Voortbestaan Firtina'93 onzeker 225 000 Visee: "We zijn er nu heel dichtbij" Weer 3-2-nederlaag van SEC-zondag emkool kken Spanning blijft in na-competitie Stam/SoVoCo geeft niet zomaar op 3BOOM CHADE "SNö >n Palermo's ts pk mmê VOETBAL zaterdag Pijnenburg begint met Coopertest en FIT-Start programma ATLETIEK Ben van Os derde op NK veldlopen voor ambtenaren VOLLEYBAL Saban Aksit is het zat achter alles en iedereen aan te lopen ZAALVOETBAL Drie wedstrijdpunten terecht naar Olympia'25 VOETBAL zondag Grote ravage in clubgebouw van jeu de boulers VOETBAL zondag ISEC heeft promotiekansen in eigen hand BOWLING Scheidsrechter helpt Soest een handje tegen Greenstars: 4-1 Soester team moet van nummers één en twee winnen Het blijft records regenen bij bowlingvereniging gratis ifORTELD *2r MIDDEN w IERLAND K KNAUW AV Pijnenburg begint deze week met twee activiteiten voor zowel on geoefende als geoefende sporters. Morgen is de eerste Coopertest, za terdag is de eerste les van FIT-Start. De Coopertest wordt, met uitzondering van juli en augustus, elke eerste donder dag van de maand gehouden op het at- letiekcomplex aan de Wieksloterweg. De deelnemers krijgen een warming-up, leggen vervolgens de twaalf minuten durende conditietest af en doen nog een cooling-down. Ze worden begeleid door Henny Pot en Co Limburg. De aanvang is 19.00 uur, de kosten zijn 2,50 gulden per keer. Op zaterdag 4 april begint een nieuw FIT-Start programma, waaraan iedereen kan meedoen, ongeacht de conditie waarin men verkeert. Tot en met juni wordt elke zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur onder deskundige leiding getraind. Belangstellenden kunnen zich zaterdag morgen vanaf kwart voor negen nog opgeven op de atletiekbaan. De kosten bedragen 45 gulden. Ben van Os is als derde geëindigd tijdens de Nederlandse kampioen schappen veldlopen voor ambtena ren. De voorlichter van de gemeen te Soest deed mee aan de 6,5 kilo meter voor veteranen. In Lisse had hij 25 minuten en 57 se conden nodig om het parkoers van de elfde titelstrijd af te leggen. Van Os was een van de vierduizend ambtenaren die in verschillende categorieën 6,5 of 11,8 kilometer aflegden. Op de korte afstand startten ook de Soester ambtenaren Hans Buijs (25.16), Michael van de Berg (36.59). Erna Bouwmeester, de enige vrouwelijke deelnemer uit Soest, koos voor de wed strijd over 11,8 kilometer. De mede werkster van de afdeling publiekszaken finishte in haar categorie als twaalfde in 1.02.59. De andere deelnemers zijn Bert van der Weerd (45.33), Gerard Klifman (49.57), Paul van Lijden (51.55), Hans de Jong (52.40), Dick Snijders (55.34), Hans Schreuder (56.51) en Jan Opmeer (59.59). Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Na vijf jaar komt mogelijk een ein de aan het bestaan van Firtina'93. De toekomst is in ieder geval uiterst onzeker geworden nu Saban Aksit zich zo goed als zeker terugtrekt. "Ik ben het zat om achter iedereen aan te lopen en alles te moeten regelen," aldus de voetballer. Aksit regelt alles. Elke week moet hij vervangers regelen voor spelers die niet kunnen, hij belt voortdurend met de KNVB over allerlei zaken, zoekt spon sors, zorgt voor de kleding en is zo'n beetje de enige speler die er elke wed strijd bij was. Van de andere spelers hoeft hij geen medewerking te verwach ten, is zijn ervaring. "Als alles is geregeld, gaat het wel. Je moet de shirtjes, broekjes en kousen nog klaarleggen. Dan voetballen ze, maar daarna zijn ze meteen vertrokken. Ik heb ook nog een gezinnetje, ik wil nu een jaartje stoppen, dat is 99 procent zeker. Ik heb dat aangegeven bij de an deren." Het is de vraag of Firtina'93 kan voort bestaan als Saban Aksit stopt. In de