2 nettigheid over aanplant geluidswal Ex-prof traint jeugd Soesterberg W Huurderscommissie opgericht Kippenvel in de Dubbeldekker Oranje Comité houdt collecte Start 'Omzien naar elkaar' niversiteit stelt bewoners wel in het gelijk, gemeente niet Vrijwilligers gevraagd voor opzetten voetbalclub V v a■as?*™ - - -* Feestelijke palmpaasoptocht Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening |Burgerlijkestan^ WOENSDAG 8 APRIL 1998 Themamiddagen voor de jeugd Ook verspreiding programmaboekje Winkels mogen in tweede helft '98 4 zondagen open Meningen van lezers Bouwplannen 'De Drie Eiken' VOLLEYBAL Stratenvolleybal AGAVS van start Instuif Jeugdwerk Kledingbeurs Sterrenberg Caravancontrole Agenda Jgens omwonenden werd aan- nt groen op de geluidswal onno- gesnoeid. De gemeente Soest lt juist het tegenovergestelde. De tholieke Universiteit Nijmegen het bureau Eureco (ecologisch derzoek en advies) te Nijmegen Hen de bewoners in het gelijk, t begon met een brief van een bewo- r uit de wijk Hermes, gericht aan de 'eling milieu en stadsbeheer van de emeente Soest, met het verzoek de -plant op de geluidswal langs rijksweg 28 niet te snoeien. Volgens de brief- rijver helpt deze aanplant mee om luidsoverlast te beperken en is ze te- lijkertijd sierlijk. een brief van 3 februari 1998 stelt ir. van Gent, directeur van milieu en dsbeheer, dat begroeiing van bomen struiken die boven de geluidswal uit- men het geluidsoverlast juist bevorde- n. 'Dat is voor het geluidswerende ef- ct van de wal ongewenst. Het ver- ersgeluid van de rijksweg zal zich via eze boombegroeiing naar de woningen rplaatsen. Om die reden worden bo en en struiken hoger dan twee meter rwijderd', aldus de brief. Om dit racht bij te zetten, werden alle bewo- ers van de wijk Mercury door de ge- eente Soest van eenzelfde schrijven oorzien. nderzoek ng. P. Mijnlieff en W. van Laar, beiden ewoners aan de Mercury, vonden deze telling haaks staan op eigen kennis en rvaringen. Van Laar: "Maar aangezien e gemeente Soest ons toch niet ge- oofd, hebben wij dit door een deskun- ige dienst laten uitzoeken. Het bureau ureco te Nijmegen, belast met ecolo- isch onderzoek en advies, werd in de rm genomen. Drs. C.I.J.M. Liebrand, ecologisch adviseur van dit bureau voor provincies, waterschappen, gemeenten en particulieren heeft op ons verzoek een onderzoek ingesteld naar de invloed van bomen en struiken op geluidswe- rend effect van geluidswallen. In zijn rapport van 12 februari 1998 geeft hij deskundige uitleg hoe en op welke wij ze geluidswallen als in Soesterberg be plant moeten worden. Maar over ge- luidswerend effect schrijft hij het navol gende: 'Uw vraag of een begroeiing die hoger dan 2 meter boven de geluidswal uitsteekt het geluidswerend effect ver minderd, kan ik ontkennend beantwoor den. Wellicht zal door de bladeren en takken enige ruis in de geluidsgolven ontstaan waardoor misschien een zeer kleine fractie naar beneden wordt afge bogen, maar uit onderzoek van de Kath. Universiteit Nijmegen is gebleken dat dit niet meetbaar is. Ik ben zelf van mening dat bomen en struiken die bo ven een geluidswal uitsteken fungeren als een geluidsscherm waardoor het ge luidsniveau achter de geluidswal zelfs lager ligt dan wanneer bomen en strui ken zouden worden weggehaald. Een bijkomend voordeel van bomen en struiken op een geluidswal is, dat ze de luchtstroom die van de weg af komt naar boven toe afbuigen waardoor de uitlaatgassen van het verkeer beter wor den verspreid en de concentratie aan uitlaatgassen direct achter de geluidswal lager is dan wanneer de bomen en strui ken zouden ontbreken. Bovendien zal een lichte begroeiing van bomen en struiken een deel van de uitlaatgassen (en waarschijnlijk ook van de roetdeel tjes uit diesel) binden waardoor ze ook nog eens een filterende werking hebben. Tevens is een goed ingerichte en goed beheerde geluidswal een aanwinst in het landschap'. De meningen over het nut van aan plant langs de geluidswal van de A28 zijn verdeeld. "Als bewoners aan de geluidswal zijn wij dus in het gelijk gesteld. Wij