ASCH PV as 7,ohhebfil *iel bit.' Hulleman opfiek Politiek café met Marjan Haak [atthias Boerhoop gaat opnieuw op :endingsavontuur met Logos II Vanaf <?8,=* UW HUIS SUCCESVOL IN DE VERKOOP? PETERS 1 ACTUEEL t eicperl (g) schoemaker verhees: bingo, kaarten en nformatieavond wijkagent mm Werk aan de weg in Soest Gratis advies Yvonne Hamaker uit Soest exposeert in ziekenhuis Zeist 035 - 6016251 Makelaardij J-^Glf\lA WOENSDAG 22 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 ITZELS 3 betalen 3 betalen 3 betalen 5T - TEL 6012372 Het theater dichtbij BANG OLUFSEN CENTER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 'ier activiteiten bij wijkvereniging Portemonnee weg \Een ervaring waar je je hele leven wat aan hebt' Speciale aanbieding Vaillant Type CWK 24-12 nu f1985 (incl. BTW) lonnebvïl op eigeh sterkte.' A/let onze GRATIS kleurenbrochures scoort u optimaal! voor wonen in de groene zone V-KLAAR rassmg TIS thuis bezorgen! woonlaag met berging op nbaar vervoer, van dubbel glas en ruime berg- 3 aangekleed balkon met gunstige iapkamers, badkamer met zitbad, vlak appartement is circa 67 m2. J. Maandservicekosten f 293,- (incl. t appartement met zon- )e moderne keuken, houten sier- Tidafwerking geven dit apparte- - slaapkamers zijn verbouwd tot lapkamer met deur naar balkon, vernieuwde keuken, bijkeuken, m2, doucheruimte, toilet en hal. e beglazing. Puike staat van on- •nwoning met uitge- flinke tuin. Grondoppervlak 180 de direkte omgeving van open achtige, uitgestrekte natuurge- '9 (ca 37 m2). open keuken, toi- lapkamers, badkamer en over- P naar zolder met grote kamer Een groots geluid. Een groots beeld. Een groots concept. De BeoVision Avant brengt u heel dichtbij het theater in de huiskamer. Met een breedbeeld (16:9) beeldbuis, ingebouwde videorecorder, actieve stereo luidsprekers en een gemotoriseerde voet. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN m OOIT KIEST U VOOR MOOIST 'ijkvereniging Overhees houdt de mende week vier activiteiten in grote zaal van de Vijverhof aan Ie Klarinet. Bingo, klaverjassen en en informatieavond met de wijka- ent staan op het programma. Alle ijeenkomsten beginnen om acht lur 's avonds. roor zes gulden kunnen leden en dona- :urs van de wijkvereniging zaterdag 25 pril elf ronden worden gespeeld tijdens ie maandelijkse bingo (voor andere eelnemers kost deelname 12 gulden). )ok wordt een superronde gespeeld, vaarvoor één kaart 1,25 gulden kost. pp donderdag 30 april is de traditionele Dranje-bingo. Op Koninginnedag moet |oor een kaart iedereen tien gulden be talen. Wie aan de superronde wil mee doen, kan voor 1,25 gulden de speciale kaart bemachtigen. Het Soester klaveijaskampioenschap wordt gehouden op vrijdag 1 mei. Deel genomen kan worden door Soesters van zestien jaar en ouder. Opgeven voor de kaartavond kan bij Koos Frans, tel. 6019517. Wijkagent De wijkagent van Overhees, de Boeren- streek en Hees komt op dinsdag 28 april naar de Vijverhof. Aan hem kunnen alle vragen op het gebied van veiligheid en buurtproblemen worden gevraagd. De toegang tot deze informatiebijeenkomst is gratis. Voor alle activiteiten geldt dat de grote zaal een half uur van te voren open is. Met het oog op de naderende Twee de-Kamerverkiezingen heeft het GPV afgelopen zaterdag politiek café gehouden in het Gildehuis. Onder de enthousiaste leiding van Bert Brand, GPV-vormingswerker, raakte het publiek in gesprek met statenlid Marjan Haak uit Soest. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest 'Tel./Fax: 035-601 60 11 Een vrouw uit Soest, die vorige week een broodjeszaak aan de Birkstraat be zocht, is beroofd van haar portemonnbe met wat geld en paperassen. Ze liet de portemonnee even onbewaakt op tafel liggen. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR [(door Eline Vogel) ie Soester Matthias Boerhoop telt Ie dagen af. Op 10 mei vliegt hij laar Miami, waar hij aan boord gaat van het zendingsschip de Lo gos II. Mattias ging al eerder mee, roor twee jaar. Werken in de kom- luis, optreden in theaters in de ha rensteden, de slachtoffers van een irkaanramp in Mexico helpen. De Soester vertelt. "Ik werkte als kok in de kombuis van iiet schip. Per dag 35 tot 70 broden bak ken en voor alle 200 schepelingen ko ken. Dat was hard werken. Zes uur op- Staan, veertig uur per week werken. laar het was goed om veel ervaring op doen. Ik heb de kokschool gedaan. >e Logos II vaart onder de vlag van ïugdzendingsorganisatie Operatie Mo bilisatie. Er zitten jongeren op uit 38 Verschillende landen. Mensen zwabbe- sn het dek, draaien een dienst in de wasserette of treden op als acteur of luzikant in de theaters van de haven steden. "We trokken ook het land in. Scholen, ziekenhuizen en gevangenissen opzoeken. De mensen vertellen over 3ns geloof in Jezus. Dat was goed om te Joen". kan boord is een grote boekenmarkt iet educatieve en christelijke boeken. "In derdewereldlanden is een schreeu- vend tekort aan boeken. Er kwamen Jan ook duizenden mensen op onze loekenmarkt af. In Costa Rica maar liefst 10.000 bezoekers op één zaterdag. De mensen stonden gewoon drie uur in [de bloedhete zon in de rij op de kade te vachten. En dat terwijl het 45 graden vas." Geweerloop De reis van de Logos II voer ook langs eilanden van Midden-Amerika. Mat thias: "We zijn op St. Vincent geweest, leeterlijk en figuurlijk een bananenei- land, waar we een avond organiseerden in een bananenopslagplaats. Wat we niet verwacht hadden, gebeurde. Van de eilanden Bequau en Canouan kwam meer dan de helft van de bevolking een kijkje nemen op de Logos II. In de paar dagen dat we in een haven van St. Kitts lagen, vlogen mensen van de omliggen de eilanden per vliegtuig om aan boord van de Logos II te gaan. St. Lucia was ook heel goed. Honder den kinderen kwamen rlaar het schip voor onze creatieve programma's. Alle maal van die negertjes in schooluni- formpjes. En ik daartussen met mijn blanke huid en blonde haar." Kingston, de hoofdstad van Jamaica, was erg ge vaarlijk om te komen. "We lagen met ons schip wel op een goede plek: op de kade liepen politieagenten met pistolen en machinegeweren. Het verbaasde me wel dat de mensen die aan boord kwa- men erg vriendelijk waren. In de stad zelf zou je zo een koude geweerloop op je neus gedrukt krijgen." In oktober vorig jaar liep de Logos II de haven van Acapulco in Mexico binnen, waar net de orkaan Pauline had huisge houden. "Onze bemanning besloot de plaatselijke bevolking te helpen. Het geplande programma ging niet door." Het Logos-team baggerde de modder uit de huizen en deelde boterhammen en schoon water uit. 's Zondags hield het team een openluchtdienst tussen de puinhopen in een van de wijken. "Het was een speciale dienst, waarin we over ons geloof in Jezus vertelden. Een aan tal van hen is tot bekering gekomen en hebben daarna een kerk gestart." Griezelig In Guyamas in Mexico bezocht Mattias met vier andere bemanningsleden een gevangenis. "De gevangenis had hoge grijze muren, op elke hoek wachttorens en er liepen figuren met geweren om hun schouders, die alles in de gaten hiel den. Wij stapten uit de auto, werden gefouilleerd en moesten door drie hek ken. Griezelig allemaal. Veel gevangenen kwamen naar ons toe om te vragen wat we kwamen doen. Ons team deed een sketchje en vertel de iets over ons geloof in Jezus. Ik heb ook een goed gesprek gehad met een gevangene die om fraude achter de tra lies zat. Hij was christen geworden, maar