Soest gaat over op nieuw systeem voor verzamelen verkeersgegevens 4 I Spoorwegen gaan geluidshinder terugdringen Landschapsbeleidsplan met visie wegbeplantingen De informatiekaart voor hulpverleners graag in meterkast Op baanvak tussen Soest-Zuid, Soest en Soestdijk Rondje Raadhuis Ontwerp-plan Hees komt ter inzage 112 Mijn vraag... Subsidie voor preventieproject van de politie 8e jaargang no. 7 Uitgave gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035-60 93 460 Mede naar aanleiding van klachten uit de omgeving gaat NS Railinfrabeheer de door het treinverkeer veroorzaakte ge luidshinder op het baanvak Soest-Zuid, Soest en Soestdijk te rugdringen. Met als doel de geluidshinder te verminderen, is enige weken gele den al een aantal werkzaamheden uitgevoerd aan de rails ter hoogte van de overweg in de Molenstraat. In dit kader zijn met het oog op de vervolgwerkzaamheden op ver schillende plaatsen langs de spoorlijn betonnen dwarsliggers klaargezet. Tussen eind mei en begin september wordt het 'echte' werk uitgevoerd. In de periode van 25 mei tot 5 juni woiden op het gedeelte Soest/Soest- Zuid de lassen tussen de spoorstaven verwijderd, zodat het zogenaamde 'kedeng-kedeng'-geluid tot het ver leden behoort. In de periode van 8 juni tot 11 juli staan werkzaamheden gepland voor het traject Soest-Soestdijk. Dit ge deelte wordt geheel vernieuwd. Dit wil zeggen dat de houten dwarslig gers worden vervangen door beton nen dwarsliggers; nieuwe steenslag onder de dwarsliggers wordt aange bracht, en de lassen worden verwij derd. Uit ervaring blijkt dat de ge luidshinder hierdoor afneemt. Na de vakantie gaat het werk in de periode van 25 augustus tot 5 sep tember verder. Dan, worden de wis sels en het perronspoor bij station Soest onder handen genomen. Ook 'hier verdwijnen de lassen, met als resultaat het afnemen van de ge luidshinder. Om problemen voor het reizigers verkeer te voorkomen, vinden de werkzaamheden 's nachts plaats. Aannemersbedrijf Strukton is met de uitvoering ervan belast. Het zal trachten de overlast voor de omwo nenden in de nachtelijke uren tot een minimum te beperken. NS Railinfrabeheer zal de omwo nenden van het baanvak Soest-Zuid, Soest, Soestdijk vóór het begin van de werkzaamheden schriftelijk op de hoogte brengen. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) kan in grote lij nen instemmen met het ontwerp- bestemmingsplan Hees 1998. Wel vraagt ze nog aandacht voor een aantal aspecten. Deze hebben onder meer betrekking op de parkeernorm en het beleid met betrekking tot de zogenaamde noodwoningen aan de Wieksloter- weg. Het advies van de PPC hierover wordt in het plan verwerkt. Nadat in mei 1997.de bewoners van het gebied de gelegenheid tot in spraak hebben gehad, krijgen ze bin nenkort bericht over de ter inzage legging van het plan in het kader van de vaststelling ervan door de ge meenteraad. Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30. Het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het infor matiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geo pend tot 16.30 uur. Bij de afde ling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeen telijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicap ten, vergunningen voor markt-en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die de burgerlijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rij- documenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van Ihet gemeentehuis, moeten altijd \eerst 035 draaien of intoetsen. 3e dependance van de afdeling publiekszaken in het Dorpshuis Soesterberg is voor het publiek >pend op dinsdag en donderdag In 14.00 tot 16.00 uur. afdeling Sociale Dienstverle- t; houdt in het Dorpshuis zit- elke woensdag van 11.00 tot (0 uur. Dependance is telefonisch be- laar onder nummer (0346) 12 peester en wethouders I spreekuur na telefonische tester J. de Widt of wet- f.V. ten Hove kan men 1 na telefonische af- tt secretaresse mevrouw Telefoonnummers S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1998 donderdag 26 maart, buitenge wone gemeenteraadsvergade ring; afscheid oude gemeente raad dinsdag 14 april, gemeente raadsvergadering; installatie nieuwe gemeenteraad Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. De gemeenteraad heeft vorige maand een krediet beschikbaar gesteld voor een 'monitoringssysteem verkeersgegevens'. Hieronder verstaat men volgens Etienne Wieme van de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer een systeem waarbij de hoeveelheid verkeer die dagelijks van het hoofd wegennet van Soest gebruik maakt in beeld wordt gebracht. Het is de be doeling dat het systeem halverwege dit jaar in gebruik kan worden geno men. Zodra dit het geval is, zullen eerst enkele testen worden uitgevoerd om te bekijken