- 'Goed te lezen en niet te snel' 1 .r>o Kees Groen benoemd tot erelid KBO 1 WELZIJNr "Het-gaat-goed-denken" wordt door de praktijk achterhaald Het moet toch niet gekker worden! Reacties van Lezers Nieuwe cursus country-line dance bij Danscentrum Gerla A Hulpyi Besteedbare inkomen ouderen Activiteiten ANBO Activiteiten KBO Soest/S'berg Activiteiten PCOB-Soest Dwaaltocht door de Kleine Wereld GR OEJNTE FRUDTHAL 9e JAARGANG NR.2 Vooraankondiging zorgmarkt 55+ Beroepskracht voor Project Vereenzaminj Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers Verzorgingshuizen SZS hebben eigen huiskabelkrant fosonderfoud Familiedag met creatieve markt in Mariënburg Afscheid tijdens jaarvergadering Jas kwijt Vrouw moet blazen Kapsal Paaspakk Poolse ke; Wes WOENSDAG 25 MAART 1998 SOESTER COURANT PAGINA 2r ■j ,s - Dit is geen politiek credo. Het is ook geen stemadvies. De verkie zingen naderen. Voor de gemeen teraden werd reeds gestemd. Voor de Kamerverkiezingen zijn de campagnes volop bezig. Van alle kanten beluister ik dat het zo goed gaat. Ik hoor niet anders dan dat de koopkracht er op vooruit gaat en wel voor iedereen. Later werd deze kreet afgezwakt tot "behoud van koopkracht". Ook over de zorg zou ik me geen zorgen hoeven te maken. Ik ben kranten- en tijdschriften-lezer en vraag me hoe langer hoe meer af waar "men" de "het-gaat-goed-slo- gan" op stoelt. In de dagbladen kom ik schokkende verhalen tegen over Bisschop Muskens, die een etmaal lang zwerver onder de zwervers in Amsterdam was. Hij schudt het so ciale geweten van de regeerders wakker. Dit keer heeft hij het niet over de armen maar over de aller armsten, de zwervers. Vandaag-de- dag zijn zij in Nederland 20.000 in getal en dat zijn er 5000 meer dan enkele jaren geleden. Een aantal ja ren verder zijn er 40.000. Daklozen voor wie veel te weinig hulp is. Eén dag en nacht dakloos stelt niets voor. Moeder Theresa was haar hele leven midden tussen de armen en hielp waar ze kon. Ik heb dit gedaan en heb de ellende aan den lijve on dervonden, om aandacht te eisen voor de vele noden welke worden geleden. Er moet in Nederland een socialer beleid komen. Zo werd de monseigneur in verschillende bladen geciteerd. En dus heeft het geen zin te juichen over de financiële en eco nomische welvaart zolang mensen vergeten worden. De Ouderenbonden hebben aan de bel getrokken en de regering duide lijk gemaakt dat de vooruitgang voor allen een loze belofte bleek voor velen. Het gevolg is een reparatie van het plan, waarvan nog moet blij ken of dit voldoende is. In een tijdschrift las ik een ingezon den stukje over thuiszorg. Een oude dame is Dordrecht kreeg drie uren per week Alfahulp. Zonder enige verklaring werd haar bericht dat deze hulp tijd gedurende drie maan den zou worden gehalveerd... Zij weet niet hoe dit moet worden op gelost. Uit eigen ervaring zou ik dit bericht kunnen aanvullen met schrijnender verhalen. Ik wil echter niet alles in mineur zetten. Voor velen, ook ouderen, is het goed toeven in Nederland. Dat is een feit. Niette min mogen wij de ogen niet sluiten voor de nood die er ook en nog al tijd *s- Henk Koster Zoals we weten zijn diverse medi cijnen welke vroeger op recept door de huisarts werden verstrekt uit het ziekenfondspakket gehaald. De medicijnen waren wel noodza kelijk, maar moeten nu zelf worden betaald. Ook al moeten ze zelf worden be taald, daarmee blijven het wel kos ten terzake ziekte en zouden dus voor de belasting aftrekbaar zijn. Wie schetst mijn verbazing bij het invullen van mijn aangiftebiljet in komstenbelasting 1997, dat we weer gepakt worden in ons besteedbare inkomen. In 1996 voerde ik de medicijnen op, welke uit het ziekenfondspakket waren gehaald en al