Wij zijn tweede Paasdag open! Autobedrijf «9^= Bosboom bv Aonnink Zonwering nu ook in Soest! t*eo&jé- Ouderenonderzoek GGD van start U y ■SI r - 7HANDEL WNM I ICO Wonnink Winkelkring Van Weedestraat deelt zaterdag kuikens uit Paasshow bij Yan der Lee #Jecp pagina 3 -VOENSDAG 8 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Paasbrood bij Wonnink Zonwering S Tijdelijk geen gemeente-info op teletekst b ft v, Voorlichtingsmiddag voor startende ondernemers van KvK Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Ook in Soest vragenlijst over gezondheid Op 10, 11 en 13 april aan de Kerkstraat Klusjesdienst voor ouderen IR^pH/lNKEL Kinderarbeidvrije voetballen Politie pakt fout parkeren aan op Soesterbergsestraat van 11.00 uur tot 17.00 uur Kies eieren voor uw geld: kom naar de kleurrijke paasshow van Birkstraat 105, Soest Telefoon 035 601 32 56 at 12a - Soest en jaar na de officiële overname in Wonnink Zonwering Hoog- ind, door Ries en Yvonne de Jong, aat hun wens in vervulling. Het be- rijf, dat ruim 25 jaar bestaat en 22 (ledewerkers telt, opende op don- Ierdag 2 april de deur van het twee- Ie filiaal aan de Nieuweweg 66 in ioest. V.1 enige weken zijn ze met het hele eam druk bezig geweest de showroom »ezellig en vooral overzichtelijk in te ichten, zodat de Soester bevolking vol ledig geïnformeerd kan worden. De vro lijke markiezen nodigen de klant al uit binnen te komen en de warme tinten van de diverse producten, sfeervol aan gevuld met handgemaakt kristallen GB- decoratie glaswerk, geven al gauw een gevoel van huiselijke gezelligheid. Op het gebied van zonwering en raam- decoratie heeft Wonnink de klant heel wat te bieden. Men vindt er terrasscher men in vele verschillende uitvoeringen en voor ieder budget, rolluiken, uitval schermen en sereens in alle soorten en maten, lamellen, jaloezieën, vouwgordij- nen, plissés, te veel om op te noemen. Terwijl de kinderen rustig in de lego- hoek spelen, maakt Simon Kielliger, de verkoper/adviseur van het filiaal, de bezoekers onder het genot van een kop koffie graag wegwijs in de producten. Hij geeft ook een vrijblijvende prijsop gave. Ook bij tuincentrum 't Vaarder- hoogt kan men een van de vele soorten terrasschermen bekijken. Bij de vijveraf deling vindt men een gesloten cassette- schermn. Een plaatje aan de gevel en een waar verlengstuk van de woning. Natuurlijk is het ook mogelijk thuis ad vies te krijgen over de diverse oplossin- ~™Jop zonweringsgebied binnens- en buitenshuis. Een telefoontje is genoeg om een afspraak te maken. De produc ten zijn maatwerk en daarom is het in veeligevallen noodzakelijk de situatie thuis te laten bekijken en de exacte maat te hemen. Door vakbekwame monteurs wordt de zonwering gemonteerd. Een uitbreiding op het pakket zonwe ring is het reinigen van lamellen en ja loezieën. Men kan een raamdecoratie brengen om die, tegen een billijke ver- 7ó r. eet u het nog? Onze kortingsactie wegens de winkelopening loopt nog ot 18 april. En om het u makkelijk te maken zijn we ook 2e Paasdag open om daarom eens kijken. Onze nieuwe showroom staat boordevol binnen n buitenzonwering. Met vele kortingen. En aardige attenties voor elke zoeker. ot ziens dus op de Nieuweweg 66. De koffie met paasbrood taat voor u klaar! Open van 10.00 tot 16.00 uur Voor het betere zonweringswerk Vestiging Soest: di t/m vrij van 9.00 tot IS vrij van 19.00 tot 21.00 u. za van 10.00 tot 16.00 u Nieuweweg 66,3765 GE Soest Tel.: 035-6 090 690 Fax: 035-6 090 696 Vestiging Hoogland ma t/m vrij van 8.00 tot 1/ .00 u V (mrt t/m sept) za van 10.00 tot 14.00 u Hamseweg 89a, 3828 AC Hoogland Tel.: 033-4 802 244 Fax: 033-4 802 520 tl -rp zien, >ns hebt u 