zijn van mening dat de gemeente onmiddellijk met de kaalslag moet ophouden en op grond van dit rapport bomen en strui ken op de geluidswal moet planten," al dus Wim van Laar. Hij en de andere bewoners vrezen dat de gemeente Soest ook dit rapport naast zich neer zal leg gen. Soesterberg kent sinds vele jaren geen eigen voetbalclub meer, maar het begint erop te lijken dat er nieu we initiatieven ontstaan voor een nieuwe club. Adri van de Giessen (39) is binnen het betaalde voetbal geen onbekende. Sportclub Haarlem heeft hem in zijn gelederen gehad en daar wist hij diver se goaltjes te maken. Maar hoe gaat dat met sommige profs," ze ontmoeten een vrouw, trouwen en vestigen zich elders. Het dagelijkse werk en het gezin staan centraal met het gevolg dat voetballen op een derde plan komt te staan. Toch blijft het in het bloed kriebelen en zo ook bij Adri van de Giessen, vooral als je een zoon hebt die van voetballen houdt en ook nog je uitdaagt met: 'Pa, wil je ons trainen'. En zo is het gekomen, dat Adri elke donderdagmiddag op het veldje langs Mercury zo'n twintig tot dertig jongelui in de leeftijd van 7 tot ca 13 jaar traint. Adri: "Dat is eind 1997 begonnen en is uitgegroeid tot een wekelijkse activiteit. We hebben nu even een winterstop ge had, maar elke donderdagmiddag is het heerlijk de jongens én meisjes de tech niek van voetballen bij te brengen. Let wel de techniek, want dat is de basis van goed voetballen. De kinderen moeten er plezier in krijgen en dat hebben ze nu." "Die één uur per week slaat aan en je ziet per keer dat ze het leren. Het is ontzettend leuk werk om dit aan hen over te brengen. We praten nog niet over spelregels, dat komt spelenderwijs. Ik kan een groep zoals nu van circa der tig kinderen een goede basistraining ge ven. Dat moeten er niet meer worden, want dan is het voor mij alleen niet te Adri van de Giessen tijdens de weke lijkse training op donderdagmiddag. overzien. De jongens en meisjes zijn enthousiast want als het regent bellen ze al van 'het gaat toch door zeker?' Ook de ouders staan achter deze sport, want ze komen allemaal op nieuwe voetbal schoenen op de training." Vrijwilligers "Uiteraard kijk je verder en dan heeft Soesterberg helaas geen voetbalclub. Ik ken de tijd niet van vroeger, maar kijk liever vooruit. Je kunt deze jonge men sen voor een eigen plaatselijke voetbal club opleiden of ze moeten buiten het dorp. Ik heb al cóntact gehad met on der andere SV Zeist en een voetbalclub uit Soest die in deze jonge mensen geïn teresseerd zijn. Dus er zijn perspectie ven, maar we kunnen het ook zelf doen. Persoonlijk zie ik geen kans om die kar er ook nog bij te trekken. Maar Soester berg moet toch nog jonge mensen heb ben die hun schouders hieronder willen zetten. Het hoeft niet direct een vereni ging te worden voorzien van alle toeters en bellen. Gewoon als een plaatselijke club starten, als een soort commissie. En als ik hoor dat we het voetbalveld van Sterrenberg met de daarbij behoren de kleedruimtes mogen gebruiken, dan is er al veel gerealiseerd. Samen met Hans Reinsma daag ik plaatselijke man nen en vrouwen uit om dit voor onze jongens en meisjes op te zetten. Het moeten jonge mensen zijn die over be stuurlijke en leidinggevende capaciteiten beschikken of mee willen helpen om dit mooie doel te willen bereiken," aldus Adri van de Giessen. Reacties gaarne naar zijn adres: Mercury 132, telefoon 353583. Slechts vijf huurders van de voorma lige Woningbouwvereniging St. Jo seph waren bij de oprichting van de Huurderscommissie Soesterberg aanwezig. Toch voldoende om deze voor de huurders zo belangrijke in stelling van start te doen gaan. De honderden huurders van Stichting Centraal Woningbeheer (SCW) hadden allemaal een uitnodiging gekregen om de oprichting van de Huurderscommis sie Soesterberg bij te wonen. Slechts vijf personen kwamen op die bewuste avond naar dorpshuis Burgstede om dit feit mee te maken. De agenda telde slechts het ene punt van de oprichting. Namens de Vereniging Huurdersbelan- gen, het overkoepelend orgaan van alle