of het systeem naar behoren functioneert, zodat op 1 ja nuari 1999 een begin wordt gemaakt met het meten-nieuwe stijl. Voor invoering van het nieuwe monitorensysteem moet onder meer een aantal verkeersregelin stallaties worden aangepast: op de Steenhoffstraat-Dalweg-Kerk- plein; Koningsweg-Dalweg; Ko- ningsweg-Clemensstraat; Van Weede- straat-Nassauplantsoen-Stadhou- derslaan; Ossendamweg-Soester- bergsestraat-Vondellaan en Beu- kenlaan-Dalweg. Extra meetpunten zijn gepland bij de in- en uitgangen van de bebouw de kom van Soest: Beckeringhstraat nabij de Biltseweg; Birkstraat nabij het tankstation Avia; Soesterberg- sestraat nabij de bocht bij Zonneglo ren; Vredehofstraat en Wieksloter- weg. De gegevens van deze meet punten maken het mogelijk globaal te bepalen wat er dagelijks aan ver keer Soest in- en uitgaat. "Maar als je echt specifiek wilt weten wat doorgaand verkeer is en wat her komst- en bestemmingsverkeer, dan ben je gebonden aan een specifiek kentekenonderzoek," zegt Wieme. Indien dat nodig mocht blijken, dat wordt zo'n onderzoek ook uitge voerd. Het geeft namelijk een meer waarde omdat je dan in feite auto's kimt volgen in tijd en ruimte. Daar mee kunnen routes door de kom van Soest worden vastgesteld. De gemeente heeft besloten over te stappen op een nieuw systeem van het verzamelen van verkeersgege vens. Ten eerste omdat op dit mo ment op een aantal delen van het hoofdwegennet niet consequent ge noeg gemeten wordt, en ten tweede omdat de software zich de laatste jaren steeds verder ontwikkelt. Dankzij de steeds modernere midde len wordt het almaar eenvoudiger om de gegevens te verwerken. Een belangrijke reden om te gaan meten is dat verkeersbeleid op har de gegevens kan worden afgestemd, zegt Wieme. Dankzij het systeem kan men de ontwikkelingen van het verkeer in Soest over een periode van een aantal jaren in beeld te bren gen. Hierdoor kan men vergelijkin gen maken met voorgaande jaren en vaststellen wat de gemiddelde jaar lijkse groei van het verkeer is. Ook is het mogelijk seizoensinvloeden naar boven te halen. Op dit moment worden in Soest op twee manieren structureel verkeers gegevens verzameld: door middel van telslangen op de weg en daar naast door enkele verkeersregelin stallaties die in staat zijn om verkeer te registreren. Deze systemen blijven voor een deel nog gehandhaafd, zegt Wieme. "We schaffen ook nieuwe telslangen aan, omdat die met name voor incidentele metingen en metin gen in woonstraten nodig blijven. Een nadeel van telslangen is dat je ze in de winter niet kunt gebruiken. Verder zijn ze gevoelig voor storin gen en vandalisme. Daardoor willen ze nog wel eens uitvallen, zodat je een deel van je gegevensinwinning mist." Het nieuwe monitorensysteem be staat uit lussen die op permanente meetpunten in het wegdek worden gefreesd, zoals ook vaak bij ver keerslichten het geval is. Aan de kant van de weg komt, net als nu bij de telslangen, een kastje te staan met telapparatuur. De gegevens die het apparaat registreert, kan men via de computer 'uitlezen' en daarna ver werken. In de toekomst is het mo gelijk om de gegevens door middel van een modem rechtstreeks 'on line' opgehaald worden. De klok rond Het nieuwe systeem is in staat om 24 uur per dag gegevens in te winnen vanaf de weg. Deze kunnen later uitgesplitst worden naar dagdelen, uren en minuten; daarnaast ook naar voertuigcategorieën en (gemiddelde) snelheid van de gepasseerde voertui gen. Aan het systeem kunnen even tueel ook snelheidscamera's gekop peld worden en dan zou het op ba sis van gegevens uit het monitoren- systeem mogelijk zijn bekeuringen uit te delen. Overigens wordt daar in deze opzet nog niet in voorzien. In verband met de invoering van het nieuwe systeem zijn enkele aanpas singen nodig aan de verkeersregelin stallaties. Nu is het zo dat een instal latie bij een gecombineerde opstel- strook, nu geen onderscheid maakt in verkeer dat rechtdoor gaat of dat links- en/of rechtsaf slaat. Daarom worden in de omgeving van die in stallaties een aantal extra lussen aan gebracht, waardoor dit onderscheid wel gemaakt kan worden. Verder wordt de software in de regelinstal- latie aangepast aan het nieuwe meet programma. In het Landschapsbeleidsplan is een visie neergelegd voor de wegbeplan tingen. Op grond hiervan zijn enke le plannen uitgewerkt voor de Eem- polder. Langs de oostkant (Hooi- weg) van de ijsbaan zijn de niet pas sende hoog opgaande populieren gerooid. De open plaatsen in de sin gel worden dit vooijaar ingeplant met de al aanwezige elzen en mei doorns, zodat opnieuw een gesloten windsingel ontstaat. Zo'n dichte sin gel als afscherming wordt met elzen en meidoorns ook gecreëerd aan de kant van het dierenasiel en de vogel opvang (Eemweg). Voor de Peter van den Breemerweg is