jarenlang voer de ik hier ook bij op een redelijk bedrag voor de huisapotheek voor twee personen zijnde f 280,-. De aftrek van bovenstaande voor buiten gewone lasten (door de gezondheid van mijn vrouw kom ik al jaren bo ven de drempel) was in 1996 f 605,-. Nu blijkt, voor 1997, dat dit niet meer mogelijk is, tenzij ook de me dicijnen welke uit het ziekenfonds zijn gehaald op recept van de dok ter zijn aangeschaft. De kosten voor de huisapotheek zijn nu door de overheid, lees belastingdienst vastge steld op f 50,- per persoon per jaar en kan ik voor 1997 nog maar f 100,- aftrekken. Een verschil van f 505,- wat niet meer aftrekbaar is bij de buitengewone lasten. Buiten het feit dat je dus nu zelf de medicijnen moet betalen komt daar ook bij dat je f 77,- meer belasting verschuldigd bent. Volgens deze onbetrouwbare poli tiek gingen we er in 1998 allemaal op vooruit, ook wij ouderen. Louk Nachbahr 8 april: bustocht naar Paasfeest in Salland; 13 mei: bustocht naar de bollenvel den in Breezand (N-Holland) en een bezoek aan Volendam. Info en aan melding: dhr. R. Diteweg, tel. 60 189 53. 7 april 10.00 uur: Paas voorberei ding in de Mariakerk. 10.00 uur Info-uurtje KBO aange legenheden, reizen en dagtochten, Vijverhof. 8 april 10.30 uur: Info-uurtje KBO aangelegenheden, reizen en dagtoch ten, Drie Eiken. 8 april 13.30 uur: Soosmiddag kaan ten, bridgen etc. Vijverhof. 15 april 13.30 uur: Soosmiddag kaar ten, bridgen etc. Vijverhof. 17 april 14.00 uur: Soest vroeger dia- presentatie van de heer Gerth, Vijverhof. 22 april 13.30 uur: Soosmiddag, Vijverhof. 24 april 13.30 uur: Meerdaagse bootreis met de ms "Prinses Juliana". 29 april 13.30 uur: Soosmiddag, Vijverhof 5 mei 10.00 uur: Info-uurtje (zie 7 april), Vijverhof. 6 mei 10.30 uur: Info-uurtje, Drie Eiken. 7 mei 10.00 uur: Maria Viering in de Mariakerk. Informatie: Soos: mevr. R. Groen, tel. 6037175. Evenementen: mevr. A. Jakobs, tel. 6015350. Reizen: mevr. R. Korte, tel. 6013960. Dinsdag 7 april: Bowlen van 10.00- 12.00 uur in C-drie: Dinsdag 21 april: 14.30 uur; Jaar vergadering; aansluitend diapresen tatie "Oude schoolplaten" van Koe koek in "De Rank", Soesterberg- sestraat. Dinsdag 21 april: Bowlen van 10.00-12.00 uur in C-drie; Woensdag 27 mei: bustocht naar "De Peel" met bezoek demonstratie hoge hoeden maken. Info: bijeenkomst en bustocht - mevr. G. Schepen, tel. 60 145 13; bowlen: dhr. C. de Haan, tel. 60 121 62. De actrices in onze Kleine Wereld spelen met de kinderen uit de straat. Ze babbelen en kwetteren dat de stukken er af vliegen. De stille toeschouwer heeft geen film of cabaret nodig om zich kostelijk te amuseren. De kleintjes moeten niet in de gaten hebben dat ze wor den bespied. Dan is de aardigheid er gauw af. Marleentje is de oudste en geniet soms van de rechten, die een over het algemeen gehoorzaam en zacht kind verwerft. Zo mocht de oudste mee een paar boodschappen doen. Op de weg - aan de hand van moe der - praat ze honderd uit en doet intussen veel nieuwe indrukken op. Zij uit dan haar bewondering of verbazing. Dikwijls is moeder met haar gedachten bij de dagelijkse zorgen van het huishouden en weet niet direct wat de kleuter vraagt of vertelt en raadt maar naar het ant woord. Marleentje babbelt dus en springt van de hak op de tak. Plots staat ze stil en staart in grote verwondering naar de sinaasappels die in de etalage prijken van een groentehandel. De winkel is echter ondergebracht in de voorkamer van een woonhuis. De erker fungeert als uitstalkast. "Mammie kijk 's!" "Ja vrouwtje?" "Hier wonen appels". Dat wonder moet het kleine vrouwtje goed be kijken en met de neus tegen de ruit neemt ze de mooie kleuren in zich op. Ze betitelt uien als "gekke ap pels". Moeder