<3 Kookstudio Huis Interieur RAI: alles op woongebied De modeshow gemist? Kom dan nu de nieuwe voorjaarsmode bekijken. aruóhocK Mode en cosmetica Negen Maanden Beurs Happy Kids CULTUUR WELZIJN! de Bedstee Presentatie Kinderkunstschool: 'Gevleugeld bevlogen' Concertkoor Baarn brengt Lukas-Passion PVO houdt in juni fancy fair Huis Interieur RAI en Huishoudbeurs 98: 25 maart tot en met 5 april Openingstijden en toegangsprijzen PAGINAjn I WOENSDAG 25 MAART 199R~ SOESTER COURANT Tekenfilm: 'Jungle Jack' Muzikale avond PASO op 30 maart Expositie C-drie PAGINA 21 Tuinen beschikbaar bij biologische vereniging 't Nut Zaterdag 4 april in C-drie Zaterdag 4 april in Pauluskerk Bluesnight met Red Rooster Y'aura-t-il de la neige en Noël?' Voor 100-jarig bestaan muziekvereniging dag 1 tot en met 5 april farme bakker verhees, Soest 035 - 602 30 40 drie Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Woensdag 8 april Op woensdag 8 april om 14.00 uur is in cultureel centrum C-drie de spannende en lieve tekenfilm "Jungle Jack" te zien. Geschikt voor iedereen vanaf 4 jaar. Bert de Jungle Jack is het meest schat tige en zeldzame beest ter wereld. Hij woont diep in het oerwoud en speelt de hele dag met zijn vriendjes de apen. Op een dag vaart filmster Isabelia Kreng met haar man over de rivier die het oerwoud doorkruist. Isabelia heeft alles wat haar hartje begeert behalve een Jungle Jack. Ze heeft er dan ook alles voor over om Bert te vangen en hem te gebruiken voor haar nieuwe film: "Bel le en het huisdier". Na een hevige klopjacht weet Bert ge lukkig te ontsnappen op een bananen- boot. De boot vaart naar Europa en de zingende kok Guus Gehakt geeft Bert te eten op deze lange reis. Eenmaal aan wal beleeft Bert spannende avonturen in de stad en krijgt hij ook een vriendin netje: Rita het Vosje. Maar zelfs Rita kan de heimwee van Bert naar het oer woud niet verdrijven. Bovendien is Isa belia erachter gekomen dat Bert nu in de stad is en heeft ze detectives inge huurd om hem op te sporen. Rita besluit Bert te helpen terug te keren naar het verre oerwoud. Maar Isabelia zit hun vlak op de hielen. Zal Isabelia er in sla gen Bert te vangen en zal Bert ooit te rugkeren naar het oerwoud? Kaarten kosten f5,- voor kinderen en f 7,50 voor volwassenen. De Soester afdeling van de Nederland se vereniging ter bevordering van para normale en sociale ontwikkeling (PASO) houdt op maandag 30 maart een muzikale avond in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaal- weg. Tijdens de bijeenkomst zal Sjaak van Bremen met behulp van zijn synthe sizer paranormale waarnemingen ver richten, laat PASO in een persbericht weten. De muzikale avond begint om 20.00 uur, een half uur eerder is het gebouw toegankelijk. Aan leden wordt een bij drage van 2,50 gulden gevraagd, ande ren kunnen de avond bijwonen tegen betaling van 7,50 gulden. Donderdag 9 april Ronald Giphart in C-drie Op donderdag 9 april om 20.15 uur zal schrijver Ronald Giphart een lezing ver zorgen in cultureel centrum C-drie. Ro nald Giphart (1965) groeide op in een nieuwbouwwijk in Dordrecht. Later ver huisde het gezin naar Soestdijk. Hij be sloot op zijn zeventiende schrijver te worden. Hij wilde schrijven over de gro te thema's, zoals zijn grote voorbeeld Jeroen Brouwers, maar toen dat niet lukte dacht hij dat het schrijverschap toch niet voor hem was weggelegd. Na dat Giphart zijn studie Nederlands had afgebroken, werd hij nachtportier in een Utrechts ziekenhuis. In de stilte van de nacht las hij veel en begon ook weer te schrijven, nu echter veel lichtvoetiger. Hij publiceerde enkele verhalen in zijn eenmanstijdschriftje "Hoera Gaudo". Uitgeverij Nijgh Van Ditmar merkte het tijdschriftje op en vroeg hem een roman te schrijven. Giphart debuteerde in 1992 met de ro man "Ik ook van jou" dat werd be kroond met het Gouden Ezelsoor voor het bestverkochte debuut van 1992. In 1993 verscheen zijn tweede boek "Giph" en "Kwadraats Groot Literair Lees Kijk Knutsel en Doe Vakantieboek" (onder het pseudoniem Arnold Hitgrap). In 1995 verschenen de verhalenbundels "Het feest der