Scheuren in Soest >E AKI5 iopinie r 20% LEGA Harm Visser exposeert nieuwe serie 'fractals' in De Korte Duinen jilEiAd Bezorgers Soester Courant Wildschut Optiek Buren stappen naar rechter vanwege slaap- en badkamer Unicef weer bij A. Heijn en de 'Retourette' 'Perfecte samenwerking' bij parkeervoorziening AH-Smitshof COnOTlKÜE NIJHOf Voor informatie: tel. 6014152 PAGINA 7 NIJHOf ijk J5-Ó01 31 79 762 DE Soest Gevraagd jQ/\ stichting K/fl openbare bibliotheek I>e Tromslager bestaat 2 april 5 jaar! DE TROMSLAGER 035- 602 28 71 Voorlichtingsdag Evangelische Hogeschool WOENSDAG 1 APRIL 1998 ACTUEELr 'geïndem^zlekte Computergrafiek en olieverfschilderijen rENK SOESTER COURANT Supermarkt verspreidt parkeerschijven Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers larvergadering van ïriftland College: heilige school' tgSfjjl',' Intxl gtnciatiort ligheid en de Griftland Coll .qérsteuning ht onder meer tweede lijn, re ductietraining. discussie plaal in de aula vraj korting op al het steel' gereedschap BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN u BENT OOK 'N harte welkom .00 TOT 14.00 UUR Elke avond loop ik met mijn hondje langs de Middelwijkstraat. We zijn ge lukkig in Soest. Soesterduinen, de Eng, de bossen van Pijnenburg, de prachtige Eempolder. Een Kerkebuurt die de sfeer van vroeger tijden ademt. Elke avond lopen we ons rondje om die ge zellig verüchte Oude Kerktoren. Wat wil je nog meer als mens en hond? Pas bij het oversteken van die doorgaande Mid delwijkstraat begint de ellende. Twee op de zeven auto's, vrachtwagens of moto ren rijden te hard. En niet zomaar iets je boven de vijftig. Nee, van de twintig motorvoertuigen rijden er liefst drie 70 kilometer per uur of harder, 's Avonds en 's nachts wel te verstaan. Als 'we' blijkbaar allemaal haast hebben, denken dat de weg leeg is en oom agent zijn controle-apparatuur in de doos heeft gedaan. Nu wonen ons gezin, onze hond, kat en ik al bijna tien jaar in deze buurt. Van daar dat ik deze cijfers uit eigen waar neming kan melden. Vroeger hadden we twee katten maar helaas is er eentje in de strijd van het snelverkeer gesneuveld. Dat het bij die ene poes is gebleven mag een klein wonder heten. Dan tel ik al die egels, merels en duiven niet mee die platgereden op en langs de weg liggen. Wel hebben we meerdere malen een bijna ongeluk gehad met taxi's of moto ren die soms honderd kilometer in het uur vliegen. Vermoedelijk staan deze voertuigen boven de wet, want als er eentje vijftig rijdt valt het gewoon op. Het gaat er natuurlijk niet om dat ik ie der zijn pretje niet gun. Hardrijden voor ziet kennelijk voor sommigen in een be hoefte, schijnt "een kick" te geven. Het is het lawaai, de stank, maar vooral de onveiligheid, de stress die hierdoor wordt veroorzaakt bij anderen. Geduld en prettige omgangsvormen lijken schaars te worden. Iedereen die van dichtbij de verwoesten de gevolgen heeft meegemaakt van een verkeersongeluk kijkt wel uit om te hard te rijden. De 24-uurs economie eist haar tol: vrachtwagens daveren, soms met verdachte lading, om twee uur 's nachts dwars door een woonwijk. Want dat wordt wel vergeten. "Ach, de Middel- wijkstraat of de Birkstraat, het zijn door gaande wegen. Daar mag je wel een stukje harder rijden." Vergeet het maar. Er wonen aan die doorgaande weg hon derden mensen die ook hun nacht- en gemoedsrust nodig hebben. Nu weiger ik dit soort gejakker als nor maal te beschouwen. Volgens mij be staat er in Ons Mooie Land nog steeds een wet die zegt vijftig is vijftig binnen de bebouwde kom. Ik hou mijn hart wel vast als ik zie hoe slecht de politie deze norm kan handhaven. Afgelopen tijd heb ik hierover gesproken