"Nu gaan we er van genieten." Erfrecht centraal bij de Rabobank Slijterij Ben Rademaker viert lente Lizzyli: maatwerk in zijdebloemen *'—,15?® NDRA 7HANDEL J WANDEL 1 Val zaterdag in de prijzen! Provincie vervangt beuken langs Biltseweg Poedercoating van Midcoat is beter dan spuiten raat 35a 02 93 60 jEF^pWNKEL Geen woningbouw op terrein van In de Ruimte WOENSDAG 18 MAART 1998 SOESTER COURANT fl/i/VUtL it VMlMUtL PAGINA 9 Vrouwen in Afrika Open Huis '98 op zaterdag 21 maart Tombola voor Vluchtelingenwerk Kans op groenbonnen en mooie prijzen >mvlaai Gratis proefabonnement van vier weken Conditie bomen is matig tot slecht Harder dan lak en gelijk droog Pieter Smit (55) I. DRANKENHANDEL feliciteert Drankenspeciaalzaak Ben Rademaker. Wij-wensen Steven veel succes en bedanken Ben Rademaker voor de prettige samenwerking. Tijdens de feestweken FTi kraskaarten aktie. Koop 6 flesjes bier, ontvang een kraskaart en maak kans op een T-shirt, opener of een baseball cap Sgtichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Op het terrein van In de Ruimte zal onder geen voorwaarde wo ningbouw worden toegestaan. Dat duidelijke signaal heeft de commissie ruimtelijke ordening vorige week gegeven. De commissie zou dinsdagavond praten over onder meer een schets- plan voor de bouw van zomerkamp- verblijven, maar de in financiële pro blemen verzeild geraakte stichting trok de aanvraag logischerwijs in. Het interim-bestuur beraadt zich nu over de eventuele verkoop van het terrein. In die wetenschap lieten met name de fracties van WD en PvdA weten dat ze woningbouw niet zullen toe staan op het terrein aan de Insinger- straat. Wethouder Pieter ten Hove stelde dat het college er niet anders over denkt. Het bestemmingsplan staat woningbouw evenmin toe. Locaties Open Huis '98: Rabobank Soest-Baarn Kantoor Soest, Kerkplein 9, Soest Kantoor Baarn, Eemnesserweg 26, Baarn Rabobank Midden in de samenleving Met een goede financiële planning kunt u leuke dingen doen, zowel nu als laten Het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies® stelt uw wensen centraal. En het gebruikt zaken als sparen, beleggen en hypotheken om ervoor te zorgen dat die wensen kunnen worden verwezenlijktSent u benieuwd hoe uw planning eruit kan zien, komt u dan op zaterdag 21 maart naar Open Huis'98. Kom op 21 maart naar Open Huis '98. Over wonen, vermogen en Ogen genieten. Open van 10.00 - 15.00 uur. Met om 11.00 uur en Huis^QO 14.00 uur een lezing over erfrecht door de plaatselijke notarissen. V In de landen ten zuiden van de Sahara leveren de Afrikaanse vrouwen een groot aandeel aan de economie. Onge veer 80% van de landbouwactiviteiten komt voor hun rekening. Ook is de lo kale handel vaak een vrouwenaangele genheid. De exportmarkt is het terrein van de mannen. De boeren verhandelen de producten die door hun vrouwen ver bouwd zijn. De inkomsten zijn voor hem en aan hem is de keus of hij de in komsten ten goede laat komen aan zijn gezin of familie en dat gebeurt niet al tijd. Er zijn nog meer nadelen voor deze Afrikaanse vrouwen. Ze bezitten zelden land omdat erfrecht voor vrouwen ont breekt, en het is geen uitzondering dat de man naar de stad trekt door onvol doende bestaanszekerheid op het plat teland en de vrouw met de kinderen zich maar moet zien te redden. Een mogelijkheid voor de vrouwen is het zich aansluiten bij werkgroepen. In zo'n groep, een burenhulpsysteem, leg gen ze geld, goederen, kippen of geiten in. Op deze wijze sparen ze, delen het jonge vee en ze helpen elkaar met klus sen op het land, op het platteland hou den inkomsten uit handnijverheid het dorpsleven leefbaar. Er is dan wat geld voor kleding, voor de school van hun