"Ik heb ook portie geluk gehad" Incompleet BDC schudt Aristos af schenkbon Ventilatie probleem ex-hartpatiënten Grote belangstelling op golfbaan Scholieren korfballen Broer en zus oppermachtig Topscorers t /l' r •oeken en jassen Ook Amsterdammers geteisterd door blessures: 21-22 eugdnieuws HANDBAL Bowler Hans Stuivenberg vertegenwoordigt ons land in Israël ïOWLING henkbon Clubtitels Selby naar Tim en Ilse Vaessen BWV De Eem viert 75-jarig bestaan BADMINTON Meer sport op pagina 13 GOLF Soesters spelen in Wijchen om golfkampioenschap Davidson en Giles geven geen golfles in Soestduinen TAFELTENNIS Weinig kansen voor Shot tegen sterk Scansped/SKF Coopertest iedere eerste donderdag van de maand GOLF SOESTER COURANT PAGINA 15 WOENSDAG 25 MAART 1998 DAGSCHOTELS Springbokken hamert op betere klimaatbeheersing in Aqua Indoor Open dag drukbezocht; complex gaat 1 april open GRATIS Bowlers lekker op dreef met nieuwe persoonlijke records Zes winnaars op toernooi Eemvogels ;C Cafetaria en Eethuis Zo'n 250 kinderen, zes poules, palen met korven en ballen, veel familie, vrijwil ligers van de Eem vogels en EHB O-medewerkers die driemaal in actie moesten ko men om leerlingen met een lichte blessure te behandelen. Dat waren ongeveerde ingrediënten van het jaarlijkse korfbaltoernooi voor scholie ren in een goede sfeer verliep. In Aqua Indoor kwamen zaterdag zes winnaars uit de bus. De Desmond Tutuschool was het sterkst in de poules A en E, in poule B ver diende de Klimop de eerste plaats, in poule C won de Van der Huchtschool (Libel) en de Prins Willem Alexanderschoolzegevierde in poule F. De Desmond Tutuschool mag Soest gaan vertegenwoordigen op het provinciaal kampioenschap. Niemand ging met lege handen naar huis. Alle deelnemers kregen een vaantje, een sticker, een korfbalpuzzelboekje én een uitnodiging voor vier korfbaltrainingen op het veld aan de Staringlaan. Foto: Goos van der Wilt VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)17 2. André Hufman (Soest)14 Peter de Jong (Hees)14 4. Gijs Schaap (VVZ'49)12 5. Jeffrey Dorrestijn (Hees)11 6. Mohammed Touhami (SEC-za)....9 ZAALVOETBAL 1. Mustafa Aksit (Firtina)32 2. Zeki Kurt (Firtina)23 3. Michel Vlaswinkel (DVS)15 4. Gijs Schaap (DVS)"14 5. René de Bree (Firtina).13 6. Wilfred Engberink (SEC)11 Martin van Ernst (SEC)11 8. Hilmi Michi (Firtina)in 9. Fred Bos fSEC)ZZ'ZZ.S politie heeft vorige week 0»i kplein een 24-jarige Soester i' den, die aan het Kerkpad ttl opengebroken. Hij was in hett twee broeken en twee jassen «hoorden aan de eigenaar v,:' i. Een getuige had de autoV het werk gezien en de politjfe rschuwd. J1 won vrij gemakkelijk van KV\ Lang zag het er naar uit dat de- gelijkspel zou behalen, maar i 'breng van tweedejaars D'tjesé gland lukte dat net niet: 3-4. oe', alde voor de tweede keer int /edstrijd de zege: 0-1. st wedstrijden werd 14 keer gewit en 2 keer gelijkgespeeld. De de met 1-1 gelijk tegen Spake De BI won met 2-1 van Huize '1 versloeg SDVB met 9-2. Bij; pillen won de Dl met 6-1 van Vi »els en wonnen de D3 en D4 ot 11 won van Eemdijk, de E7 v, meervogels en de E8 van Rod F-jes wonnen 5 van de 10 tearr meisjes wonnen met 1-0 \i G. Het wedstrijdhokje van sporthal Beukendal was zondagmiddag in gericht als herstellingskamer. Mi chel Roest (ingescheurde en verrek te enkel- en achillesbanden), Ri- chard van Hofslot (vocht in knie) en Guus Tourné (verbrande