698 1300 room- estival ss. aaaa Vijf driesetters bij LTC Soestdijk Soest-Zuid gunt zichzelf te weinig Jeugd van SEC voelt 'nattigheid' Dames van Red Stars gepromoveerd DYS strijdt nog aan twee fronten bbeling 3 latuurwandeling Olympia [(wandelsport" Hockeyers houden open huis in laatste uitwedstrijd Ali Moghadassian blijft bij herenteam van Stam/SoYoCo Soester Stratenloop 12 mei Reclamekrant PAGINA 1R nu v.a. 15,- per dag via BPrmula y/QENSDAG 6 ME11998 SOESTER COURANT PAGINA 19 VVZ'49 start met uitwedstrijd tegen Zeewolde TRIATHLON Snelle eindtijd Chris van Trigt op kwart triathlon Tennisteam blijft ook in derde wedstrijd ongeslagen: 4-4 TENNIS Dames dubbel en eerste mix laten kansen op meer liggen TENNIS Ongeveer 70 voetballers doen mee aan glijpartijen op open dag p* J| - Hart vanaf atletiekaccommodatie P Dagschotels See you bij Toontje Basketbalsters keren terug op niveau waar ze thuishoren BASKETBAL Bekerfinalist heeft ook uitzicht op hoofdklasse ZAALVOETBAL Carlo Koffrie met game van 224 in top vijf bowlers Noordwijk heeft nog zevenklapper liggen HOCKEY Gisteren lachte de werei me nog toe. VOLLEYBAL ATLETIEK Met dansdemonstratie en De Holle Vaten 4G IW HT. FIAT DUCATO ons wordt het hoog tijd voor p.m. v-a. 667,- p.m. p.m. v.a. 745,- p.m. Slottermijn Maand- Effectieve rente bedrag 6.500,- 7.500.- f379-' 5,3% 436,- 5,2% 7.000.- 8.500,- 432,- 5,5% /«O.- 5,5% el.nr. 020-3421674.Prijzen excl. BTW, Soest Koningsweg 14 tel. 035-0013227 Voor VVZ'49 begint de nacom- pelitie met een uitwedstrijd tegen Zeewolde. Komende zaterdag worden de groenwitten om half drie in de polder verwacht. Zee wolde vecht dan voor een laatste kans na de 4-3-nederlaag in en tegen Vianen. Op zaterdag 16 mei volgt voor VVZ'49 de thuis wedstrijd tegen Vianen, aanvang 14.30 uur. Trainer Henk van Asch maakte za terdag deel uit van het Soester gezel schap dat getuige was van de zege van Vianen. "Twee belangrijke spe lers van Vianen liepen tegen een kaart op en mogen tegen ons niet meedoen. Maar bij ons staan onge veer zes jongens op scherp." De winnaar van de halve competitie is er nog niet, maar moet vervolgens de strijd aanbinden met de algemeen periodekampioen uit de 'Amster damse' derde klasse en Hierden, de nummer tien uit de tweede klasse. Dit drietal speelt eveneens een hal ve competitie voor één plek in de tweede klasse. Eerst krijgt WZ'49 Zeewolde en Vianen op het bord. Van Zeewolde werd dit seizoen tijdens de reguliere competitie tweemaal gewonnen. Op 11 oktober vorig jaar werd het aan de Eemweg 3-2 voor de Soesters. En op 7 februari hadden ze aan een sterk kwartier voldoende om met 1-4 te «innen. Ook in de thuiswedstrijd te gen Vianen trok WZ'49 aan het langste eind (3-1), maar in Vianen speelde WZ'49, traditiegetrouw, niet veel klaar. In december verloor de ploeg van Van Asch met 4-2. Zes leden van de Schieter hebben deelgenomen aan de kwart tria thlon van Breukelen. Van hen kwam Chris van Trigt als eerste over de eindstreep. Voor de 1 kilometer zwemmen, 47 ki lometer fietsen en 10 kilometer lopen had hij maar twee uur en zestien minu ten nodig. Ronald Vergauwen uit Soesterberg was de volgende van het zestal (2.23) die finishte, kort daarop gevolgd door Henk-Jan Meijer (2.25). Judy van Haaster (2.34), Erik van de Made (2.35) en Kees Rietveld (2.38) volbrachten de kwart triathlon even eens. Op de marathon van Almere waren drie van hun clubgenoten actief. Frans Jan sen, die in Rotterdam nog uit de koers