/OL OP? 09 3e RELLUM TROPHY ING HING ezwaren tegen kinderopvangcentrum Vlooienmarkt was weer als vanouds Rellum moet uitwijken naar De Bilt )-markt Rothuis na 4 jaar beëindigd Danscentrum Rellum Sponsors bedankt mrmÊrnmm Oüde Tempellaan Medische dienst Hulpverlening jjjj Palmpaasoptocht zaterdag 4 april SKIËN Goede resultaten van jonge skiërs Wie vergelijkt leest de Soester Courant Auto-opfriscursus voor ouderen Elke woensdagmiddag Instuif Dubbeldekker Informatie over golfbaan Zoetelief Agenda Kerkdiensten Soesterbergs Belang Luchtvaarthobbybeurs p en een lir aankoop! Soester Courant8 woners Wostok protesteren bij gemeentebestuur Derde Trophy wedstrijd succesvol NVM ierard van Noordenburg weer terug 035 - 602 11 54. 3 ADMINTON impioenen bij Kidniinton AGAVS Zondag 5 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor V.d. Zandt en zr. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. C.J. Jansen STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J. v.d. Steen Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.04 Utrecht Generaal "Winkelmanstraat ;ÏÖ3, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Op zaterdag 4 april wordt om 14.00 uur de traditionele Palmpaasoptocht gehou den, als een herinnering aan de intocht van Jezus in Jeruzalem, waar de weg werd belegd met palmtakken en blade ren. Ongeveer 200 kinderen uit de groepen 1 tot en met 4 van de plaatselijke basis scholen lopen in de optocht mee, die. voorafgegaan wordt door majorettes van Odeon en de Drumfanfare Jonathan uit Zeist. De plaatselijke kerken hebben de Palmpaasstokken verstrekt die de kinde ren thuis versieren met fruit, snoep enz. Na de optocht kunnen ze deze aanbie den aan bijvoorbeeld alleenstaanden, zieken of hun grootouders. De optocht begint bij de Hoeksteen en gaat via de route Buijs Ballotlaan, Kamerlingh On- neslaan, Oude Tempellaan, Apollo, Mercury, Kampdwarsweg, Gen. Winkel- mansttaat, Simon Stevinlaan, Plesman- straat en terug naar de Hoeksteen. Tegen het einde van het seizoen zijn er in het wedstrijd-ski-circuit nog een aantal puntenwedstrijden waar bij de deelnemers hun tijdens het seizoen vergaarde punten kunnen verbeteren. Dit weekend waren er twee nationale puntenwedstrijden. Zaterdag werd de puntenwedstrijd voor afgegaan door een wedstrijd van de Benjamin-Cup. Michael Butöt werd tweede in zijn leeftijdscategorie. Mandy Dirkzwager zag een plek op het erepo dium net voor haar neus voorbijgaan. Aranka van der Wal werd eerste in de leeftijdscategorie waarin Joyce Butöt vijfde werd. Bij de jongens in de leef tijdscategorie 9 en 10 jaar werd Danny Dirkzwager vierde en Michiel Gomes zesde. Bij de puntenwedstrijd later op de dag haalde Mandy Dirkzwager een tweede plaats bij de aspiranten-1. Bij de aspiranten-2 werd Aranka van der Wal eerste. Bij de jongens van de aspiranten- 2 werd Danny Dirkzwager derde. Jeroen Jensma en Remy Dirkzwager werden respectievelijk vierde en vijfde bij de Scholieren-1. Op zondag werd ook een puntenwedstrijd georganiseerd bij Ski club Nieuwegein. Jolanda Koch werd derde bij de aspiranten-1. Aranka van der Wal werd weer eerste. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Vraag niet hoeveel tijd in planning, organisatie en uitvoering voor zo'n danswedstrijd gaat. Alles moet tot in de finesses geregeld worden, an ders loopt de uitvoering vast. Daar om moet je zoiets ook niet vaker doen dan één keer per jaar. En wat André en Leny Rellum voor tijd en moeite hierin steken, is bewonde- ringswaardig'. Aldus enkele directe medewerkers van Danscentrum Rellum, als de 3e Rellum Trophy in het H.F. Witte Dorpshuis aan het Henri Dunantplein in De Bilt in vol le gang is. 'Jammer dat we dit niet thuis in het Ca sino konden houden, want dat is een ruimte die zich in het bijzonder voor deze mooie sport leent', aldus André Rellum. Maar schouderophalend legt hij zich neer bij een beslissing van de lucht macht. 