igfflAira 69.95 Vrachtwagens bij Van der Huchtschool Gevarieerd programma Koninginnedag Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Vogelopvang op zoek naar vrijwilligers 4 STOELEN 1 RONDE TAFEL OOR 1 ACTUEEL! nbeleid lid LET OP DE ADVERTENTIE VAN VOLGENDE WEEK IN DEZE KRANT Programma Koninginnedag Laura Fygi zingt in Cabrio f^QlNA 4WOENSDAG 22 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 ?l op 29 april ijk gemaakt door: al Assurantiën bv tal Makelaardij bv Telefoon gepikt Inbraak bij SEC 4, Muzikale aftrap voor Oranje-festiviteiten Voorlichtingsdag 'Veilig op Weg. Zorg dat je gezien wordt!' .wl- G.vat iStraaten t llji <3131 Activiteiten op ruim tien locaties in Soest "Mrli voor verkoopiriformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist lattenbodem STER 90x200 cm ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Informatieavond op maandag 11 mei aan de Eemweg <fr Wisselgeld gestolen Auto-emblemen gestolen Service bij Schoemaker presenteren; Baarn groothandel, alen, het Prins Bernhard imer, SNS Bank Soest, <BV. ouderenbeleid". De brief ijk voor 30 mei 1998 bij de innen zijn. Na ontvangst van >rdt de sollicitant uitgenodigd gesprek met een vertegen van de commissie. i le eisen waaraan volgens de 'erordening op de commissie oet worden, zijn: in de ge verberg) woonachtig; ten- aar; en bij voorkeur geen lid de ouderenbonden ANBO CBO. ring van de commissie wor- 1 overdag gehouden. Per bij- vergadering van de commis- men een vergoeding van vergoedingen worden na af in half jaar uitbetaald. In ver- het feit, dat de vrouwelijke momenteel ondervertegen- ijn in de commissie roept de net name vrouwen op om op e te reageren. mevrouw G. Krook-Kuy- tel. 6093599). Uit de auto van een 32-jarige inwoner van Maarn is vorige week een autotele foon gestolen. De wagen stond gepar keerd bij het Royal Parc-hotel in Soest- duinen. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in de SEC-kantine aan de Bosstraat. De buit bestond uit wat geld en een aantal cd's. Aangifte deed een 46-jarige Soester. entrale Voorlichting V Soest de volgende verkeersmaat- 1 de dag van de jaarmarkt, WOENSDAG 29 APRIL *20.15 uur Concert Laura Fygi in openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Toegang: 25 gul den (jeugd t/m 15 jaar en 65-plus- sers 15 gulden). 21.00 uur: Lampionnenoptocht van af de Open Hof aan de Veenbes straat. Route: Veenbesstraat, Valeri aanstraat, Weegbreestraat, Dalweg, De Akkeren, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat, Wiardi Beekman- straat, Gerrit van de Veenstraat, 'Klaarwaterweg, Haverweerd, Dal- weg, Open Hof. DONDERDAG 30 APRIL 09.00 uur: Natuurfietstocht IVN Eemland met als vertrekpunt de Kwekerij aan de Molenstraat. Start tijden: 9.00-10.00 uur en 13.00- 14.00 uur. 10.00 uur: Paardensport bij manege Eldorado aan de Bosstraat. Toegang: gratis. 10.00 uur: Oranje Vrijmarkt op het evenemententerrein De Eng (tot 15.00 uur). Toegang: gratis. 10.30 uur: Optocht versierde fietsen vanaf De Werveling aan de Oude Utrechtseweg. Aanmelden: 09.30- 10.00 uur. Route: door Soest-Zuid (tussen de Soesterbergsestraat, de Ossendamweg, de spoorlijn en het bos. 11.00 uur: Kinderspelen bij Tuinad- viescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg (tot 15.30 uur). Toe gang: gratis. 11.00 uur: Kinderspelen in Kinder paradijs De Vrije Teugel aan het Ve- delaarpad (tot 18.00 uur). Toegang: 7,50 gulden (kinderen t/m 3 jaar en 65-plussers gratis). 12.30 uur: Zeskamp bij Partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat. Opgeven: vóór 12.15 uur. Deelname per team: 35 gulden. 16.30 uur: Oranjebal in Partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat met live-muziek van No Idea. Toe gang: gratis. 20.00 uur: Oranje-bingo in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klari net. Deelname: 10 gulden voor elf ronden en 1,25 gulden voor de super ronde. 