voet) vul den de ruimte. En omdat de drie opbouwers niet inzetbaar waren, moest coach Gerard Tukker van Smeeing/BDC goochelen met zijn opstelling. Hij begon met hoekspeler Bob van de Bergen als rechter opbouwer, maakte later gebruik van Vincent van de Veer uit het tweede (die het als linker opbou wer goed deed) en liet in de slotfase van beide helften een junior debuteren. Daardoor stond er voor het eerst sinds jaren eindelijk weer eens een telg van de Sróeeing-familie in het eerste van Smeeing/BDC. In de laatste rpinuut scoorde Coen Smeeing, zoon van Bert, bijna. Dat hij miste, maakte niet zoveel uit. De eindstand (27-22) was immers niet in het voordeel van Aristos, maar in dat van de Soesters. De handbalwedstrijd was er een waar in slordige fouten werden afgewisseld met leuke, soms mooie acties. Smeeing/ BDC was niet de enige ploeg die door blessures werd geteisterd. Aristos ver loor in de beginfase van de competitie twee belangrijke spelers, waardoor de Amsterdammers nu voorlaatste staan en alles richten op klassebehoud. Taaie tegenstander Zonder slag of stoot gaven ze zich daar om niet gewonnen en Smeeing/BDC had lange tijd een taaie tegenstander aan Aristos. Ondanks veel balverlies aan beide kanten scoorden de teams twaalfmaal voor de rust (1-3, 4-6, 8-6, 10-10). Het meest gedenkwaardige doelpunt was dat van Arjan Roest. Hij schoot in de laatste seconde de bal - zowat vanaf de middenlijn - in de hoek boven de volslagen verraste keeper van Aristos. In de tweede helft maakte Smeeing/ BDC snel een sprongetje (16-13). Aris tos haalde het onderste uit de kan om de aansluiting niet te verliezen en werd beloond voor de inzet (17-17). Maar de Amsterdammers betaalden tol voor hun zware inspanning. Ze moesten alle zei len blijven bijzetten om de Soesters van het doel weg te houden en dat lukte slechts met overtredingen. Tijdstraffen bleven daarom niet uit en halverwege de tweede helft liep Smeeing/BDC voor de tweede maal weg van zijn gasten die dit maal geen mogelijkheden meer zagen om nogmaals terug te komen. Smeeing/BDC speelt zondag (15.10 uur) weer thuis. Tegen De Blinkert zul len Michel Roest en Guus Tourné er zeker niet bij zijn, bij Van Hofslot is het de vraag of het vocht op tijd uit zijn knie is verdwenen. Voor Roest en wellicht ook Tourné is het handbalseizoen over, want op 5 april zullen ze niet meespe len in de laatste wedstrijd, uit tegen Apollo'70. In die wedstrijd neemt Ger ard Tukker afscheid als trainer/coach van Smeeing/BDC. Hij heeft besloten zijn functie na vier seizoenen neer te leggen. L'49 4 en F5 van WZ'49 beleefd; lag de primeur in het spelen egen-vier. Dit is een nieuwe von oetbal voor de jongere voetballer opig is een aantal clubs doorc B benaderd om mee te doen n roef. De bedoeling van deze nies zet is te stimuleren dat alle spek at meer aan de bal komen. >uinkikkers uinkikkers vertrokken zondag me g zwemmers naar een zwemwed- in Hilversum om de "LiebergTro Het was een wedstrijd waar :ikkers zich eens konden mete vemverenigingen uit de provincie ri I-Holland, waar de Duinkikker •nlijk niet tegen zwemmen. Tij] Je eerste helft van de wedstrijd Duinkikkers tweede, maar in d( - helft moest het punten inlevere :d het uiteindelijk vierde. Er wa- :r eerste plaatsen, vier tweede eo erde plaatsen. Acht clubrecordi i er gezwommen, drie door Mi' Maassen, drie door Jurgen vai -gen en twee