Iviseur eukens advies... ioesf 1 oitiaiki 1295.- 's Nachts meer 'blauw' niet simpel Angst voor precedent Lange Brinkweg S CDA: 'De burgers gaan straks met spandoeken straat op voor rondweg' Scheiding der geesten tekent zich af bij college-onderhandelingen ACTUEEL T L ?er van! Zes van de zeven fracties voor hardere aanpak vandalen '/AVANT-GARDE PvdA: serieus onderzoek naar verkoop van Aqua Indoor MOSSEL AVOND MMHA» Wethouder wil praten met Balans en De Vrije Teugel I WOENSDAG 18 MAART 1998 SOEST-ER COURANT PAGINA 3 'oed& Assurantiën HDD van de zaak Politieke meningen over uitvoering liggen nogal uiteen Houder Hilhorst wil varkens wegdoen in ruil voor dienstwoning SCHOONHEIDSSALON PERMANENT MAKE-UP Ook spreekuur wijkagent in Overhees f 19.50 25 jaar getrouwd? Oud-CdK Verdam (83) overleden CDA en GPV zetten 'sterretje' bij drugsbeleid Snorfietser loopt voor achtste maal tegen de lamp Rondweg-discussie veiligheidshalve verschoven 2,5 zitsbank Baluff in stof Ook voor service moet u bij ons zijn r» kantoor met 6 enthou- an hypotheken, onroerend ?r/mkb en een gedeelte ma of studerende hiervoor is, goede secundaire "ioek, in) de installatie van uw keuken, zekerheid en vertrouwen n een echte keukenspecia- verwachten. SOEST k 5S®&lS INDUSTRIEWEG rlili :*i i Het zal niet eenvoudig worden 's nachts en tijdens de weekeinden meer 'blauw' op straat te krijgen. Hoewel politiek Soest unaniem van mening is dat de politie dan nadruk kelijker aanwezig dient te zijn, ver schillen de partijen van inzicht hoe dit gerealiseerd moet worden. Dat bleek donderdag tijdens de onder handelingen over het beleidsprogramma voor de komende vier jaar. Het CDA en de PvdA hebben er best geld voor over om extra surveillanten in te zetten die 's avonds na tien uur en in de weekeinden de boel in de gaten houden. Het pro- x bleem is dat de politie dat zelf onwen selijk acht, ook al zou het juridisch mo gelijk zijn de surveillanten na 22.00 uur in te zetten. GroenLinks/Progressief Soest en Ge meentebelangen Groen Soest zijn daar om tegen inzet van surveillanten tijdens deze uren. GGS pleit er wel voor om in de zomer de surveillanten tot 24.00 uur in plaats van 22.00 uur op straat te la ten fietsen. Want in die maanden is er meer activiteit op straat. Voor de sur veillance in de nacht en de weekeinden moet het rijk nu maar eens zorgen voor extra agenten, aldus GGS. Dat standpunt neemt ook de WD in, al legt deze partij de verantwoordelijk heid op het bordje van de politie Regio Utrecht, waaronder het district Eem- land-Noord (en dus ook Soest) valt. Volgens het CDA is het niet te verwach ten dat de Regio Politie de helpende hand toesteekt, omdat die de Stad Utrecht een hogere prioriteit geeft. D66 denkt de oplossing te kunnen vin den in een effectievere inzet van surveil lanten en agenten. Die zouden minder overdag en vaker 's nachts en in het weekeinde moeten worden ingezet. Eventueel wil D66 surveillanten inleve ren om meer agenten te kunnen betalen, zodat er 's nachts en in het weekeinde in ieder geval een extra surveillanceau to kan gaan rijden. Ook GPV/RPF/SGP wil dat de politie zich meer richt op de tijden, waarop normaliter meer problemen kunnen worden verwacht dan bijvoorbeeld over dag. Aanrijtijd Een extra politiewagen zou kunnen hel pen het aantal overschrijdingen van de aanrijtijd van de politie terug te bren gen. In het vierde kwartaal van vorig jaar had de politie bij zaken van de eer ste prioriteit negentien van de 67 keer langer nodig dan de norm van tien mi nuten. Bij minder dringende zaken han teert de politie een norm van dertig mi nuten, maar die werd van de 606 keer nog 48 keer overschreden. De voor naamste oorzaken zijn dat de politie voor een klus in Soesterberg helemaal uit Eemnes moet komen, de exacte lo catie niet goed is aangegeven of dat de agenten nod elders bezig waren en niet meteen weg konden. Ook de