Hulleman optiek aan Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan EHBO-Soest huldigt trouwe leden VAN EDE GLAS Soest onderneemt actie tegen illegaal bewoonde bijgebouwen ACTUEEL r Werk aan de weg in Soest Rietpluim: 'Londen-Parijs?' voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed. Assurantiën Bewoners krijgen brief van gemeente Service bij .Schoemaker n: 033-4650450 /ven waard! PAGINA 5 Dik, dun, lang, smal, breed, tand, schuin, groot, klein, enkel, dubbel, driedubbel, getint, gecoat... VAN EDEGLAS snijdt 't op maat waar u bijstaat I PAGINA 4 WOENSDAG 25 MAART 1998 SOESTER COURANT De kracht van de reclame ligt in de herhaling Muziektheater Griftland College vijfmaal uitverkocht Ji Posteractie voor Visio Audiotheek Inbraak Emmakerk DE TROMSLAGER De salade-en <-o koud buffet specialist Kaartverkoop nu gestart BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": BRp-^k Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest I "De Smitshof": 1 Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035-602 92 21 Vraagprijs 369.000,- kosten koper Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 UÓHB* htaoet: KTtV/WWmfi BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. 't beste, da''s helder Koningsweg 20, 3762 EC Soest. Tel.:035-60I6055. Soesters die illegaal in een bijge bouw aan de Wieksloterweg of di recte omgeving wonen, kunnen bin nenkort een brief van de gemeente verwachten. Daarin zal worden ge steld dat ze hun woonruimte moe ten verlaten, desnoods onder be- Dat wil niet zeggen dat de bewoners op stel en sprong moeten vertrekken. Ze kunnen op verschillende manieren age ren tegen het besluit van de gemeente. Bijvoorbeeld door bezwaar te maken te gen het ontwerp-bestemmingsplan Hees of via het bestuursrecht. In dat geval zal de rechter uiteindelijk moeten bepalen of de mensen hun illegaal bewoonde bij gebouw dienen te verlaten of dat ze er mogen blijven wonen. Dan kan het nog zeker een tot anderhalfjaar duren, voor dat er duidelijkheid is. Van verschillende bijgebouwen aan de Wieksloterweg is bekend dat ze illegaal worden bewoond. De gemeente heeft dit gecontroleerd naar aanleiding van eerder discussies - over bijvoorbeeld de veelbesproken noodwoning van de fa milie Van Vulpen op de hoek van de Dorresteinweg - en omdat het nieuwe bestemmingsplan voor het gebied moet worden vastgesteld. De mensen van wie bekend is dat ze il legaal in een bijgebouw wonen, zijn al lemaal al aangeschreven. Hen is ge vraagd een reactie te geven op de situa tie. Niet iedereen heeft de gemeente te ruggeschreven, maar de verwachting is dat ze wel allemaal reageren, zodra de volgende brief van de gemeente op de deurmat valt. Het ontwerp-bestemmingsplan Hees is pasgeleden door de provinciale planolo gische commissie bekeken. Die kan in grote lijnen instemmen met het plan. De PPC adviseert het provinciaal bestuur dat het laatste woord heeft. De provin cie kan eventueel bepalen dat de bijge bouwen alsnog een woonbestemming moeten krijgen. Af meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid I en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMperi Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 3859 -10.950,. 9.950,. 15.950,. rbag, l.m. velgen 28.950,. jr UNIEK!!9.950,- :aal9.950,. 18.950,. 9.950,- c v., alarm, etc. 15.950,. 19.950,. .anaal BTW18.500,. eigen26.950,. 17.950,. 12.950,. 16.950,. g21.500,- airbag22.500,. x Club-uitv19.950,- 14.950,. 13.950,. :n13.950,. 12.950,. 