21.00 uur: Taptoe van PVO en ande re korpsen op het Raadhuisplein. Toegang: gratis. 22.30 uur: Vuurwerk aan de Dalweg (tegenover het gemeentehuis). gesloten voor alle verkeer, n van de weg door middel 90 op de Veldm. Montgo- van de weg over 20 meter iet R W-90 op de ventweg 3r middel van bord Cl van e voetgangers, het Dorps- Jistraat; met de Oranje-vrijmarkt, alle verkeer behalve voet- iklaan en de Soester Eng- □urwerk, door middel van gers, hulpdiensten en lijn- Iaan en de Beukenlaan. willen voorstellen beleids- laims ex artikel 49 van de £grond verklaard. 1998 tot het weigeren inning en de vrijstelling VRO voor het verbou- i de woning met praktijk- ïrwiek in stand houden. aanschrijven het zonder de af te breken binnen eken. rond verklaren en de i voorbereidingsbesluit 3s bij G.S. een verkla- iar aanvragen. Stichting Openbare richten, dat verleend. Laura Fygi verricht op woensdag 29 april om 20.15 uur de muzikale af trap voor de Oranje-festiviteiten in Soest. De solo-zangeres treedt dan op in het openluchttheater Cabrio dat het concert in samenwerking met De Vrije Teugel heeft georgani seerd. De voormalige lead-zangeres van Cen terfold wordt wel de dame met de flu welen stembanden genoemd, In haar solo-carrière heeft ze al vijf cd's op haar naam staan, waarvan er twee met goud werden bekroond. In Nederland, maar ook in veel andere landen geniet ze be kendheid en ging ze regelmatig op toer- nee. Met haar jazzy-stem is ze volgen de week in Soest te horen en te zien in het openluchttheater aan de Soester bergsestraat dat 60 jaar bestaat. Laura Fygi, volgende week te zien en te horen in Cabrio. Een toegangskaart kost 25 gulden (voor jeugd tot en met 15 jaar en 65-plussers 15 gulden). In de voorverkoop is een entreebewijs verkrijgbaar bij alle VW- kantoren, Primera Zuid aan de Zuid promenade, Primera De Beer aan de Tamboerijn, de Lectuur- en Tabakshop Smitshof, kinderparadijs De Vrije Teu gel aan het Vedelaarpad en Berna Kousemaker van Cabrio aan het Pijper pad 5. Loïs Lane De Vrije Teugel en Cabrio hebben voor volgend jaar reeds Loïs Lane vastgelegd. Dit populaire Nederlandse duo, dat Engelstalige nummers zingt, treedt op 29 april 1999 in Cabrio op. t< 1 H Aan de Libel komen normaliter niet of nauwelijks vrachtwagens. Maar donderdag stonden er twee, vlak voor de Van der Huchtschool. Ze waren er heen gestuurd door Transport en Logistiek Nederland. Deze ondernemersorganisatie voor het goederenvervoer voert het landelijk pro ject 'Veilig op Weg. Zorg dat je gezien wordt!' Doel van de actie is de schoolkinderen vuistregels te leren, waardoor ze veilig en bewust omgaan met vrachtauto's in het verkeer. Ruim vierduizend basis scholen kregen in mei vorig jaar het voorlichtingspakket en de bijbehorende prijsvraag toegestuurd. Meer dan 65.000 scholieren voerden de opdrach ten uit en maakten daardoor kans op een voorlichtingsdag op school. Onder de 150 prijswinnaars bevond zich eerder al de Daniëlschool aan de Smitsweg. Vorige week kreeg de Van der Hucht school aan de Libel bezoek van een transportonderneming. De kinderen Leerlingen van de Van der Hucht school konden de vrachtwagens van bin nen en buiten bekijken. Foto: Goos van der Wilt kregen onder meer een videofilm te zien met veilige en onveilige situaties in het verkeer en aanwijzingen om de onveili ge situaties te vermijden. Daarna moch ten ze plaatsnemen in de cabine van de vrachtwagens om zelf te zien vanuit wel ke positie de chauffeur van een vracht wagen het verkeer ziet. Niet verrassend, wel gevarieerd. Zo kan het programma van Koningin nedag in Soest worden samengevat. Op ruim tien locaties worden activi teiten gehouden, waarbij aan alle leeftijdsgroepen is gedacht. De fes tiviteiten worden dit