19 19 00 31) EN en: ST Jeugd kan straks 'zappen' langs clubs 1 4 1 I J I Schier onmogelijke opgave SoVoCo Goalgetter Hufman maakt faam waar Voorsprong SEC opnieuw verspeeld VVZ vervalt tegen Roda in oude fout I I rs Pollux gunt SoVoCo 16 punten Open dag golfbaan 21 maart I AGINA 16 les um ïgbree r>-p ■*>ng WOENSDAG 18 MAART 1998 SOESTER COURANT PAGINA 17 VSS wil speciale pas en jeugdsportkrant uitgeven voor sportstimulering Club moet nu alle hoop en aandacht vestigen op tweede team VOLLEYBAL VOLLEYBAL Verrassend beker-avontuur ten einde Uitnodiging VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag mag weer meedoen in na-competitie Magere overwinning Hees dankzij twee treffers Dorresteijn TURNEN Veel turners van Springbokken op 25 april in finale Soest buigt 1 -0-achterstand na rust om in 1 -3-zege VOETBAL zondag Veertiende achtereenvolgende nederlaag groenwitten VOETBAL zondag Ploeg heeft deelname na-competitie niet meer in eigen hand Dakwerken m artycentrum. :hikt voor :en, :en, praten of Joest 82 97 W] een van aardebon- nen. open? en 21 maart in de n op 27-28 maart Taroboerijnsfraaf. 'Vet,, 'on 1 29 57 603 15 57 N, GLASWERK ENZ. Niet met de afstandsbediening op televisie, maar met een speeiale pas bij de sportclubs zappenDrie maanden lang kan de jeugd daarmee bij ver- enigingen een bepaald aantal (proef)trainingen volgen om te kijken welke sport ze wil gaan beoefenen. Het is een idee van de Vereniging Sportraad XSatudTciubt8 maart tiide"S de '^"^aderiEg word, Met de 'zap-kaart' wil de VSS de sport stimulering een nieuwe impuls geven en daarom hoopt ze dat zoveel mogelijk clubs meedoen. De pas moet bij de clubs te koop zijn voor 15 gulden. De opbrengst wordt verdeeld onder de deelnemende verenigingen. Voor die 15 gulden kan de jeugd (tot en met 12 jaar) bij deze sportclubs trainen. Hoe vaak, dat moet maandagavond worden afgesproken in de kantine van S.0. Soest, waar de ledenvergadering (aanvang 20.00 uur) van de VSS wordt gehouden. Volgens bestuurslid Marian van Halen is het verstandig als de vere nigingen allemaal hetzelfde aantal proeftrainingen aanbieden. Elke training zou op de kaart kunnen worden afgete kend. De Sportraad stelt voor dat de 'zap- kaart' drie maanden geldig is. In die periode zou het kind moeten bepalen of iet wil voetballen, handballen, turnen, hardlopen, basketballen, korfballen of welke tak van sport dan ook gaan beoe fenen. De bedoeling is dat nog meer kinderen uiteindelijk ervoor kiezen te gaan sporten. Het liefst Iaat de VSS de 'zap-kaart' zo snel mogelijk ingaan. Als het een suc ces wordt, wil de Sportraad de pas elk jaar uitgeven. Indien dat nodig mocht zijn, wil de VSS bekijken of ze materi alen, zoals badmintonrackets en hockey sticks, tijdelijk beschikbaar kan stellen aan de clubs. Krant Eveneens in het kader van de sportsti mulering lanceert de VSS maandag het plan een jeugdsportkrant uit te geven en die via de Soester Courant huis-aan- huis te verspreiden. Extra exemplaren zouden op de basisscholen in Soest en Soesterberg kunnen worden afgegeven. In de krant mogen de bij de VSS aan gesloten clubs zich presenteren en infor matie plaatsen, zoals de trainingsuren en telefoonnummers die men kan bellen voor inschrijving of meer inlichtingen. De WS denkt dat het een goed idee is om jeugdleden van de verenigingen een stukje te laten schrijven over hoe leuk de club is. De krant is niet zozeer bestemd voor de ouders, maar juist voor de doel groep van kinderen tot en met twaalf jaar. Of de jeugdsportkrant voor of na de zomervakantie wordt uitgegeven, is nog niet bekend. Voor deze vormen van sportstimulering heeft het bestuur van de VSS vijfdui zend gulden over. Mocht dat niet vol doende zijn, dan dient ze mogelijk een verzoek in bij de gemeente voor een bij drage uit het sportstimuleringsfonds. De gemeente heeft hiervoor elk jaar 15.000 gulden te vergeven. In 1998 is nog niet of nauwelijks geld uit dit fonds ver strekt. 