1 Heredika psal om Marcel Stam/SoVoCo mikt op promotieklasse Degradatie Red Stars nu officieel Sportclubs enthousiast over 'zap-kaart' Hees zakt in na uitvallen Rademaker Bescheiden revanche voor hockeyers Firtina'93 voelt zich weer tekort gedaan door leiding Stand Duinkikkers waterpas ZONNESTUDIO - SOEST WOENSDAG 25 MAART 1998 SOESTER COURANT PAGINA 13 Herenteam bereikt piek, maar heeft lot niet meer in eigen hand VOLLEYBAL B V Alphia straft lage trainingsintensiteit Soesters af: 72-42 BASKETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk HOCKEY ZAALVOETBAL WATERPOLO Spannend duel met Watervlo eindigt gelijk VOETBAL zaterdag .SEC ontvangt OSM'75 zaterdag in na-competitie Sportclubs kunnen aanvraag indienen voor Melkert-baan Gemeente wijst sportclubs op asielzoekers Jeugd tot en met 12 jaar kan zich vanaf augustus oriënteren SVL scoort vlak voor tijd in harde wedstrijd: 1-2 Haaskamp pas laat op de knieën: 1-0; Dames niet verder dan 0-0 Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Beetzlaan 89 - tel. 601 64 50 Kerkstraat 7 De heren van Stam/SoVoCo lonken naar de nieuwe regionale promotie klasse. Volgens de laatste berichten mogen de eerste drie teams uit de eerste districtsklasse daar na de zo mer in gaan spelen. De Soesters staan nu vierde, met een en twee punten achterstand op respectieve lijk Unicornus en het Soesterbergse AGAVS. Het programma dat Stam/SoVoCo voor de boeg heeft, is niet zwaar, maar juist daarin schuilt het gevaar voor het team dat eerder dit seizoen zo vaak gelijk speelde tegen de minder goede eerste klassers. Zaterdag rekenden de Soesters in een uur tijd af met Unicornus (15-6,15-13, 15-6). "Voor zo'n wedstrijd hoef ik ze niet te motiveren, maar zaterdag spelen we uit tegen de onderste. Dan kan er weer van alles gebeuren als we niet met een geconcentreerd zijn," waarschuwde Ali Moghadassian De trainer/coach hoopt en gelooft dat zijn team in staat is tot de beste drie door te dringen, maar Stam/SoVoCo heeft dat niet meer in eigen hand. Daar voor liet Stam/SoVoCo te veel kruimels liggen in de eerste competitiehelft. Jaap van der Vinne miste toen door een blessure de voorbereiding, kon boven dien vaak niet trainen en stond om die reden regelmatig langs de kant. Maar de laatste tijd steekt de linkshandige aan valler in bloedvorm en heeft hij een hoog rendement. Stam/SoVoCo werd vaker geplaagd door kwetsuren. Daar door bleven de automatismen uit en de lage trainingsopkomst was evenmin be vorderlijk voor constant spel. De laatste weken is Stam/SoVoCo compleet en heeft het de piek bereikt. Of dat te laat is, zal moeten blijken. Tegen Unicornus liet Stam/SoVoCo er geen twijfel over bestaan wat de bedoe lingen zijn. De Bunschoters werden in de eerste set weggeserveerd. Daarna kwam Stam/SoVoCo onder druk te staan, maar andere afspraken en wat positiewisselingen hielpen de ploeg weer in het zadel. De laatste set was een af spiegeling van de eerste. Dames Vier punten had Stam/SoVoCo al na twee wedstrijden. Het was een ongeken de buit voor de ploeg die zoveel erva ring had moeten inleveren en op veel plaatsen was gewijzigd. Dat kon nog leuk worden, dachten ze bij de club die na twee seizoenen moe was geworden van de dans tegen degradatie. Veel reden om te juichen was er niet meer na de sterke start. In de zeventien volgende wedstrijden sprokkelde Stam/ SoVoCo moeizaam zes punten bijeen. Bij Accountants/Donitas (derde op de ranglijst) was er niet meer te halen dan een set: 3-1. Stam/SoVoCo won de tweede set (9-15), maar legde het in de overige hoofdstukken af: 15-8,15-7,15- 12. Omdat Zwolle verrassend van Lycurgus won, is Stam/SoVoCo nu zo goed als