'nturen «I f V.l.n.r. Ries de Jong, René Roelofsen, Yvonne de Jong en Simon Kielliger van Wonnink Zonwering. goeding, een week later weer schoon terug te krijgen. Speciaal ter gelegenheid van de opening van dit tweede filiaal is er tot en met 18 april een leuke actie gaande in de show room. Bij aankoop van een zonwerings product, kan men zijn geluk beproeven aan het Rad van Fortuin en zo zijn ei gen kortingspercentage bepalen. Simon, Ries, Yvonne, René, Esther of een van de andere adviseurs zijn iedereen graag van dienst. Tweede Paasdag Ook Tweede Paasdag staat de deur van 10.00 tot 16.00 uur open. Er ligt paas brood en een leuke attentie voor klan ten te wachten. Interesse om de woning aan te kleden, kom dan gauw naar Wonnink zonwering aan de Nieuweweg 66 en sla uw slag. De koffie staat klaar! Door beëindiging van het contract van de Remu met Media Producties Midden Nederland zijn er problemen ontstaan m.b.t. de verwerking van de gemeentelijke informatie op tele tekst. Sinds woensdag 1 april jl. zijn de ge meentelijke pagina's 150 t/m 173 niet te bekijken. De Remu hoopt een dezer dagen de apparatuur aan te passen. Zodra dit gebeurd is kan men weer de actuele gemeentelijke informatie via teletekst vernemen. :nzen I A.N.V.O. Honderden kuikens worden zater dag 11 april uitgedeeld in de Yan Weedestraat en een deel van de Burgemeester Grothestraat. De pluche beestjes maken onderdeel uit van de paasactie van de Winkel kring Van Weedestraat. De winkeliers die lid zijn van deze ver eniging hebben ter gelegenheid van Pa sen de fraaiste aanbiedingen bedacht. Ze staan elders in deze krant op de ad vertentiepagina's van de Winkelkring Van Weedestraat. Het winkelend pu- bliek kan er zaterdag van profiteren. Om alvast in de stemming te komen, geven als paashaas verklede medewer kers de kuikentjes weg. Ook in de win kels kunnen de klanten een kuikentje krijgen. De paashazen wandelen tussen 10.30 en 16.00 uur door de Van Weedestraat en het eerste gedeelte van de Burgemees ter Grothestraat. Volgens de onderne mers is het goed toeven in de noorde lijke winkelpool van Soest en is het vooijaar een mooie aanleiding om de heringerichte winkelstraat eens rustig te bekijken. Parkeren De winkeliers wijzen hun klanten erop dat ze hun parkeerschijf moeten'gebrui ken in het blauwe zonegebied. Parkeren is daar een uur lang toegestaan. Het parkeerterrein bij de nieuwe Albert Heijn-vestiging aan de Burgemeester Grothestraat biedt plaats aan ongeveer 125 auto's. Dat zijn er ongeveer dertig meer dan de supermarkt volgens de for mule nodig heeft. De extra plaatsen zijn aangelegd voor mensen die ook in de Van Weedestraat winkelen. Op dit par keerterrein hoeven ze de parkeerschijf niet te gebruiken. R.M.F. Kleinegris PENSIOENADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. y K Bosstraat 12 - 3766 AG Soest l^r\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Op donderdag 9 april houdt de Kamer van Koophandel een voorlichtingsmid dag voor startende ondernemers. Zij kunnen informatie inwinnen bij mensen uit de bankwereld, van de belasting dienst en bij accountants. Een voorlich ter van de KvK geeft adviezen over de wettelijke aspecten en hoe een goed ondernemingsplan kan worden opge steld. De deelnemers krijgen een sylla bus mee. De bijeenkomst vindt plaats in congres centrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelminalaan 33 in Amersfoort en wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 35 gulden. Belangstellenden moeten zich van te voren aanmelden bij de afdeling han delsvoorlichting van de KvK, tel. 033- 4612964. Begin april zal bij bijna 7000 zelf standig wonende Eemlanders van 65 jaar en