QfflAlB ƒ110.0 ƒ49.9 Zonnebril op sterkte ƒ98,- Hulleman optiek Visser Welk bloeddorstig roofdier stroopt Overhees af op zoek naar een prooi? rsrrè»— <>,- Laura Fygi bindt Soester publiek Slachtofferhulp op zoek naar 10 nieuwe medewerkers lAD95 Gemeente wacht op 25 mille van Amvest voor Hartje-Zuid Jan Visser leest voor uit zijn negende poëziebundel PAGINA 4 WOENSDAG 6 MEI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 Sandra Pijl laat haren van 'moordenaar' konijn onderzoeken Informatiemorgen op zaterdag 16 mei voor de allerliefste moeder! Schitterende boeketten, kleine lieve boeketjes en natuurlijk heel veel andere leuke moederdagkadootjes. OliifPot OP 0P isoleerkan Collare zeepdoseerder Jolly Politie schrijft zeven parkeerbonnen l EET-VILLA t :Van Den Brink: a la carte Restaurant Spelletjesmiddag ANBO op 7 mei in Honsbergen Bijdrage herinrichting nog niet binnen met extreem coating Met gratis unieke UV-tester Ongeveer zeshonderd mensen komen naar openluchttheater 4 Auto' vernield Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 Informatieavond van Vogelopvang voor vrijwilligers De kracht van de reclame ligt in de herhaling Service bij .Schoemaker ,V Soest ELDINGEN VERZENDDATUM kiosk ckapellen huizen rzieningen) nkel met een ijfshal 'ergunning) er (wijz. nr. 96035) nhuis ckapel kvlak) hut capel op k 23-4-98 24-4-98 24-4-98 22-4-98 22-4-98 22-4-98 22-4-98 23-4-98 22-4-98 22-4-98 benden een gemotiveerd be- irift worden gericht aan Bur- est. Het bezwaarschrift moet nd. Afdeling Planologie en Bou- ras het een bunzing? Een vos? Of misschien wel een wezel? Deze vra gen houden Sandra Pijl al een week bezig. In ieder geval waarschuwt de bewoonster van de Di Lassostraat buurtbewoners voor een bloeddor stig roofdier dat als een dief in de nacht mogelijk de woonwijk af stroopt op zoek naar een prooi. Vorige week kwam ze 's morgens tot een lugubere ontdekking. In haar achtertuin lag, zo dood als een pier, haar spierwit te konijn. De dader had allang het ha zenpad gekozen, niet zonder sporen achter te laten. Het ijzergaas van het hok, waarin het huisdier had gezeten, was stukgebeten. Aan het gaas zaten nog lange zwarte en bruine haren. Pijlsnel schakelde de Soesterse het Na tuur en Milieu Educatief Centrum Schothorst in Amersfoort in. Daar wordt onderzocht van welk bloeddorstig roofdier de haren afkomstig zijn en die verantwoordelijk is voor de beten in de nek en de achterkant van het konijn. "Als een roofdier eenmaal ergens bloed heeft geproefd, komt het terug naar de zelfde plek, soms wel maandenlang," weet Sandra Pijl. Daarom besloot ze de avond na de moord op haar konijn een stukje ontbijtspek in haar tuin te leggen en lampen op te hangen, zodat ze het in de gaten kon houden. Tot een uur of één zat ze op de wacht, maar wie er ook kwam, geen bunzing, geen vos, geen wezel. Uiteindelijk besloot ze toch maar op één oor te gaan liggen. Het zal wei nigen verbazen dat het broodbeleg de volgende morgen was verdwenen. Vreemder is het dat een roofdier (als dat het was) zich in een woonwijk begaf. Sandra Pijl woont op de hoek van de Di Lassostraat en de Clemensstraat, welis waar niet overdreven ver van de jacht terreinen van vossen en andere roofdie ren, maar toch. "Een strenge winter is het niet geweest, dus in de natuur is er voldoende voedsel zou je denken," aldus Pijl die niet met zekerheid weet te zeg gen waarom haar konijn is achtergelaten door de moordzuchtige dader. hrijven het tuinhuisje te verwijderen op straffe som van f 7.500,00. iewerking verlenen: :reenkomst laten onderteke- klaring laten indienen; i indienen; ter visie leggen met het voorstel bouwplan en en bij geen bedenkingen lenen. en en LTV Soesterberg via de hoogte stellen. werking verlenen aan dit rzoek iten aan de aanvrager, ncept-brief. oorstel van de wethouder 14-1998 d.i. irschrift van dhr. E.H. mgegrond verklaren; van B&W van 22-07-1997, CH/970006610, verz. op 7, tot weigering van de door man, Anna Paulownalaan 17, oest, aangevraagde bouwver- or het bouwen van een woon- irage/berging op het perceel te Bergstraat, sectie K., nr. est, in stand te houden. in handen gesteld van ider met als randvoorwaarde >ssing moet