zeker van degradatie. De achterstand op plek tien (Zwolle) bedraagt negen pun ten, precies de maximale buit die in de resterende drie duels te vergaren is. Nie mand die daar nog in gelooft. "We hebben echt laten zien dat we niet in deze klasse thuishoren," ver zuchtte spelverdeler Arend Kok. Coach René Lansaat bestelde een biertje en hield vervolgens drie kwartier zijn mond. Veel positiefs viel er niet te melden over de basketbalwedstrijd van Red Stars dat nu officieel is gedegradeerd uit de eer ste klasse rayon. Met dat laatste had ie dereen bij de club zich in januari al ver zoend. Het toen nog puntloze team had wel een doel voor de tweede competi tiehelft: af en toe een potje winnen. Dat lukte tot dusver eenmaal, tegen Argon (85-82). BV Alphia is een tegenstander die op papier ook te cioen was en daarom kon Red Stars met goede moed de kortste route naar de sporthal in Alphen a/d Rijn uitstippelen. Zelfs dat lukte niet. De basketballers speelden zaterdaga vond allemaal beneden hun eigen ni veau en werden afgestraft voor de lage trainingsintensiteit. Ondanks slecht spel leidde Red Stars na twaalf minuten nog met 15-17, maar dat was het laatste positieve nieuws uit de wedstrijd. Zes minuten later was het 29- 17, in de rust 31-23. De tweede helft was al helemaal niet om over naar huis te schrijven. Red Stars staarde zich blind op de zone-verdediging van BV Alphia. Red Stars miste de opgelegde kansen die het nog kreeg. Red Stars was 'not in shape'. Red Stars verdedigde niet en zonk op basketbalgebied naar een be denkelijk peil: 72-42. Nog vier wedstrijden heeft de basketbal- ploeg om iets goed te maken en met opgeheven hoofd afscheid te nemen. Dat moet gebeuren in de thuiswedstrijd tegen subtopper SBU, de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Voorburg of in de twee laatste wedstrijden Beuken dal tegen middenmoter Crackerjacks en koploper BC Markt. Dames Terwijl de heren degraderen uit de eer ste rayonklasse, maken de dames kans op het kampioenschap in de tweede kernklasse. De koppositie werd in Via- nen geconsolideerd door een 56-75- overwinning op Blue Herons 2. De op ponenten waren gemiddeld groter, maar tevens onbeweeglijker dan de Soester- Red Stars kwam na acht minuten met 11-8 achter, trok de touwtjes wat strak ker, stond halverwege met 30-34 voor en besliste het duel in de eerste acht minuten van de tweede helft. Toen lie pen de basketballers uit Soest uit naar 35-51. Daardoor kon Red Stars de wed strijd ontspannen uitspelen. Hoewel vier speelsters met vier persoonlijke fouten rondliepen, haalde iedereen het eindsig naal. Yvonne Smink werd topscoorster met 28 punten. Telefoon (035) - 601 30 14 Het was flink balen voor de hock eyers van MHC Soest toen ze in ok tober bij Haaskamp op bezoek moesten. Op het verfoeilijke na- tuurgras verloor de ploeg destijds door een doelpunt in de laatste mi nuut: 1-0. Op nogal bescheiden wijze namen de heren uit Soest revanche op de ploeg die op kunstgras aanzienlijk minder goed voor de dag komt. De balans in het spelbeeld sloeg duidelijk door in het voordeel van MÏÏC Soest, maar aan de stand veranderde lange tijd niets. Pas in de laatste fase van de wedstrijd aan de Koningsweg werd de doelman van Haaskamp gepasseerd. Edwin Ros was de maker van het enige doelpunt van de wedstrijd. Daardoor pakte MHC Soest eindelijk weer eens twee punten in een duel. Na de winterstop had het heren team al drie keer verloren. De laatste zege dateerde van zondag 7 december. Dames Winnen van Maarssen had de dames van MHC Soest steviger in het zadel Drukte bij het doel van Haaskamp. Pas laat zou Soest het enige doelpunt van de wedstrijd maken. Foto: Goos van der Wilt geholpen. Op een zege op de nummer twaalf van de ranglijst was ook gere kend, maar de hockeysters kwamen be drogen uit. Maarssen hield de groenwit- ten op 0-0. MHC Soest mocht als excuus aandragen dat een aantal speelsters verstek moest laten gaan. Hun plaatsen werden opge vuld door hockeysters uit de jeugdafde ling van de club. Bij Firtina'93 wil het allemaal niet meer zo lukken. Sinds de ruime zege op A. 