fit Constanze Visser cS$\Ws.üme t0 take teak^Sè\ 'BAM verlaat arena met opgeheven hoofd' Politiek zwijgt zeer nadrukkelijk over nieuwe woningbouwlocaties Odeon bedankt raad voor subsidie MOSSEL AVOND PEIMHAM TUINUITJES GENDA Lijsttrekkers willen snel onderzoek naar diftar Wij zijn beide paasdagen a la carte geopend! Radio Soest wil met meer reclame en nieuwe medewerkers de boer op ACTUEEL 1' ;terij Dpster e vervangen '*r TT WOENSDAG 1 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 )le (v/m) OPERATORS akking Afscheid van raad zonder theater en kattenbelasting k Bestemming Zonnegloren blijft gehandhaafd tordeVJ myour garden... WardeVj) li f 19.50 Veel schade huis door binnenbrand VVD, CDA en GPV voor 'gifspuiten' ^jj 'Politiek zal ons niet laten zakken' Eet Villa :Van Den Brink: 12 en 13 april Dure gereedschappen gestolen uit pand aan Industrieweg Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn ;n enthousiaste i week. >ereidheid om de oplei- nee kun je doorstromen erij-CAO ar tract) schriftelijk of telefonisch aat uit de sectie Financieel sectie Comptabiliteit. De en verricht door 20 perso- lliteit, bestaande uit 10 per- ;r overleg plaatsvindt. iciële administratie van de er, het uitvoeren van werk- produktrekening. 1 diverse administraties; grootboek; klaringen en toepassen af- het verrichten van werk- 00,- kbare opleiding, aangevuld bezit zijn van PDB en verge- genodigd te solliciteren; naximaal 2863,- bruto per ort wordt het functieniveau joed functionerende mede- vorden. Nadere informatie hoofd afdeling Financiën >uwen in de organisatie. Bij ld. april 1998 te zenden aan het 1003, 3740 BA Baarn. naakt deel uit van up, wereldwijd rote variëteit aan curius, als producent •nstaande plaats in. ichte benadering ege onze groei machines in-/ t de productie n efficiency en eit van de productie 2S. de machine-team (stansmes-, "ing, bedrukkings- VlAVO-opleiding, ermogen. U bent sgevoel en kunt it u flexibel en afdelingen. Verder n eigen tijd) aan- i binnen 14 dagen Personeelszaken, >t, Holland. h# ..V-' "492 Kiezers. Niet genoeg, maar ze zijn er dus wel. Als ze in 't Spant in Bussum zouden zitten, dan spreek je van een volle bak. In Soest kan dat niet, hier hebben wij niet zo'n theater. Helaas." Nog één keer klikte Rob Joustra 'zijn' microfoon aan in de raadzaal. Nog één keer nam hij het theater in de mond, waarvoor de BAM-fractie de afgelopen vier jaar een warme, maar tevens kans loze pleitbezorger was. "Eigenlijk was het van begin af aan theater," reageerde Mieke Swinkel van D66, die net als Joustra, Ank Hugen en Teeke Glastra van BAM donderdag avond afscheid nam van de gemeente raad. Glastra lag de woelige wateren van de politiek niet zo. Althans, volgens burge meester Hans de Widt die met zijn stel ling eigenlijk meer een link wilde leggen tussen het vaarverleden en de korte be stuurlijke periode van de Soester. Zo woelig had Glastra, die ooit (tevergeefs) voorstelde kattenbelasting in te voeren, zijn vierjarige loopbaan in de raad niet ervaren. "Als je iets tegen het college zei, was dat net als boter aan de galg gesmeerd," aldus Glastra die hoopt dat de nieuwe oppositie er wel in slaagt het machtige coalitie-blok partij te bieden. De 'laatste woorden' van Ank Hugen sloegen op Rob Joustra. Die had vol gens haar de moeilijke taak gehad frac tievoorzitter te worden. "Nadat de man die ons had overgehaald de BAM te steunen, ons gigantisch had laten zitten," doelde Hugen op Johan Baks die met veel vertoon de BAM had opgericht, maar in het eerste jaar na de succesvol le verkiezingen (drie zetels) zijn raads lidmaatschap beëindigde, omdat hij Na vier jaar kwam een einde aan de bestuurlijke inbreng van de BAM. Ank Hugen, Rob Joustra en Teeke Glastra v.l.n.r.mochten nog een keer hun mi crofoon aanklikken om iets te zeggen. Foto: Goos van der Wilt