OPHEFFINGS UITVERKOOP antoorvakhandel Van de Ven aan de Steenhoffstraat gaat sluiten Nieuw hoofdkantoor Rabobank Soest Ed van den Bergen Meesterschilders won Nationale Schildersprijs Kantoorvakhandel Van de Ven Steenhoffstraat gaat dicht! GEHELE MAAND MEI iHANDEL WANDEL 1 62 71 io.( Stam Soestdijk B.V. onthult: De nieuwe Clio HEEL VEEL VOORDELIGE PARTIJ-ARTIKELEN* EN OOK HEEL VEEL AFGEPRIJSDE BOEKEN* 'erkoop aan bedrijven voortaan alleen aan de Nijverheidsweg l SPULLENHULP Fair Trade-koffie 25 jaar Sloop oud gebouw begint na de bouwvak Bedrijf voortgezet onder nieuwe leiding Rommelmarkt SRS dit jaar op 6 juni de complete kantoorvakhandel ;ngids april 1998 ENSDAG 22 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Tt* m m t augustus 1994 was de kantoor- landel van Van de Ven naast het stkantoor aan de Steenhoffstraat •ofdzakelijk gericht op de verkoop in het totale pakket van kantoor- ihoeften en kantoorinrichtings- ducten aan het bedrijfsleven in est en wijde omgeving. [adat er in augustus van dat jaar een ;rder gespecialiseerde totaal-formule m de Nijverheidsweg was geopend, |as te verwachten dat de vestiging aan Steenhoffstraat het moeilijk zou krij- :n. Men rekende erop dat het midden- 1 kleinbedrijf deze zaak nog geruime ijd zou blijven zien als eerste aankoop- ilaats, maar was zich er echter van be st dat er vroeger of later afscheid van leze winkel zou moeten worden geno ten. iet succes van de nieuwe vestiging aan Ie Nijverheidsweg heeft de verwachtin- verre overtroffen. Het complete tanbod en de aantrekkelijke prijsstelling aren er de oorzaak van dat in de afge- (bpen jaren niet alleen de inkopers van le grotere ondernemingen, maar ook lie van het midden- en kleinbedrijf hun 'eg daarheen hebben gevonden. De (verblijvende, voornamelijk particulie- •e, verkoop is een te smalle basis geble- ;en om de winkel aan de Steenhoff- itraat te continueren. Op 1 mei begint de opheffingsuitver koop; zie ook de advertentie in de Soes- ter Courant van deze week. Op 1 juni kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. a.s. is de sluiting definitief. De andere vestigingen van Van de Ven - de boek handel in Hartje Zuid, het Business- Center aan de Nijverheidsweg en de zaak in Baara - draaien als vanouds door. De vestiging in Baarn, inmiddels gespe cialiseerd als leverancier aan het be drijfsleven, is op vrijdagavond en zater dag geopend, ook de particuliere klant kan daar voor het totale assortiment te recht. Bedrijfsmatige klanten ziet men graag terug op de Nijverheidsweg, te genover het postkantoor (geen verkoop aan particulieren). Ook kan de particuliere klant als van ouds terecht in de boekhandel aan de Zuidpromenade voor papeterie, schrijf waren, schoolartikelen en producten voor het "thuiskantoor". Het pand aan de Steenhoffstraat wordt verkocht of verhuurd. iRE^pl/l/lNKEL Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In 1973 verscheen de eerste eerlijke kof fie. In dat jaar werd door Fair Trade 30.000 kg koffie verkocht. Nu, na 25 jaar, zijn de eerlijke koffie en het later ingestelde Max Havelaar-keurmerk een begrip. In 1997 verkocht Fair Trade 1.300.000 kg koffie in acht verschillen de uitvoeringen. De faire prijs die daar voor betaald is, is terecht gekomen bij tienduizenden koffieboeren, -boerinnen en hun gezinnen in de Derde Wereld. Maar er zijn nog veel meer koffieboeren en -boerinnen die graag een faire prijs voor hun koffie ontvangen. Daardoor kunnen zij een