9 Scpkfo m Aïpiersfbort Reis door de tijd in 'Respectus' Lente is begonnen op Vrije Teugel Wildschut Optiek ■*Li: JAMMER... de BANG OLUFSEN Audio/Video Cruise gemist! bestaat 10 jaar! Scpkfo:ttk Awsfbort Nieuwe actie Derde-Weneldgroep 7ACTUEEL tpagina"? rintet H0YALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIFOKAAL BRILLENGLAZEN expert SCHOEMAKER en dat gaan we vieren! Drinkwater voor Negros Bromfietser rijdt onverzekerd rond Jongen beledigt twee politiemensen OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: Soesterberger (18) raakt rijbewijs na aanrijding kwijt Soester verijdelt diefstal van auto Griftland College deze week in de ban van muziektheater Snelheid valt mee op Beuningenlaan Geld en spullen uit dierenwinkel Kassa gestolen uit kapperssalon Jonge fietsdief in kraag gegrepen Bekeuringen bij verkeerscontroles de winket^ernieuvy^ de collectie compleet r1 O JA A R Opmerkelijk: dwerggeit bevallen van drieling Een van de nieuwe projecten van de Derde Wereldgroep Soest is een project voor kleine boeren op de Fi lippijnen. De kleine boerenge meenschappen op Negros, een van de eilanden van de Filippijnen, heb ben het moeilijk. Vaak zijn de mensen in de suiker werk zaam geweest als rietsnijder of zijn ze in eigen land vluchteling. Vrijwel steeds is hun lapje grond door erosie onvrucht baar. Drinkwater is er niet of nauwelijks terwijl sanitaire voorzieningen een onge kende luxe vormen. De "Alternative Indigenous Develop- ment Foundation" (AID), geeft deze mensen technische ondersteuning op allerlei gebied. Auke Idzenga werkte er al zeven jaar en is nu, na een verlof in ons land, met zijn gezin daarheen geë migreerd. Hij wil er nieuwe projecten helpen opzetten met de technische man van de AID. Een van deze projecten is een regenwater-opvangsysteem. Dit eenvoudige systeem, dat al werkt, is opgebouwd uit gevlochten bamboemat- ten, afgesmeerd met cement die samen een watertank vormen. Via bamboego- ten komt het regenwater in de tank en verlaat deze weer via een zandfilter. Dit water blijkt heel goed drinkwater. Het zelfde systeem van matten wordt ge bruikt voor de bouw van latrines. De politie heeft een zestienjarige Soes- ter bekeurd, omdat hij op een onverze kerde bromfiets reed. Hij werd donder dagmiddag aangehouden op de Weeg- breestraat. De bromfiets was weliswaar voorzien van een verzekeringsplaatje, maar dat hoorde bij een ander voertuig. De politie zoekt uit bij welke. De brom mer van de Soester is voorlopig bij het politiebureau gestald. r Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Voor informatie: tel. 6014152 De kosten voor een watertank zijn voor de boeren niet op te brengen. De beno digde f 200,- wordt hen door de AID geleend tegen een zeer lage rente. Na aflossing wordt de f 200,- weer gebruikt voor een volgende watertank enz. Het geld wordt dus meerdere keren gebruikt, alleen..., die eerste 200 gulden moet de AID wel hebben. Dit startkapitaal wordt o.a. gevraagd aan de Derde-We reldgroep. Voor het oppompen van het water wor den z.g. RAM-pompen gebruikt. Deze lopen op waterkracht. Hiervoor is een kleine werkplaats gehuurd, die echter veel te duur is. Geprobeerd zal worden een grotere in eigen beheer te bouwen. Het geld hiervoor wordt door een aan tal sponsors gedragen, waaronder ook de Derde Wereldgroep Soest. Ook "Wil de Ganzen" geeft steun aan projecten van AID. Voor de Derde Wereldgroep een goede indicatie over de betrouw baarheid van deze Filippijnse organisa tie. Helpt u mee dit project te laten slagen? Voor velen is deze tijd voor Pasen een periode van beperking en het geven van extra steun aan projecten voor minder goed bedeelden. De arme boeren op Negros kunnen uw steun goed gebrui ken. Uw gift is welkom op postgironr. 5634327 of op Rabobanknr. 