L!! 'Politici moeten luisterend oor hebben' Dienstencentrum 'De Drie Eiken' viert zilveren jubileum Pompidoe heeft grotere ruimte nodig afwezig Rob Brouwer GASTGEZIN of GASTOUDER Bewoners vragen om licht vinst voor Wal en la Koch WOENSDAG 25 MAART 1998 Bert van t Holt (GGS) vierde Soesterberger in gemeenteraad Ledenvergadering Soesterbergs Belang Jaarconcert van Luchtmacht Mannenkoor Piet Pieren 60 jaar vakbondsman Achterpad Moerbessenberg onveilig Rood licht negeren: schade en letsel Kerkdiensten Medische dienst F.P. Prause HUISARTS 'Burgerlijke stand' Hulpverlening ft Auto weer terug Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs Vlaggen uit op 15 april i- Kinderdagverblijf laat oog vallen op terrein Oude Tempellaan 0,5 liter7,95 Telefoon afgesneden Agenda tergse brandweerauto bij de 'tichtse Boterfabriek tijdens ie Leusderheide (18 april t een daverende klap een loeiende ijzeren ring van Duitse granaat vlak naast auto in de grond. Dat nie- toen geraakt is, is nog een er op die dag en de dagen »uitse militaire brandweer- .eusderheide was, valt niet enk dat ze vanuit heel ons 'eet ook nog wel uit Duits- 1. Voor ons was het toen i en dat vonden wij hele- dden we toen al het ver- Ie brand op de Leusderhei- et verzet was aangestoken, onderzoek is gebleken dat tuigen fosforbommen had- waardoor een groot ge heide in de fik stond. Nou, an ons dan nog wel een «randen. aren er in de oorlog ook >ne branden, ook wel ver- nwege bombardementen, nzet daarbij was strikt in 1 de Wehrmacht. Nee, ik jen dat dat een mooie tijd g het na de oorlog heel wat i dat maar houden tot een ;r?' Ivert Blaauwendraat (uiterst cht onlangs de Koninklijke ee die in Noorwegen werkt. zo dat ze na thuiskomst een et verlof gaan. In principe -elfs geen enkele dag, want ncieel in hun oefentoelage erd. Uiteraard nemen ze wel igen om even bij te komen, het weer aan de bak', aldus raat. in de Wal (aspiranten 1) J Koch (apiranten 2) zij" ïerste geworden tijdens n in Huizen. Van de Wal dat resultaat een dag la* is in Bergen. eindigde Remy Dirkzwager erwijl Danny Dirkzwager en 'ma na een valpartij werden iceerd. rerd Danny Dirkszwager nog j de aspiranten 2. Op die nen ook Mandy Dirkzwager Jtót terecht. Michiel GofltfS' an de SkiClub Soesterberg gen met plek dertien, een wedstrijd voor skiërs die startlicentie van de Neder- Vereniging hebben. Menno rd tweede, Michael Butöt en maker derde en Lotte Rade de. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Doordat Jos van den Eijnden als as pirant gemeenteraadslid van Ge meentebelangen Groen Soest zich om persoonlijke redenen terugtrok, werd de vrijgekomen plaats ingeno men door de Soesterberger Bert van 't Holt (achtste op de lijst). Harry Witte, lijstaanvoerder van GGS deelde desgevraagd mede, bijzon der content te zijn met deze verster king. Met Wil Stekelenburg (PvdA), Pierre Storimans (CDA) en Karei van Geet (WD), maakt Bert van 't Holt (GGS) het kwartet Soesterbergse raadsleden vol. In de periode '86-'90 waren er zelfs vijf raadsleden die in Soesterberg woon den: Joop Ebbers en Willem Blaauw (WD), Wil Stekelenburg (PvdA), Cees Veerheus (CDA) en Jan van Esseveld (D66). Geörienteerd Bert van 't Holt (49) is leraar natuur kunde aan het Herman Jordan-lyceum te Zeist en woont sinds 1975 in Soester- berg. Daarvoor woonde hij in Soest en I voetbalde hij onder andere bij SO Soest. Zowel in Soest als in Soesterberg is hij goed georiënteerd, i Acht jaar geleden was Van 't Holt één van de mede-oprichters van GGS en heeft hij met Harry Witte en Ton Paauw op de barricaden gestaan voor behoud I van de natuur, want dat zit in zijn bloed. Van 't Holt: "Waar ik enorm voor ben is de betrokkenheid van de burgers bij de plaatselijke politiek. Er worden be- sluiten genomen waar de meerderheid van de bevolking tegen is. De raad moet de burgers veel meer bij haar besluitvor ming betrekken. Voor Soesterberg zou dat via