'Fit- en funpakket' Voor de jeugd van 13 en 14 jaar heeft de VSS een zogenoemd 'fit- en funpakket' bij het NOC*NSF aangevraagd. Deze pakketten worden via de afdeling wel zijn van de gemeente aangeboden aan het Griftland College, de Mavo Soest en het Baarnsch Lyceum. Het is aan de betreffende docenten lichamelijke op voeding of ze er iets mee gaan doen tij dens de gymlessen of buiten het regulie re lesrooster. Het pakket van het NOC*NSF behelst een aantal nieuwe sporten, zoals skate- jumpen. Verder kunnen activiteiten met onder meer een parachute worden ge daan. Sport en spel Marian van Halen van de VSS heeft voorts het plan een onderzoek te ver richten naar de behoefte aan sport- en spelmaterialen in woonwijken. Per buurt zou een vrijwilliger bereid moeten wor den gevonden, die sport- en spelmate rialen beheert en uitleent aan jeugd die buiten wil sporten. Gedacht kan worden aan batjes, rackets en ballen. Om aan deze spullen te komen, zou een beroep kunnen worden gedaan aan inwoners van Soest. "Ik heb zelf bijvoorbeeld nog spullen van mijn kinderen, die ik be schikbaar zou kunnen stellen. Maar dit idee moet nog worden uitgewerkt. Mis schien is het te idealistisch, laten we eerst maar eens kijken of er een bodem voor is." Nog dieper zijn de dames van Stam/ SoVoCo op de koude vloer van de kelder gesmeten. De achterstand op Vovem'90, voorlaatste, groeide naar vijf punten en van de laatste stro halm, de tiende plek, is de volley- balploeg zes punten verwijderd. Twee sets bood Stam/SoVoCo, waarbij Judith Meerding ontbrak, subtopper Longa'59 goed weerstand. Dat waren de eerste (13-15) en de derde (12-15), tus sendoor verloor de Soester ploeg in de Bunt met 6-15. Het programma dat het team van Inge Olthof voor de boeg heeft, kan zonder overdrijven loodzwaar worden ge noemd. Op 28 maart zou gewonnen moeten worden van Vovem'90, maar verder staan de volleybalsters voor de schier onmogelijke opgave het vege lijf te redden. De andere resterende tegen standers zijn Sneek 2 (eerste), Donitas (derde) en DAK (vierde). De rol van Stam/SoVoCo in de eerste divisie lijkt te zijn uitgespeeld, tenzij het tweede damesteam de huidige topklassering weet te consolideren. Die ploeg staat tweede in de tweede divisie met een wedstrijd minder gespeeld dan koploper Vollkei en evenveel verliespunten. De Soesters hebben eveneens een niet be- Pollux had vorige week in De Bunt geen zin om mee te werken aan een klein feestje. In de sterkste opstelling stond de lijstaanvoerder van de eredivisie tegen over het ditmaal nerveuze Stam/SoVo Co dat veel fouten maakte, maar verder aanvallend geen centimeter ruimte kreeg. De sets duurden twaalf, achttien en zestien minuten. Na 3-3 in de eerste set werd het 3-15 en 0-8 in de tweede. Daarna maakte Stam/SoVoCo even een goede fase door (8-12), maar via 8-15 en 5-15 plaatste Arke/Pollux zich bij de laatste vier van Nederland. Dat Stam/SoVoCo 3 tot de laatste acht doordrong, was al een hele