500 600 000 250 000 Peter Yisee slaapt nog steeds goed Eerste klap is een daalder waard fie eken Soest zet bussen in Statistieken 'wisselvallig' Neerlandia SLTO s.o. Soest Doek definitief gevallen voor SEC WZ'49 met één been in nacompetitie m I #%i/NP»fvrl OS OEST Harde leerschool Soest-Zuid Afscheid van Berend, René, Arjan en Aksel bij Shot PAGINA tvÓËNSDAG 22 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 19 Soest rekent niet op cadeautjemaar staat met één been in eerste klasse VOETBAL zondag f Invasie verwacht bij Neerlandia/SLTO Vier zeges, drie nederlagen, één remise Twee Soesters provinciaal sneldamkampioen VOETBAL zaterdag Laatste thuisbeurt beste duel van Hees We gaan nog éénmaal voor de drie punten." Zondag 26 april, 14.30 uur kampioenswedstrijd "Soest rekent op Soest" (Sportpark Ookmeer in Amsterdam, afslag S106 op de Amsterdam-Ring) Randenbroek kent geen pardon: 0-8 TENNIS TAFELTENNIS Gedreven LTC Soestdijk zet toon voor handhaving Loodgieterswerk Soesters degraderen in woonplaats van nieuwe trainer j VOETBAL zondag j Eerste zege in Eemdijk helpt ploeg aan riante uitgangspositie VOETBAL zaterdag A - s.v. Eemnes eepdienst 602 27 44 SIFICATIE )e buitenwacht, de vijfde colonne, je aanhang, iedereen weet het alle- naal zo haarfijn te analyseren en te ertellen. Maar Peter Yisee heeft er ;een boodschap aan. Hij trekt zijn ■igen plan en laat zich door niets en joor niemand van de wijs brengen. •Jee, Neerlandia/SLTO zal zondag geen ladeautje weggeven door Soest te laten (vinnen, zodat het de titel in de schoot [rijgt geworpen. Dat de Amsterdam- ners na de wedstrijd in Soest tot 's ivonds in de kantine de onderlinge ban- (en met de blauwwitten aantrokken, eft niets met het duel van aanstaan- zondag te maken. r j nee, het was niet de spanning die ten rrondslag lag aan het puntverlies vori- >e week in Wijk bij Duurstede (3-3) en inderhalve week eerder in Zeist (0-0). ^Dat roept iedereen wel, maar die men- i vergeten dat dat gewoon pittige pot- waren tegen goede ploegen," aldus trainer die naar eigen zeggen 's avonds nog steeds zonder problemen rijn ogen sluit. Schrik n Wijk bij Duurstede verspeelde Soest lijna de voorsprong ten opzichte van concurrent Xanthos. CDW joeg de Soesters in de eerste helft de schrik aan loor een 3-1-voorsprong te nemen. De legenstander, op de Bosstraat-Oost in :en tumultueus duel met 5-1 geklopt, ette er de schouders onder en bracht ioest aan het wankelen. Maar in de rust iad Visee kennelijk de juiste snaar we- sn te raken. Binnen de kortste keren naakte André Hufman 3-2 en 3-3, vaarna de koploper (sinds 30 november orig jaar) voor de poorten van de hel een gelijkspel wegsleepte. Tegen Aalsmeer zat Soest snel op rozen. In de vijfde minuut was er het 'tikkie' van Martijn Stalenhoef, de dieptepass van Jeroen Dorresteijn, de spurt en de haarscherpe voorzet van Michel Vlas winkel en het 'dodelijke' knikje van topscorer André Hufman (zijn achttien de). En in de zevende minuut was er de vrije hoek, waarin Jeroen van Veenend- vanaf achttien meter de bal prikte. jCEJKlfr Op aangeven van Maurice d'Aquino (rechts) heeft Martijn de Jonge op simpele wijze 3-1 gemaakt. De twee invallers beslisten daarmee de laatste thuiswedstrijd te- gen Aalsmeer. Foto: Goos van der Wilt Met het oog op de beslissende wedstrijd tegen Neerlandia/SLTO wenste Soest zich vervolgens niet te druk te maken. Aalsmeer, dat vliegensvlug twee aanval lers het veld inloodste, was niet bij machte druk uit te oefenen. De beste kans kreeg het dankzij scheidsrechter Erkamp die een onschuldige 'handsbal' van Van Veenendaal bestrafte met een strafschop. Aanvoerder René Baars schoot zover naast dat Soest er bijna een inworp aan had overgehouden. Boeiender De tweede helft was veel boeiender dan