komen binnen de raad beschikbaar gesteld sportclustering. rking verlenen. dvies voorleggen aan de 'aar tegen het voorgestelde leid voor zover het gaat om •ningen. Achtgoed dient de nzage te geven in de stand coopactiviteiten. Voor Smits- eerst het onderzoek te wor- icht over de haalbaarheid en isvestelijke effecten van ge- verkoop. Raadscommissie -r inzagelegging informeren, iitvorming is nadrukkelijk het feit dat de gemeentelijke ip in deze binnenkort afloopt, corporatie verzoeken de bij vrijkomende middelen in te r de sociale woningbouw in Een inbraak, ongeval of overval. Het zijn vaak korte berichten in de krant. De gevolgen voor de slachtof fers en hun omgeving zijn veel om vangrijker. Verdriet, onmacht en woede maken zich vaak meester van hen, om over problemen en even tuele lichamelijk letsel nog maar te zwijgen. Deze mensen kunnen desgewenst te recht bij de Stichting Slachtofferhulp. Soesters kunnen zich in dat geval ver voegen tot het bureau Eemland dat kan toor houdt aan de Van Asch van Wy- ckstraat 45 in Amersfoort. Op dit mo ment zijn veertig medewerkers actief. - Dit bureau zoekt tien nieuwe medewer kers die in Soest, Baarn en Amersfoort hulpverlening willen geven aan slachtof fers van ongelukken, inbraken, branden, overvallen etc. Gevraagd worden mensen vanaf 30 jaar die op vrijwillige basis acht tot twaalf uur in de week beschikbaar willen zijn. Geboden wordt een basistraining, bege leiding, deskundigheidsbevorderende activiteiten en vergoeding van de ge maakte onkosten. Op zaterdag 16 mei houdt Slachtoffer hulp van 10.00 tot 12.00 uur een bijeen komst voor belangstellenden. Die krij gen dan informatie over het werk, de se lectieprocedure en de basistraining. Het is de bedoeling dat de selectieprocedu re voor de zomervakantie wordt afge rond. Wie meer wil weten, kan op werkdagen contact opnemen met Maija Schaaff of Regine Verbeek van het Buro Slachtof ferhulp, tel. 4610805. Zuid-Spaanse orig. 2 voor BLOEMENHUIS "Hartje Zuid"' 1 Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest ^Ztnry£ Fax 035 - 602 92 21 In dit hok bevond zich het konijn dat, middenin een woonwijk, ten prooi viel aan vermoedelijk een roofdier. Foto: Goos van der Wilt "Het zou erop kunnen duiden dat het een wezel is geweest. Die zuigt het bloed uit zijn prooi en verdwijnt weer. Het centrum in Amersfoort onderzoekt nu van welk dier de haren afkomstig zijn, maar van een kat of een hond kunnen ze niet zijn geweest." ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Op de Soesterbergsestraat heeft de po litie vrijdag zeven parkeerbonnen uitge schreven. Die werden onder de ruiten wisser van auto's gestopt, waarvan de bestuurder geen parkeerschijf had ge bruikt. Op de Soesterbergsestraat wordt hier de laatste weken regelmatig op ge controleerd door de politie. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. 'JK Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Nr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Ft GRENZEN CTIE/SOH NOOD tODE KRUIS JCHTELING OMMES ERLAND tKENDE ISATIES Ontbijtspek entrale Voorlichting Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Op donderdag 7 mei houdt de ANBO Soest/Soesterberg een spelletjesmiddag in Honsbergen. Voor een gulden kun nen vijftig-plussers meedoen en krijgen ze één consumptie. De deur van het dienstencentrum aan de Wiardi Beck- manstraat gaat om half één 's middags open. Een half uur later beginnen de activiteiten, waaronder sjoelen, rummi- kub, yathzee, bridge en klaverjassen. Op woensdag 13 mei is er op initiatief van de ANBO een bustocht naar de bloembollen in Noord-Holland. In de bus is nog plaats voor enkele belangstel lenden. Onderweg wordt een gebakstop gemaakt in Nederhorst den Berg, daar na staat een koffietafel klaar in Castri- cum en verbolgens wordt een toertocht gemaakt door het bollengebied. Op de terugweg stapt het gezelschap in Volen- dam uit voor de thee. De kosten van de bustocht bedragen 55 gulden per per- Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 Op de rekening van de gemeente Soest is, volgens het College, nog steeds geen 25.000 gulden overge maakt door Amvest. De eigenaar van de winkelpanden aan