UW HUIS SUCCESVOL IN DE VERKOOP? elaars NVLaura Fygi's fluwelen stembanden op 29 april te horen in Cabrio tkelaars Vijfmansgroep 'First Connection' is een band met een missie arttóhocK Laura FygioP29aPrii PETERS "De l/tófe *7euyeC UUR Bustocht yan Rode Kruis op 6 mei naar Hapzestad Kampen Makelaardij Met onze GRATIS kleurenbrochures scoort u optimaal! 035 - 6016251 ^Samenwerking met kinderparadijs De Vrije Teugel 5050 b.g.g. 6031310 Voorverkoop Auto gestolen Het Benjamin Herman Trio en Openluchttheater Cabrio presenteren: in Cabrio in Soest. Maandag 13 april Klassiek concert The Conspirators of Pleasure DA stichting openbare bibliotheek FOTONEX 250IX ZOOM fl^. - Harpconcert NIEUW! FYSIO FITNESS PROMOTIONS 035-602 31 06 Voor senioren uit Soest en Soesterberg fa. n f Idee: gospelprogramma op Ambachtenmarkt CDA-vrouwenberaad naar milieucentrum voor wonen in de groene zone de cd I maakt hoek te [achtel lachtel - Lanvang ïuis (1992) met souterrain, aézosM CiruJiFitM ïOOliZOOM Peters Makelaar dij biedt nu een unieke en EXTRA service voor de verkoop van uw huis. Van elk huis dat bij ons in de verkoop komt, maken wij een uitgebreide kleurenbrochure. Immers alle zaken komen op tafel zodat de aankopende partij zich thuis nog eens een inspirerend beeld kan vormen van uw huis. Komt u gerust eens langs op ons kan toor om uzelf te overtuigen of bel vrij blijvend: OENSDAG 8 APRIL 1998 SOESTER COURANT eringen huur verhuur SLWEG gel. aan rustige éénrichtingsver- it, in perfecte st. v. onderh. verk RIJST. WONING, onlangs geh'. m. verhoogde gar.; moet beslist van tzien worden! •ee (witte plav.vl.), slp.kmr, toil., k. m. aansl. wasmach., L-vorm. r m. laminaatvl., open hrd en if., trap in de woonkmr n. Ie verd.: veel kastruimte, overlp. m. werk- >uche, 2e toil. Geh. v.v. dubb. glas kozijnen en mech. ventil. C.v.' DE KOOPSOM: f379.000,- k.k. n- Ti el en Veenendaal 3p woensdag 29 april is Laura Fygi ive te zien en te horen in het open- uchttheater Cabrio. De dame met Je fluwelen stembanden wordt naar Soest gehaald door kinderparadijs De Vrije Teugel en Cabrio. Omdat de gemeente geen vergunning zou hebben gegeven voor een concert op het terrein van De Vrije Teugel wij ken de örganisatoren uit naar de Soes- terbergsestraat. Het optreden valt mooi samen met het zestigjarig bestaan van het c©enluchttheater. Laura Fygi opent met haar jazzy stem niet alleen het sei zoen Voor Cabrio, maar geeft tevens het startsein voor de Oranje-festiviteiten in Soest. Vijf solo-cd's, waarvan twee bekroond met goud, heeft Laura Fygi op haar naam staan. Ze zijn in zo'n dertig lan den uitgebracht. Laura Fygi's zangkwa liteiten worden in brede kring gewaar deerd. In binnen- en buitenland heeft de zangeres een grote schare fans verza meld. Ze trad op in onder meer Japan en de.Verenigde Staten en maakte toer- nees door ons land in 1994, '95 en '96. Ze laat zich begeleiden door Hans Vroomans (piano/synthesizer), Koos Serierse (bas), Maarten van der Grinten (gitaar), Jan Menu (saxen) en Eddie Conard (percussie/zang). In de jaren zeventig maakte Laura Fygi even deel uit de multi-raciale popgroep Terrag voordat ze in de jaren zeventig lead-zangeres werd van Centerfold, des tijds het Nederlandse antwoord op het door Prince bedachte Vanity Six. Het ^concert in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat op 29 april ïbegint om 20.15 uur. Een toe gangskaart kost 25 gulden (voor jeugd tot en met 15 jaar en 65-plussers 15 gul den). In de voorverkoop zijn entreebewijzen verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in ons land, Primera De Beer aan de Tam boerijn, De Lectuur- en Tabakshop "~itshof, kinderparadijs De Vrije Teu- aan het Vedelaarpad en Berna iisemaker van Cabrio aan het Pijper pad 5. Een 28-jarige bewoonster van Colenso meldde de politie in het weekeinde de diefstal van haar auto. Het gaat om een zwarte VW Golf met het kenteken HG- TJ-55. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 ■u,o inaeiing: entree, toilet, woonkamer met open eetgedeelte met schuifpui naar tuin. Moderne luxe atuur, bijkeuken met aansluiting wasmachine en hÜ lep'ng: ruime overlo°P.2 slaapkamers, douche en wastafel en 2e toilet. Souterrain: trap- atische deur, aparte berging/wijnkelder. De woning o «en voorzien van hardhouten kozijnen en ra- e. Oplevering: in overleg. dagprijs 785.000,- k.k. als koopt wff zekerheid. Pr!Js' OVer "e bouwkun- lechi"sche staat, over de eventuele nadelen e" kwakte Wonins. Makelaars bieden die zijn alle woningen n,sch gekeurd en heeft 'Jkheid tot het afsluiten Sarantie-veraekering erborgen gebreken, 'rantieniakeiaar zit u rd 9»ed. Maak dus een °r »««r inforn,a,ie of f9i"9 van één v,„ de Neem bij koop „f ',<le Sok. maar kies arantiemakelaari Zaterdag 11 april ®ezii Dit unieke programma is mede mogelijk gemaakt door: Hoofdsponsor: Van Rouwendaal Assurantiën bv Van Rouwendaal Makelaardij bv Co-sponsor: Rabobank Soest/Baarn en: De Gouden Snaar, Scheerder bv Drankengroothandel, de Soester Courant, Haringsma Bouwmaterialen, het Prins Bernhard Fonds, Expert Schoemaker, Multicopy, Gebr. Tammer, SNS Bank Soest, Broodje van Toontje, Hooijer bouw- en techniek BV. ien de reputatie van altsaxofonist Benjamin Herman als 'sideman', zullen veel luisteraars benieuwd zijn naar de 'muziek van zijn nieuwe groep met Jos Machtel en Joost van Schaik. Zij doen er goed aan om op zaterdag 11 april het Benjamin Herman Trio te gaan beluis teren in Artishock. de afgelopen jaren was Benjamin n actief in een groot aantal for- waaronder Five Up High en de van pianist Michiel Borstlap. Ook op de Nederlandse podia te horen zijn eigen groep New Cool Collec- waarin elementen uit popmuziek en Drum 'n Bass) verwerkt wor- Onlangs verscheen de naar een td Amsterdams jazzcafé genoem- "Café Alto" (VIA 9920262), ge- met de groep die ook in Artis- te horen al zijn. De muziek is ver met die van sommige andere waarin Benjamin Herman tamelijk traditioneel maar niet- ook erg spannend en gedreven, blijft verbazingwekkend hoe met kleine en ogenschijnlijk beperkte bezetting zulke boeiende gemaakt kan worden. De reper- is opmerkelijk: eigen compo- en een stuk van Misha Mengelberg een plaats tussen diverse stan- Maar ook allerlei oude en reeds talloze illustere jazzmusici vertolk- stukken klinken volkomen fris en rden getransformeerd tot muziek van Benjamin Herman heeft een eigen geluid op altsaxofoon en improvisaties blijven fascinerend het begin tot het einde. Dat geldt voor de bijdragen van bassist Jos en drummer Joost van Schaik. virtuositeit van het drietal is op een ttig onnadrukkelijke wijze aanwezig het intensieve maar plezierige sa- binnen de groep draagt zeker tot het luisterplezier. Herman - altsaxofoon; Jos bas; Joost van Schaik - drums. 