door Paul Sprank, s de zwemnummers verbeterde! emmers 22 persoonlijke records, er maar één die er 5 jaar uw nummer winkels iets mee voor een theater, "Ik heb ook een portie geluk gehad, laar dat moet je hebben om een lernooi te winnen." Hans Stuiven- ïrg reageerde bescheiden nadat hij [^ondag de Gold Cup had gewon- ïen. Behalve een fraaie beker lever de de bowler dat een reis naar Israël )p. Daar mag hij van 6 tot en met 10 lei ons land vertegenwoordigen tij lens een Europees toernooi op landicap. r Een dag na zijn triomf in Tilburg wist Stuivenberg niet eens meer in welke Is- aëlische plaats hij over zes weken mag gaan gooien. "Ik was er gisteravond nog beduusd van dat ik had gewonnen." Pas drie jaar bowlt de 25-jarige Soester. Door enkele vrienden begon hij met deze sport in Zeist en via, via kwam hij bij de Bowl Vereniging Nieuwegein te- echt, omdat daar betere banen liggen. De resultaten die hij dit seizoen in de huisleague boekte, mocht hij gebruiken bij de kwalificatie voor de Gold Cup De winnaar van elk bowlinghuis was sowieso geplaatst. Verder mocht een kwart van de deelnemers meedoen. In Nieuwegein, waar hij tweede werd, f scoorde Stuivenberg voldoende punten om zich in Tilburg te mogen melden. "Ieder Europees land, waar wordt ge bowld, heeft een eigen nationale bond. Die hebben de koppen bij elkaar gesto ken en een toernooi opgezet met een eindronde in Israël," aldus Stuivenberg die in Tilburg gezelschap én concurren tie van ruim tweehonderd bowlers had. Na de voorronde over zes games bevond de 25-jarige Soester zich onder de zes tien besten. Stuivenberg (handicap 20) nocht daarom door naar de halve fina le en eindigde daarin als tweede, met een achterstand van negen pins op Uyen, zijn tegenstander in de finale. Over zijn kansen op de hoofdprijs kon hij vooraf onmogelijk iets zeggen. "Ik had nog weinig mensen zien spelen, maar aan de hand van de scores kon je Hans Stuivenberg mag van 6 tot en met 10 mei in Israël ons land vertegenwoordi gen tijdens een Europees bowlingtoemooi. Foto: Goos van der Wilt wel zien wat iemand gemiddeld gooide. Er waren bowlers bij die in de voorron de een uitschieter hadden, maar dan la ter afvielen." Met games van 176 en 211 (tevens zijn dagrecord) bleef hij Uyen (159 en 169) uiteindelijk omgerekend 35 pins voor. "Of ik zo talentvol ben? Hou het er maar op dat ik best een paar ballen heb gegooid, waarbij ik geluk had," zei Stui venberg die als persoonlijk record een game van 277 heeft staan. Op donderdag 7 mei speelt Stuivenberg een mix-dubbeltoernooi met de vrouwe lijke winnaar van de Gold Cup van de Nederlandse Bowling Federatie (NBF). Een dag later staat het single-toernooi op het programma. De reis- en verblijf kosten komen op rekening van de NBF. Ongeveer honderd Soesters zijn lid van de Baarnse Watersport Vereni ging De Eem die zaterdag het 7 5-ja rig bestaan viert met een receptie. Op 25 april worden de festiviteiten voortgezet met een jubileum- en es- tafettetocht en vanaf 24 juni houdt de BWV een feestweek met onder meer een familieroeifestijn (26 juni) en een lustrumfeest (27 juni). BWV De Eem telt ruim vierhonderd actieve leden voor wie het nieuwe roeiseizoen net van start is gegaan. Tim en Ilse Vaessen hebben bij Sel by zo'n beetje alle jeugdtitels op hun erelijst bijgeschreven. Tim won drie clubkampioenschappen, Ilse ging naar huis met twee 'onder scheidingen'. Dat