jaar weer afge sloten met vuurwerk tegenover het gemeentehuis. Voor kinderen is er woensdag 29 april al een lampionnenoptocht die om 21.00 uur begint bij de Open Hof aan de Veenbesstraat. De volgende ochtend is er een andere optocht voor kinderen, ditmaal met versierde fietsen. De start daarvan is 10.30 uur bij de Werveling aan de Oude Utrechtseweg. Kinderspelen Op Koninginnedag zijn er twee verschil lende kinderspelen, 't Vaarderhoogt par ticipeert voor de vierde keer in de Oran je-activiteiten met als nieuwste attractie de kartbaan. Bij het spelletjesfestijn ho ren ook poppenkastvoorstellingen voor de kleintjes. De activiteiten aan de Dor resteinweg vinden plaats tussen 11.00 een 15.30 uur en zijn gratis toegankelijk. Na drie jaar te zijn uitgeweken naar an dere data heeft Kinderparadijs De Vrije Teugel de draad opgepakt. Van 11.00 tot 18.00 uur zijn er tientallen activitei ten voor kinderen tot en met 14 jaar. Om 11.30 uur treedt Reinier Sijpkens op voor de jongste kinderen, om 13.30 en 17.00 uur geven de clowns Joop en Does (winnaars van het Gouden Vlin derfestival in 1996) voorstellingen en tussendoor is om 15.00 uur de Roze Panther Show te zien. De activiteiten zijn gratis, de entree kost 7,50 gulden (kinderen tot en met 3 jaar en 65-plus sers mogen gratis het terrein aan het vedelaarpad op). Vrijmarkt De Vrijmarkt ontbreekt niet op de agen da. Vanaf 10.00 uur kan men op het evenemententerrein De Eng op zoek naar een koopje. De door de Hopman Masselman Groep georganiseerde markt sluit om 15.00 uur. Er zijn onge veer zeshonderd kraampjes en zitplaat sen verhuurd waar hoofdzakelijk twee dehands spullen van eigenaar zullen ver wisselen. Sportief Op sportief gebied is er ook het een en ander te doen. IVN Eemland heeft na- tuurfietstochten uitgezet over ongeveer 25 kilometer. Tussen 9.00 en 10.00 uur én tussen 13.00 en 14.00 uur kan in de Kwekerij aan de Molenstraat de route beschrijving worden opgehaald. Partycentrum Bos en Duin aan de Bos straat heeft als nieuwe activiteit een Zeskamp georganiseerd. Tegen betaling van 35 gulden kunnen teams meedoen. De Zeskamp begint om 12.30 uur, in schrijfformulieren zijn bij Bos en Duin verkrijgbaar. Om 16.30 uur start het tra ditionele Oranjebal met een optreden van No Idea. Manege Eldorado heeft ruim tien ru brieken op het programma staan van de paardensportdag. Er wordt gesprongen over hindernissen vanaf 60 centimeter. Per rubriek bedragen de deelnamekos ten 15 gulden. Bij de manege aan de Bosstraat wordt om 10.00 uur begon- nen. In de Vijverhof aan de Klarinet begint om 20.00 uur de Oranjebingo. Voor tien gulden krijgt men een kaart, waarmee tien ronden kunnen worden gespeeld. Een kaart voor de superronde kost 1,25 gulden. Taptoe Volgend jaar bestaat PVO honderd jaar. Al zeven jaar is de muziekvereniging te zien en te horen op Koninginnedag en organiseert ze de Taptoe op het Raad huisplein. PVO heeft dit jaar het Groot Gaesbeeker Gilde, de Zeister showband Jonathan en de fanfare Excelsior uit Cothen gevraagd mee te doen aan de Taptoe die om 21.00 uur begint. Wanneer de laatste klanken hebben ge klonken is het tijd voor vuurwerk. Rond half elf 's avonds zullen tegenover het gemeentehuis de lonten worden aange stoken. Dodenherdenking Het Oranje Comité Soest heeft de orga nisatie voor de Dodenherdenking ook al klaar. De plechtigheid op maandag 4 mei begint om 19.45 uur bij het Monu ment bij Braamhage. Het Soester Man nenkoor Apollo zingt dan enkele liede ren en wordt daarbij begeleid door een kwartet van PVO. Daarna volgt de ge bruikelijke ceremonie met The Last Post, twee minuten stilte en de kransleg- ging door vertegenwoordigers van onder meer de gemeente Soest, het voormalig Verzet en het Oranje Comité. Vraagprijs 359.000,- kosten koper Vraagprijs 398.000,- kosten koper Vraagprijs 