Hulleman opSek Ü5?—»s" Protest van Nassauplantsoen tegen afvalcontainers haalt niets uit Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Nieuw college ziet maar hoe 't nu verder moet met textielinzameling in Soest jACTUEEL! Gewonde zwaan houdt hulpverleners uren bezig Bibliotheek Overhees zit voorlopig potdicht Openbare school krijgt niet zomaar een bruidsschat mee PAGINAj4 WOENSDAG 18 MAART 1998 KIN UW BUDGET? Solveig Rip benoemd tot kantonrechter VOOR O O G Z O R G IETS NVtB™ ti 11221* Bakken blijven waar ze staan Gemeente blijft tegen verhuur units Zonnegloren-terrein Schoolgebouwen weer doelwit van inbrekers Laatste klant beloond Het blijft genieten.' Schoolzwemmen komt niet terug DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 r verkoopintormatie: Van Breukelen Vast-goed ik Assurantiën Van Logtenstein schuift tariefkwestie door Boomfeestdag dit jaar bij Van der Huchtschool Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Service bij .Schoemaker maison TELEFOON 601 31 8; w<yy SOESTER COURANT PAGINA 5 an de verkeersveiligheid uit* oorgaand verkeer blijft mo* /erkzaamheden zijn gepland de 10 maart tot omstreeks eetzlaan tussen de Helling* Nieuwstraat en tussen de nweg en de Beukenlaan wor* idsbeperkende maatregelen 3e werkzaamheden zijn ge* ind maart. Doorgaand ver* aogelijk. ins Hendriklaan (tussen het en de Anna Paulownalaan) eidsbeperkende maatregelen roffen. De werkzaamheden 1 tot en met 20 maart. Door* eer blijft mogelijk, aden Hofslottersteeg (tussen n Soesterbergsestraat) en het ft (tussen Dennenweg en nlaan) zijn op donderdag 19 doorgaand fietsverkeer ge* den i.v.m. voorbereidende werkzaamheden. de Rabo Leenlijn 0900-9275 24 uur per dag) ank arn 53 33 entrale Voorlichting V Soest Datum Verzending: 13-03-1998 13-03-1998 13-03-1998 13-03-1998 13-03-1998 13-03-1998 SOEST nnen 6 weken na verzending urgemeester en wethouders doening aan artikel 28, lid 6 t ingang van 18 maart 1998 :der ter inzage ligt het door deeltelijk goedgekeurde be- als: met ingang van 18 maart Fireworks vergunning heb- orfbalvereniging K. V.O. aren omdat door de ge- '7 nimmer aanslagen zijn vergoed aan buiten- n. ig K.V.O. en de Sportraad 5 stellen. ld verklaren. Vrijstelling le verlenen. Het bouwplan band met de vrijstelling P.V.O. om extra subsidie :n dat hiervoor binnen de een financiële ruimte -t verzoek betrekken bij 999". gegrond verklaren en de met vrijstelling verlenen, i berichten dat bij overlast ïen kan worden met de Onze oud-plaatsgenote Solveig Rip, dochter van de inmiddels rustende huis arts J.C. Rip, is onlangs benoemd tot kantonrechter te Utrecht. Ze is vorige week geïnstalleerd tijdens een bijzonde re terechtzitting van het kantongerecht. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. Bosstraat 12 - 3766 AG Soest ~r\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 Een gewonde zwaan heeft vrij dagmiddag voor nogal wat com motie gezorgd. Het beest hield hulpverleners uren bezig, nadat het was gebeten door een hond. De eigenaresse van de hond had zelf de politie gewaarschuwd, zodat de zwaan aan zijn vleugel en poot zou kunnen worden behandeld. Maar de vogel liet zich niet bepaald gemakke lijk vangen en weigerde de vijver aan de Turfstreek uit te komen. Na enkele vergeefse pogingen scha kelde de politie de hulp in van een collega van het district Eemland- Zuid. Die kwam met een geweer en een verdovingspijl. Hij mikte raak, maar kennelijk was de dosis in de pijl te licht, want de zwaan bleef rond zwemmen. Omdat de zwaan bij een tweede verdoving het loodje zou leg gen, werd besloten in een roeibootje de vijver op te gaan om de zwaan als nog te vangen. Nadat ook die poging mislukte, koos de politie voor een af koelingsperiode. Om vijf uur 's middags kwam de po litie terug met de brandweer. Die slaagde er evenmin in de. gewonde zwaan op het droge te krijgen. Om dat er inmiddels enkele uren waren verstreken, werd het verantwoord geacht alsnog een tweede verdo vingspijl af te vuren. Daarop had de zwaan geen antwoord, zodat hij ein delijk uit het water kon worden ge vist en per dierenambulance naar het vogelpension aan de Eemweg werd gebracht voor behandeling en reva lidatie. COMBi FOTO - VIDEO SOFST fantastisch in foto en video S j Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 035 - 601 28 74j De