door de rechter was veroordeeld voor valsheid in geschrifte. Ondanks dat onplezierige begin van de BAM, heeft Joustra de raadsperiode niet onplezierig gevonden en zou hij graag raadslid zijn gebleven. "Of we ons over vier jaar weer in de politiek bewe gen, zal de tijd Ieren. Ik hoop dat de beloftes van de winnaars van de verkie zingen geen loze waren, want dan wordt de afstand tussen de burgers en het ge meentebestuur alleen maar groter. Wij zullen de arena met opgeheven hoofd verlaten, in de wetenschap dat de poli tiek wikt, maar de kiezer beschikt." Sommigen willen niet, anderen dur ven niet. In elk geval heeft geen van de lijsttrekkers die aan het College- overleg deelnemen vorige week een locatie genoemd waar eventueel nog woningbouw op wat grotere schaal gepleegd zou kunnen wor den. Alleen in Soesterberg zouden er wellicht nog mogelijkheden zijn, afhankelijk van de eventuele verandering van de ge luidscontouren van de vliegbasis, maar Soest zelf zal zich de komende jaren moeten behelpen met inbreidings- en postzegelplannetjes, zo bleek uit de voorlaatste inhoudelijke ronde van het lijsttrekkersoverleg. Meilof (GPV) vond dat er ook helemaal geen aanleiding was om over toekomsti ge uitbreidingslocaties te praten. Mann (GL-PS) was dat met hem eens. Boer koel (PvdA) formuleerde het nogal om zichtig en zei dat zijn fractie "de komen de vier jaar niet in de polder wil bou wen, wat andere partijen ook beweren." Ook volgens Blommers (WD) is er nu - zolang de Boerenstreek nog niet af is - geen aanleiding om over uitbrei dingslocaties te spreken en Krol (CDA) vond dat het punt pas aan de orde was als er een nieuw streekplan komt (na 2005). En volgens Witte (GGS) mag er in de komende raadsperiode zelfs hele maal niet over gesproken worden, wat Krol tot de verzuchting bracht "dat je in een democratie toch over alles moet kunnen praten". Roest probeerde Krol nog uit te dagen door te informeren naar zijn standpunt over de Jachthuis laan, maar Krol antwoordde dat er in zijn verkiezingsprogramma met geen woord over dat gebied wordt gerept. Zonnegloren Voor zo ver in Soest en Soesterberg wel gebouwd wordt willen sommigen frac ties extra aandacht voor jongerenhuis vesting. Anderen pleitten voor nog ge differentieerder bouwen - ook voor ouderen én ten behoeve van de door stroming. Alle deelnemers aan de on derhandelingen maakten duidelijk dat er met Soest niet te marchanderen valt over de bestemming van het Zonneglo- renterrein. Als de huidige eigenaar het dan weer kwijt wil moet Soest volgens sommigen maar weer proberen het te rug te kopen, zodat het "teruggegeven kan worden aan de natuur". Witte pleitte bij dit hoofdstuk verder nog voor verbetering van de dorpsrand bij de Ferdinand Huycklaan door de verplaatsing van bedrijven als De Groot en Grift. Ook bracht hij weer de wens naar voren om op de Eng en in het Smitsveen flats af te breken, zodat er mogelijkheden ontstaan voor kleinere, betaalbare woningen. Verder kwamen in deze discussieronde nog een aantal za ken als een "beeldkwaliteitsplan" ter ta fel, waarnaar zowat iedereen wel oren had. NATUURLIJK WONEN SOEST Rotan en Pitriet meubelen - Mandwerk Natuurlijke vloerbedekking - Woondecoraties - Exclusieve buitenmeubelen BEL NU VOOR DE GRATIS CATALOGUS:602 27 68 Burg. Grothestraat 1 a - Soest - Tel. 035 - 602 27 68 - Fax: 035 - 603 0213 Maar liefst 27.650 gulden, uitgesmeerd over drie jaar, kreeg Odeon voor de ontwikkeling van het jeugdorkest. De muziek vereniging uit Soesterberg is er het gemeentebestuur bijzonder dankbaar voor. Om blijk te geven van die gevoelens, verricht te Odeon donderdagavond op originele wijze de aftrap voor de laatste vergadering van de gemeenteraad die vanaf april 1994 de touwtjes in handen had gehad. Destijds, bij de toezegging van de subsidie uit het innovatie fonds, had Odeon al beloofd te zijner tijd te laten zien en ho ren hoe het met de ontwikkeling van het jeugdorkest is gesteld. 