>rt reen tijd over om zich te vervelen In de rij om te stemmen Financiële actie monument alleen voor activiteiten Feest op Bevrijdingsdag 'Dit is een schertsvertoning' Tot 23 mei Regentonnenactie PAGINA WOENSDAG 13 ME11998 id uitzendbureau ''SfBlSsi ^iet Taai en A.F. van Keulen koninklijk onderscheiden - Sr Vakantieweek voor eenoudergezin In memoriam Wachttijden tot een halfuur nü Van Arkel wint stratenvolleybal in Banninghal Rectificatie van Soesterbergs Weekblad: Kerkdiensten Medische dienst Khdpverlenin^^j Clubkampioenschappen van SV Laetitia 'De Drie Eiken' Open brief over gevelde beuk van 150 jaar Kluis gekraakt Buijs Ballotlaan massaal in protest over speelveld Genieten van Italiaanse hoogstandjes Kunst? Zomermarkt in de Pruttelpot Abrona viert feest Agenda Correspondentie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 rs m/v nen vakantiewerkers weer aan de sla i bijverdienen en ben je minimaal twee dan snel bij ons inschrijven. Vanaf 13 ere woensdagmiddag tussen 14.00 en n! Graag je sofinummer, rekening- itiebewijs meenemen, is, tel. (035) 602 44 42, reinigings- en onderhoudsmiddelen i-industrie in Soest. De werkzaamheden •n uitpakwerk. Wil je voor lange tijd aan p onze vestiging. Ier Vuurst, tel. (035) 602 44 42, )or de p komt, nngen, eksels Jk van t u een verkoop :nd irtij zich torn een ms IA van Keulen, ter zijde gestaan doorzijn vrouw: Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Piet Taai, ter zijde gestaan doorzijn vrouw: Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Soesterbergers A.F. van Keulen 1 Piet Taai hebben maandagmid- j de versierselen opgespeld ge- egen, die behoren bij de konink- Üjke onderscheiding. Beiden zijn genoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. bmdat zij tijdens de gebruikelijke 'lint jesregen' op 29 april in zonniger oorden vertoefden, werden ze eergisteren door purgemeester Hans de Widt ontvangen 1 het gemeentehuis. Vanaf 1957 was Piet Taai werkzaam bij 2 Koninklijke Marechaussee. Nadat hij 1 1993 met vervroegd pensioen ging, begon hij op vrijwillige basis als corres pondent van de Soesterbergse Courant Üie bij de Soester Courant hoort. Verder [is hij nog steeds actief voor de Vereni- Tijdens een bespreking van de Soester bergse groep 'Omzien naar elkaar' met als doel eenzaamheid te bestrijden, [kwam ook de problematiek van bij standsmoeders ter sprake. Ook daar peerst een schrijnende eenzaamheid en ;oms een groot gebrek aan mogelijkhe- len. Bijvoorbeeld even een weelde met va- kantie gaan is er vaak nieï föj,recien': 'te1 duur. In dit verband kwam een informa tie van het Comité Vrouwen en de Bij stand uit Soest. Zij bieden voor een een oudergezin met kinderen tot 14 jaar en 'net een inkomen op bijstandsniveau 1 vakantieweek aan. Voor kinderop vang wordt gezorgd. Inlichtingen kan nen verkrijgen bij Olga Duijm, Hobbe- nalaan 23, 3764 WG Soest, tel. 035- £025369. ging Soesterbergs Belang, binnen de Gereformeerde Kerk te Soesterberg, de Vereniging Soesterbergs Belang, de VW Soest, de Commissie Kunstwerk Soesterberg en het Rode Kruis Soest/ Soesterberg. In het verleden verrichtte Taai ook al vrijwilligerswerk voor de Interkerkelijke Werkgroep ('68-'75), het schoolbestuur van De Postiljon ('70- '75), het Oranje Comité Soesterberg ('70-'97), korfbalvereniging KVO ('74- '83), muziekvereniging Odeon ('76-'79), de Bijbelstudiegroep ('79-'84), de zang vereniging Euterpe ('80-'84), het Pro vinciaal Gereformeerd Jongerenwerk ('82-'84), het Verenigingsoverleg Soesterberg ('85-'89), het Comité Vie ring 150-jarig bestaan Soesterberg, Vei lig Verkeer Nederland Soest ('86-'90) en de zangvereniging Sursum Corda ('91- '94). Autobranche Antonius Fransiscus van Keulen heeft evenmin of nauwelijks tijd gehad zich te vervelen. In 1959 kwam hij als verkoper/adjunct-directeur in dienst van autobedrijf Alex van Keulen