huurderscommissies van woningen in beheer van de Stichting Centrale Wo ningbeheer gevestigd in Amersfoort, Waren aanwezig mw. Pouw, dhr. Van Oirschot en dhr. de Man. Laatstge noemde gaf een korte visie op de taak en functie van de Vereniging Huurders- belangen en de daaronder functione rende 52 Huurderscommissies. Dit werd verder toegelicht door vertoon van een videofilm waarin huurders van de circa 25.000 huurwoningen van de stichting aan het woord kwamen. Duidelijk was dat, willen huurders hun stem laten horen, dit minimaal moet ge beuren via hun huurderscommissie. Alle daaronder nog participerende eenheden ten behoeve van huurders, hoe belang rijk zij zichzelf ook achten, zullen van wege hun kleinschaligheid niet worden gehoord. Voor Soesterberg werd dit voor wat be treft de huurwoningen van voormalig St. Joseph door diverse organisaties ge daan. Zo hadden Bloemheuvel, Caro- lusplein, De Drie Eiken, Heijbergh, Huis ten Halve en de overige woningen u ft van St. Joseph hun eigen huurdersorga nisaties. Deze vormen nu samen De Huurderscommissie Soesterberg en zul len geheel of gedeeltelijk hierin opgaan. Gedeeltelijk omdat bijvoorbeeld de be wonersvereniging Ons Belang een een heid is van zowel huurders als eigenaars, die het 'gezamenlijk' belang zullen blij ven volgen. Huurderscommissie Een huurderscommissie wordt gekozen door de huurders van eerder genoemde huurwoningen. 'Het aantal leden van een huurderscommissie dat stemgerech tigd lid is van de Vereniging Huurbelan- gen (VHB), is gelijk aan het aantal wo ningen behorende tot die huureenheid welke door de huurcommissie wordt vertegenwoordigd, gedeeld door vijftig en naar beneden afgerond op een geheel getal', aldus het reglement. Soesterberg telt ruimt 200 huurwoningen van SCW, dus wordt de Soesterbergse Huurders commissie gevormd door vier personen. Men kon zich ook als zodanig voor deze functie opgeven of door de VHB hier voor worden benaderd. De navolgende vier bewoners werden genoemd: mw. Bonouvrié en de heren Van Hoostraten, Koevoets en Wagter. De aanwezige vijf personen konden schriftelijk hun stem hierover uitbrengen en kort daarop werden eerder genoem de personen benoemd als het bestuur van de Soesterbergse Huurderscommis sie. Binnenkort zullen ze via deze krant mededelingen doen van hun plannen. Meer berichten over Soesterberg op pagina 25 Tussen de buien door werd zaterdag een ietwat verkorte route gehouden van de Palmpaasoptocht. De kinderen van de drie plaatselijke scholen kwamen om 14.00 uur in de Hoeksteen bij elkaar, waar ze door voorzitter K. van Geet van de parochieraad welkom werden gehe ten. Hij prees de samenwerking van de drie plaatselijke kerken en scholen voor dit traditioneel gebeuren en wees in het kort op de feitelijke betekenis van de optocht. Daarna volgde een feestelijke stoet van kinderen die hun versierde stokken trots omhoog hielden. De ma jorettes van Odeon direct gevolgd door de Drumfanfare Jonathan uit Zeist, zorgden voor de vrolijke noot. Met versierde stokken trokken de kin deren door de straten. Woensdag 8 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerslraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven 19.00 boeteviering; gemengd koor Donderdag 9 april (Witte Donderdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 pastor v.d. Zandt/zr. v. Erven 19.00 dameskoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballot/aan 2 19.30 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. De Drie Eiken 19.30 ds.C.J. Jansen; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 19.00 ds. H. Henstra Vrijdag 10 april (Goede Vrijdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 15.00 kruisweg; gemengd koor; ds. Na- wijn en zr. v. Erven 19.00 gemengd koor; aalm. Crooymans en zr. v. Erven Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 19.30 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 19.00 ds. H. Henstra Zaterdag 11 april (Stille Zaterdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt en zr. v. Erven 20.30 Paaswake; gemengd koor Zondag 12 april (Eerste Paasdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorgangers: past. v.d. Zandt en zr. v. Erven 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. - HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag tot 18.