395.000,- kosten koper j Vraagprijs 359.000,- kosten koper Specht SOEST Moderne middenwoning met rui me tuin en grote berging op 159 m2 grond. Bouwjaar 1994. Inde ling: hal, toilet, m.k., woonk., mod. open keuk., bijk. m. aansl. wasm./ dr. Verdieping: ruime overloop, 3 sl.k., badk. m. douche, wastafel en 2e toil. peze woning is uitstekend geïsoleerd en v.v. o.a. zonneboiler, verkeert in perfekte staat van on derhoud. Vinkenweg SOEST In 1995 geheel gerenoveerde hoekwoning met garage en gezel lig aangelegde tuin, op 243 m2 grond, bouwjr. ca. 1955. Indeling: hal, toil., m.k., k.k., woonk. m. openslaande deuren, open haard en parketvloer. Mod. open keuk. m. inb.app. Verdieping: ruime overloop, 3 sl.k., luxe badk. m. douche, wast. en 2e toil. Vaste trap naar roy. zolder rn. mogelijkh. voor 4e sl.k. De gehele-woning is v.v. spachtelputz en verk. in goede staat van onderh. Nieuweweg SOEST Gezellig gelegen, beJft van dubb. woonh. (bouwjaar ca. 1935) met grote gar. (ca. 80 m2) en mooi uit zicht op park. indeling: hal, toil., keld,, ruime woonk. m. erker, keu ken m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Vaste trap naar zolder m. mo gelijkh. voor 4e sl.k. Deze woning is v.v. lok. gasverw. en verkeert in red. st. van onderh. De tot. grond- Koninginnelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 m2 grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu- ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grotekelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vtizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. opp. is 270 m2. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Vogelopvang Soest is op zoek naar vrijwilligers die een helpende hand willen toesteken bij de opvang en verzorging van zieke en gewonde vogels. Daarom wordt op maandag 11 mei een informatieavond gehou den. Tijdens deze voorlichtingsbijeenkomst, die wordt gehouden van 20.00 tot 21.00 uur, kunnen belangstellenden van alles te weten komen over de manier van werken in de Vogelopvang die vorig jaar mei werd geopend. Sindsdien werd in en rond het gebouw aan de Eemweg aan driehonderd vogels van verschillende pluimage onderdak geboden. Meestal gaat het om vogels die tegen elektriciteitskabels zijn gevlo gen of in het verkeer een ongeluk heb ben gehad. Zodra dat verantwoord is worden ze teruggezet in de natuur. Op dit moment zijn twintig vrijwilligers actief in de Vogelopvang Soest. Ze voe ren allerlei taken uit onder leiding van beheerder Piet van Bethlehem. Hij en de vrijwilligers zijn op 11 mei aanwezig om tekst en uitleg te geven over het werk in de Vogelopvang aan de Eem weg. Er wordt een rondleiding gegeven Afgelopen maandag waren toevallig niet veel patiënten in de Vogelopvang Soest, maar de Dierenbescherming kan wel extra vrijwilligers gebruiken. en de bezoekers kunnen uiteraard vra gen stellen. Mensen die verhinderd zijn op 11 mei naar de informatieavond te komen kun nen dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur te lefonisch contact opnemen (tel. 6032844) met de Vogelopvang Soest. Voor het werk over de Dierenbescher ming Soest, die eigenaar is van de Vo gelopvang, tel. 6012501. In een bedrijf aan de Beckeringhstraat is vorige week ingebroken. De dader nam wisselgeld mee uit het kantoor. Dat is bij de politie gemeld door een 32-ja- rige man. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. Uk Bosstraat 12 - 3766 AG Soest INr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Onbekenden hebben vorige week bij een autobedijf aan de Kostverlorenweg de emblemen van drie auto's gestolen. Het ging om twee Daewoo-emblemen en een van een Ford. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ock op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! e*pnrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5