menswaardig bestaan opbouwen. Hun kinderen kunnen naar school en allerlei voorzieningen in de gezondheidszorg worden mogelijk ge maakt. Er zijn nog veel mensen die de Fair Tra de-koffie met het Max Havelaar-keur merk niet kennen. In de Wereldwinkel ligt voor hen een boekje waarin beschre ven staat wat de eerlijke handel betekent voor het dagelijks bestaan van de men sen die de koffie verbouwen. Alle kof fie komt uit de Derde Wereld, vaak van grote koffieplantages; de Fair Trade- koffie komt van kleine koffieboeren. De koffie die zij verbouwen, zorgt vaak voor het enige inkomen. De boeren en boerinnen verzorgen de koffie met veel zorg, alleen de rijpe bes sen worden geplukt. Het vakmanschap van deze kleine boeren staat garant voor een hoge kwaliteit koffie. Dat geldt ook voor de Nederlandse koffiebranders die met vakkennis en ervaring van de Fair Trade-koffiebonen smakelijk en uitge balanceerde melanges samenstellen. In de Wereldwinkel kunt u een keuze maken uit 10 verschillende koffiesoorten met het keurmerk van de Max Have- laar-stichting. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. 8a P te ifi Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Graag tijdig telefonisch afspreken. De spullen worden gratis afgehaald. De grote rommelmarkt die jarenlang op de zaterdag voor Koninginnedag in Soest werd gehouden bij de Vangrail, later de Schoof, zal nu plaatsvinden op zaterdag 6 juni. De locatie is het plein voor de Praatpaal aan de Smitsweg. De rommelmarkt werd jarenlang georgani seerd voor de Stichting Jeugdzorg (later Stichting Welzijnswerk Soest). Nu de SWS overgaat in de Balans wordt het evenement opgezet door de zelfstandi ge Stichting Rommelmarkt Soest (SRS). Nadere mededelingen volgen zo spoedig mogelijk. Het bekende Soester schildersbe drijf Ed van den Bergen Meester schilders heeft onlangs de Nationa le Schildersprijs gewonnen. De tro fee - een plastiek van Marthe Röling - siert sindsdien het directiekantoor aan de Zuidergracht. Sinds het overlijden van naamgever/ oprichter Ed van den Bergen - vorig najaar - wordt het bedrijf, dat 34 mede werkers telt, voortgezet door zijn vrouw Riekie van Megen en bedrijfsleider Marius de Jong, die al jaren de rechter hand van Ed van den Bergen is geweest. Het bedrijf is sinds vorig jaar zomer - toen het tien jaar bestond - gevestigd aan de Zuidergracht 43, waar het ge combineerd is met schildersbedrijf Van de Kraats, dat enkele jaren geleden door Van den Bergen werd overgenomen. Riekie van Megen werd door haar man altijd goed geïnformeerd over het reilen en zeilen in het bedrijf, maar moest zich in vrij korte tijd op de hoogte stellen van de totale gang van zaken. Ze heeft we kelijks overleg met bedrijfsleider De Jong, die de dagelijkse leiding van het bedrijf heeft. Ed van den Bergen Meesterschilders is vooral actief bij grote bouwprojecten, maar gaat opdrachten van particuliere klanten niet uit de weg. Het bedrijf voerde o.a. opdrachten uit voor bedrij ven als IHC, NKF en ESA/Estec. Er bestaat ook een uitstekende relatie met Soester aannemersbedrijven als Higler, Kareisen, Van de Grift, Van den Hen gel en Van Breukelen. Stimulans De toekenning van de Nationale Schil- derprijs - uit maar liefst 111 inzendin gen! - is voor het Soester bedrijf uiter aard een verdiende beloning maar ook een stimulans om kwaliteitswerk te blij- Directeur Riekie van Megen en be drijfsleider Marius de Jong van het schil dersbedrijf aan de Zuidergracht. Foto: Goos van der Wilt ven leveren. Het winnende project was een 250 meter lange grijs-betonnen gang bij ESA/Estec in Noordwijk, die volgens de jury door de medewerkers van het Soester bedrijf werd omgetoverd tot een uiterst plezierige en kleurrijke wandelpromenade. Ed van den Bergen werd ook uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs, gekozen door de lezers van enkele weekbladen. Onder degenen die de juiste uitslag hadden vermeld werden twee prijzen van 5000 gulden verloot. DKZI MAAND Amandelbitter- koekcake^^ (banketbakkerij tèswv SCHRIK NIET donderdag 23 april Slagroomstukje 25 50 Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 BROOD vamuw BANKETBAKKER 5 aardbeien- soezen UW KIND JARIG? VIER HET BIJ VERKLEY! oo Fijn volkoren I Het mysterie is opgelost. Stam Soestdijk B.V. in Soest heeft de nieuwe Renault Clio onthuld. Daarmee is meteen een einde ge komen aan alle geruchten die in Soest de ronde deden. Het gaat om de bijzonder vormgegeven Clio die Stam Soestdijk B.V. zo angstvallig verborgen hield. Talloze automobilisten uit de omge ving van Soest hebben de afgelopen weken de showroom al bezocht in de hoop een glimp op te vangen van het nieuwe model. "Het bleek dat er vertrouwelijke dossiers met informa tie in omloop waren", zegt mevrouw de Ruiter-Stam. "Daar zaten tevens pasjes bij die toegang gaven tot een afgesloten deel van onze showroom. Een aantal genodigden heeft dus in het geheim al kennis kunnen maken met de nieuwe Clio." Deze speciale behandeling was on derdeel van de campagne "Only for your eyes". Maar nu staat het model open en bloot in de showroom en kan iedereen de Clio bewonderen. "Het is een fantastische auto, we héb ben tot dusver alleen maar zeer enthousiaste reacties gekregen. De eigenwijze vormgeving van het mo del springt direct in het oog. Deze heeft hij duidelijk gemeen met de Twingo en Kangoo", aldus mevrouw De Ruiter-Stam. "Daarnaast is deze Clio voorzien van een buitengewoon compleet veiligheidspakket, dat uniek is in zijn klasse." Een speciaal optiepakket (Elégance), bestaande uit mistlampen en lichtme talen velgen, wordt ter gelegenheid van de introductie van de nieuwe Clio aangeboden voor slechts f 695,- op de versies RN en RT. De Clio's RXE en Si zijn reeds standaard voor zien van mistlampen. De nieuwe Clio staat vanaf dit mo ment klaar voor een uitgebreide ken nismaking. "We raden iedereen aan om snel langs te komen voor een proefrit. Met de uitermate scherpe prijs vanaf f 22.495,-, verwachten we dat de Clio een regelrecht succes nummer wordt." Het huidige hoofdkantoor van de Rabobank Soest-Baarn, aan het Kerkplein in Soest, moet totaal ver dwijnen om plaats te maken voor nieuwbouw. De sloop begint waar schijnlijk na de bouwvak, begin au gustus. Iets meer dan een jaar later moet de nieuwe bank zijn deuren openen. De kogel is volgens Rabo-directeur J. Porte nog vrij snel door de kerk gegaan. Aanvankelijk is nog overwogen om het nieuwste stuk van de bank - het enigs zins "vierkante" deel aan de zijde van de Steenhoffstraat, dat er negen jaar gele den werd aangebouwd - te handhaven en de nieuwbouw daarop te laten aan sluiten. Maar alles afwegende is uitein delijk besloten om het hele kantoor te slopen en opnieuw op te bouwen, vol gens het ontwerp van de Soester archi tect Jan Peters. Met de nieuwbouw boekt de bank een aanzienlijke ruimtewinst. Vertaald in vierkante meters per. medewerker wordt dé ruimte ongeveer verdubbeld. Het