stapte, bereikte de finish nu wel. Dat was na vier uur en zes minuten. Gerda an der Veen (3.57) en Ed van Rens- vouw (3.42) waren toen al binnen. Vijf driesetters waren zondag nodig aan de Schrikslaan. Waarmee met een is aangegeven hoe zeer LTC Soestdijk en De Mets 2 aan elkaar gewaagd waren. In sets was Soestdijk met elf om tien zeges marginaal beter dan de gasten. Ook de balans van het totaal aantal ge wonnen games sloeg in het voordeel van Soestdijk uit, zij het met gering verschil (103-97). Maar in de eindstand gaven beide teams elkaar geen duimbreed toe: 4-4, Het was de eerste keer dat de ploeg niet won, maar Harald Wernsen haastte zich daaraan toe te voegen dat zijn team nog steeds ongeslagen is. In het nabije ver leden was dat nog wel eens anders wan neer Soestdijk in de tweede klasse speelde. Met vijftien punten uit drie wedstrijden is Soestdijk vier duels voor het scheiden van de markt al dichtbij handhaving. In zijn single speelde Peter Dijkema zeer sterk. In het dubbelspel lieten hij en Robert Jan Mulder drie 'match-points' liggen. Foto: Goos van der Wilt Ofschoon Saskia Huizinga goed speel de, verloor ze haar single nipt in drie sets (5-7, 6-4, 5-7). Karin Spelt bleef ongeslagen (2-6, 7-5,6-0), terwijl Xan- der de Groot zijn eerste nederlaag incas seerde. Schuilenberg was gewoon beter: 1-6, 3-6. Peter Dijkema had een goede dag en haalde zijn enkelspel overtuigend binnen: 6-2, 6-2. 'Match-points' Het damesdubbel, gevormd door Hui zinga en Spelt, speelde degelijk (6-2, 6- 3), maar het heren dubbel had niet vol doende aan drie 'match-points'. Daar naast wisten Dijkema en Robert Jan Mulder zich eveneens geen raad met een aantal breekpunten, waardoor min of meer onnodig werd verloren van Schuilenburg en Van Groeningen: 7-6, 5-7,4-6. Bij de start van de mix-partijen was de stand daarom in evenwicht (3- 3). In de laatste twee partijen kwamen Soestdijk en De Mets vanuit een achter stand-situatie terug. Huizinga en Mul der begonnen met een setzege, maar lie ten het punt vervolgens glippen (twee maal 4-6). Spelt en De Groot kregen aanvankelijk een pak slaag (1-6), kwa men sterk terug (6-2) en stelden vervol gens in de tie-break van de beslissende set het vierde wedstrijdpunt veilig. De nederlaag, zelfs een ruime, was ingecalculeerd. Maar toch zaten ze bij Soest-Zuid met het idee dat er meer te halen was geweest tegen Wilskracht. De kandidaat voor de titel ging met een 1-7-zege naar huis, maar dat vond Arno Jellema toch iets te veel van het goede. "We hadden niet verwacht dat het zo dramatisch zou gaan. We hadden al ge hoopt op meer punten," aldus de tennis ser. Hoewel er op sportpark Bosstraat geen driesetter aan te pas kwam, had Soest-Zuid in twee partijen de mogelijk heid gehad het schamele puntentotaal van twee op te voeren. In het damesdubbel bijvoorbeeld. Mayte Hulskamp en Anouk van der Vuurst namen in de eerste set een 5-3-voor- sprong, maar verloren die alsnog met 5- 7. Ook in de tweede sef kregen ze kan sen die niet werden verzilverd. Het ge volg was dat er een tie-break moest worden gespeeld, die met 7-3 naar Wils kracht ging. Hoewel de uitslag anders doet vermoe den had ook de eerste mix wellicht meer kunnen opleveren. Voordat Jellema en Sluis van de baan stapten (1-6, 3-6) hadden ze een fiks aantal 'break-points' onbenut gelaten. Ze werden dus niet echt weggeserveerd, maar lieten wel hun eigen opslag te vaak lopen. Het enige punt van Soest-^uid werd verdiend door Sluis. Zij