bv, vrachtwagendealer van Scania. In 1970 werd hij statutair directeur van dit be drijf, een functie die hij vorig jaar augus tus neerlegde. Naqst deze ,drpkke werkzaamheden zetr te hij zich vrijwillig in voor de belangen van de werknemers in deze branche. Als lid van het rayonbestuur Midden-Ne derland behartigde hij 18 jaar lang de algemene belangen van de branche, vier jaar zat hij in een advies- en begelei dingscommissie die het onderwijsbeleid met Innovam en enkele streekscholen afstemde en hij maakte onder meer als voorzitter deel uit van het afdelingsbe stuur afdeling auto, waarvoor hij ook zijn sporen verdiende in het dagelijks bestuur. Sedert de oprichting van de Truck Dealer Associatie (TDA) is Van Keulen voorzitter van deze afdeling van de BOVAG en toegetreden tot het hoofdbestuur van de BOVAG. De laat ste twee jaar is de Soesterberger ook de- corandus lid van het bestuur van de Stichting Opleidings en Ontwikkelings fonds Motorvoertuigenbeleid en twee- wielerbedrijf. Verder is hij sinds 1995 voorzitter van de divisie trucks van de CECRA, een overkoepelende organisa tie die de belangen van de autobedrij ven in Europa behartigt. Als lid van de Rotary Club Amersfoort onderscheidde hij zich in 1992 met een schoolmelkproject voor kinderen in Sri Lanka. Op eigen kosten reisde hij naar Sri Lanka om daar het project van de grond te; tillen. - nnnninnrlnDin ih De Soesterbergse stembureaus in De Drie Eiken en Carolusschool zagen een vrij rustige stroom klanten komen en gaan. Dat was ook het geval in het Casino aan de Kampweg, tot bijna sluitingstijd van 20.00 uur. Juist de extra tijd vergeleken met vorige jaren gaf daar ineens een enorme drukte. Dhr. Karei van Geet moest als voorzitter van het stembureau de gemeente vragen om verlenging. Op een gegeven moment stond er een rij met een ge middelde wachttijd van ongeveer een half uur, met als gevolg dat dit stem bureau pas om 20.30 uur kon sluiten. Pierre Storimans (CDA-gemeenteraadslid) maakte deel uit van het Carolus- stembureau. Hij zag even kans om koffie te zetten maar goot kokend water over zijn hand. Ondanks een ernstige verbranding hield hij vol tot sluitings tijd, maar moest toen naar het ziekenhuis om zijn hand te laten verzorgen. Zo stemde het vliegdorp: I'MI Drie Eiken Carolus Casino PvdA 266 271 244 CDA 235 170 129 WD 414 401 551 D66 72 75 146 Groen Links 69 83 97 CD 9 8 3 RPF 14 10 14 SGP 3 5 3 GPV 11 16 16 SP 40 34 12 Geldig 1179 1123 1244 Blanco 0 0 1 Opgeroepen 1583 1601 1650 Niet gekomen 404 478 405 Opkomst in 74,48 70,14 75,45 NVM MAKELAAR Zaterdag 2 mei was het een jaar gele ien dat de twee kinderen Marjolein en ■line door een tragisch verkeersongeval ip de Richelleweg om het leven kwamen, "en jaar later werd dit in stilte herdacht et bloemen en het opschrift: 'Marjolein x Eline. 't Liefste dat ik heb bezeten, 't "oekomstbeeld van mijn bestaan. Vraag UBe niet dat te vergeten en gewoon weer door te gaan. Papa en mama denken elke dag aan jullie. We missen jullie zo. Waar om heeft dit moeten gebeuren... - Van Arkel is winnaar geworden van het startenvolleybaltoernooi van AGAVS. Het team werd eerste in de prestatie- poule. Op de tweede plaats volgde Pear- M Ie, Bamboe Crackers eindigde als derde. De organisatoren hadden ook een re creatiepoule ingedeeld. Daarin kwam Kwiek 1 als beste uit de bus. De twee de plaats was voor dé Lemmeppers, ge volgd door Flower Hill. Na de prijsuitreiking in de Banninghal was er nog een feest met live-muziek van Bam Bredero. 