oude gebouw, dat uit 1950 dateert en destijds 85.000 gulden kostte, bevat vooral op de verdiepingen een wirwar van gangen en kamers waarin de 60 medewerkers hun draai moeten zien te vinden. In de nieuwbouw - met de ge schatte bouwkosten van 8,5 miljoen gul den honderd keer zo duur als het oude gebouw - zal er zelfs ruimte zijn om het aantal medewerkers nog verder uit te breiden. Gezien de groeiende activitei ten van de bank, met name op het com merciële vlak, bijvoorbeeld het vermo gensbeheer, zal het personeelsbestand de komende jaren zeker toenemen tot ca. 80, voorspelt Porte. Heel belangrijk is volgens hem ook dat het nieuwe gebouw - behalve dat het veilig is - tegemoetkomt aan het ver wachtingspatroon van de cliënten. "De klant komt tegenwoordig niet meer zo zeer om geld bij de bank, maar om een advies. Het gaat meestal om bedrijven, woninghypotheken en beleggingen. Daar hoort een bepaalde uitstraling bij, en dat moet je terugvinden in het uiter lijk, de vormgeving en de inrichting van het gebouw." Architect Jan Peters had aanvankelijk voor een vormgeving gekozen die enigs zins correspondeerde met het aan de overzijde van de Steenhoffstraat verre zen appartementengebouw Visserstaete. Op aandrang van de Welstandscommis sie is het ontwerp in tweede instantie meer afgestemd op de omgeving van het Kerkpad en het Kerkplein. "Enerzijds modern, maar toch niet al te strak-ste- delijk en speelser in te passen in de omgeving," verduidelijkt Porte, die erg ingenomen is met het concept. Parkeergarage Daarin vallen de gebogen daklijnen het meest op. Onder het nieuwe gebouw is verder ook een parkeergarage voorzien, die een forse uitbreiding van de parkeer- mogelijkheden bewerkstelligt. In grote lijnen komt de indeling van de bank zelf neer op het volgende. Op de begane grond komen de publieksruimten, op de eerste verdieping de directiekantoren en dë computerafdeling, op de tweede ver dieping de opleidings- en ontvangst ruimten. De maquette van het nieuwe Rabo- hoofdkwartier aan het Kerkplein, als het ware vanaf het dak van de Petrus en Pau- luskerk gefotografeerd. Gedurende de bouw van het nieuwe kantoor worden de activiteiten niet on derbroken. Met de gemeente is inmid dels overeenstemming bereikt over de huur van de portacabins die nu aan de Lange Brinkweg dienstdoen als kan toorruimte voor de brandweer. Daarin is echter slechts plaats voor twintig van de huidige zestig werknemers en de noodzakelijkste voorzieningen. De an dere 40 medewerkers zullen tijdelijk in het Baarnse Rabo-kantoor worden on dergebracht. Hele klus... De verhuizing naar het tijdelijk kantoor moet binnen één weekeinde plaatsvin den, aldus Porte. "Dat wordt nog een gigantische operatie, omdat we vanaf die maandag om acht uur weer volledig aan de slag willen." Een van de specta culairste onderdelen van de sloop is vol gens de directeur van de Rabobank het ontmantelen van de oude kluizen. "Bij de verbouwing van 1950 is de oude kluis gewoon dichtgemetseld; de nieu we kluis werd ernaast gebouwd. Nu moeten alle kluisloketten eruit; dat ge beurt met specialistische apparatuur en uiteraard onder speciale bewaking. De beide oude kluizen moeten gesloopt worden. Dat betekent dat er met dia- mantzagen door meters dik beton moet worden geboord. Dat wordt nog een hele klus..." geen korting op reeds afgeprijsde producten! Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Tel.: 035 - 602 60 01 i;

Soester Courant | 1998 | | pagina 9