prestatie. Sinds het bekertoernooi met ruim hon derd teams was begonnen, schakelde het team van trainer/coach Frans Tuithof onder meer Gemini (eerste divisie) en Martinus (eredivisie) uit. Zestien punten mocht het derde da mesteam van Stam/SoVoCo scoren in de bekerwedstrijd tegen Arke/ Pollux, 's lands beste volleybalteam bij de vrouwen van dit moment. Een zoveelste sensatie zat er niet in voor de Soesters. Voor één setje was het Stam/SoVoCo woensdag allemaal te doen. Een week eerder in de heenwedstrijd had de ploeg uit de derde divisie bijna gestunt, maar toen voorkwam Arke/Pollux een lichte aardschok door een 8-14-achterstand in 16-14 om te zetten. Het werd toen 3-0 in anderhalf uur tijd. Met trots willen wij aan u tonen onze gloednieuwe golfbaan met club huis en toebehoren. Zaterdag 21 maart organiseren wij een open dag. Van 11.00 tot 17.00 uur bent u van harte welkom voor een ritje met een golfwagentje en bezich tiging van het clubhuis etc. Tevens krijgt u de kans om het Holiday Inn hotel van binnen te zien, daar worden rondleidingen gegeven. Alle informatie over golfen in Soestduinen is in het clubhuis te verkrijgen. Wij vertrouwen erop, dat door ingebruikneming van de golfbaan de totale uitstraling van de Residentie Royal Pare, nog meer impact zal krijgen en de golfbaan een aanwinst voor de gemeente Soest zal zijn. Graag tot ziens, aan de Van Weerden Poel- manweg 4-6 te Soestduinen. Bert Schoenmaker. Vanaf de kant probeert trainer/coach Inge Olthof haar team op de rails te hou den. Stam/SoVoCo moet zich evenwel onderhand gaan verzoenen met degrada tie. Foto: Goos van der Wilt paald gemakkelijk restant aan duels af te werken, maar kunnen- eventueel via de tweede plaats in de eindrangschik king en p/d-wedstrijden een startbewijs voor de eerste divisie veiligstellen. De hoop vestigen op het tweede team lijkt niet, maar is nu reëler dan in te zetten op lijfbehoud van het eerste team. In dat verband valt het te overwegen het twee de team te versterken met speelsters uit het derde, zoals bijvoorbeeld Irene Koe- lewijn. Haar ploeg kan zich komende zaterdag al verzekeren van de titel in de derde divisie. Heren Het herenteam hoopt nog op de twee de plaats in de eerste klasse. Na de 1- 3-zege op Vollkei is dat niet uitgesloten. De Soesters hebben twee verliespunten meer dan de nummers twee en drie, AGAVS en Unicornus. De eerste hin dernis kan Stam/SoVoCo zaterdag ne men, want dan komt Unicornus naar de Bunt. Het breekpunt in de uitwedstrijd tegen Vollkei speelde zich in de derde set af. Beide teams hadden een set gewonnen (15-13, 11-15) toen Vollkei een 10-2- voorsprong nam. Met time-outs en wis sels probeerde Ali Moghadassian te temporiseren en het spel van Vollkei te ontregelen. Hij zette onder anderen Han Mulder uit het tweede in. Mulder was, evenals Ron Goethals (tweede) en Roy van de Broek (derde) gevraagd mee te gaan, omdat Jan Visser, Richard van Rouwendaal en Sacco Wessels afwezig of geblesseerd waren. Spelverdeler Mul der pakte het goed op en gooide er combinaties tussendoor, waardoor het aanvalsspel van Stam/SoVoCo veel ge varieerder werd. Met Jaap van der Vin- ne als de aanvaller-in-vorm scoorden de Soesters vijftien maal achter elkaar, wat voldoende was om de derde set binnen te halen. Vollkei kwam de klap niet meer te boven; en liet zich vervolgens nog eens met 3-15 afdrogen. Evenals vorig seizoen mag SEC een nieuwe poging wagen einde lijk de laagste klasse van