035-602 11 54. Meer berichten over Soesterberg op pagina 17 Op 1 juli a.s. wordt op de hoek Kampweg/Banningstraat, schuin tegenover het restaurant 'The Oriëntal Swan', het Luchtvaart Her- innerings Monument onthuld. Het beeld wijst met een vleugel in de richting van het restaurant en dat is in strijd met de Chinese geloofsop vatting 'Feng Shui'. Deze geloofsopvatting stelt dat indien een scherp voorwerp in de richting van een persoon of diens verblijf wordt ge richt, alle negatieve krachten zich tegen hen, hun medewerkers en gasten zullen samenspannen. Dit kan worden opgehe ven indien tegenover het monument een contrakracht wordt opgericht. In dit ge val is dat een pagode met een hoogte van ongeveer 1,45 meter, voorzien van een paraboolspiegel. Het comité Luchtvaart Herinnerings Monument wil de ingebruikneming van het monument een feestelijk karakter geven en heeft de bevolking van Soesterberg verzocht hen daarin finan cieel te steunen. Helaas is één en ander maal in het Soesterbergs Weekblad ver meld dat de in te zamelen gelden óók zullen worden aangewend om de eerder genoemde pagode te betalen. Met klem stelt de commissie dat dit onjuist is. Een woordvoerder: 'Wij zamelen gelden in voor 'alleen' feestelijkheden rond de onthulling van het monument. Deze vormen een aanvulling op het officiële door de gemeente Soest en de Konink lijke Luchtmacht georganiseerde pro gramma voor de onthulling op 1 juli a.s. Wat betreft de Fengh Shui-geloofsop- vatting is de familie Mok, eigenaar van The Oriëntal Swan door de gemeente Soest in een vroeg stadium betrokken bij de totstandkoming van het Luchtvaart Herinnerings Monument. Door de ge meente Soest wordt in goed overleg met de familie Mok gewerkt aan een oplos sing, passend binnen en met respect voor de Feng Shui-geloofsopvatting. Op verzoek van de gemeente Soest zijn wij als comité een aantal keren gevraagd mee te denken over een oplossing, die zoals het er nu naar uitziet, gevonden is in het plaatsen van een kleine pagode op de hoek van The Oriëntal Swan, met daarin een paraboolspiegel. Wij als leden van het comité Luchtvaart Herinnerings Monument hechten eraan om nogmaals met klem te benadrukken dat de ingezamelde gelden 'uitsluitend' worden aangewend voor de hiervoor genoemde feestelijkheden. Men kan de bijdragen storten op rekeningnummer 3752.11.667 van de Rabobank Zeist t.g.v. het Fonds Luchtvaart Herinnerings Monument Soesterberg', aldus de zegs man. Zondag 17 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt/zr. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. A.J. Bregman, Austerlitz STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, /êlké dinsdag en %oensdag 09.30-lj^30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Onlangs vonden onder grote belangstel ling van ouders en vrienden de jaarlijk se onderlinge clubkampioenschappen plaats van SV Laetitia. De uitslagen: Jongens t/m 9 jaar: 1. Leander van Duinkerken, 2. Patrick Vos en Ischa de Wolf en 3. Lex Knoops. Meisjes 6/9 jaar niveau E: 1. Amij Fox, 2. Sharonna Tammer en 3. Chantal Wa- let. Meisjes 7/10 jaar niveau D: 1. Fay de Schepper, 2. Renske van Westrenen en 3. Renate Roke. Meisjes 6/9 jaar niveau C: 1. Daphne de Bruin, 2. Bo de Schepper en 3. So- raija Brouwer. Meisjes 10/12 jaar niveau E: 1. Jasmin van Westrenen en 2. Florentie Marqu- nie. Meisjes 10/12 jaar niveau D: 1. Saskia van der Lee en 2. Fabienne Budel. De ouders van degene die de hoogste score van de avond maakte kregen een entreebewijs voor 4 personén van pret park Slagharen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 P Bingo Op vrijdag 15 mei is men vanaf 20.00 uur welkom in het dienstencentrum voor de maandelijkse gezellige bingo avond. Ook deze keer kosten de plank jes 6 gulden per stuk, incl. een kopje koffie. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Schoensmeer Op dinsdag 19 mei wordt van 09.30 tot 11.30 uur de cursus schilderen met schoensmeer gegeven. Men kan zich hiervoor opgeven tot 18 mei te 12.00 uur. De kosten zijn een rijksdaalder, incl. materiaal. Demonstratie Ook op dinsdag 19 mei, maar dan om 14.00 uur, wordt een demonstratie ge geven over wollen dekbedden. De toe gang is gratis en het bekende kopje-kof- fie-met staat klaar. Aansluitend wordt een bingo met mooie prijzen gedraaid; ook de bingo is gratis. Hartelijk dank De werkgroep Dienstencentrum dankt allen voor de belangstelling getoond tij dens het 25-jarig bestaan van De Drie Eiken. Zowel voor de bezoekers als voor hen die het feest hebben georgani seerd is een het onvergetelijke dag ge worden. i Het Oranje Comité Soesterberg kon ook Bevrijdingsdag 5 mei succesvol af sluiten. Op het schoolplein van de Wet houder de Haanschool waren ondanks kou en regen toch nog veertig kinderen gekomen om hun kunst door middel van krijt op de tegels te laten zien. Voor de jury bestaande uit Cees van Verheus was het echt puzzelen wie net iets beter was dan de andere. In de zaal van de Heijbergh kon men 's middags terecht om oude Nederlandse liederen te zingen. De zaal was met zestig mensen tot de laatste plaats bezet en onder lei ding van de pianist Joop Lijftogt, kon men ruim een uur van harte zingen zo als onder andere Alleman van Neer- lands stam, Wien Neerlands bloed in de aderen stroomt, Wij willen Holland hou den, Ferme jongens stoere knapen, Vo geltje wat zingt gij vroeg, Op de grote stille heide. Na dit geslaagde optreden werd de uit slag bekend gemaakt van 'Raad je plaat je' met de beste slagzin. De eerste prijs ging naar Henk Enserink en Ellie Hoogerwerf met hun slagzin: 'Op zo'n spetterend Oranjefeest is zelfs de Konin gin nog nooit geweest!' De tweede prijs kreeg Sandra Kahalt terwijl Roy Vos de derde prijs kreeg met de daverende slag zin: 'Ik moet meedoen van mijn vader'. Edelachtbaar College, Onlangs hebben bewoners uit Soester berg u gewezen op onder andere de aanwezigheid van een 150 jaar oude beuk op het perceel Amersfoortsestraat 124. Dit gebeurde omdat door de bouw plannen van Aprisco B.V. op dit terrein, in de vorm waarin ingediend, het leven van de beuk in gevaar kwam. Verontrust waren de bewoners, want uit gesprekken die verschillende belanghebbenden voerden met medewerkers van de afde ling Bouw, bleek dat het plan reeds een uitgemaakte zaak was. Ongetwijfeld heeft u formeel nog eens de bouwplannen getoetst aan het be stemmingsplan en vervolgens de bouw vergunning aan Aprisco B.V. verstrekt omdat de plannen voldeden aan dit be stemmingsplan. U heeft daarbij, als be stuurders, andere verantwoordelijkhe den en belangen volstrekt genegeerd. Terwijl bestuurders in Nederland er in middels allang van overtuigd zijn dat de belangen van milieu, natuur én bedrijfs economische belangen hand in hand horen te gaan, kiest uw College ervoor uitsluitend rekening te houden met het bestemmingsplan. Maar ook wettelijke bepalingen zijn interpretabel. Waar staat dat als een boom voor het overgrote gedeelte buiten de twee meter ontgra- vingsgrens valt, de beslissing, zonder aarzeling, uitpakt in het voordeel van een projectontwikkelaar? U heeft hier uw bestuurlijke mogelijkhe den niet aangewend om Aprisco B.V. dringende aanwijzingen te geven de boom in haar bouwplannen te integre ren, hetgeen zonder ingrijpende wijzi gingen had gekund. Sterker nog, uw College heeft niet eens de moeite geno men te onderzoeken of de boom inge past kon worden in de bouwplannen. En dat terwijl de boom voor het over grote gedeelte buiten de wettelijke twee meter ontgravingsgrens viel. En dat ter wijl er zoveel belangen tegelijkertijd ge diend hadden kunnen worden. En dit, edelachtbaar College, vind ik dan ook getuigen van onbehoorlijk bestuur. Dat Aprisco B.V., in gesprek met (en op de hoogte van de bezwaren van) de omwonenden en van de lopende proce dures, het aangegrepen heeft om tijdens een razendsnelle overval de boom alvast onherstelbaar te verminken om hem de In een bedrijf aan de Veldm. Montgo meryweg werd vermoedelijk in de nacht van 5 op 6 mei een kluis gekraakt en een onbekend bedrag aan geld ont vreemd. Bij