Geen koffie meer in unieke rijwielhandel IJIJll - i Mooi bij Middelman 71 'Gemeentebelangen Groen Soest gaat nog harder werken aan andere politiek' m HlEU iACTUEEL r ~lOPINIE I Noodkreet Europa Kinderhulp m Werk aan de weg in Soest Uw nachtelijk comfort is onze dagelijkse zorg. Sleepworld heeft het bed van uw dromen. Sleep W»rld PAGINA I VOENSDAG 8 APRIL 1998 iting Don Bosco, I handtekeningen Amnesty oester Courant kt wekelijks30.000 grage lezers SOESTER COURANT PAGINA 5 Eet Villa Van Den Brink: 12 en 13 april Paasbrunch met paaseieren zoeken voor de kinderen. 39,50 p.p. vanaf 11.30 uur. Gemeentehuis dicht op 10/4,30/4 en 5/5 Service bij .Schoemaker Wout Grift stopt op 72-jarige leeftijd als fietsenmaker Harry Witte legt onderhandelingsresultaat uit 'Willem Van Oosten .fotoservice 17TTÏ 1 UUR SERVICE VOOR APS DEZE WEEK GRATIS FILM bij ontwikkelen en afdrukken (zelfde aantal opnames) Vanaf heden maken wij ook portret- en familie foto's in onze studio. Van Weedestraat 147 - Soestdijk - Tel. 035 - 602 59 42 «l X> De Tromslager bestaat 2 april 5 jaar! DE TROMSLAGER 035- 602 28 71 W, V Dringend gastgezinnen nodig voor vakantie r Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Alleen bij Sleepworld: 695,- iter Scoutinggroep Don Bosco irige week zaterdag tijdens dt; le Scoutingdag maar liefst 424 eningen opgehaald voor de lan- ctie van Amnesty International, een presentatie op winkelcen- artje Zuid kon het winkelend nader met de groep kennisma- een handtekening zetten voor ie doel. In totaal werden in ons m 2,4 miljoen handtekeningen ;Id. Kinderen onder de 12 jaar, nog niet tekenbevoegd zijn, kon- i hand tekenen op een stuk pa- deze uitknippen zodat ook zij ndtekening" hadden gezet. Op mier werden nog eens 29 hand- jen opgehaald. Volgens initia- ïster Marjolein Buskens was de aatste moment georganiseerde n groot succes. Dit laatste kon rden gezegd van de actie om len te werven. Hiernaar is men ds op zoek. Wanneer men daar- eresseerd is, kan men contact n met Linda Hilhorst, tel. i. Telefoon 035 - 601 27 06 r Centrale Voorlichting AV Soest H-W n T-kruising rotonde en eventuele vergunning kun- making kenbaar maken bij de: 1760 CA Soest, telefoonnum- •örvilla's >khut 3 kiosk 'an dakkapellen gevel) ckapel in k /oonhuis khut rebord woonhuis tkapel in ak nhuizen •orzieningen) arage elijke kantoorruimte ïhuisje iden van een Jcapel op ak ige oonhuis bel woonhuis irage/bijkeuken oonhuis INGEDIEND 23-3-98 24-3-98 24-3-98 23-3-98 26-3-98 23-3-98 26-3-98 27-3-98 26-3-98 26-3-98 26-3-98 30-3-98 26-3-98 24-3-98 30-3-98 24-3-98 30-3-98 30-3-98 26-3-98 30-3-98 ein 1, afdeling planologie en 0 uur. gebruiker schuren ale bewoning binnen 1 jaar p straffe van een dwangsom 'per dag, per schuur met 200.000,00 per schuur, voldoende blijkt te zijn, ,mg bestuursdwang worden aaar aanschrijven de bewo- jen binnen 1 jaar op straffe iom van f 10.000,00 per dag 3n f 200.000,00. Indien niet sen aanzegging bestuurs- g verlenen. Pearle aan- keerplaatsen op bostuinbe- "Wijderen. Tegen het gebruik ilaatsen op erfbestemming r onderzoek of tegen de arkeerplaatsen op de erf- lorende bij de woning kan De komende weken is het gemeentehuis een aantal keren gesloten. Dat is het geval op vrijdag 10 april (Goede Vrij dag), donderdag 30 april (Koninginne dag) en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag). Het betekent dat er ook op donderdag 30 april geen avondopenstelling van de afdeling Publiekszaken is. Horecabedrijven milieubeheer genoemd besluit. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! exneri Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 11P nrntlla Irnmf ia ni'af maar fana. De aroma komt je niet meer tege moet aan de Schrikslaan 74. Wie de rijwielhandel Grift zoekt, kan zoe ken tot hij een ons weegt. Wout Grift heeft er, op 72-jarige leeftijd, een punt achter gezet. De 84-jarige traditie van een unieke zaak is in de geschiedenis verpakt en bestaat al leen voort in de herinnering. De rijwielhandel was meer dan een win kel en werkplaats waar hard werd ge werkt om brood op de plank te krijgen. Het was ook een vaste ontmoetingsplek voor vele Soesters die soms dagelijks een bakkie kwamen doen. Grift had voor hen speciaal een tafel en stoelen in de zaak gezet. De bezoekers mochten de koffie zelf pakken en inschenken. Kostte niets. De vut-regeling, functioneel leeftijds ontslag, de pensioengerechtigde leeftijd, het is allemaal niet voor de Soester fiet senmaker bedacht. Op zijn 65ste was er geen haar op zijn hoofd, die eraan dacht te stoppen. Het liefst zou hij, zoals hij zelf zegt, zijn doorgegaan tot hij er bij zou zijn neergevallen. Zover is het ge lukkig niet gekomen. Dat Wout de deur nu toch op slot heeft gedraaid, komt doordat zijn trouwe kracht Ries Tijhuis gebruik wilde maken van de vut-regeling. Tot vorige week zaterdag waren de twee onafscheidelijk. "We hebben nooit woorden gehad, ik kon altijd alles rustig aan hem overlaten. Als hij niet de vut was ingegaan, had hij nog vijf jaar moeten werken. De vraag is of ik het zo lang had kunnen volhou den." Bijna veertig jaar lang was Ries de trou we medewerker van Wout en broer Henk die begin jaren tachtig wél met pensioen ging. De zaak was toen nog gevestigd op de hoek van de Becke- ringhstraat en de Krommeweg, waar vader Hendrik Grift in 1914 was begon nen. Wout Grift: "Hij werkte op het paleis en verdiende zes gulden in de week. 's Avonds maakte hij fietsen, waar hij ook nog zes gulden mee verdiende. De me dewerkers van het paleis zouden om salarisverhoging vragen, maar op het laatste moment haakten ze af. Van zijn vrouw moest mijn vader wel naar de in tendant, maar hij kreeg niet meer geld. Toen zei mijn moeder: dan ga je maar je klantjes af en zeg je dat je voortaan de hele dag disponibel bent." In 1941 kwam de vijftienjarige Wout van de Ambachtsschool en zijn vader betrok hem meteen in de zaak. Na de oorlog kwamen meer materialen beschikbaar, nam het werk toe en zegde broer Henk zijn politiebaan op om ook in het fami liebedrijf te gaan werken. Behalve rij wielen maakte en verkocht Grift brom- Wout Grift heeft veel spullen van zijn zaak verkocht of weg gedaan. Maar de bekers, kransen en andere trofeeën die hij als wielrenner won, heeft de fietsenmaker (72) bewaard. "Ik had misschien kunnen doorgaan, maar op mijn leeftijd neem je niet meer iemand in dienst. mers en scooters en later zelfs auto's. Nadat broer Henk had besloten van zijn oude dag te gaan genieten, verkocht de 57-jarige Wout zijn pand aan TBS en kocht hij een woning aan de Schrikslaan terug. Daar liet hij een nieuwe werk plaats bouwen, waar Wout en Ries nog dertien jaar zij-aan-zij zouden werken. Volgens Grift is er maar één ding waar op iemand moet letten wanneer hij een fiets koopt. "Koop er één van een goed merk, zoals Gazelle, Batavus, Sparta, Union of Raleigh. Je kunt tegenwoordig fietsen krijgen van twee-, driehonderd gulden, maar die zijn niets waard. Daar kom je na een halfjaar wel achter. Met een goed merk zit je altijd goed, daar knoeien ze niet mee. Je krijgt tien jaar garantie, dat zegt genoeg. Verder moet je voor jezelf weten wat voor soort fiets en hoeveel versnellingen je wilt heb ben." "Fietsen van de goede merken zijn nog steeds degelijk. Vroeger had je van die terugtrapremfietsen, waarop de mensen, met een gereedschapskist op de bagage drager, naar hun werk gingen. Nu heb je veel lichtere fietsen, omdat de men sen voor hun plezier gaan fietsen. Kijk Vanaf 9 maart tot en met 31 maart is door de lijsttrekkers, van de in de gemeenteraad