bedenkt dat fruit ge zond is en stapt binnen. In de win kel is Marleentje verlegen en schuilt achter de rok van moeder als ze groentevrouw gedag moet zeggen. Een klein meisje dat met afgezak te sokken de winkel komt binnen drentelen doet de verlegenheid overwinnen. "Dag José 'tje, ach kleine José 'tje. Bij haar is elk klein kind José 'tje, zoals haar jongste zusje heet. Ze vindt het jammer dat ze de winkel moet verlaten, waar dat lieve kleine meisje met grote ogen haar na staart, terwijl ze in onverstaanbaar gebrabbel naar het schijnt gedag zegt. Thuis heeft Antoinette groot ver driet. Zij heeft het uitstapje van haar oudste zus bemerkt en is ont zettend boos. Ze snikt hartstochte lijk en de hele wereld is "tout": mammie, Marleentje en zelfs pap pie die niet eens thuis is. Als echter de sappige vruchten te voorschijn komen is het leed gauw geleden. Smakkend geniet ze van de sappige vruchten en lacht om de gezichten die het kleintje in de box trekt als moeder haar van het vruchtensap laat drinken. Als het feest voorbij is, staat Antoi nette met het meest onschuldige gezicht naast mammie. "Meer" bedelt ze. Moeder haalt haar dochter vertederd aan, maar stuurt haar toch naar buiten, want het kan wel op al is het lekker... Senior Blijf niet aan de kant zitten, maar maak uw eigen pagina nog interes santer. Uw bijdrage kunt u richten tot de Werkgroep Seniorenpagina, p.a. Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681. U kunt u ook wenden tot de werkgroepsleden: T. Duhen, tel. 6017193, H.J. Koster, tel. 0346-352689, H.C.M. Henken, tel. 6017938, A.EJ. Nachbahr, tel. 6025021, T. Beek, illustrator, tel. 6019434 of bij M. van Weelden, coörduia. tor SWOS, tel. 6023681. De volgende Seniorenpagina ver- schijnt in de Soester Courant vao woensdag 29 april. Kopij graag v°°r H april inleve ren bij de werkgroep of één van de werkgroepsleden. Uw biji' graag voorzien van naam en - In september 1997 is een werkgroep gestart ter voorbereiding van een "Zorgmarkt 55+" voor Soest/Soes- terberg. Zij bestaat uit vertegenwoordigers van de ouderenbonden, de SOWS, de verzorgingshuizen, het verpleeg huis, het ziekenhuis, de commissie- ouderenbeleid en de Gemeente Soest. De werkgroep heeft initiatieven ont wikkeld en voorbereidingen getrof fen om op 9 mei aanstaande een "zorgmarkt" te houden voor 55-plus- sers in Aqua-indoor aan de Dalweg. Uitnodigingen zijn verstuurd naar potentiële deelnemers om op ge noemde datum een kraam te bezet ten en hun informatie aan te bieden. Naarmate de datum van 9 mei dich terbij komt zullen meer details wor den bekend gemaakt. Eventuele gegadigden (stichtingen, projectgroepen, verenigingen) die nog niet zijn benaderd en van me ning zijn dat hun zorg- en informa tie-pakket nuttig is voor "senioren" worden verzocht contact op te ne men met de secretaris van de ver melde werkgroep "zorgmarkt 55+, 1998: mevr. B. Krook-Kuyvenho- ven. Postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 035-609 35 99, fax 035-609 36 89. Per 1 maart 1998 heeft de projea groep Vereenzaming Ouderen Soes versterking gekregen van me« Margot Bultink. Per die datum is j tijdelijk in dienst getreden bij 4 Stichting Welzijn Ouderen Soest let behoeve van het eerder genoemd, project. Hiermee ging een lang gekoesterd; wens van de projectgroep in vervul ling. Sedert een aantal jaren wai men met vereende krachten actie: om preventie van eenzaamheid on der ouderen in Soest structureel aar te pakken. Een permanente beroeps kracht werd daarbij node gemist. Afgelopen jaar echter ging de vol tallige gemeenteraad akkoord mei een motie van CDA en D66 om f 28.700,- beschikbaar te stellen voorwaarde dat de projectgroep zeif een bedrag van f 20.000,- bijeen brengen. Hoewel