21.00 uur. Toegang f 10,-. Joseph Haydn - Cassatio in es; W.A. Mozart - Ein musikalischer spasz; L. v. Beethoven - Sextett opus 81b; door het Goois Strijkkwartet: Frans Coppes - viool; Antoinette Barkel - viool; Danië- 11e de Ruiter - altviool; Selene Bagger man - cello; m.m.v. Pieter Goudeijaan - hoorn: Henk Soeteman - hoorn. Aanvang 14.30 uur. Entree: f 15,-; CJP/65+ f 12,50. j Maandag 13 april De Tsjechische filmmaker Jan Svankma- jer geniet in wereldwijde kring van lief hebbers van animatiefilm en al jarenlang grote faam om zijn korte films. Bizarre en indringende filmpjes waarin alle mo gelijke combinaties van filmtechnieken door elkaar lopen. In zijn eigen land behoort hij tot de surrealisten. Zijn laatste film, na de twee eerdere lan ge speelfilms "Alice" en ,"Faust", gaat over een bizar samenraapsel van men sen met vreemde gedragingen. Hun pa den kruisen min of meer toevallig. Wat ze gemeenschappelijk hebben is dat elk van hen geobsedeerd is door een niet alledaagse manier van lustbevrediging. Zo is er de winkelier die zijn televisie zes mechanische armen geeft zodat deze hem, wanneer zijn favoriete nieuwsleze res op het scherm is, van alle kanten kunnen strelen en masseren. De nieuws lezeres zelf heeft een bak met water waarin karpers zwemmen die zij aan haar tenen laat sabbelen. De politie-in- specteur knutselt in zijn geheime werk ruimte diverse objecten in elkaar, zoals een deegroller bekleed met bont en spij kers. De vrouwelijke postbode draait stiekem deegballetjes die zij in haar neus en oren stopt. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda april: ma. 20 The full Monthy, ma. 27 Het ondergronds orkest. Alb. Cuyplaan 202, 15210 Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Wi| mokan «r méér fotowerk van pWillem Van Oosten Lfotoservice DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA Fotoncx 200 IX ZOOM systei ogen-reductie n zelfontspanner Van Keuze uit 3 beeldformaten Voorzien ^1 FUJIFILM Een kleine autofocus camera met 2,2x zoom. Automatische belichting en autofocus. Datum- en tijdinstelling mogelijk/3 Beeldformaten mogelijk. C-classic, H- HDTV en P- panorama. Drop-in filminleg. Compleet met film, batterij en zach te buidel. 4* jm van 499,-voor ^9 De Soester Kring Albert Cuyplaan 136 Secretariaat: Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 15 april om 10.00 uur geeft de heer Chris Witsenburg een harpconcert in de Soester Kring. Ge speeld worden onder andere werken van Bach, Sor en Tschaikowski. Chris Witsenburg studeerde bij prof. Edward Witsenburg (geen familie) en vormde met zijn leermeester en me vrouw Toos Stotijn een harptrio. In deze samenstelling traden zij 18 jaar op. Wit senburg (57) speelt op een grote harp, gebouwd door de wereldberoerhde harpbouwers Lyum and Healy uit Chi- cago. Zijn spel wordt volgens de kritiek gekenmerkt door een doortastende in terpretatie. De Nederlandse componist Nico Hermans schreef in 1981 een aan Witsenburg opgedragen harpconcert. Een ieder is zonder verplichting wel kom. Zaal open 9.30 uur met koffie. Aanvang 10.00 uur precies. Sluiting 11.30 uur. De Soester Kring is een ont moetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. Er is ruim gele genheid om over de uitgevoerde werken vragen te stellen. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 6 mei: Japan se kamerschermen, dialezing door mevr. Caroline Lassche uit Leiden. 