inventum UUR Silhouet ovtvei Kom naar de Inventum demonstratie bij Schoemaker r w-* ■H oorchiropractie" Slapend rijk worden in Hartje Zuid Eduard Pinfeel bij Donker eicperl schoemaker Sanitair Sgipf enpert Cadeaushop heet KadoKo Spullenhulp helpt Soedan Gratis kenteken graveren bij Profile Tyrecenter ABI Moeders voor Moeders wil graag meer deelneemsters Willem Van Oosten fotoservice ALLEEN BIJ WILLEM VAN OOSTENI PAGINA WOENSDAG 6 MEI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 N H UIS Vroege vogelsprofiteren van aanbiedingen van winkeliers ert de Koekkoek G BESTAAN IHUUR )IUJFSRUIMTE. ■f/ollmse- Witte Ph Kilo j'hltló-c/oQs HUUR Eigentijdse randloze bril Ook mooi zonder beeld BANG OLUFSEN CENTER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 F.H. van Ittersum regionaal directeur Arbeidsvoorziening Naaiatelier mag niet in garage aan Egeltjespad 3 TmimS1 f 149,- f279,- SCHOEMAKER Ruim zestig reacties op prijsvraag Verkoopactie op zaterdag 9 mei Op 14, 15 en 16 mei aan Nijverheidsweg Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service ,0 Vu/a// C/ OOK VOOR APS FOTOLIfSTEN Vanaf Aq vieren ons dag 13 mei a.s. - 20.30 uur laantje 2 te Soest 5-601 82 87 iat chiropractie inhoud, •nformatie en laten handeling zien. van harte welkom ize praktijk. .Huycklaan. anSmeeingb.v. >5-588 00 01 en fruitspecialistü oerijn 21 - tel. 601 24 25 van donderdag t/m zaterdag -r Zeer origineel. Twee meisjes proberen letterlijk en figuurlijk slapend rijk te wor- en in Hartje Zuid. In diverse winkels stond een ontbijt kldar voorde 'vroege vogels' die afkwamen op de aanbiedingen van de winkeliers. Om zes uur 's ochtends liep het al storm. ElAKTIJK/KANTOOR itrum Soest inSmeeingb.v. 5-588 00 01 Koopjes, gezelligheid, het Oranje- ontbijt, de gratis tuinstoelen en het atis glaswerk. Het zijn de ingre diënten van een geslaagde konin ginnedagactie van het winkelcen trum Hartje Zuid. Daar was het een drukte van jewelste op de vroege Dchtend van 30 april. [et is inmiddels een traditie geworden idat op het winkelcentrum van 6 tot 10 iur 's ochtends de meeste winkels met llerlei 'waanzinnige' aanbiedingen de nensen vroeg uit bed halen. Ook dit iar had de winkeliersvereniging van lartje Zuid weer voor allerlei spectacu- aire acties gezorgd. ■let is vroeg in de ochtend. De straten :ijn verlaten en zelfs de stoplichten bij je Birkstraat zijn nog niet in werking. In de verte klinkt zacht muziek van een jraaiorgel. In Hartje Zuid is het al een drukte van jewelste. Voor de kraam van Bloemenhuis Jasmijn staat al een rij mensen die zo goedkoop mogelijk gera- miums willen bemachtigen en bij Ban- cetbakker Dogterom staan de mensen •zelfs buiten voor de goedkope Oranje- soezen. Ontbijt Vroege vogels zijn duidelijk in hun voor deel op dit vroege uur. Het scheelt na- m we graag. band groeit automa- contact, een persoon- continu terugkoppe- cooptraject zien onze de zaken oppakken, «tv ook ons bandels- tuurlijk dat je niet eerst thuis hoeft te eten, want in diverse winkels wordt een ontbijt geserveerd, variërend van brood jes met koffie tot een luxe ontbijt met croissants en jus d'oranje tot zelfs een Engels ontbijt met 'Eggs and Sausages. Als je bij C1000 de rijen voor de ont bijttafel ziet, vraag je je zelfs af waar de mensen voor komen; voor de aanbie dingen of voor het gratis ontbijt? Bij Provak Ceelen aan de Soesterberg- sestraat ligt 's nachts al een aantal klan ten op de stoep. In het kader van de actie 'Oranjefeest in Hartje Zuid' geeft deze