BIEDING 20% DOAKB 20% Naar een mooi visitekaartje met kleur kan ik nog verliefd kijken' m UUR Wie verzint naam voor nieuwe zaak in kaarsen en cadeau-artikelen? 'Picture Point' bestaat tien jaar Henk Steusel is met vut! 1 HANDEL WANDEL Ieclame|cra^t NIJHOf OENSDAG 1 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 rukkerij Neo Print in Soest bestaat 25 jaar locumentatiemap aan! Wi> rs b.v. - Soest 'ntal liefhebbers! ijdelijk 895; 1 NIJHOf Politie houdt twee Soester dieven aan DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA Vanaf vandaag open aan Van Weedestraat Jubileumaanbieding: gratis ophangrail Culturen en materialen Hoe comfortabel zijn pföclear contactlenzen eigenlijk? De tijd zal het leren! proclear. Groots afscheid in Bos Duin Algemeen directeur J.W. Stalenhoef stopt bij Smurfit NIJHOf korting op alle tuintafels BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN 'UJIFIIM tenniskleding en -schoenen geeft en katoenen T-shirt cadeau, r Sport 2000, maak uw keuze en i van katoen dit seizoen! E. R R GBcenificeard V td grenen boekenkast 00 h. 40 br. en 30 cm (lieb. (Vorm aal 1395,- jtiek in puur natuur Het was zeker geen grap toen op 1 april 1973 Drukkerij Neo Print werd ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Dat hebben W.W. van der Mey en E. Davelaar in de afge lopen 25 jaar wel bewezen. In die ïeriode is de Soester drukkerij een legrip geworden. Het begon eigenlijk als bijverdienste. De zwagers W.W. van der Mey en E. Da- velaar waren op weg naar het Olym pisch stadion waar Ajax later die avond met 4-0 zou winnen van Bayern Mün- chen. In de auto op de Al hadden de twee Soesters het over een kennis die thuis een offsetpers had staan voor het drukken van clubbladen en andere pe riodieken. En dat bracht Van der Mey op een idee. De grafische kennis beheerste hij al. Bij Van Straaten Boon Verpakkingen itrabo) in Den Dolder had hij de fijne ïeepjes van het vak geleerd. Via dag en avondopleidingen had hij zich de leurenleer meester gemaakt, zijn pa- ions gehaald en was hij gediplomeerd ïotolithograaf geworden. Hij wist alles van hoog-, diep- en vlakdruk en stond Ichter verschillende persen. Van hand- :tten tot diepdrukmontage, alle facet- jen doorliep hij, als leerling en als chef. chuur en week na de wedstrijd van Ajax itond de door Davelaar op de kop ge- ikte offsetpers in de in allerijl verbouw- le schuur van Van der Mey. Het Kruis punt, het blad van de vier parochies in ioest, was een van de eerste drukwer- :en die van de pers rolden in de achter- ;uin aan de Van Lenneplaan. Visite- :aartjes, enveloppen en familiedruk- erk volgden, er moest een A3-'pers ikomen en als de papierleverancier was [geweest, konden de ondernemende [Soesters met moeite hun geïmproviseer de drukkerij betreden. Opnieuw verspij kerde Van der Mey zijn schuur, maar verhuizing naar een grotere ruimte was niet langer uitstelbaar, wilde het twee tal nog uit de voeten kunnen met de offset- en de boekdrukpers. In de kel der van Garage De Soester aan de Kost- verlorenweg kregen de twee de facilitei ten zich verder te ontplooien. Davelaar - voor de keus gesteld door zijn werkgever - had zijn reguliere baan als chef van een kantoorboekhandel in Amersfoort al opgegeven en bouwde zijn acquisitiewerk uit. Van der Mey - korting op alle tuinhoutbeitsen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting Is geldig t/m 29 april 1998. De politie heeft maandagnacht twee Soesters aangehouden, die kort daar voor een telefoon uit een auto hadden gestolen. Tijdens de diefstal waren ze door iemand gezien, die de politie bel de en een signalement doorgaf. Later zag de politie de twee dieven fietsen op de Korte Brinkweg. Bij de aanhouding kwam de autotelefoon boven water. De mannen, 24 en 19 jaar oud, werden meegenomen naar het bureau waar ze gistermorgen nog vastzaten. Wil maktn er meer fotowerk van 'illem Van Oosten fotoservice Foconex 