het za terdagvoetbal de rug toe te keren. De ploeg van Paul Muller plaats te zich voor de na-competitie. Dat deden de Soesters door de laat ste wedstrijd in winst om te zetten. Nederhorst - dat al een periodetitel op zak had en dus nog een keer te genover SEC zal staan - verloor met 2-0. De andere tegenstander wordt OSM'75. SEC had eigenlijk geen kind aan Ne derhorst dat al zeker was van extra wedstrijden. SEC had al enkele kan sen gehad, toen Guido Versteeg er met zijn inzet voor zorgde dat de scheidsrechter naar de middenstip wees. In de tweede helft scoorde Versteeg nogmaals. VOETBAL zaterdag Het is dat Jeffrey Dorresteijn zowel voor als na rust de bal in het doel mikte, maar verder had Hees niet veel om trots op te zijn na het duel met DMC. De staartploeg uit de zesde klasse had normaliter met ruime cijfers verslagen moeten worden, maar de roodwitten kwamen slechts tot een magere 1-2- zege. Hees speelde niet z'n beste wedstrijd tegen de aanstaande degradant, maar kwam met de schrik vrij. Dankzij Dor resteijn. Hij hielp de Soesters in de eerste helft aan een 0-1-voorsprong, maar DMC kwam nog voor rust op gelijke hoogte. Twintig minuten voor tijd herstelde Dorresteijn met zijn tweede treffer de voorsprong en moest DMC tot opluch ting van trainer Ron Daselaar het ant woord schuldig blijven. De Springbokken zal waarschijnlijk goed zijn vertegenwoordigd wan neer op 25 april de regiokampioen- scbappen turnen worden gehouden. Acht jongens en mogelijk zeven meisjes plaatsten zich voor de eind strijd. Bij de meisjes zijn dat Lisette de Zeeuw, Saskia Kok, Esther Beukema en Yvet- te Kors ('87-'88) en Maaike Eihholtz (jeugdturnsters). Sabine Kors en Ange- lique Krete ('85-'86) hebben nog een kans de finale te halen. Van de Springbokken-jongens gaan acht deelnemers aan de voorronden naar Utrecht. Het zijn Mark-Maarten Troost en Daan Beukema ('88-'89), Wouter Walet, Frank en Peter Taris en Niels Kuiper ('86-'87), Rob Demmenie en Bastiaan van Vulpen. Wie belangstelling heeft voor de ne gen holes golfbaan achter Holiday Inn Royal Pare aan de Van Weerden Poelmanweg kan zaterdag 21 maart een kijkje nemen. Dan wordt van 11.00 tot 17.00 uur open dag ge houden door de Stichting Golfclub Soestduinen. Iedereen kan de nieuwe baan komen bezichtigen en informatie krijgen over de golfclub die plaats biedt aan maxi maal vierhonderd leden. Het lidmaat schap kost 950 gulden per jaar. Het in schrijfgeld bedraagt 250 gulden en de administratiekosten bedragen 100 gul den. Les wordt gegeven door de profes sionals Garry Davidon en Tim Giles. Om te mogen spelen op de golfbaan moet men in het bezit zijn van een golf- vaardigheidsbewijs (gvb). De baan wordt door Bert Schoenmaker gepacht van de fa. Netjes. De voorma lige Soester verhuurt de baan aan de golfclub. Op vrijdag 20 maart vindt de officiële overdracht plaats van Netjes aan Schoenmaker. Dat gebeurt in het bijzijn van 150 golfbaanexploitanten die vrijdag een congres hebben in Holiday Inn Royal Pare. Na de open dag op za terdag 21 maart vindt op zondag 22 maart de officiële opening plaats. Die wordt om 16.00 uur verricht door bur gemeester Hans de Widt. André Hufman heeft zijn faam als goalgetter weer eens waargemaakt. Met twee doelpunten had hij een groot aandeel in de 1-3-zege die Soest boekte bij Vriendenschaar. De koploper van de tweede klasse moest na rust een 1-0-achterstand goedmaken. Dat lukte dus mede dankzij Hufman die tijdens de eerste helft