raadscommissie Milieu toonde vorige week wel enig begrip voor het protest van de bewoners van het Nassauplantsoen tegen de onlangs daar geplaatste afvalcontainers. Maar de bakken blijven gewoon staan waar ze staan. Namens de omwonenden gaf de heer T. Schneider aan hoe onaangenaam verrast ze waren geweest toen de "tijdelijke" verplaatsing van de containers - in ver band met de herinrichting van de Van Weedestraat - opeens een permanent karakter bleek te hebben. De bakken vormen geen fraaie aanblik en worden spaarzaam geleegd. Op zaterdagavond en zondag zitten ze meer dan propvol, vooral omdat de Schans dan dicht is en de afvalbakken bij de nieuwe AH ook niet te bereiken zijn. Een aantal winke liers dumpt er ook gemakkelijk allerlei verpakkingsmateriaal, zodat het algauw een bende wordt. Schneider wees er ook op dat de ver keerssituatie aan de Beatrixlaan drukker en dus onveiliger is dan op de oude plek, de Dillenburglaan. Hij vond dat de bewoners eindelijk (voor het eerst) in spraak kregen en rekende op steun van de commissie om de plaatsing nog eens te heroverwegen. Zo ver ging de commissie niet, al toon de ze wel begrip voor de ergernis die de bewoners ondergaan door de aanwezig heid van de bakken. "Maar waar je ze ook neerzet, ze zullen overal protest oproepen." De meeste politici meenden dat er t.z.t. wel een oplossing gevonden wordt de containers ook hier onder gronds worden aangelegd, of als er in het kader van de (overigens nog altijd zeer omstreden) nieuwbouw van de Lindenhof wellicht iets beters gecreëerd kan worden. In de tussentijd moet er scherper toezicht komen en dienen de bakken frequenter geleegd te worden. Geheim? De commissie bromde ook nog wat over het feit dat het ambtelijk advies voor de locaties van 23 nieuwe "afvaleilanden" geheim gehouden was, hetgeen volgens ingewijden geen opzet was geweest maar een foutje. Wethouder van Log- tenstein beloofde in elk geval dat in de volgende "Op 't Hoogt" alle informatie wordt gegeven, zodat het publiek weet waar het aan toe is. Maar informatie is nog niet hetzelfde als inspraak, liet Schneider weten. Harry Witte (GGS), verklaard tegen stander van de Lindenhof, liet alvast maar weten dat hij een oplossing in die richting niet acceptabel vond. "Daar zit ten de bewoners van het Nassauplant soen ook niet op te wachten." Erg veel reden tot klagen over de huidige loka- tie van de bakken hadden de bewoners ook volgens hem niet. BAM-raadslid Teeke Glastra, die net als Van Logten- stein voor het laatst de commissieverga dering bijwoonde, pleitte bij wijze van "politiek testament" nog even voor mo biele afvalbakken, die van locatie kun nen wisselen. 25 meter Van Logtenstein liet verder weten dat de situatie aan het Nassauplantsoen relatief nog gunstig is, omdat de bakken op minstens 25 meter van de dichtstbijzijn de woningen staan. Dat is elders in Soest wel anders. Voor het overige ver wachtte hij dat de problemen al een stuk minder groot zouden zijn als de bakken wat vaker geleegd zouden worden en de capaciteit nog wat opgevoerd. Aan het wangedrag van burgers was volgens hem niet zo veel te verbeteren, maar hij beloofde in elk geval nog eens met de winkeliers uit de omgeving te gaan pra ten. Faxen en brieven zijn over en weer verstuurd, maar nog steeds verschil len de gemeente en Amstelland Vastgoed van mening over de (on)mogelijkheden op het terrein van het voormalige ziekenhuis Zon- negeloren. Amstelland wil op het complex aan de Soesterbergsestraat units verhuren aan bedrijven in de zorgsector. Om daarop de aandacht te vestigen, is bij de ingang een groot wervingsbord geplaatst. Volgens de gemeente Soest is dat niet in de haak. Het bestemmingsplan laat, al dus de gemeente, alleen zorginstellingen toe, zoals ziekenhuizen en verpleeghui zen. Bedrijven die bijvoorbeeld materi aal voor de zorgsector verkopen, mogen niet vanaf het terrein opereren, stelt de gemeente. Volgens wethouder Pieter ten Hove zal er binnen een maand duidelijkheid zijn of Amstelland het bord verwijderd en afziet van de verhuurplannen of dat de eigenaar een proces begint tegen de ge meente om alsnog zijn zin te krijgen. Schoolgebouwen blijven een gewillig object voor inbrekers. Na een reeks van inbraken bij basisscholen waren donder dagnacht de Achtbaan aan de Van Ha melstraat en de Klimop aan