19.950,- 17.950,. IIT 1 *1 1 1 1 II Eldert en M.M. v.d. Heide-Vis gelauwerd met de Tilanus- draagpenning. De heer D. Keijer onderging de hulde voor het 12'/2-jarig lidmaatschap. Hef is momenteel afkicken voor de ongeveer 75 leerlingen van het Griftland College die betrokken waren bij het muziektheater 'Res- pectus'. Na maanden van voorberei dingen en vijf succesvolle voorstel lingen in de uitpuilende aula zijn ze weer overgegaan tot de orde van de dag. Ellen Ambags gelooft wel dat de toneel spelers, muzikanten en technici in het beruchte 'zwarte gat' zijn gevallen. De leerlingen stonden wekenlang in het middelpunt van de belangstelling, som migen waanden zich vorige week even een echte ster, zonder dat ze daardoor naast hun schoenen gingen lopen. "Ie dereen wilde nog wel drie weken door gaan," zegt Ellen Ambags snotterend. Niet omdat ze is overmand door emo- Visio Audiotheek is de enige organisa tie in Nederland die dankzij samenwer king met de omroepen, hoorspelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op gebruikelijke wijze kunnen lezen. Om dat Visio, Audiotheek sinds oktober 1990 officieel van start is gegaan, is deze bijzondere voorziening nog relatief on bekend. Daarom vraagt Visio met be hulp van BTC-sponsoring middels posteracties o.a. in Soest aandacht voor de activiteiten van de nationale audio theek. Helaas worden er riog maar weinig hoorspelen uitgezonden terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, gro te behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die vaak hoorspelen willen beluisteren zijn daar om aangewezen op de nationale audio theek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een organisatie zoals bijvoorbeeld de afdeling oogheelkunde van een ziekenhuis kan lid worden. De hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de PTT verstuurd worden. Catalogus en folder zijn in verschillen de leesvormen verkrijgbaar. Nadere in formatie: Visio, Audiotheek, B. Theu- nis, Amersfoortsestraatweg 180, 1272 RR Huizen, tel. (035) 6985755. Onbekende daders hebben vorige week een inbraak gepleegd in de Emmakerk aan de Regentesselaan. Ze doorzochten het hele kerkgebouw. De buit bestond uit een onbekend geldbedrag uit een collectebus. Aangifte deed een 66-jari- ge Soester. Tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van de EHBO-Soest zijn vijf trouwe leden in de bloemetjes gezet. We gens het zilveren lidmaatschap (25 jaar) werden de heren A. T. Slotboom en J.E. Oranje en de dames C.B.H.G. Kroon-van ties, maar omdat de hoofdrolspeelster een dag na de laatste voorstelling werd bevangen door koorts en thuis uitziekt. "Ik denk dat het toch een te vermoeien de week is geweest. Elke avond was het laat en de volgende dag ging je toch weer naar school. Gelukkig ben ik niet eerder ziek geworden." De vijftienjarige Soesterse heeft een 'heel gaaf gevoel overgehouden aan 'Respectus'. "Iedereen was enthousiast. De mensen vonden het een duidelijk stuk en het ging iedere avond beter. Tij dens de première (dinsdagavond-red.) was het af en toe nog stuntelen met de techniek, maar daar heeft het publiek waarschijnlijk niets van gemerkt. De laatste avonden ging het perfect. Wat me erg opviel was dat tijdens de voor stellingen de groep steeds hechter werd." Het deed Ellen Ambags goed dat ook beroepsregisseur Bert van der Roest zijn enthousiasme niet onder stoelen of ban- Ellen Ambags en Lucas Geluk alias Annie en Einstein tijdens een van de vijf uitverkochte voorstellingen. Foto: Goos van der Wilt ken stak. "Hij zei dat het nog nooit zo goed was geweest. Leuk." De scholiere van 4 havo speelde de hoofdrol van Annie. Haar tegenspeler was Lucas Geluk uit 3 havo. Hij vertolkte de rol van Einstein. Het tweetal maakte in 'Respectus' een reis door de tijd. De 270 kuipstoeltjes in de tot theater omgebouwde aula waren elke avond bezet. Op vrijdag- en zaterdagavond moesten er zelfs tientallen stoelen wor den bijgezet, zodat in totaal ruim veer tienhonderd mensen getuige waren van de visie die de scholieren hebben op de geschiedenis en die ze aan de hand van liedjes, teksten en sketches uitbeelden. Over twee jaar is er weer een muziek theater in het Griftland College. 