een plan ontwikkeld om de be staande brede bermen ecologisch interessanter te maken door een af wisseling te creëren van plaatselijke moerasoevers, flauwe oevers en hak hout. Hierbij kan de bestaande be planting grotendeels worden inge past. Uitvoering nog dit jaar. Voor de Hooiweg is een plan opge steld om de singels te dunnen. Daar naast worden de open plekken inge plant met els, meidoorn en een klein aantal eiken. Uitvoering in de win ter van dit jaar. In dezelfde periode worden soortgelijke werkzaamheden uitgevoerd langs de Grote Melm. Tenslotte heeft de gemeente Soest samen met Amersfoort plannen op gesteld voor het verfraaien en eco logisch verbeteren van de route A. P. Hilhorstweg/Melksteeg. Deze route is onderdeel van de smalle ecologische overgangszone van de Utrechtse Heuvelrug naar de Eem- polder. LITI E Regio Utrecht District Frimland no INFORMATIEKAART Bij gesloten treft u een informatie- kaart aan. Deze is mede door het grote succes in andere politiere gio's op initiatief van de politie van het district Eemland noord uitge bracht. Vooral wanneer bewoners langdurig afwezig zijn, kan de kaart van pas komen. Bijvoorbeeld in het geval van wateroverlast, stormschade of inbraak. Daar naast kan de kaart een goede dienst bewijzen bij gezondheids problemen van een bewoner die zelfstandig wonend of alleen thuis is op het moment dat hulpverle nende instanties een beroep moe ten doen op familie of kennissen. Door de kaart in de meterkast te hangen, kan men voorkomen dat bij calamiteiten in de woning nodeloos veel tijd verloren gaat met het zoe ken naar namen en telefoonnum mers van familieleden of kennissen. Hulpverlenende instanties, zoals politie, brandweer en GGD, maar ook huisartsen en wijkverpleegkun digen kunnen door het raadplegen van deze kaart sneller en adequater hun werk doen. De gemeente Soest ondersteunt dit initiatief van de politie van harte en hoopt dan ook dat alleen hulpverle nende instanties deze kaart (als het nodig mocht zijn) bij u in de meter kast aantreffen. Wie een extra kaart wil hebben, kan de kaart gedurende de gebruikelij ke openingstijden afhalen aan het politiebureau aan de Daiweg, in het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, bij de afdeling Pu bliekszaken in het Dorpshuis aan het Dorpsplein in Soesterberg, en in de bibliotheken. De informatiekaart, een noodzaak voor als elke seconde telt!. Als elke seconde telt: anders: 035 - 548 7411 Familie: 1e naam: adres: woonplaats: telefoon: 2e naam: adres: woonplaats: telefoon: Ander: naam: adres: woonplaats: telefoon: Huisarts:telefoon: Wilt u deze informatiekaart in uw meterkast van uw woning en/of bedrijf hangen? Indien u afwezig bent zal bij brand, inbraak, onraad e.d. uw familie/kennis zo spoedig mogelijk worden ingelicht. Politie District Eemland noord, postbus 1002, 3740 BA Baarn Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 4 april aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). De politie heeft een preventieproject ontwikkeld om scholieren uit groep 8 bewust te maken van ontoelaat baar groepsgedrag en de vaak daar aan gekoppelde negatieve effecten als vandalisme, verslaving en con frontatie met slachtoffers. Het is een proefproject, waaraan voor het eerst gestalte wordt gegeven op de basis school Van der Hucht aan de Libel. Als het project slaagt, wil de politie ook andere basisscholen alsmede het voortgezet onderwijs kennis laten nemen van het project. Burgemees ter en wethouders hebben dan ook besloten geld beschikbaar te stellen voor de uitvoering ervan. Op 't Hoogt: voor kiezers en geko zenen. Burgers met (alweer) een andere mening. Club van kastelenminnaars: Soest heeft maar één slot: op de kas. Treures(tauratie). Dronken man ramt lantaarnpaal. Lichtelijk onder invloed dus. Soesters en de nieuwe brandweer kazerne: liever de geldkraan dicht dan de brandkraan. Maar goed dat zo'n stemcomputer niet kan praten. Sommige aanhangers van paars beginnen rood aan te lopen. Bibliotheek Overhees op een kier. Gelezen: In de Ruimte-avond over gezinsbudget. Da's dus meer een Krapte-avond. D33. De Witte-plas. Muzikale proefkelder in Soester berg: allegro vino. De Vrije Teugel is uit balans. Op 't Hoogt: van links tot rechts. Darthuizen: Dart-woningen. Was Nestor in de Griekse mytholo gie ook al niet een krijger en lid van de WD? Aqua Outdoor. Rode Kruis: geef bloed, word do nor. Stamgast: lk wil wel, maar de poli tie pikt zowat alles in. Dart-huizen: die worden zeker pijlsnel gebouwd. Schoenendieven van 14 en 17 jaar. Dan zal de schoen wel bij de op voeding wringen. Heeft u thuis ook wel eens de nei ging 'een formeel voorbehoud' te maken in de gesprekken met uw partner? Op 't Hoogt: voor lijsttrekkers en lijstduwers. Jos aan 't Eind.

Soester Courant | 1998 | | pagina 29