Nieuw college, oude coalitie mteur Danscentrum Gerla Woonpassage Soest Service b.v :rman Hoogste punt brandweerkazerne PEMHAM Visser Oranje-festiviteiten op veel locaties 2e Paasdag Paasshow van 11-17 uur geopend. ebitten Hoorn 1 ACTUEEL te vervangen TIJINUITJES - AGENDA Wijkagent Overhees komt praten in de Vijverhof Soester veroordeeld voor mishandeling plaatsgenoten Clowns voor Tsjernobyl AWUtIJJ.' PAGIN/ WOENSDAG 8 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 Toegeeflijke Witte valt toch uit de boot (leding. icus F. Roest UJF SOEST Rookschade in flat aan Varenstraat Snel Deskundig Betrokken BI VAN DER MEULEN - et -toaOQg#S>nPr L .m&2' fi •jpv Deze Week: gratis! 12 Vi jaar getrouwd? Insluiper acteert als cv-monteur SOEST COUNTRY H.ÏIVE-ÖA3VCE 85,- per persoon Inschrijving - informatie: Alb. Cuyplaan 198b Soest Muziek, vrijmarkt, kinderfeesten, ontspanning en vuurwerk De kracht van de reclame ligt in de herhaling Middelman S Inbraak in woning 'van een vriend' voorjaarsaanbieding: ,#r' Allabout eyesH nu 50,- HUIDVERZORGING ALFRED DE LANGE ^Specialist* SOEST Ook voor service moet m bij ons zijn üm BIRKSTRAAT 49 14 77 FAX: 602 70 07 eks, Beijer el de Jong Reklame, rg, Vormgeving is een samenwer band van zelfstandig opererende iespecialisten. Deze succesvolle erkingsvorm en de groei bieden kansen in de nabije toekomst, een fraai pand in het centrum rn wordt voor een groot aantal tgevers gezamenlijk een veelheid •■eten gerealiseerd. Van brochures ertenlies, magazines tot radio- lercials en van huisstijlen tot sche communicatie-adviezen rt willen worden tot reageren. 1S,V° oden wordt: t goed salaris o en telefoon van de zaak ik team met collega's st arbeidscontract ItA Klimaatservice das 11 april. Tel. 035 - 601 88 10 st, uw specialist 34c - Soest - 602 80 86 Gratis advies. nieuwbouw - verbouw - met een reputatie van 3l vaste opdrachtgevers 'nde aantal opdrachten srmijn plaats voor een 'rij en zelfstandig wil en te groot bedrijf met een gangsvormen heeft met erige werknemers in ons ezit van een rijbewijs? Jk met W. van Doorn. 3, fax: 035 - 601 74 96 Soest. VVD, CDA en PvdA vormen in de komende raadsperiode (tot 2002) het dagelijks bestuur van de ge meente Soest, ofwel het College van Burgemeester en Wethouders. Dat is de weinig verrassende uitkomst van de laatste onderhandelingsron de tussen de lijsttrekkers, waaraan ook alleen de drie genoemde par tijen vorige week nog deelnamen. Dinsdagavond nam WD-formateur Blommers al afscheid van de onderhan delaars Harry Witte (Gemeentebelan gen Groen Soest), Ans Mann (Groen- Links-Progressief Soest), Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) en Wim Roest (D66). Die stapte uit eigen beweging op, omdat hij het beleidsprogramma zoals dat op tafel lag uiteindelijk niet wenste te ondertekenen. De andere "op positie"-fracties bleven zo lang mogelijk zitten. Ze tekenden wel en namen, de een wat enthousiaster dan de ander, het uiteindelijke resultaat dan ook mede voor hun rekening, maar zonder daar mee invloed in het College te verwer ven. Met name voor Harry Witte (Gemeen tebelangen) was dat een fikse tegenval ler, omdat hij in de voorafgaande ge spreksronden een aantal gewichtige con cessies had gedaan. Zo moest hij slikken dat de andere partijen zijn recreatiepias afserveerden en ging hij o.m. door de knieën voor de doortrekking van de ontsluitingsweg tussen de nieuwe AH- supermarkt en de Stadhouderslaan, waartegen hij altijd fel heeft geageerd, evenals voor een uiterst diplomatieke f omschrijving van de plannen voor de aanleg van nieuwe wegen, waarbij vol gens de tekst van het akkoord alle op- pies openblijven. Ook slikte Witte uitein- jdelijk - tot verbijstering van de andere f'groene" fracties - de chemische on- kruidbestrijding. Het voorbehoud dat hij uiteindelijk maakte