't Hardt, waardoor Firti na'93 de koploper tot één punt na derde, morste de ploeg acht punten in drie duels. Omdat ook Spring- boks blijft verliezen, neemt de Soes- ter club nog steeds de tweede plaats in. Firtina'93 voelde zich in Putten weer eens tekort gedaan door de scheidsrech ter. Vooral toen Mustafa Aksit riep: scheids', doe eens wat en een tijdstraf kreeg. Vooral toen even later ook de doelman twee minuten moest zitten na appeleren bij een uitbal. En vooral toen coach/verzorger Charles Roest de zaal moest verlaten, nadat hij 'uit' had geroe pen, omdat BTP gewoon doorging, na dat de bal de zijlijn was gepasseerd. Firtina'93 had net een 3-0-achterstand goed gemaakt toen Saban Aksit nood gedwongen als tijdelijke keeper ging fungeren en in het veld nog maar twee spelers over waren. Firtina'93 kwam die periode ongeschonden door, maar moest vlak voor tijd toch nog een tegen treffer toestaan. Mustafa Aksit maakte alsnog gelijk: 4-4. DVS/DeKuil Met DVS/De Kuil gaat het steeds beter sinds de ploeg met een complete samen stelling te velde gaat. Ook het hogerge- klasseerde Laren ondervond dat aan den lijve. De Soester wonnen het duel in Eemnes met 0-3. Van meet af aan zetten de DVS-ers hun tegenstanders vast en werd er voortdu rend op de bal gejaagd. Laren kreeg weinig kans uit die greep te komen. Voor rust opende Michel Vlaswinkel de score. In de tweede helft vergrootte Ro nald de Rooij de voorsprong en maak te Vlaswinkel er 0-3 van. Coach Vlas winkel was bijzonder tevreden over de verrichtingen van zijn ploeg. derheid had, scoorde de ploeg uit Soest. Na twee periodes was het nog steeds gelijk. Een doortikbal van Marcel Papot, een tweede doelpunt van Brittijn en een schot van Cees Thie betekende 5-5 na tweemaal vijf minuten spelen. In het derde part hielp Thie zijn ploeg aan een voorsprong, maar nadat Watervlo de stand weer in evenwicht had gebracht, kwam de thuisploeg in een overtal-si- tuatie op 7-6. Die stand stond twee minuten voor tijd nog steeds op het bord. Duinkikkers had verzuimd te scoren, toen het een man meer in het water had liggen. Maar toen opnieuw een speler van Watervlo werd weggestuurd, zorgde Pieter van Schalkwijk voor 7-7. De beste kans van de wedstrijd kreeg Duinkikkers een minuut voor tijd. Ivor Bosch mocht een strafworp nemen, maar de keeper van Watervlo stopte de bal. Het vierde team van Watervlo en Dw'nkikkers 1 hielden elkaar zater dagavond voortdurend in even wicht. Om-en-om scoorden beide ploegen, zodat de stand na vier pe riodes waterpas was: 7-7. Het Soester team werd in Vleuten aan gevuld met twee spelers uit het tweede. Watervlo speelde met drie aanvallers en hield de overige waterpoloërs achterin om de counters van Duinkikkers op te vangen. In de eerste periode, die met 2- 2 werd afgesloten, scoorden namens Duinkikkers Ivor Bosch en Marcel Brit tijn. Bij de tweede treffer buitten de Soesters een overtal-situatie uit. Bijna elke keer als Duinkikkers gedurende twintig seconden een numerieke meer- VOETBAL zaterdag Ron Daselaar zag het helemaal zit ten na twee zeges. Met nog drie thuiswedstrijden en één beurt op vreemde bodem zou Hees een leu ke slotserie kunnen neerzetten. Zijn ploeg kon immers zonder enige druk