af gelopen week moest hij tot tweemaal toe 'halsbrekende' toeren uithalen om een team op de been te brengen. Inhaalwedstrijd Op het laatste moment kreeg hij bericht dat Firtina'93 vrijdag in Lelystad moest verschijnen voor de inhaalwedstrijd te gen Speedo. Saban Aksit en Kemal Gurbüz waren de enige spelers uit het eerste die konden. De overigen werden van het tweede team betrokken, dat door drie schorsingen overigens ook niet meer zo 'onuitputtelijk' is. De 4-1-ne- derlaag was een logisch gevolg van de ontwikkelingen. In Beukendal ging het maandagavond niet veel beter tegen Weldam Boys. Dit keer kreeg Saban Aksit gezelschap van Wessel Sennef en Rene de Bree en kwam broer Mustafa later en vermoeid van de training van RBC. Weer werd de ploeg aangevuld met zaalvoetballers uit het tweede die tactisch minder sterk zijn. De vierde nederlaag in vijf duels voltrok zich vervolgens. Tot 5-6 was er kans op meer, maar in de laatste minu ten was het bij vrijwel elke doelpoging van Weldam Boys raak: 5-10. In vijf jaar tijd boekte Firtina'93 veel successen. De eerste twee seizoenen werd de ploeg kampioen, het jaar daar op promoveerde de 'Turkse storm' naar de hoofdklasse, waarin het vorig jaar als tweede eindigde. Eind februari had Fir tina'93 een punt achterstand op koplo per A. 't Hardt. In die periode werd net bekend dat Zeki Kurt is geschorst tot februari 2000. Sindsdien werd in vijf wedstrijden één punt gehaald. Beker Firtina'93 speelt vanavond in de kwart finale van het bekertoernooi tegen A. 't Hardt, de lijstaanvoerder van de hoofd klasse, waarvan in februari nog werd gewonnen. Eigenlijk hadden de Soesters een thuiswedstrijd moeten spelen, maar omdat het bekerduel niet inpasbaar was, wordt uitgeweken naar De Lunet in Naarden. De wedstrijd begint om 22.00 uur. De winnaar speelt in de halve finale tegen DVS/De Kuil. Voor de vijfde achtereenvolgende keer leed SEC een 3-2-nederlaag. Dit keer gingen de drie punten naar Olympia'25. Het vonnis werd een kwartier voor het einde geveld. De overwinning van de Hilversummers was verdiend. SEC kwam in de uitwedstrijd tekort te gen Olympia'25, waarvan in Soest nog met 2-1 was gewonnen. Dat is echter lang geleden. Hoewel de Soesters offi cieel nog niet zijn gedegradeerd, lijkt ie dereen reeds te berusten in een terug keer naar de vierde klasse. Als zondag thuis wordt gewonnen van Hooglander veen, is het verschil met de nummer tien nog maar drie punten, maar het valt te bezien of SEC na veertien achtereenvol gende nederlagen nog in staat is te stun ten. Tegen Olympia'25 stonden de groenwit- ten binnen een kwartier met 2-0 achter. Nog voor de rust kwamen ze zowaar op gelijke hoogte. Na een half uur speelde Antek Wojtkowski na een hoekschop een tegenstander uit en schoot hij de bal binnen. Op slag van rust stond Saban Aksit bij de tweede paal om de bal te gen het net te koppen. Omdat SEC het laatste kwartier van de eerste helft' het betere spel had laten zien, was de verwachting dat de Soesters zouden doordrukken. Zover kwam het niet. Olympia'25 speelde georganiseer- der en kwam in de 75e minuut via een hard schot op 3-2. SEC probeerde daar na nogmaals gelijk te maken, maar de aanvallen van de ploeg leidden niet tot druk in de Hilversumse defensie. Sinds 12 oktober vorig jaar behaalden de Soesters geen punt meer. SEC blijft de twaalfde plaats bezetten in de derde klasse. De achterstand op Maarssen (elfde) bedraagt twee punten. De num mer tien (nu Hooglanderveen) mag aan het einde van de competitie een promo tie/degradatiewedstrijd spelen tegen de algemeen periodekampioen uit de vier de klasse. Inbrekers hebben eind vorige week gro te ravage aangericht in het clubgebouw van De Gemshoorn