20 Mei: Voorjaarswandeling in het waterlei- dingsgebied met mevrouw Maja Voüte uit Soest. Nadere informatie op tel. 6017001. RUGKONDITIECURSUS "BACK IN SHAPE" Kleine oefengroep, speciaal voor mensen met rugklachten, o.l.v. een fysiotherapeut; zeer geschikt ook als revalidatie na behandeling. Cursus -10 weken- start op donderdag 24 april 21.00 uur. Van Weedestraat 211 - Soest Ouderen uit Soest en Soesterberg kunnen op woensdag 6 mei deelne men aan de bustocht van het Rode Kruis. Het jaarlijkse uitstapje van de plaatselijke afdeling heeft dit maal Kampen als bestemming. Via Flevoland, waar onderweg koffie met gebak op tafel komt te staan, arri veert de bus in de eeuwenoude Hanze stad. Daar stapt de groep aan boord van een boot voor een tocht over de LJssel, het Ganzediep, het Zwarte Meer en het Zwarte Water. Aan boord wordt een driegangenmenu geserveerd. Daarna volgt nog een verrassing. De jaarlijkse bustocht van het Rode Kruis is bestemd voor senioren die an- ders weinig of nooit een reisje kunnen maken. Onderweg worden geen lange wandelingen gemaakt. Toch stelt het Rode Kruis Soest/Soesterberg dat het van belang is dat de deelnemers redelijk mobiel zijn. Omdat het Rode Kruis zelf ook een duit in het zakje doet kunnen de kosten per persoon beperkt blijven tot 20 gulden (inclusief koffie, gebak en diner). Via verschillende opstappunten wordt om 8.15 uur uit Soest vertrokken. Om 18.00 uur is de bus terug in Soest. Senioren die de dagtocht willen meema ken, kunnen zich opgeven bij de dames T. Mertens-Ramrath, tel. 6013957, en J. van Soest-Kennekens, tel. 6013235. PAGINA 13 "Zou het geen uitdaging zijn om op Hemelvaartsdag op de Oude Am bachtenmarkt een tent neer te zet ten waar het publiek kan luisteren naar een afwisselend gospelpro gramma? Je zou zó een heel pro gramma in elkaar kunnen draaien met voor elk wat wils..." Het lijkt Christa Nieuwenhuis, van de Soester gospelband First Connection, in elk geval een heel aantrekkelijk idee om - samen met koren en andere bands - zo'n evenement in Soest op touw te zet ten. Ze is ervan overtuigd dat het veel publiek zou trekken. "Waarom niet? Het hoeft toch niet persé in een kerk te ge beuren..." First Connection is sinds vorig jaar aan een nieuwe fase in haar bestaan begon nen. De band, een paar jaar geleden als duo opgericht door Christa Nieuwen huis en Richard Poot, is na een periode van gedwongen rust (o.a. door ziekte) in mei 1997 opnieuw van start gegaan, maar nu als vijfmansgroep. Het reper toire omvat zowel Nederlandse als En gelse gospels, maar gezien het meestal jonge publiek overheerst het Engels. De Soester gospelband treedt op door het hele land, waar ze ook maar ge vraagd wordt. Naast Christa - zangeres en tekstschrijfster - en Richard - com ponist, maar ook zanger en toetsenist - bestaat First Connection uit Jasper van Pelt (basgitaar), Victor Lakranzie Het CDA-vrouwenberaad organiseert op woensdagmorgen 15 april een bij eenkomst in het Milieu Educatief Cen trum "De Kwekerij" aan de Molenstraat 157. Daar wordt de tentoonstelling "Wauw, het gras is blauw" bezocht. De dames krijgen ook een lezing over "kleuren in Soest", over gebieden, plan ten en dieren in onze gemeente. Aan vang 09.30 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. (drums) en Carlo Berentsen (solo/slag gitaar). First Connection treedt met gro te regelmaat op in kerken - onlangs nog bij een jeugddienst in de Wilhelmina- kerk in Soest, waarvan Christa zelf lid is - maar ook op campings en in winkel centra, bij braderieën en andere evene menten. In gesprek Het blijft in de meeste gevallen niet be perkt tot het optreden-sec, maar First Connection gaat ook graag in gesprek met het (meestal niet-kerkelijke) pu bliek. "Dat zet je zelf ook weer aan het denken," aldus Christa. "Je kunt