spelen, omdat er buiten de wedstrijden om niets meer viel te winnen noch te verliezen. Het was alleraardigst wat Hees de eer ste twintig minuten liet zien. SVL kreeg op gastvrije wijze een rondleiding over het veld aangeboden. En na tien minu ten gaf Peter de Jong de gasten een de monstratie hoe je moet scoren. Na een steekpass van Krijn Schouten schoot hij de bal hard in het doel. De roodwitte aanhang ging er eens goed voor zitten aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. Maar na twintig minuten keerde het tij. Richard Rademaker, de jonge spil van de Soesters, viel gebles seerd uit en vanaf dat moment kwam Hees niet meer aan voetballen toe. Nie mand durfde nog de middenvelders aan te spelen, waardoor steeds voor de 'lan ge bal' werd gekozen. Na een half uur spelen kwam de bal ook nog eens in de buurt van het Hees-doel. De kluts viel goed uit voor de gasten en het stond 1-1. De wedstrijd werd daarna ontsierd door grove overtredingen. Dat de scheids rechter maar driemaal geel trok (Peter de Jong en twee SVL-ers) was een won- Doelpuntenmaker Peter de Jong weet zich gesteund door een brede groep aan hangers. p0f0: QOOS van der waf der, maar hij moest wel voortdurend zijn longen uit zijn lijf blazen om het spel stil te leggen na weer een charge. Hees kreeg nog twee dotten van kansen. Michael van de Broek, vrijgespeeld door De Jong, schoot tegen de keeper en Robert Schadee presteerde het om in een en dezelfde scrimmage de bal drie keer tegen de lat te koppen. Hees zou dus niet winnen en twee mi nuten voor het einde werd het nog er ger. SVL counterde via de rechter kant van het veld. De spits dook naar binnen en schoof de bal langs Pascal Kamer beek: 1-2. Voor SEC-zaterdag begint komende zaterdag de na-competitie met een thuiswedstrijd tegen OSM'75. Het duel op de Bosstraat-West begint om 14.30 uur. Op zaterdag 4 april spelen de groen- witten in en tegen Nederhorst, even eens om half drie. Nederhorst was afgelopen zaterdag op bezoek bij OSM'75. Het eerste duel in de na- competitie van de zevende klasse eindigde zoals het was begonnen (0-0). De drie periodekampioenen strijden voor één plaats in de zesde klasse. Vorig jaar speelde SEC ook in de na- competitie. Door een ruime neder laag bij Eemboys verspeelden de Soesters toen hun kansen op promo tie. Sportclubs in Soest, maar ook ande- I re organisaties en instellingen, kun- I nen bij de gemeente een aanvraag 1 indienen voor een door het Rijk he rtaalde kracht. In Soest krijgen ongeveer twaalf langdurig werkzoekenden een zoge noemde Melkert-baan. Deze gesub sidieerde krachten kunnen worden ingezet bij de gemeente of verenigin gen en instellingen. In een brief aan de Vereniging Sportraad Soest (VSS) heeft het gemeentebestuur gewezen op deze mogelijkheid. Het VSS-bestuur heeft de clubs ge vraagd intern te kijken of er behoef te is aan een 'gratis' medewerker. Dat kan fulltime zijn, maar ook parttime. In dat laatste geval is het denkbaar dat iemand met een Melkert-baan bij meer clubs aan het werk gaat. Om in aanmerking te komen voor I een gesubsidieerde medewerker I moeten de clubs vóór 15 april reage ren. I Via een brief aan de Vereniging Sportraad Soest (VSS) heeft de ge meente de sportclubs erop gewezen dat in het binnenkort te openen asiel zoekerscentrum (azc) potentiële le den zullen komen te wonen. De leiding van het azc aan de Albert Cuyplaan zal geen initiatieven ont plooien, maar de gemeente geeft aan dat het te verwachten is dat een aan tal asielzoekers bij clubs aankloppen om te gaan sporten. Verenigingen die hierover vragen hebben, kunnen zich in verbinding stellen met het bestuur van VSS of Sjaak Pot