aan de Koningsweg. Uit het clubhuis van de jeu de boulers wordt niets vermist, maar de vereniging - die in het kader van de clustering bin nenkort gaat verhuizen naar de Henriët- te Blaekweg - liep wel een schadepost op. De inbrekers probeerden in de kan tine brand te stichten en gooiden bijna alle ruiten in. Hoera Hoera Hoeras »VVe zijn er nu heel dichtbij." Peter Visee gaf uiteindelijk toch maar iets wat op een afspiegeling lijkt van de kansen van Soest op het kampioen schap. De trainer van de tweede klasser kan er ook niet meer om heen. Nog vier duels, vijf punten voorsprong. De druk zal met de «eek worden opgevoerd, nu Soest op de drempel van de eerste klasse lat. Zenuwachtig waren de blauwwitten zondag al, notabene in de thuiswedstrijd tegen Greenstars dat aan de andere kant van de ranglijst is terug te vinden. 'Greenstars zou nog één keer willen vlammen en dat hadden onze jongens gehoord. Zoiets speelt mee en daarom begonnen we nerveus. In het begin was Ide wedstrijd een echte derby," vond Vi- ;e die voordat hij naar Soest kwam, Jreenstars twee plannen hoger tilde. ig was hij niet te spreken over zijn .„..p. club. "Als je zo voetbalt, krijg je geen enkele scheidsrechter mee, zulk ïakken en schoppen." En daarmee had Visee meteen gereageerd op het stempel iie scheidsrechter S.J. Wessel op de vedstrijd drukte. [Buitenspel JNadat Paul van der Grift in blessuretijd Jeen solo had afgerond met een doeltref- schot (1-0) mocht Maurice ■d'Aquino vanuit duidelijk zichtbare bui- lenspelpositie de bal om doelman Ro- pald Cosijnze krullen. Het was onbegrij pelijk dat Wessel het vlagsignaal van de (grensrechter negeerde. Dat was in de |51e minuut. Vier minuten later maakte jjan Grapendaal er op fraaie wijze 3- 10 van. Zodat Soest gas kon terugnemen ■en de wedstrijd uitspelen zonder zich ■overmatig in te spannen en blessures en parten te vermijden. ■Cadeautje ■Wessel zou de blauwhemden nog een ■keer te hulp schieten. Nadat Remco ■Hoogma de. achterstand had verkleind 1(3-1) zette een kwartier voor tijd Ray- Imond de Ruyter in het strafschopgebied Grapendaal van de bal. De sliding was volkomen veroorloofd en correct uitge- Ivoerd, maar Wessel wees naar de stip André Hufman wint het kopduel van een Baarnaar én ploegmakker Martijn Sta lenhoef. Links op de achtergrond Jeroen Dorresteijn die later met twee gele kaarten naar de kleedkamer moest. Foto: A/do Allessie (Wolfsen pakte het cadeautje uit) en trok voor de tweede maal de gele kaart tevoorschijn voor De Ruyter die meteen moest vertrekken. In de eerste helft was John van Loon binnen een minuut twee keer bestraft, zodat Greenstars in de slotfase nog maar negen man binnen de lijnen had. Visee vond de strafschop inderdaad overdreven, maar had vanaf zijn bank niet kunnen zien of d'Aquino al dan niet buitenspel stond. Aan de andere kant had Wessel ook Soest benadeeld. Jeroen Dorrestein werd in de achttiende en de veertigste minuut beboet. Bij zijn eerste sliding kon de vergissing van Wessel nog enigszins worden uitgelegd met een ver meend gestrekt been, maar bij de twee de keer beoordeelde Wessel voor de zoveelste keer een situatie verkeerd. Dorrestein, die in zeventien competitie duels en een handvol bekerwedstrijden nog maar een halve kaart had opgelo pen, kwam daardoor ineens op 2,5 te staan. Dat betekent dat hij nog niet op 2 en 3 april zomercollectie! i bezoeker op IS kadootje op)! I tentrum Overhees) !2 6l Hoera Hoera - n de na-competitie van de zevende lasse blijft de spanning tot het laat- le moment te snijden. SEC bleef aterdag in de thuiswedstrijd tegen ISM'75 op 1-1 steken, zodat ko tende zaterdag pas de beslissing alt. >SM'75 had een week eerder al 0-0 espeeld