aanrijtijd van de ambulance baart de politici zorgen. Daarom willen ze in overleg treden met Baam om te bekijken of ze samen een eigen zieken wagen kunnen realiseren. Die zou er gens op de grens tussen beide gemeen ten een standplaats moeten krijgen. Zes van de zeven fracties in de nieu we Soester gemeenteraad zijn voor stander van het sneller straffen van vandalen en andere mensen die de wet overtreden. Daarmee kan het zogenoemde 'Lik-op-stuk beleid' rekenen op een meerderheid. "Iemand die iets uitvreet, moeten we in een lastig pakket brengen. Door hem een financiële vergoeding te laten beta len en met zijn ouders te praten. De dader moet voelen dat hij het op z'n bord krijgt, zodat hij het niet meer leuk vindt," stelde Wiebe Meilof van GPV/ RPF/SGP vorige week. De politie moet zich in zijn ogen daarbij concentreren op de plekken waar op bepaalde momen ten problemen zijn. Het CDA wil dat de gemeente onder de burgers bekendheid geeft aan de moge lijkheid een civielrechtelijke procedure te beginnen tegen vandalen van wie be kend is dat ze schade hebben aange bracht. En GroenLinks/Progressief Soest zou het fijn vinden wanneer in een bepaal de frequentie een (hulp)officier van jus titie in Soest aanwezig zou zijn om met een de strafmaat te bepalen. Als enige heeft Gemeentebelangen Groen Soest absoluut geen behoefte aan een hardere aanpak. Harry Witte maak te het standpunt van zijn fractie er niet duidelijker op toen hij opmerkte dat er wel duidelijkheid moet komen over wat wel en wat niet te tolereren is. Ook in het verkeer wenst hij die duidelijkheid. Het mag volgens hem niet zo zijn dat de reguliere agenten verkeersovertredingen door de vingers zien, omdat ze het bekeuren hiervan alleen aan de surveil lanten overlaten. Zijn plan wordt 'sympathiek', 'rede lijk' en 'begrijpelijk' genoemd, maar toch zal de Soester G. Hilhorst geduld moeten blijven uitoefenen, voordat hij eventueel een tweede dienstwoning op zijn boerenerf aan de Lange Brinkweg mag bouwen. De agrariër wil zijn varkenshouderij van 400 stuks opheffen, precies zoals minis ter Van Aartsen wil, en zich in plaats daarvan concentreren op rundvee. Met zijn zoon wil hij daarvoor een maat schap beginnen. Het hele plan valt ech ter in duigen als voor zoon Hilhorst geen woning op het terrein mag worden neergezet. Vrijwel alle raadsfracties vinden het een goed idee van Hilhorst, maar zijn ont zettend bang voor een precedent-wer king als ze het bestemmingsplan gaan aanpassen. Bekend is dat meer boeren aan de Lange Brinkweg hun bedrijf wil len beëindigen, iets wat financieel alleen haalbaar is als er vervolgens woning bouw mag worden gepleegd. En dat wil het gemeentebestuur voorkomen. Want het karakter van het landelijk gebied moet behouden blijven, vinden de frac ties. Door Hilhorst nu medewerking te verlenen, zou Soest het risico lopen dat steeds meer bedrijven verdwijnen. Provincie Daarom gaat de gemeente eerst, even tueel samen met andere gemeenten, overleggen met de provincie om erach ter te komen welk beleid deze hogere overheid voorstaat. Geeft de provincie binnen een halfjaar geen duidelijkheid, dan neemt het gemeentebestuur zelf een standpunt in. Ook buurman en varkenshouder A.L.T. Hilhorst (geen familie) gunt de zoon van G. Hilhorst de dienstwoning, maar hij is eveneens bang voor het effect dat meer boederijen plaatsmaken voor woningen. En dat vormt weer een bedreiging voor zijn eigen varkenshouderij. In de toe komst zouden de nieuwe bewoners kun nen gaan klagen over bijvoorbeeld stankoverlast van zijn varkens met alle gevolgen van dien. G. Hilhorst, die zijn varkens de deur wil uitdoen, ziet alleen maar voordelen. "Hoewel ik nooit klachten van buurtbe woners heb gehad, zijn ze verlost van de stankoverlast van mijn varkens. Van Aartsen krijgt zijn zin. Het kost de ge meenschap geen geld. Ik ga ervan uit dat mijn buurman zijn bedrijf