de eerste. Aalsmeer, dat tegen Soest én het degradatiespook streed, kreeg weer hulp van Erkamp. Doelman Dobias Bloem had rood moeten krijgen toen hij in de 48e minuut de doorgebroken Huf man blokkeerde. Erkamp volstond met geel (waardoor Aalsmeer geen veldspe- ler tussen de palen hoefde te zetten) en een vrije trap net buiten het strafschop gebied. René de Bree krulde de bal met de precisie van een passer in de linker bovenhoek, maar Erkamp liet 'em op nieuw nemen, omdat De Bree op zijn fluitsignaal had moeten wachten. Met een daarna werd de bal vlak voor de doellijn van Soest weggehaald en ver zuimden Hufman en Van Veenendaal de wedstrijd op slot te doen. Hufman werd na een uur voetbal gewisseld voor Martijn de Jonge, omdat hij een kaart kreeg voor inlopen op Bloem en twee minuten later stond het ineens 2-1, om dat uitblinker Krommenhoek van Aal smeer uit een hoekschop bij de eerste paal de bal met zijn hoofd beroerde. In gevaar kwam de voorsprong van Soest nauwelijks, ook al bleef Erkamp zijn best doen voor een bloemetje uit Aalsmeer. Maurice d'Aquino, nog maar net in de ploeg gekomen voor Vlaswin kel, lobte de bal over Bloem. Die maak te 'hands' buiten de zestien meter, juist op het moment dat Erkamp met zijn ogen knipperde. Maar in de 73ste mi nuut beslisten de invallers toch de wed strijd. 'Draaikont' d'Aquino glipte langs zijn verdediger en legde de bal bij De Jonge neer, die vanaf één meter niet kon missen: 3-1. Uniek Omdat Xanthos met 1-4 bij Veenendaal won, blijft de marge die Soest op de Amsterdammers heeft één punt. Soest kan tegen Neerlandia/SLTO een uniek resultaat neerzetten en voor het eerst in zijn bestaan de eerste klasse bereiken. Drie jaar geleden stond Soest, als debu tant in de tweede klasse, al op de drem pel van het een-na-hoogste amateurni veau. Maar niemand wil nog praten over de promotiewedstrijd tegen ZAP (Het werd 8-1 voor de Noord-Hollan ders). Nu telt alleen de wedstrijd tegen Neer landia/SLTO, spanning of niet. Visee had zich de laatste weken geërgerd aan het gereken van iedereen over wanneer Soest het kampioenschap kon realiseren. Het liefst in de laatste thuiswedstrijd, riep iedereen in koor. Voor Visee maakt het allemaal niets uit. "Nu heb je die kampioenswedstrijd nog voor de boeg. Zo'n wedstrijd wil iedereen toch spelen, daar train je het hele jaar voor." Hufman Of Hufman mag spelen, was maandag nog niet helemaal duidelijk. Volgens Visee staat zijn spits op 2,5 kaart. Maar volgens de administratie van elftalleider Gerwin Leeghwater maakte Hufman de drie vol, waardoor hij zal worden ge schorst. Of die uitspraak deze week al binnen is, is ook een vraag. Mocht Soest de titel verspelen, dan mag het als kampioen van de tweede perio de nog deelnemen aan de nacompetitie. Maar daar houdt Visee geen rekening mee. Soest wordt kampioen, meent hij, op eigen kracht. Neerlandia/SLTO kan zondag een Soester invasie verwachten. Niet al leen omdat zowel het eerste als twee de elftal van Soest tegen de Amster damse club moet spelen, maar om dat een grote supportersschare de hoofdmacht zal steunen tijdens de kampioenswedstrijd. Tenminste drie grote touringcars ver trekken zondag van de Bosstraat- Oost naar het terrein van Neerlan dia/SLTO. De spelers van het tweede gaan 's morgens al vooruit in een bus die daarna de voetballers en begelei ders van het eerste zal ophalen. De clubleiding heeft de twee vorige trainers Dick Schinkel en Jan Stroom berg uitgenodigd mee te gaan naar het 'belangrijkste duel' van de afgelopen 75 jaar. Ook sportwethou der Pieter ten Hove en zijn voorgan gers Jan Menne en Ries van Logten- stein hebben een invitatie gekregen, evenals enkele ambtenaren van de afdeling welzijn van de gemeente Soest. Als Soest kampioen wordt, vindt het feest 