Hulleman opfiek oitJAi'k 398.00 Leerlingen druk met bomen planten Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan De Bron zaait tuin Yves Rocher in Laat u gratis een hak zetten Soest draagt behoorlijk bij aan handtekeningen voor Amnesty ACTUEEL ïm open uber J.P. IJsselstijn 1 Werk aan de weg in Soest 60311 19* PAGINA 4 WOENSDAG 1 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 TIJDELIJK BIJ AANKOOP VAN EEN RAï-BAf EEN ORIGINAL RAV-BANT-SHIRI KAOO.* OEFINITELY RAV-8AN Vijf scholen doen mee aan Nationale Boomfeestdag L v II fauteuil ROULETTE Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service rfapsix l0Villajj ambachtelijke schoenmakerij Morgen start bouw bejaardenwoningen aan Veenbesstraat Komend weekend finale in 'De Uitdaging' Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Nekletsel vrouw door aanrijding Soester (18) krijgt dienstverlening voor mishandeling voor verkoopi nformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Service bij .Schoemaker ïkrober, omdat het broedsei al eerder begint, aldus B 'stvakantie valt wel binnen? 'g- e ijes met de pachter zijn er inmid apjes geplaatst, die buiten 4, gsperiode kunnen worde» en bovendien de schapen te. 1. De openstelling is fysjei u de eerste fase van de ven an de rioolwaterzuivering J )e route loopt daar langs een gemeentelijk natuurtrouw. t is van het IVN en de IVf). groep een begeleidende bro- wandelaars te verwachten latie over het weidcvogelbe' geschiedenis van dit stukje rok via de VW wordt ver- komen aan beide zijden ook egangsborden, waarin de ge- openstellingsperiode aan- idere voorschriften. entrale Voorlichting V Soest Vraag naar de actievoorwaarden Actieperiode: 1 april t/m 2 mei 1998 >1É#' - ¥A ET MILIEUBEHEER om vergunning ingevolge de t milieubeheer voor een nieu- n verandering in werking van )e hoofdactiviteit van de in- BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 De directe omgeving van de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat is opgesierd met twaalf prunussen, twee lindes en acacia's, een es doorn, een beukenhaag, een els, een notenboom, een tamme kastan je én een levensboom (Thuja). Kinderen van de groepen zeven en acht van de basisschool hielpen woensdag de bomen te planten. Dat had alles te ma ken met de Nationale Boomfeestdag. Het gemeentelijk milieu educatief cen trum De Kwekerij aan de Molenstraat had voor deze jaarlijkse dag een speciaal programma ontwikkeld, waarvoor de basisscholen zich konden inschrijven. 'llWiiliimiliPlit Vijf scholen reageerden, waarvan de Van der Hucht Valeriaan werd uitgeko zen voor het serieuze plantwerk. Voor af vertelden Johan Simon en Dick Neu tenboom van De Kwekerij de scholieren iets over onder meer de betekenis van de Nationale Boomfeestdag. Op de overige scholen die hadden inge schreven, werd dezelfde dag ook een levensboom afgeleverd. Dit 'familielid' van de conifeer, die ongeveer zo hoog en breed is als een deur, kon door de leerlingen en het schoolteam worden geplant. De twee hoogste groepen van de Lud- gerusschool, De Bron, De Wegwijzer en de Van der Huchtschool (Libel) kwa- De levensboom staat. Leerlingen van de Van der Huchtschool waren vorige week druk met het planten van bomen. Foto: Goos van der Wilt men in de afgelopen week op bezoek in de educatieve tuin van De Kwekerij. Daar voerden de kinderen verschillende opdrachten uit, zoals het meten van de dikte en de hoogte van een boom. Ze onderzochten de schors, keken of er diertjes in leven en schreven een gedicht over de boom. "De bedoeling was dat ze verkennend bezig waren en op een an dere manier tegen bomen gaan aankij ken. Het was leuk om te zien hoe ze daar mee bezig waren," aldus Simon. t verbonden ter bescherming j •etrekking hebbende stukken 30 uur -UKE BEDENKINGEN te- uur (Postbus 2000, 3760 CA 'n zijn persoonlijke gegevens net de bedenking bij het ge- BEDENKINGEN inbrengen gedachtewisseling, waarbij de aken. ager en de adviseurs, slechts ringen heeft ingebracht, tenzij ijdig) bedenkingen in te die- 5093593 i 24 maart 1998 hebben be- ingevolge de Wet milieube- erleende vergunning. Bij de t. De hoofdactiviteit van de t-. Het is alweer bijna een jaar geleden dat Yves Rocher een tuin beschikbaar stelde aan De Bron. Leerlingen van de basisschool zouden die op milieuvriendelijke wijze gaan bewerken. In juni I vorig jaar werden daarom alvast twee peren-, twee appel- en twee pruimenbomen geplant, maar daarna kwam het milieu- project nog niet echt van de grond. Maar eergisteren waren de scholieren weer te vinden in de tuin die is te vinden op het terrein