kinderen, voor voedsel. Op het platte land is het een aanvulling op de land bouwactiviteiten. In de stad en sloppen wijken kan kleinschalige productie een stabiele inkomstenbron vormen. Als grote aanbeveling aan de organisa ties die de export van artikelen uit de ontwikkelingslanden verzorgen geldt dan ook. "Kleinschalige productie, door vrouwen georganiseerd, verdient meer kansen". Vrouwen in de exportland- bouw verdienen meer zeggenschap bin nen de coöperaties. Training ter verbe tering van de productie moet veel meer op vrouwen worden gericht. Voor het kopen van hun handnijver- heidsproducten kan men in de Wereld winkel dagelijks terecht van 09.30 tot 17.00 uur; op maandag van 13.00 tot 17.00 uur. Een ander blijk van service-gerichtheid is de soepele regeling voor wat er na een feestje overblijft: wat niet gebruikt is wordt altijd weer teruggenomen en niet berekend. De medewerkers van Ben Rademaker zorgen voor de complete inrichting en ruimen het de volgende dag ook weer op. Verloting Ter gelegenheid van de lente en de over dracht van de leiding is er het komen de én het daaropvolgende weekeinde iets te beleven bij Ben Rademaker. Ko mende vrijdag en zaterdag (20 en 21 maart) wordt er in de zaak aan de Laan straat een verloting gehouden, waaraan iedere deelnemer die minimaal f 50,- (exclusief statiegeld) besteedt een leuke prijs overhoudt. De loten hangen aan een groot lint door de zaak en geven "altijd prijs". De hoofdprijzen zijn groenbonnen (250, 100 en 50 gulden) van tuincentrum 't Vaarderhoogt, met wie de firma Rade- Stefan (l) en Ben Rademaker van de gelijknamige slijterij. maker vaak samenwerkt ('t Vaarder hoogt verzorgt ook de "aankleding" van de zaak); daarnaast zijn er diverse an dere prijzen te winnen, variërend van sleutelhangers, t-shirts, bodywarmers en nog veel meer. Het daaropvolgende weekeinde (27 en 28 maart) wordt de actie herhaald in de zaak aan de Tam boerijn. Aanbiedingen De actie gaat natuurlijk gepaard met een groot aantal speciale aanbiedingen (zie de advertentie in deze krant) uit het niet alleen brede, maar ook diepe dran ken-assortiment, dat is opgebouwd uit een zeer grote verscheidenheid van mer ken. Met name in de wijnen is de firma Rademaker heel goed gespecialiseerd, niet alleen in de duurdere, maar zeker ook in de wat voordeliger sector. Bo vendien: elke 13e fles is gratis! winkels in Nederland. Op zaterdag 21 maart speelt de Ra bobank in op een aantal actuele za ken tijdens "Open Huis '98". Bin nen het speciale thema "Wonen, Vermogen en Genieten" wordt met name aandacht besteed aan erf recht. "Wanneer iemand tijdig begint met de overdracht van zijn of haar vermogen aan de kinderen, kan dat veel fiscaal voordeel opleveren", stelt Willem Struijs, adjunct-directeur Rabobank Huis Hypotheekadvies en Financiële Advisering. "Menigeen komt daar te laat achter. Gelukkig valt er meestal nog veel te herstellen. Onze financieel advi seurs zijn er immers in gespecialiseerd de invulling van een individuele plan ning tot in detail uit te werken. Tal van aspecten kunnen daarbij een rol spelen: de hypotheek, beleggingen, pensioen voorzieningen, maar ook vermogens overdracht bij leven." Bij dat laatste blijken ook emotionele factoren van invloed te zijn. Struijs: "Het is niet zo maar iets om je huis bij leven al te schenken aan je kinderen, ook al kunnen er successierechten mee worden gespaard. We zijn daarom erg blij dat de twee plaatselijke notariskantoren, Schip pers en Elferink, Bokdam, De Visser, om 11.00 en 14.00 uur een lezing over dit specifieke onderwerp in de bank ver zorgen. Daarbij komen alle relevante wetenswaardigheden aan de orde. Uiter aard kan men daarna zelf een afspraak