deze inbraak werden alle kantoorruimtes onderzocht en bureaus en kasten opengebroken. Eveneens werd op dezelfde tijd in een bedrijf aan de Batenburgerweg ingebroken. Na het inslaan van een raam werden computers ontvreemd. volgende dag te kappen, bewijst dat wij hier te maken hebben met een volstrekt onbetrouwbare partij. Een partij die zich aanvankelijk tegenover de omwonenden zo bereidwillig voordeed. Kwetsend voor omwonenden zoals de boom werd achtergelaten als een hoop vuil Hiermee getuigend van een razendsnelle en inti miderende actie van Aprisco B.V. en niet van de uitvoering van een onder deel van het bouwrijpmaken van het ter rein. Want stel je voor dat tijdens de lo pende procedures ergens iemand op andere gedachten komt! En dit schetst de partij wiens belangen u blindelings hebt behartigd. Eën 150 jaar oude boom werd door u ejk respect onthou den. Bij deze stel ik dan ook voor dat de ge meente Soest het woord 'natuurlijk' uit haar logo schrapt, aangezien het Colle ge allang heeft bewezen, dat zij totaal geen keuze maakt voor de natuur. Daarnaast stel ik u voor om het indie nen van bezwaarschriften tegen verleen de vergunningen, ongetwijfeld een kost bare procedure, af te schaffen. Dit is namelijk een schertsvertoning, een wan staltige vorm van schijndemocratie. Wij, burgers, mogen roepen dat we bezwaar hebben, we mogen de rechter vragen de plannen nog even op te schorten, maar nog vóór er een uitspraak is, nog vóór we gehoord zijn, nog vóór een en ander zorgvuldig is uitgezocht, opnieuw ge toetst en afgewogen, is de beuk al ge veld en ligt er straks 150 jaar historie in de open haard. Ik realiseer mij dat uw College én onge twijfeld ook Aprisco B.V. zich zullen beroepen op wettelijke bepalingen en daarmee vinden dat u het gelijk aan uw zijde heeft. Maar heeft u wel eens ge hoord van ethische waarden? Hoogachtend, Patricia Bosman De bewoners van de Buijs Ballotlaan en omstreken protesteren fel tegen de ver koop van hun speelveld. Ze noemen dat zelfs misbruik maken van groen. Don derdag 14 mei wordt dit om 20.30 uur besproken in een commissievergadering in het gemeentehuis van Soest. De be doeling is dat allen die juist dat stukje groen een warm hart toedragen, daarbij worden verwacht. Volgens de contact personen kunnen dat wel eens een paar bussen vol zijn. Het actiecomité zal tij dens de commissievergadering luid en duidelijk gebruik maken van de vijf-mi nuten spreekrecht. Uiteraard hopen zij de commissieleden te kunnen overtui gen dat hun speelveldje moet blijven. De werkgroep Duurzaam Soest houdt een regentonnenactie in sa menwerking met onder andere het Karweihuis in Soesterberg. Tot 23 mei kan men tegen gereduceerde prijs in aanmerking komen voor een houten of plastic regenton. Tot 23 mei kan men onder andere in het Karweihuis aan de Rademakerstraat te Soesterberg een demonstratiemodel van een standaard actie-regenton bekijken. Men kan vervolgens een keuze maken uit een houten of plastic regenton. Het verschil is meer dan honderd gulden en de goedkope prijs van 32,50. De de taillist kan alle informatie verschaffen over het gebruik, hulpstukken voor aan sluiting op de regenpijp en andere attri buten. Na de keuze kan men een bestel formulier bij d^ detaillist invullen en het vereiste bedrag betalen. Ook kan men een waardecoupon verkrijgen voor een houten ton met 25 gulden korting. Daarna1 ontvangt men bericht wanneer en waar men de regenton kan ophalen. Peter van Rijthoven, voorzitter van deze werkgroep en bestuurslid van de Vere niging Soesterbergs Belang deelde des gevraagd mede: 'Het valt mij op dat het argument van het tegengaan van de ver droging bij mijn collega-leden van de werkgroep Duurzaam Soest, zo sterk leeft. Als civiel-technicus ben ik het er natuurlijk hartgrondig mee eens dat dit aspect tijdens deze tweede actie veel aandacht krijgt. Er