de Vereniging Soesterbergs Be lang kunnen. De eenmalige jaarlijkse bezoeken van het college zetten geen zoden aan de dijk." I Luisterendoor "Politici moeten veel meer een luiste- rend oor hebben voor de vragen en pro- blemen in de wijk. Nu worden nog be slissingen genomen waarin niemand wordt gekend. Neem bijvoorbeeld het plan van Otto Zoetelief voor de aanleg van een golfbaan in het voormalig zand- Maandag 6 april wordt de jaarlijkse le denvergadering van de Vereniging Soes terbergs Belang (VSB) in dorpshuis Burgstede gehouden, aanvang 19.30 uur. Na het zakelijke gedeelte waarin het beleid wordt verantwoord, wordt omstreeks 20.45 uur informatie gegeven over de aanleg van een mogelijke golf baan in Soesterberg. Otto Zoetelief zal daarover tekst en uitleg geven. Een ie der die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom. Het Luchtmacht Mannenkoor o.l.v. Hans C. Janssen, houdt vrijdag 27 maart haar 'jaarconcert' in de Sionskerk te Zeist, aanvang 20.00 uur, zaal open te 19.30 uur. Medewerking wordt ver leend door de Drumfanfare van de Luchtmacht Kapel o.l.v. sergeant Maar ten Pijnenborg. Als solisten treden op Loes Jongen, sopraan en Wim Stolp, bas/bariton. Kaarten 12,50 p.p. kan men verkrijgen bij W. Rink, van Maarenplein 8. Y Piet Pieren werd onlangs in het zonne tje gezet vanwege zijn zestigjarig lid maatschap van de vakbond FNV. G.J.K. Ros, penningmeester van de FNV zei het volgende tegen de bekende Soester berger: "Uw lidmaatschap gedurende de afgelopen 60 jaar heeft een groot belang gediend. Eén ding weet ik dan ook ze ker: alle leden van de FNV - en dat zijn er meer dan een miljoen - mogen u dankbaar zijn voor wat u voor de bond hebt betekend. Dankzij u profiteren zij nu van voorzieningen waarvoor u heeft gevochten. De vakbeweging is een feno meen geworden waarmee in de Neder landse samenleving terdege rekening wordt gehouden. Dat is mede de ver dienste van u. We zijn bijzonder blij dat u al 60 jaar trouw lid bent. Ik hoop dat we u nog lange tijd bij de bond kunnen behouden." Soesterberg kent Pieren als een sociaal bewogen man die zich als seniorenvoor- lichter bijzonder inzet voor de oudere mens. gat. Als dat gebeurt gaat weer een prachtig stuk vrije ruimte en natuur ver loren. Het is de plaats waar onze jeugd nog kan voetballen. Als daar straks een hek omheen wordt gezet, worden we nog meer in onze toch al zeer beknotte ruimte beperkt. De bevolking mag hier in toch wel een woordje meespreken?" "Ook de geluidsoverlast en vervuiling van rijksweg A-28 is in toenemende mate een bron van ergernis. Waarom ligt juist achter Soesterberg geen zoab dat het verkeersgeluid aanmerkelijk vermin derd? De taluds zou je kunnen beplan ten met groen blijvende dennen, die zo wel geluid als vervuiling absorberen. De opmerking dat dit op het terrein van Rijkswaterstaat ligt, is een loze kreet waar we niets aan hebben." "Verder sta ik volkomen achter het plan van de plaatselijke IJsvereniging. Niet alleen wordt een onaantrekkelijk gedeel- Bert van 't Holt van Gemeentebelan gen Groen Soest: "We moeten ook dur ven zeggen: zo is het genoeg. te van het dorp opgeknapt, het is een ideale plaats voor onze jeugd. Je hoort nogal wat protesten over geluidsoverlast van de vliegbasis. Dat is niets vergele ken met die van rijksweg A-28. De vliegbasis geeft een vrije ruimte waarin flora en fauna zich goed ontwikkelen. Liever heb ik een vliegbasis dan dat het wordt gebruikt voor industrie of wo ningbouw. In datzelfde verband zie ik ook het Kamp van Zeist. Geef het weer terug aan de natuur, want als we maar blijven doorgaan met nog meer indus trie dan hebben we straks helemaal geen natuur meer. We moeten ook eens dur ven zeggen: zo is het genoeg", aldus Van 't Holt. zorgt u graag voor kinderen en zoekt u werk aan huis? Gastouderburo Soest zoekt in Soesterberg vanaf mei/juni 1998 die op maandag, dinsdag en donderdag twee kinderen (baby