ouder een vragenlijst van de GGD in de bus vallen. Hierin staan vragen over onder andere gezondheid en zorgbehoefte. De GGD voert dit grootschalige onder zoek voor de eerste keer uit. De uitkomsten van dit onderzoek moe ten de gemeenten, instellingen en oude- renorganisaties een goed beeld geven van de gezondheidssituatie en zorgbe hoefte van de oudere bevolking. Daar mee kan lokaal en regionaal ouderenbe leid beter worden afgestemd op de be hoeften van ouderen. De GGD Eemland geeft hoge prioriteit aan dit onderzoek, omdat het aantal ouderen in de regio de komende jaren sterk zal toenemen. In nauwe samen werking met de gemeenten, diverse or ganisaties en ouderenbonden is het on derzoek "Ouderen Geprofileerd" voor bereid. De ca. 7000 betrokkenen die een vragenlijst krijgen toegestuurd zijn door middel van een a-selecte steek proef getrokken uit de bevolkingsregis ters van de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevela ken, Leusden, Nijkerk, Soest en Wou denberg. Dit betekent dat mensen op basis van het toeval worden uitgenodigd deel te nemen aan het onderzoek. Het aantal mensen in de steekproef is zo gekozen dat er een goed beeld wordt verkregen van de situatie in de gehele regio, maar dat ook op gemeentelijk ni veau betrouwbare uitspraken kunnen worden gedaan. Bij het opstellen van de vragenlijst zijn gemeenten, diverse in stellingen en organisaties en oude renbonden betrokken. De GGD heeft hiervoor begin dit jaar diverse inspraak ronden georganiseerd. Gezondheid In de vragenlijst komen tal van onder werpen aan de orde die direct of indi rect te maken hebben met gezondheid. Zo wordt er bijvoorbeeld gevraagd naar bepaalde lichamelijke klachten en pro blemen. Ook vragen over alledaagse handelingen die men wel of juist niet kan verrichten komen aan de orde. Hierbij kan gedacht worden aan het uit voeren van licht en zwaar huishoudelijk werk, het bereiden van een warme maaltijd of het doen van de dagelijkse boodschappen. Vragen over de woonsi tuatie en de voorzieningen die men eventueel in de woning heeft aange bracht, vormen eveneens een belangrijk onderdeel van de vragenlijst. Hoe meer mensen de toegestuurde vra genlijst invullen, hoe beter de resultaten van het onderzoek te gebruiken zijn. De GGD Eemland verwacht dat de mees te ouderen het belang van dit onderzoek onderschrijven en daarom ook graag meedoen. Ook zullen de meeste oude ren zelf alle vragen kunnen beantwoor den en invullen. Aan degenen die wel licht toch moeite hebben met het invul len wordt aangeraden om hulp te vragen aan iemand in de directe omgeving. Misschien kan één van de kinderen of een goede bekende helpen bij het invul len van de lijst! Inzet vrijwilligers Omdat de GGD graag van zoveel mo gelijk mensen een ingevulde vragenlijst retour wil krijgen, worden er in de maand mei 140 vrijwilligers ingezet. Zij gaan ouderen waarvan nog geen vragen lijst terug is ontvangen opbellen met de vraag of ze alsnog hulp nodig hebben bij het invullen. Mocht dit zo zijn dan maakt de vrijwilliger hiervoor een af spraak. Ruim 100 vrijwilligers verspreid over de 9 gemeenten hebben zich inmiddels al bij de GGD aangemeld om de2e hulp te bieden! In de gemeente Amersfoort zoekt de GGD nog een aantal extra vrijwilligers die mee willen werken. Alle vragenlijsten worden anoniem, dus zonder naam en adres, verwerkt. Ver wacht wordt dat eind 1998 de eerste re sultaten kunnen worden gerapporteerd. Alle relevante instellingen en ouderen- organisaties worden betrokken bij het formuleren van de conclusies en aanbe velingen. Informatie GGD Eemland (033- 4618841). In de Soester Courant van woens dag 25 maart is in het artikel over de nieuwe