naast Peter Visee op de bank had gezeten. Tijdens de adempauze werd Michel Vlaswinkel be dankt voor rijn diensten en kon Hufman zich opmaken voor een invalbeurt. Na acht minuten prikte hij de bal al in het doel, nadat Hendri Hagendoorn te gen de paal had geschoten. En in de 69e minuut scoorde Hufman zijn veertiende competitiedoelpunt, nadat Jeroen van Veenendaal hem op slimme wijze had aangespeeld: 1-2. Soest was in de tweede helft stukken beter dan de Culemborgse ploeg. Ook in de eerste helft kwam Soest nadrukke lijker bij het doel van Vriendenschaar dan andersom, maar de doelpogingen van Paul Hilhorst, Maurice d'Aquino en Michel Vlaswinkel (tweemaal) leverden niets op. De kopbal van Marcel Beijaard wel. Hij scoorde drie minuten voor de onderbreking. Voorsprong Daarna boog Hufman de stand dus om in een voorsprong en bleef Soest aanval len. Arjan Grapendaal schoot na een solo naast en een stiftje van Hufman weid nog net tegengehouden door doel man Kraay. Onder impulsen van Martijn Stalenhoef zette Soest in de laatste tien minuten nog een keer aan. Na 85 minuten voet bal verzilverde Peter Wolfsen een voor zet van Grapendaal en was de maximale buit definitief binnen. Dat Vrienden schaar nog verse aanvallers inzette, maakte niet meer uit. Soest won en be hield een voorsprong van vijf punten op Xanthos dat ook een overwinning boek te. De overwinning van Soest was terecht. De suprematie kwam ook tot uiting in het aantal hoekschoppen. Soest kreeg er veertien, Vriendenschaar slechts drie. Op het randje speeldë'Vriendenschaar bepaald niet. De thuisploeg werd zeven maal afgefloten voor een overtreding. Soest gooide meer agressie in de strijd en kreeg achttien vrije trappen tegen. Maar de kaartenverhouding bleef in evenwicht. Namens Vriendenschaar werd Co^ijnseri genoteerd, aan Soest- rijde zag Paul'Hilhorst geel. De linksbe nige speler - diè dit seizoen misschien niet de meest opvallende, maar wel een van de meest waardevolle krachten van Soest is - zal hierdoor de thuiswedstrijd' tegen Gfeenstars van de kant moeten bijwonen. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft de zondag-equipe van SEC met 2-3 verloren. Daarvan werd de laatste drie keer een voor sprong van 2-0 of 2-1 verspeeld. Te veel naar Barcelona gekeken, zou je zeggen. Alleen staat de Spaanse topclub boven aan in de Primera Division en sluit SEC de rij in de derde klasse. Hoewel de groenwitten in théorie nog mogen ho pen op handhaving, lijkt het erop dat ze na één seizoen weer zullen terugkeren in de vierde klasse. In de afgelopen drie wedstrijden had SEC beslist negen punten kunnen ha len, maar geen één keer slaagde de ploeg erin een voorsprong tot het einde van de wedstrijd te consolideren. Ook zondag niet. Met nog vierendertig minu ten op de klok stond SEC met 2-0 voor, maar ZWW stapte als winnaar van het veld door nog drie keer te scoren. Tot 2-0 was er geen vuiltje aan de lucht voor de Soesters die een einde wilden maken aan de reeks van dertien neder lagen, maar de serie werd verlengd. Al in de eerste helft was SEC beter dan de Utrechters en het eerste doelpunt was een kwestie van tijd. Toch zou het bijna drie kwartier duren, want Peter van den Berg en Ramon Heijnen spron gen niet zorgvuldig genoeg met de bal om. Van de Broek Vlak voor rust stond Roy van de Broek wel op de juiste plaats. Hij had al enkele keren ingevallen, maar stond zondag voor de eerste keer in de basis. En prompt maakte hij zijn