winkel op koninginnedag een ac cuboormachine van 219 gulden gratis aan de eerste klant die de winkel om zes uur betreedt. De tweede klant kan de boormachine voor 50 gulden kopen en de derde en vierde moeten er respectie velijk 100 en 150 gulden voor betalen. Ook bij de andere winkels in het winkel centrum komen de mensen op de koop jes af. Wat bezielt hen zo vroeg uit de veren te komen. Aanbiedingen Zijn het de koopjes of is het de sfeer. "De aanbiedingen", zegt een keurig ge soigneerde heer die bij Adama Heren mode een kopje thee nuttigt. Hij ziet er zeer wakker uit en maakt niet de indruk moeite te hebben met het vroege uur. "Voor een paar tientjes korting op een 5w >artement met zon- loderne keuken, houten sier- fwerking geven dit apparte- lapkamers zijn verbouwd tot ;amer met deur naar balkon, nieuwde keuken, bijkeuken, doucheruimte, toilet en hal. jglazing. Puike staat van on- Mël e garage (drive-in), 'de zonligging (z.w.). Inhoud vlak 135 m2. Rustige, vrien- !'s, scholen en natuurgebied n hal. 1 e verd.: ruime woon- <itchen), toilet alsmede bal- chterzijde. 2e verd.: 3 slaap- STil I met c.v. w idelijke woonwijk, grenzend 378. Totaal grondoppervlak toilet en doucheruimte. 1e ;amer en overloop. 2e ver met grote kamer, voorzien :reeks januari 1999. Bijna iedereen heeft vroeg of laat een bril nodig. Geen mens is ech ter gelijk: elk oog is anders, elk gezicht is anders en ook smaken verschillen. Dus is het geen won der dat de ontwikkeling van dit optische hulpmiddel voortdu rend doorgaat en er steeds weer nieuwe modellen monturen en andere soorten glazen op de markt komen. Aan de wensen van de klanten kan steeds beter tegemoetgekomen worden. Êen bewijs daarvan zijn de iPinfeel glasbrillen van fabrikant Hoya. Hoya, een van de grootste fabrikan ten van brillenglazen ter wereld, ont wikkelde een volledig nieuwe con structie voor glasbrillen: de Pinfeel- constructie. Hierbij worden geen schroefjes gebruikt om de draagbeu- gels aan de glazen vast te maken, maar worden de beugels met twee punten aan de zijkanten in het glas geschoven. Het uitzicht rondom blijft daardoor helemaal vrij. Omdat er geen schroefje meer door het glas heen zit, wordt schoonmaken nu ook veel gemakkelijker. Bovendien zijn de glazen die in deze glasbrillen gebruikt worden altijd van het kunststofmateriaal EYAS (van Hoya) gemaakt. Dit materiaal is bij zonder taai en maakt de glazen dus heel breukvast. Ook zijn de glazen van dit materiaal heel dun en licht en daardoor extra comfortabel. Deze brillen zijn sinds kort onder de naam Pinfeel bij de betere opticiens te vin den, zoals Donkers brillen-contact- lenzen, Smitsweg 30, tel. 6018626. Het succes van de Pinfeel glasbril wordt voor een groot deel bepaald door het materiaal waarvan de bril gemaakt is. Het revolutionaire, door Hoya zelf ontwikkelde EYAS 1.6 kunststof is dun en licht, maar ook bijzonder schokvast en elastisch. Breuk is praktisch uitgesloten. De optische en cosmetische eigenschap pen van EYAS zijn ook heel belang rijk voor de bril. De slanke en uiter mate heldere kunststofglazen worden standaard voorzien van een antire- flecterende ontspiegelings- en een kraswerende laag. De beeldkwaliteit is zeer goed met een hoog contrast en met volledig behoud van de na tuurlijke kleuren. Bovendien be schermt het EYAS-materiaal de ogen optimaal tegen de schadelijke UV- straling van de zon. De BeoVision MX 7000 met veel exclusieve techniek van Bang Olufsen. Dat ziet u en dat hoort u zodra u 'm aanzet Maar daarvóór al hebt u geconstateerd dat er maar één TV is die u mooi vindt als hij uitstaat. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN U BENT OOK /AN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR OOIT KIEST U VOOR MOOIST overhemd kom ik graag om zes uur naar het winkelcentrum. Het is trouwens voor mij geen probleem, ik ben altijd vroeg op", voegt hij er aan toe. Een andere klant vertelt dat ze niet zo'n vroege vogel is, maar dat zij en haar man de aanbiedingen niet te versmaden vinden. "Als je een Van Gilskostuum van 798 gulden voor 498 gulden kan kopen, is dat toch wel de moeite waard om vroeg voor op te staan", zegt ze. Er zijn ook mensen die met name op de gezelligheid afkomen. Terwijl ze aan een Oranjebitter nippen en een sneetje krentenbrood oppeuzelen, vertelt een echtpaar dat het elk jaar even gaat kij ken. "Ik vind het initiatief leuk en kom vooral voor de sfeer", zegt de vrouw. Haar man ziet er iets minder wakker uit. Hij bekent dat hij maar moeilijk zijn bed kon uitkomen. "Maar nu ik er eenmaal ben vind ik het ook wel weer gezellig." Slapend rijk Naast de kortingen zijn er net als voor gaande jaren gratis tuinstoelen en luxe wijnglazen te verkrijgen bij bepaalde artikelen of als voor een bepaald bedrag werd besteed. Sommige mensen sjou wen met vijf stoelen en hebben op de vroege morgen een aardig tuinsetje bij elkaar gesprokkeld. Al met al is het Oranjefeest in Hartje Zuid een geslaagde morgen, zowel voor de winkeliers als voor de klanten. Of dit ook geldt voor de twee meisjes die vanaf zes uur met hun slaapzak voor de C1000 liggen, is nog onbekend. Met een bordje 'Wij willen slapend rijk worden, helpt u ons' liggen ze op de koude te gels van het winkelcentrum. Hopelijk is hun humoristische en creatieve onder nemingslust rijkelijk beloond. Om zeven uur hebben ze al ruim 12 gulden inge zameld. Niet verkeerd voor vroege vo gels die gewoon doorslapen. F.H. van Ittersum (47) is door de Algemene Directie Arbeidsvoor ziening Nederland benoemd tot Regionaal Directeur Arbeidsvoor ziening Midden-Nederland. Van Ittersum volgt mevrouw M. Ruim- schotel op, die met ingang van 1 mei in dienst is van de gemeente Amsterdam als directeur bij de bestuursdienst. Van Ittersum heeft een ruime ervaring binnen de Arbeidsvoorzieningsorgani satie. In 1978 is hij als stafmedewerker bij de toenmalige DG Arbeidsvoorzie ning van het ministerie van SZW zijn loopbaan bij Arbeidsvoorziening begon nen. Bij de verzelfstandiging van Ar beidsvoorziening in 1991 werd hij Re gionaal Directeur van de regio Oost- Utrecht. Toen deze regio in 1996 fuseer de met de regio's West-Utrecht en Gooi Vechtstreek, werd Van Ittersum Di recteur Uitvoering van de nieuwe regio Midden-Nederland. De gemeente zal geen vergunning afgeven voor de vestiging van een naaiatelier in een garage aan het Egeltjespad. Het bestemmingsplan laat dat niet toe, stelt het College. Het verzoek van de Soesters R van Heukelom en mevrouw M. van Heuke- lom-Boor is daarom niet gehonoreerd. Voor Klein Engendaal is een nieuw be stemmingsplan in voorbereiding. Even als in bestaande bestemmingsplannen zal daarin de vrijstelling worden opge nomen voor bedrijfsmatige activiteiten in de woning en kantoor- en praktijk ruimten in bijgebouwen. De werkzaamhedèn in het naaiatelier worden beschouwd als bedrijfsmatige activiteiten en die zouden dus eventueel alleen in de woning mogen plaatsvinden en niet in de garage die los van de wo ning staat. De betrokkenen zijn op de hoogte ge