zijn hiervoor diver se oplossingen tegen variërende kosten. De deelnemende detaillisten, in Soester berg het Karweihuis, zullen hierover graag adviseren. Tenslotte nog even dit: ik ben erg enthousiast over de goede samenwerking tussen onze werkgroep, de betrokken detaillisten en de gemeen te Soest', aldus Peter van Rijthoven. Voor de achtste maal houdt het Mi litaire Luchtvaart Museum op zon dag 17 mei de jaarlijkse ITAL-dag. Deze keer staan de Italiaanse zij spannen in het middelpunt en ga rant voor meer dan 10.000 bezoe kers. Van 10.00 tot 16.30 uur kan men op zondag 17 mei genieten van technische hoogstandjes uit het verleden in de vorm van meer dan dertig historische vliegtuigen en historisch en moderne scooters en motoren uit het zonnige en zo artistieke Italië. Het thema dit jaar zijn de 'Italiaanse zij- spanmotoren'. Zijspanhouders zijn daar om deze keer van harte welkom. De bedoeling is dat één van de tentoonge stelde zijspancombinaties en motoren gekozen wordt tot de mooiste zijspan en motor op deze ITAL-dag. Tot de jury behoort de oud- en meervoudig Neder lands kampioen uit de jaren vijftig en zestig: Cas Swart. Hij heeft een lange wegrace carrière achter de rug en is on danks zijn leeftijd nog steeds actief. In zijn beroemde vlammende rijstijl gaf hij destijds zijn ééncilinder Ducati vol op de sporen. Dat had als resultaat dat hij meerdere malen als fabrieksrijder optrad voor Benelli en Honda. Men kan op zondag 17 mei genieten van motoren van de merken Aermacchi, Aprilla, Be nelli, Bimota, Ducati, Gilera, Lambret- ta, Laverda, Moto Guzzi, MV Augusta en Vespa. Er is parkeerruimte voldoen de en ook voor de inwendige mens kan men die dag in het Militaire Luchtvaart Museum aan het eind van de Kampweg in Soesterberg terecht. Is dit een bijzondere wijze van kunst of verkeerd parkeren? Ofistlithet werk van vandalen. In ieder geval leverde het een niet alledaags plaatje, op. Locatie: ter hoogte van het viaduct aan het einde van de Plesmanstraat. De peuterspeelzaal 'De Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat houdt op zater dag 16 mei van 10.00 tot 13.00 uur haar jaarlijkse zomermarkt in en om de school. Traditioneel is er ook deze keer weer van alles te koop, zoals tweede hands kleding- en speelgoed, zelfge maakte bloemkunstwerken en vele crea tieve dingen. De leidsters zijn nu reeds druk in de weer om zelfgemaakte heb- bedihgetjes te kunnen aanbieden. Ver der is er voor de kinderen een grabbel ton, poppenkast en kunnen ze zich la ten schminken. Ook kan tegen een klei ne vergoeding koffie,thee, gebak en to sti's worden geserveerd. Men kan van de gelegenheid gebruik maken om kinde ren van anderhalfjaar in te laten schrij ven. Ze worden op een wachtlijst ge plaatst en vanaf tweeënhalf jaar zijn ze van harte welkom op de peuterzaal van 'De Pruttelpot'. Personeel en bewoners van locatie Ster- renberg vieren op woensdag 13 mei, donderdag 14 mei, vrijdag 15 mei en zondag 17 mei feest in verband met de fusie die heeft plaatsgevonden tussen Sterrenberg en de Dr. Willem de Jong Stichting. Samen gaan ze verder onder de naam Abrona, een organisatie voor dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap. De feestelijk heden worden zoveel mogelijk gehou den in het Lichtpunt. Indien enig feest gedruis vanuit die richting komt weet men bij dezen de oorzaak. Woensdag 13 mei 19.00 school voetbal Donderdag 14 mei 20.30 Protest Buijs Ballotlaan, gem.huis Vrijdag 15 mei 19.00 schoolvoetbal 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 16 mei 10.00 zomermarkt, Pruttelpot Zondag 17 mei 10.00 ITAL-dag, luchtvaartmuseum Maandag 18 mei 11.00 rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 19 mei 09.30 cursus schilderen, Drie Eiken 14.00 demonstratie. Drie Eiken Opgaven: tel. 351252 (b.g.g. 06 - 53616331)

Soester Courant | 1998 | | pagina 13