'Als ze het wel voor Odeon kun nen doen, dan zou dit speciale Soester- bergs gebeuren toch ook moeten kun nen en denk eens aan de reclame die ze dan maken'. De Stichting Welzijn Ouderen Zeist or ganiseert op 22 april voor oudere auto mobilisten een zogenaamde opfriscursus die een halve dag duurt. Nieuwe wette lijke verkeersregels worden besproken en er is een test van het gezichtsvermo gen. Na de cursus ontvangt men een certificaat en documentatiemateriaal. Tot 9 april kan men zich voor deze drie uur durende cursus inschrijven tegen betaling van 25 gulden. Voor informa tie kan men de SWOZ bellen via tel. 030-6933693. 'In dat prachtige oude gebouw van de Koninklijke Luchtmacht dansen, met zijn zeer bijzondere dansvloer was iets unieks. Vergeet niet dat daar meer dan vijftig jaar op gedanst is en juist die ambiance geeft net dat cachet aan het geheel. Om die reden hebben wij en ik weet heel veel dansparen in Nederland, juist voor de Rellum Trophy van Soesterberg ingeschreven. Het is voor mij onbegrijpelijk dat juist de Konink lijke Luchtmacht zo'n prachtig danseve- nement en notabene ook nog in haar bakermat geen dispensatie geeft voor het gebruik van het Casino,' aldus de reactie van veel dansparen. Onder het strenge oog van de juryleden werden de diverse klasses in zowel stan daard- alsook Latijn Amerikaanse dan sen afgewerkt. Voor het grootste gedeel te deden junioren mee, bijna honderd hadden zich ingeschreven, gevolgd door 25 senioren. In een vlot tempo werden de diverse disciplines afgewerkt, waar door de finale eerder kon worden ge houden dan was gepland. Voor de vele dansscholen heeft men nog een paar maanden de tijd want dan wordt in het zelfde gebouw in De Bilt de grote fina- In De Dubbeldekker is er elke woens dagmiddag een instuif. Van 14.00 tot 15.30 uur worden activiteiten gehouden voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Vandaag stond postpapier maken op het programma. Volgende week worden knutselwerkjes in het teken van Pasen gemaakt en op 15 april is de videofilm Zwanen Prinses te zien. Op 22 april kunnen de kinderen lampionnen maken voor de optocht op koninginnedag. Gezocht wordt een vrijwilliger die de kinderen wil helpen bij het houtbewer- ken. Voor informatie kan contact wor den opgenomen met Mirjam Smid, tel. 035 6012527. Ie gehouden voor het landehjk kam pioenschap. Voor Danscentrum Rellum luidde de uitslag aldus: Wouter en Inge Swildens kwamen uit in de brons klasse, waar ze een 6e prijs in de ballroom kregen en een 3e prijs in Latin. Nico en Anneke de Vreeden, goud klasse: Latin 3e prijs. Peter en Marian Bezemer, eveneens goud klasse: Ballroom 5e prijs en in de Latin een le prijs. De Vereniging Soesterbergs Belang heeft Otto Zoetelief uitgenodigd zijn plannen te ontvouwen over de aanleg van een golfbaan om en nabij het ski centrum in het Sportpark Kerklaan. Een ieder die hierover meer wil weten is op maandag 6 april om 20.45 uur welkom in dorpshuis Burgstede. De toegang is gratis. Vanaf 19.30 uur wordt voor leden van de VSB de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden. Donderdag 2 april 09.30 zijdeschilderen, Drie Eiken Vrijdag 3 april 20.00 jubileumbingo, Drie Eiken Zaterdag 4 april 10.00-12.30 bibliotheek 10.00 luchtvaarthobbybeurs, museum 10.00 kinderkledingbeurs, Burgstede 15.45 AGAVS-Gemini/Switch, Ban- ninghal Zondag 5 april 10.00 luchtvaarthobbybeurs, museum Maandag 6 april 19.30 ledenverg. VSB, Burgstede Dinsdag 7 april 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken 19.00 straten volleybal, Banninghal scheidsreceptie gaven die klonk als een klok. Van Noordenburg heeft in de af gelopen jaren niet stilgezeten en op grond van zijn juist management heeft hij in den lande diverse andere winkels uit de