's avonds plaats in het clubhuis op sportpark Bosstraat-Oost. Er is geen rondrit door Soest of iets an ders gepland. Sinds Soest in 1994 debuteerde in de tweede klasse speelde het achtmaal tegen Neerlandia/SLTO. Op eigen veld won Soest driemaal en werd het een keer gelijk. In Amsterdam was Neerlandia/SLTO driemaal sterker en zegevierde Soest eenmaal. Dat was in de nacompetitie (1-2), waardoor Soest de promotiewed strijd tegen ZAP mocht spelen. In de reguliere competitie hielden Hasselbaink (tegenwoordig Leeds United) en co. de Soesters 'hier' op 4- 4 en werd het 'daar' 2-1 voor Neer landia/SLTO. De laatste drie seizoenen trok de thuisclub steeds aan het langste eind, In 1995-96 werd het beide keren 2- 1 voor de gastheren. Ook het seizoen daarop won Soest thuis met 2-1, maar verloor het in de hoofdstad de laatste competitiewed strijd met 3-0. In de eerste competitiehelft van dit seizoen scoorde Soest tweemaal te gen Neerlandia/SLTO. Dat was op de Bosstraat-Oost. Ko mende zondag zal een Soester zege uitmonden in een groot feest Soest heeft er twee provinciale snel- damkampioenen bij. Michael Bakker en Robert Jan van Sall van DVSB sleepten deze hoofdprijs in de wacht. In de categorie tot en met 12 jaar eindigde Van Sall gelijk met Huizer Wouter Segers. De eerste barrage eindigde in remise, waarna een ver snelde barrage van tweemaal vijf mi nuten volgde. Die werd gewonnen door Bakker die op 13 juni mag uit komen in de landelijke finale snel- dammen in Alphen a/d Rijn. Hetzelfde geldt voor Van Sall die een zware dobber had aan Amersfoorter Lylde Thijssen. Beiden wonnen van elkaar en in de beslissende partij hadden ze ook met de tijd af te re kenen. Van Sall won. Hij speelt overigens ook de halve fi nale om het Nederlands kampioen schap dammen. Die wordt gehouden van 27 april tot en met 2 mei. DVSB is blij met de twee provincia le sneldamkampioenen. De club zal in mei met zes dammers meedoen aan een internationaal toernooi in het Spaanse Salou. In de laatste thuiswedstrijd heeft Hees de aanhang getrakteerd op de beste voetbalpartij van dit seizoen. EDO, dat nog knokte voor een pe- riodetitel, was het slachtoffer: 3-0. Hees loerde zaterdagmiddag op de counter en wachtte de Utrechters steeds op eigen helft op. De tactiek werkte. EDO kwam niet verder dan een schot op de lat, aan de andere zijde raakte Jeffrey Dorresteijn de lat, Jasper Gren del de paal en miste Johan van den Brink in kansrijke situatie. Na 45 minuten voetbal was het nog steeds 0-0 en bracht EDO een extra spits binnen de lijnen. Dat was 'kaasje' voor Hees dat nog meer ruimte kreeg voor de uitvallen. In de 55e minuut was het voor de eerste keer raak toen Dor resteijn Krijn Schouten vond. Tien mi nuten later dook de herstelde Richard Rademaker in de vrije ruimte op en omspeelde de doelman (2-0) en tien minuten voor tijd zorgde Dorresteijn voor 3-0 na een vrije trap van Grendel. De derde klasse dreigt voor het gro tendeels vernieuwde Soest-Zuid een harde leerschool te worden. Aan de eerste wedstrijd hield de jonge ploeg geen punt over. Ran denbroek kende op tennispark Bos straat geen pardon. In zeven van de acht partijen hadden de Amersfoorters aan twee sets voldoende om de winst op te eisen. Het gemengd dubbelspel van Ilona Sluis en Arno Je- llema duurde drie sets. De Soesters wonnen de tweede set met duidelijke cijfers (6-1), maar verloren de eerste nipt (5-7) en gingen in de laatste set in de tie-break ten onder. Een schrale troost voor Soest-Zuid was dat Flehite, een andere degradatiekan didaat, met 1-7 van Wilskracht verloor. Een tijdperk is afgesloten bij Shot. Afgelopen zaterdag speelden vier toonaangevende spelers de laatste wedstrijd voor de Soester club. Met stille trom (8-2-nederlaag tegen SVE) verlieten ze de