bij de vaststelling dat er géén zwemplas zal komen stak daar magertjes tegen af. Nadenken In de bijeenkomst van dinsdag bleken de messen duidelijk scherper geslepen te izijn dan in de voorafgaande besprekin gen. Zo voltrok zich wat Roest noemde '"de scheiding der geesten" al bij de her- nieuwde discussie over toekomstige uit breidingslocaties, waarin na een amen- dement van Krol wél bleef staan dat er in de komende periode geen beslissin gen worden genomen, maar het zinne tje over "geen voorbereidingen" werd geschrapt. Nadenken kon je immers niet tegenhouden, was de redenering van Krol, Boerkoel en Blommers. Voor Roest was dat een duidelijk sig naal, maar ook Witte sputterde nog te gen. Ze verbaasden zich allebei vooral i over het feit dat de WD nu opeens gemene zaak maakte met CDA en PvdA, wat een duidelijke koerswijziging van de liberalen inhield. "Soest was vol gens u toch af?" sneerde Witte in de richting van Blommers. Die antwoord de dat het nadenken over toekomstige locaties óók zou kunnen betekenen dat er géén locaties gezocht moeten worden. Merkwaardig genoeg was het Boerkoel (PvdA) die met citaten uit het WD- verkiezingsprogramma moest staven dat de WD consequent gebleven was, hoe wel Witte Blommers nog verweet dat zij haar oren teveel naar de "bouwpartijen" (CDA en PvdA) liet hangen. Toch rondweg? Bij de vaststelling van de definitieve tekst van het beleidsprogramma werd er opnieuw gesteggeld over de omschrij vingen in de wegen-paragraaf. Tot Roests grote teleurstelling bleef de mo gelijkheid van een rondweg door de polder daarin open, wat voor Krol en Boerkoel juist de reden was om ermee in te stemmen. Witte gaf zijn verzet al gauw op, al liet hij nog wel aantekenen dat het besluit voor de aanleg van de ontsluitingsweg bij Albert Heijn "onver standig" was geweest. Alleen Ans Mann (GroenLinks-PS) en Roest handhaaf den hun voorbehoud, evenals bij de te ruim geformuleerde paragraaf over che mische onkruidbestrijding. Voor Roest was het aanleiding om - als enige - niet akkoord te gaan met het programma. Ondanks hun bezwaren ondertekenden Mann en Witte - die tenslotte alleen een voorbehoud staan de hield bij (het niet doorgaan van) de zwemplas - de tekst wel, evenals Meilof (GPV/RPF/SGP). Roest verliet voor dat het zo ver was het overleg, met de mededeling dat hij een aantal hoofd punten in het programma niet voor zijn rekening kon nemen. Hij vond het on begrijpelijk dat Witte daarmee wél kon instemmen. Hoog spel Pas bij de daaropvolgende discussie over de gewenste politieke samenstelling van het nieuwe college bleek dat Witte hoog spel had gespeeld, maar toch verloren had. Boerkoel, Krol en Blommers maakten zonder omwegen duidelijk dat zij afkoersten op een reprise van de zit tende coalitie: WD, CDA en PvdA. Meilof opteerde voor 4 wethouders, waarvan twee parttime, afkomstig uit de WD, Gemeentebelangen en uit zijn eigen fractie, hoewel hij persoonlijk niet zo'n behoefte had aan het wethouder schap. Ook Mann pleitte voor opname van GGS in een vier-wethouders-colle- ge, bij voorkeur zonder het CDA, maar met 2 WD'ers en een PvdA'er. Witte zelf pleitte voor drie wethouders in een college van WD, CDA en GGS, waarbij hij ook alvast maar liet weten dat hij vond dat Ruimtelijke Ordening geen CDA-portefeuille moest worden. Dat is nog helemaal niet aan de orde, wees Blommers hem terecht. .Witte sputterde nog dat de WD in dé verkie zingscampagne toch óók tegen nieuwe mm Harry Witte (GGS). bouwlocaties en nieuwe wegen was ge weest en vond dat de winst van GGS in de samenstelling van het college terug te vinden moest zijn. Blommers merkte tenslotte fijntjes op dat ze diep onder de indruk was van de toegeeflijkheid van Witte, maar dat ze desondanks koos voor voortzetting van de "oude" coali tie. Witte, Mann en Meilof verlieten vervolgens ook het overleg, dat daarna - omdat het over "personen" zou gaan - achter gesloten deuren werd voortge zet met Blommers, Krol en Boerkoel. De brandweer rukte zondagmiddag met groot materiaal uit naar een 5 hoog-flat- woning aan de Varenstraat, waar brand was gemeld. Ter plaatse bleek dat de 40-jarige bewoonster een pannetje op het vuur had staan, dat vlam had gevat. Er bleek alleen sprake van rookschade zonder persoonlijk letsel. 