200 ix zoom De Folonex 200ix Zoom. Een ullracompact gemakkelijk Ie gebruiken technologisch wonder. Mei alle voordelen van het Advanced Photo System, waardoor fotograferen nog eenvoudiger en resultaten zichtbaar beter worden! Fu|lnon zoomlens 30mm-60mm met actief autofocus- systeem Automatische lilmgevoelligheidsinstelling, belichting en transportsysteem Voorzien van Drop-In systeem Ingebouwde automatische flitser •Rode ogen-reductie «Keuzeuit3beeldformaten «Voorzien van zelfontspanner Van 399,- voor Hl FUJIFILM .4* Willem van Ooslen, Soeslcrberqseslroal 57, lel. (035) 6013109 die al had afgebouwd bij Strabo - kwam eveneens fulltime in dienst. "Toen draai den we van vrijdagavond door tot zater dag tien, elf uur 's ochtends en sliepen we om de beurt op een stoei," herinnert het grafisch brein van Neo Print zich. Groeien Klanten van het eerste uur waren onder meer de betaalde voetbalclub SC Amersfoort, De Geestelijk Genezer, Hertz Autoverhuur, Iglo-Ola en de toenmalige Bondsspaarbank. Vooral dankzij die laatste drie opdrachtgevers kon Neo Print groeien. Het bedrijf had inmiddels ook al 'Lem Stempelmakerij' te Amersfoort overgenomen. In kort tijdsbestek volgden de ontwikkelingen elkaar net zo snel op als de vellen in de voluit draaiende persen. En het was daarom geen overbodige luxe dat Dave laar en Van der Mey hun drukkerij voor de tweede maal verplaatsten, ditmaal naar een voormalige machinefabriek aan de Beukenlaan. Dat was driejaar na de oprichting van Neo Print. Nog steeds is de drukkerij gevestigd in dit pand dat door de jaren heen verschil lende keren werd uitgebouwd en min of meer het tweede huis is geworden van de zwagers. Van der Mey: "Eigenlijk zijn we getrouwd met het bedrijf. We zijn er meer dan dat we onze vrouwen zien. Het is dat de vrouwen hier mee werken, anders zagen we ze helemaal niet meer." Uitdaging Terwijl Davelaar als commerciële man vaak zijn vleugels uitslaat, is Van der Mey altijd in de drukkerij te vinden. Daar hoort en voelt hij zich thuis. "Het grafisch vak vergelijk ik altijd met de bouw. Je creëert iets en ziet wat je hebt gemaakt. Dat geeft voldoening. Het maakt me niet uit waar ik mee bezig ben, ik vind alles leuk. Een full-color folder is prachtig, maar naar een visite kaartje met kleuren kan ik ook verliefd kijken. En het blijft een uitdaging om het steeds perfecter te maken." En dat lukt, mede door de golven van modernisering waarop Neo Print zich steeds op tijd liet meevoeren. Van der Mey: "Eerst was alles nog bij te houden, maar nu de computer zijn intrede heeft gedaan, ontwerp ik zelf niet meer. Daar hebben we vakkundige medewerkers voor. Maar ik kijk wel of iets technisch uitvoerbaar is, praat over het materiaal wat we moeten gebruiken en ben er van W. W. van der Meij van Neo Print voelt Zich het meest thuis tussen de drukper- Se>' Foto: Goos van der Wilt begin af aan bij betrokken. Of het nu om huisstijlen, etiketten, stickers, fol ders, kettingformulieren, brochures, pe riodieken, displays, leaflets, gelegen heidsdrukwerk of stempels gaat, in prin cipe doen we alles zelf. Van het schets ontwerp tot en met de afwerking en af levering. Praat je over oplagen van twin tig- of dertigduizend, dan besteden we alleen het drukwerk uit. Gelukkig heb ben we een goede samenwerking met onze collega's in Soest. Wij doen ook werk voor hen." Ziel en zaligheid Vari der Mey en Davelaar hebben hun hart verslingerd aan de drukkerij, waar ze hun ziel en zaligheid in stoppen. Daarom zijn ze verheugd dat de zonen Frans Davelaar en Conrad van der Mey in het bedrijf werken en hopen ze dat die twee hun levenswerk straks voort zetten. De laatste jaren zijn ook kan toorboekhandel Krijnen, kantoorinstal laties Brink en Drukkerij DAK overge nomen en in de holding ondergebracht. Achttien mensen zijn in dienst, van wie zeven bij Neo Print. Maar bij de expan sie hebben Van der Mey en Davelaar voortdurend op