van 3 maanden en schoolgaande jongen van 4 jaar) wil opvangen. Geïnteresseerd? Telefoon: 035 - 602 14 27 maandag t/m donderdag van 9.00 -12.00 uur. Meer berichten over Soesterberg op pagina 22 'Wij vragen uw aandacht voor de zeer onveilige situatie van het ach terpad van de Moerbessenberg door het ontbreken van enige ver lichting. Vooral vrouwen en meisjes durven hun fiets in het donker niet meer in de berging te plaatsen die aan dit achterpad staan'. Aldus de verkorte inhoud van de brief die duplexbewoners van de Moerbes senberg aan het College van Burge meester en Wethouders hebben gericht. Over de hele lengte van ongeveer 150 meter van het achterpad is geen verlich ting aanwezig, met het gevolg dat men in het donker een onveilig gevoel heeft. Volgens enkele bewoners zou slechts één verlichtingspunt, centraal geplaatst, al voldoende zijn. Niet alleen vrouwen en meisjes durven 's avonds laat voor geen geld van het donkere achterpad gebruik te maken. Ook mannen vinden het maar een griezelig pad met zijn bij zonder duistere nissen en hoeken. Er is volgens de bewoners tot op heden nog niets ernstigs gebeurd. 'Maar', zeggen ze.'moeten we daar dan eerst op wach ten?' Antwoord miniem De gemeente Soest heeft het verzoek in handen van de commissie Milieu gelegd. Deze stelt dat het pad particulier bezit is van de woningstichting Achtgoed. Om die reden hebben zij de vraag aan deze instantie doorgegeven met het ver zoek hier iets aan te doen. Ze attende ren ook op de mogelijkheid zelf verlich ting aan de berging aan te brengen. Maar dat betekent een stevige investe ring van de bewoners door het aanleg gen van een veilige en goedgekeurde elektrische leiding vanaf de woning via de tuin naar de berging. Met de onder en bovenburen moet vervolgens over eengekomen worden op welke wijze de kosten daarvan betaald moeten worden en hoe de verlichting in werking moet worden gesteld. De bewoners zien dit niet zitten. Zij zijn van mening dat de gemeente zich wel heel gemakkelijk onder het begrip 'vei ligheid' wegdraait. Zij hadden liever ge zien dat de overheid haar plicht in die zin heel duidelijk in een eis aan de wo ningstichting had gesteld. Een snelle oplossing is het plaatsen van één of meer lichtpunten door de woningstich ting met mogelijk verhaalrecht stroom- gebruik op de betrokken huurders. Een 30-jarige vrouw uit Huis ter Heide negeerde het rode licht op de kruising Amersfoortsestraat/Richelleweg en botste tegen een auto, bestuurd door een 54-jarige Soester. De vrouw werd met nekletsel naar het ziekenhuis over gebracht. De Soester kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden vrij zwaar beschadigd. Volgens omwonen den van het kruispunt wordt massaal het rode licht genegeerd. Vooral voor fiet sers is dat zeer gevaarlijk. 'Als de poli tie hier elke dag controleert levert dit kruispunt het volledige salaris aan geld boetes op voor heel het politiekorps van Eemland', aldus een omstander. Zondag 29 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 277, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. van 30 maart - 4 april De collega's nemen waar voor spoedgevallen. GEBOREN 6 maart: Iris Marijne, dochter van Koen en Corrie Fransen, Apollo 196. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. De Koninklijke Marechaussee stuitte op de Rademakerstraat op een auto waar van het kenteken op de lijst van gesto len voertuigen stond vermeld. De eige naar uit Bilthoven had hiervan aangifte gedaan en kon kort daarop zijn eigen dom weer in ontvangst nemen. Zaterdag 4 april 1998 wordt van 10.00 tot 12.00 uur in dorpshuis Burgstede de traditionele kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Inbreng van de kleding en speelgoed is mogelijk op vrij dag 3 april van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in dorpshuis Burgstede. De ingebrachte artikelen moeten schoon zijn en in een goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m maar 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding, mits vriendelijk geprijsd, uitstekend in de markt ligt. Van het tweedehands speelgoed is vooral het kwalitatief bete re speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent onkos tenvergoeding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afrekenen met de verkopers vindt zaterdagmiddag 4 april plaats, van 14.30 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden ge schonken aan diverse projecten. Voor inlichtingen en/of verkoopnummer kan men contact opnemen met de telefoon nummers (0346-)352295, 351269, 352961 of 030-6924552. IJÜ t Het dienstencentrum 'De Drie Ei ken' bestaat 25 jaar. Dit jubileum gaat gevierd worden. De senioren van Soesterberg worden uitgeno digd aan de feestviering deel te ne men. Op 15 april a.s. wordt er een dag lang gejubeld. Het programma houdt in: een algemene receptie, een lunch en een feestelijke middag die klinkt als een klok. Bovendien biedt Odeon op 19 april een con cert aan. Zo begint het perscommuniqué van de feestcommissie van De Drie Eiken en het vervolgt met: 'Het dienstencentrum is er voor alle senioren van Soesterberg. Dan is het niet teveel gevraagd dat Soesterberg vlagt en in het bijzonder het wooncentrum De Drie Eiken de Natio nale Driekleur voor en aan de gevel laat wapperen op 15 april a.s. Ruim van te voren hebben de vrijwilligers plannen beraamd om de jubileumdag tot een onvergetelijke te maken. De Werkgroep van het Dienstencentrum wordt in de gelegenheid gesteld plannen te verwe zenlijken, dank zij al de mensen die vrij willig hun diensten aanbieden. Vandaar dat het Dienstencentrum 'De Drie Ei ken' uitstekend draait en week-in-week- uit bijna dagelijks allerlei evenementen biedt die in ons dorp de nodige bekend heid hebben verkregen. Een feest bedenken voor de jubileum dag op 15 april is één, maar de financi ën daarvoor verwerven is een andere zaak. De stichting onder de nieuwe naam 'De Drie Eiken' en eigenaresse van het gebouw, bood een royale dona tie aan, omdat het ook haar feest is. Ook de ouderenbonden en de Rabo bank hebben een donatie gedaan, zodat de begroting sluitend kan worden ge maakt', aldus het communiqué. Het programma voor de 15e april wordt om 10.00 uur geopend met een recep tie in het dienstencentrum waar een ie- IV. i .1;', - der welkom is. Onder de genodigden verwacht men ook burgemeester Hans de Widt, gesecondeerd door leden van de gemeenteraad. Omstreeks 11.00 uur zal mw. Bep van Esseveld 'mijmeringen ophalen' uit vroegere jaren. Achter grondmuziek wordt aan de piano ver zorgd door mw. Yvonne Hoekstra. Om 12.30 wordt een lunch aangeboden, be staande uit een lopend buffet waarvoor men zich vooraf in het dienstencentrum kan opgeven. Om 14.00 uur wordt in dorpshuis Burgstede een cabaretpro gramma aangeboden met tot slot om 16.00 uur in het dienstencentrum even napraten, onder het genot van een hapje en drankje. Op 19 april krijgt men nog een cadeau tje van muziekvereniging Odeon. Om 14.30 uur wordt dan in dorpshuis Burg stede een concert aangeboden. Alle on derdelen van het programma zijn vrij toegankelijk en de feestcommissie ver wacht een ruime belangstelling. 'In 1996 begonnen we met ons kin derdagverblijf Pompidoe, aan de Amersfoortsestraat. Sinds die tijd stromen de aanmeldingen binnen, waardoor wij veel te klein zijn ge worden. Als de gemeente Soest wil meewerken hebben we nog dit jaar een splinternieuw onderkomen met veel meer mogelijkheden'. De ogen van Ria Hoffmann, hoofdleid ster van kinderdagverblijf Pompidoe, stralen als ze alleen al denkt aan een nieuw onderkomen voor haar kleine kinderen. Wat in 1996 schoorvoetend begon in een woning aan de Amers foortsestraat, is uitgegroeid tot een pro fessionele instelling waar veel ouders hun dierbaar kroost op elke werkdag brengen en halen. De bekendheid verspreidde zich weldra in de hele omgeving en zo kwam een stroom aanmeldingen op gang. 