jlc Jasten van restaurant Van den Brink teunen Ronald McDonaldhuis Utrecht Afscheid van 'metalen man' Hilhorst Eemland Motors Soest: nieuwe naam voor vertrouwd Ford-autobedrijf De Vries Open Haarden levert maatwerk kijken ocorner. ƒ1500,- OOP Pas op bij aankoop nieuwbouwwoning .O/S stichting openbare ^01 bibliotheek 1 HANDEL (t WANDEL DEBOSRAND Get a great persolnality V £AGII\I4_ ENSDAG 8 APRIL 1998 ST jfyandelingen-met-stamppot goed voor 1500 gulden topvideo's iad. ns en erotiek, f2- Soest >01 23 40 DE ZONNEBLOEM GROEIT... de zonnebloem Giro 145 >den) ming 3d - 50%l Na dienstverband van 49 jaar bij constructiebedrijf 035 - 6036000 SOESTER COURANT Kampioenschap klaverjassen op vrijdag 1 mei PAGINA 11 Parkeercontrole Kinderparadijs De Vrije Teugel Volop aanbiedingen bij openingsactie Begonia Het Soester Tuincentrum Openingsacties t/m eind april Informatieavond over borstvoeding Bij Brilcentrum Nota ~1; 5 ad) looien ging vorige week wel- imoed en 1500 gulden rijker naar Het geld was niet van haar, van de gasten van restaurant den Brink, en ook niet vóór maar voor de nieuwbouw van Ronald McDonaldhuis in Ijtrecht, waarvan zij assistent-huis- inager is. ie cheque werd haar bij de bekende aan de Soesterbergsestraat aan- len door Stephan en Sebastiaan die daarmee de belofte inlosten die hèlf januari hadden gedaan aan de 65 lemers van de wandeling in de dui- len. Die werden onderweg onthaald op KruukjeMelm en glühwein en mochten zich tof slot ook bedienen van het uffet: hutspot met klapstuk :ool met worst. Voor dé wandelaars was dat allemaal gratis, maar er stond wel een bus klaar voor giften voor het Ronald McDonald huis in Utrecht, het huis waar vaders en moeders van ernstig zieke patiëntjes in het "Vphelmina-kinderziekenhuis tijde lijk kunnen logeren om in de buurt van hun kind te kunnen zijn. De gasten van Van den Brink zorgden ervoor dat er een flink bedrag bij elkaar CHï-Quf. V»' "l-.WOiVOI-.KD i,|, werd gebracht en de familie Ott rond de dat af op 1500 gulden. Volgens Tes- sa Coolen komt het geld heel goed van pas nu het Ronald McDonaldhuis - net als het kinderziekenhuis - binnenkort verhuist naar de nieuwbouw naast het AZU. Bij Van den Brink spelen ze met Tessa Coolen krijgt de cheque over handigd door Stephan (l.)en Sebastiaan Ott van restaurant Van den Brink. de gedachte de winterwandeling te laten uitgroeien tot een traditie voor het goe de doel. De 30.000 vrijwilligers van de Zonnebloem doen meer dan langs voor een gesprek. Er lijn ruim 1400 afdelingen, rr bootvakanties op de Rijn. Zij organiseren voor langdurig veel praktische Initiatieven, ticken en gehandicapten ontspanningsbijeenkomsten, ver- Dit jaar bestaat de Zonnebloem 45 jaar. rorgen een dagje uil en. heel belangrijk, komen regelmatig len G.J. Hilhorst heeft vrijdag afscheid genomen van Metaalconstructiebedrijf Hilhorst Zn. bv. Na een dienstver band van 49 jaar werd hem vrijdag een receptie aangeboden ik het bedrijfsgebouw aan de Nieuwegracht. Hilhorst is opge volgd door A. de Visser die het bedrijf begin dit jaar overnam. A. W. Hilhorst en C. C. Hilhorst blijven voorlopig werkzaam in het metaalconstructiebedrijf, maar zijn teruggetreden als direc teur. Het Soester bedrijf levert smeedwerk, waaronder hekwer ken, stalen trappen en constructies. Op de foto rechts de schei dende G.J. Hilhorst. Naast hem A.W. Hilhorst en C.C. Hil horst en uiterst links de nieuwe directeur De