versloeg in het enkelspel haar tegenstandster met 6-3 en 6-4. Haar voorbeeld werd niet door mm iir Het enige punt van Soest-Zuid werd zondag binnengeslagen door Ilona Sluis. Zij won haar single. Foto: Goos van der Wilt de anderen gevolgd. Van der Vuurst had niet veel in te brengen (tweemaal 1-6). Hugo Dil en Jellema konden een set partij geven (beiden verloren die met 5- 7), maar kwamen er daarna niet meer aan te pas (0-6 en 1-6). Vanaf komende zondag stijgen de kan sen van Soest-Zuid. Tegen Nijkerk (uit), Rijnhuizen (thuis), Flehite (uit) en Idu- na 2 (uit) dient de derdeklasser vol doende punten binnen te halen om de gradatie te voorkomen. IBij SEC beschikken ze niet over een constructie als in de IrenA, waar het hemelwater door het schuifdak van het veld worden geweerd. Niet dat dat nodig zou zijn geweest tijdens l traditionele open dag voor de jeugd, want het was vorige «ek woensdag fraai voorjaarsweer. Tl dan nog, SEC had juist natte velden nodig, want water gelde een belangrijke rol bij de diverse onderdelen, waaraan i meegedaan dóór zo'n zeventig jongeren. Op een groot Zeil, speciaal voor de middag gebombardeerd tot voetbalveld, lag groene zeep, waardoor glijpartijen aan de orde van de dag waren tijdens de verschillende partijtjes. Ook op andere onder gronden, zoals een luchtkussen, werd alternatief gevoetbald. Dat de jonge voetballers honger hadden gekregen na een lange middag 'aqua-voetbal' bleek in de kantine. Daar moch ten ze na het 'voetbalgektetoemooi' van SEC aanschuiven voor een gratis warme maaltijd. Voor de 41e keer heeft Olympia een natuurwandeling georgani seerd. Die wordt gehouden op za terdag 16 mei. De wandelvereniging heeft in het bos- en duingebied rou tes uitgezet over 5,10,15,20,30 en 40 kilometer. Kinderen van 6 en 7 jaar kunnen alleen op de 5 kilometer starten, kinderen van 8 en 9 jaar mogen maximaal tien kilo meter lopen en 10-11-jarigen mogen nog deelnemen aan de 15 kilometer. Wie twaalf jaar of ouder is kan kiezen uit de drie lange wandelingen over 20, 30 of 40 kilometer. Voor de langste afstand moet tussen 8.00 en 9.00 uur worden gestart, voor de 30 kilometer moeten de wandelaars vóór 11.00 uur op pad zijn. De overige deelnemers hebben tot 13.00 uur de tijd om te vertrekken. Het startbureau van Olympia wordt in gericht in het clubgebouw van AV Pij nenburg aan de Wieksloterweg. Het gaat om 8.00 uur open. Het inschrijf geld bedraagt twee gulden zonder en vier gulden met herinnering. Wie geen lid is van Olympia, betaalt twee kwart jes meer. De deelnemers zijn verzekerd tijdens de wandeling. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw M. Vis ser, tel. 6024490, of W. van Steendelaar, tel.'6020005 (na 19.00 uur). woensdagHachee met aardappelpuree en snijboontjes donderdag: Stooflapje met aardappelpuree en rode kool Kippotje met aardappelkroket ten en spinazie Andijviestamppot met een bal gehakt Chili Con Carne met aardappel vrijdag t/m zondag maandag schijfjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De dames van Red Stars hebben promotie afgedwongen naar de eer ste klasse van de kern Utrecht. Daarmee zijn ze na één seizoen te rug op het niveau waar ze thuisho ren. Want dat de ploeg vorig jaar werd teruggezet naar de tweede klasse had niets met degradatie te maken, maar met een reglement. Het lukte Red Stars niet een scheids rechter te leveren die in de eerste klas se mag fluiten en daarom was de basket- balbond onverbiddelijk. Maar al