dat laatste - ondanks aantal giften nog niet volledig gelukt is (men zoekt nog gulle geversl) is men van start gegaan. De groep hoopt de laatste duizenden guldens door middel van schenkin gen, sponsoring e.d. bijeen te bren gen. Het nog langer wachter met het aan trekken van een beroepskracht acht te men, in het kader van de conti nuering van de werkzaamheden, niet langer verantwoord. Elders in de Soester Courant treft u een interview aan met de nieuwe medewerker. ANBO-Soest: mevr. A. Borgers- Schuring, Koperwiek 18, tel. 6029164. KBO-Soest(erberg): H. Henken, Vale riaanstraat 75, tel. 6017938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong, Buntweg 13, tel. 6010845. ANBO-Soesterberg: G. Dusschooten, Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 0346 - 353338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 0346 - 352041. Seniorenbus Maaltijdvoorziening Personenalarmering S.W.O.S. Thuiszorg/ Kruiswerk Seniorenvoorlichting Klusjesdienst Centraal meldpunt vrijwilligershulp 601919» 6099666 6014114 6023681 6036800 09 00-8544 6027997 6023681 6031119 De menukaart, de openingstijden van de kapper, het schema van de bibliotheek-medewerkers en de aanwezigheid van de bloemenman en de schoenenverkoper, een wijzi ging in de kerkdienst, maar bijvoor beeld ook een overzicht van wie er jarig is. De bewoners van Molenschot, Groot Engendaal en De Heyberg (Soester- berg) hoeven niet langer te bladeren op het prikbord of zich door een stapel ko pietjes met informatie te worstelen. Ze kunnen voortaan vanuit hun comforta bele stoel de televisie aanzetten en af stemmen op de eigen huiskabelkrant. Sinds vrijdag hebben ze de beschikking over deze voorziening, waarmee ze zich op de hoogte kunnen stellen van we tenswaardigheden en ditjes en datjes over de drie verzorgingshuizen van de Stichting Zorgcentra Soest (SZS). Ze zijn er behoorlijk mee in hun sas. "Het belangrijkste is dat je het goed kunt lezen en dat het niet zo snel gaat. De gewone kabelkrant verspringt voor veel bewoners te snel," zegt T.H. Hoogenboom die zondag 77 jaar werd en een van de eerste bewoners is, wiens naam op de huiskabelkrant verscheen. "De letters zijn niet te klein en niet te groot. Het is echt een vooruitgang, al begrijpen sommige bewoners nog niet helemaal hoe het werkt." Dat de huiskabelkrant leeft onder de bejaarden, kan zorg-manager R. Zwen- nes van de SZS beamen. "Ze kwamen de laatste tijd wekelijks vragen wanneer we zouden starten met de huiskabel krant. We .hebben eerst een proef ge daan in De Heybergh. Als de krant even buiten gebruik was, trokken de mensen meteen aan de bel." Uniek De SZS is een van de ongeveer twintig instellingen en organisaties in ons land die een eigen huiskabelkrant hebben. Op de huiskabelkrant kunnen berichten worden gezet, die in de drie aangeslo ten bejaardenhuizen zijn te lezen. Maar informatie die specifiek voor Molen schot is bestemd, is alleen in Molenschot te ontvangen. Dit zogenoemde drie lo catie-systeem is volgen Zwennes uniek in Nederland. De zorg-manager laat weten dat de huiskabelkrant geen concurrentie wil aangaan met de Kabelkrant Soest of andere media. "Alle bewoners en mede- Bewoner T.H.G. Hoogenboom van Molenschot is goed te spreken over de huiskabelkrant. "Het belangrijkste is dat je het kunt lezen en het niet te snel gaat. Foto: Goos van der Wilt werkers kunnen een bericht op de huis kabelkrant laten zetten, maar de infor matie heeft puur betrekking op wat er in en rond de huizen gebeurt. Je kunt nu meteen inspelen op zaken. Als het sneeuwt, kun je waarschuwen: kijk uit, het is glad buiten. Alles is mogelijk." Elke dag wordt een half uur tot drie kwartier gebruikt om verse berichten op de huiskabelkrant te zetten. Dringende zaken kunnen meteen worden inge voerd. Volgens Zwennes zijn voldoende medewerkers ingewerkt om de appara tuur te bedienen, zodat er altijd wel ie mand aanwezig is, die een bericht of mededeling op de huiskabelkrant kan zetten. Burgemeester Hans de Widt weet in middels ook hoe de huiskabelkrant werkt. Hij verrichtte vrijdagmorgen de officiële opening en kon meteen zijn ei gen boodschap lezen, waarin hij de SZS en haar bewoners feliciteert met de nieuwe informatiebron. Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 In het verzorgingshuis Mariënburg (Bur gemeester Grothestraat) wordt komen de vrijdag 27 maart een familiedag ge houden, waaraan wordt deelgenomen door de bewoners en hun familieleden. De dag wordt besloten met een dinee tje. Tussen 11.00 en 13.00 uur is er in de Mariakerk een creatieve markt met di verse stands, waar ook de bewoners van de aanleunwoningen (Mariënhorst en Mariënheuvel) welkom zijn. Er zijn kraampjes met artikelen van de handwerkclub en de Wereldwinkel, sie raden, paasstukjes, zijdebloemen en producten van pottenbakkers en tegel schilders. Uiteraard is er muziek en kan er een glaasje fris gedronken worden. Daarnaast zijn er bouwtekeningen te zien van de komende uitbreiding van Mariënburg. Ook belangstellenden uit de omgeving zijn van harte welkom. Tijdens de druk bezochte algemene ledenvergadering van de Katholie ke Bond van Ouderen Soest/ Soesterberg heeft voorzitter Kees Groen de leiding overgedragen aan zijn opvolger Giel Wester. Groen zelf stapt over naar het provinciale KBO-bestuur. Als scheidend voorzitter leidde Groen het eerste deel van de geanimeerde ver gadering, waarin een flink aantal agen dapunten vlot werd afgewerkt. In zijn toespraakje stak Groen zijn waardering voor de samenwerking met bestuurs- en commissieleden en de talrijke KBO- vrijwilligers niet onder stoelen of ban ken. Hij complimenteerde speciaal ook de leden in Soesterberg, die ervoor had den gezorgd dat het ledental daar ver dubbeld was. Hij telde al met al zo'n 75 vrijwilligers die actief waren voor de 1500 KBO-leden - mogelijk de grootste vereniging van Soest? - en alle andere ouderen. De scheidende voorzitter kweet zich ook nog van zijn taak om twee aftredende bestuursleden (de dames Spies en Jak) uit te wuiven, voordat hij de voorzitters hamer definitief overdroeg aan zijn op volger, Giel Wester. Diens eerste voor stel was Kees Groen staande de verga dering te benoemen tot erelid, wat door de leden met een spontaan applaus werd goedgekeurd. Een 48-jarige Soesterse deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar jas. Het kledingstuk was weggenomen uit de garderobe van de Oude Kerk aan de Torenstraat. De politie hield op de Kerkstraat maan dag een 45-jarige automobiliste uit Soesterberg staande, die te veel gedron ken had. Ze kreeg een proces-verbaal ter waarde van 900 gulden. Steenhoffstraat 62 - Soest - Tel: 035-6019991 In zijn toespraak onderstreepte Wester dat het bestuur zich onder zijn leiding zal gaan richten op de belangenbeharti ging van ouderen in ruime zin en zich zal inzetten voor een leefbaar Soest met een goed sociaal klimaat. Hij riep de aanwezigen - in navolging van de lande lijke ouderenorganisaties - op om op 6 Kees Groen (r.) geeft de voorzitterha mer van de KBO over aan Giel Wester mei uit protest tegen de inkomensach teruitgang niet op de lijsttrekkers, maar op de tweede kandidaat van de te partij te stemmen. Op donderdag 16 en dinsdag 21 april start Danscentrum Gerla nieuwe cursussen country-line dan ce. Die bestaan uit tien lessen van een uur. Country-line dance onderscheidt zich van andere dansen doordat er niet met paren, maar in lijn wordt gedanst. De deelnemers