van de gemeente Soest. Clubs die asielzoekers als lid krijgen, I kunnen voor een aantal zaken een vergoeding aanvragen bij de gemeen te. Het gaat daarbij om de inzet van een tolk, contributiebetaling en kle ding/schoeisel en sportmaterialen. De gemeente heeft daar, aldus VSS- preses Paul Lemmen, een potje voor. Bij tenminste achttien sportvereni gingen kan de Soester jeugd vanaf augustus proeftrainingen volgen op vertoon van een zogenoemde 'zap- kaart'. Met deze 'strippenkaart' kunnen bij elke deelnemende club vier trainingen worden gevolgd. Het sportstimuleringsproject is een ini tiatief van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) en de gemeente Soest. De clubs reageerden maandagavond tij dens de ledenvergadering van de VSS enthousiast op het plan. Bestuurslid Marian van Halen verwacht dat nog meer sportverenigingen zullen mee doen. Zij benadert nog deze week de clubs die niet waren vertegenwoordigd op de ledenvergadering. Ook verenigin gen die niet zijn aangesloten bij de VSS, worden verzocht te participeren. De speciale pas is na de zomervakantie verkrijgbaar bij de deelnemende clubs. Een volledige lijst daarvan zal nog wor den gepubliceerd. Met de 'zap-kaart' kan in een periode van drie maanden bij alle clubs vier keer vrijblijvend worden getraind. De initiatiefnemers hopen hiermee de kinderen te stimuleren te gaan sporten en hen te helpen bij hun keuze-bepaling. Na het project gaat de VSS onderzoeken hoeveel kinderen zich bij een club hebben aangemeld ais lid. Verzekering De 'zap-kaart' kost een tientje. Eigenlijk willen de clubs er geen geld voor heb ben, maar van het tientje wordt waar schijnlijk een collectieve verzekering af gesloten voor de kinderen die met de 'zap-kaart' een proeftraining volgen. Per sportbond is de verzekering vaak anders geregeld. Bij de gymnastiekbond zou het kind bijvoorbeeld na de tweede trai ning al lid worden, omdat het anders niet verzekerd zou zijn. Om alle proble men uit te sluiten wil de VSS de 'zappende' jeugd zelf verzekeren. Marian van Halen zal in Arnhem, waar een soortgelijk project loopt, nog wat ideeën opdoen over de vormgeving. Hoe de pas eruit gaat zien, is nog niet bekend. Van Halen denkt zelf aan bij voorbeeld een sleutelhanger met 'waaier'. Sommige clubs doen om praktische re denen niet mee. LTC Soestdijk bijvoor beeld heeft zoveel aanwas gekregen, dat het een ledenstop heeft ingevoerd. Bij triathlonvereniging kan pas vanaf 12 jaar worden gesport en de schaatsvere niging Eemland zit met het probleem dat de trainende kinderen via de club een abonnement op de ijsbaan in Utrecht moeten kopen. Vanuit de ledenvergadering kwam maandag de vraag waarom de jeugd van 13 tot en met 16 jaar niet mag 'zappen'. In deze leeftijdsgroep is het verloop im mers het grootst. Voor deze doelgroep heeft de VSS fit- en funpakketten van het NOC*NSF aangeboden aan het Griftland College, de Mavo Soest en het Baarnsch Lyceum Jeugdsportblad Verder gaat de VSS werken aan een jeugdsportblad voor kinderen tot en met 12 jaar. Hierin kunnen verenigingen zich presenteren aan de Soester kinderen. De ledenvergadering ging maandag ak koord met het voorstel om vijfduizend gulden van de Sportraad te besteden aan de sportstimuleringsprojecten. Het is de bedoeling dat de gemeente ook vijf mille beschikbaar stelt. Dat bedrag kan uit het sportstimuleringsfonds worden gehaald. 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners lOxf 85,00 per keer 11,00 10 x f110,00 per keer 13,50 10 xf 160,00 per keer 18,50 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Behandeling volgens afspraak.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13