beiden verreweg de beste badmin tonners bij de jeugd zijn, bewezen ze dubbel en dwars. Tim stond in de fina le van het enkelspel slechts één punt af aan Mikel Boute. En met Harold Top per was hij in het herendubbel eveneens oppermachtig: 15-0, 15-4 tegen Boute en Mare van de Broek. Moeilijker had Ilse Vaessen het in het damesdubbel. Met Jessica Boute pakte ze de eerste game (15-3) op overtuigen de wijze, maar Claire Blijleven en May- da Dirksen forceerden via 15-8 een der de game. Daarin waren Vaessen en Boute weer sterker: 15-8. In het enkels- Bij Selby zijn de jeugdkampioenen weer voor een jaar bekend. Foto: Goos van der Wilt pel had Vaessen sneller afgerekend met Blijleven: 11-2,11-0. In de finale van het gemengd dubbel stonden broer en zus Vaessen tegenover elkaar. Tim en Mayda Dirksen wonnen met 15-4,15-3 van Ilse en Mikel Boute die daarmee voor de derde keer als ver liezer uit de finale stapte. Bij de recreanten gingen de clubtitels naar Mare de Bruin, Mieke Wenneker (enkel), Wenneker/Mayke van Diest (dames dubbel) en Michel en Chantal van de Deijsel (gemengd). De Soester golfkampioenschappen worden dit jaar in Wijchen gehouden. Op vrijdag 4 september worden de deelnemers op de 18 holes baan van Golfclub De Berendonck verwacht. De 9 holes baan in Soestduinen is te klein voor de lokale titelstrijd en be staat alleen maar uit par 3 banen. In Wijchen liggen ook par 4 en par 5 banen. Wie meer informatie wil hebben over de Soester golfkampioenschappen kan contact opnemen met Frits Gerth, tel. 6026955 of 6022144. Garry Davidson en Tim Giles zullen niet lesgeven op de nieuwe golfbaan in Soestduinen. Vorige week werd in deze krant ten onrechte vermeld van wel. Aanvankelijk was het ook de bedoeling dat de twee pro's golfles zouden gaan geven op de negen holes baan achter Holiday Inn Royal Pare. In januari wa ren ze nog aanwezig bij de presentatie van de baan door exploitant Schoenma ker van de Stich ting Golfclub Soestduinen. Davidson en Giles werden toen voorgesteld als de golfleraren, maar inmiddels is bekend geworden dat ze niet tot overeenstem ming zijn gekomen met Schoenmaker. Davidson en Giles geven les bij golfclub de Hoge Kleij in Leusden. Weinig had Shot in de melk te brok kelen in de wedstrijd tegen Scan sped/SKF. In twee partijen kon de thuisploeg tegenstand van beteke nis bieden, in de oyerige waren de gasten duidelijk beter. Het werd 1-9 in de sportzaal aan de Di Lassostraat. Arjan Hoogeveen redde de eer voor Shot. Dat deed hij in zijn twee de enkelspel. In het dubbel met Aksel van Elteren won Shot nog de eerste game, maar daarna sloeg SKF alsnog toe. De Coopertest bij AV Pijnenburg wordt niet elke donderdag gehou den, zoals vorige week in deze krant werd vermeld. Alleen elke eerste donderdag van de maand kan men deze test ondergaan. De atletiekvereniging begint hiermee op 2 april, van 19.00 tot 20.00 uur. De be geleiding op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg wordt verzorgd door Henny Pot (tel. 6024228 na 13.00 uur) en Co Limburg (tel. 6021271 tussen 17.00-18.00 uur). Als volgens goed Nederlands ge bruik sporten toch in een hokje moeten worden geplaatst, dan is golf nog steeds meer in de buurt van de elite- dan de volkssporten te vin den. Dat liet zich zaterdag al raden op het parkeerterrein van Holiday Royal P&rc Soestduinen, waar een indrukwekkend wagenpark stond. De