met de wet houder, de politie en vele ambtenaren. Allemaal beste, brave goedwillende mensen die mij vol begrip te woord staan. Ze verzekeren mij dat het pro bleem hun aandacht heeft. Men zal een registratiebord ophangen langs £de Mid delwijkstraat waarop voorbijrazende automobilisten hun snelheid kunnen af lezen. "Daar zullen 'ze' vast van schrik ken en dan gaan ze heus wel zachter rij den. En misschien dat de politie wel tijd heeft om eens een kleine controle te houden op de Middelwijkstraat, maar 's nachts...? Dat hangt van de prioriteiten af, de politie heeft ook nog andere din gen te doen, begrijpt u?" Nee ik begrijp het niet. Mijn geduld is op. Daarom ben ik ook gaan praten met andere overheden. Hier is immers spra ke van structurele wetsovertreding. Je mag van de overheid toch wel vragen dat ze tenminste een poging doet om de wet te handhaven? En tot mijn grote verrassing vond justitie dit ook. Na vele uren telefonisch geklaag drong ik door tot de minister persoonlijk en warempel, ze was het met me eens. Haar topamb tenaren waren juist bezig met een proef project "Hardrijden in de bebouwde kom". Soest zou worden uitgekozen als "pilot". In Soest zou men maatregelen voorbereiden die een einde maken aan te hard rijden binnen de bebouwde kom. "Of ik nog tips had". Nóu, die had ik wel. Na wat overleg was de minister bereid om persoonlijk bij een werkbezoek pols hoogte te nemen. Vanavond vanaf zeven uur komt ze op twee punten in Soest een kijkje nemen met haar landelijke projectleider. Op de kruising Birkstraat/ Vondellaan zullen ze kijken hoe de nieuwste onzichtbare controle-appara tuur werkt. Voor de Oude Kerk zal men proeven nemen met het zogenaamde lik-op-stuk-beleid voor jakkeraars. Graag wil ik iedere Soester die zich er gert aan dat gescheur door Soest uitno digen om erbij te zijn. Komt in grote getalen, zodat wij laten zien dat we het zat zijn. George Knottnerus korting op alle tuinlampen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. Steun de Nationale Hersenweek: 5 t/m 11 april ikomstige afspraken idere lokatie: Soest d (035 - 601 59 68). atie die ik met u in de ehad. jndige zorg over aan nk. I. VREESWIJK, tandarts 2 zaak jga's In restaurant De Korte Duinen (Birkstraat) zijn tot half juni een aantal opmerkelijke kunstwerken te zien van de Soester Harm Visser. Voor het merendeel bevat de expo sitie nieuwe "fractals" van zijn hand, maar er zijn ook enkele olieverschil- derijen. Fractals zijn (foto's van) allerlei abstrac te figuren die Harm Visser in een onge looflijke vormen- en kleurenrijkdom aan zijn computer weet te ontlokken. Ze hebben een uitgesproken diepte- of ruimtewerking en zijn daardoor van een verbluffende, zelfs fascinerende schoon heid. De beelden - in feite hele reeksen pun ten op het computerscherm - en hun bijna [onaardse vormen en kleuren, ont staan uit wiskundige formules, waarmee voor elk punt de kleur wordt bepaald. Per afbeelding moet de computer al gauw zo'n 800.000 berekeningen maken en elk veranderd getal in de formule le vert weer een ander resultaat op. Harm Visser ziet zich daarbij als de dirigent in het samenspel van al die elementen in hetfscheppingsproces. Fractals zijn voor Harm Visser "werel den",[waar hij volgens eigen zeggen "als een jonge hond doorheen loopt, van het een naar het ander". De fractals zijn zeer gevarieerd van vorm, zonder een be paalde stijl, maar het resultaat verrast ool^ hemzelf telkens weer. "Het is van alles, het draagt m'n handtekening nog niet. Je kunt van zo'n beeld dus nog niet zeggen dat het herkenbaar een fractal van Harm Visser is..." Grote belangstelling Tijdens de eendagsexpositie in De Schoof, waarmee hij vorig