grond gestampt die allen met groot succes draaien. Velen in Soester berg zien hem met vreugde terugkeren en ongetwijfeld zullen zijn oude klanten van vier jaar geleden hem de hand druk- De toen scheidende bedrijfsleider tus sen al zijn medewerkers. ken. Gerard van Noordenburg was afge lopen zaterdag nog niet voor commen taar te vinden, maar dat zal binnenkort wel anders worden. Intussen gaat de E- marktwinkel aan de Buijs Ballotlaan met hernieuwde kracht vooruit. Rademakerstraat Een dezer dagen vond een eerste ge sprek plaats inzake de renovatie van de Rademakerstraat. Daar waren verschil lende groeperingen aanwezig, onder an dere ook de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB). Aan de hand van een tekening van de huidige situatie was er voor een ieder gelegenheid suggesties te doen en wensen kenbaar te maken, maar het is allemaal nog in het begin stadium. De uitvoering is voorlopig ge pland op maart 1999 en voor die tijd zal er nog heel wat overlegd en besproken moeten worden. Daar wordt t.z.t. ook ruim de gelegenheid voor gegeven. Gevel Burgstede Bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de VSB is het dorpshuis Burgstede een gevelsteen aangeboden. Aan de leu ke gevelversiering ontbrak nog altijd de laatste tegel en die is nu aangebracht. Geluidswallen In tegenstelling tot de geluidswal tussen de Kerklaan en de Kampweg is de wal ter hoogte van Gemini en Mercury een ergernis. Er zijn diverse gaten en nu sinds kort ook het groen is gesnoeid, zijn de bewoners boos en hebben daar de gemeente over geschreven. De VSB steunt hen daarin en samen komen we misschien nog eens tot een geluidswal die het geluid weert en er ook nog mooi uitziet: groen natuurlijk! Rijksweg A-28 Er zijn weer diverse plannen om rijks weg A-28 te verbeteren. Dat gebeurt bij Amersfoort, Leusden en tussen de Dol- derseweg en De Uithof. Helaas is het stuk ter hoogte van Soesterberg buiten beschouwing gebleven en daar is de VSB boos over. Rijkswaterstaat kreeg derhalve een boze brief. "De geluidswal is zo lek als een mand- Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 0346 - 35 25 90/ 35 22 13 Putman Beheer B.V. - Soesterberg Loodgieters- verwarmingsbedrijf G.van den Pol B.V. - Soest G.W.van de Grift Onroerend Goed B.V. - Soest ScanMail -Digital Printing - Soesterberg the Oriental Swan specialiteiten restaurant - Soesterberg Thema Sound CD's en Video's - Volkel Aannemersbedrijf Van Twillert - Bunschoten Isabella Nederland B.V. - Hoevelaken Bloemsierkunst Ton Grapendaal - Soesterberg Gebr. Tammer - Soesterberg Jeanne Marie Dansschoenen - Kaatsheuvel de Schieter Sportprijzen - Austerlitz Wie wat te ruilen heeft of op zoek is naar iets bijzonders op het gebied van de luchtvaart kan het weekend van 4 en 5 april terecht in het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg. Op zater dag en zondag organiseert het museum van 's ochtends 10.00 uur tot 's middags 16.30 uur een beurs voor luchtvaarthob byisten. Luchtvaartverenigingen, modelbouwers, vliegtuigspotters en verzamelaars van verschillende luchtvaartartikelen uit bin nen- en buitenland bemannen de tien tallen kramen naast de historische vlieg tuigen in het museum. De meest uiteen lopende artikelen op het gebied van de luchtvaart, variërend van boeken, tijd schriften, postzegels, foto's, videoban den, modelbouwdozen tot curiosa wor den tijdens de beurs te ruil of te koop aangeboden. De Stichting Vrienden van het Militai re Luchtvaart Museum organiseert jaar lijks deze bijzondere luchtvaarthobby beurs in Soesterberg. Jaarlijks groeit het aantal belangstellenden. Zo bezochten het afgelopen jaar ruim 8000 bezoekers de beurs. De toegang is gratis. ire èxpost intwïkkelingen op het^ ans meer dan betaalbaar. /eken een handige attentie ei®| 3-4655454 en Harderwijk bt bewoners van de wijk Wostok ■ben schriftelijk bezwaar ge tokt tegen een voorgenomen |w van een kinderopvangcen- ii direct naast hun wijk. Volgens I gaat de speelruimte voor kinde- I verloren alsmede een ruimtelijk ustgevend karakter. I staat in de brief aan het College van feemeester en Wethouders. 