de Zuid promenade zou dit bedrag hebben toegezegd. Het geld wordt gebruikt voor de herin richting van de Soesterbergsestraat (tus sen de Vondellaan en de Gallenkamp Pelsweg) en de Zuidpromenade. De to tale kosten van dit project bedragen twee miljoen gulden. De 25'mille van Amvest is in feite een peulenschilletje op de begroting, maar toch wil de gemeente het geld ontvan gen. "Anders haal ik gewoon 25.000 gulden van de begroting af," zegt wet houder Neks Blommers van financiën resoluut. "En dat is net het verschil tus sen zes of vier bankjes." In het eerste plan voor de herinrichting van de Soesterbergsestraat was de Zuid promenade nog niet opgenomen. Op aandringen van de winkeliersvereniging gebeurde dat later alsnog. Hoewel 25.000 gulden op de totale begroting eigenlijk niet meer is dan een 'symboli sche' bijdrage vond de gemeente het niet meer dan normaal dat Amvest als eigenaar van de winkelpanden een duit in het zakje (beter gezegd: een duitje in de zak) zou doen. Wethouder Blommers verwacht dat Amvest het geld nog wel zal overma ken: "Het is afgesproken, dus het zal wel geen probleem worden." In mei ligt het herinrichtingsplan voor het kerngebied van de Soesterberg sestraat ter goedkeuring op het bord van de raadsleden. Het plan is dusdanig voorbereid dat de gemeenteraad onge twijfeld akkoord zal gaan. Daarna wordt op 2 juni begonnen met de uitvoering. Het is de bedoeling dat aannemer Van Asch (die ook de herinrichting van de Van Weedestraat uitvoerde) de werk zaamheden op 15 november (vóór de feestdagen) afrondt. Lukt dat niet, dan wordt het werk stilgelegd en hervat op 15 februari volgend jaar. UV beschermend en contrastverhogend Vanaf BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometrislen - Contactlensapeciatisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten Op uitnodiging van de Stichting Li teraire Evenementen Eemland (SLEE) leest de Soester dichter Jan Visser voor uit zijn nieuwe bundel "Buitengebied". Hij doet dat op vrijdag 15 mei om 20.00 uur in galerie 't Juffersgat aan de Kor- tegracht 21 te Amersfoort. Jan Visser is voorzitter van dè SLEE en poëzieredac teur van het Nederlands/Vlaams tijd schrift "Schoon Schip '93". Bij de presentatie van zijn (negende) poëzie bundel lieten twintig beeldende kunste naars zich inspireren door zijn gedichten en richtten met deze 20 kunstwerken eind vorig jaar een tentoonstelling in kasteel Groeneveld te Baarn in. Eén van deze kunstenaars is de Baarn- se tekenaar Jan Vosman uit Lage Vuur- sche, die dertien tekeningen exposeert in Galerie "'t Juffersgat" tijdens het weekeinde van 15, 16 ep zondag 17 mei (Kunst Kijk Route). Dit jaar is Visser bezig zich op zijn beurt te laten inspireren door de tekeningen van Vosman om gezamenlijk te komen tot een nieuwe bundel met tekeningen en verzen. Jan Visser laat ook hier iets van horen op 15 mei, leest verder enkele oudere gedichten uit vorige bundels, met begeleidend commentaar. Aan deze bijeenkomst wordt medewerking ver leend met voordracht van Ellen de Jong en Jef van de Sande. De toegang bedraagt tien gulden (CJP/ 65+ f 7,50; donateurs gratis) inclusief koffie/thee en een doosje ansichtkaar ten van bovengenoemde twintig kunst werken. Reserveren in verband met de beperk te ruimte is gewenst, bij Coby Mosterd (033-4638575) of Marga Hiemstra (033-4632902). Laura Fygi mag gerust nog eens te rugkomen. Zeker als het aan de zes honderd mensen ligt, die vorige week naar het openluchttheater Ca- brio kwamen om haar te zien en te horen. De jazz-zangeres slaagde erin het publiek aan haar te binden. In de sfeervolle ambiance van Cabrio maakte ze al vlot duidelijk waarom som migen haar de vrouw met de fluwelen stembanden noemen. Op haar zang viel niets aan te merken, op de vijfmansfor matie die haar begeleidde evenmin. Voor de stichting openluchttheater Ca brio en kinderparadijs De Vrije Teugel was het de eerste keer dat ze samen- Als het aan het publiek van vorige week woensdag ligt, mag Laura Fygi nog eens terugkomen naar Soest. Foto: Goos van der Wilt werkten bij de organisatie van een con cert. Het is beide goed bevallen en dat kwam niet alleen omdat de twee instel lingen dankzij