steld van het negatieve ambtelijk advies aan het College. Burgemeester en wet houders hebben dat advies vorige week tijdens hun wekelijks beraad overgeno- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. L—I Telefoon (035) - 601 30 14 ji Kom naar de demonstratie en overtuig u in onze win kel van de verbluffende eenvoud waarmee de Inventum broodbakmachine het lekkerste brood van de hele wereld bakt... Zonder dat iemand een hand uitsteekt, moeiteloos en met wonderlijk gemak laat u uw Inventum dat soort brood bakken dat u en uw huisgenoten het lekkerst vinden... Maalt de bakker in u wakke]- en kom kijken! s Kom zelf kijken en proeven: de Inventum koude zone friteuse. Lekkerder heeft u het nog nooit op tafel gezet. Bakluchtjes? Mooi niet. 11 gaat écht warm lopen voor de koude zone,friteuse, de smakelijkste aanwinst die Inventum u kan bieden.' Helemaal demontabel= écht schoonmaakgemak! BLOEM 'V'T brood n-]'i:|,.)7 Tijdelijk: 5,- op uw bank of giro bij aankoop van Remia vloeibaar frituurvet! De kutp gaat zo in de vaatwasser! Koude zone vanaf Nu tijdens de actie: 1 Kg. Soubry bloem voor witbrood gratis bij aankoop van een Inventum broodbakmachine. Broodbakmachine vanaf Kom naar: Veilig, Vertrouwd en Slim als geen Ander Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 - 601 03 44 Kadoko. Zo heet de nieuwe ca deaushop die Edward Gijswijt in april aan de Van Weedëstraat opende. De prijsvraag die hij uit schreef voor een naam leverde ongeveer zestig reacties op. Uiteindelijk koos hij voor KadoKo, een inzending van mevrouw C. Toe bosch uit Huizen die toevallig even in Soest was, met een vriendin de nieu we winkel bekeek en meedeed aan de prijsvraag. Ze krijgt een waarde bon van honderd gulden die ze in KadoKo kan besteden. Kadoka was een van de andere sug gesties. Omdat die zo veel lijkt op de uitgekozen naam, krijgt de bedenker hiervan ook een attentie van Gijswijt. Verder kwamen de deelnemers met onder meer namen als "Leuk Idee", "Geen Idee" en "Het Vraagteken" (refererend aan het vraagteken dat tot zaterdag op de etalageruit was geplakt) op de proppen. Veel mensen zochten de associatie met de kaarsen die Gijswijt verkoopt, getuige "Zoek licht", "De Winkel van Twinkel" en "De Fakkel". Alle deelnemers krijgen een brief over de uitslag. Gijswijt had zelf "Kaars en Kado" in zijn gedachten, maar vindt KadoKo leuker. Inmiddels is hij al ruim een maand in de winkel aan de Van Weedestraat gevestigd. Hij zal de komende tijd verschillende thema- weken houden, waarin steeds een ander land centraal staat. Het eend je, dat het logo van KadoKo gaat worden, zal voor die gelegenheid in de kleding van bijvoorbeeld Mexico en Zuid-Afrika worden gestoken. Spullenhulp schiet de bevolking van Soedan te hulp. In het Afri kaanse land heerst grote hon gersnood. In het zuiden is de si tuatie het meest levensbedrei gend. Om geld in te zamelen houdt het Soester kringloopcentrum op zater dag 9 mei van 9.00 tot 12.00 uur een verkoopactie. Die vindt plaats in het gebouw van Spullenhulp aan de Schans. Verkocht worden tweede hands spullen uit het centrum. De opbrengst wordt overgemaakt op giro 555 Den Haag, het gironummer van de nationale hulpactie voor Soedan. In het pand van Spullenhulp staan ook een collectebus, waarin bezoe kers een gift kunnen doen. Uiteraard wordt ook dat geld overgemaakt op giro 555. Voor meer informatie over de ver koopactie voor Soedan kan telefo nisch contact worden opgenomen met het kringloopcentrum, tel. 6018730. Automobilisten