laten zien wat je inspireert. Dat geeft een an der soort voldoening dan als je voor mensen speelt die het allemaal al we ten." Dat de muziek van First Connection aanspreekt werd onlangs nog eens dui delijk tijdens een optreden op een cam ping aan de kust. Naast het openlucht theater waar de band optrad stond een discotheek, die met een bovenmatig ge luidsvolume veel publiek trok. Toen de geluidmensen van First Connection de knoppen ook eventjes flink opendraai den stroomde het discopubliek naar de band en dat leidde na afloop tot inspi rerende gesprekken. "Dat gebeurt vaak," aldus Christa. "We spreken met Jan-en- Alleman, en daar willen we ook bewust voor open staan." Uit overtuiging First Connection is geen "commerciële" band, al bestaat ze uit geschoolde mu sici. "We spelen uit overtuiging, maar we hebben een professionele instelling. Als we optreden vragen we alleen een on kostenvergoeding, want we willen graag bereikbaar blijven voor een groot pu bliek." First Connection - de naam be tekent zoveel als: de verbinding met God komt op de eerste plaats - is een band met een missie, zou je kunnen zeg gen. Een moderne vorm van evangelisatie dus? "Nee, dat klinkt te zwaar," zegt Sinds de band weer optreedt timmert First Connection graag aan de weg. Er zijn inmiddels ook concrete plannen voor de uitgave van een eigen cd, die in september gaat verschijnen onder de ti tel "Inversed Connection". De band heeft de opnamen daarvoor gemaakt in de geluidsstudio van Richard in Eem- nes, waar meestal ook wordt geoefend. Sponsor gezocht First Connection is, zoals gezegd, niet commercieel en beschikt dus ook niet over veel geld. De band is daarom nog altijd op zoek naar een geluidsfirma of iets van dien aard, die zich achter het doel kan scharen en een deel van de apparatuur kan verzorgen. Wie belang stelling heeft voor dit "sponsorschap" van First Connèction kan contact opne men met Christa Nieuwenhuis, Parklaan 92, tel. 6022034. Ook als men een de mobandje wil beluisteren kan men bij haar terecht. Wie de band zou willen engageren voor een optreden kan daar voor terecht bij Gospel Management in Nieuwegein, tel. 030-6035690. Birkstraat 87, 3768 HD Soest. Tel. 035-601 62 51Fax 035 - 602 11 54 Christa. "Het zijn meestal woorden en muziek over dingen die in jezelf om gaan. Je maakt immers zelf ook een pro ces door en dat draag je dan uit, maar het gaat dus net zo goed om onszelf als om de anderen. Wat mijzelf betreft: ik heb geen antwoord op alle vragen, maar wel hoop..." Repertoire Het repertoire van First Connection is avondvullend en bestaat uit gospels, maar geen opwekkings- of praise-mu- ziek. De muziekstijl is niet op één noe mer te brengen, vindt Christa. "Het va rieert van rustige luistermuziek tot ste vige symfonische rock en funk. Daar mee spreek je zoveel mogelijk mensen aan. We proberen het programma altijd af te stemmen op de doelgroep; op een jongerenfestival spelen we wat anders dan in een kerkdienst, waarbij we alleen maar 'dienstverlenend' zijn." Alle gegevens op een rij In de brochure vindt u informatie over o.a. de indeling, de voorzienin gen, de over te nemen roerende zaken, de bouwtekeningen en de uit treksels van het kadaster. Voor een snelle en succesvolle verkoop van uw huis is de uitgebreide woningpresen tatie van doorslaggevend belang. Nu ontvangt u ook nog een exclu sieve picknickmand gratis, wanneer u uw huis bij ons in de verkoop aanbiedt.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13