37.99.29.813, beide ten name van Pen- ningmr. Derde Wereldgroep Soest, on der vermelding van "Drinkwater voor Negros". Wilt u het werk permanent steunen als donateur voor minimaal f 25,-? Opgaven bij de penningmeester, Hartmanlaan 20, te. 6018069. Twee surveillanten hebben maandag middag een vijftienjarige Soester aange houden, die hen had beledigd. Hij maakte deel uit van een groep jongeren die zich in de tunnel van de Soester Engweg bevonden. Omdat ze baldadig waren en het verkeer belemmerde, ver zochten de surveillanten hen te vertrek ken. De vijftienjarige gaf de ordebewa kers daarop een scheldkannonade. De jongen werd aangehouden en meegeno men naar het politiebureau. De afdeling jeugd- en zedenzaken zal bekijken wel ke stappen worden overnomen tegen de jongeman. A' Vi/ ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Ct SOESTER COURANT Lucas Geluk heeft de S.O.'s en de repe tities al achter de rug. "Als je na de voorstellingen moe bent, heb je geen zin meer om te leren," verklaart de veertien jarige vertolker van Einstein uit 3 havo. Zijn tegenspeelster Ellen Ambags (15 jaar en van 4 havo) - die de rol van de andere hoofdpersoon Annie kreeg - moet straks nog wel blokken. Maar deze week richt de aandacht van de hoofdrolspelers en ruim zeventig an dere scholieren zich op 'Respectus', zo als het tweejaarlijkse muziektheater dit maal heet. Vanaf januari werd elke vrij dagmiddag geoefend, de laatste zes za terdagen liet Lucas zijn baantje voor wat het was en sloeg Ellen de softbaltrainin- gen over, omdat er extra werd gerepe teerd. Na de 'generale' van maandag was gisteravond de première in een uit verkochte aula van het schoolgebouw aan de Noorderweg. Ook vrijdagavond zijn de 270 kuipstoeltjes bezet en wie voor vanavond, donderdag of zaterdag (aanvang 20.00 uur) nog een kaartje wil bemachtigen, doet er goed aan zo snel mogelijk het Griftland College te bellen (tel. 6011715). Wee gevoel Vrijdagmorgen kreeg Ellen voor het eerst een wee gevoel. "Toen ik op school kwam, zag ik een vrachtwagen staan. Ik dacht: o jee, dat zijn de stoelen, het komt nu wel dichtbij en toen werd ik nerveus, ook al omdat ze aan het decor waren begonnen." "Ik denk dat ik pas vlak voor de voorstelling zenuwachtig word," reageert Lucas. De twee hoofdrolspelers hadden elkaar niet eerder ontmoet, toen ze in septem ber met de voorbereidingen begonnen. In zeven groepjes werden de tientallen leerlingen aan het werk gezet, waarna de professionele regisseur Bert van der Roest de leukste teksten, liedjes en sketches van de leerlingen in een script Op de Soesterbergsestraat is zondag morgen om half negen een achttienjari ge Soesterberger aangehouden. Omdat hij onder invloed achter het stuur zat, moest hij zijn rijbewijs inleveren. Op de kruising met deBirkstraat was hij al te gen een middengeleider gebotst, maar hij was daarna doorgereden. In de auto zaten drie inzittenden. Na de aanhou ding moest de jongeman blazen. Het resultaat daarvan was voor de politie voldoende aanleiding zijn rijbewijs in te vorderen. Drie onbekende mannen hebben zater dagnacht geprobeerd een auto te stelen vanaf een oprit aan de Anna Paulowna- laan. Ze werden gestoord, doordat de eigenaar hen in de gaten had. Hoewel ze het portier al open hadden, namen ze de benen. De politie trof iets verder op de Anna Paulownalaan een auto aan, die dwars over de rijbaan stond, in Amers foort was gestolen en waarvan vermoe delijk het stuur was afgebroken. De po litie houdt het niet voor onmogelijk dat de drie mannen daarmee naar Soest waren gekomen. De kracht van de reclame ligt in de herhaling WOENSDAG 18 MAART 1998 Schriftelijke overhoringen en repe tities mochten ze uitstellen en deze ag op één van de an Goyenlaan en sowieso /ervoer. <asten, balkon, keuken, bij- jimte, toilet en hal. Totaal i2. Bijzonderheden: c.v.-gas oegane grond, gedeeltelijk (géén erfpacht) en prima :ekosten: f 293,- (incl. voor- >t berging en een es heeft. Binnenshuis komt een met alle denkbare ap- irketvloeren en zacht gele m zomervriendelijke sfeer tmer met fraaie open haard 3t en hal. 1e verdieping: 3 ichte badkamer met 2e toi- :e kamer. Een heerlijk huis W51 :gel" met tuin in 3erd en uitgebouwd. Qua pper! Enkele bijzonderhe- is volledig belegd met tra- jerverwarmi'ng. Luxe keu- ledig in stijl, prachtige serre tkeuken, royaal souterrain ide berging/hobbyruimte. dy, serre met openslaande apkamer, badkamer en 2 met toegang naar souter- ergzolder. Totaal grond- gadigden voor dit aller- ïrzoeken wij een afspraak TE KOOP, Dorresteinweg 45, Soest Zoekt u een karakteristiek onderkomen? Dan is dit 30-jaren huis iets voor u! Een leuk straatje met oudere vrijstaande en 2/1 kapwoningen. Kindvriendelijk door de aanwezigheid van verkeersdrempels. Een vrije royale tuin op het zuiden aan de 'achterzijde van deze helft van dubbel woonhuis met parkeerruimte voor 3 auto's op eigen terrein. Belangrijke kenmerken L-vormige woonkamer met erker en parket mogelijkheid voor open haard moderne keuken met inbouwapparatuur 3 slaapkamers moderne badkamer .