Visser. Foto: Goos van der Wilt Voor de koop van nieuwbouwwoningen bestaat een modelcontract dat is goedge keurd door onder andere de Koninklijke Notariële Broederschap, de Vereniging Ei gen Huis en de Nederlandse Vereniging van Bouwondernemers. Aannemers die bij het Garantie Instituut Woningbouw (GIW) zijn aangesloten gebruiken altijd dit modelcontract. Soms voegt de aannemer bepalingen aan het modelcontract toe. Om van het modelcontract af te kunnen wijken moet de aannemer toestemming hebben van het GIW. Wanneer u dus een voor u min der gunstige bepaling aantreft, kunt u bij het GIW informeren of die afwijking is toegestaan. Iedere keer als een deel van een nieuwbouwhuis klaar is, betaalt u een deel van de koopsom. Wanneer u een hypo theek hebt, betekent dat dus dat u de hy potheekinstelling opdracht moet geven om het geld over te maken. Wanneer u een machtiging tekent, kan de aannemer het geld laten af schrijven op het moment dat hem dat schikt Soms wordt de rekening voor een bouw- termijn al verstuurd voordat het betreffende deel van het huis helemaal klaar is. Normaal kunt u daar tegen protesteren, als u een machti ging heeft afgegeven wordt dat moeilijker. Het renteverlies dat u oploopt door de te vroege afschrijving is vaak moeilijk van de aannemer terug te krijgen. Nog vervelender wordt de situatie als de aannemer failliet gaat terwijl de re kening te vroeg is verstuurd. De kans dat u dan uw geld terug krijgt, is erg gering. U heeft dan betaald voor een stuk werk dat nog niet is uitgevoerd. De volgende aan nemer zal dit werk dan opnieuw aan u in rekening Financiering nieuw F°UWis anders p'rsZ°mflancier'"S is anders. 2'/n daarbij natuurrl°"'"s',e<,en slaggevend belang. bj ÖKöTnSou ak°e°r artikel. De Hypoch, uk" u^agbi/hetS!kerhe'Pt brengen. Het onder tekenen van een machtiging is daarom niet aan te raden. artikel. De H„S lgedrul<- "Whe^SentnTl ^eek »0"r H De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Soest, Steenhoffstraat 66, Alb. Cuyplaan 202, 15210 Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202,3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Het Soester klaverjaskampioenschap wordt dit jaar gehouden op vrijdag 1 mei. Om 20.00 uur wordt begonnen in de zaal van dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet. Iedereen vanaf zestien jaar meedoen aan de kaartavond die wordt georga niseerd door de wijkvereniging Over- hees. Vanaf 19.30 uur is de zaal open, de deelnemers moeten uiterlijk om kwart voor acht aanwezig zijn. Gespeeld wordt om de wisseltrofee en andere prijzen. Tussendoor wordt een loterij gehouden. Vooraf inschrijven kan telefonisch bij Koos Frans, tel. 6019517. Bij een parkeercontrole aan de Eemweg heeft de politie zaterdag acht automobi listen bekeurd wegens fout parkeren ter hoogte van het sportveld. De controle vond zowel 's morgens als 's middags plaats. Aan de Wiardi Beckmanstraat werden twee bekeuringen uitgedeeld voor het ongeoorloofd in bezit nemen van een invaliden-parkeerplaats. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Gouden Vlinderfestival Op woensdag 15 april treedt Persplex op in kinderparadijs De Vrije Teugel. De toneelgroep brengt 'De Geroeste Kroon' op de planken. Humor, muziek en acrobatiek wisselen elkaar af in het verhaal over twee men sen die van elkaar verschillen als dag en nacht, maar toch met elkaar leren sa menleven. De voorstelling in het kader van het Gouden Vlinderfestival (finale op zon dag 8 juli) is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en begint om 14.00 uur. De toegang bedraagt 3 gulden. Na afloop zijn er tot vier uur activiteiten voor de kinderen. --land Moto^ "Voor Fordminnend Soest en Baarn is er wat veranderd. Hoewel... eigen lijk ook weer niet zoveel", is de me ning van vestigingsmanager Gerrit Kloek van Eemland Motors Soest. "Natuurlijk heette dit gerenom meerde autobedrijf voorheen Splin ter Eemland en was er ook in Baarn een vestiging, maar achter de naamswijziging en het werken van uit één vestiging schuilen vele nieu we voordelen voor de klant." Bovendien zijn alle vertrouwde gezich ten gebleven, zowel die van Baarn als die van Soest. "Al met al heeft Eemland Motors Soest de klant door de nieuwe aanpak veel en veel meer te bieden en kunnen we in werkelijk alle denkbare behoeften en wensen voorzien," aldus Kloek. Service 2000 Eemland Motors Soest werkt volgens het volledig nieuw en toekomstgericht serviceconcept van Ford, "Service 2000" genaamd. Daardoor is niet meer sprake van de werkplaats, maar van het Servi ce Advies Centrum. Deze andere ma nier van werken is gebaseerd op een meer persoonlijke aanpak en betere diagnose. "Het nieuwe concept, dat Ford overi gens wereldwijd gaat invoeren, heeft als grote voordeel dat we klanten meer Feestelijk, vrolijk, kronkelig en Uw tuincentrum heeft alles in huis voor een vrolijk pasen in huis en tuin weer schitterende kronkeltakken Paazboom planten Hoe zit u met Ffcsen? keuze Ult 15 soorten Tuinbank Ik wil ook best in New ClaSSIC uw tuin verder 249- slapen hoor nu voor Wieksloterweg 37, Soest, tel. 035-60 6776 duidelijkheid bieden. Iedere wagen die namelijk voor onderhoud of reparatie aangeboden wordt, ondergaat eerst een gratis inspectie. Dit doen we samen met de klant, zodat deze vooraf weet wat we doen, waarom, wanneer de auto gereed is en last but not least: wat het gaat kos ten. Een werkwijze waar mensen best even aan moeten wennen, maar die daarom niet minder op prijs gesteld wordt. Zo staan we ook aan de voora vond van een ander Ford-concept: Ra- pid Service. Een unieke vorm van ser vice onder het motto "klaar-terwijl-u- wacht". Bedoeld voor reparaties van ca. één uur waarvoor vooraf geen afspraak hoeft te worden gemaakt. Nog veel meer "Natuurlijk is er nog veel meer te mel den, zoals ons exclusieve exploitatieplan voor de Ka, Fiesta en Escort, de nieu we mogelijkheden op het gebied van autoverhuur, ons bijzondere aanbod ge selecteerde company cars, etc., etc. Te veel eigenlijk om op te noemen, maar wie er meer over wil weten komt het allemaal tegen in de speciale uitgave. Of wanneer men zichzelf wil overtuigen: maar van de gelegenheid gebruik en kom geheel vrijblijvend een kijkje ne men. Iedereen is van harte welkom!" aldus Kloek. Eemland Motors Soest is gevestigd' aan de Beukenlaan (hoek Dalweg) en be reikbaar via tel. 6012643 (service) en 6030781 (verkoop). - excursie naar de Fordfabriek in Genk bij aankoop van een nieuwe auto of Al-occasion - leuke attentie onder het motto "wie schrijft die blijft" voor ieder bezoeker (gratis) - kenteken graveren in de autoruiten (gratis) - grondige inspectie van de auto (gratis) - nieuwe onderlegplaten voor de nummerborden (gratis) - speciaal voor de jeugd: zak snoep scheppen (gratis) - tweede paasdag geopend Op dinsdag 14 april houdt de Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk een infor matieavond. Centraal staan borstvoe ding en een baan en dus ook kolven. De bijeenkomst is bestemd voor iedereen die zwanger is, een baby voedt of be roepsmatig interesse heeft. De kosten bedragen vijf gulden, inclusief koffie of thee en een brochure. Belangstellenden kunnen contact opne men met Regina, tel. 6030450, of Deb- bie, tel. 5422856. Men hoort dan waar de informatieavond wordt gehouden en hoe laat die begint. Deze zomer is de zonnebril als accessoire onmisbaar. Niet al leen een must om er goed uit te zien, maar zeker ook ter bescher ming van de ogen. Een Persol- zonnebril is anders dan alle an dere. Zo zijn de glazen niet van kunststof maar van echt kristalglas. Glas dat nadat het gepolijst is van een speciale coating wordt voorzien. Zodra men een Persol opzet is direct verschil merkbaar. Het zicht is helder. En veel rustiger. Kleuren komen daar door beter over. Ook de speciale buigzame veren maken de Persol- zonnebril uniek. En dankzij de fraaie modellen ziet men er met een Persol ook beter uit. Als "a great Persolna lity". Samen met een team van weten schappers onderzoekt Persol al van af begin jaren zestig het effect van zonlicht op onze ogen. Hierdoor heeft Persol een enorme schat aan kennis opgebouwd. Dat stelt Persol in staat om een kwaliteit zonneglas te produceren met unieke eigenschap pen. Zo absorbeert een persol zon neglas bijvoorbeeld 100 de scha delijke UV-straling. Daardoor geeft- een Persol-zonnebril de ogen de bes te bescherming die mogelijk is. Met een Persol beschikt men niet alleen over een "powerful look" maar ook over "powerful crystal lenses". Een Persol-zonnebril draagt heel comfortabel. Die keren dat men de Persol-bril niet draagt, kan men hem in een prachtig etui bewaren. Die krijgt men er bij aankoop gratis bij. De keuze in Persol-brillen is groot. Om te weten hoe het voelt om "a Great Persolnality" te zijn, ga dan snel langs bij Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat. Zet er een op en kijk dan in de spiegel. Feels Gre at! Looks Great! Open haarden en kachels hebben de laatste jaren aan po pulariteit gewonnen, omdat in ons klimaat interieur- en sfeerverwarming een steeds belangrijkere plaats inneemt. De Vries Open Haarden weet er alles van. Het Soester bedrijf levert al 25 jaar maatwerk af. Betrouwbare adviezen over de technische uitvoering en keuze van produketen en materialen zijn het zakelijke fpndament van het familiebedrijf. Mede door de vakbe kwame medewerkers kan De Vries Open Haarden zelf noodzakelijke bouwkundige voorzieningen uitvoeren. Daarbij neemt het uiteraard alle milieu- en technische voorschriften in acht. In de uitgebreide en overzichtelijke showroom aan de Koninginnelaan 8,4 kan men zich op de hoogte stellen van De Mitsubishi Canter werd onlangs door Marcel Jansen van Auto Smeeing Soest aan Jan de Vries jr. afgeleverd. het grote assortiment woonwarmte-bronconcepten, waar bij duidelijk wordt dat De Vries Open Haarden ook de nieuwste ontwikkelingen ruimte heeft gegeven. De openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 17.00 uur; zaterdag 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag kun nen doe-het-zelvers tussen 10.00 en 13.00 uur er terecht voor een compleet pakket materialen, producten en ac cessoires. Alles wordt verpakt in gratis advies. Voor meer informatie, tel. 6010652.

Soester Courant | 1998 | | pagina 11