Deur gedegradeerd SoVoCo op 'n kiertje Rollen omgedraaid bij Red Stars i° LLEYBAL VVZ'49 blijft in race om promotie Hectiek in laatste duel Smeeing/BDC Gelijkspel Soest voert spanning op Degradatie SEC nog niet officieel Pak rammel heren MHC Soest VOETBAL zondag f Sanitair HANDBAL Mannen (8-0) en vrouwen (5-2) verliezen HOCKEY TAFELTENNIS Shot met invaller naar Alkmaar om nederlaag te halen ZAALVOETBAL Firtina sneuvelt in kwartfinale van bekertoernooi VOETBAL zondag Stroe legt Soesters geen strobreed in de weg VOETBAL zaterdag see you bij Toontje SOESTER COURANT PAGINA 15 iVOENSDAG 8 APRIL 1998 Unieke uitzege (2-3) op koploper Gala/Sneek mag niet baten, maar: Henk van Plateringen wordt opvolger van Gerard Tukker Xanthos loopt twee punten in op lijstaanvoerder Groenwitten maken einde aan reeks van dertien nederlagen: 1-1 Tweede zege herenteam, tweede nederlaag damesploeg WMClèMK Degradatie is nog niet officieel, maar de kans dat SEC in de derde klasse blijft is uiterst klein. Om nog enigszins uitzicht te houden op handhaving had de ploeg de thuis wedstrijd tegen Hooglanderveen moeten winnen, maar het werd 1-1 op de Bosstraat-West. Het verschil tussen de nummer twaalf en tien van de ranglijst bleef daardoor zes punten. Alleen als SEC de laatste twee wedstrijden wint en Hooglander veen loopt tweemaal tegen een neder laag aan, kunnen de Soesters via een extra wedstrijd tegen de periodekam pioen van de vierde klasse aanspraak ,V' maken op een plaats in de derde klas se. SEC knokte zondag hard voor de over winning, terwijl al snel duidelijk werd dat Hooglanderveen naar Soest was ge komen om een punt te halen. De gasten hadden niettemin een licht veldover- wicht in de eerste helft, dat resulteerde in een afstandsschot tegen de lat. Ver der waren er geen kansen, tot de laat ste minuut van de eerste helft. Antek Wojtkowski speelde toen zijn tegenstan der uit en bediende Saban Aksit die de bal met de binnenkant van zijn voet om de sluitpost krulde: 1-0. Na een kwartier in de tweede helft was het weer gelijk. Bij een uitval kon Hoog landerveen de bal voorzetten en kopte Roel Buining van dichtbij in. Vlak daar voor had Ramon Heijnen een ideale kans op 2-0 laten liggen. Na de gelijkmaker had SEC het initia- De kans voor Ramon Heijnen op 2-0. De spits zal missen en even later komt Hooglanderveen langszij. FotoGoos van der Wilt tief, maar bleef Hooglanderveen gevaar lijk wanneer het counterde. Kansen de den zich in de wedstrijd niet meer voor. Door 1-1 te spelen maakte SEC een einde aan een reeks van dertien neder lagen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 kwartier kwamen de Soesters op voor sprong (22-23) en in de rust was het 31- 36 voor Red Stars. Het verschil werd direct na de hervatting opgeschroefd naar tien punten. Nog een keer kwam Voorburg terug tot vijf pun ten, maar toen Batts zich ging bemoeien met Soekarman kon Voorburg niets an ders verzinnen dan van afstand te gaan schieten en herstelde Red Stars vlot de marge. Omdat in de slotminuut twee driepunters van Voorburg goed vielen, eindigde het duel in een 68-74-overwin- ning voor Red Stars. Naast La Rose kwamen Bob Kooter (15) en Johan van Beek (11) in de dubbele cijfers. Kooter pakte ook nog eens elf rebounds. Dick van der Hammen acht, terwijl deze 'oude rot' zijn rapport opvijzelde met acht punten, vier assists (twee minder dan spelverdeler Arend Kok) en geen één keer balverlies leed. Dames "We hebben een harde tussenlanding gemaakt. Ik ga ervan uit dat we een pro motiewedstrijd zullen spelen tegen de nummer twee van de andere klasse, maar