^slaapkamer n9 deels isolerende beglazing CV combiketel (1990) berging perceelgrootte 299 m2 bouwjaar 1936 Vraagprijs fl. 449.000,- k.k. Documentatie over dezé leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 56 3 765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Op verzoek van de bewoners van de Van Beuningenlaan hield de politie vo rige week een snelheidscontrole. Dat ge beurde dinsdagmorgen tussen negen en tien uur. Druk was het er niet, er pas seerden (in de richting van de Soester bergsestraat) slechts 39 voertuigen. Daarvan reed er één te hard, 59 kilome ter per uur. op circa 2.000 m2 t directe toegang naar het mtallen hectaren weerga f/studeerkamer (20 m2), let en hal. 1 e verdieping: 3 alkon, badkamer met uit- •eparaat toilet en overloop. Begane grond vrijwel ge in en voorzien van vloer- afgewerkt met spachtel- vloerisolatie. P 6.600 m2 grond. gebouwen (uit te bouwen geven door een fraai aan- m verbouwd, waarbij kwa- i In de zijvleugel van het entatief vertrek van circa teerruimte. :en, bijkeuken, kelder, toi- 1e verdieping: 2 slaapka- 'op. 2e verdieping: ruime De Bang Olufsen Audio/Video Cruise was in uw omgeving. Met aan boord een opzienbarende presentatie van Hifi, TV en Video gecombineerd en een speciale Home Theatre Show. Als u die heeft gemist is er nog geen man overboord. Wij willen u graag ontvangen in onze zaak, om u alsnog uitgebreid voor te lichten over het complete Bang Olufsen programma. Wij nodigen u hier graag voor uit. JRG. GROTHESTRMTSS TEL. 035-601 2516 lok verkoop dinerbonnen week hebben ze elke dag de eerste twee uur vrij. Het zijn de privileges van de leerlingen die 's avonds wor den gevangen in de bundels van de toneellampen en schitteren in 'Res pectus', het nieuwe muziektheater van het Griftland College. Ellen Ambags (rechts) en Lucas Geluk spelen de hoofdrollen in 'Respectus' dat nog vanavond, morgen, vrijdag en zaterdag vanaf20.00 uur is te zien in de aula van het Griftland College. BANG OLUFSEN BURG. GROTHESTRAAT9, 3761 CJ SOEST TELEFOON 035-601 03 44 Een bedrag van enkele honderden gul dens, een fax, een telefoontoestel en een vissenkom zijn vorige week gestolen uit een dierenwinkel aan de Soesterberg sestraat. De inbrekers kwamen binnen in de nacht van dinsdag op woensdag. Door een straattegel door de ruit van de deur te gooien, konden inbrekers zich maandagnacht toegang verschaffen tot een kapperssalon aan de Zuidpromena de. Ze namen de kassa mee, waarin ongeveer honderd gulden aan wisselgeld zat. De inbraak werd 's morgens om drie uur gepleegd. Vier uur later werd de lege kassa teruggevonden in de berm langs de Van Weerden Poelmanweg. Twee burgers hebben vorige week dins dag een fietsdief aangehouden op de Soesterbergsestraat. Ze hadden hem gevolgd vanaf het Kerkpad ZZ, waar een van hen de diefstal had gezien. De dief was een elfjarige jongen die la ter tegenover de politie verklaarde dat hij de fiets had moeten stelen van een oudere handlanger. Die was er tijdens de achtervolging vandoor gegaan. Mo gelijk dat die man nog wordt aangehou den. De jongen kreeg een proces-ver- baal, voordat hij door zijn ouders van bet politiebureau werd opgehaald. Vijf automobilisten zijn vrijdagmiddag tussen een en twee uur bekeurd, omdat ze de veiligheidsgordel niet droegen. Een bromfietser werd op de bon geslin gerd, omdat hij zijn hoofd niet met een helm beschermde. De politie hield de controle op de Birkstraat. Op de Koningsweg werden zaterdaga vond drie bestuurders van een auto be keurd vanwege het niet gebruiken van de gordel. Twee mensen kregen een boete, omdat de verlichting van hun voertuig niet in orde was, een ander werd bekeurd omdat hij het verkeer in gevaar bracht. Hoe, dat vertelt het ver haal