met de notaris maken. Ja inderdaad, het thema "Wonen, Vermogen en Genieten" is zeer breed." Vrijblijvend advies Tijdens Open Huis '98 kunnen de men sen geheel vrijblijvend binnenlopen bij het Raboteam: zowel financieel advi seurs als hypotheek- en beleggingsadvi seurs zijn de hele dag aanwezig om vra gen te beantwoorden. Struijs: "In zo'n oriënterend gesprek kan er uiteraard al heel wat aan de orde komen, maar voor een diepgaand totaaladvies is op zijn minst een vervolgafspraak noodzakelijk. Een gesprek met een hypotheek- of fi nancieel adviseur kan ertoe leiden dat iemand bijvoorbeeld de overwaarde van de woning gaat benutten voor beleggen of aanvullend pensioen. Het leuke van zo'n themadag is dat de drempel toch als een stuk lager wordt ervaren. Zomaar naar een notaris of financieel adviseur stappen doet men in de regel niet, het wordt uitgesteld of het komt er gewoon niet van. Dit is de gelegenheid bij uitstek om er wel mee te beginnen. Geheel in overeenstemming met het thema "Wonen, Vermogen en Genieten" is de bank de gehele week van "Open Huis '98" op zeer sfeervolle wijze inge richt. Tal van zaken die het leven ver aangenamen komen hierbij in beeld: Golf, Wijn, Interieur, het is er allemaal. "Zo wordt het doel van financiële plan ning, namelijk onbezorgd genieten, echt aanschouwelijk gemaakt.", zo besluit Willem Struijs. Om de mensen ook nu vast te laten ge nieten, verloot de Rabobank een aantal rondvluchten boven Soest en Baarn on der de bezoekers. Redenen te over dus om het volgende in uw agenda te note ren: zaterdag 21 maart, 10.00-15.00 uur: Open Huis '98 bij de Rabobank! Vluchtelingenwerk organiseert za terdag 21 maart een tombola. Le den van de Lions Club Eemland en van de Rotary Club Soest/Baarn verkopen deze dag loten ten bate van het 10-jarig bestaan van Vluch telingenwerk Soest. De loten worden verkocht in twee win kelcentra, Soest-Zuid en De Smitshof. De verkoop start om 9 uur 's morgens en eindigt als alle loten (en dat zijn er 500 per winkelcentrum) zijn verkocht. Op één van de vier loten valt een prijs, dus de kans dat men in de prijzen valt is groot. Notaris Elferink heeft de trek- kingslijst vastgesteld. Op deze lijst kan men direct zien of men iets gewonnen heeft. En zo ja, dan kan men die prijs ook direct meenemen. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door winkeliers en bedrijven in Soest. Vluch telingenwerk dankt de gulle gevers van harte en wenst alle kopers veel geluk. Overigens zoekt Vluchtelingenwerk nog steeds vrijwilligers. Zowel voor het bestaande team, dat al 10 jaar werk zaam is in Soest, als voor het nieuwe team, dat zal gaan werken in het Asiel zoekerscentrum dat in Soest geopend zal worden. Wie belangstelling heeft voor interessant en zinvol vrijwilligers werk kan contact opnemen via tel. 6026053. deze week: tff'//et jttffUn 46 II- Tel: 602 10 59 De provincie Utrecht gaat de beu kenlaan vervangen langs de Biltse weg (provinciale weg N 234), ter hoogte van het paleis Soestdijk. Het werk wordt in fasen uitgevoerd ge durende de komende 10 jaar. In april van dit jaar starten de eerste werkzaamheden. Deze bestaan uit het kappen van een deel van de bomen en het verbeteren van de grond op de opengevallen plek ken. In het najaar van 1998 worden dan vervolgens nieuwe beuken geplant op de open plekken. In verband met de verkeersveiligheid worden aan de kwaliteit van laanbomen langs een provinciale weg hogere eisen gesteld dan elders. De afgelopen 20 jaar is de conditie van de beuken achteruit gegaan. Onderzoek heeft nu uitgewezen dat de kwaliteit van alle bomen matig tot slecht is. Oorzaken van de slechte kwaliteit zijn de leeftijd van de bomen en