één kanskaart is weg." Wim Bol werk slikte zaterdagavond een bittere pil, nadat zijn damesteam voor de twee de maal dit seizoen verloor en de kop positie kwijt raakte aan Niels Stensen 4. Tegen Crackeijacks, dat dit seizoen nog niet eerder tegenstander van Red Stars was, ging het basketbalteam de bieten- brug op. Het liep voor geen meter bij Red Stars dat Sandra Verkoyen miste onder de borden. Voordat de Soesters goed en wel in de gaten hadden dat de wedstrijd was begonnen, was het 33-9 voor Crackeijacks. In de laatste vijf mi nuten van de eerste helft kwam Red Stars terug tot 36-18 en in de tweede helft leek het er even op alsof Red Stars de zaken zou gaan rechtzetten (39-32). Daarna maakten de Amersfoorters ne gen punten op rij en was het bekeken met de kansen van Red Stars: 58-42. Verwacht wordt dat Niels Stensen nu het kampioenschap zal opeisen. Red Stars mag dan een promotiewedstrijd spelen, mits het de tweede plaats be houdt. De Soesters krijgen Crackeijacks op 25 april op bezoek. MHC Soest kreeg met de eerste teams gevoelige nederlagen te ver werken. De heren werden door lijst aanvoerder Myra getrakteerd op een pak rammel (8-0) en de dames verloren met 5-2 bij Rood Wit. Vooraf werden de kansen op een goed resultaat van het herenteam laag inge schat. De ploeg miste nogal wat spelers die vanwege lichamelijke ongemakken niet speelklaar waren. MHC Soest had in elk geval voldoende mensen om aan de wedstrijd te kunnen beginnen, maar daar was zondag alles mee gezegd. Na de rust (3-0) scoorde Myra er lustig op los. Dames De dames troffen tweemaal het doel van Rood Wit, maar kregen vijf doelpunten om de oren. Voor rust maakte Nathalie Corsmit nog gelijk (1-1), daarna mocht Rood Wit soms ongestoord het doel van MHC Soest opzoeken. Viermaal zetten ze hun zoektocht om in een doelpunt, voordat Ingeborg Blaauw nog iets terug deed. Shot heeft de uitwedstrijd tegen Alkmaar'71 met 7-3 verloren. De ploeg kon geen beroep doen op Be rend Jonker en René Daselaar. Aksel van Elteren en Aijan Hoogeveen kregen daarom gezelschap van Kroon uit het derde team. Hoogeyeen scoorde zaterdagmiddag twee punten yóor'Shot, Vart Elteren riam het andere punt voor zijn rekening. Op zaterdag 18 april sluit Shot de com petitie af in Utrecht tegen SVE. Het eer ste team van de Soester club is al zeker van degradatie uit de tweede divisie. De achttiende komen in ieder geval Dase laar en Jonker voor het laatst uit voor het tafeltennisteam. Beiden stoppen. Firtina'93 is in de kwartfinale van het bekertoernooi gesneuveld. A. 't Hardt, in de competitie koploper, versloeg de Soester hoofdklasser met 2-1. Hoewel Firtina'93 volgens de loting een thuiswedstrijd had mogen spelen, werd het bekerduel vorige week afgewerkt in Naarden. Ondanks dat had Firtina'93 mogelijkheden genoeg om de halve fi nale te bereiken. Evenals in februari (toen Firtina'93 het competitieduel met 2-7 won) had het A.'t Hardt kunnen kloppen, maar zoals wel vaker werd te onzorgvuldig omgesprongen met een groot aantal kansen. In de tweede helft speelde Firtina'93 een poosje in ondertal en in de slotfase voelde de ploeg zich tekort gedaan, omdat een speler van A. 't Hardt geen tijdstraf kreeg na een harde overtreding. DVS/DeKuil DVS/De Kuil is in de halve finale de tegenstander van A. 