kan voort zetten. En voor mij en mijn zoon is het een noodzaak dat we bij het bedrijf wo nen. Als er een koe 's nachts moet kal veren, als er een schaap op z'n rug ligt of wat dan ook. Maar als u geen dienst woning toestaat, kiest u voor een var kenshouderij van vierhonderd varkens voor de lange termijn." Het voortbestaan van de varkenshou derij van G. Hilhorst hangt af van de ge meente Soest. Als die niet meewerkt aan een dienstwoning, doet de boer zijn var kens niet weg. Nachtegaalweg 7 SOEST 035-602 69 14 Demonstratie op zaterdag 21 maart van 12.00-16.00 uur. 10% KORTING op permanent make-up tot 15 april. De zeven lijsttrekkers zijn het eens met het voorstel van Kees Boerkoel (PvdA) om een serieus onderzoek te starten naar de mogelijkheid om Aqua Indoor te verkopen. Het zwembad blijft wat de exploitatie betreft een zorgenkind. Boerkoel lanceerde zijn voorstel maan dag tijdens de derde ronde van het lijst- trekkersoverleg. Volgens de meeste lijst trekkers is er alle reden om nog eens goed naar de (financiële) situatie van het bad te kijken. De cijfers zijn aller minst gunstig. Het "privatiseren" van sportaccommo daties behoort eventueel tot de moge lijkheden om de gemeentelijke kosten te drukken. Een deel van het onderhoud zouden de sportclubs eventueel ook in eigen beheer voor hun rekening kunnen nemen. Harry Witte (GGS) brak een lans voor een "open gesprek" met de sport (in haar algemeenheid), met als onderwerp "de toekomst van de sport in Soest", waarbij ook het beheer van de accommodaties ter sprake moet komen. De WD zou volgens Neks Blommers graag zien dat de sport wat meer zou inspelen op de algemene individualise ringstrend. De faciliteiten in de bestaan de accommodaties blijven in haar optiek nog te vaak onbenut. Ze meende ook dat de sportverenigingen die zelf het klein onderhoud van hun accommoda ties ter hand nemen daarvoor een belo ning verdienen. Eén wethouder Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) pleit te er, evenals Wim Roest (D66) voor de sportportefeuille onder te brengen bij de nieuwe wethouder Welzijn, en van Nel Koster (GL-PS) mocht daar het hele pakket Sociale Zaken ook bij. Ze pleit te voor meer activiteiten in de schoolva kantie. Roest toonde zich voorstander van een gedifferentieerd(er) sportbeleid, omdat er volgens hem wel degelijk ver schillen zijn tussen bijvoorbeeld de veld en de zaalsporten. "We moeten niet al les over één kam scheren," aldus Roest. Het lijsttrekkersoverleg beperkte zich bij de bespreking van het hoofdstuk Cul tuur en Recreatie slechts tot bovenge noemde punten. Morgen komen, in de vierde ronde (donderdagmiddag 16.00 uur), o.a. de door GGS bedachte re creatiepias aan de orde, evenals het Kinderparadijs/Witte Boerderij, de Cul tuurprijs, het kunstbeleid (en de bur gers) en het jeugdbeleid, inclusief hang plekken etc. Na het Smitsveen, de Eng en Soesterberg krijgt binnenkort ook Overhees een wijkagent die spreek uur zal houden. De politie heeft dit vorige week laten weten aan de ge meente. De wijkagent zal op nog nader te be palen tijdstippen in dienstencentrum De Vijverhof aanwezig zijn om te praten met burgers die iets kwijt wil len. In politieke kringen wordt het initia tief van de wijkagenten toegejuicht. Gemeentebelangen Groen Soest wil dat de politie actie onderneemt om meer bekendheid aan de wijkagent te geven. Lijsttrekker Harry Witte - zelf een doorgewinterde bezorger van fol ders - meent dat de politie er goed aan zou doen folders en foto's in de wijken te verspreiden om de aan dacht op de wijkagent te vestigen. In het Smitsveen wordt het spreekuur van de wijkagent gehouden in een kantoor van de huismeester, in de Eng in het buurthuis aan de Albert Cuyplaan. In Soesterberg houdt de wijkagent elke werkdag van twaalf tot één uur spreekuur in de brigade van de Koninklijke Marechaussee. Iedere vrijdagavond geopend vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla en natuurlijk ook voor zomaar een gezellige borrel 7 dagen per week de mogelijkheid uw privé- feest in een originele Amsterdamse entourage te vieren. Diverse arrangementen beschikbaar, 035 -60127 39 Spesterbergsestraat 188 - Soest Op 83-jarige leeftijd is vorige week in zijn woonplaats Zeist mr. RJ. Ver dam overleden. Hij was van 1970 tot 1980 Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. In 1958 werd Verdam lid van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland. Acht jaar later werd hij benoemd tot minister van Binnenlandse Zaken en in 1967 nam Verdam zitting in de Eerste Kamer, voordat hij CdK in Utrecht werd. Aan de Vrije Universiteit was hij van 1945 tot 1970 hoogleraar in onder meer Romeins recht, internationaal privaatrecht en oud-vaderlands recht. Daarnaast bekleedde hij vele neven functies op juridisch, economisch en maatschappelijk gebied. Na zijn afscheid in 1980 werd Ver dam benoemd tot buitengewoon staatsraad bij de Raad van State. Over de meeste ideeën en voorne mens in het Collegeprogramma 1998-2002, waarover de lijsttrekkers dezer dagen intensief onderhandelen, worden de partijen het vrij snel eens. Er zijn echter onderwerpen waarbij het onverzoenlijke eenvoudig niet te verzoenen is, zoals de verdeeldheid in de raad over het beleid ten aanzien van de coffeeshop en de verkoop van softdrugs. De daarover vastgestelde tekst van het beleidsprogramma houdt in dat het "gedoogbeleid" wordt voortgezet. Zoals be.cend is dat een doorn in het oog van de christelijke partijen CDA en GPV/RPF/SGP, maar zij gaan niet zo ver dat ze daarom het over leg afbreken. Hun verzet wordt nu genoteerd in een voetnoot ("sterre tje") bij het programma. Volgens gemeentesecretaris Wim de Kam zouden de partijen de uiterste terughoudendheid moeten betrach ten bij het plaatsen van sterretjes. Bart Krol (CDA) onderstreepte ech ter dat het punt voor de beide frac ties "zeer zwaarwegend" is. Al zes- of zevenmaal was een achttien jarige Soester aangehouden, omdat hij reed op een snorfiets, waarvan de ver lichting niet in orde was. Op de Ko ningsweg werd de jongeman zaterdag wéér aangehouden. Opnieuw toonde de verlichting gebreken en ontbrak het de Soester nog steeds aan een certificaat. Ditmaal vond de politie het welletjes. Ze nam de snorfiets in beslag en laat justitie de strafmaat bepalen. Vrijdag was op de Molenstraat een 24- jarige Soester bekeurd, omdat hij op een bromfiets reed, waarvan het verzeke ringsplaatje vervalst was. De man had evenmin een geldig certificaat. •V) Het CDA zal in de nieuwe raadspe riode niet de eis op tafel leggen, dat de rondweg langs de spoorlijn Amersfoort-Baarn wordt aange legd. Maar bij de volgende verkie zingsstrijd zal de partij zich weer proberen te profileren met een weg door de polder. "We blijven keihard achter de rondweg staan, maar de kiezers zeggen ons dat het in deze periode geen reële oplossing is," aldus Jan Pieter Lokker vorige week tijdens de onderhandelingen over het beleidsprogramma van het gemeentebe stuur. Het CDA heeft conclusies getrokken uit de verkiezingsuitslag. De partij, die als enige pleitte voor een rondweg langs de spoorlijn, bleef op zes zetels staan. De PvdA, die kiest voor een buitenbrink (tussen de Stadhouderslaan en de brandweerkazerne), won evenmin. Dit in tegenstellling tot de WD, GGS en GPV/RPF/SGP die (nog) geen rond weg willen. "We moeten de uitslag respecteren," rea geerde Bart Krol. De lijsttrekker ont brak donderdag tijdens de besprekingen en dat was opmerkelijk. Hoewel hij dat blijft ontkennen ("Ik heb een baan, ik hoef niet persé in het college), wil Krol niets liever dan wethouder van ruimte lijke ordening en verkeer worden. Toen Lokker in zijn plaats de harde CDA-eis voor de rondweg afzwakte, werd daarom even de indruk gewekt dat het CDA zich in allerlei bochten