1 Administraties en fiscale adviezen Regelmatig wordt de laatste maanden gewikt en gewogen in ge Brinkweg, waar nog dit voorjaar de nieuwe brandweerka- een poging de bouwkosten binnen de begroting van zeven mil- zerne zal worden geopend. Afgelopen vrijdag werd het hoog- joen gulden te houden. Intussen wordt door het Soester Bouw- stepunt bereikt van de komende uitvalbasis van de vuurbestrij- bedrijf G. W. van der Grift wel volop doorgewerkt aan de Lan- ders. En daar werd uiteraard even bij stilgestaan. (geldig t.m.13.4.1998) gij besteding van min. f.15,-i bakje hantlkaas smeerkaas xc Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)buur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! dagen per week geopend. r 035- 60123 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest ELKE WEEK IETS TE BELEVEN BIJ T VAARDERHOGGT ZATERDAG 11 APRIL HAGENDAG Wat li ook wilt weten over hagen, u hoort het van onze specialisten. Met, véééél haag-aanbiedingen! ZATERDAG 11 APRIL HIIVDER-PAASDAG Neem uw kinderen mee. Zij mogen onder begeleiding gratis paasstukjes maken. Leuk en leerzaam. MAANDAG 13 APRIL 2e PAASDAG GEOPEND Dè (tuin)uit-tip van dit Paasweekend Dorresteinweg 72b Soest, Tel. 035 - 6012883 Wijkagent Hans Meuleman gaat met de bewoners van Overhees pra ten over het project inbraak/buurt preventie. Buurtpreventie is de op stap naar betere relaties in de wijk. Het bevordert de sociale controle met als gevolg dat overlast en crimi naliteit afnemen. De voorlichtingsavond wordt in samen werking met de wijkvereniging Over hees gehouden in het dienstencentrum De Vijverhof, op dinsdag 28 april om acht uur 's avonds. Meuleman is ervan overtuigd dat het buurtpreventieproject de tolerantiegrens verhoogt. "De men sen gaan met elkaar praten en proberen zelfstandig, zonder bemiddeling van de politie hun problemen op te lossen." De wijkagent constateert dat mensen de neiging hebben hun eigen leven te lei den. "De tolerantiegrenzen zijn lager geworden. Dat komt ook door de pres tatiemaatschappij. Wie na zijn werk, na ook nog een tijdje in de file te hebben gestaan, moe thuis komt en daar al met een met problemen te maken krijgt, heeft niet zo'n hoge tolerantiegrens meer." Uit ervaring weet Meuleman dat relatie- en burenproblemen hoog scoren in dichtbevolkte wijken. De politie krijgt er dagelijks mee te maken en kan daarin wel bemiddelen en adviseren. "Zij geeft echter geen kant en klare oplossing. Daarom probeer ik door middel van buurtpreventieprojecten de onderlinge relaties in de wijk te verbeteren." Niet alleen ouderen krijgen overigens te maken met problemen in de wijk. Ook jongeren laten regelmatig van zich ho ren. Meuleman ziet het daarom ook als zijn taak om kinderen al op de basis school te waarschuwen tegen ontoelaat baar groepsgedrag. En ook hoe ze daar nee tegen moeten zeggen. "We maken hen bewust van de effecten van dit ge drag. Vooral wanneer ze daardoor in aanraking komen met politie en justitie. "Tijdens dit proefproject op schooi wordt ook aandacht besteed aan versla ving en kindermishandeling. Omdat de rol van de hedendaagse "bromsnor" wel wat veranderd is, zal de wijkagent op 28 april vertellen hoe het nieuwe systeem van wijkzorg, noodhulp en serviceverlening werkt. Meuleman vertelt wat de ongeveer zevenduizend bewoners van hun wijkteam kunnen verwachten. Ook aan de orde komt wat het wijkteam van de bewoners verwacht. Inwoners van de wijk Overhees kunnen met hun vragen bij hem terecht. Wellicht zijn er mensen die meer willen doen aan een nieuw buurtpreventieproject rond om het Vedelaar- en Luitenaarpad. 