jaar april de buteerde, werd hij aangenaam verrast door de grote belangstelling voor zijn fractals. De ca. 150 bezoekers waren destijds echter vooral afkomstig uit zijn vrienden- en kennissenkring. In de Kor- tepuinen komt zijn nieuwe werk ech- tejfonder de ogen van een zeer wisse lend publiek en hij is dan ook bijzonder nieuwsgierig naar de "aftrek" van de frJhtals, die ook te koop zijn voor prij- ze| van 200 tot 450 gulden. Over de expositie in het restaurant heeft hij lang geaarzeld. "Het leek me heel opwindend, maar het gaf ook een hoop werk, want ik moest zorgen dat ik vol doende in voorraad had om de verkoch te exemplaren te vervangen. Restaurant- bezoekers moet je direct kunnen leve ren, anders vergeten ze dat ze 't gekocht hebben." De productie van de fractals is op zichzelf ook een hele investering, want zowel de bewerking zelf als de foto en de lijst zijn relatief duur. Schilderijen Naast fractals - voor zo ver hij kan na gaan een tamelijk unieke en persoonlij ke vorm van "kunstbeoefening" - heeft Visser zich de afgelopen jaren ook be kwaamd in een meer traditionele kunst vorm: olieverfschilderijen, meestal land- Een van Harm Vissers 'fractals', zoals tot half juni te zien in De Korte Duinen. schappen en stillevens, waarvan in De Korte Duinen ook enkele voorbeelden te zien zijn. Het zijn uitgesproken rea listische schilderijen met thema's als land, lucht en water, waarin de weer spiegeling en beweging door wind en scheepvaart op een fascinerende manier zijn vastgelegd. Het meest opmerkelijke aan zowel de fractals als de schilderijen van Harm Visser is misschien wel dat ze tot stand gekomen zijn ondanks zijn visuele han dicap, waardoor hij gebruik moet ma ken van allerlei optische hulpmiddelen. Dat dwingt hem tot een gedetailleerde, realistische schilderwijze. voor de (elke woensdagmiddag) Alb. Cuyplaan 202, 15210 Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde ham kaas soesjes, pompernikkel, j\ 95 4 personen, Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde zalm soesjes, pompernikkel, IA 95 4 personen,Oti Lustrumaanbieding: 5f- korting op uw paassalade voor particulieren en bedrijven. De salade-en koudbuffet specialist. Steenhoffstraat 58, S De studenten van de Evangelische Hogeschool (EH) organiseren zelf bijeenkomsten om toekomstige stu denten voor te lichten. De laatste bijeenkomst, die gehouden wordt op zaterdag 18 april, krijgt een spe ciaal accent, omdat de EH er een bijzondere boekenmarkt aan vast koppelt. De school verkoopt tegen vriendenprijs theologische en reli gieuze boeken uit eigen biblio theek. Deze boeken zijn onder andere afkom stig uit schenkingen van verschillende EH-vrienden. De dubbëte-exemplaren doet de EH nu van de hand. De koppe ling met de voorlichtingsbijeenkomst biedt boekliefhebbers de kans zich te informeren over de school. De studen ten van het huidige EH-basisjaar staan garant voor een dynamische invulling van het programma. Zij schetsen een levendig beeld van hun eigen ervaringen op de EH. Met enthousiasme en over tuiging vertellen ze hoe principiële en wetenschappelijke vorming worden af gewisseld met praktische vaardigheden als bijvoorbeeld typen en tekstverwer king- De laatste voorlichtingsdag, die in de eerste plaats bedoeld is voor toekomsti ge studenten en hun ouders, is op zater dag 18 april. Het programma gaat van start om 10.00 uur en gaat door tot cir ca 12.30 uur. Voor meer informatie, tel. (033) 4604001. Scholen verenigingen of kerken kunnen de voorlichtingscommis sie van de EH ook uitnodigen om in de eigen plaats een informatieve bijeen komst te verzorgen! (Vragen naar mevr. M. van Oordt.) A Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. uil a.s. mijn praktijk beëindig een grote steun geweest ik. april over aan mijn collega Titan Next Generation is heel duurzaam en uiterst flexibel. Het is tevens vederlicht en allergievrij. Een garantie voor jarenlang dr;aagplezier ZUID PROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 /215 htig uitzicht, gelegen Jm van Soest. Op loopafstand bushalte. 