ploeg én de tweede divisie. Shot wist al dat het zou degraderen, zo dat de uitslag van de wedstrijd er eigen lijk niet meer toe deed. Historischer was het feit dat Berend Jonker, Ren Dase laar, Aksel van Elteren en Arjan Hoogeveen een streep zetten onder hun 'loopbaan' bij Shot. De eerste twee stop pen, de laatste twee spelen volgend jaar in Huizen. Het viertal kwam jarenlang uit voor de tafeltennisvereniging uit Soest. Van deze groep heeft Daselaar de meeste dienst jaren achter de rug. In de najaarscom petitie speelt Shot weer in de derde di visie, met een geheel nieuwe ploeg. Foto: Herman van Dam René Daselaar (links) en Berend Jon ker speelden zaterdag hun laatste wed strijd voor Shot. Het tweetal stopt, Arjan Hoogeveen en Aksel van Elteren gaan in Huizen spelen. Telkens wanneer LTC Soestdijk zijn rentree mocht maken in de tweede klasse begon het met een neder laag. En was de toon gezet voor een seizoen, waarin degradatie niet kon worden afgewend. Nu zijn de zaken omgedraaid, zo lijkt het, want voor het eerst sinds mensenheugenis startte de zondag-mix met een over winning. En het was nog wel een riante uitslag (6-2) ook die LTC Soestdijk neerzette tegen Halfweg 3. De ploeg van Harald Wernsen is daardoor een eind op weg in het realiseren van de doelstelling: hand having in de tweede klasse. Hoewel er nog zes wedstrijden volgen, is de eerste klap in dit geval een daalder waard. 'Een goed begin is het halve werk' is ook toepasselijk na de zege op Halfweg. 'Spuugzat' LTC Soestdijk is het spuugzat om elke keer uit de tweede klasse te worden ge kieperd en vervolgens weer met over macht kampioen in de derde klasse te worden. Vandaar dat de tennisploeg ui terst gedreven de baan opging. Het vijftal had de 'mazzel' dat Halfweg 3 met één invalster naar de Schrikslaan kwam. L. Dinh is in de single B2-speels- ter en in het dubbelspel staat ze gerang schikt in de Cl-categorie. De tennissers van LTC Soestdijk profiteerden ervan, maar het zou de ploeg onrecht aandoen om de overwinning alleen op dat aspect te verklaren. Tot in het beenmerg was LTC Soestdijk gemotiveerd om te win nen en dat gebeurde dan ook op eigen (wils)kracht. Sonja Huizinga en Karin Spelt gaven samen dertien games weg en maakten hun potjes in twee sets af. Xander de Groot debuteerde uitstekend bij de Soestdijkers en klopte Thijs Goossens in 6-4 en 7-6. In het enkelspel was alleen Peter Dijkema kansloos. Hij speelde te gen Hunting, vorig jaar nog eerste op de nationale lijst tot zestien jaar: 2-6, 1-6. Ook in het herendubbel legde Hunting LTC Soestdijk zijn wil op (4-6, 3-6), maar daarentegen hadden Huizinga en Spelt een 'makkie': 6-0, 6-4. - j wmm Uitstekend was het debuut van Xander de Groot bij LTC Soestdijk. De jonge ten nisser won zowel zijn single als mix in de openingswedstrijd die door de Soesters met 6-2 werd gewonnen. Foto: Goos van der Wilt Ook in het gemengd dubbelspel voerde LTC Soestdijk de boventoon. De enige d::?setter van de wedstrijd werd ge speeld door Huizinga en Robert Jan Mulder. Zij leverden de eerste in bij Liem/Goossens, maar kwamen sterk terug: 6-2, 6-1. De Groot bewees zijn goede vorm ook nog eens in de mix met Spelt. Hij voor kwam dat Hunting opnieuw de doorslag zou geven. Het tweetal van LTC Soest dijk won overtuigend: 6-2, 6-1. Harald Wernsen prees de hechte band binnen zijn team. "We hebben een goe de voorbereiding gehad, de sfeer is goed. Het is 'hup en we gaan ervoor'. Alleen het herendubbel was zwak, daar gaan we het deze week nog even over hebben." Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Het doek is definitief gevallen voor de zondag-equipe van SEC. De der deklasser is officieel gedegradeerd, nu de ploeg met 1-0 van Houten verloor. De Soesters hadden moe ten winnen en waren dan nog afhan kelijk geweest van andere teams. Het bezoekje van SEC aan de derde klasse was, evenals de vorige keer, van korte duur. De kampioen van 1996-'97 hield het niet langer dan een jaar vol. Dat SEC officieel degradeerde in Hbu- ten, de woonplaats van René Versteeg, was toeval. Versteeg volgt na dit seizoen Gert-Jan Timmer op als trainer. Of de Houten aar kan beschikken over dezelfde spe lersgroep is nog maar de vraag. In de denkbeeldige wandelgangen wordt al druk gespeculeerd over het vertrek of afscheid van een aantal spelers, onder wie Saban Aksit en Peter van den Berg. Hoewel de kans op handhaving uiterst gering was, gedroeg SEC zich zondag niet als een degradant in Houten. In de eerste helft was Houten sterker en was de bal voornamelijk op de speelhelft van de Soesters te vinden. Houten kreeg veel kansen, SEC creëerde er twee (stift je Dennis Brons en lob Aksit), maar er werd voor de rust niet gescoord. Dat gebeurde pas vijf minuten voor tijd. SEC had zich in de tweede helft bevrijd van het juk van Houten en Van den Berg voorlangs zien schieten. Eric Looijsen mikte de bal op beide palen, maar de enige treffer van de wedstrijd viel aan de andere kant. In een onover zichtelijke situatie schoot een speler van de thuisclub de bal laag in het doel. Houten speelde een ruw spelletje, maar werd slechts eenmaal bestraft met een geel kaart. Die kleur zag ook Aksit na een overtreding. Bulent Kurt moest voortijdig vertrekken, nadat hij even zijn zelfbeheersing verloor en een tegenstan der opzocht: rood. Eerder in de wedstrijd was Olaf Hop al naar de kleedkamer vertrokken. Hij moest zich in de veertigste minuut van wege een erfkelblessüre laten vervangen door Timo Timmer. Voor het tweede achtereenvolgende seizoen kan WZ'49 zich opmaken voor het spelen in de nacompetitie. Evenals vorig jaar heeft de ploeg van Henk van Asch dat te danken aan een goede slotserie. Na de winterstop werd slechts eenmaal verloren (van degradatiekandidaat Roda'54), verder boekten de Soesters louter overwinningen. De titel in de der de periode ligt nu voor het oprapen. WZ'49 ontvangt zaterdag Eemnes voor de laatste competitiewedstrijd. Al leen als de gasten met zeven doelpun ten verschil winnen en kampioen VVOP verliest van degradant Stroe, dan kun nen de groenwitten eerder op vakantie. In de nacompetitie krijgt WZ'49 te maken met Vianen en Zeewolde. Het programma begint met Vianen-Zeewol- de, daama mengt WZ'49 zich in de strijd. In en tegen Eemdijk brak WZ'49 za terdag met een slechte traditie door voor het eerst te winnen op sportpark De Vinken: 2-3. WZ'49 begon in een hoog tempo aan de wedstrijd en beju belde na tien minuten spel het negen tiende competitiedoelpunt van Marcel van Essen. Omdat de Soesters gas te rugnamen, kwam Eemdijk terug in de wedstrijd. Geheel volgens de verhou dingen werd het vlak voor de rust 1-1. Daarna stelde WZ'49 orde op zaken. Gijs Schaap zorgde voor 1-2 en 1-3. De laatste treffer kwam tot stand doordat de keeper en een verdediger van Eem dijk de bal tegen het lichaam van Schaap schoten. De spanning kwam nog even terug toen Eemdijk tien minuten voor tijd de ach terstand verkleinde (2-3). Onnauwkeu rig uitverdedigen lag daaraan ten grond slag, maar verder hielden de Soesters de boel dicht. A.s. zaterdag aan de Eemweg De periodetitel is bijna binnen. AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Veevoederbedrijf Eemland De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. Café-Restaurant De Faam Café-Bar De Kuil - Procar - Linden Bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman loodgieters - Vini's Bar - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop van Wegen - Hooyer Bouw en Techniek - Harry v. Es Recycling

Soester Courant | 1998 | | pagina 19