395.000,- kosten koper Vraagprijs °pp. is 270 m*. Nieuweweg SOEST Gezellig gelegen, helft van dubb. woonh. (bouwjaar ca. 1935) met grote gar. (ca. 80 m2) en mooi uit zicht op park. Indeling: hal, toil, keld., ruime woonk. m. erker, keu ken m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Vaste trap naar zolder m. mo- gelijkh. voor 4e sl.k. Deze woning is v.v. lok. gasverw. en verkeert in red. st. van onderh. De tot. grond- Koninginnelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 rn2 grond. Indeling: zeer roy. woonk, m. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte, Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vfizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Op het Dalplein worden de trottoirs van een kenmerkende gele verharding voorzien. Voltooiing van de werkzaam heden is gepland begin april. Op het Weteringpad wordt tussen de Energieweg en de Industrieweg de rio lering vergroot. Tijdens de werkzaamhe den is geen doorgaand verkeer mogelijk. De werkzaamheden zijn gepland tot eind april. Op de Prins Hendriklaan, tussen de Anna Paulownalaan en het Julianaplein, worden snelheidsremmende maatrege len uitgevoerd. Voltooiing van de werk zaamheden is gepland half april. Op de aansluiting van de There- siastraat op de Beetzlaan wordt een pla teau aangelegd. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. Voltooiing van de werk zaamheden is eind maart gepland. Op de Kerkstraat wordt tussen de Olijkeweg en de Neerweg de rijbaan op nieuw bestraat. Op dit weggedeelte is geen doorgaand verkeer mogelijk. Vol tooiing van de werkzaamheden is ge pland half april. Op de Nieuwstraat, tussen de Schrik- slaan en de Vinkenweg worden een aan tal maatregelen in het kader van de verkeersveiligheid uitgevoerd. Door gaand verkeer blijft mogelijk. De werk zaamheden worden eind april 1998 af gerond. Op de Christinalaan worden de voet paden opnieuw bestraat. Daarna wordt, begin april, ook de rijbaan opnieuw be straat. Tijdens het werk aan de rijbaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Voltooiing van het werk is gepland eind april. voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Op vrijdag 24 en zaterdag 25 april treedt de Soester toneelvereniging De Rietpluim voor het voetlicht met "Lon den-Parijs?", een klucht in drie bedrij ven van Frank Peters. De voorstellingen worden gegeven in de Rank aan de Soesterbergsestraat. Kaarten zijn vanaf heden in voorver koop verkrijgbaar bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 6011416; Hei- ma Starink, Hazepad 74, tel. 6022070; V.l.n.r staand: Henk Hagen, Mario Egthuijsen, Kees v.d. Wolk, Helma Sta rink en Marion Posthuma (regie); zit tend Joop Nieuwenhuizen, Rita van Meurs, Tini Hagen (regie), Marja Kok en Kirsten v.d. Ruit. Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 6020073; Ton Ruizendaal, St. Jozef straat 2, tel. 6014090. Ereprijsstraat SOEST Mooi gelegen ruime drive-in wo ning met garage. Zeer geschikt voor kantoor of praktijk aan huis. (Bouwjaar ca. 1969). Indeling: en tree, inpand. gar., kantoorkamer, te verd.: entree, toil., ruime woonk. m. openh. en balk., keu ken "American Kitchen" met balk. 2e verd.: overloop, 3 sl.k., badk. m. ligb-, douche, vaste wast. en 2e toil, C.V. combi-ketel (1989), extra berging d.m.v. blokhut. Grondopp. ca. 136 m2. kosten koper Vraagprijs 319.000,-

Soester Courant | 1998 | | pagina 5