snel bleek dat het basketbal team op zoek was naar eerherstel. Dat gebeurde onder leiding van de nieuwe trainer/coach Wim Bolwerk die in de afgelopen drie decennia zijn sporen reeds verdiende bij de club. Tot vier wedstrijden voor het einde van de com petitie deelde Red Stars de koppositie met Niels Stensen uit Utrecht. Een on verwachte nederlaag tegen Crackerjacks wierp de ploeg terug naar de tweede plaats, maar die geeft recht op directe promotie. Eigenlijk had Red Stars een promotiewedstrijd tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede moeten spelen, maar dat team zag daarvan af. Verzekerd Dat Red Stars zaterdagavond de laatste wedstrijd verloor, had geen invloed op het succes, want Red Stars had zich al verzekerd van de tweede plaats. Hoewel het officieel een thuiswedstrijd betrof, speelden de basketballers het inhaalduel met BC Markt in Utrecht. De wedstrijd was destijds op verzoek van Red Stars uitgesteld. De Soesters speelden slordig, maar stonden na een ruststand van 21-28 tien minuten voor tijd nog met 30-40 voor. Toen BC Markt er een press tegenaan gooide, ging Red Stars nog gehaaster basketballen met als gevolg balverlies. Toen het vlak voor tijd 44-44 werd, za ten Desiree van Roomen en Yvonne Smink al aan de kant met vijf persoon lijke fouten. De laatste reageerde haai frustratie af op de scheidsrechter die haar een technische fout en de Utrech ters twee vrije worpen opleverden in de beslissende fase. Beide pogingen slaag den: 49-47. Het was de derde nederlaag voor Red Stars, waarvan junior Marloes Schipper zaterdagavond de beste speels ter was. De leiding van Red Stars heeft inmid dels toegezegd voor komend seizoen een scheidsrechter te leveren die in de eerste klasse kan fluiten, zodat niets meer een promotie in de weg staat. Wim Bolwerk blijft daarom trainer van het team dat Patricia Jasperse zag vertrek ken naar Tsjechië, maar na de zomer wellicht weer kan beschikken over Leontine van den Dijssel die tijdens haar basketbalactiviteiten de zorg vari haar baby kan toevertrouwen aan haar man. Terwijl de meeste supporters al de dagen aftellen voordat ze op vakan tie gaan (of de aanbiedingen van de diverse clubs naast elkaar leggen) hebben de zaalvoetballers van DVS/De Kuil andere zaken aan hun hoofd. Ze strijden nog aan twee fronten. Over twee dagen spelen ze de bekerfi nale tegen NVC en ze hebben nog uit zicht op promotie naar de hoofdklasse. Voor dat laatste zijn ze afhankelijk van de resultaten van andere clubs. Inter Hesp, Adelaars en 's Graveland hebben met 33 punten de leiding in de eerste klasse, DVS/De Kuil volgt met 30 punten en een beter doelsaldo dan de drie koplopers. De Soesters moeten nog één duel spelen, tegen Inter Hesp. Bij winst passeren ze, dankzij het doel saldo, Inter Hesp op de ranglijst en ein digen ze minimaal als derde. Die plek kan promotie tot gevolg hebben indien DVS/De Kuil de beste nummer drie van de verschillende eersteklasers blijkt te zijn. Als Adelaars of 's Graveland de laatste wedstrijd verliest, klimt de ploeg van Gert Aalderink en Jan Vlaswinkel naar de tweede plaats en is ze zeker van toe gang tot de hoofdklasse. Op dit moment leeft deze gedachte nog niet zo sterk bij de zaalvoetballers. Ze houden zich momenteel meer bezig met de bekerfinale, vrijdagavond om negen uur in sporthal Kerkelanden in Hilver sum. Tegenstander 'Is dan NVC, een 'oude' bekende van de Soesters. De fitheid van de spelers baart de team leiding de meeste