verantwoorde wijze ge handeld. Het liefst omschrijven ze hun drukkerij als een klein dynamisch bedrijf met grote mogelijkheden. Dichtbij Van der Mey: "Als drukkerij voorzien we in een bepaalde behoefte. Voor het bedrijfsleven, maar ook voor particulie ren. Daarom blijven we aan de Beuken laan zitten. Op het bedrijventerrein Nieuwe Gracht zie ik weinig mensen met familiedrukwerk komen. En we wil len juist dichtbij de mensen blijven. De manier waarop wij met de klant om gaan, is in een groot bedrijf niet moge lijk. Daarom waken wij ervoor een log ge organisatie te worden. Liever helpen wij iemand tussendoor uit de brand of spelen we in op speciale wensen, dat hoort bij ons vak. Alles is leuk om te doen. Al blijf ik zeggen dat ik de oude persen het mooist blijf vinden. Een en kele keer drukken we bierviltjes of uit- gestanste kaartjes of enveloppen nog wel eens op de degelpers. Daar luister ik dan met plezier naar." Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 Vanaf vandaag -1 april (geen grap) - is aan de Van Weedestraat 253- 255 een nieuwe zaak gevestigd met een zeer uitgebreid assortiment aan kaarsen en cadeau-artikelen. De zaak heeft echter nog geen naam. Een buitenkansje dus voor fantasie rijke Soesters, want wie een mooie naam verzint maakt kans op een mooie prijs! De Soester Edward Gijswijt is de jonge ondernemer die met de zaak-zonder- naam zijn brood gaat verdienen. Hij heeft een schat aan ervaring opgedaan toen hij werkzaam was in de groothan del voor de bloemisterij, met speciale aandacht voor "interieur-artikelen", zo als hij het omschrijft. Kaarsen vormen daarin een belangrijk onderdeel en de nieuwe zaak is daarin dan ook gespecia liseerd. Het assortiment daarnaast is ook bijzon der gevarieerd - "van vazen tot vogel huisjes", aldus Edward Gijswijt - en wie op zoek is naar iets aardigs of decora tiefs voor "in huis" (voor zichzelf of om weg te geven) kan er naar hartelust kie zen. Zo zijn er windlichten in allerlei variaties, maar ook schalen, fotolijstjes in de vorm van Griekse zuilen, decora tieve kastjes en nog veèl meer, en alles zeer aantrekkelijk geprijsd. Hij hanteert daarbij voornamelijk "ronde" prijzen, dus afgerond op hele en halve guldens, en elke maand worden er vijf artikelen geselecteerd (in de etalage) die tegen een extra voordelig prijsje de deur uit- Kaarsen Met het assortiment wordt uiteraard ook ingespeeld op de actualiteit, zoals Pasen, Kerstmis, Vaderdag en Moederdag. De nadruk valt, als gezegd, op kaarsen, en die zijn er dan ook in een enorme varia- Precies vandaag - op 1 april - be staat "Picture Point" tien jaar. De bekende lijstenmakerij en wandde coratiewinkel aan de Van Weede straat 55 viert dat met een speciale actie tot en met 30 april. In tien jaar tijds is er op het gebied van woningdecoratie wel het nodige veran derd, constateert Janny Woltjer van Pic ture Point. In plaats van de toen tame lijk populaire aluminium lijsten geven de meeste klanten tegenwoordig de voor keur aan hout. Ook passe-partouts zijn vandaag de dag vaak van ander mate riaal dan vroeger: linnen en suède ko men steeds meer in zwang, evenals "in- lays" van hout en linnen. Voor het inlijsten van posters of andere waardevolle zaken (aquarellen, foto's, diploma's en wat niet al) beschikt Pic ture Point over een moderne vacuüm- pers, waardoor ook het meest verkreu kelde materiaal goed glad en strak ge zogen wordt! De voorkeur gaat tegen woordig - met de veranderende opvat tingen over het interieur - vooral uit naar kleuren en lichte tinten. Assortiment Niet zelden komen de klanten van Pic ture Point met een staaltje van de gor dijnen of de vloerbedekking naar de zaak, om een "bijpassende" lijst of wanddecoratie te zoeken. Ze slagen daar altijd in, omdat Picture Point over een zeer uitgebreid assortiment beschikt. Janny Woltjer en haar assistente Pauli- ne Veen - die een speciale cursus passe- partoutsnijden