eerste competi tietreffer voor SEC, nadat Van den Berg de bal had doorgekopt. Vijf minuten na rust verdubbelde Van de Broek zijn pro ductie en opnieuw scoorde hij beheerst: 2-0. Daarna klopte er absoluut niets meer van bij SEC. Persoonlijke fouten leidden voortdurend tot balverlies, waardoor ZWW telkens kon bouwen aan een nieuwe aanval. Na 57 minuten stond de verdediging van SEC ook nog eens te slapen en werd het 2-1. Het spel van SEC werd er niet beter op en dertien minuten later maakte ZWW gelijk. Dat gebeurde vanaf de strafschopstip, nadat Wessel Sennef een tegenstander - in een overigens moeilijke hoek om van uit te scoren - vloerde. De doelman werd bestraft met een gele kaart. Ook Timo Timmer, Dennis Brons en Rik Nederstigt werden opgeschreven, even als drie Utrechters. Van hen werd Peter- sen zelfs tweemaal een kaart voorge houden, zodat hij van het veld moest. Dat was een minuut of tien voor tijd. In die fase liet de wolk van ellende nog maals stogf voor teleurstelling op de Bosstraat-West neerdalen. Achterin wa ren de Seccers weer onoplettend en maakten de gasten er 2-3 van. VOETBAL zaterdag (Periode)kampioen worden doe je niet door alleen maar van de top- ploegen te winnen. Juist de wed strijden tegen 'kleintjes' zijn van doorslaggevende aard, vooral als die vechten voor klassebehoud. WZ'49 weet vooralsnog niet om te gaan met dat soort duels. Roda'54 maakte zaterdag, notabene aan de Eemweg, een einde aan de fraaie se rie zeges van WZ'49, De 1-3-overwin- ning van de Leusdenaren betekent dat de Soesters deelneming aan de na-com petitie niet meer in eigen hand hebben. De ranglijst in de derde periode wordt nu aangevoerd door de gedoodverfde kampioen WOP. Als die ook de twee de periode (waarvoor nog één inhaal- duel op het programma staat) wint en WZ'49 eindigt in de derde periode als tweede achter WOP (en derde op de ranglijst) kunnen de Soesters alsnog een ticket voor de promotiewedstrijden op halen. Maar dan zal WZ'49 meer bezieling en agressie moeten laten zien dan zaterdag. Tegen Roda'54, dat op een degradatie plaats stqnd, haperde WZ'49. Bas van Doorn en Hidde Reitsma zaten door een schorsing aan de kant, Gert van de Munt en Gerard Becker uit de oudere lichting vulden hun leeggevallen plaat sen op. Te veel spelers hadden een slechte dag en Roda'54 was feller in de duels. De voorsprong die WZ'49 voor rust nam, was echter niet geheel onverdiend. De Soesters hielden het doelpunt over aan een fase, waarin ze goed speelden. De treffer kwam op naam van Gijs Schaap. Na de rust werd deze marge in tien mi nuten verspeeld. Allereerst veroorzaakte Barry van den Berg een strafschop en twee minuten later werd het 1-2 na een goed uitgevoerde aanval. Vanaf dat moment was de organisatie in het spel van de groenwitten ver te zoeken. Ze voetbalden te gehaast en ongecontro leerd. Vertwijfeld gooit Ruben de Goede zijn armen in de lucht. VVZ'49 was min of meer machteloos en liet kostbare punten liggen tegen Roda'54 Foto: Goos van der Wilt De ploeg kreeg zowaar nog kansen via Becker, Marcel van Essen en invaller Joop van Kooy, maar het was Roda'54 dat vlak voor tijd een counter verzilver de. WZ'49 heeft twee weken de tijd om de wonden te likken. Op zaterdag 4 april is het weer oppassen geblazen voor de Soesters, want dan spelen ze tegen de gradatiekandidaat Stroe. Deze wedstrijd valt nog onder de tweede periode. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1998 | | pagina 17