na Primeur bij Schoemaker Hartje Zuid zoekt het mooiste paasei Van Breukelen neemt It's Adam over Cool Skin: De nieuwe scheersensatie voor natscheerders fl. 299,- expert SCHOEMAKER -JhMÖËL WANDEL I PHILIPS 'Glass' blijft trouw aan glas en kristal Lelb mh befteC voor altijd iets aparts PAGlft WOENSDAG 25 MAART 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Mfi/V tmn r m ïkJw/id VP 2lm mlec<j/udie Wij zijn elke donderdag* geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 035 - 602 97 98 Gestolen auto aangetroffen RESERVE BRIL! complete bril vanaf 50 CV-ketels weg uit nieuwe woningen Yogastudio mag nu wel in woning aan Speenkruidstraat Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant IMUM Continuïteit van meubelmakerij verzekerd meubelwerk op.maat Ter kennismaking BEZORGEN en PLAATSEN wij in de maanden april en mei dit uitgebreide systeem GRATIS. Beckeringhstraat 5 Tel: 035 - 601 79 53 3762 EV Soest Fax: 035 - 601 79 33 Wiin van Ilonrn HVOB Kaarsenpakket uitgebreid GlflSS jERE^pH/lNKEL De Alpacasmeden van Taxco el Yiejo Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Nu 30 dagen op proef! Vroege Vogel Aktie te Baarn: Aan alle vroege en/of late Vogel "klanten". Ziet Glass ze dan vliegen? ja, soms wel! Vooral als blijkt dat het op die dag precies 8 jaar geleden is dat Glass haar winkel in Baarn opende. Das geniet elke klant, of 't na een vroege of late Vogel is, de gehele dag een kassakorting van 8% op elk gekocht glas/kristal artikel. inkels wordt beëindigd. Roest 1 eentje verder. verigen halve Van Logtenstein raakt denj ctie ook Arie van den BreenjJ sseline Gerritse kwijt. Van den j. t had al aangekondigd dat hij. :ondheidsredenen na zestien jaaj. dslidmaatschap zou beëindigen' e, al twaalf jaar raadslid, werd :htoffer van de persoonlijke trj i Pierre Storimans die dank ;sterbergse CDA-kiezers vial' irsstemmen een zetel in de raadlj gewezen. drie andere raadsleden voor wit rgen tijd is te vertrekken, zijn van de BAM-fractie. Deze 10' tij kwam vier jaar geleden met :ls om de hoek kijken, maar ka meer óp voldoende steun van olking rekenen. Rob Jousta, 'en en Teeke Glastra zwaaien dj Mieke Swinkels 66 jaar Eindhoven ïds \1962 1990 D66 r de gemeenteraad. De in- yse, redelijkheid, betrok- :rtoon, 'oneliners' en de- ïn zetel hebben verloren. landschap een gedreven ere' in de samenleving i met de bevolking vrees 'vdA opnieuw 'over' in rkperiode nodig. De con- ;n tijd op een te laag pitje, nieuwe raadsleden is elden het woord nemen, maximale zittingstermijn soms iets bereiken dat :uk' wordt, is dat natuur- g van de buitengebieden de polder, de Wiek- rk had sneller gekund en et knotwilgengebied had Schans, het gebouw ig, het milieu-educatief- leringsplan, het biezen- :ubeleidsplan, het en het beperken van de iet medewerking van de ot nu toe ben ik van al >rden. - ecologische hoofd- iverlast in de woonom- een sterk geïntegreerd Ie voltallige gemeente- ipsbeleidsplan. De ope- uw, toen het aantal leer- van de nieuwbouw se Zaken, mevrouw Haar optreden fasci- voor inwoners onbe- menleving open stellen, iet oplossen met metho- ap aan de partij. Ge- eus niet alleen door de erke steunfractie. Op worden gedaan. st zou een betaalde en/' Sedert ik fractievoor- aak, werk ik weer als ig. Ik ben bestuurslid in Utrecht en Amster- bij de milieu-educatie, inanciële orginisaties lieve flankerende n: te v°et, per dienst- 18. Bovendien wil ik t""1' tennis, lezen en Bloemdecoraties Ons nieuwe programma ligt voor u klaar. uitgezonderd de vakanties. Zijde- en droogbloemarrangementen voor particulieren en bedrijven. Kerkstraat 13a - 3764 CR Soest De politie heeft vorige week een auto achterhaald, die eerder in Soest was ge stolen. Op de Varenstraat stond een rode Opel Kadett, die thuishoorde aan d£. Valeriaanstraat. De eigenaar kreeg hemfterug. BRILCENTRUM NOTA v. Weedestraat 87 - Soest tel: 035 - 601 71 20 Twee toekomstige bewoners van de '.Chalonhof ontdekten vorige week dat jit hun pas opgeleverde woningen de x>mplete CV-ketel was gestolen. Verder aleken een vaatwasmachine en een stof figer te zijn gestolen. Op de benedenverdieping van de Speenkruidstraat 79 mag bewoner Van Velzen in principe yogalessen gaan geven. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. De beoogde yogastudio wordt be schouwd als kleinschalige bedrijvigheid en om die reden kan gebruik worden gemaakt van de vrijstellingsmogelijkheid in het bestemmingsplan. Nu heeft het perceel alleen een woonbestemming. Van Velzen had in 1996 ook al een ver zoek ingediend. Omdat de vrijstellings mogelijkheid toen nog niet bestond, kreeg de Soester nul op het request. Nu kan de gemeente wel meewerken. De yoga-leraar wil jaarlijks twee tot vijf groepen (van ongeveer acht personen) lesgeven op de benedenverdieping. Van Velzen zegt dat de deelnemers hun auto kunnen parkeren op het terrein van De Open Hof. Het kerkbestuur zou dat hebben toegezegd. Het college wil die toezegging van het kerkbestuur zwart-op-wit hebben, voor dat het de vrijstellingsprocedure voor de yogastudio start. (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Wie maakt het mooiste paasei? Deze vraag staat centraal bij de paasacties van de winkeliersvereni ging Hartje Zuid. De winkeliers hebben een paaswedstrijd uitge schreven voor kinderen tot 12 jaar en wie de mooiste paaseieren maakt wordt beloond met leuke prijzen. Het is een hele oude traditie, eieren be schilderen met Pasen. Sommige mensen maken er enorm veel werk van. Ande ren gooien de eieren in een kleurbadje en houden het daarbij. Pasen zónder paaseieren is echter niet compleet. Dat vindt ook de winkeliersvereniging van het winkelcentrum Hartje Zuid. Daar om roept de vereniging alle kinderen tot 12 jaar op mee te doen met de paaswed strijd van Hartje Zuid. De paaseiactie gaat zaterdag 28 maart van start. Kinderen kunnen dan tussen 11 en 12 uur speciale kunststof eieren ophalen die zij thuis mogen beschilde ren, beplakken, kortom het is de bedoe ling dat de eieren worden omgetoverd tot mooie en spectaculaire paaseieren. Om de competitie zo eerlijk mogelijk te laten verlopen mogen alleen eieren worden gebruikt die door het winkel centrum beschikbaar zijn gesteld. Deze eieren hebben een en hetzelfde formaat ViUa //'ft en stellen de jury in staat een eerlijke vergelijking tussen de ingeleverde eieren te maken. Zaterdag 4 april moeten de beschilder de eieren, ook weer tussen 11 en 12 uur, op het winkelcentrum worden ingele verd. De jury zal zich daarna over de inzendingen buigen en de tien mooiste eieren uitkiezen. De zaterdag voor Pa sen, 11 april, zullen op het winkelcen trum om 14.00 uur de prijswinnaars worden bekendgemaakt. Zij zullen dan uit handen van de paashaas een mooie prijs ontvangen. Alle eieren zullen in de etalages in het winkelcentrum worden tentoongesteld. Voor klein creatief talent is de actie een uitgelezen kans te laten zien wat ze kun nen. Het winkelcentrum zal die zaterdag ove rigens ook een beetje in Paassfeer zijn. De paashaas zal de hele dag chocolade paaseitjes uitdelen aan het winkelend publiek. Daarnaast zal de hele dag een draaiorgel voor muzikale afleiding zor gen. Hartje Zuid zal weer op zijn paasbest zijn om het de kleine en grote klanten naar de zin te maken. Per 1 april wordt de bekende meu belmakerij It's Adam van Adam van der Weijden aan de Becke- ringhstraat overgenomen door het Soester aannemersbedrijf Van Breukelen. De zaak wordt vanaf die datum "gerund" door Harold van Breukelen. Dat betekent dat meubelmaker Adam van der Weijden, die de eenmanszaak zo'n 14 jaar geleden startte, zich voortaan geheel kan gaan wijden aan ontwerp, advies en begeleiding van de uitvoering van het "meubelwerk op maat", waarin hij zich heeft gespeciali seerd. Met de overname is de continuï teit van It's Adam verzekerd. Adam van der Weijden (35) wilde eerst tuinarchitect worden, maar drukte later in zekere zin de sporen van zijn vader, die als binnenhuisarchitect werkzaam is en jarenlang een bekende interieurzaak in Soest had. Adam legde zich vooral toe op het ontwerpen van woon-, win kel- en kantoorinterieurs en de produc tie van de daarbij behorende schuif- en vouwdeurkasten, bureaus, tafels, keu kens etc. op maat. In de loop der jaren heeft hij zich met name gespecialiseerd in het oplossen van ruimtelijke problemen in verband met maatvoering, waarvoor men in de Wij zijn onder meer dealer van 'New Line' funktionele schuifwandsystemen, kamerbrede en kamerhoge funktionele schuifdeuren en indelingen met vrijwei ieder gewenste deurvulling. Bel ons voor een meubelwerkadvies op maat! gebruikelijke meubel- en interieurzaken - met hun standaard-assortimenten - doorgaans niet terecht kan. Omdat hij uitsluitend handwerk maakt, kunnen zijn ontwerpen uniek en exclusief ge noemd worden. Artistieke kanten De toenemende vraag naar zijn produc ten noopte Adam van der Weijden tot een keus tussen het uitbreiden en "ma nagen" van de zaak en het zelfstandig ontwerpen, adviseren en begeleiden. Hij koos voor het laatste, zodat hij zich -f met zijn inzicht in vormen en