van Soest gekozen partijen, overleg gevoerd. Dat over leg ging over de programmatische uitgangspunten voor de komende vier jaar en de samenstelling van het College van B&W. Als winnende partij, van 3 naar 5 zetels, en daar mee de derde partij van Soest, was de fractie van Gemeentebelangen (Groen Soest van mening dat een onderzoek naar een recreatiepias in hetSoesterveen en een wethouders- post haalbaar moesten zijn. Toen tijdens de onderhandelingen bleek dat de WD, Gemeentebelangen liet vallen bij het onderzoek naar een re creatiepias in het Soesterveen, was de eerste reactie: "we stappen op". Aan de andere kant moesten de hoofdstukken milieu en ruimtelijke ordening nog wor den behandeld. Punten waarbij de par tijen in de gemeenteraad van Soest vaak tegenover elkaar staan en waarbij Ge meentebelangen al 8 jaar lang een hoofdrol speelt. Opstappen zou betekenen dat de WD alleen met de bouwpartijen CDA en PvdA een college zou kunnen vormen, en dat wilden we per se voorkomen. Dat de andere partijen onderzoek naar de inrichting van het gebied, tussen de Wieksloterweg, Dorresteinweg, Biltse- weg en het bedrijventerrein, als groene buffer steunden, was winst. Dat WD, CDA en PvdA daarbij de mogelijkheid van een recreatiepias niet wilden betrek ken is onbegrijpelijk. Bovendien is dat een klap in het gezicht van de Soesters die al jaren, nota bene door de schuld van bovengenoemde partijen, zijn ver stoken van zomers zwemgenot in Soest. Gemeentebelangen Groen Soest zal blij ven vechten voor het buitenzwemmen. Uitgangspunten Uiteindelijk lagen er op 31 maart drie ënzestig programmatische uitgangspun ten, waar Gemeentebelangen mee kon leven. Veel van deze punten komen rechtstreeks uit het verkiezingsprogra mma van Gemeentebelangen Groen Soest. Zoals de keuze voor een open be stuursstijl, waarbij niet enkel de argu menten van de gemeente gelden, maar de burgers in een vroeg stadium om hun mening wordt gevraagd. En de zeggen schap van de bewoners bij (herinrich tingsplannen in de buurten. Wat betreft het onderzoek naar de inrichting van het gebied tussen Wieksloterweg, Biltseweg, Dorresteinweg en het bedrijventerrein als groene buffer, zal Gemeentebelan gen de recreatiepias wederom voorleg gen. Wat betreft het verkeer kozen WD, CDA en PvdA, tegen de zin van de partijen, voor de mogelijkheid dat, in het kader van de voorbereiding van het nieuwe streekplan, alle partijen weder om de discussie over wegen door de polder zouden kunnnen openen, overi gens zonder dat in deze periode beslui ten mogen worden genomen. Om de WD geen enkele gelegenheid te geven ons om programmatische redenen bui ten het college te houden, en bovendien uitdrukkelijk is bepaald, dat de versla gen van de onderhandelingen onlosma kelijk onderdeel zijn van het onderhan delingsresultaat, heeft Gemeentebelan gen Groen Soest getekend. Pas daarna kon over de samenstelling van het College worden gesproken. GPV/RPF/SGP en GroenLinks/Pro- gressief Soest spraken zich uit voor een College waarin Gemeentebelangen Groen Soestvertegenwoordigd zou zijn. Nu ook aan de Van Weedestraat 147: De PvdA pleitte voor voortzetting van het oude college van WD, CDA en PvdA. Gemeentebelangen Groen Soest stelde voor om, in overeenstemming met de verkiezingsuitslag, een College samen te stellen met de drie grootste partijen WD, CDA en Gemeentebe langen Groen Soest. Het CDA koos voor voortzetting van het oude college. Het was dus aan de WD om haar ware gezicht te tonen. En de WD koos voor het CDA en de PvdA, dus voor samen werking met de bouwpartijen. Kletskoek Voor de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest is daarmee duidelijk dat het "groene" verkiezingsprogramma van de VVD een truuk is geweest om te voorkomen dat een groot deel van de