veranderingen in het grondwaterpeil. Ook zijn diverse bomen sterk ingerot of aangetast door zwammen, waardoor het gevaar bestaat dat dode takken uitval len. In het voorjaar van 2000 neemt de pro vincie een volgend déél onder handen. Vanaf de Amsterdamsestraatweg wordt in zuidelijke richting het restant van de voorste rij gekapt en voorzien van jon ge beuken met een forse afmeting. Hier bevinden zich ook de zeventien slecht ste bomen. De achterste rij wordt uitge dund om voldoende plaats te maken voor de jonge beuken. Zo blijft een groot deel van de achterste rij nog een aantal jaren in tact. In 2002 of 2003 wordt, afhankelijk van de conditie van de overgebleven bomen, weer een deel van de oude beuken verwijderd. Bomen die gevaar opleveren voor het verkeer worden eerder gekapt. Einddoel Het einddoel is omstreeks 2010 bereikt als de gehele dubbele rij beuken is ver vangen door jonge bomen. Er is dan wel enig verschil in leeftijdsopbouw en om vang tussen de jonge beuken. Dat is het gevolg van de keuze die nu is gemaakt om de bomen geleidelijk te vervangen. Op den duur zal het verschil in grootte minder in het oog springen en ontstaat een eenvormige samenhangende dubbe le beukenlaan, die zeker weer 100 tot 150 jaar meekan. "Een droge vorm van spuiten, zou je kunnen zeggen," aldus René Wessel van Midcoat, "maar ook een stuk voordeliger én mi lieuvriendelijker." Hij spreekt over de "poedercoating" die Mid coat op allerlei metalen voorwer pen kan toepassen. Niet alleen het bedrijfsleven, óók de particulier kan bij Midcoat terecht voor dit superieure stukje milieu vriendelijk "spuitwerk", dat tot fraaie resultaten leidt. Poedercoating is be ter voor het milieu dan het gewone spuiten, omdat de poeder geen op losmiddel bevat. Het aantal toepassingen is legio: bal konhekjes, radiateuren, houten en stalen meubels, bromfietsframes, tuinbanken, hekwerk - het wordt al lemaal als nieuw, in alle mogelijke (RAL-)kleuren die men wenst. Aan elke opdracht wordt bij Midcoat ui teraard de uiterste zorg en aandacht besteed en doorgaans is het karwei binnen een week geklaard. Overigens kan men ook voor het traditionele spuitwerk uitstekend bij Midcoat te recht. Midcoat is gevestigd op het Soester industrieterrein, aan de Nijverheids- weg 18 (tel. 6014893). Het bedrijf is makkelijk te vinden door halverwe ge de Nijverheidsweg (schuin tegen over het postkantoor) de "inrit" in te rijden, die staat aangegeven met een duidelijk bord langs de Nijverheids- weg zelf. Midcoat is alle werkdagen geopend van 8.00 tot 17.30 uur, op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. st Pagode 40x57 cm (hxbxd) 0,- Naast zijdebloemen heeft Lizzyli overi gens ook een uitgebreide sortering kunstbomen en -planten, zelfs "volwas sen" exemplaren. Verder is er - seizoens- gericht - ook allerlei los materiaal ver krijgbaar; op dit moment bijvoorbeeld tulpen om zelf te mengen met groen, en allerlei andere onderdelen voor een mooi en fleurig zijdeboeket of -bloem stuk. Enorme keuze Een zijde-abonnement kan men bij Liz zyli afsluiten voor een periode van vier, acht of twaalf weken. In samenstelling en formaat is er een enorme keuze: van heel klein tot gigantisch groot. Lizzyli maakt overigens echt maatwerk, waar bij rekening wordt gehouden met de omstandigheden op de plaats waar het bloemstuk zal komen: de plek, de kleu ren, het interieur en of het bijvoorbeeld hoog en smal of juist laag en breed moet zijn. "We gaan natuurlijk altijd uit van wat de opdrachtgevers zelf aan voorkeuren of wensen hebben," aldus Lizzy Maschews- ki, die zich laat bijstaan door de mede werkers Anneke Beemer, Diana de Het team van Lizzily Decoraties aan de Beukenlaan. Foto: Goos