de recette en sponsoring wat geld overhielden voor hun eigen activiteiten. Ook volgend jaar slaan de medewerkers van Cabrio en De Vrije Teugel de han den ineen. Nu al staat vast dat op don derdag 29 april Loïs Lane zal optreden in het openluchttheater aan de Soester- Van twee auto's zijn vorige week banden lekgestoken. Dat heeft een 49-jarige vrouw uit Soest gemeld bij de politie. De auto's stonden geparkeerd aan de Klaarwaterweg. In dezelfde nacht (dins dag op woénsdag) werd op de Leeuwe- rikweg de buitenspiegel van een auto getrapt. :4r De Soester kei, die midden op de roton de van de Daiweg lag, is een paar meter verplaatst in de richting van het politie bureau. De landschapsarchitect vond de steen "een storend verticaal element" in de sahara van Belgisch steengruis, die daar inmiddels is gecreëerd, ledereen die er langs komt, gruwt en weet dat er ook nog vier kolossale verticale lan taarnpalen staan en zesentwintig verti cale verkeersborden. De logica van deze externe adviseur ontgaat mij dus. De ruim 3000 kilo wegende kei is circa 200.000 jaar geleden in de derde grote ijstijd, het zg. "Riss-glaciaal", vanuit het noorden meegevoerd en na het afsmel ten van de ijskap in Soest achtergeble ven. In 1928 is hij toevallig gevonden door vier spelende vriendjes onder wie de latere wethouder Klaas de Haan (PVDA). De eerste bezitter van deze kei was Maarten Iburg, bewoner van landgoed Braamhage, die voortdurend overhoop lag met het gemeentebestuur. Hij plaatste het oudste monument van Soest op een sokkel boven op de Eng. Daar heeft de kei zestig jaar lang staan pron ken op de hoek van de Anna Paulowna laan en de Prins Hendriklaan, totdat hij uit het zicht verdween tussen de huizen en hagen. Om precies te zijn in de voor tuin van nummer 11 waar een gepensio neerde zeekapitein woonde. In 1969 kocht oud-gemeenteraadslid Harry Jonker (D66) het huis en in 1992 deed hij wat Iburg had nagelaten: de kei schenken aan de gemeente voor een plek in de openbare ruimte bij het nieu we gemeentehuis. De briefwisseling hierover en de afspra ken, die toen gemaakt werden met B&W, zijn zoek geraakt of vergeten en de kei verdween de vorige maand stie kem om weer te worden opgeborgen achter heggen en hagen aan de Molen straat. De voorzitter van Cultureel Centrum C- drie pikte dat niet, wethouder Blom mers (WD) bood haar excuses aan en op 22 april 1998 om elf uur kreeg de kei zijn nieuwe plek onder genot van een kopje koffie en de publicatie van een officieel persbericht. Harry Jonker is tevreden. Een fraai staaltje van Paars I-beleid (avant Ia lettre) door de jaren heen. In de Soester Courant van 17 juni 1992 schreef Aad Post toen de volgende, pro fetische woorden: "Naar mag worden aangenomen, heeft de Soester kei vori ge week zijn laatste rustplaats gevonden: het verkeerspleintje aan de Daiweg te genover het gemeentehuis. Of hij daar inderdaad zal blijven liggen, hangt na tuurlijk sterk af van de inzichten van toekomstige gemeentebestuurders, een bevolkingsgroep aan wie een zekere mate van grilligheid niet kan worden ontzegd." voor particulieren en bedrijven '♦.«tv** Op maandag 11 mei houdt de afde ling Soest van de Dierenbescher ming een informatieavond in het gebouw van de Vogelopvang aan de Eemweg (voorbij het terrein en de parkeerplaats van WZ'49). Doel van de bijeenkomst is nieuwe vrij willigers te krijgen voor de opvang van vogels uit de natuur, die gewond of ver zwakt zijn. Sinds de opening in mei vo rig jaar werden al driehonderd vogels van verschillende pluimage verzorgd en na herstel teruggezet in de natuur. Vogelopvang Soest kan een beroep doen op twintig vrijwilligers die onder leiding van beheerder Piet van Bethle- hem actief zijn. De dierenbescherming wil graag meer vrijwilligers voor dit werk werven. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt een uur. Wie verhinderd is, maar wel belangstelling heeft, kan dagelijks tussen 11.00 en 17.00 uur telefonisch contact opnemen met de Vogelopvang (tel. 6032844) of de plaatselijke afdeling van de Dierenbescherming (tel. 6012501). Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! timpen Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5