't Hardt. De Soes ters versloegen maandagavond Eemnes in de competitie. De inhaalwedstrijd in Beukendal eindigde in 8-5. In de rust stond DVS/De Kuil nog met 3-4 achter. Dat kwam door enkele foutjes in de achterhoede en een toevalstreffer van de gasten. In de tweede helft werd Eemnes vastgezet en kon het weinig meer uitha len. DVS/De Kuil scoorde nog vijfmaal. Soest mag zich zondag dan hebben verzekerd van de titel van de tweede periode, dit 'succesje' werd over schaduwd door het feit dat Xanthos het verschil met de koploper ver kleinde tot drie punten. Xanthos won, Soest bleef in en tegen Zeist op 0-0 steken. Het was voor het eerst sinds 7 septem ber vorig jaar dat de blauwwitten in een competitiewedstrijd niet scoorden. Toen werd de laatste nederlaag geleden (2-0 tegen DWS). In de tussenliggende ze ventien beurten schoot en kopte Soest 52 maal raak, goed voor een moyenne van 3,06. Het veld in Zeist leende zich niet voor een hoge productie. Pas na herkeuring werd het vrijgegeven voor bespeling. Zeist probeerde via de rechterkant voortdurend topschutter Henk van Veenendaal te bereiken. Hij kwam een maal tot een gevaarlijk schot, maar werd verder in bedwang gehouden door de verdediging van Soest dat gevarieer der aanviel en in de eerste helft twee kansen kreeg. Maar André Hufman heeft zijn scherpte nog niet terug, zo bleek in beide situaties. In het middendeel van de tweede helft durfden en konden beide elftallen niet te veel opdringerig gedrag te vertonen. Hufman schoot nog een keer naast, waarna hij en Grapendaal ten onrechte werden teruggefloten voor buitenspel. In blessuretijd kreeg Zeist nog een vrije trap. De bal werd losgelaten door Mi- chael van Ee, maar snel over de achter lijn gewerkt door een van de verdedi gers. Koppositie De uitwedstrijd tegen Zeist was nog van de tweede periode. Daarin behaalde Soest het meeste aantal punten. Mocht Soest alsnog het kampioenschap verspe len, dan mag het in ieder geval aan de na-competitie deelnemen. De vraag is of Soest daarin nog zou kunnen preste ren. Sinds eind vorig jaar hebben de blauwwitten de koppositie op overtui gende wijze met beide handen vast. Maar nu mogen ze geen misstap meer maken, willen ze de van vijf naar drie punten geslonken voorsprong op Xanthos consolideren. De Amsterdammers moeten maandag 13 april (Tweede Paasdag) naar Zeist, Soest speelt dan in Wijk bij Duurstede tegen CDW, waarvan thuis in een tu multueus duel met 5-1 werd gewonnen. Op 19 april ontvangt Soest Aalsmeer en krijgt Xanthos De Meern op bezoek. Een week later kan Xanthos het nog moeilijk krijgen wanneer het naar het in degradatienood verkerende Veenendaal moet. Soest bezoekt dan middenmotor Neerlandia/SLTO, voor wie er niets meer op het spel staat en met wie Soest doorgaans goede contacten onderhoudt Gerelateerd aan de ranglijst is het programma van Soest een tikkeltje zwaarder dan dat van Xanthos. Maar Soest heeft een marge op de hoofdste delingen en beschikken bovendien over een beter doelsaldo (plus 33 om plus 21). Het lijkt erop dat het team met de sterk ste zenuwen de hoofdprijs in ontvangst mag nemen. Daarnaast zullen eventue le schorsingen mogelijk van belang zijn op het verdere verloop van de compe titie. Soest was tot dusver een van de meest sportieve ploegen. Buiten de vier duels schorsing van Hufman (voor zijn vergrijp tegen CDW) werd alleen Paul Hilhorst een wedstrijd geschorst. Op dit moment staan Jeroen Dorrestein, Huf man (beiden 2,5 kaart) en Paul van der Grift (twee kaarten) op 'scherp'. De simpele 4-0-overwinning die WZ'49 zaterdag op Stroe boekte, was niet van belang voor de derde periode waarin de Soesters zich kunnen plaatsen voor de na-compe- titie. Eemdijk dit en Eemnes thuis, de laatste twee wedstrijden, zijn wel van invloed daarop. De competitie blijft derhalve spannend voor de spelersgroep van de scheiden de trainer Henk van