1 Gelet op het applaus dat na het mini-concertje in de raadzaal klonk, heeft het orkest een goede toekomst. In de gang specu leerden enkele muzikanten al over de mogelijke subsidie die Odeon als gevolg van het optreden kan binnenhalen. Maar gelet op de financiële situatie van de gemeente, moeten de Soesterbergers maar nergens op rekenen. Later op de avond trad ook Charles Gabriël eventjes op in het gemeentehuis. De tenor was ingehuurd vanwege het afscheid van acht gemeenteraadsleden. Foto: Goos van der Wilt MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. m TE KOOP, Heuvelweg 49, Soest Een kleiner huis en lekker tuinieren? Dan is dit het stekje dat u zoekt! Deze vrijstaande bungalow heeft een fraai aangelegde tuin, compleet met tuinhuisje. Het rustige, eenrichtingsverkeer straatje bevindt zich op loopafstand van de winkelstraat, het park Colenso en het Baarnsche Bos. Belangrijke kenmerken woonkamer met open haard open keuken met inbouwapparatuur 1 ruime slaapkamer met veel lichtinval 2e slaapkamer badkamer inclusief toilet bergzolder isolerende beglazing CV combiketel (1992) perceelgrootte 495 m2 bouwjaar 1951 Vraagprijs fl. 459.000,- k.k. Documentatie over deze leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Iedere vrijdagavond geopend vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla en natuurlijk ook voor zomaar een gezellige borrel. 7 dagen per week de mogelijkheid uw privé- feest in een originele Amsterdamse entourage te vieren. Diverse arrangementen beschikbaar. 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest ELKE WEEK IETS TE BELEVEN BIJ 'T VAARDERHOOGT ZATERDAG 4 APRIL - --GRONDDAG- - - Het gras bij de buren groener, de tuin bij de buren mooier Niks ervan Dit jaar draaien we de rollen om. Neem van 4 plekken uit uw tuin een beetje grond (20 cm diep) meng dat en kom er zaterdag mee naar 't Vaarderhoogt. Onze specialisten testen uw grond en geven u een advies, waar u de rest van het jaar veel plezier aan zult beleven. Niet geheel toevallig zijn er ook veel aanbiedingen in grond en bemesting. Dorresteinweg 72b Soest, Tel. 035 - 6012883 Bij een brand in een woning aan de Van Lenneplaan is zondagmiddag veel scha de ontstaan. Tijdens het uitbreken van de brand waren de bewoners niet thuis. De kat en de kanarie kwamen om. De brandweer trof de vuurhaard aan bij de afzuigkap in de keuken., SCHOONHEIDSSALON v. Weedestraat 211A 077^ (achter de Guco) EJ Soest Tel: 60 10 717 In de komende raadsperiode moet Soest overgaan tot een gedifferen tieerd afvaltarief, vinden alle lijst trekkers. Daarbij kan Baarn - dat het tarief berekent naar aantal en omvang van de vuilcontainers - als voorbeeld dienen, al is ook dat nog niet ideaal. Wim Roest (D66) brak vorige week bij de onderhandelingen over het nieuwe College-programma een lans voor een nieuw milieubeleidsplan. Hij vond het Baarnse diftar-model de moeite van een onderzoek waard en kreeg daarvoor de steun van Wiebe Meilof (GPV/RPF/ SGP). Nel Koster (GL-PS) voelde meer voor differentiatie naar gewicht, Kees Boerkoel (PvdA) sloot zich bij Roest aan, evenals Neks Blommers (WD). Bart Krol (CDA) hoefde niet persé ach ter Baarn aan te "marcheren" en Harry Witte (GGS) zag het liefst dat er onder scheid werd gemaakt tussen een- of meerpersoons huishoudens. Algemeen betuigden de lijsttrekkers hun waardering voor de rol van Spullenhulp in het milieubeleid, al vond Blommers een "kritische toetsing" ook op zijn plaats. Over de (mogelijke) verplaatsing van de vliegbasis Soesterberg lagen de meningen nogal verdeeld. Sommigen omarmden het idee van uitplaatsing, anderen vonden een benadering dat de vliegbasis blijft een realistischer uit gangspunt. Positief stond men tegenover een