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, 030-2280626 maandag 08.00 - dinsdag 08.00: D.W. van Lier (Den Dolder) Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) OVERLEDEN: 5 april: Comelia Jacoba Jongerius-Otto, Prof. Lorentzlaan 35. 'De ruimte is donker en griezelig, vol met spinnen en spoken. Hier en daar hangen spinnenwebben die je soms over het gezicht aaien. En dan ook nog een eng verhaal, om er in derdaad kippenvel van te krijgen'. Dat was de uitnodiging van Stichting Jeugdwerk aan kinderen van 4 tot en met 12 jaar. En ze waren naar de Dub beldekker gekomen, hun ruimte in dorpshuis Burgstede. Alle kinderen en de vrijwilligers hadden zich als spook of heks verkleed. Niet zo heel erg eng, pre cies genoeg om over Danny en het ver laten huis te vertellen. De stem van mw. Werner, één van de vrijwilligsters, gaat soms over in fluiste rend vertellen. De kinderen kruipen wat dichter naar elkaar en luisteren gespan nen. Eindelijk, gelukkig loopt alles goed af. Dan mogen ze knutselen over don kere en enge dingen. Echte spoken en heksenmutsen worden gemaakt, maar ook enge spinnen van pijperagers. Schminken is leuk en daarvoor staan ze zelfs in de rij. Spinnen op je gezicht, prikkeldraad op je wang, vanmiddag kan alles. Dan tot slot een echte enge film van Caspar, het spookje. Dat was een kort verslag van de thema middagen die voormalig Stichting Jeugdwerk gaat houden. De kinderen worden op de scholen hiervan geïnfor meerd. Bij het uitgaan werd hen ge vraagd hoe ze die middag vonden. Als Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 uit één mond klonk het: 'Hartstikke leuk'. Dus komt er een volgende thema-' middag. "We zijn een stel jonge honden en hebben het afgelopen jaar met ple zier gewerkt aan het bedenken van een programma voor 30 april, 4 en 5 mei 1998." Zo begint het voorwoord van het keu rige 'Oranjeboekje' dat het nieuw ge vormde Oranje Comité deze week huis- aan-huis gaat verspreiden met de beken de collectebus. 'De jonge honden' zijn er meesterlijk in geslaagd een goed pro gramma neer te zetten voor de naderen de feest- en herdenkingsdagen. Het begint 29 april met de befaamde dropping, op 30 april volgt een pro gramma van 22 onderwerpen waaruit men een keuze kan maken. Van 08.00 tot ruim 23.00 uur is er 'voor elck wat wils' en kan men genieten van vele leu ke zaken. Het zou niet eerlijk zijn om vóór het verschijnen van het Oranje boekje het hele programma te vermel den. Dat het begint met de traditionele ludieke reveille en als sluitstuk vuur werk, mag wel gezegd worden. Diverse onderwerpen worden in het boekje keurig toegelicht. Ook worden 4 en 5 mei duidelijk omschreven. Zaterdag wordt een collecte gehouden. Wie dan niet thuis is, kan een bijdrage storten op banknummer 395216540 of giro 159009 tnv Oranje Comité Soester berg. Voor de tweede helft van dit jaar heeft het gemeentebestuur vier zon dagen als 'bijzondere dagen' aange wezen. Dat wil zeggen dat de winkels in Soesterberg op deze dagen hun deuren mogen openen. Dat is zo ge regeld in de Winkeltijdenwet. Het gaat om de zondagen 12 juli, 4 oktober, 8 november en 27 decem ber. Mevrouw Hoffmann suggereert dat in dien deze bouwplannen niet doorgaan, er wel eens iets gebouwd zou kunnen gaan worden 'waar wij helemaal niet op zitten te wachten'. Dit lijkt mij een wat misplaatst dreigement, daar het bestem mingsplan tot op heden groen vermeldt. Het bezwaar van de wijk (waaronder van ondergetekende) m.b.t. de drukte van halen en brengen worden door mw. Hoffmann gebagatelliseerd door een vergelijk te trekken met de lagere scho len in het dorp. Hier komt echter de overgrote meerderheid van de kinderen lopend of met de fiets naar school en niet met de auto. Er zal rond het dag verblijf wel degelijk overlast en nog meer gevaar ontstaan door het brengen en halen van de kinderen. Het autover