'Met ont- jenis', schrijven de bewoners, hebben Q de Soesterbergse Courant van 25 Irt j.l. van dit voornemen kennis ge len. Hun argumentatie is vervol- 's Ochtends, 's middags en in de ddag het halen en brengen van de lieren met als gevolg een stroom au- ïrkeer in en rondom de wijk. De wijk Tdt dan een doorgaand verkeer rou- aar keren niet mogelijk is. Veel par- Joverlast doordat auto's bij gebrek op Itsen worden neergezet waar het niet I en mag. De straat is veel te smal Bt in de meeste gevallen kunnen twee jp's elkaar niet passeren. Het halen en pgen brengt meer gevaren mee voor 'inderen uit de wijk. Het woongenot I een wijk, bestaande uit 45 wonin- alsmede een groot aantal woningen I de Oude Tempellaan, zal onherroe- Ijk worden aangetast, aldus de brief- jrijvers. I wijzen er voorts op dat het rustige jakter volledig verloren zal gaan. De ischrijving 'braakliggend terrein' vin- a ze voor zo'n prachtig stuk bosgebied feal typerend. 'Alsof het hier een nut- pos stuk grond betreft'. Aangezien zij jh als direct belanghebbenden be bouwen zien ze hun schrijven ook als i bezwaarschrift tegen de mogelijke Buw van een kinderopvangverblijf. prdrietig Hoffmann van kinderdagverblijf bmpidoe vond het desgevraagd nogal jjrdrietig zoals de bewoners van Wo- pk reageerden. Een kindvriendelijk centrum in een kindvriendelijke buurt is volgens haar alleen maar toe te juichen. 'Straks wordt er iets gebouwd waar men helemaal niet op zit te wachten, want gezien de zeer beperkte bouwmogelijk heden in Soesterberg zal elk stukje grond worden gebruikt. En tevens clai men we niet het volledige terrein maar een gedeelte daarvan. De gestelde argu mentatie acht ik op z'n minst, overtrok ken. Kijk eens naar de scholen in Soesterberg die ook hun piekuren ken nen en waar geen enkel probleem is. Vervolgens zijn die tijden van zeer kor te duur. Aangezien, de ingang aan de Oude Tempellaan ligt, zal men alleen van die straat gebruik maken en die is aanmerkelijk breder dan de straten bij de Soesterbergse scholen', aldus Ria Hoffmann. Zij betwijfelt of bewoners van de Oude Tempellaan eenzelfde mening hebben, aangezien deze op een vrij grote afstand wonen van de plaats waar het kinder dagverblijf is gesitueerd. 'Uiteraard kan ik mij voorstellen dat voor een klein aantal mensen het uitzicht op het bos dan zal verdwijnen. Maar dat geldt niet voor de hele wijk zoals nu gesuggereerd wordt. Ja, ik virid het nogal verdrietig dat men zo heftig reageert op een bij uitstek kindvriendelijke ruimte heel veel jonge ouders veel plezier van zullen hebben.' makelaar Alle ruimten die dorpshuis Burgste de maar kent waren tijdens de afge lopen vlooienmarkt bezet met klei ne en grote 'kooplui'. De handel was in het begin levendig, om daarna stabiel te blijven. Kortom, er werden goede zaken gedaan. Je kon je niet voorstellen wat er op de vlooienmarkt in Burgstede niet stond. Het was inderdaad een winkel van sin- kei, met voor sommigen heel waarde volle zaken. Een mevrouw die lp's ver zamelde kon haar geluk niet op toen ze daar 'haar' langspeelplaat zag liggen. 'Ik ben in Amsterdam, Rotterdam en zelfs in Antwerpen geweest, nergens was hij te krijgen. En hier ligt 'ie zo voor het grijpen, het is onvoorstelbaar en dan nog voor dat geld'. Ook de vele verkopers hadden niet te klagen. Omstreeks 13.00 uur was één van hen bijna uitverkocht en begon al met het opruimen. 