onderzoek naar de eventuele in krimping van de geluidslijnen, waardoor er meer gebouwd zou kunnen worden. Aspirientje Ook over de onkruidbestrijding liepen de meningen uiteen. Meilof wilde een onderzoek naar "veilige gifsoorten", ter wijl Koster zich tegen iedere vorm van gifspuiten keerde en juist pleitte voor borstelen, stomen of handmatig verwij deren. Boerkoel wilde meer borstelen, maar Blommers sloot het gebruik van chemische middelen niet uit, wat haar van Witte het verwijt opleverde dat ze daarmee verder ging dan haar eigen ver kiezingsprogramma. "Ach, meneer Wit te," repliceerde de WD-aanvoerster, "een aspirientje is óók giftig..." Ook Krol had in principe geen problemen met "snel afbreekbare spuitmiddelen". BAR, GRILL RESTAURANT STEENHQFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Je kunt beter op tijd met ophef en ver tier zelf uit de gemeenteraad vertrek ken, dan zo triest uit de boot vallen als de zeven raadsleden, van wie vorige week donderdagavond afscheid werd genomen. Alleen de achtste kandidaat, schouw- heer en hoofdingelanden Arie van den Breemer, verliet om persoonlijke rede nen na 17 jaar met opgeheven hoofd de politieke arena. Goed voor een lintje dus. Bart Krol zei terecht: "Arie hield niet van politieke spelletjes. Bij Arie is het echt." De stoïcijnse G.A.W.G.A. Plomp is ge piepeld door zijn achterban. Net als de geboren en getogen commissaris/wet houder Ries van Logtenstein, die 28 jaar in de Raad heeft gezeten. Zijn ka tholieke voorvaderen hielden het nog langer uit in het gemeentebestuur. Den Haag heeft het zo geregeld: als je maar lang genoeg blijft zitten, krijg je vanzelf een lintje. Besselien Gerritse - zij wordt de strenge moeder van het CDA genoemd en wondt nu tweede fractie-assistente - redde het nog net. Mieke Swinkels kwam niet in aanmer king voor het lidmaatschap van de Orde van Oranje-Nassau. Jammer, want Wim Roest zei: "Mieke is een rasbestuurder. Toen zij wethouder was, gebeurde er echt wat op milieubeleid." Dat was in de periode 1990-1994 door Jan Menne nog steeds aangeduid als "de Praagse lente". Mieke komt ook het beste te voorschijn uit het vraag- en antwoordspel in de Soester Courant van de vorige week. Dat D66 maar één zetel behaalde bij de gemeenteraadsverkiezingen hebben de democraten aan zichzelf te wijten. Als deze partij de uitgestoken hand van GroenLinks/Progressief Soest had vast gegrepen om gezamenlijk een lijstver- binding aan te gaan, had D66 de twee zetels kunnen behouden. Jan Nuijten heeft dat voor me uitgerekend. De laatste raadsvergadering van 26 maart verliep obligaat en toch gezellig: drie onderscheidingen, talrijke bloe men, cadeaus, vriendelijke woorden, veel applaus, een receptie, hapjes en drankjes. Hoogtepunt van de bijeen komst was het optreden van de Soester maestro-zanger Charles Gabriël. Ik hoop dat binnenkort de politieke strijd weer lekker losbarst. j.y. Sinds 1 maart zendt Radio Soest met grote regelmaat reclamespotjes uit van de plaatselijke middenstand. De blokken zijn gegroepeerd op de hele uren, aan weerskanten van het nieuws, om negen en tien uur 's morgens en om een, twee, drie en vier uur 's middags. Voor Radio Soest zijn de reclamespot jes een nieuwe, zij het nog bescheiden inkomstenbron. Doordat de spotjes in eigen beheer worden gemaakt blijven de kosten beperkt, dus de inkomsten zo hoog mogelijk. Radio Soest brengt de adverteerders 3000 gulden per jaar (1500 per halfjaar) in rekening voor een 30 seconden-spotje dat in principe een maal per dag wordt uitgezonden. Ter "introductie" is dat voorlopig twee maal per dag. Inmiddels hebben al negen lokale on dernemers een advertentiecontractje met Radio Soest afgesloten. De omroep werkt uiteraard aan uitbreiding van dat aantal, maar stuit tegelijk op beperkte "menskracht". De meeste reclamebood schappen worden nu, tussen de bedrij ven door, vervaardigd door programma makers en technici die ook anderszins al druk voor de omroep in de weer zijn. De adverteerders kunnen voordat hun spotje de lucht ingaat in de studio ko men luisteren. Volgens de bestuursleden Thari Schrö- der en Gerda Alders is de respons van de adverteerders tot nu heel bemoedi gend. "Het heeft ons zelfs een beetje overdonderd, maar natuurlijk is het niet zo dat het geld nu met bakken binnen- J Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Paasbrunch met J paaseieren zoeken. 