keer zal, als men niet keert op de Tem pellaan wel degelijk door Wbstok of door Egghermonde moeten rijden en gezien de grootte van de bouwplannen neem ik aan dat het niet slechts om een paar kinderen gaat. Mw. Hoffmann vindt dat zij een 'kindvriendelijk cen trum' in een 'kindvriendelijke buurt' wil situeren, waar veel jonge ouders 'heel veel plezier' van zullen beleven. Bete kent dit dat wij onze kinderen daar zou den kunnen laten spelen? Zeker! Maar wèl tegen een behoorlijke vergoeding natuurlijk. De indruk wordt n.1. gewekt dat het hier om een sociaal gebeuren gaat. Maar let wel; het uitbaten van een kinderdagverblijf is een puur commer ciële en heden ten dage een zéér winst gevende onderneming! Bovendien: als er één firma toestemming krijgt om zich in dit mooie stukje bos te vestigen kun nen er ongetwijfeld met hetzelfde recht meer volgen. Het verbaast mij overigens dat de gemeente Soest de locatie achter de Banninghal heeft afgewezen. Een locatie bij uitstek dunkt mij: ruimte ge noeg, prima bereikbaar, echt braaklig gend en niemand wordt overlast be zorgd. De (eventueel extra) geluidsiso latie kan meteen in de nieuwbouw wor den meegenomen. Tot slot wens ik mw. Hoffmann een gezond zakelijk succes, maar ik zou haar willen adviseren in het vervolg eerst eens te informeren bij be langhebbenden in plaats van hen via de krant te confronteren met kennelijk reeds tot in detail uitgewerkte plannen. Hans Tesser Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 ANBO Donderdag 9 april houdt de ANBO haar thema-ochtend, aanvang 10.00 uur. Toegang gratis. Modeshow 14 april is er om 10.00 uur een modeshow met eventuele verkoop. PCOB In verband met het jubileumfeest van De Drie Eiken op 15 april gaat de ge plande thema-ochtend van de PCOB op 16 april niet door. In de Banninghal is gisteren de eerste speelavond van het stratenvolleybaltoer- nooi afgewerkt. Op 14 en 21 april zet AGAVS de wedstrijdenreeks voort en op zaterdag 25 april zijn de finales. In totaal hebben zich 24 teams opgege ven. Hiervan spelen er 15 op recreatie ve basis en negen gooien alles op de prestatie. Zoals de voorgaande wedstrij den staan sportiviteit en gezelligheid hoog in het vaandel. De eerste wedstrijden beginnen telkens om 19.00 uur. Op de finaledag speelt een swingende band in de Banninghal. De Dubbeldekker in dorpshuis Burgste de houdt elke woensdagmiddag een 'in stuif van 14.00 tot 15.30 uur, voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. De kosten zijn per keer 1,50. De agenda luidt: 8 apnl: paasknutselwerkjes maken; 15 april: de video bekijken van de Zwanenprinses; 22 april: lampionnen maken voor Ko ninginnedag. Er is een vacature in de houtbewerking/ botenbouw. De groep wordt begeleid door vrijwilligers die van een uitdaging houden, daardoor is bijna alles mogelijk. Binnen deze groep houdt een aantal mensen zich specifiek bezig met het maken van modelboten van hout. Jeugdwerk is op zoek naar iemand die 'ervaring' heeft in het bewerken van hout. Het moet iemand zijn die mini maal 25 jaar is en graag voor en met kinderen wil werken. Ook deze activi teiten worden in de Dubbeldekker ge houden (benedenruimte) op elke don derdag van 18.30 tot 20.15 uur. De leef tijd van de kinderen varieert van 7 t/m 12 jaar. Wie interesse heeft of meer wil weten moet bellen 035-6012527, vragen naar Miijam Smid. Natuurlijk kan men ook elke donderdagavond even binnen lopen. Luchtvaart Herinneringsmonument Soesterberg rek. 37.52.11.667, Rabobank Zeist Op zaterdag 18 april wordt op locatie Sterrenberg de traditionele voorjaarskle- dingbeurs gehouden. Belangstellenden zijn tussen 09.30 en 12.00 uur welkom in gebouw de Kosmos, gelegen aan het plein tegenover het zwembad. Tweedehandskleding kan op vrijdag 17 april tussen 18.30 en 20.00 eveneens in de Kosmos voor de verkoop worden in gebracht. Gevraagd wordt vooijaars- en zomerkleding. Deze dient wel schoon en van deze tijd te zijn. Verzocht wordt de kleding zoveel mogelijk van plakstickers te voorzien waarop de prijzen zijn ver meld. Een deel van de opbrengst is be stemd