zorgen. De geblesseer de Marco Martens kan in ieder geval niet meedoen en daarnaast is het de vraag of verzorger/spelersmakelaar Charles Roest de gekwetste Luits Hou- kes, Michel Vlaswinkel en Maurice d'Aquino op tijd speelklaar krijgt. Daar naast is het onzeker of Gijs Schaap, de man in vorm, inzetbaar is. Hij speelt zaterdag met WZ'49 in de nacompeti- tie en krijgt waarschijnlijk geen permis sie om de avond daarvoor in de zaal te gaan voetballen. Het is de tweede keer dat DVS/De Kuil in de bekerfinale staat. Eindjaren tach tig verloren de Soesters de eindstrijd met 2-1 van CDN. Toen stond de hui dige coach Gert Aalderink nog tussen de palen. Firtina'93 Met een 'veredeld' tweede team klopte Firtina'93 vorige week Abma met 5-6. Omdat doelman Wessel Sennef niet kwam opdagen, moest Ertan Parmaksiz - speler uit het tweede - bij het eerste het doel verdedigen. Naast Mustafa en Saban Aksit en Jeroen Dorrestein gin gen nog drie voetballers uit het tweede mee. Evengoed wonnen de Soesters vrij ge makkelijk. Vlak voor tijd was het 3-6, waarna Abma nog tweemaal scoorde. De doelpunten van Firtina'93 werden gemaakt door Mustafa Aksit (4) zijn broer Saban (1) en Dorrestein. Op maandag 11 mei speelt Firtina'93 de laatste competitiewedstrijd tegen Springboks. Inzet van het duel, dat om 21.00 uur in sporthal Beukendal begint, is de tweede plaats in de hoofdklasse. Carlo Koffrie heeft zich een plaats verworven in de top vijf van de Soes ter Bowling Vereniging. Met een game van 224 nestelde hij zich op de vierde plaats. De bowler die voor Westra's speelt, kwam vorige week tot dit resultaat. Zijn team profiteerde mee van Koffrie's hoge score en versloeg Heppie Hoekers met 4-1. Gert-Jan Wilms van Spitsheuvel verbe terde zijn persoonlijke record met een game van 196. Hij leverde daarmee een bijdrage in de 3-2-zege op de Noten. Aan de Koningsweg kunnen de da mes en heren hockeyers zondag de competitie misschien nog afsluiten met een positief resultaat. Waarmee dan meteen de nare herinnering aan afgelopen zondag kan worden weggespoeld. Want in de laatste uitwedstrijd van deze competitie hielden beide hoofdmachten van MHC Soest open huis. In Noord- wijk gingen de heren onderuit (7-0) en de dames verloren met 4-0 van Over- bosch. Het gevecht in de middenmoot tussen Noordwijk en Soest werd om des keizers baard gespeeld. Kennelijk hadden de gastheren minder moeite om zich daar voor te motiveren dan hun bezoekers. MHC Soest creëerde weliswaar enkele mogelijkheden om te scoren, maar toen Noordwijk eenmaal Peter Weisscher voor de eerste maal had gepasseerd was er geen houden meer aan. En dat viel de doelman niet te verwijten. Drie da gen na het traditionele vuurwerk op ko ninginnedag had Noordwijk nog een ze venklapper liggen. Die werd afgestoken tijdens het bezoek van MHC Soest. Het is voor de club te hopen dat de ad vocaat - die ze in de arm heeft genomen om het raadsbesluit over de inrichting van het toekomstige hockey-locatie op de Bosstraat-West aan te vechten - meer verstand heeft van verdedigen. Dames Het damesteam van MHC Soest had zich anderhalve week geleden reeds ver zekerd van handhaving in de eerste klas se. In hetzelfde weekeinde greep Over- bosch de titel. Wie gedacht had dat de kampioensformatie het rustig aan zou doen, kwam bedrogen uit. Het verschil tussen beide ploegen werd in de eind stand tot uiting gebracht. MHC Soest probeerde tegengas te geven, maar moest het afleggen tegen de aanstaan