Asch, want in de twee regioderby's kunnen de groenwit- ten meer tegenstand verwachten dan van Stroe dat de Soesters geen strobreed in de weg legde. De uitwedstrijd tegen de Veluwnaren was destijds geflatteerd met 4-1 verlo ren. Het was een van de duels tegen de 'kleintjes', waarin de Soesters dit seizoen het kampioenschap verspeelden. Dat WZ'49 aan de Eemweg wat recht te zetten had, werd in de eerste minuut duidelijk. Marcel van Essen ging de diepte in, zette bij de achterlijn voor en Hidde Reitsma scoorde 1-0. De snelle voorsprong, werkte een beet je 'verlammend' op WZ'49. Stroe nam. de defensieve stellingen in en er was geen doorkomen aan, deels doordat het combinatievoetbal van de thuisclub niet uit de verf kwam. Dat het toch 4-0 zou worden, had te maken met het surplus aan individuele kwaliteiten. Voor rust werd het 2-0 door Van Essen die nu op achttien competitiedoelpun- ten staat. In de tweede helft werd de partij steeds minder aantrekkelijk. In de personen van Gerard Becker en Roy Huisman bracht Van Asch nieuwe aan vallende impulsen in de ploeg. Maar Joep Akkerman moest de bal vanaf ei gen helft meenemen om 3-0 te scoren. Invaller Huisman tilde de stand naar 4- 0 na een combinatie met Ruben de Goede. Periode De wedstrijd tegen Stroe maakte deel uit van de tweede periode die werd ge wonnen door Zeewolde (na de verras sende 4-1-zege op lijstaanvoerder WOP). De titel van de eerste periode is op zak van Vïanen. In de derde perio de staat WZ'49 tweede achter VVOP dat waarschijnlijk kampioen wordt en in dat geval geen aanspraak zal maken op de troostprijs. WZ'49 mag dan deelne men aan de na-competitie, tenzij het de voorsprong op Merino's (twee punten) en Eemnes (drie punten) uit handen geeft. Stand derde klasse: 1. WOP 20-41, 2. Vïanen 20-39, 3. WZ'49 20-35, 4. Zeewolde 20-34, 5. Merino's 20-33. Stand derde periode: 1. WOP 5-13, 2. WZ'49 5-12, 3. Merino's 5-10, 4. Vï anen 5-10, 5. Eemnes 5-9. woensdagGoulash met rijst donderdag: Stooflapje met rode kool en aardappelpuree vrijdag t/m Duitse biefstuk met zondag: aardappelen en boontjes maandagChili con carne dinsdag: Shoarmaschotel met salade Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 nu 8 voor 3. Dagschotels ADE Hoewel er niets meer op het spel stond, stond het laatste handbal duel van Smeeing/BDC in het te ken van hectiek. Het lager geklas seerde Apollo'70 was niet alleen uit op winst, maar zocht ook Guus Tourné. De Soester was tijdens de thuiswedstrijd tegéri Apollo'70 betrokkën bij een situa tie, waarin een tegenstander zijn neus brak. Dat voorval waren ze in Wehl nog niet vergeten. Maar ze hadden de 'pech' dat Tourné evenals een aantal andere Soesters vanwege een blessure niet mee deed. In de eerste helft - die na een 10-6-ach- terstand met 12-12 werd afgesloten - was er nog niets aan de hand. Daarna sloeg een paar keer de vlam in de pan. Aan de zijde van de ploeg uit Wehl na men de irritaties toe en de scheidsrech ters wisten zich daar eigenlijk geen raad mee. "Apollo ging ervoor. Maar of ze dat deden om een paar jongens van ons te slopen of om te winnen, dat weet ik ei genlijk niet," luidde het commentaar van Gerard Tïikker. Nadat de keeper van Apollo'70 de bal tegen zijn gezicht kreeg gegooid, ont stond een opstootje. Toen de kruitdam pen waren opgetrokken zaten de coach van Apollo'70 en Smeeing/BDC-cirkel- speler Richard van de Hoef op de tribu ne. Zij waren weggestuurd, omdat ze el kaar te lijf hadden willen gaan. De hectiek zette zich in de laatste twin tig seconden voort in het spel. Met nog zestien tellen scoorde Smeeing/BDC 