auto's waren er achtergelaten door de honderden belangstellenden die een kijkje kwamen nemen op de nieuwe golfbaan op het terrein waar vroeger 'tout Soest' een duik kwam nehien. Bert Schoenmaker van de Stichting Golfclub Soestduinen (SGS) ontving de kersverse en potentiële leden en ande re nieuwsgierigen op de negen holes golfbaan (par 3) tijdens de open dag die hij had georganiseerd. Een dag later zou burgemeester Hans de Widt als officiële openingshandeling de eerste bal slaan, maar de baan gaat volgende week woensdag (1 april) pas echt open. Een goede driehonderd mensen zijn in middels lid geworden van de SGS. In totaal kunnen 400 A-certificaten wor den uitgegeven. De houder betaalt 950 gulden lidmaatschap, 250 gulden aan inschrijving en nog eens 100 gulden aan administratiekosten. In Soestduinen kun je ook een van de tweehonderd B-certificaten bemachti gen. Dan betaal je alleen de inschrij- vings- en administratiekosten en kun je tegen betaling van een tientje negen holes spelen. Wie het rondje tweemaal wil afleggen, moet 15 gulden neertellen. Verder biedt de Stichting een bedrijfslid- maatschap aan. Kosten: 3.500 gulden. Hiervoor krijgt men een A-certificaat op naam, vijftig greenfees, een business membership en een sponsorrecht. Daar naast is Schoenmaker nog bezig een SGS beleggingsgroep op te richten. Het is de bedoeling dat die business-trips, relatie-meetings en een jaarlijkse bedrij vendag gaat organiseren. De langste van de negen banen is onge veer 135 meter. Een beetje golfer kan alle banen uitmaken met de 'zeven'. Eén slag om de bal op de green te krijgen en twee 'putjes' moet voor de geoefende golfer voldoende zijn. In groepjes werden de honderden be zoekers tijdens de open dag over de golf baan rondgeleid. Foto: Goos van der Wilt Rond de golfbaan zijn verschillende oe fenmogelijkheden gerealiseerd, zoals een oefenkooi, een bunker range, een Puttinggreen en een chipping range. Een driving range komt er nog. De SGS heeft ook een clubhuis met receptie, bar, kantine, kleed- en douchegelegenheid, een winkel en een terras. Omdat de baan nog jong is, gelden het eerste jaar diverse regels. Zo zijn softspi- kes verplicht en trolleys uit den boze (alleen draagtassen) en mag alleen van de matten bij de tees, op teeën en op de fairways worden afgeslagen. Voor lessen bij pro's kan informatie worden ingewonnen bij de receptie. De baan is alleen toegankelijk voor de be zitters van een golfvaardigheidsbewijs, tenzij de pro's een baanpermissie geven. Ook de gasten van het Holiday Inn Royal Pare kunnen eventueel een balle tje slaan. woensdag kiprollade met frites en sla donderdag gebakken forel met aardappelpuree en worteltjes weekend gebakken ossehaaspuntjes met pepersaus, frites en sla maandag warme fricandeau stroganoff met witlof en aardappelschijfjes dinsdag goulash met rijst 1 april a.s. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van 10.00-22.00 uur. een kinderijsje bij Toontjes IJshoek met name in de zomerperiode stijgt het kwik veel hoger. Gerda van Zandwijk moet daar tijdens haar lessen terdege rekening mee hou den. Ze laat zich regelmatig verplicht bijscholen en kan signalen van de spor ters herkennen en zeggen dat ze het rus tiger aan moeten doen. De deelnemers moeten zelf ook naar hun lichaam luis teren. "Je kunt er in onze groepen ge makkelijk even uitstappen, je bent dan geen spelbreker," aldus