pro beerde te wringen om niet buiten het college te vallen. "Als je het nu hard speelt, sta je politiek buitenspel en dat zou dom zijn," zei Lokker desgevraagd. "Maar we zullen altijd vasthouden aan de optie van een rondweg." Deze raadsperiode mag er dan geen besluit worden genomen over de rond weg, over twee jaar starten wel de be sprekingen over het nieuwe Streekplan van de provincie en om die reden zal de omstreden rondweg in Soester kringen ongetwijfeld weer punt van discussie worden. De WD, met acht zetels de grootste fractie in Soest, wil vooralsnog geen as falt in de polder. Pas als de Konings weg-route de verkeersstroom niet kan verwerken, willen de liberalen daarover gaan nadenken. Het CDA sluit niet uit dat dat over vier jaar een opening biedt. Krol: "We blijven keihard achter onze rondweg staan, maar de realiteit gebiedt te zeggen dat we met zes zetels geen meerderheid kunnen krijgen. Misschien dat we straks moeten afstappen van onze rondweg langs de spoorlijn en voor een andere oplossing moeten kiezen. Toch verwacht ik dat er uiteindelijk een vorm van een buitenweg zal komen. De problemen worden steeds groter. We krijgen nog een tijd dat de mensen met spandoeken de straat opgaan, omdat de politiek geen rondweg wil aanleggen." GPV/RPF/SGP heeft een alternatieve oplossing. Op de Van Weedestraat en de Lange Brinkweg/Korte Brinkweg zou eenrichtingsverkeer moeten worden in gesteld, zodat het verkeer elkaar niet meer tegenkomt. Langs de Lange Brinkweg zou dan een parallelweg voor het agrariërs moeten worden aangelegd. Dat betekent dat de bewoners een deel van hun voortuin moeten opofferen. Bovendien zou een nieuw en breder spoorwegviaduct moeten worden gerea liseerd. "Dat zijn dingen die we mis schien niet leuk vinden, maar ze zijn minder ingrijpend dan hetgeen andere partijen willen," aldus Wiebe Meilof. GGS, D66 en GL/PS zijn tegen elke uitbreiding van het wegennet aan de oostkant van Soest. Westtangent De zeven raadsfracties willen de komen de jaren nauwlettend de ontwikkelingen in de gaten houden van de plannen voor de Westtangent, een verkeersroute langs Amersfoort. Die mag geen negatieve invloed hebben op de verkeersstroom in Soest. Verder zijn ze voorstander van uitbreiding van de A28 en elke verbe tering voor de doorstroming op de Al. Als die rijkswegen niet meer zo vaak dichtslibben, zal Soest minder last heb ben van doorgaand verkeer. De fracties zijn het er over eens dat de verbetering van de fiets- en wandelrou tes moet worden voortgezet. Ook de verdere ontwikkeling van het openbaar verVoer krijgt alle aandacht. Voor be taald parkeren in Soest hoeven de inwo ners voorlopig niet bang te zijn. comfort Natuurlijk laans Door het heikele punt van de rond weg voor zich uit te schuiven hebben de deelnemers aan het lijsttrekkers- overleg voorlopig even de vrede kunnen bewaren. P&s aan het einde van de onderhandelingen wordt een beslissing genomen over de exacte formulering van de betreffende pa ragraaf in het beleidsprogramma. Daarmee is voorkomen dat het overleg al in een vroeg stadium tot brokken zou leiden. Maandagmiddag kwam de kwestie aan de orde bij het verslag van de gesprek ken over het hoofdstukje Verkeer en Vervoer. Met name de door gemeente secretaris Wim de Kam opgestelde tekst - op zichzelf het resultaat van eerdere gesprekken, maar desondanks nog een hele kluif om te doorgronden - leidde bij de "pro-rondwegpartijen" CDA en PvdA tot aarzelingen. Kees Boerkoel (PvdA) vroeg om uitstel, omdat hij over de tekst nog niet had kunnen overleg gen met zijn fractie. Die tekst zit ook buitengewoon ingewik keld in elkaar. Na de zin dat er tijdens ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum deze raadsperiode geen besluiten geno men zullen worden die tot nieuwe we gen leiden ("als rechtsgevolg"), tenzij al voorzien in de tot nu vastgestelde be stemmingsplannen - waarmee