van de cosmetica-fabrikant aan de Koningsweg. De tuin belooft binnenkort een fraaie aanblik te bieden, want de kinderen van De Bron waren anderhalfuur in de weer om de grond in te zaaien. Foto: Aldo Allessie ter inzage van 1 april 10 uur werp-beschikking; ;even van de icht; t in staat engen. chtspraak van de Raad van i van een VOORLOPIGE termijn worden gericht aan i State. tenzij voor die datum een beschikking wordt dan niet 093593 egangsregels en tekst >enstelling d.d. 01-07-1998. legrond verklaren en met en bezwaar aanvragen bij vergunning verlenen met t. 19 WRO en 50 lid 5 :houd dat door de raad met het sluiten van een •t_m.Lv. 1 april 1998 ning verlenen tot het »articulier kinderdag ergunning verlening door r vlooienmarkt in de eede Paasdag. lenen. ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Complete verzorging van: Koude en warme buffetten Uw eigen ideeën worden verwerkt In smaakvolle gerechten-. Salades/borrelhapjes Zakenlunches Broodjes/stokbroodjes enz. Warme maaltijden Themapmys Hollandse stamppotten Voor bedrijven en particulieren High Tea's Laandwarsstraat 15,3743 BS Baarn 035 - 541 40 13 50% korting op een paar nieuwe hakken, tegen inlevering van deze bon Ook voor sleutels, naamplaten en schaatsen slijpen Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn 23a, SOEST telefoon: 035 - 60 18 193 Op de hoek van de Veenbesstraat en de Dalweg wordt morgen begon nen met de bouw van twaalf eenhe den voor demente bejaarden en zes sociale bejaardenwoningen. De twaalf eenheden vormen een depen dance van Verpleeghuis Daelhoven dat is gevestigd aan het Dalplein. De werk zaamheden worden uitgevoerd door Bouwbedrijf Hoffmann uit Amersfoort in opdracht van de woningbouwvereni ging SCW. Op de bouwplaats stond vroeger een kleuterschool. Om de bouw mogelijk te maken moet een aantal bomen worden gekapt. De vergunning hiervoor is reeds verleend en verwerkt in de bouwver gunning. De mensenrechtenactie van Am nesty International, waarmee het magische getal van 1 miljoen hand tekeningen moet worden gehaald, loopt ook in Soest redelijk ge smeerd. Er zijn al veel kaarten ver spreid en het is nu vooral van belang dat die ook - ondertekend - "terug komen". Op allerlei plekken kan men tekenen; de kaarten zijn bijvoorbeeld verkrijgbaar bij boekwinkels, platenzaken, postkan toren, bibliotheken, VW's etc. Lande lijk was vorige week de 300.000-grens al gehaald. Ook in Soest zijn al veel handtekenin gen verzameld, maar een flink deel is nog onderweg. Bij onderstaande instan ties leverde de actie interessante aantal len op: politiebureau (36), Vluchtelin genwerk (40), Wereldwinkel (25), Der- de-Wereldgroep (10), CDJA (20), soos De Lekbak (80), Montessorischool (10), div. vrouwenorganisaties (200), abonne- M mentschrijvers (160), schrijfgroep (10), de Soester Kring (60) en omgeving Aagje Dekenlaan (70). Er staan verder nog displays met kaar ten op het gemeentehuis en bij Kontakt der Kontinenten. Scoutinggroep Don Bosco zou ook handtekeningen verza melen en ook van de kerken verwacht Amnesty-Soest nog flinke aantallen. Daarnaast zouden de leden van de werkgroep Soest nog gaan proberen jon geren op het Griftland College te laten tekenen. Uitdaging De nationale actie wordt in het komen de weekeinde afgerond. De jubilerende AVRO (75 jaar) verzorgt zowel vrijdag als zaterdag en zondag op Nederland 1 diverse uitzendingen over de actie en "De Uitdaging", die Angela Groothui zen met het inzamelen van 1 miljoen handtekeningen op zich genomen heeft. De finale vindt zondagavond plaats met een feestelijk programma. De Amnesty-werkgroep gaat overigens ook na de Uitdaging door met het ver zamelen van handtekeningen. De actie is pas helemaal geslaagd als het resultaat wordt aangeboden aan de secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties en de wereldleiders tijdens de herdenking (in december) van de 50e verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Bij een ongeval op de Steenhoffstraat heeft een 45-jarige vrouw uit Soest nek letsel opgelopen. Ze remde donderdag middag om kwart over een te laat, toen de auto voor haar stopte. De vrouw botste met haar auto (en aanhangwa gen) tegen het voertuig van een Baar- naar aan en klaagde later over pijn in haar nek. Ze werd naar ziekenhuis Gooi-Noord gebracht. Een achttienjarige man uit Soest is donderdag door de Utrechtse poli tierechter tot honderdveertig uur dienstverlening en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. De Soester stond te recht wegens mishandeling. In december sloeg de verdachte samen met een vriend op