Gerda van Zandwijk. Verantwoordelijkheid Tot nu toe hebben zich geen problemen voorgedaan, maar De Springbokken blijft er bij de gemeente op hameren dat de klimaatbeheersing beter moet wor den geregeld. "De vraag is waar de ver antwoordelijkheid ligt. De gemeente zegt: als het niet gaat moet je stoppen. Maar wij geven al 'Qren aan dat er iets moet worden gedaan." Gerda van Zandwijk heeft een paar keer gevraagd of ze met haar groepen naar De Bunt mag. Dat kan volgens haar niet, omdat de scholen er gymles geven. Piet Hoogendoorn van de gemeente Soest is enigszins verrast dat het pro bleem nog niet is opgelost. "In de war me maanden schijnt het ventileren een probleem te zijn. In het verleden is er een klacht over geweest. Die hebben we doorgegeven aan Aqua Indoor. Daar hebben ze een technische man die dat zou moeten verhelpen. Tenzij de instal latie het niet aankan. Daarna hebben wij er niets meer over gehoord, 't Is dat je nu belt, ik zal het nog eens aankaarten." Volgens Geurt Vermeulen van Aqua Indoor wordt intern nog steeds gezocht naar een oplossing. "Het bedrijf dat bij ons het onderhoud uitvoert, is bezig de ventilatie in de sporthal en het zwembad in kaart te brengen. Je zou 's nachts kunnen doorspuien, zoals we dat noe men, waardoor je extra koele lucht aan zuigt en de temperatuur iets kunt druk ken. We bekijken in hoeverre we dat kunnen automatiseren, maar dan nog blijft het marginaal," reageert Vermeu len. Het probleem is dat Aqua Indoor geen airco heeft, maar Vermeulen stelt dat geen enkele sportzaal of -hal in Soest een dergelijke installatie heeft. "Je hebt te maken met een speciale doelgroep met speciale eisen. Als ze in Beukendal of elders gaan sporten, zullen ze in de warme periode hetzelfde probleem krij gen. We kijken er wel naar, maar een echte oplossing vind je niet. Dat geldt voor elke sportaccommodatie." De bowlers zijn de laatste tijd zo goed op dreef dat menig persoon lijk record kan worden doorge streept. Zoals dat van Marcel Spij ker die sinds vorige week als beste prestatie 200 heeft staan. Die score leverde punten op voor Strajk dat met 4-1 van de Enghe won. Winst was er ook voor Westra's, zij het dat die nipt was met 3-2. De doorslag gaf Charl Westra die met 198-207-190 een hoge serie neerzette. Voor ex-hartpatiënten vormt de kli maatbeheersing in de sporthal van Aqua Indoor nog steeds een pro bleem. Dat stelt de leiding van De Springbokken. Ondanks dat de club al jarenlang aandringt op maatregelen heeft de gemeente noch Aqua Indoor een oplossing kunnen vinden. "Ze proberen het wel, maar zonder re sultaat," zegt Gerda van Zandwijk die in Aqua Indoor wekelijks twee groepen onder haar hoede heeft van ex-hartpa tiënten die op doktersadvies zijn gaan sporten. Het koelsysteem van de sporthal aan de Dalweg zuigt verse lucht van buiten aan. Dat betekent dat 's winters koude en 's zomers warme lucht wordt aangezogen en er, afhankelijk van het weer, tempe ratuurverschillen zijn. En dat is niet prettig. Menige ex-hartpatiënt gebruikt Beta- blokkers, een groep medicijnen die de hartslag kunstmatig temporiseert, zodra het hart extra inspanning moet leveren. Een bijverschijnsel is dat de ex-patiën- ten hun lichaamswarmte slecht kunnen kwijtraken. Juist dan is het van belang dat de temperatuur in de hal rond de zestien graden Celsius schommelt. Maar

Soester Courant | 1998 | | pagina 15