'Het is idioot om iemand zo in el kaar te trappen voor een spiegeltje", meende officier van justitie mr. J. van Spanje. Ze doelde op twee 21- jarige mannen uit Soest die zich maandag voor de Utrechtse recht bank moesten verantwoorden we gens openlijke geweldpleging. De verdachten werden ervan beschul digd in januari twee plaatsgenoten in elkaar te hebben geslagen. Ze dachten dat die twee tegen de spiegel van hun auto hadden getrapt. De slachtoffers ontkenden dit. Temeer daar de spiegel nog aan de auto vastzat, vond officier Van Spanje het gewelddadige gedrag buiten alle proporties. Politierechter mr. E. Kruijff veroordeel de een van de mannen tot zes weken voorwaardelijke gevangenisstraf, zestig uur dienstverlening en een cursus over slachtoffers van mishandeling. De straf was gelijk aan de eis. De zaak tegen de andere verdachte hield rechter Kruijff aan omdat deze zonder raadsman verscheen. Deze Soester werd ook beschuldigd van een ernstige ge weldpleging in Baarn in april vorig jaar. Omdat tegen hem ook een hoge scha devergoeding werd geëist, adviseerde Kruijff hem zo snel mogelijk een advo caat te raadplegen. De veroordeelde Soester gaf op de zit ting toe dat zijn gedrag niet door de beugel kon. Hij was nog niet eerder ver oordeeld voor een geweldsmisdrijf. Dat wordt morgen een lekker, literair avondje Giphart in C-drie. De drieën dertig-jarige Ronald Giphart speelt dan in Soest een soort thuiswedstrijd. Hij woonde hier in zijn jeugd en zat op het Baarnscb Lyceum bij Prins Willem Alexander in de klas. Daar schreef hij in opdracht van zijn le raar Nederlands een fraai opstel voor de schoolkrant over "iets wat je gezien hebt in het Baarnse Bos". Wat hij toen schreef kon bij de leraar niet door de beugel. Op zijn zeventiende besloot hij schrijver te worden. In oktober 1996 ontmoette ik "Gip" in theater "De Lieve Vrouw" in Amers foort bij de Stichting Literaire Evene menten Eemland (SLEE). Zijn vader, die nog steeds in Soest woont en ooit werkte als ambtenaar in het gemeente huis, was toen niet in de zaal aanwezig. Zijn moeder is de in 1995 overleden feministische politica Wijmie Jabaay, die voor de PvdA in de Tweede Kamer zat. Ik vroeg de Utrechtse auteur in Amers foort of hij het leuk zou vinden in Soest een lezing te houden. "Graag", was het antwoord. Samen met zijn vriend (een zoon van Joop van Tol) ging hij Neder lands studeren, maar maakte die studie niet af. Enkele verwijzingen naar Soest (o.m. een etentje in restaurant Bauers aan de Burg. Grothestraat) komen voor in zijn eerste roman "Ik ook van jou" (1992), "een grote queeste naar literatuur en seks". Het boek werd bekroond met het Gouden Ezelsoor voor het best ver kochte debuut in '92. In 1993 verscheen "Giph" (spreek uit: gif), zijn tweede boek, en in 1995 "Het feest der liefde". Zijn laatste roman heet "Phileine zegt sorry" (1996). Giphart is humoristisch, shockerend en verrassend: je verafschuwt of bewondert hem. Zelf zegt hij in een interview: "Er is geen enkel onderwerp waar zo hypo criet over wordt gedaan als over seksua liteit. Daar achter gaat een diep vat schuil met emoties, frustratie, verlan gens en onvervulde koesteringen. Ik vind seks een belangrijk thema en ik heb weinig anders om over te schrijven." Ronald Giphart wordt een vertegen woordiger genoemd van de "Generatie Nix". Soest heet zijn verloren zoon welkom! J.V. De politie is op zoek naar een onbeken de man, die vorige week zowel aan het Weteringpad als de Koningsweg een bedrijf was binnengeslopen. In het ene geval lukte het hem een rijbewijs en cheques weg te nemen uit een jas. Bij het andere bedrijf verdween een porte feuille en een portemonnee. De indringer was volgens getuigen 30 a 40 jaar oud en gekleed in een blauwe overall. Hij deed net of hij tot de werk nemers behoorde of speelde het spel als "centrale-verwarmingsmonteur", die bij binnenkomst even met een deskundige blik aan de radiateuren rommelde om vervolgens zijn slag te slaan. 