit de traditie van de Russisch-Orthodoxe kerk. Het koor mocht zich verheugen in een talrijk opgekomen publiek, waaronder de burgemeester en echtgenote en de Russisch-Ortho doxe priester, Vader Anton du Pau uit Amsterdam. De kerk was vol. Feestelijk was ook de entourage: pal men en vlaggen in het front en een koor dat er fleurig uitzag in een geheel nieu we koorkleding. Hoewel de gelegenheid feestelijk was, vraagt het karakter van deze muziek om een ingetogen benade ring en daar is dirigent Frans-Joseph Wertwijn geheel in geslaagd. De koris ten reageerden scherp op hun dirigent, wat o.a. tot uiting kwam in een over het algemeen goede dynamiek en evenwich tige klankbalans. Dirigent Wertwijn heeft in de afgelopen K Het bedrijventerrein Gracht is nu continu Omdat bijna alle bedrij talen, is het mogelijl voortdurend een survei van de beveiligingsdie laten rondrijden. Tot voor kort hield de bepaalde tijdstippen een zeil. Tegenwoordig blijft surveillancewagen op he beveilingsbeambte let o[ opvallende zaken en conti ken, deuren en ramen goe ten. Kortom, inbrekers Nieuwe Gracht beter mi kans van slagen is minder des te groter. Ook als het alarm van t Twintig kinderen die den, kunnen in de z een week lang zeilen meer. Ook de overn leiding en medische geregeld. Dat is te danken aan d( Ronde Tafel 33 Baarn/ niseerde een benefietc sponsors voor de Stich cologische Vakantiek Wortmann en Guido van De Ronde Tafel o\ terdagavond een symbc waarde van 15.000 gul vijf jaar van dit Soester ensemble een fraai zingend koor weten te maken. En het is heel ongewoon om uit Nederland se kelen een zo duidelijk gearticuleerd kerkslavisch te horen komen, iets wat voor Nederlanders toch niet zo eenvou dig is. Verrassend was ook het intermez zo vóór en na de pauze, waar Wertwijn zijn mannen tevoorschijn liet komen als klein-mannenkoor. Mooie composities van respectievelijk A. Grechaninov en M. Balakirev kwamen tot klinken, waar bij af en toe een lichte onzekerheid te bemerken was. Heel moedig om dit aan te durven. Behoudens een heel kleine onzuiver heid, werd dit vierentwintig composities tellende programma, geheel a capella gezongen! - tot een goed einde gebracht en na een enthousiast gezongen "Mno- gaja ljéta" (nog vele jaren) beloond met een langdurig staande ovatie, waarop natuurlijk een toegift volgde. De predi kant van de wijkgemeente Noord, ds. Harry Gijsen, sprak een slotwoord. h 4 Op zaterdag 28 maar Muziek Gezelschap zijn voorjaarsconcer wordt de harp in het prachtige instromen Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 2 april Het grote publiek kent Jetty Mathurin van haar rol als Smorrie in de tv-serie "Vrouwenvleugel", maar met haar crea tie Taante bereikt ze misschien wel een breder publiek. In de rol van Taante, een hartelijke, grappige en confronterende Surinaamse vrouw, heeft Mathurin zich de afgelopen jaren op verschillende maatschappelijke terreinen begeven. Taante is gebaseerd op eigen ervaringen, maar ze zegt dingen die Jetty heel an ders zou stellen. Taante is geen alter ego, ze is ook geen typetje. Het is een karakter, Taante is van vlees en bloed. Ieder mens droomt ervan te kunnen vliegen, het gaat om het vliegen, niet om de bestemming. De Surinamer droomt ook van vliegen, maar dan vooral van de bestemming, namelijk Schiphol of Zan derij. Taante is een trouwe klant van Schiphol; vele zware lasten heeft ze heen en weer gesjouwd tussen Schiphol en Zanderij: haar verleden, haar heden, haar moeder, haar hoop, en altijd verge zeld van bloemen uit Alsmeer, en altijd vergezeld van tranen en tuiten, en altijd vergezeld van heimwee. Ze heeft ook haar neefje Stanley getroffen, die inmid dels zijn beroep als sollicitant heeft op gegeven vanwege het krijgen van een (chocolade-) melkertbaan. Een leuk Bantoe-prinsesje voor Willem- Alexander; zou dat niet een prachtige oplossing zijn? Schiphol zindert, Schip hol breidt uit, maar voor de hemel noch voor de hel zijn retourvluchten te koop. Hoe zat dat ook weer met de slakken- tang? Door los te laten zet je kracht. Zo is het ook met die bagagewagentjes; laat je los dan remmen ze; een soort van dodemansknop dus. De typische dingen waar Jetty Ma thurin, als doorgewinterde Neo-Multi- cultureel Intellectueel Deskundige (NMID) een uitgesproken mening over heeft en, brutaal als ze is, die ook nog hardop verkondigt. Wat denkt zo'n vrouwtje wel. Aanvang: 20.15 uur. Jetty Mathurin. Woensdag 1 april Wijnand Stomp als "Mister MC Anan si". Op woensdag 1 april speelt Wijnand Stomp voor iedereen vanaf 6 jaar Mis ter MC Anansi. Anansi presenteert zich als ultieme showmaster, Master of Ce- remony. In een flashback vertelt hij over zijn avontuur met de koning. Op een dag moeten alle mensen hun horloges inleveren, want de Koning wil de enige zijn die bij de tijd is. Anansi "leent" het horloge van de koning, want lenen is geen stelen. Alleen vergeet Anansi het kleinood terug te geven. Hierdoor raakt het hele land in rep en roer. Anansi raakt verstrikt in zijn eigen spinsels, toch weet hij zich op onnavolg bare wijze, middels list en bedrog uit de nesten te werken. De voorstelling is een mix van vertellen, stand-up komedie en cabaret. Razend snel wisselt Wijnand Stomp van het ene personage in het ander, door alleen zijn stem en mimiek te veranderen. Zowel authentieke als nieuw Anansi liedjes zullen het programma opluisteren. De voorstelling eindigt op de swingende beat van een drumcomputer in een spet terend dansfestijn. Wijnand Stomp is een theatrale vertel ler, die met humor, aanstekelijke on deugd en een tikkeltje wijsheid, jong en oud weet te raken met zijn volksverha len en mythen uit de westerse en Caraï- bische cultuur. Aanvang: 14.00 uur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 10