25-26. Op dat moment moest een spe ler van Apollo'70 nog twaalf seconden van zijn tifd'straf uitzitten, maaï üe tijd- waarnemer gaf hem al toestemming het veld in te gaan. Apolo'70 maakte gelijk en toen waren er nog drie seconden te spelen. Patrick van Gardingen schoot meteen vanaf de middenlijn op doel. Hij trof de kruising van paal en lat. Afscheid Het was de laatste actie onder verant woordelijkheid van Gerard Ttokker die na een succesvolle periode van bijna vier jaar vertrekt als trainer/coach. Zo als het er nu naar uitziet, zal de Utrech ter het volgend seizoen rustig aan doen. Hij was gevraagd voor de dames van Nijenrodes (tweede divisie), maar heeft daarvoor bedankt. De promovendus Smeeing/BDC sloot de competitie in de eerste divisie af met de zevende plaats. Deze maand zal Tukker nog een trai ning geven aan de jeugd van Smeeing/ BDC, daarna neemt de spelersgroep af scheid van hem. De handballers genieten nu van een twee weken durende rust. Nieuwe trainer Daarna zullen ze tot eind mei eenmaal per week gaan trainen onder leiding van Henk Plateringen. Hij wordt de nieuwe ^rainer/coach van de handballers. Vori- 'ge' wéék is'hij voörgéstéld aan de spe lersgroep en de ontmoeting en indruk ken, aldus aanvoerder Arjan Roest, voor beide partijen bevredigend. Roest heeft vroeger tegen Van Platerin gen gespeeld. De Utrechter kwam des tijds jarenlang uit voor het eerste van UDSV en weet dus wat er te koop is in de eerste divisie. Hij was ook vier jaar trainer van UHV/DSO in de tweede divisie. In die tijd was Charles de Kor- delaar (tegenwoordig een vaste waarde voor Smeeing/BDC) actief bij die club. De laatste jaren was Van Plateringen niet actief op technisch gebied, maar vervulde hij bestuursfuncties bij UDSV. Arjan Roest hoorde van de winter dat de Utrechter de voorzittershamer had neergelegd, waarna de leiding van Smeeing/BDC hem benaderde. Van Plateringen had al contact met twee an dere clubs, waaronder Aristos, maar hij koos voor de Soester eerstedivisionist. team. Zij moeten zaterdag van Tonegi- do (uit) en een week later (thuis) van Volendam winnen om de tweede plaats vast te houden. Omdat het team ander halve week geleden in een van de scheu ren viel, is het de vraag of het op tijd bij het kiertje is. Indien Stam/SoVoCo 2 tweede blijft, mag het promotiewedstrij den spelen. Een kampioenschap zit er niet meer in, tenzij Vollkei in de laatste wedstrijd finaal onderuit glijdt bij het laaggeklasseerde Ovra. Heren De heren volleyballers sneden zich za terdag lelijk in de vingers. Na anderhalf uur wisselvallig spel moesten ze vaststel len dat ze een punt hadden verspeeld tegen Oberon. Geheel onnodig, want tot tweemaal toe gaf Stam/SoVoCo een ogenschijnlijke setzege prijs. De partij duurde 110 minuten en daar van waren de Soesters zeker 85 minu ten heer en meester geweest. Maar de eindstand was 2-2 en omdat Unicornus en AGAVS wél wonnen, is het de vraag of Stam/SoVoCo straks nog in aanmer king komt voor promotie. In De Bunt namen de heren een 10-2- voorsprong. De eerste klap leek uitge deeld, maar het lukte Stam/SoVoCo niet het elfde punt te maken, waardoor volgens coach Ali Moghadassian de druk toenam. Hij miste in die fase Jaap van der Vinne (geblesseerd) en zag lijd zaam toe hoe Oberon met 12-15 voor een kentering zorgde. Alsnog leek Stam/SoVoCo de zaak recht te trekken. Met 15-4 en 15-5 deel de de ploeg de lakens uit en in de vier de set zag het er rooskleurig uit: 10-5. Vanaf dat moment ging Stam/SoVoCo in de fout en naarmate de Weespers te rugkwamen, weid de concentratie op de proef gesteld. Het