tegen Nederhorst, de ploeg laar SEC over drie dagen op bezoek g^oet (14.30 uur). In de reguliere competitie verloor SEC "[weemaal van OSM'75. Maar in de yedstrijd van zaterdag zorgde Edwin de Jong met een boogbal over de keeper voor de voorsprong. Dat was na een kwartier voetballen. Twee minuten later was het alweer 1-1, omdat OSM'75 een strafschop kreeg. Vanaf dat moment was de rust weg bij de Soesters die weer de betere kansen kregen. Trainer Paul Muller moest zaterdag im proviseren omdat Johnny Huiden, Gui- do Versteeg (beiden vakantie), Moham med Touhami (geschorst) en Danny van der Heijden (had vrijdag een ongeluk gehad) niet konden meedoen. Met on der anderen Stojan Saric en enkele A- junioren vulde Muller zijn elftal aan. In Nederhorst den Berg zijn Touhami en Versteeg in ieder geval weer beschik baar. Edwin de Jong balt zijn vuist, nadat hij 1-0 heeft gemaakt. Razzo van Dam gaat zijn ploeggenoot uitgebreid feliciteren. FotoAldo Allessie Aan Nederhorst bewaart SEC dit sei zoen goede herinneringen. In Soest werd deze tegenstander met 2-0 ge klopt, uit won SEC met 1-3. Willen de groenwitten eindelijk eens de kelder van het zaterdagvoetbal verlaten, dan is het zaak dat deze statistieken niet leiden tot onderschatting of hoogmoed. WOENSDAG 1 APRIL 1998 PAGINA 19 SOESTER COURANT wordt geschorst, maar bij iedere volgen de kaart moet hij wel op een straf reke nen. Uiteraard moest hij er zondag na zijn tweede kaart wel af. Belangen Omdat Wessel, die voor rust ook nog de Baarnaar Joop Koppen opschreef, zo kwistig met kaarten strooide, hield Soest zich na de derde treffer bewust in. En daarom kregen de ruim vijfhonderd toeschouwers op de Bosstraat-Oost een saaie voorstelling te zien. "Er komen nog meer wedstrijden," wees Visee min of meer verontschuldigend op de belan gen van zijn elftal. Iedereen is fit, maar het spel van Soest was zondag niet overtuigend. Tegen Veenendaal (uit) speelde Soest de eer ste helft ook al slecht, al werd toen na een 1-0-ruststand met 1-3 gewonnen. Nu klopte Soest Greenstars met 4-1. In tien thuiswedstrijden scoorde de lijst aanvoerder reeds 36 maal. In achttien partijen verzamelde Soest al 43 punten, maar nog steeds is het kampioenschap niet veilig gesteld. Vier jaar geleden leed Soest zes nederlagen, maar werd het toch kampioen. Als het verschil tussen Soest en Xanthos vijf punten blijft, kun nen Visee en co. pas in de voorlaatste wedstrijd de titel grijpen. Bij Soest ho pen ze op dat scenario, omdat het uit gerekend dan zijn enige resterende thuiswedstrijd speelt (18 april). Lastige bezoekjes Voordat het zover is, wacht Soest twee lastige bezoekjes. Zeist (5 april) is de laatste weken in vorm en CDW (maan dag 13 april, Tweede Paasdag) heeft nog een appeltje te schillen met Soest na de onordelijkheden in het veld op 2 no vember. Soest won toen met 5-1 van de koploper, maar een incident tussen Wim van Oudbroekhuizen en André Hufman overschaduwde die zege. Hufman kreeg toen geen kaart, maar zou later alsnog een schorsing van vier duels opgelegd krijgen. De Amersfoorter is met veer tien doelpunten topscorer bij Soest, maar alsof hij al met zijn gedachten bij CDW was, speelde hij zondag wellicht zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen. Na 59 minuten verloste Visee hem uit zijn lijden en kwam Michel Vlaswinkel in het veld. De spits liet zich een kwar tier later alweer vervangen door Martijn de Jonge. 