van der Wilt Jong, Allen van den Akker en Jan Bok, resp. bloembindsters en bezorgers. De huur van een zijdebloemstuk is re latief goedkoop, omgerekend in elk ge val een stuk voordeliger dan elke week verse bloemen. Lizzyli zorgt voor regel matige afwisseling, zodat de aanblik van de bloemen ook niet gaat vervelen. In de gezellig ingerichte schuur naast de bloemenhal zijn tal van voorbeelden te zien, die de liefhebbers zeker zullen in spireren tot eigen ideeën. Proefabonnement Ter gelegenheid van de lente biedt Liz zyli Decoraties met name de Soester bedrijven ter kennismaking een proef abonnement van vier weken aan, waar in de bloemen eventueel ook nog een keer "ververst" worden. Wie belangstel ling heeft moet beslist eens een kijkje nemen bij de zijdebloemenzaak aan de Beukenlaan 15 (tel. 6027108). Lizzyli Decoraties is op werkdagen geopend van 9.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het begin van de lente luidt ook voor de bekende Soester slijterij Ben Rademaker (Laanstraat en Tamboerijn) een nieuwe tijd in. Of ficieel al per 1 januari is directeur Ben Rademaker teruggetreden en heeft zoon Stefan de leiding van de beide drankzaken van zijn vader ^overgenomen. Om gezondheidsredenen heeft Radema ker Senior moeten besluiten het wat rus tiger aan te gaan doen. Hij en zijn vrouw "~orine, die al die tijd haar partijtje heeft leegeblazen, trekken zich geleidelijk aan terug. Stefan staat al sinds '89 in de zaak; hij weet dus van wanten en dat betekent dat de overgang uiterst soepel zal verlopen. De zaak blijft overigens wel de naam "Ben Rademaker" houden en wordt op dezelfde voet voortgezet door Stefan en zijn vrouw Sabine. Ze worden aan de Laanstraat geholpen door Rena Kok en aan de Tamboerijn door Virgil Beszelsen. Wel zal er in de toekomst nog iets meer nadruk worden gelegd op de verhuur- poot van het bedrijf. Voor allerlei voor zieningen die een feestje of partij extra gezellig kunnen maken kan men bij Ben Rademaker immers uitstekend terecht: van complete bierpompen tot stoelen en tafels, kopjes, schotels en glazen, en ui teraard voor een zeer ruim gesorteerd issortiment aan dranken, al dan niet al- loholisch. 0V€F 77, (035) 54 86 111. Service-gericht Ben Rademaker verzorgt - dikwijls in samenwerking met slagerij van Asch - de volledige "aankleding" van grote en iikleine feestjes, bruiloften en wat dies 'meer zij. De dienstverlening aan de 'klant staat daarbij zeer hoog in het vaandel, zoals bijvoorbeeld blijkt uit de snelle uitvoering van bestellingen: wie 's morgens voor 12.00 uur belt kan de be stelde spullen diezelfde dag nog thuis bezorgd krijgen. GERJEEOfCHAPPEN grc. Een abonnement op een zijde- bloemstuk is een verantwoorde in vestering, vindt Lizzy Maschewski van Lizzyli Decoraties aan de Beu kenlaan 15. Zowel bedrijven als particulieren kunnen er terecht voor fraaie zijdebloem-decoraties in alle soorten en maten. Vijf jaar geleden begon Lizzy Ma schewski aan de Laanstraat met haar "kunstbloemen-verhuurbedrijf' Lizzyli. De belangstelling daarvoor is de laatste jaren sterk gegroeid, wat resulteerde in een verhuizing naar de Beukenlaan omdat daar meer ruimte beschikbaar was. De zijdebloemen van Lizzyli zijn niet of nauwelijks van "echt" te onderscheiden. Ze zien eruit alsof ze zó geplukt zijn en doen in schoonheid zeker niet onder voor verse bloemen. Het grote voordeel van zijdebloemen is natuurlijk dat ze niet verdorren of verwelken, zodat men er geen omkijken naar heeft. Vooral in het bedrijfsleven wordt dat op prijs ge steld, maar ook van particulieren neemt de belangstelling voor deze "makkelijke" bloemen steeds meer toe.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9