volgt - hebben de laatste tijd ook goed kunnen merken dat er weer veel nieuwe woningen in de Boe- renstreek werden opgeleverd, waarvan de bewoners aan "iets nieuws" toe zijn. Maar ook bedrijven kunnen bij Picture Point heel goed terecht voor relatiege schenken of wanddecoraties voor "eigen gebruik". "We zijn daarin gespeciali seerd," aldus Janny Woltjer. Ophangrail Ter gelegenheid van het tienjarig be staan heeft Picture Point een heel mooie aanbieding: wie minimaal f 250,- be steedt krijgt er gratis een complete op hangrail bij cadeau, waaraan twee lich- Pauline Veen en Janny Woltjer (r.) van Picture Point. te ot zware wanddecoraties vrijwel "on zichtbaar" kunnen worden opgehangen. De aanbieding loopt tot eind april en uiteraard zo lang de voorraad strekt. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Ieder die de Wereldwinkel bezoekt voor het kopen van een sieraad, kan rekenen op een grote verscheidenheid aan natuurlijke materialen, zoals been, zil ver, buffelhoorn, steen, glas, aardewerk, parelmoer, schelp, ebbenhout, alpaca (nikkel-zilver), vruchtenpitten, leer, enz., of van (half) edelsteen, zwarte onyx, blauwe lapislazula, witte opaal, groene malachiet, bloedkoraal, jade of turkoois dat bij de Indianen voor een hoger spiritueel bestaan staat. Daarbij zijn verschillende symbolen uit verschillende culturen te vinden. India: Godin Tolma, die zegeningen geeft in dit en het volgende leven. Mexico: Maya cultuur. De meander, het symbool voor mystiek en het raadsel achtige hiernamaals. Te zien in de tem pelstad Uxmac. Thailand: De Mong-zilversmeden ma ken ontwerpen die traditioneel zijn voor dit bergvolk. Zimbabwe: De Bushmen-motieven. Peru: De Nazca-lijnen uit de Thata, de Nazca-cultuur. Peru: Tumi als gezondheidssymbool of als mes. TXimi betekent mes, oorspron kelijk een offermes in de Chimucultuur. Het mannetje is Naylamp, de legenda rische stichter van het Chimurijk. De vleugels op zijn schouders duiden op zijn onsterfelijkheid. Het offermes vormt het onderste deel van de Thmi. Uiteraard komen er steeds nieuwe mo tieven bij. Reden te meer om af en toe eens een kijkje te nemen in de sieraden- hoek van de Wereldwinkel, dagelijks geopend van 09.30-17.00 uur; 's maan- /an 13.00-17.00 uur. Er is een nieuw type zachte contactlenzen, genaamd ProClear. Vervaardigd met lichaamseigen stoffen zodat uitdroging of oogirritaties nauwelijks voorkomen. Zelfs niet in kleine rokerige ruimtes of langdurig werkend achter een beeldscherm. Kom voor een proef passing naar: brillen - contactlenzen Smitsweg 30 - 3765 CT Soest Telefoon 035 - 601 86 26 Honderden Soesters - vrienden, kennissen, klanten - hebben vrij dagmiddag j.1. Henk Steusel zeer feestelijk uitgezwaaid tijdens een grootse receptie in restaurant Bos en Duin. Steusel is na 40 jaar in het ijzerwaren- en gereedschappenvak met vut gegaan. Met zijn bijna 6i jaar is Henk Steusel voor velen in en buiten Soest een begrip geworden. Van de 40 jaar die hij in het vak doorbracht werkte hij er meer dan 26. bij bekende gereedschappen winkels als Gielen (destijds aan de Van Weede straat) en later bij Provak Hooijer, waar hij naam maakte als adviseur op het ge bied van bouwzaken. Niet alleen archi tecten en aannemers deden graag een beroep op zijn vakkennis en deskundig heid, ook duizenden particulieren moet hij in de loop der jaren geholpen heb ben. Steusel, een geboren Hilversummer, begon zijn carrière destijds bij Van de Wetering in de omroepstad, op het ge bied van ijzerwaren en gereedschappen toen de toonaangevende zaak van het Gooi. In die tijd leerde hij zijn latere baas Ab Hooijer al kennen, niet alleen omdat ze in min of meer dezelfde branche werkten, maar ook omdat ze elkaar bij het voetballen tegenkwamen. "Ik heb altijd bewondering gehad voor Henk en Ellen Steusel tijdens het af scheidsfeest in Bos en Duin. Ab Hooijer, die in een schuurtje achter de Bosstraat begon en de