'We zit ten propvol en er staan meer dan zeven tig kinderen op de wachtlijst. Het dage lijks onderbrengen van baby's, peuters en kleuters in een kinderdagverblijf is zo enorm belangrijk geworden, dat dit structureel tot het maatschappelijk ver keer behoort. Daarom is het zo belang rijk om dat ineens goed aan te pakken, want Soesterberg en zijn directe omge ving zit hier om te springen', aldus Ria Hoffmann. Oude Tempellaan Het zijn niet alleen woorden, de daden volgen. Tekeningen en beschrijvingen komen op tafel waaruit blijkt dat het met inzicht en vakkennis is doordacht. Gesprekken met de gemeente Soest zijn geweest, maar deze konden zich niet vinden in een plan om een kinderdag verblijf achter de Banninghal op te rich ten. De aandacht is nu gericht op een braakliggend terrein aan de Oude Tem pellaan, vlak voor de wijk Wostok. De tekening geeft een project aan met een bruto oppervlakte van 460 m2, be staande uit een babygroep, dreumes- groep, kleutergroep, een groep voor buitenschoolse opvang en een ruime speelhal met een bedrijfswoning. Elke groepsruimte is voorzien van sanitaire voorzieningen en voldoende slaapruim- Vormgeving en situering Ria Hoffmann: 'Bij het ontwerpen is gestreefd naar een gebouw met een kleinschalig, paviljoenachtig karakter. De grotere gebruiksruimten zoals de groepsruimten en woonkamer van de woning, krijgen een markante vorm en zijn daardoor als zodanig herkenbaar. Voor het overige wordt het gebouw plat afgedekt. Centraal in de speelhal wordt een daklicht aangebracht. Langs Wostok staan een aantal monumentale bomen die beslist ontzien moeten worden. Voor de sociale controle is een beheerderswo ning in het ontwerp meegenomen. De buitenruimten krijgen een afscheiding Belle Rive Cötes de Bergerac soepele rode wijn, 6,95, Doos a 6 flessen... 39,00 Luna di Luna Topwijn uit Italië, normale prijs 13,95 NU10,95 Jonge jenever Geens, liter NU17,95 Waminks advokaat Old Smuggles whisky 0,7 liter, norm. 22,95 NU 19,95 WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 Een tekening van het gebouw dat kin derdagverblijf Pompidoe wil laten bou wen aan de Oude Tempellaan. die zo hoog is dat de aanwezige kinde ren er niet overheen kunnen klimmen'. Ook deze plannen zijn met de desbe treffende ambtenaren van de gemeente Soest besproken. Het is nu officieel aan geboden en het is de gemeenteraad die zich hierover moet gaan uitspreken. Omdat het terrein in het bestemmings plan een andere bestemming heeft, is het nodig om de artikel 19-procedure te starten als de gemeente een vergunning wil afgeven. Verder moet een akkoord worden bereikt over de verkoop van het terrein. Blunder van PTT: 'Ineens is de telefoon dood. Je bekijkt de draden en de aansluiting, maar niets te vinden. Dus dan de storingsdienst bellen', aldus Theo Abbenhuis van het Van Maarenplein 3. Donderdag 19 maart deed de telefoon het nog en di rect daarop niets meer. Via de buren werd de storingsdienst van de PTT ge beld. Uiteraard eerst vele vragen van heeft u zelf wel goed gecontroleerd enz. 'Wat was uw nummer ook weer, van waar belt u nu?' 'Bij mijn buren'. 'Wo nen die ook in Soesterberg?' 'Nee, op Nova Zembla, ben je nu tevreden?" 'Hoe lang heeft u dit nummer?'. 'Al heel veel jaren'. 'Wilt u even wachten'. Dat wachten duurde meer dan even, maar toen kwam de oplossing. 'Sorry meneer, maar we hebben een grote vergissing gemaakt. Uw nummer is vandaag aan een nieuwe abonnee in Rotterdam ver strekt. Dat is ons nog nooit gebeurd. Wij regelen dat zo snel mogelijk'. Vrijdag in de loop van de morgen werd de telefoon van Abbenhuis weer in werking gesteld. Donderdag 26 maart 09.30 creatief brooddeeg, Drie Eiken 20.00 dia's natuur, Lichtpunt Zaterdag 28 maart 10.00 creatiefmarkt, Drie Eiken 18.30 ladderwedstrijd, skibaan Zondag 29 maart 15.00 sluiting skibaan.

Soester Courant | 1998 | | pagina 23