29 m2, balkon, keuken, slaap- Totaal oppervlak van het ap- icekosten zijn voor een per- r de partner komt er een toe- Het appartement biedt u het met o.a. hoge mate van vei- en inbraakgevaar, een be- enst, sfeervolle recreatiezaal 3n ru'rn voldoende parkeer- m. textiel, papier enz. staat een sprekende boom, die na inworp van f 1,- actief wordt. De hele Retourette is voor kin deren, om ze milieubewust te maken, speels opgezet. De opbrengst van de boom heeft de directie van Albert He ijn voor de hele maand april aan Unicef toegezegd. Ieder kind dat de boom aan spreekt mag een tekening van de Uni cef meenemen om te kleuren. Bij de Unicef-stand in de winkel vindt men niet alleen de mooie wenskaarten, waarvoor talrijke kunstenaars en musea hun ontwerpen aan Unicef schonken, maar ook schrijf-, kantoor-, speelgoed- en puzzelartikelen. De nieuwe T-shirts voor kinderen zijn bedrukt met een ont werp van onze plaatsgenoot Dick Bru- na. Ook de mokken met Bruna's gees teskinderen zijn er te koop. Mevrouw Weitzel, tel. 6016182, kan nog voor enkele uurtjes hulp gebruiken op 9 en 10 april in de Unicef-stand in de A.H.-super. De Unicef-artikelen zijn het hele jaar door te koop in de Unicef- winkel bij mevrouw Rademaker, Lange Brinkweg 62, tel. 6010466. De opbrengst van de boom en van al de andere Unicef-artikelen gaat naar vele doelen overal ter wereld. In meer dat 160 landen werkt Unicef samen met re geringen en de bevolking aan de tot standkoming van voorzieningen voor kinderen en vrouwen, zoals basisge zondheidszorg, goede voeding, basison derwijs, veilig drinkwater en sanitair. Unicef is onpartijdig en helpt elk kind, ongeacht geloof, nationaliteit of huids kleur. Unicef geeft prioriteit aan de meest achtergestelde kinderen, zoals gehandicapte kinderen en jonge slacht offers van landmijnen en oorlogen. In noodsituaties is Unicef snel ter plek ke om hulp te bieden aan kinderen. Unicef werkt samen met zowel andere VN-organisaties als particuliere huma nitaire organisaties. In de stand kan men zich laten informe ren over lidmaatschap of donatie aan Unicef voor een zelf te bepalen bedrag per maand. i) "De samenwerking is perfect," zegt Hans Goossens, bedrijfsleider van de AH-supermarkt aan de Smits hof. De parkeervoorziening in de buurt is aan zienlijk verbeterd nu ook rondom het Thuiszorggebouw annex Retourette 60 extra parkeerplaatsen beschikbaar zijn gekomen. De supermarkt gaat in de ko mende dagen 2000 parkeerschijven on der de klanten verspreiden, zodat ze niet het risico lopen van een bekeuring bin nen de "blauwe zone". De politie heeft volgens wijkagent Fred Leive tot dusver veelvuldig een oogje dichtgeknepen als er parkeerovertredingen werden gemaakt. Met de "schijf" mag men een halfuur in de blauwe vakken staan. Vanaf week 15 zal de politie alle toegeeflijkheid laten varen. Dan wordt er echt bekeurd. Op de foto wijkagent Fred Leive en assistent bedrijfsleider Adriaan Helmus van AH. Mag de Soester R. van Gelder zijn woning aan de Ir. Menkolaan uit breiden? Die vraag legde zijn buur man D. Koning vorige week voor aan de Utrechtse bestuursrechter. Hij is het niet eens met de gemeen te die Van Gelder een bouwvergun ning verleende. Van Gelder wil zijn huis uitbreiden met een slaapkamer en badkamer. Daarom diende hij een plan in