station Soestdijk een andere jongen in elkaar, op wiens vrien din zij jaloers waren. Op de zitting ver klaarde de Soester dat hij zich nauwe lijks met de vechtpartij had bemoeid. Maar volgens getuigen had hij het slachtoffer, dat onder meer een gebro ken neus opliep, behoorlijk getrapt. Twee weken later was de Soester weer bij een geweldsmisdrijf betrokken. Hij was met een aantal vrienden erg lastig in een snackbar in Soest. Toen een per soneelslid hem verzocht te vertrekken, wierp de verdachte een barkruk naar haar hoofd. Naar zijn eigen zeggen, gooide hij expres mis. Officier van justitie mr. G. Hofstee was daar niet erg van overtuigd. Hij vond het bijzonder kwalijk dat mensen die 'keurig hun werk' doen op zo'n manier bedreigd worden. Hofstee vond het in cident op station Soestdijk helemaal onbegrijpelijk. "Zonder enige aanlei ding, tuigen jullie iemand af", zei hij te gen de verdachte. Hofstee eiste zes maanden celstraf waar van twee voorwaardelijk en maakte geen bezwaar tegen een alternatieve straf. Rechter mr. A. Herstel strafte de Soester iets lichter vanwege zijn jeugdi ge leeftijd en omdat hij nog niet eerder voor een soortgelijk feit was veroor deeld. Vraagprijs opp. is 270 m2. 395.000,- kosten koper Vraagprijs Nieuweweg SOEST Gezellig gelegen, helft van dubb. woonh. (bouwjaar ca. 1935) met grote gar. (ca. 80 m2) en mooi uit zicht op park. Indeling: hal, toil., keld., ruime woonk. m. erker, keu ken m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Vaste trap naar zolder m. mo- gelijkh. voor 4e sl.k. Deze woning is v.v. lok. gasverw. en verkeert in red. st. van onderh. De tot. grond- Koninginnelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 m3 grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. 359.000,- kosten koper Vraagprijs Ereprijsstraat 26 SOEST 319.000,- M00j ge|egen njime drive-in kosten koper 9Kchikt vcor kantoor of iet garage. Zeer an huis. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 tahnut: KTTP://WWWJ9IHJfl. Afhankelijk van de weersomstandighe den vinden de volgende werkzaamhe den plaats. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Op het Weteringpad wordt tussen de Koningsweg en de Energieweg de riole ring vervangen. Tijdens de werkzaamhe den is geen doorgaand verkeer mogelijk. De werkzaamheden zijn gepland tot eind april. Op de Industrieweg tussen de Kost- verlorenweg en het Weteringpad wordt de riolering vervangen. Doorgaand ver keer is niet mogelijk. De werkzaamhe den zijn gepland tot half mei. Op de Kerkstraat wordt tussen de Olijkeweg en de Neerweg de rijbaan op nieuw bestraat. Op dit weggedeelte is geen doorgaand verkeer mogelijk. Vol tooiing van de werkzaamheden is ge pland half april. Ook de aansluiting Kerkstraat/Neerweg wordt herstraat. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. Het einde van deze werkzaamheden is ge pland in de eerste week van april. Aansluitend wordt de aansluiting Kerk straat/Peter van den Breemerweg her straat. Doorgaand verkeer is niet moge lijk. Het einde van deze werkzaamhe den is gepland in de tweede week van april. Op de Nieuwstraat, tussen de Schrik- slaan en de Vinkenweg, wordt een aan tal maatregelen in het kader van de verkeersveiligheid uitgevoerd. Door gaand verkeer is niet mogelijk tot en met 8 april. Het einde van de werk zaamheden is gepland eind april. De bus wordt omgeleid. Op de bushaltes die tijdelijk vervallen, komen verwijzin gen te staan. Op de Nieuwstraat, tussen de Konin ginnelaan en de Hartweg, wordt een as- faltlaag aangebracht op 2 en 3 april. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. De aanliggende woningen zijn per auto tij delijk niet bereikbaar. De bewoners worden hierover nog nader schriftelijk geïnformeerd. Bus-overstapstation Soestdijk Noord wordt tijdelijk ver plaatst naar de Hellingweg/Beetzlaan. Op de bushaltes die tijdelijk vervallen, komen verwijzingen te staan. Op de Christinalaan worden de voet paden opnieuw bestraat. Daarna wordt, begin april, ook de rijbaan opnieuw be straat. Tijdens het werk aan de rijbaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Voltooiing van het werk is gepland eind april. Op de Plasweg tussen de Schouten kampweg en de Willibrordusstraat zal de rijbaan worden herstraat. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. Het einde van de werkzaamheden is gepland in de eer ste week van april. De bus wordt omge leid. Op de bushaltes die tijdelijk verval len, komen verwijzingen te staan. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eKRSU Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5