liefde" en - samen met Bert Natter - "De beste schrijver van Nederland". In het najaar van 1996 ver scheen Gipharts derde roman "Phileine zegt sorry". Behalve boeken schrijft Ronald Giphart verhalen en artikelen in het mede door hem opgerichte literaire tijdschrift Zoetermeer en in het voetbaltijdschrift Hard Gras. Ook schrijft hij een weke lijkse column voor het Utrechts Nieuws blad, stond verkiesbaar voor de politiek partij Leefbaar Utrecht bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen en schrijft literaire recensies voor Het Parool. Kaarten kosten f 10,- en f 7,50 (CJP/ Pas 65/VW-leden). Reserveringen: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188, ma. t/m vrij. 13.00- 17.30 uur, en vanaf een uur voor aan vang van de voorstelling, en VW-thea- terbespreekbureau, Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075. In het laatste weekend van maart moet de klok een uur vooruit worden gezet. Een goede gelegenheid om onder de ti tel "Winter- en Zomertijd" de debuut expositie van Soester Henny Voskuylen (bekend van het accordeonduo De Ker misklanten) te bezoeken. Zijn schilde rijen en panelen worden getoond in het Cultureel Centrum C-drie. Tevens wordt er werk getoond van de beeldend kunstenaar Tonny Wilbrink-van den Bergh uit Amersfoort. De tentoonstel ling is geopend op zaterdag 28 maart van 14.00-20.00 uur en op zondag 29 maart van 13.30-17.00 uur (let op de zomertijd). lingerie en damesmode VAr Rademakerstraat 11-13 Soesterberg Telefoon 0346 -35 18 45 Bij de biologische tuinbouwvereni- ging 't Nut is momenteel plaats voor nieuwe leden. Op het terrein aan de Jachthuislaan is een aantal tuinen vrij om te worden verhuurd. De meeste zijn netjes achtergelaten door de vorige huurders, zodat ze zonder veel voorbereiding in gebruik kunnen wor den genomen. Wie als tuinder aan de slag wil in zijn eigen tuin kan contact opnemen met de heer Van de Grift van 't Nut, tel. 6018660. Wie nu reageert, kan nog het hele seizoen benutten voor het kweken van groenten. Dat gebeurt bij de vereniging louter op biologische wijze. Het gebruik van kunstmest en synthetische bestrijdings middelen is uit den boze. De biologische tuinbouwvereniging 't Nut bestaat al twintig jaar. Op zaterdagmiddag 4 april presen teert Cultureel Centrum C-drie een gevarieerd programma van een groot aantal cursussen van de Kinderkunstschool. Alle presenta ties werken met het thema "gevleu geld bevlogen". De keuze voor dit thema heeft als eerste te maken met de nabije toekomst van het cen trum: na de verbouw zullen C-drie en de bibliotheek als "een feniks uit de as herrijzen". Ook zullen de docenten zoals altijd zeer bevlogen hun lessen weer oppakken na de periode waarin de activiteiten door de verbouw stil liggen. De kinderen werken met evenveel plezier en inzet! De Kinderkunstschool van C-drie biedt een divers en gevarieerd aantal cursus sen. Er wordt rekening gehouden met de belevingswereld van de kinderen om zo hun creativiteit te stimuleren. Met gepaste trots wordt op 4 april in een tweetal presentaties de resultaten van de afgelopen cursussen getoond. Om 15.00 uur wordt de expositie geo pend in de expositieruimte van C-drie. De cursussen tekenen en schilderen die door de docenten Judith Dekker en El len Groenendijk gegeven worden en de cursus Bouwen met klei van docente Lucia Fransen geven een overzicht van de uiterst verschillende en verrassende beelden van de kinderen. Om 16.00 uur is gedurende een uur de totaalpresentatie van cursussen toneel en dans. In de toneelcursus is tijdens de laatste 6 lessen naar een eindpresenta tie toegewerkt. De kinderen en de do cente hebben samen het verhaal "de vrije vogel" gemaakt en studeren dit in. De dansdocenten Coleta Lustenhouwer en Ingrid Krabbe hebben met veel inzet gerepeteerd aan eigen dansen. De dan sen van Ingrid Krabbe hebben een ge vleugeld karakter. Zo zullen eenden, zwanen en sterren de revue passeren. U raakt als kijker in hogere sferen. In de dans van Coleta Lustenhouwer gaan de kinderen met een rugzak op pad onder het motto "zo vrij als een vogel". Men kan de