bijvoor beeld wordt gedoeld op de omstreden "doorsteek" van AH naar de Stadhou derslaan - luidt de tekst: "Indien in het kader van de voorbereiding van een nieuw streekplan een standpuntbepaling over de toekomstige lokale en/of regio nale wegenstructuur wenselijk of nood zakelijk is, zullen de raadsfracties met een open mind op basis van de alsdan beschikbare informatie en aldus meewe gende de feitelijke en/of te verwachten ontwikkelingen buiten en in de gemeen te alsmede de inspraakresultaten, een discussie voeren over alle opties die worden ingebracht, inclusief eerder af gewezen opties." Opschieten De meeste deelnemers aan het overleg moesten zich bij deze regels even de ogen uitwrijven en voor Kees Boerkoel (PvdA) was het aanleiding om uitstel te vragen, zodat hij ruggenspraak kon hou den met zijn fractie. Behalve Bart Krol (CDA) gunde echter geen van de colle ga-lijsttrekkers hem deze adempauze. "Flauwekul," meende Harry Witte (GGS). "Er is tijd genoeg geweest, la ten we nou maar opschieten," en dat vonden de anderen ook. Boerkoel vroeg vervolgens om een of ficiële schorsing - die hem door voorzit ter Neks Blommers (WD) grootmoe dig werd toegestaan - en liet vervolgens weten dat hij een formeel voorbehoud maakte bij de tekst. Ook Krol wilde zich niet op de tekst vastleggen. Dat gold trouwens ook voor Witte, die de tekst veel te ruim en te vaag vond en liever iets substantiëlers tegen eventuele rond wegplannen op schrift had. Water bij de wijn Volgens de GGS-aanvoerder heeft bij de verkiezingen een duidelijke meerder heid tegen de rondweg gestemd, in raadszetels vertaald volgens 18 tegen 9. Nu hij nolens-volens akkoord ging met de eerste zin van de paragraaf (de AH- weg), vond hij dat ook de pro-rondweg- partijen maar wat water bij de wijn moesten doen. "Als we het afspreken zoals het er staat komt er geheid weer gesteggel," aldus Witte. Nonsens, vond Krol. "Als Witte zo graag bij voorbaat iets inlevert hoeven wij dat toch nog niet te doen...?" Nu zowel CDA als PvdA en GGS om uitstel vroegen concludeerde Blommers dat er een meerderheid was om het punt te verschuiven. De kwestie komt aan het slot van de onderhandelingen terug, voordat het programma getekend zal worden. Dat heeft als voordeel dat er voorlopig eerst verder kan worden on derhandeld over de andere hoofdstuk ken van het nieuwe College-program ma, zonder dat er nu al partijen afha ken. Maar de scheiding der geesten te kent zich al duidelijk af. Wethouder Pieter ten Hove wil zo snel mogelijk met vertegenwoordi gers van De Vrije Teugel en Balans om de tafel gaan zitten om te kijken op welke wijze beide instellingen kunnen gaan samenwerken. Zoals deze krant twee weken geleden al meldde, wil De Vrije Teugel niet fuse ren met de vier overige participanten van Balans, omdat de leiding van het kinderparadijs geen volledig vertrouwen heeft in de nieuwe welzijnsstichting. Dat neemt niet weg dat De Vrije Teu gel bereid is samen te werken op het gebied van kinder- en jongerenwerk. En de deur naar een eventuele fusie op ter mijn is door het kinderparadijs nog niet dichtgegooid, maar op een kier gezet. Balans bestaat nu uit de Stichting Wel zijnswerk Soest, de Stichting Jeugdzorg Soesterberg, de Vrijwilligers Vacature bank en het Internationaal Vrouwen Centrum. Ten Hove wil zo snel mogelijk boven tafel krijgen op welke wijze Balans en De Vrije Teugel samen projecten kun nen opzetten en begeleiden. Hij zal de betrokkenen uitnodigen, beloofde hij de raadscommissie welzijn. Afgewacht moet worden of Ten Hove na de onderhandelingen over het colle ge-programma voor de komende vier jaar terugkeert in het college. De ver wachting is van wel, omdat vermoede lijk de huidige coalitie-partners WD, CDA en PvdA samen doorgaan. Welke wethouder de portefeuille welzijn krijgt, is nog niet bekend. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3