'Niet te geloven. Je ruimt je zolder op met spullen die voor jou niet meer gangbaar zijn. Nu zaten er wel dingen tussen van waarde, maar ook weer niet om over naar huis te schrijven. En na een paar uur ga ik naar huis met meer dan vijfhonderd gulden op zak. Als je me dat vanmorgen had gezegd, had ik je vierkant uitgelachen. En dan de lol die je hebt met de mensen die willen handelen; met één was het zelfs nog handje-klap. De volgende keer ga ik de buren vragen of ik hun zolder mag opruimen. Je ziet maar, het loont best', aldus een enthousiaste verkoper. Het geheel had een gezellige ontspan nen sfeer met prachtige live accordeon- muziek. Voor de beheerders, die allen aanwezig waren, was het ook een goe de dag, al zijn ze niet zo tevreden over de toenemende en strengere bepalingen van de gemeente Soest. Voor heel veel dingen die voorheen gratis waren moet nu zoveel betaald worden dat daardoor elke spontane activiteit, volgens hen, in de kiem wordt gesmoord. Het bestuur van Burgstede zal dit met betrokken ambtenaren van de gemeente Soest be spreken. ce voor de rkoop komt. rzieningen, uittreksels indruk van voor u een volle verkoop gevend 'e partij zich Kortom een GRATIS •orgaan Wie van mening is dat het nu afgelopen is met de E-marktwinkel, stuit onher roepelijk op Gerard van Noordenburg. Het was woensdagavond 17 augustus 1994 toen hij afscheid nam als eigenaar van een bijzonder goed draaiende Vo- lume-marktwinkel. Een man die een enthousiaste ploeg medewerkers om zich heen had alsmede een fijne grote klantenkring. Het waren juist die mede werkers en zijn klanten die hem een af- Sportvereniging AGAVS ging in de tofdeling badminton op zoek naar jjle kampioenen. Op 12 maart (en kelspelen), 19 maart (dubbels) en fop 26 maart (mix) stonden de recre anten tegenover elkaar. De uitslag was: Dames enkel: 1. Marjon foan Doezelaar, 2. Marjan Rossewij, 3. Lia de Knegt. Heren enkel: 1. Gerard wan Eijndhoven, 2. Leo Stechwey, 3. (Boet Smit. Dames dubbel: 1. Willeke ■van Brink en Maijon van Doezelaar. 2. ■Cora Voest en Marjan Rossewij, 3. ■Yvonne van Ham en Lia de Knegt. He- I ren dubbel: 1. Hennie en Eric Stokken- I tree, 2. Boet Smit en Leo Stechweij, 3. Gerard van Eijndhoven en Wilco I Pelgrum. Mix dubbel: Marjan Rossewij I en Gerard van Eijndhoven, 2. Marjon I van Doezelaar en Wilco Pelgrum, 3. I Willeke van Brink en Jan Lensink. let is voor mij een heel bewuste leuze. Ik heb hier geen enkele mo- Jelijkheid om uit te breiden, dan is er ook geen enkel perspectief yoor pe toekomst. Ik ben met de rug te- jen de muur geplaatst, dit was de nige mogelijkheid'. Êldus de voormalige eigenaar P. Rot ans van de E-marktwinkel aait de1 Buijs lallotlaan. In alle stilte heeft hij zijn rinkel verkocht aan de vorige eigenaar, gerard van Noordenburg. aterdag 28 maart was het de laatste ag van Rothuis, want maandag 30 [aart was Van Noordenburg de nieuwe jas. Rothuis: 'Ik heb er geen ruchtbaar- leid aan willen geven, alleen het perso- leel is geïnformeerd. Het is geen plezie rig iets als je noodgedwongen je werk |oet opgeven, waaraan je zo goed bent ggonnen. In goed overleg met collega's en de Verenigde Ondernemers Soester- gprg (VOS) werd gewerkt aan een goed joordacht plan van uitbreiding. Maar een gemeentelijke overheid gedane tèloftes niet nakomt en raadsleden op Ipnd van eigen belangen je de voet Wars zetten, dan is dat vechten tegen d| bierkaai. Het gevolg is wel dat de irhoudingen op gebied van deze tanche hier zijn zoekgeraakt. Zaterdag B maart is mijn laatste dag dat ik hier •erk. Ik heb nog geen directe plannen pr de toekomst. Ik heb de winkel in- i verkocht aan de vorige eigenaar Van Noordenburg'. Een duidelijk teleurgestelde Rothuis wil niet natrappen, maar stelt dat hij enorm bij de neus is genomen. Zo kreeg hij Slgens zijn zeggen geen inzicht in be lande rapporten omdat bepaalde per- pen dit tegenhielden. Toen ik die wel pcht inzien waren de stukken en rap- prten ineens verdwenen', aldus Rot-

Soester Courant | 1998 | | pagina 17