opening van de expositie gratis bezoeken. t)e voorstelling kost f 2,50 per kaartje - te koop bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49 in Soest. Openingstijden van 9.00- 17.00 uur. Op zaterdag 4 april geeft het Con certkoor Baarn een uitvoering van de Lukas-Passion van Joh. Seb. Bach in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn. Aanvang 20.00 uur. In deze tijd van het jaar is het gebruike lijk dat de bekende, grote Passionen van Bach overal in het land worden uitge voerd. Het Concertkoor Baarn heeft weer gekozen voor de Lukas-Passion, niet zo lang als de Matthëus, maar van een bijzondere schoonheid. Het werk ligt het koor na aan het hart. Al twee keer eerder werd de Lukas met succes uitgevoerd, in Baarn en in Amsterdam. Ook is het werk uitgezonden voor de NCRV-radio en in 1992 werd er een cd- opname van gerealiseerd. Hoewel de naam van Bach aan het werk verbonden is, staat vast dat diens tijdge noot Gottfried Heinrich Stölzel grote delen heeft gecomponeerd, terwijl één van Bach's zonen, Carl Philip Emanuel, waarschijnlijk verantwoordelijk is voor de voltooiing ervan. Het is niet duide lijk aan te geven hoe groot de bijdrage van Bach senior is geweest. Bach had zelf een bepaalde voorkeur voor het werk, dat waarschijnlijk 4 keer door hem is uitgevoerd. De belangrijkste overeenkomst met de "Matthëus" en de "Johannes" is, dat het werk ook bestaat uit recitatieven, aria's, koren en koralen. Een element dat in de Lukas wordt gemist, is het z.g. arioso voor solostem. De plaats daarvan wordt ingenomen door Litaniën, gezongen door het koor. Mede hierdoor is het kooraandeel groter dan dat van de so listen. Het koor vertolkt de rol van sol daten, het volk, de discipelen en de ho gepriesters. Verder mengt de Christen heid zich in het geheel met vele, meestal korte koralen. De Lukas-Passion is van een eenvoudige, bijna dorpse schoon heid, daardoor echter direct aanspre kend en bijzonder sfeervol. Aan de uitvoering op 4 april in de Pau luskerk wordt verder meegewerkt door het Baarns Begeleidings Ensemble met als solisten Elma van den Dool - so praan, Coosje Schouten - alt, Nicolas Mansfield - tenor (evangelist), Mark Peterson - bas (Christus), Roel de Jon ge - kleine partijen, Joke Heida - klei ne partijen. Algehele leiding: Thijs Kra mer. Kaarten a f 20,- (CJP/Pas65 f 17,50) zijn in Soest verkrijgbaar bij: De Gou den Snaar, VW Soest en D.J.M. Toet, tel. 035-6015823. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 28 maart Deze vijfkoppige band (vier heren en een zangeres) Red Rooster heeft na het uitbrengen van 2 cd's op Ariola en veel optredens in kroegen en festivals in het Belgische een live-reputatie waarmee zij zelfs een uitnodiging kregen op het "Great British R B Festival" in 1996. Daarnaast begeleidde de band o.a. Ca- rey Bell op zijn toernee door Europa. De stevige R B sound van de band met een zangeres die af en toe aan "Bar- relhouse" doet denken, maakt dat deze band zowel met eigen werk als covers het publiek weet te boeien. Dit jaar reeds geboekt op festivals als Ecaussin- nes, Luik en Verdun is deze band een must voor festivals en kroegentochten. In 1998 zal hun derde cd uitgebracht worden. De bezetting is: Ann van Canegem - zang; Geert Haek - gitaar-zang; Lieven Huys - gitaar-toetsen-zang; Walter Stes - bas-zang; Didier Feys - drums. Aanvang 22.00 uur. Entree f 12,50. Maandag 30 maart "La neige en Noël?" is een Frans platte- landsverhaal, dat ook bij Parijzenaren zeer aansloeg. Met liefde wordt het plat telandsleven beschreven. Achter de alle daagse gebeurtenissen schemert echter een heel ander, hartverscheurend ver haal. Het resultaat is een intieme vertel ling over een gezin dat rechtstreeks af lijkt te stevenen op het noodlot, maar door hoop bijeen gehouden wordt. Het is zomer en de kinderen spelen bui ten in een gouden gloed tussen de hooi balen. Daarna rapen ze uien voor hun moeder, eten, en mogen weer gaan spe len. Het leven is een paradijs. Tenmin ste, zolang vader er niet is. Vader is er niet zo vaak, maar als zijn rode vracht wagen het erf op komt rijden is het uit met de pret. Wat vader precies voor ver schrikkelijks met hen uithaalt, wie moe der is en wat haar bij deze nare man houdt, wordt pas geleidelijk aan duide lijk. Ondanks de tiranniek van vader probeert moeder met optimisme en creativiteit het leven van haar kinderen gelukkig te maken. Dit houdt ze vol tot dat vader de laatste grens overschrijdt. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Filmagenda: 6 april Marian; 13 april Conspirators of Pleasure; 20 april The full Monty; 4 mei The TVuce. In 1999 bestaat PVO honderd jaar. Natuurlijk zal de muziekvereniging dat met een groot aantal activiteiten vieren. Om de financiële middelen daarvoor bij elkaar te krijgen, wordt onder meer een fancy fair gehou den. Die vindt plaats op zaterdag 13 juni op het terrein van de firma Van Doorn aan de Koningsweg. Mensen die thuis bruik bare spullen hebben staan, die ze eigen lijk nooit meer gebruiken en daarom best willen afstaan, kunnen die inleve ren. Dat kan elke maandag-, dinsdag- of donderdagavond van half acht tot half tien bij het PVO-gebouw aan de Rem- brandtlaan. PVO heeft liever geen gro te spullen, zoals meubelstukken. Wie op deze tijdstippen verhinderd is, kan contact opnemen met Irma Metter- nich, Amnestylaan 41, tel. 6021648 of Hettie Verlaan, Dorresteinweg 49, tel. 6016888. en aardewerk, oude serviezen, schildpad :ls, groot aantal inboedelgoederen d van de Nederlandse anisatie van makelaars, veilinghouders en taxateurs 'Dit is je dag. Dit is jouw beurs' Dat is de belofte die de belangrijkste Nederlandse consu mentenbeurs op gebied van wonen en leven, de Huis Interieur RAI en Huishoudbeurs 98 dit voorjaar doet. Een belofte die in prachtige evenementen, paviljoens en optre dens wordt waargemaakt. 'TROS Studio Huishoudbeurs' is 'n centraal podium vol informatieve programma's, lekkere muziek en spetterende optredens van onder meer BZN, Rob de Nijs, Frans Bauer en Guus Meeuwis. Daarnaast zijn er grote prijzen te winnen. Niet voor niets belooft Amsterdam RAI dit jaar: 'Dit is je dag. Dit is jouw beurs!' Huishoudbeurs Bij de Huishoudbeurs, dé beurs met alles voor een aangenaam leven, staan consumentenwensen voorop. Wie alles over cosmetica en per soonlijke verzorging wil weten, mag de Randstadhal niet missen. Hier staat tijdens de beurs zowel de innerlijke als de uiterlijke verzor ging centraal. Maar ook voor infor matie over een leuk dagje uit in eigen land, het gebruik van de chip knip en de mobiele telefoon kun je terecht op de Huishoudbeurs, en zelfs voor 'n baan! Uitzendbureau Adecco, caterbedrijf Van Hecke, land- en luchtmacht en Klaas Wilting en Arnold van der Leyden namens de politie, vertellen alles over interessante functies die ieders toekomstperspectief een totaal nieu we dimensie kunnen geven. Tot slot biedt de beurs het nieuwste op het gebied van huishoudelijke appara tuur en tal van leuke 'hebbedinge tjes'. Ook dit jaar wordt op de Huishoudbeurs volop aandacht besteed aan lekker eten en drinken. Naast het uitgebrei de aanbod van producten en nouveautés van exposanten, krijgt de bezoeker in de Kookstudio op de beursvloer de gelegenheid te genieten van tal van culinaire hoogstand jes. In samenwerking met diverse productschappen biedt Amsterdam RAI een informatief culinair pro gramma, waarin de boodschap 'gezond, vers, verrassend en makke lijk' centraal staat. Onder begeleiding van tv-kok Carola Thomas kookt iedere beursdag een meesterkok in de stu dio. Lekker eten en drinken Huishoudbeurs 98! 