'Mies-Lies' Vlaswinkel is weer geblesseerd. De andere spelers zijn, al dus Visee, allemaal fit. met de wetten der logica en Gala/Sneek en Lycurgus 'oprolt' en Zwolle en Vo- vem'90 blijven verliezen met 3-0 of 3- 1, kunnen de Soesters via een beslis singswedstrijd tegen Zwolle uitmaker. wie er als tiende eindigt. Wint Stam/ SoVoCo dat 'eventuele' duel, dan moet het p/d-wedstrijden spelen én winnen. Als er maar een schakeltje hapert, dan is de ploeg onverbiddelijk gedegradeerd. De achterdeur naar de eerste divisie, via promotie van dames 2, staat ook al niet meer zo wijd open. Het tweede team van de Soester vereniging verloor in De Bunt met 1-3 van Vrevok. Het heeft nu drie verliespunten meer dan koploper Vollkei en zag Tonegido, bij wie het nog op bezoek moet, langszij komen. Stam/SoVoCo was zaterdag verre van compleet. Kyra Enderink is nog herstel lende van de knieblessure die ze eind vorig jaar opliep. Karin van de Maat (geblesseerd) en Jeanne van Vliet (griep) ontbraken eveneens, waardoor de opstelling moest worden aangepast. Tegen Vovem'90 pakte dat goed uit. Dat de volleybalsters zich niet zonder slag of stoot gewonnen willen geven, bleek vooral in de eerste twee sets. Die Spelverdeelster Angela van Silfhout kruipt in de rol van keepster. Judith Meerding (links) en Michelle van Rooy (achtergrond) moedigen haar aan. Foto: Aldo Allessie gingen uiteindelijk met 16-14 naar Stam/SoVoCo. Daarna was het verschil iets ruimer (15-8). Heren Dat de heren van Stam/SoVoCo in Maartensdijk met 0-3 wonnen van Surf was eigenlijk het enige positieve aan de uitwedstrijd. In De Bunt had de hekken sluiter nog een punt kunnen afsnoepen. Nu deed Stam/SoVoCo wat het moest doen om in de top te blijven mee draaien: 9-15,13-15,11-15. Goed nieuws voor Stam/SoVoCo kwam er ook uit Soesterberg en Bun schoten, omdat zowel AGAVS als Uni- cornus een punt verspeelden. De Soes ters delen de derde plaats nu met de Bunschoters, de achterstand op AGA VS, de nummer twee, is teruggebracht tot één punt. Elke week zijn er weer records te noteren in de competitie van de Soester Bowling Vereniging. Ries van den Akker was een van de bow lers die zichzelf overtrof. Hij scoorde een game van 197, iets wat hem nooit eerder was gelukt, en verbe terde en passant zijn serie-score: 527. Henriëtte Cristenhuis was nog niet ver der gekomen dan 127, maar gooide vo rige week een game van 156. Casper Spierenburg zette weer eens een goede serie neer (141, 203, 205) en Erwin Breuers viel op een andere manier op. De jonge bowler gooide een zogenoem de split 7-10. Na een worp stonden de uiterst linkse en rechtse pin nog over eind. In zijn tweede poging raakte hij de rechter pin licht aan de rechter kant, die daardoor naar links gleed en de 7 in zijn val meenam: spa re. 4 Het damesteam van Stam/SoVoCo leeft nog, maar elk puntverlies is fa taal. Met de reis naar koploper Gala/Sneek 2 en de ontvangst van Lycurgus (tweede) voor de boeg is daarom een wonder nodig om di recte degradatie uit de eerste divisie te vermijden. Het is de harde realiteit aan het einde van een, sportief gezien, teleurstellend seizoen voor de hoofdmacht. Zaterdag viel er eindelijk weer eens een overwin ning te vieren. Maar de 3-0-zege op Vovem'90 (voorlaatste) hield de Soester ploeg alleen in theorie op de been. Dit seizoen werden te veel kruimels ver speeld tegen de andere volleybalteams die onderin bivakkeren. De succesjes die Stam/SoVoCo zo nu en dan boekte te gen toppers als Lycurgus (een punt), Donitas (twee punten) zijn daarom ver bleekt. Alleen als Stam/SoVoCo kan spotten Dagschotels woensdag: Karbonade met doperwtjes en aardappelkroketjes donderdag: nasi met kroepoek en saté wekend: Kippotje met snijboontjes en aardappelschijfjes maandagMacaroni met sla dhsdag: Zaimtournedos met aardappelpuree en worteltjes Seeyou bij Toontje Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Vandaag 1 april kindersoft-ijs bij Toontjes IJshoek

Soester Courant | 1998 | | pagina 19