WD-kiezers op Gemeentebelangen Groen Soest zou stemmen. De algeme ne beschouwingen van 1997 over de nul-optie, de belofte dat ze een zo breed mogelijk college zouden formeren, en dat ze recht zouden doen aan de verkie zingsuitslag, het is allemaal kletskoek. Als we nu de rekening opmaken, moe ten we constateren dat de WD, het CDA en de PvdA niet willen samenwer ken met Gemeentebelangen Groen Soest, al is die de derde partij, en al zijn er nauwelijks geschilpunten. De conclu sie is, dat zij het volbouwen van Soest willen voortzetten. In deze raadsperio de zal de uitbreiding aan de Jachthuis laan of in de polder, nog niet aan de orde komen, omdat het geldende streek plan dat in de weg staat. Bij de volgen de verkiezingen, in 2002, zal dat de hoofdrol spelen. Dan moeten alle men sen die nu nog WD, CDA of PvdA hebben gestemd, maar eens goed na denken waarom Gemeentebelangen Groen Soest buitenspel is gezet. Harde oppositie Gemeentebelangen Groen Soest gaat nog harder werken aan democratische politiek. Gemeentebelangen Groen Soest is geweldig gegroeid van 3 naar 5 zetels. Dat is nog niet genoeg om de macht van de bouwpartijen af te breken. Het is wel genoeg om, samen met de inwoners van Soest/Soesterberg, nog harder te werken aan een andere poli tiek, en nog groter te worden. Daarbij zullen een groen en natuurlijk Soest/ Soesterberg, en de mening van de bur gers voorop staan. Bij het onderzoek naar de inrichting van het buffergebied tussen de Wieksloterweg, Biltse weg, Dorresteinweg en het bedrijventerrein, zal Gemeentebelangen de recreatiepias aan de orde stellen. De kiezers van Ge meentebelangen Groen Soest kunnen verwachten dat de fractie ook de ko mende periode een harde oppositie zal voeren tegen het opofferen van mooie plekken voor bouwplannen. Zij blijft zich inzetten om Soest/Soesterberg groen te houden en blijft streven naar de mogelijkheid om buiten te zwemmen. Harry Witte 's avonds en in het weekeinde maar hoeveel mensen een ritje maken," aldus Grift die zelf graag op de fiets stapt. Wielrennen Vroeger kon hij trappen als geen ander en was hij amateur-wielrenner bij de Adelaar in Hilversum. Een oude prij- zenkast -destijds overgenomen van de opgeheven voetbalvereniging Soestdijk - staat vol bekers, kransen, andere tro feeën én oude fietslampen die met een kaarsje of petroleum werden verlicht. Een ongeluk tijdens zijn militaire dienst tijd, waarbij zijn enkel werd verbrijzeld, maakte een einde aan zijn sportloop- baan. "Ik heb wel eens zeventien open rondes achter elkaar gewonnen. Dat was toen een record. Betaald werd er natuurlijk niet, al kon je in plaats van een beker ook wel eens een nieuwe band of zo winnen. Soms reed je ergens en dan kwamen ze van de supportersvereniging van de plaatselijke favoriet naar je toe. Dan vroegen ze of je hem in de gaten wilde houden, omdat hij nog niet zo durfde. Als je hem tijdens de koers op jutte en hij eindigde voorin, dan zamel den de supporters geld voor je in. Ik heb een keer honderd gulden gekregen. Ja, ik wilde ze wel opjutten." Gerrit Schuiten, met wie hij goed con tact had, Kees Pellenaars en Braspen ning waren destijds wielrenners die door Grift worden omschreven als 'echte ke rels'. Later kreeg de Soester veel respect voor Peter Post, Joop Zoetemelk en Jan Raas. "Dat zijn de echte mannen. Te genwoordig zijn er zo veel goede ren ners," aldus Grift die voor elke grote Ronde of klassieker voor de buis zit. Daar is nu meer tijd voor. Grift zal de dagelijkse aanloop missen, hoeft geen koffie meer te zetten en heeft te weinig ruimte om af en toe nog eens wat te sleutelen voor een oude klant. "Voor die mensen vind ik het erg, daar heb ik de grootste moeite mee. Je had zaterdag eens moeten zien wat ze allemaal kwa men brengen. De hele zaak stond vol met gebak, bloemen en noem maar op. Ik had misschien kunnen doorgaan, maar op mijn leeftijd neem je niet meer iemand in dienst." Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde ham kaas soesjes, pompernikkel, 4 personen, W"li Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde zalm soesjes, pompernikkel, *34 95 4 personen, ,39£5^ O Hr Lustrumaanbieding: 5," korting op uw paassalade voor particulieren en bedrijven. De salade- en koudbuffet specialist. Steenhoffstraat 58, Europa Kinderhulp zit dringend verlegen om gastgezinnen die een poosje een kind huisvesting willen verlenen tijdens hun vakantie. Het gaat om kansarme kinderen uit bij voorbeeld Parijs en Berlijn, maar ook uit bijvoorbeeld Rotterdam. In hun eigen omgeving hebben ze geen ruimte om te spelen. Daarom biedt Eu ropa Kinderhulp hen ieder jaar een va kantie aan in een streek, waar ze die ruimte wel vinden. De Stichting is daar bij afhankelijk van de medewerking van gastouders. Jaarlijks komen zo'n drieduizend kinde ren deze kant op voor een vakantie, waar ze het hele jaar naar uitkijken. Op dit moment vreest Europa Kinderhulp dat ze niet iedereen kan helpen, omdat er nog een tekort aan gastgezinnen is. De gastgezinnen staan er tijdens het ver blijf van het kind niet alleen voor, maar worden ondersteund door medewerkers van de Stichting. Voor meer informatie of opgave kan men contact opnemen met Hennie Kraai, tel. 033-4944536, of Sonja Duits, tel. 033-4553260. maison TELEFOON 601 31 82^ SOESTERBERGSESTRAAT 32A SOEST Afhankelijk van de weersomstandighe den vinden de volgende werkzaamhe den plaats. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Bij het Weteringpad wordt tussen de Koningsweg en de Energieweg de riole ring vervangen. Tijdens de werkzaamhe den is geen doorgaand verkeer mogelijk. De werkzaamheden zijn gepland tot eind april. Op de Industrieweg tussen Kostver- lorenweg en het Weteringpad wordt de riolering vervangen. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. De werkzaamheden zijn gepland tot half mei. Op de Ketkstraat wordt tussen de Olijkeweg en de Neerweg de rijbaan op nieuw bestraat. Op dit weggedeelte is geen doorgaand verkeer mogelijk. Vol tooiing van de werkzaamheden is ge pland half april. Ook de aansluiting Kerkstraat/Neerweg wordt herstraat. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. Het einde van deze werkzaamheden is ge pland in de eerste week van april. Aansluitend wordt de aansluiting Kerk straat/Peter van den Breemerweg her straat. Doorgaand verkeer is niet moge lijk. Het einde van deze werkzaamhe den is gepland in de tweede week van april. Op de Nieuwstraat, tussen de Schrik slaan en.de Vinkeiïweg, wordt een aan tal maatregelen in het kader van de verkeersveiligheid Cfitgevoerd. Het ein de van de werkzaamheden is gepland eind april. De bus wordt omgeleid. Op de bushaltes die tijdelijk vervallen, ko men verwijzingen te staan. Op de Christinalaan worden de voet paden opnieuw bestraat. Daarna wordt ook de rijbaan opnieuw bestraat. Tij dens het werk aan de rijbaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Voltooiing van het werk, is gepland eind april. (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Complete aanbieding: schuimrubber matras inclusief elektrisch ver stelbare lattenbodem 90 x 200 Normaal 1845,- tijdelijk ƒ1295,- 'Pocketboxspring' 90 x 200 elektrisch verstelbaar hoofdeinde 2560,- Buigbare binnenvering 90 x 200 Superieure Latex 90 x 200 755,- Goldline Pocketvering 90x200 Dubbel afritsbare tijk 1395,- Zo heeft Sleepworld nog veel meer unieke comfortabele ledikanten, spiralen en matrassen. SLAAPSPECIAALZAAK SLAPEN 5000 m2 WoonplezieraandeBirkstraat99teSoest. Tel: 035-60110 04. Vrij dag koopavond.

Soester Courant | 1998 | | pagina 5