materia len - meer dan voorheen met de artis- V.l.n.r. Harold van Breukelen, Hans van Breukelen en Adam van der Weij den. tieke kanten van het vak kan gaan be zighouden. Voorlopig verandert er be halve het management niet veel. Adam zal als adviseur en projectbegeleider aan It's Adam verbonden blijven en Harold van Breukelen (28) zal de productie op zich nemen. It's Adam blijft gevestigd aan de Becke ringhstraat 5 en is telefonisch bereikbaar op nummer 6017953. BOUWBEDRIJF SOEST fcj NVOB lid Bouwgerant MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Hoe begon het ook alweer? Hoe lang is het geleden dat er in Baarn op het adres Laanstraat 41a, een speciaalzaak in glas en kristal werd geopend? Dat zal toch wel weer wat jaartjes gele den zijn. Nu wij het er dan toch over hebben: op 28 maart a.s. is dat precies 8 jaar. Dus "geset teld" zou je mogen zeggen. "Glass" is in die jaren gegroeid in haar assortiment en als wij de uit spraken en reacties van de klanten mogen geloven, zijn de etalages altijd een plaatje, waarin regelmatig mooi glas en kristal qua kleur/thema en prijs op elkaar zijn afgestemd. Want een mooi cadeau hoeft niet altijd duur te zijn. Dat blijkt altijd weer als u de moeite neemt om even binnen te wandelen. Soms "valt" Glass op speciale dagen, zoals bijvoorbeeld Pasen of Moeder dag, buiten haar glasbootje. Dan kan zij het niet laten om leuk geprijsde cadeautjes van andere materialen in huis te halen. Maar ook deze ge schenken vinden snel hun weg naar de passerende klant. Toch blijft Glass voor 100% trouw aan haar liefde en passie voor glas en kristal. Kaarsen Maar er is een kleine uitbreiding op komst. En wel in het kaarsenpakket. Dit houdt in dat er straks voor bijna elke kandelaar en voor elk interieur een kaars te koop zal zijn. Zelfs be paalde maten en vormen zullen geen probleem opleveren. Heel vaak was daar namelijk al vraag naar. U merkt het: Glass zit niet stil en het is een goede combinatie en aanvulling van het assortiment. U bent weer helemaal op de hoogte en onze "glaswinkel", zoals zij in Baarn wordt genoemd, heet u van harte welkom, al is het alleen maar om er weer eens gezellig rond te neu zen. alweer 8 jaar in Baarn Laanstraat 41a. Zaterdag geopend: 9.00 tot 17.00 uur. ySjichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In de omgeving van Taxco el Viejo, een stadje in Mexico, zijn veel zilverwerkers te vinden. Zij hebben een gezamenlijke werkplaats. Zij werken oök thuis, waar bij ze wat hulp van hun vrouwen en kin deren kunnen krijgen. De grondstoffen kopen de zilverwerkers samen in en ze hebben een gemeenschappelijk spaar fonds. Het zilver dat ze kopen smelten ze zelf tot repen die ze in een walserij tot pla ten walsen. Van deze zilverplaten wor den de sieraden gemaakt. Het is voor het grootste deel handwerk. Vaak maakt men daarbij gebruik van de figuurzaag, soldeerbout en slijpmachines. Gemid deld duurt het maken van een sieraad anderhalf uur tot een dag. Veel sieraden worden van Alpaca ge maakt, een legering van nikkel, koper en zink. Het heeft dezelfde eigenschap pen als zilver, maar is harder en glan- zender. Het metaal is natuurlijk een stuk goedkoper dan echt zilver. Sommige sieraden zijn ingelegd met (half) edelstenen: obsidiaan (zwart), malachiet (groen), lapislazuli (donker blauw), opaal (wit) en turqueza azul (blauwgroen). De brokken zagen de sie- radenmakers in plakken, waaruit ze ver- volgens kleine stukjes zagen. Het slijpen gebeurt met de slijpmachine. Na het polijsten worden de stenen doorschij nend. De stenen worden verwerkt in zil ver- en alpacasieraden. Een specialiteit van de smeden van Tax co el Viejo is het werken met concha de alrulen, een vrij kostbare parelmoer schelp. De kleur van het parelmoer kan nogal variëren; veel sieraden worden hiermee ingelegd. In de Wereldwinkel kan men een aan tal van hun sieraden bewonderen. De Wereldwinkel is dagelijks van 09.30 tot 17.00 uur geopend, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur. Een glad en fris scheer resultaat, zonder het risico op wondjes of sneetjes. De speciale vocht- inbrengende Nivea for Men scheeremulsie verzorgt de huid. Philishave Cool Skin is een nieuwe manier van scheren, die de frisheid van het natscheren combineert met het comfort van droogscheren. Scheren met Cool Skin geeft een frisse, koele en verrassend gladde huid zonder het risico op wondjes of sneetjes. Oplaadbare Philishave Cool Skin HQ 5620 BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344

Soester Courant | 1998 | | pagina 9