niet. Duslaat u maar verrassen en wel op 19 en 20 maart van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag 21 maart van 10.00 tot 17.00 uur. T-"' jBr We hopen u te ontmoeten! - Het Sopbia team i Koninginrije1aan£22, Soestdijk, tel.: 035 - 602 59 96 15 g uitzicht, gelegen van Soest. Op loopafstand ishalte. Houdt u van een wijds uitzicht? Dan is dit het huis dat u zoekt! De natuur is uw tuin! loyrpk voor als achter een magnifiek \cht over weilanden en het^^O^--^os ligt op een gaat hier om de helft \>J^rndubbel woonhuis dat ligt op eeirunieke en zeer rustige locatie aan de rand van Soest. Belangrijke kenmerken jdoorzon woonkamer open keuken met inbouwapparatuur 3 slaapkamers uitgebreide badkamer 4e slaapkamer met dakkapel op zolder dak-/spouw- en deels glasisolatie garage en berging perceelgrootte 395 m2 jbouwjaar 1959 Vraagprijs fl. 395.000,- k.k. ook serieus, maar wel 'zeikeriger' dan ik," vindt Ellen die twee jaar geleden ook al meespeelde in het muziektheater en in groep acht van de basisschool te zien was in de afscheidsmusical. "Maar dat is niet te vergelijken, dit is veel pro fessioneler." Een toekomst in de thea terwereld ambieert ze overigens niet. Lucas, die zich in de rol van Einstein verlegener moet opstellen dan hij in werkelijkheid is, evenmin. Geschiedenis Annie en Einstein komen elkaar in het verhaal in deze tijd tegen en zonder dat ze daar invloed op kunnen uitoefenen, belanden ze in de prehistorie, raken ze verzeild in de Romeinse Tijd, verwik keld in de Franse Renaissance en staan ze plotseling in de hippe jaren zestig om uiteindelijk terug te keren op de dag van vandaag. Het is de manier van de scho lieren om hun visie op de geschiedenis te geven, vlak voor het nieuwe millen nium aanbreekt. Het is duidelijk dat Annie en Einstein door de eeuwen heen een sterke band krijgen. Of het verhaal in het tijdelijke schooltheater eindigt in een romance, daarover klappen ze niet uit de school. "Wie dat wil weten, moet maar naar de voorstelling komen," zeggen Ellen en Lucas die door hun samenwerking op het toneel ook een band hebben gekre gen, maar in dat verband wel willen ver klappen dat ze in het dagelijks leven gewoon vrienden blijven. Een dwerggeit, met als vaste woon- en verblijfplaats De Vrije Teugel, heeft donderdag voor leuke op schudding gezorgd. Moeder Geit beviel van drie geitjes en dat is hoogst ongebruikelijk, volgens die renverzorgster Irmgard Wortel. "Meestal zijn het er twee, drie komt niet vaak voor," aldus de medewerkster die maandag nog niet kon vertellen hoe de aanwinsten gaan heten. De namen zou den pas in de loop van gisteren worden gekozen uit de film 101 Dalmatiërs. De lente op het terrein van het kinder paradijs is al begonnen. Gezinsuitbrei ding is schering en inslag aan het Vede- laarpad. Een poosje terug wierp een schaap al twee lammetjes. Basisscholie ren, net bezig aan een educatieve les, verzonnen de namen Daniël en Reinier, die door de medewerkers werden gewij zigd in Daantje en Reintje. In de afge lopen week werden meer geiten en lam metjes geboren en op De Vrije Teugel lopen nog meer aanstaande 'moeders' rond. Het komt niet vaak voor dat een dwerggeit van drie geitjes bevalt. Foto: Goos van der Wilt m2, balkon, keuken, slaap- taal oppervlak van het ap- 2kosten zijn voor een per- e partner komt er een toe- et appartement biedt u het iet o.a. hoge mate van vei- n inbraakgevaar, een be- ïst, sfeervolle recreatiezaal ruim voldoende parkeer- vatte en in januari de rolverdeling be kendmaakte. 'Achter de broek' "Ze speelt goed toneel," vindt Lucas van Ellen. "Hij speelde ook goed, daarom is hij gekozen," zegt Ellen op haar beurt over Lucas. "Soms is hij een beetje on geconcentreerd, maar dat is ook wel lo gisch als je zo vaak en lang moet repe teren. Af en toe moeten we elkaar ach ter de broek zitten." Lucas: "Ellen is super serieus. Dat is wel goed natuurlijk, want dan speel je beter." "Als je tussendoor andere dingen doet, is het moeilijker om je steeds weer in de rol van Annie te verdiepen. Annie is Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035 - 601 60 11 U BENT OOK AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1998 | | pagina 7