de Weeg breestraat het doelwit. De daders gooiden een ruit van de Klimop in en namen uit het gebouw een computer mee. Buurtbewoners zagen donderdagavond rond half twaalf twee personen op straat lopen met een com puter. De ingeseinde politie slaagde er niet in ze op te sporen. Ook van de Achtbaan werd een ruit ver nield, maar uit het pand wordt niets ver mist. De komende maanden zit de deur van het filiaal van de openbare bi bliotheek in Overhees op slot. Dat gebeurt in verband met de verbou wing, waardoor C-drie en de hoofd vestiging van de bibliotheek geza menlijk onderdak krijgen aan de Willaertstraat. Vrijdagavond om acht uur stond een kleine delegatie van de bibliotheek, be staande uit directeur Riana Luiks, de medewerksters Thea van Hattum en Lidy Dirksen en bestuurslid Nico van Waveren op de uitkijk wie zich op dat tijdstip als laatste klant van het filiaal- Overhees aan de balie zou vervoegen. GRILL. RESTAURANT Onze gemoedelijke en informele sfeer? Onze alom bekende 't Luykje vlees-en visspecialiteiten? (al onze gerechten ook om ofte halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Het schoolzwemmen - bij de kernta kendiscussie in feite al afgeschaft - komt niet terug. De deelnemers aan het lijsttrekkersoverleg willen de discussie daarover niet oprakelen. Wel moeten kinderen uit achter standssituaties de mogelijkheid krijgen om particulier zwemles te krijgen. Dat is een van de uitkomsten van het lijsttrekkersoverleg, dat maandagmiddag weid voortgezet met de behandeling van het hoofdstuk Onderwijs. Harry Witte (GGS) waarschuwde nog wel te gen een mogelijk oplopend exploitatie tekort bij Aqua Indoor door het afschaf fen van de lessen. Sommige partijen vonden een redelijke ouderlijke bijdra ge in de kosten ook bespreekbaar. De lijsttrekkers werden het ook eens over de "bruidsschat" voor het openbaar onderwijs, de financiële impuls bij de start van de éne (nieuwe) openbare school. Er valt wel te praten over zo'n bedrag, maar alleen op basis van een goed plan, en ook niet exclusief voor de openbare school maar voor elke school die met "achterstanden" te kampen heeft. Hoewel sommige partijen het als een luchtkasteel beschouwen steunen alle lijsttrekkers de pogingen om weer een technische vervolg-opleiding (VBO) naar Soest te halen. Een dependance van een school uit de regio hoort vol gens sommigen tot de mogelijkheden, maar dan in een combinatie met het MAVO-onderwijs. voor particulieren en bedrijven Voor hem of haar was er een aardige verrassing. Nadat het uur "U" door een aflopende wekker was aangegeven bleken het me vrouw Jopie Kuiper en haar 10-jarige zoon Don Doorduyn te zijn, die op het moment suprème het filiaal - met zijn intussen al behoorlijk uitgedunde collec tie - voor de laatste keer betraden. Ze kregen een kennismakingsabonnement van de Kunstuitleen, die eerder al (tij delijk) naar het bibliotheekgebouw aan de Albert Cuyplaan is verhuisd. Voor lopig kunnen alle kunst-, boeken- en cd-leners uit Soest alleen bij de centra- Ie bibliotheek aan de Albert Cuyplaan terecht. Nog geen foto beschikbaar Vraagprijs Ereprijs9traat SOEST Mooi gelegen ruime drive*in wo ning met garage. Zeer geschikt voor kantoor of praktijk aan huis. (Bouwjaar ca. 1969). Indeling: en tree, inpand. gar., kantoorkamer. 1e verd.: entree, toil., ruime woonk. m. openh. en balk., keu ken "American Kitchen" met balk. 2e verd.: overloop, 3 sl.k., badk. m. ligb., douche, vaste wast. en 2e toil. CV. combi-ketel (1989), extra berging d.m.v. blokhut. Grondopp. ca. 136 m*. 319.000,- kosten koper Vraagprijs opp. is 270 m*. 395.000,- kosten koper Nieuweweg SOEST Gezellig gelegen, helft van dubb. woonh. (bouwjaar ca. 1935) met grote gar. (ca. 80 m<) en mooi uit zicht op park. Indeling:-hal, toil., keld., ruime woonk. m. erker, keu ken m. Inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Vaste traptnear, zolder m. mo- gelijkh. voor 4e sik.: Deze woning is v.v. lok. gasverW. pn verkeert in red. st. van onderh. De tot. grond- Koningi finelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 mJ grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. Vraagprijs 369.000,- kosten koper Vraagprijs 369.000,- kosten koper Hartweg 13 SOEST Helft van dubb. diepe, vrije dubb. gar., schuur en ca. 275 m* grond. Vraagprijs 259.000,- kosten koper Van Weedestraat 56 SOEST Gezellig gelegen, aatvp promenade van Soest- dijk, op loopafst^-^-v^ïcT, schitterend 2-kamerapp. m. lift, op de 1ë ^róag m. balkon op het zuiden. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 MotiL KnP//WWWJ(Mli.Kt Het kringloopcentrum Spullenhulp mag pas na de lopende College-on derhandelingen duidelijkheid ver wachten over het tarief dat de ge meente heft voor de doorverkoop van het ingezamelde textiel. Wet houder Ries van Logtenstein be sloot vorige week de kwestie door te schuiven naar zijn opvolger in het nieuwe college van B. en W. Hij honoreerde daarmee het verzoek van het kersverse Spullenhulp-bestuurs- lid Leidje Tomassen, die vond dat hij een uitspraak over dat tarief beter kon In Soest wordt de Nationale Boom feestdag dit jaar gehouden bij de Van der Huchtschool aan de Valeri aanstraat. De leerlingen gaan woensdag 25 maart 's ochtends bo men planten in de schooltuin. Ze krijgen daarbij ondersteuning van medewerkers van de gemeente Soest. Het is de 41e keer dat de Boomfeestdag wordt gehouden. Uitgangspunt van dit initiatief is kinderen te leren omgaan met de natuur in hun omgeving. Daarom is een lesprogramma ontwik keld, dat door het milieu educatief cen trum De Kwekerij in huis is gehaald. Belangstellende scholen konden zich inschrijven voor de bomenles die in de educatieve tuin van De Kwekerij aan de Molenstraat worden gegeven. Van deze scholen is de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat uitgekozen om bo men te planten. overlaten aan de nieuwe raad. Spullen- hulp en de gemeente zijn het er niet over eens hoeveel het kringloopcentrum voor de ingezamelde textiel moet beta len. Spullenhulp vindt drie kwartjes al mooi genoeg, de gemeente koerst af op een gulden en is daarmee volgens som migen nog extra lief voor Spullenhulp, omdat de concurrentie "ongezien" wel f 1,18 per kilo zou willen betalen. Volgens Tomassen is veel van het inge zamelde textiel onbruikbaar omdat het a. soms drijfnat is, b. vaak vermengd is met troep (zoals gebruikte luiers en an dere vuiligheid). "Het wordt gewoon neergepleurd, met alle viezigheid die er tussenzit," aldus het oud-raadslid. Van de 1600 kilo die nog onlangs was bin nengekomen had Spullenhulp volgens haar zeker 500 kilo moeten weggooien, waarvoor het kringloopcentrum niette min ook de volle mep had betaald. Op dit moment is dat wegens de "proefpe riode" nog f 0,50. De raadscommissie Milieu dacht er het hare van, maar beleed al dan niet met zoveel worden haar sympathie voor Spullenhulp. Teeke Glastra (BAM) waarschuwde dat het duurdere tarief Spullenhulp wellicht "over de kop" zou helpen. Wil Stekelenburg (PvdA) kon best leven met f 0,75 en Nel Koster (GL-PS) wilde de tariefsverhoging naar f 1,- ook nog wel een jaartje aanzien. Ellen Huberts (WD) en Els de Waard (CDA) hielden voorlopig vast aan de door het College voorgestelde gulden per-kilo, mits Spullenhulp dat kon beta len. Harry Witte (GGS) suggereerde een soort Salomons oordeel: laat Spul lenhulp zelf huis-aan-huis de bruikbare textiel ophalen en verkoop de vodden uit de containers aan de concurrentie voor f 1,18. Hij pleitte ook voor uitstel van de beslissing, evenals Mieke Swin- kels (D66). Om de tafel De hele commissie vond dat er nog maar eens met het kringloopcentrum om de tafel gezeten moest gaan worden. Spullenhulp heeft inmiddels een aantal praktische maatregelen voorgesteld om de kwaliteit van de textiel enigszins in de hand te houden. Of het kringloop centrum in staat zal zijn om de huis-aan- huis-inzameling van textiel op korte ter mijn ter hand te nemen is vooralsnog een open vraag, die in het overleg zeker ter sprake zal komen. Volgens Tomassen zal de concurrentie ook zeker niet "ongezien" f 1,18 voor alle textiel betalen, maar dient zij bij de gemeente achteraf een rekening in voor alle vodden die verbrand moeten wor den. De wethouder stelde vast dat som mige partijen voor Spullenhulp wel een gulden wilden rekenen, mits de kwaliteit van de ingezamelde textiel dan ook aan de eisen voldoet. De inzamelingsmetho diek stond wat hem betreft nog volop ter discussie. Hij beloofde de kwestie mee te nemen naar het College en aan zijn opvolger over de dragen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ünnert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5