10 LESSEN Op dinsdag en donderdagavond vanaf 16 april dagelijks (behalve op zondag), tel: 035 - 602 28 11 602 03 04 De lasershow is vervangen door vuurwerk, kinderparadijs De Vrije Teugel houdt weer een kinderfeest en heeft in samenwerking met Ca- brio een concert van Laura Fygi ge organiseerd. Dat zijn de nieuwe Oranje-activiteiten ten opzichte van vorig jaar. Binnenkort kunnen de Soester inwoners het programmaboekje van het Oranje Comité in hun brievenbus vinden. Daar in staat het complete overzicht van de festiviteiten. Die beginnen al op woensdag 29 april. In het openluchttheater treedt dan om 20.15 uur Laura Fygi op. Het live-con cert is georganiseerd door De Vrije Teu gel en Cabrio. Om 21.00 uur begint bij de Open Hof aan de Veenbesstraat de traditionele lampionnenoptocht die de deelnemers door de wijken het Smitsveen en Klaar- water zal voeren. Op donderdag 30 april kan tussen 9.00 en 10.00 uur én 13.00 en 14.00 uur worden gestart voor de natuurfietstocht van IVN Eemland. Het vertrekpunt is De Kwekerij aan de Molenstraat. De route is uitgestippeld in Soest. Met een versierde fiets kunnen kinderen vanaf 10.30 uur deelnemen aan een op tocht door Soest-Zuid. Gestart wordt bij basisschool De Werveling aan de Oude Utrechtseweg. De Oranje Vrijmarkt op de Eng is van 10.00 tot 15.00 uur en Ruitersportcentrum Eldorado houdt weer een paardensportdag aan de Bos straat, die om 10.00 uur begint. Vanaf vijf uur 's middags kan feest wor den gevierd tijdens het Oranje Bal in Bos en Duin aan de Bosstraat en om 20.00 uur kunnen liefhebbers aanschui ven voor de 'niet-meer-weg-te-denken' bingo in De Vijverhof aan de Klarinet. Kinderspelen zijn er zowel bij 't Vaar- derhoogt aan de Dorresteinweg (11.00- 15.30 uur) als in kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad (11.00- 18.00 uur). Om 21.00 uur nemen PVO en andere korpsen deel aan de Taptoe. Die wordt gehouden op het Raadhuisplein. Daar na, om ongeveer 22.30 uur, wordt te genover het gemeentehuis vuurwerk af gestoken. 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZIER rnkttfohnon WONEN V Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 60110 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. De politie hield zaterdagnacht op de Ereprijsstraat eemn 26-jarige Soester aan, die liet weten dat de woning die hij was binnengedrongen "van een vriend" was. Dat bleek echter niet het geval, zoals de bewoners konden uitleggen. De man werd meegenomen naar het bureau en vastgezet. De politie kwam op zijn spoor na een melding uit de omgeving. Heine en Hylkje Tolsma van het comi té Kinderhulp Tsjernobyl gaan binnen kort weer op reis naar Wit-Rusland. Voor de 20e keer brengen ze daar aller lei hulpgoederen bij kindertehuizen, waar de slachtoffertjes van de kernramp verblijven. Ditmaal gaat er ook een zen ding van maar liefst 100 clownspoppen mee, die dè Tolsma's kregen aangeboden door Rici Frölich van de Stichting Clini- clowns. Veel van die clowntjes zijn ge maakt door mevrouw Van Klooster uit Soest. Verder gaat er ook een fors pakket kleding en speelgoed mee, die overbleef van de zomerkledingbeurs bij peuter speelzaal Pippeloentje. Op de foto Rici Frölich (r.en het echtpaar Tolsma bij het inladen van de vrachtwagen. Verven van wimpers wenkbrauwen epileren en... een gladmakende oogcontour behandeling (nieuw). Kerkstraat 13 Soest Telefoon: 035 - 602 91 33 Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3