39,50 p.p. vanaf 11.30 uur. Bij een inbraak in een bedrijfsgebouw aan de Industrieweg is voor tienduizend guldens buit gemaakt. De daders namen elektrische gereedschappen mee. Ze zijn vermoedelijk in het weekeinde bij het bedrijf binnengedrongen. Een 48-jarige Soester kwam maandag aangifte doen bij de politie. stroomt. De contracten lopen tot 1 sep tember, als het winterprogramma be gint. Daarna moeten we opnieuw adver teerders werven. Voor de meeste adver teerders is de radio overigens een totaal nieuw reclamemedium. Ze moeten er ook nog even aan wennen." De reclameblokken worden voorlopig alleen uitgezonden rondom de live-pro gramma's van Radio Soest. De monta ge is dan makkelijker. Hoe meer live programma's Radio Soest uitzendt, hoe meer mogelijkheden er zijn voor recla me, is de slotsom. Versterking De lokale omroep streeft mede daarom naar een programmering met meer live uitzendingen, waarvoor versterking met nieuwe medewerkers (presentatoren, verslaggevers, technici en redacteuren in de studio) onmisbaar is. Er is bijvoor beeld dringend behoefte aan presenta toren voor een live-sportprogramma op zaterdag, dat Radio Soest op dit mo ment mist, maar ook voor de "huis-, tuin- en keukenprogramma's" overdag en de "doelgroepen-programma's" aan het eind van de uitzenddag, tussen 17.00 en 19.00 uur. Het betekent in elk geval dat Radio Soest meer de boer op wil in Soest en nadrukkelijk aanwezig wil zijn met "bij voorbeeld een live-verslag op donder dagochtend van de markt, van openin gen en andere evenementen," zoals Tha ri Schröder het omschrijft. Daarvoor is versterking van de groep medewerkers absoluut onontbeerlijk. "We zoeken vooral mensen die er op uit willen in Soest." En leeftijd maakt mets uit, voegt ze daaraan toe, "want ook vutters zijn hartelijk welkom." (Wie belangstelling heeft: graag een telefoontje naar Gerda Alders, 6018253, liefst na 15.30 uur). Techniek geen probleem Radio Soest wil dus méér en is, na een aantal woelige maanden, met nieuw élan aan de slag gegaan. Ook voor JWG-ers en banenpoolers is er plaats; zij kunnen zorgen voor een stukje con tinuïteit, waardoor de omroep wat min der afhankelijk wordt van de soms sterk wisselende beschikbaarheid van de vrij- Thari Schröder (l.) en Gerda Alders zoeken versterking voor de lokale om roep. willigers. De techniek is intussen ook geen probleem meer, omdat er onlangs nog voor zo'n 10.000 gulden aan com pleet nieuwe apparatuur is aangeschaft. Een grote verbetering is bijvoorbeeld dat de verouderde en loodzware Nagra- recorders nu vervangen zijn door het moderne minidisc-systeem, "het neusje van de zalm", volgens Thari. Met reclame-inkomsten alléén is het voortbestaan van Radio Soest nog niet verzekerd. "Dat is voorlopig nog een te wankele basis," zegt Gerda Alders. Van daar dat het bestuur nog altijd niet de hoop heeft opgegeven dat de gemeen telijke overheid alsnog de helpende hand uitsteekt. Thari: "Voor een lokale omroepbijdrage (twee gulden per huis houden) üjkt de politiek op dit moment niet te voelen, maar we denken dat de gemeenteraad er intussen wel van door drongen is dat Radio Soest zijn plaats heeft in de Soester gemeenschap. We geloven dat de politiek ons daarom niet zal laten zakken..." SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3