de overgangsklassen De vier doelpunten werden over beide helften verdeeld. Nationaal Reumafonds (W) n.. Ma» Bank 7n 70 70 lU Ali Moghadassian blijft trainer/ coach van de herenformatie van Stam/SoVoCo. Dat is hij in de afge lopen week mondeling overeenge komen met het bestuur van de club. De volleybalcoach werd in 1997 kam pioen met het derde damesteam in de promotieklasse en pakte met die ploeg bovendien de districtsbeker. Dit seizoen debuteerde hij bij heren 1 dat dankzij een derde plek in de eerste klasse pro moveerde naar de promotieklasse. Ondanks aanbiedingen van clubs die op hoger niveau uitkomen, wil Moghadassian een bijdrage leveren aan nieuwe terreinwinst voor Stam/SoVo- Co. Binnen drie jaar zou de herenploeg moeten terugkeren in de derde divisie, één niveau hoger dan waarop zowel het eerste als het tweede team momenteel uitkomen. Het tweede team, dit seizoen nog tweedeklasser, mag dankzij de her indeling van de districten óók in de pro motieklasse gaan spelen. Moghadassian heeft in de tussentijd niet stilgezeten. Hij benaderde verschillende spelers van andere clubs die inmiddels een proeftraining achter de rug hebben. "Het zijn allemaal jongens die jonger zijn dan 24 jaar. Ik heb ze gezegd: wij hebben jullie niets te bieden, behalve onze ambitie en aandacht, waardoor jul lie je kunnen ontwikkelen. Ze vonden het wel leuk dat ze waren gevolgd." Met de oudere kern en enkele jeugdspe lers van Stam/SoVoCo moet de komen de jaren de basis worden gelegd voor promotie. Nu ook het bestuur alle me dewerking heeft toegezegd, heeft Mog hadassian de aanbiedingen naast zich neergelegd. "In de technische commis sie (TC) zitten nu mensen die niet alleen aandacht willen geven, maar er ook iets aan doen. Je hoeft niet achter ze aan te lopen." Indien de herenploeg niet was gepromo veerd, had Moghadassian zijn heil elders gezocht, nu voelt hij - met de steun van de TC - nog de uitdaging bij de Soester club te blijven. "Ik vraag me steeds af wat mijn inbreng in een team kan zijn. Dat vind ik belangrijker dan het niveau. Een divisieteam met alleen maar dertig plussers kan ik niet veel meer leren." Kinderen kunnen zich uitleven op een luchtkussen dat nabij de start zal staan. Om 18.30 uur klinkt het eerste start schot. De basisscholieren lopen dan een rondje van 1.400 meter. De jeugd tot en met 12 jaar (individueel) volgt hun voor beeld, waarna om 19.15 uur de middel bare scholieren een ronde afleggen. Na de eerste dansdemonstratie is om 20.00 uur het vierde loopnummer. Dit is de estafette voor bedrijfsteams, be staande uit vier lopers die elk zo snel mogelijk 1.400 meter moeten overbrug gen. Het inschrijfgeld per team is 25 gulden. Tot slot is er om 20.45 uur de prestatie loop, waarbij de deelnemers kunnen kiezen uit drie (4.200 meter) of vijf ron den (7.000 meter). De Soester Stratenloop speelt zich op dinsdag 12 mei voor de derde maal af in de wijk het Smitsveen. De start en finish van de verschillende wedstrijden is in winkelcentrum de Smitshof en de organiserende vere niging AV Pijnenburg heeft het pro gramma aangekleed. Evenals vorig jaar blaast de 'huisband' van de Heerenveense schaatstempel Thialf een partijtje mee. En rond 19.30 sn 20.45 uur geeft Dansschool Sepp de monstraties. Eerst danst de groep Get Danced op muziek van Grease en het tweede optreden staat in het teken van Streetciance. Uiteraard is het de bedoe ling dat het publiek volop meedoet.

Soester Courant | 1998 | | pagina 19