zaak daarna uitbouwde tot zo'n grote onderneming. Petje af." Na hun komst naar Soest raakten Henk en zijn vrouw Ellen al heel snel volko men "ingeburgerd". Hij vond zijn favo riete vrijetijdsbesteding onder meer bij het voetbal (WZ '49, waar hij nog al tijd zo'n beetje kantinebaas is) en bij de carnavalsvereniging De Narre Knollen, waarvan hij de jaren door een van de drijvende krachten is geweest, met als hoogtepunt de "prinsenjaren" 1980 en 1981. Ook bij de carnavalsclub, waarvan hij terecht tot erelid werd benoemd, is hij nog altijd actief betrokken. Zijn vrouw is Ellen is best blij met zijn "thuiskomst" en meer dan 500 Soesters kwamen het paar vrijdag in Bos en Duin de hand schudden en in de cadeaus zet ten. Henk zal zich in de toekomst ook meer bezig gaan houden met de zaak van Ellen (gordijnen en draperieën), want hij is nu eenmaal een uiterst han dig en praktisch ingesteld mens. Verder zal hij zijn tijd nuttig gaan besteden met WZ, het carnaval en met zijn motor bootje, waarmee hij van tijd tot tijd de randmeren opvaart. Edward Gijswijt in de nieuwe zaak (zonder naam) aan de Van Weedestraat 253-255. tie van vormen, kleuren en afmetingen verkrijgbaar. De tijd dat de mensen al leen met Kerstmis een kaars opstaken ligt ver achter ons, vindt Edward Gijs wijt. Kaarsen vormen tegenwoordig een nadrukkelijk element in de huiselijke sfeer; ze brengen gezelligheid en "warm te" en ze zijn vandaag de dag in de be tere wirikels een gewild artikel. In de zaak van Edward Gijswijt nemen ze een heel bijzondere plaats in, het hele jaar door, in allerlei soorten en maten en af gestemd op het interieur van de woning. Er zijn kaarsen uit de hele wereld, in allerlei vormenden samenstellingen, bij voorbeeld met toevoeging van diverse geuren, of van heel bijzóndere designs, die alleen zichtbaar wordt als de kaars aan de binnenkant brandt. Edward Gijswijt is nog jong, maar heeft intussen heel wat van de wereld gezien, o.a. in Zuid-Amerika. Ook daar deed hij ideeën op voor de winkel die hem voor ogen stond en die in Soest aan de Van Weedestraat werkelijkheid is gewor den. Wat hem betreft is het de eerste van een hele winkelketen, waarvoor de zaak in Soest als "pilot store" kan die nen. Hij heeft in elk geval nog grote plannen. Prijsvraag Toch is het hem helaas niet gelukt zelf een passende nam voor de winkel te verzinnen. Daarom heeft hij een prijs vraag uitgeschreven, waarbij de drie bes te suggesties - die beoordeeld worden door een deskundige jury - in aanmer king komen voor een leuke prijs. De namen moeten schriftelijk vóór 15 april in de zaak aan de Van Weedestraat - waar voorheen de videotheek gevestigd was - worden ingeleverd. De uitslag wordt op 22 april bekend gemaakt. De zaak-zonder-naam is elke werkdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur, ook op de vrijdagse koopavond, en op zaterdag tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van de opening krijgen de kinderen, zo lang de voorraad strekt, een paas-aardigheidje J.W. Stalenhoef heeft gisteren zijn functie van algemeen directeur van Smurfit Mercurius Verpakkingen bv neergelegd. De Soester is vervroegd uitgetreden na jarenlang aan de lei ding te hebben gestaan van het be drijf aan de Koningsweg. N. Knegt is vanaf vandaag de opvol ger van Stalenhoef. Hij was hiervoor verantwoordelijk voor de verkoop. Knegt's functie van sales manager is overgenomen door G.J.M. Stalen hoef. De afgetreden algemeen directeur J.W. Stalenhoef heeft volgens de Raad van Commissarissen en Chief Executive Officer B. van der Weer den van Smurfit Nederland zeer veel bijgedragen aan de Smurfit-organisa- tie. "Wij zijn hem bijzonder erkente lijk. Hij kan bovendien terugblikken op een uiterst succesvolle loopbaan," aldus Van der Weerden. korting op alle rietwerkaccessoires BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 29 april 1998. f> (it

Soester Courant | 1998 | | pagina 9