voor een uitbouw van tien meter lang, vijf meter breed en drie meter hoog achter zijn garage. Koning vreest dat zijn woongenot daar door zal worden aangetast en de waar de van zijn huis zal dalen. Zijn vrije uit zicht op het Slangenbosje zou verdwij nen en er zou meer schaduw in zijn tuin vallen. Bovendien vindt hij dat de plan nen van Van Gelder niet in de wijk pas- sen. Strijdig Volgens Koning had de gemeente de vergunning niet moeten afgeven, omdat de plannen van zijn buurman strijdig zijn met het bestemmingsplan. Maar D. de Vries, die vorige week woensdag het woord voerde namens de gemeente, be streed dat. Volgens hem blijft Van Gelder met zijn uitbreiding binnen de grenzen die in het bestemmingsplan worden gesteld en was de gemeente dus verplicht de bouwver gunning te verlenen. Als een bouwplan voldoet aan de bepalingen in een be stemmingsplan en nog een aantal voor waarden, dan mag de gemeente volgens de wet niet eens een vergunning weige ren, legde De Vries uit. De raadsvrouwe van Van Gelder was het roerend met hem eens. Zij wees er verder onder meer op dat haar cliënt al kosten heeft moeten maken voor zijn plannen en dat hij dat geld kwijt zou zijn als die onverhoopt niet door zouden kunnen doorgaan. De rechter doet uitspraak op 8 april. Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. Op donderdag 9 en vrijdag 10 april (vóór Fasen) is de nieuwe voorjaars collectie van Unicef, het kinder fonds van de VN, te zien bij de AH- supermarkt aan de Smitshof. De ar tikelen zijn er te bestellen of zover aanwezig te koop. De leiding is in handen van mevrouw A. Weitzel, die met haar hulpen de stand be mant. In de "Retourette" die gevestigd is aan de overzijde van de Smitsweg, voor glas, Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. feilige school' is het thema van de jaar- ïrgadering die het Griftland College Op donderdag 2 april houdt. Ouders, docenten, maar ook andere belangstel lenden zijn welkom op de bijeenkomst die om 20.00 uur begint in het school gebouw aan de Noorderweg. Zij kunnen luisteren naar Rob Honsd- k, directeur van de Stichting Chris, zal het hebben over emotionele vei- en de rol van de ouders. Het College laat weten welke on- het biedt op het gebied van meer mentoraat, steungroep remediale hulp, faalangste- Tot slot vindt een forum plaats, waarbij de aanwezigen aula vragen kunnen stellen. it berging en een es heeft. Binnenshuis komt :en met alle denkbare ap- irketvloeren en zacht gele n zomervriendelijke sfeer mer met fraaie open haard '1 en hal. 1 e verdieping: 3 -hte badkamer met 2e toi- kamer. Een heerlijk huis ZnB.V. Op vrijdag 3 april aanstaande zal de heer G.J. Hilhorst na een dienstverband van 49 jaar afscheid nemen van Metaal- konstruktiebedrijf Hilhorst Zn. B.V. Hoewel de heren A.W. en C.C. Hilhorst voorlopig nog werkzaam blijven op ons be drijf zijn zij teruggetreden als directeur. laag op één van de Van Goyenlaan en sowieso vervoer. kasten, balkon, keuken, bij- ruimte, toilet en hal. Totaal ma. Bijzonderheden: c.v.-gas begane grond, gedeeltelijk I (géén erfpacht) en prima icekosten: f 293,- (incl. voor- woonlaag, met lift, ile z°nligging (Z.W.) en een er, balkon, keuken, 2 slaap- e hal. Diegene die persoonlijk de betrokkenen willen feliciteren hebben hiervoor de gelegenheid op de receptie die op ons bedrijf aan de Nieuwegracht 5 wordt gehouden van 15.00 - 18.00 uur. Tevens bent u dan in de gelegenheid ons bedrijf te bezich tigen en kennis te maken met onze heer A. de Visser die begin dit jaar het bedrijf heeft overgenomen. Wij stellen uw aanwezigheid op hoge prijs en hopen u deze middag te mogen begroeten. De Directie

Soester Courant | 1998 | | pagina 7