kunnen op donder dag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 mei tenminste 25 gulden uitsparen bij Profile Tyrecenter Abi. Het be drijf aan de Nijverheidsweg gaat dan gratis kentekennummers grave ren in autoruiten. Deze vorm van graveren blijkt een van de beste (preventieve) bescherming té gen autodiefstal te zijn. ABI, gevestigd schuin tegenover het postkantoor aan de Nijverheidsweg, komt hiermee autobe zitters tegemoet. Wie eind volgende week op bezoek gaat bij ABI kan nog meer geld besparen, want de medewerkers van ABI verzor gen desgewenst tevens een gratis voor- jaars check-up. Hierbij worden, koste loos, de banden, de uitlaat, de schok dempers en de accu gecontroleerd. Na een lange winter is, aldus ABI, zo'n check-up beslist een aanrader. Profile Tyrecenter ABI zorgt er tevens voor dat de bezoekers tijdens het gratis kenteken graveren binnen een kop kof fie met slagroom kunnen nuttigen. De openingstijden tijdens de actiedagen zijn: donderdag 14 en vrijdag 15 mei van 8.15 tot 17.15 uur; zaterdag 16 mei van 8.15 tot 13.00 uur. Profile Tyrecenter is telefonisch te berei ken op nummer 6025112. Complete verzorging van: Koude en warme buffetten Salades/borrelhapjes Zakenlunches Broodjes/stokbroodjes enz. Warme maaltijden Hollandse stamppotten High Tea's Laandwarsstraat 15,3743 BS Baarn 035 - 541 4013 Uw eigen Ideeën worden verwe rkt In smaakvolle gerechten Themaparty's Voor bedrijven en particulieren "Ik zie in mijn omgeving dat veel mensen problemen hebben met hun vruchtbaarheid", zegt Elleke Dupuis (29). Nu ze zelf zwanger is, kan ze helpen. Haar urine bevat een hormoon dat onmisbaar is bij de behandeling van verminderde vruchtbaarheid. De organisatie Moeders voor Moeders zamelt uri- "Heb je de informatrice van Moeders voor Moeders al gebeld?" Het is een vraag die bij Elleke Dupuis in de fami lie als vanzelf volgt op het blijde nieuws van een zwangerschap. Haar moeder deed vijf keer mee en Elleke zelf is in middels toe aan haar tweede deelname aan Moeders voor Moeders. Tien weken lang spoelt ze haar urine niet door het toilet, maar vangt die op in flessen, die eens per week door een chauffeur wor den opgehaald. Te weinig mensen zijn volgens Elleke nog op de hoogte van het werk van Moeders voor Moeders. "Als je als zwangere niet meedoet met Moeders voor Moeders, dan denk ik: Hé, je gooit iets heel belangrijks weg." Elleke doelt op het vruchtbaarheidshormoon hCG, dat tussen de zesde en de zestiende week van de zwangerschap via de urine wordt uitgescheiden. hCG is onmisbaar bij de productie van medicijnen, die een belangrijke rol spelen in de behandeling van verminderd vruchtbare vrouwen. De behoefte aan een behandeling met vruchtbaarheidshormonen zal in de toe komst alleen maar toenemen, denkt El leke. "Kijk, je kunt natuurlijk een kind adopteren, of pleegkinderen opnemen, maar een kind van jezelf is toch heel bij zonder. Als je lichaam even dat zetje van een hormoonkuur nodig heeft, waarom niet?" Aanmelden als deelneemster dan gratis via 0800-0228070. Soesterbergsestraat 57, SOEST-ZUID. Telefoon 035 - 601 31 09 Prints vanaf 29 et per stuk Vergrotingen uit eigen lab Studiofoto's, Portretserie Reproductie- service Zwart/wit en kleur kopie service n-A-sce foto is we! een (Zaterdagmiddag^ f-i* nnni Vranieo ,ren maxima: s In onze winkel "Rw vindt je een ruime ^h""~ keuze voordelige fotolijsten. WW Zoek een leuke lijst uit en wij maken het kado kompleet en geschenkklaar.

Soester Courant | 1998 | | pagina 7