hij vond het erg moeilijk om het goede te doen in de gevangenis. In de Mexicaanse gevangenis zaten 600 mannen die bijna allemaal veroordeeld waren voor het verhandelen van drugs, wat een beste business is in Mexico. Ik vond het hard om te horen dat sommi ge mannen nog vijf of tien jaar moesten zitten omdat ze één keer in hun leven Matthias Boerhoop uit Soest (l.met zijn collega-koks in de kombuis van het zendingsschip de Logos II. Volgende maand gaat hij weer aan boord. iets flink verkeerds hadden gedaan. Wij vertelden dat Jezus hen wilde vergeven, ook al moesten ze hun straf uitzitten. Die boodschap sprak de mannen erg aan." Raar De twee jaar op de Logos II hebben Matthias erg veranderd. "Ik ben opener en spontaner geworden naar mensen toe. Ook heb ik geleerd andere culturen te waarderen. Vroeger vond ik gewoon tes van andere landen maar raar. Nu denk ik: andere culturen zijn niet raar, maar anders." Matthias vond het niet altijd makkelijk om met die cultuurverschillen om te gaan. "In het begin sprak ik geen woord Engels, dat viel niet mee. En dan al die verschillende culturen waarmee je moet leren omgaan. Daarvoor moet je veel geduld en flexibiliteit in huis hebben. In Nederland kun je nog tegen iemand zeggen dat je z'n T-shirt niet zo mooi vindt. Maar een Aziaat of Zuid-Ame rikaan barst dan bijna in huilen uit." Al met al een ervaring om met de Lo gos II mee te varen. "Kijk, het was hard werken en het was niet altijd makkelijk, maar ik heb een goede tijd gehad. Ik heb veel geleerd& Ik heb twee jaar praktijkervaring als kok opgedaan, maar vooral geleerd om met mensen om te gaan. Ook mijn relatie met God is ge groeid. Het zendingswerk per schip is een ervaring waar je je hele leven wat aan hebt. Ik kijk er dan ook met plezier naar uit om weer met de Logos II mee te varen." Zij is de vijfde kandidaat op de GPV- lijst voor de Tweede Kamer. Brand on dervroeg haar over onderwerpen als ar moede, milieu, asielzoekers en veilig heid, o.m. aan de hand van praktijksi tuaties. Afsluitende vragen waren per onderwerp wat het GPV vindt-en wat Maijan Haak praktisch in Den Haag zou willen veranderen "wanneer je straks in de Tweede Kamer zit". "Moet Bert Brand in gesprek met de Soester kamerkandidate Marjan Haak. lukken", aldus een optimistische Haak. Een geselecteerde groep mensen uit het publiek, het Lagerhuis, liet zich uit over stellingen over de onderwerpen. Voor al de onderwerpen asielzoekers en vei ligheid maakten de tongen los. Het ge heel werd omlijst door fluit- en harpmu ziek en hapjes en drankjes. Afhankelijk van de weersomstandighe den vinden de volgende werkzaamhe den plaats. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Maandag is begonnen met de aanleg van een fietspad tussen de Chalonhof en de Verlengde Talmalaan. Deze werk zaamheden zullen ongeveer een maand gaan duren. Op de locatie Koningsweg/Becke- ringhstraat en op de rotonde Konings- weg/Dorresteinweg worden vandaag ter uitvoering van het kunstproject "Poorten voor de Koningsweg" poortelementen geplaatst. De werkzaamheden beginnen om ongeveer 11.00 uur op de locatie Koningsweg/Beckeringhstraat. Het ver keer zal hier om de werkzaamheden heen geleid worden. Om ongeveer 13.00 uur vinden de werkzaamheden plaats bij de rotonde Koningsweg/Dor- resteinweg. Hierdoor zal langs één zijde van de rotonde geen doorgaand verkeer mogelijk zijn. Op het Weteringpad wordt tussen de Konihgsweg en de Energieweg de riole ring vervangen. Tijdens de werkzaamhe den is geen doorgaand verkeer mogelijk. De werkzaamheden zijn gepland tot eind april. Op de Industrieweg tussen de Kost- verlorenweg en het Weteringpad wordt de riolering vervangen. Doorgaand ver keer is niet mogelijk. De werkzaamhe den zijn gepland tot eind mei. Op de Nieuwstraat, tussen de Schrik- slaan en de Vinkenweg, wordt een aan tal maatregelen in het kader van de verkeersveiligheid uitgevoerd. Het ein de van de werkzaamheden is gepland eind april. De bus wordt omgeleid. Op de bushaltes die tijdelijk vervallen, ko men verwijzingen te staan. Electrotechnhch instaüatiebnro Lichtstudio Gas, water en c v. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Apollo92 Soesterberg Tel: 0346-351502 Op de Christinalaan worden de voet paden en de rijbaan opnieuw bestraat. Tijdens het werk aan de rijbaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Voltooiing van het werk is gepland eind april. Het Dalplein wordt in de week van 4 t/m 11 mei herstraat. Doorgaand ver keer naar Medisch Centrum Molendael, Molenschot en Aqua Indoor blijft steeds mogelijk. Op de Burgemeester Grothestraat tussen de Heuvelweg en het Nieuwer- hoekplein worden vanaf 28 april het fietspad en het voetpad opnieuw be straat. Deze werkzaamheden zullen on geveer tot half juni gaan duren. Als brildrager wilt u niet alleen scherp zien, maar óók genieten in de zon. Wij hebben zorg voor uw ogen. Een zonnebril in uw eigen sterkte is dan een heel comfortabele kijkoplossing. Bij ons hebt u tevens keuze uit veel modieuze monturen. Enkelvoudige glazen -6.00 t/m 6.00 cyl. 2.00.) BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspeciallsten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten In het Lorentz-ziekenhuis in Zeist start op 28 april een tentoonstelling van aquarellen en zijdeschilderijen van Yvonne Hamaker uit Soest. Deze expositie kan tot 8 juni wor den bezocht. De aquarellen die op deze expositie te zien zijn, bevatten een breed scala aan motieven en diverse technieken. Naast de sierlijke bloemschikkingen is voor deze expositie gekozen voor een serie kattenaquarellen, waarvoor Yvonne Hamaker ook vaak opdrachten krijgt. Na een inspirerende tocht over de Vecht, heeft zij een serie schilderijen gemaakt van de mooiste theekoepels tussen Maarssen en Loenen. Deze zul len ook op de expositie te bezichtigen zijn. Volkomen nieuw zijn haar zijdeschilde ringen. Door de glans van de zijde en de krachtige kleuren van de zijdeverf ont staat er een boeiend resultaat, dat doet denken aan verre landschappen. Vor men worden hier losgelaten en er wordt uitsluitend afgegaan op kleur en sfeer. Maar ook andersom: uitgaande van een vorm kan de fantasie haar werk doen. Door een combinatie van verschillende stijlen, technieken en onderwerpen is er geprobeerd een boeiend geheel samen Een katten-aquarel van Yvonne Ha maker. te stellen voor deze tentoonstelling. De expositie van deze werkstukken die alle te koop zijn, is dagelijks te bezich tigen in het Lorentz-ziekenhuis, Prof. Lorentzlaan 76 te Zeist. Peters Makelaar dij biedt nu een unieke en EXTRA service voor de verkoop van uw huis. Van elk huis dat bij ons in de verkoop komt, maken wij een uitgebreide kleurenbrochure. Alle gegevens op een rij In de brochure vindt u informatie over o.a. de indeling, de voorzienin gen, de over te nemen roerende zaken, de bouwtekeningen en de uit treksels van het kadaster. Voor een snelle en succesvolle verkoop van uw huis is de uitgebreide woningpresen tatie van doorslaggevend belang. Immers alle zaken komen op tafel' zodat de aankopende partij zich thuis nog eens een inspirerend beeld kan vormen van uw huis. Komt u gerust eens langs Op ons kan toor om uzelf te overtuigen of bel vrj- blyvend: Nu ontvangt u ook nog een exclu sieve picknickmand gratis, wanneer u uw urn™».... huis bij ons in Sa A de verkoop aanbiedt. Birkstraat 87, 3768 HD Soest. Tel. 035'- 601 62 51Fax 035 - 602 11 54

Soester Courant | 1998 | | pagina 7