voor de kinderafdeling van het ziekenhuis in Lesotho (Zuid-Afrika). Voor informatie en/of het aanvragen van een verkoopnummer kan men con tact opnemen met Mattie Schreuders, tel. 030-2890076 (na 15.00 uur), Nel- leke van Westrenen, tel. 030-6920156 (na 15.00 uur) of Rini Peters, tel. 033- 4634648 (na 18.00 uur). Een spontane activiteit van enkele dorpsbewoners is goed overgeko men. Via het coördinatiepunt wer den reeds diverse aanvragen ver werkt. Mensen die intens eenzaam zijn en een bepaalde vorm van hulp zoeken om die eenzaamheid te doorbreken, weten sinds een paar weken dat zij dan het te lefoonnummer 353055 in Soesterberg kunnen bellen. Zo spoedig mogelijk wordt daarna het eerste contact gelegd, waarna alle gegevens op een uitermate discrete wijze worden behandeld. Joke van Leijenhorst heeft reeds de nodige telefoontjes gehad van zowel mensen die haar belden omdat ze zich in een hopeloze situatie bevonden als van hen die zich spontaan opgaven om in een bepaalde, vorm hulp te willen verlenen. Samen met dhr. Piet Pieren, senioren- voorlichter van de SWOS, worden de gegevens besproken waarop tot een soort van hulpverlening kan worden overgegaan. Volgens de initiatiefnemers ligt het cen trale punt bij hen die de eenzaamheid bij de ander waarnemen en daar iets aan willen doen. Niet alleen maar aan jezelf denken, maar ook 'omzien naar die an der'. Dat kan volgens hen op verschil lende manieren, bijvoorbeeld zoals eer der is gesteld door het inzetten van au tovervoer om eens in een bepaalde tijd even eruit te zijn. Het bezoeken van mensen die daarom vragen, ook wel huiskamer-project genoemd. Naar de mensen toegaan en een wandeling met hen maken zoals een natuurwandeling over het terrein van Sterrenberg. Primair wordt gedacht aan de oudere medebe woners die van één van deze mogelijk heden graag gebruik willen maken. Ouderen, omdat bijna vijftig procent van de bevolking vijftig jaar en ouder is. Zonder dat men het weet raken oude ren na het verlies van bijvoorbeeld hun partner in een isolement, die soms heel beangstigend kan zijn. Echter sluit men de ogen niet voor jongeren, zoals een alleenstaande jonge vrouw met kleine kinderen die ook enorm eenzaam kan zijn. Ook die zijn welkom en kunnen via 353055 reageren. De groep heeft on langs kennis gemaakt met Margöt Bul- tink, de eerste beroepskracht binnen de gemeente Soest voor wat betreft het project vereenzaming. In nauwe samen werking met haar worden beleidslijnen uitgezet en gezocht naar verdere contac ten binnen het vliegdorp. In dit verband wordt gedacht aan de diakonie van de Samen op Weg kerken, de afdeling Kesa binnen de Caroluskerk, ouderenbonden en andere instanties op gebied van hulpverlening. Reeds mocht men vanuit de Caroluskerk een positief signaal in het parochieblad lezen, dat zeer op prijs wordt gesteld. De initiatief nemers zijn van mening dat Soesterberg op dit gebied 'te overzien is' en gezien de reacties in een behoefte voorziet. Met het begin van de lente worden vele caravans van stal gehaald om in de weekeinden te worden gebruikt of klaar gemaakt voor de grote buitenlandse va kantietrip. Voor een goede controle op eventuele technische gebreken kan men op zaterdag 18 april in Driebergen te recht. Veilig Verkeer Nederland nodigt caravanbezitters uit deze gratis contro le te bezoeken. Uit onderzoek is geble ken dat twintig procent geen gebreken heeft, het gaat juist om die tachtig pro cent. Om lange wachttijden te voorko men is reserveren vooraf beslist nodig. Dat kan op 2 en 3 april tussen 18.00 en 20.00 uur via tel. 0343-513967. Dan hoort men hoe laat en waar men voor deze controle aanwezig moet zijn. Van elke caravan wordt een controlelijst ver strekt voorzien van eventuele gebreken die men soms zelf heel gemakkelijk kan herstellen. WN tracht met deze contro les de verkeersveiligheid te bevorderen. Donderdag 09 april 10.00 thema-ochtend ANBO, Drie Ei ken Dinsdag 14 april 10.00 modeshow, Drie Eiken 19.00 stratenvolleybal, Banninghal Woensdag 15 april viering 25 jaar Drie Eiken

Soester Courant | 1998 | | pagina 23