was werkvolleybal wat beide teams in de slotfase lieten zien. Op 11-14 kreeg Stam/SoVoCo nog even de geest (13-14), maar een onnodige haal naar de bal betekende het einde van de vierde set: 13-15. Begin jaren negentig had Stam/ SoVoCo nog een piepklein kansje om zich te handhaven in de eerste divisie. De volleybalsters moesten alleen nog even winnen van koplo- r Pollux. In de toen nog bomvol- e Bunt, waar die jaren zoveel gi- en sneuvelden, werd het 3-0 r de thuisclub. c hoefde toen niet meer zo nodig, c was al kampioen en bovendien verscheurd. Pollux hinkte op twee hten. Niet iedereen wilde promo- naar de eredivisie en Stam/SoVo- profiteerde dankbaar van de mentale "ltsing. Pollux is inmiddels bij de da- s de sterkste van ons land. Op 4 april 1998 had Stam/SoVoCo nog een theoretische kans om zich te hand haven in de eerste divisie. De volleybal sters moesten dan in ieder geval nog in winnen van koploper Gala/Sneek In het hoge noorden, waar Stam/ 1V0C0 de laatste drie eeuwen geen it haalde, zorgde de Soester club >r de verrassing van het kwartaal tor met 2-3 te winnen. j)e overwinning boezemt gezag in, maar de twee punten hadden er drie moeten Zijn. En dan nog, Zwolle klopte Zaan- k|tad met 3-2 en had met 1-3 of 0-3 inoeten verliezen. Evenals twee jaar ge leden is Stam/SoVoCo gedegradeerd. [Toen mocht de club meteen terugkeren pmdat Bosta/The Smash haar sponsor vijtraakte en het subtopniveau de rug oekeerde. Nu lijkt een einde te zijn ge komen aan dertien jaar onafgebroken eerste divisie volleybal in Soest. pAan het einde van een van de smalle gangen naar die eerste divisie schijnt l nog een lampje een dun straaltje licht. Roel Richmond en Marcel Swart vormen de luchtafweer tijdens een van de aan vallen van Oberon. Het is een kiertje, niet meer dan dat, waardoor het streepje de duisternis on derbreekt. Ergens op het beton van het gangetje, bezaaid met punaises en spij kers en onderbroken door scheuren, lo pen de speelsters van het tweede dames- i De rollen waren omgedraaid bij Red Stars. Met zeven man boekte het gedegradeerde herenteam een fraaie zege in Voorburg (de tweede), terwijl de dames hun leidersrol uit handen gaven door een verrassende 58-42-nederlaag tegen Cracker jacks (eveneens de tweede). Behalve coach René Lansaat ontbraken vier spelers bij Red Stars dat zondag middag naar Voorburg moest. Daarte genover stond de terugkeer van Dave Batts die het hele seizoen sukkelde met een knieblessure, in de eerste competi tiehelft één keer een paar minuutjes meepakte in het tweede team, maar zondag zijn echte rentree maakte. En dan was er nog Guido La Rose, in de junioren gecoacht door dezelfde Batts, die de heren de helpende hand toestak. De negentienjarige Soester leg de met zijn schoten een zuiverheid bloot, die bijna beangstigend was. Pas na dertig punten gunde La Rose de mensen aan de jurytafel tijd om zich te laten behandelen aan hun verkrampte handen. Iedereen bij Red Stars speelde naar be horen en als team groeide het in de wedstrijd. Het begin was aarzelend. Voorburg dat veel schoten nam tegen de zone-verdediging, kwam met 11-3 voor, maar vanaf de achtste minuut begon Red Stars warm te draaien. Na een Met veertien rebounds droeg hij zijn steentje bij en in de laatste tien minuten onderscheidde hij zich in verdedigend opzicht door Voorburger Soekarman uit te schakelen. De tegenstander, die met het eerste team van zijn club in de ere divisie speelt, had al 23 punten achter zijn naam staan, maar werd vervolgens 'lamgelegd' door Batts.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15