hebben daarom geen vaste danspartner nodig. De laatste jaren heeft deze uit Amerika overgewaaide dansstijl aan populariteit gewonnen on der een brede, groep mensen. "We hebben zakenmensen, die zo in het pak vanachter hun bureau komen aan zetten, maar ook de country-liefhebber pur sang die met hoed en cowboylaar zen en al verschijnt," zegt Frits Gerla. Ook de variatie in leeftijd is groot. Van af zeven jaar is iedereen welkom en in eerdere cursussen gaf Gerla al les aan zeventig-plussers. Hoewel het niet ongebruikelijk is dat beginners in een gevorderde groep mee doen, kiest Danscentrum Gerla voor verschillende groepen voor beginners, Bevorderden en de zogenoemde verge* ^0rdejden. "Van eenvoudig tot ingewik' *d- Het grote voordeel van deze op^ is dat men met eenvoudige passen be gint en deze steeds verder uitbreidt, z°Q" er dat iemand op zijn tenen moet lo pen om het allemaal bij te houden," al" dus Gerla. Het Danscentrum, gevestigd aan de Albert Cuyplaan 198b, houdt elke maand een vrije country-line dans avond op zondag. Voor inschrijving en/of informatie over country-line dance kan contact worden opgenomen met Danscentrum Gerla, tel. 6022811. WOENSC t/, De familie De Gr dag 27 maart paa voor inwoners var spullen thuisbezoi Belangrijk is dat dichtgeplakt en d geadresseerde én dering van geld i worden opgestuui wicht de 25 kilo n De kosten bedrag pakket en 2,50 gul ketten kunnen vrij 17.00 en 22.00 wo familie De Groot c 40. Bij het inleve een legitimatiebev meer informatie, t< UURWE voorrepc ambachti Weekend-opvang Maatschappelijke Hulp in dringende zaterdag, zondag en feestdagen, tel. 6241 Stichting Hulpdie Hulp aanvragen dage 10.00 uur, tel. 352097. Nazorg borstkanki Informatie: Borstkan trum Utrecht (BIC), di. t/m. vrij. 10.00-1 Werkgroep Kind en Behartigt de belanj ouders vóór, tijdens huisopname. Informa ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuui Iedere donderdag Stadsring 31A (Vrou foort, tel. (033)46166 wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke i Maandag 19.00-21.0 16.00-18.00 uur; d 21.00 uur, tel. (030)2 Vrouwen in de Bijs Vrouwen die probletr terrein van de bijstanc terecht bij de werkgro Bijstand, telefonisch 13.00 of na 18.00 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e maand, 10.00-11.30 u tionaal Vrouwencentn Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijet brengt mensen bij elk willen doen op het gel interesse. Postbus 307- tel. 6013941 of 60146 VTO-samenwerkin Vroegtijdige Onderke lingsstoomissen bij k 240, 3800 AB i (033)4637285. Slachtofferhulp Soe Praatpaal en vraagba; fers van misdrijven en len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eer 24 uur per dag telefc voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 i tussen 23.00 en 7.00 kamer van de Amersf< 033-4666666. Al Anon-groep Soei Steun aan familie van matig veel drinkt of dn of 5415474 Baarn. Ouders van een ovei Landelijke zelfhulp-or Contactadres: Eveline breestraat 543, 3765 6014310. Thuishulpcentrale E De THC biedt partner dementerenden, van chi ouders van verstandeli gehandicapte kinderen of passief oppassen d( Informatie: tel. 033-46 Contactpersoon Soest: tel. 6022395. Thuiszorg/Maatscha Stichting Thuiszorg en 1 Werk N.O. Utrecht. Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800, fax 60366 Jongerenspreekuur C Voor jongeren van 12 tol dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profyl; ding op de bevalling. Cc v.d. Poll, Clauslaan 23, 3 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwei Contactadres: Nelleke Brinkweg 18, 3761 E 6022122 (9.00-11.00 6014310. A Wie hulp zoekt, maar he ren bij het Centraal Meld 11.00 uur, tel. 6031119.

Soester Courant | 1998 | | pagina 26