vestiging van Volvo- dealer Serva aan de Koningsweg een misverstand gewekt over het Soester bedrijf A. van der Lee. In het bewuste artikel stond dat Van der Lee het merk Volvo had afgesto ten. Dat is niet juist. In werkelijkheid heeft Volvo Nederland per 1 januari 1995 het contract met het Soester bedrijf niet verlengd, omdat Volvo het aantal dealers in Europa wilde terugbrengen. Al snel na de oprichting in 1958 ver wierf Van der Lee het officieel deaierschap van DAF personen auto's. Toen Van Doorne's Automo bielfabriek in 1975 werd overgeno men door Volvo, werd Van der Lee vertegenwoordiger van het Zweedse automerk. De beëindiging van de samenwer king betekende niet het einde van de wereld voor de gedreven Soester on dernemer. Van der Lee zette de ver koop van auto's voort en is sinds 1996 officieel Citroën-dealer. Vanwege het veertigjarig bestaan van het autobedrijf houdt Van der Lee op vrijdag 10, zaterdag 11 en maandag 13 april een grote paasshow. Alle ac tuele modellen van Citroën, waaron der de bedrijfswagenlijn, staan in de moderne showroom aan de Kerk straat. De paasshow is vrijdag 10 april (Goede Vrijdag) toegankelijk van 8.00 tot 18.00 uur, op zaterdag 11 en maandag 13 april (Tweede van 10.00 tot 17.00 uur. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 De wereldmars tegen kinderarbeid is al begonnen! Volwassenen en jongeren, actievoerders en organisaties trekken door Afrika, Amerika, Australië, Azië en Europa. Meer dan 700 organisaties uit 97 landen nemen aan deze mars deel. Er zal een totale afstand van 80.000 km worden afgelegd, dat is 2x de aarde rond. En dit alles onder het motto: "Geen arbeid, maar onderwijs". Op 17 januari is men in Manilla, de hoofdstad van de Filippijnen, begonnen. In Latijns Amerika startte men op 25 februari (San Paolo). Op 21 maart be gonnen in Kaapstad de lopers en op 1 mei zal men in Europa beginnen. Dat gebeurt vanuit Noorwegen, Spanje en Engeland. Deze laatste mars gaat van 21 t/m 24 mei door Nederland. Tenslot te komen de laatste lopers op 2 juni in Genève aan. Het doel is de rechten van alle kinderen in de wereld te beschermen en te bevor deren, met name het recht op gratis en goed onderwijs. Uiteraard worden rond deze mars een aantal acties verwacht. Zo zal de Fair Trade Organisatie 2000 kinderarbeidvrije voetballen van haar handelspartner Talonsport in Pakistan verkopen (dit mede met het oog op de WK-voetbal in Frankrijk). Daarnaast kunnen toeschouwers die de oproep willen onderschrijven een met inkt bedrukte duim daaronder plaatsen. En heel eenvoudig, men kan eerlijk verhandelde producten in de Wereld winkel kopen. Deze producten leveren immers een belangrijke bijdrage aan het verbeteren van de arbeidsomstan digheden van de ouders van deze kin deren. Daardoor krijgen deze kinderen meer kans op regelmatig onderwijs. N.B. de afstand naar de Wereldwinkel is zeker geen 80.000 km. Ope ningstijden: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. De politie zal in de komende tijd ver scherpt toezicht houden op het parkeren langs de Soesterbergsestraat, in het bij zonder het gedeelte tussen Kerkstraat, Blrkstraat en Eikenlaan. Er wordt met name gelet op het gebruik van de parkeerschijf in de blauwe zone, die van maandag t/m zaterdag tussen 08.00 en 18.00 uur verplicht is. Er zijn de laatste tijd veel klachten over fout parkeren binnengekomen bij de politie. Tot 14 april zal de politie zich nog beperken tot het geven van een waarschuwing; daar na zal er onverbiddelijk repressief wor den opgetreden. Foutparkeerders riske ren een boete van 60 gulden. 602 59 96 Koninginrielaan 22, Soc "V N.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9