'ivtlBWii5 Modeshows, persoonlijk advies, interessante works hops en mooie prijzen. Dat zijn de ingrediënten van het Mode- en Cosmeticapavil- joen van Vroom Drees- mann en Margriet. De mode die geshowd wordt, varieert van boven- tot ondermode, waarbij voor de bovenkleding met name de kleuren camel, wit en blauw de boventoon voeren. Voor lingerie geldt dat vooral vro lijke, felle tinten 'in' zijn. In de shows worden een- aantal looks geshowd: sportief, actual en basics. Dagelijks vinden, onder begeleiding b van een visagiste, workshops plaats, waarin geleerd wordt hoe make-up en lip penstift het beste kan worden aange bracht. Tijdens de shows maakt bovendien iedereen kans om door de bekende Margriet kapper Richard Kof- fijberg op het podium te worden geknipt. Dus wie gaat straks naar huis met een totaal nieuwe look?! De nieuwste mode in de nieuwste kleuren. De Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 98 zijn open van woensdag 25 maart tot en met zon dag 5 april 1998, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en van maandag 30 maart tot en met vrijdag 3 april ook van 19.00 tot 22.00 uur. Negen Maanden Beurs Happy Kids is open van woensdag 1 tot en met zondag 5 april, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en van 1 tot en met 3 april ook van 19.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fi. 20,- per persoon; 's avonds fl. 15,- per persoon. Kinderen van 0 tot 4 jaar hebben gratis toegang. Kinderen van 4 tot 12 jaar, alsmede houders van Pas 65 en groepen van mini maal twintig personen (mits van te voren schriftelijk aangemeld) beta len fl. 17,50 en 's avonds fl. 12,50 per persoon. Tijdens de Negen Maanden Beurs Happy Kids geldt voor kinderen van 4 tot 12 jaar een entree van fl. 7,50 (alléén bij entree Amstelhal). Rail Idee Treinreizigers kunnen gebruik maken van Rail Idee (korting op reis en entree) vanaf vrijwel elk NS-station in Nederland. De rege ling geldt ook voor de avonduren. Een bron van informatie voor aanstaande ouders en grootouders. Dat is de Negen Maanden Beurs die dit voorjaar voor het eerst is uitgebreid met Happy Kids, een speciaal evenement voor kinderen tot 12 jaar en hun ouders. De Negen Maanden Beurs 98 geeft ant woord op de vele vragen die leven bij aanstaande ouders over de zwangerschap en de opvoeding van jonge kinderen. Maar ook voor het opdoen van ideeën voor de inrichting van de babykamer, voor positie- en babykleding, bedies, voeding en voorlichting is de Negen Maanden Beurs een absolute must. Happy Kids biedt een overzicht van alle producten en diensten voor elke fase in het leven van een kind van 4 tot 12 jaar. Van kleding tot inrichting van de kinderkamer en van speelgoed tot spaarrekening en opvoeding. Vooral voor kinde ren is Happy Kids een groot feest. De nieuwste kindermode wordt geshowd en in de speeltuin bestaat, naast het maken van zandkastelen, de mogelijkheid tot het bouwen van spannende hutten. Ook kunnen de kinderen tijdens het evenement meezingen en dansen in een kin derliedjesprogramma, luisteren naar een kinderconcert en zich prachtig laten schminken en gefo tografeerd worden voor de cover van hun favoriete blad. De Huis Interieur RAI biedt alles op woongebied, in diverse prijsklassen en stijlen. Meubelen, stoffen, vloeren en vloerbedekking, verlichting, badkamers, keukens en woonaccessoires zijn ruim vertegenwoordigd. De beurs staat dit jaar volledig in het teken van de volgende woon stijlen: Classic Style, Romantic World, Country Living en Modern Design, die in de stijlstraten tot uiting komen. In het midden van de Huis Interieur RAI komen de stijlstraten samen in een bruisend 'interieurhart'. Daar staan de paradepaardjes van de vier stijlen: de stijlkamers, waar alle kenmerken van een woonstijl samen komen. In de kern van het Huis Interieur Hart vindt men de crème de Kom voor woonideeën naar de Huis Interieur RAI la crème van de ontwerperswereld aan de Trendtafel. Ontwerpers als Jan des Bouvrie, Gerard van den Berg, Karei Boonzaaijer en vele anderen geven hun visie op trends, lossen individuele woonproblemen op en tonen hun eigen stijl. Zowel 's ochtends als 's middags kan men aan de Trendtafel met één van de ontwer pers in gesprek en terecht voor een deskundig interieur-advies. Voor een advies op maat is het verstandig een foto van het eigen interieur mee te nemen. Workshops Paasdecoraties, decoratieve verf technieken zoals sponzen en mar meren en decoreren van hoedendo zen en woonaccessoires met kruiden en bloemen. Dat zijn enkele voor beelden van workshops die geduren de de beurs in het Huis Interieur Hart plaatsvinden. Kom kijken en doe mee!

Soester Courant | 1998 | | pagina 21