199 199 1000 1000 L VVZ'49 in goede uitgangspositie Bescheiden Soestdijk nu kanshebber 'In drie minuten zag ik de derde klasse door mijn vingers glippen' Beker blijft droom voor DVS/De Kuil Schaakfestival Soest: 21-24 mei en iven Dames van Stam/SoVoCo proberen het achterom ^^^fcóÉNSDAG 13 ME11998" SOESTER COURANT PAGINA 15 +1 gratis (erhees in SCHOONSPRINGEN ;ilveren medaille choonspringster donique van der Hoef Viertal DVSB speelt toernooi in Spanje ATLETIEK Dick van den Broek tweede in Weissbach WANDELSPORT Natuurwandeltocht Olympia zaterdag over zes afstanden Tweede trekking jubileumloterij LTC Soestdijk Na 0-5-zege heeft ploeg genoeg aan gelijkspel tegen Vianen VOETBAL zaterdag LTC-ers dé verrassing van de tweede klasse TENNIS TENNIS s.v. WZ'49 - s.v. Vianen See you bij Toontje Counterend NVC klopt half fitte Soester ploeg: 2-5 ZAALVOETBAL ATLETIEK Tolboom 23ste, Van Hal eerste VOLLEYBAL Hoofd-, rapid- en kindertoernooi in EHBO-zaal SCHAKEN m extra veel 't u natuur lonique van der Hoef uit Soest eeft een zilveren medaille gewon en op de Nederlandse kampioen- cbappen schoonspringen drie me- >rplank. De twaalfjarige deed mee j je categorie C tot en met 13 jaar. je finale werd gehouden in het Sport- „Jsenbad in Amersfoort, de thuisha ven AZ&PC, waarvan zij lid is. Na j selectiewedstrijd op zaterdag, waar de tweede werd, stond zondag de fi- sleep het programma. Ook hierin be- ette ze na zes sprongen de tweede laats. Het puntentotaal van Monique .un der Hoef bedroeg 162.95 punten. Delisisscholiere van de Bron traint zes, ,iVeo keer per week, meestal onder be- •liiJing van haar clubcoach Patrick 'atide Meer. Elke zaterdag volgt ze de dainingen van de KNZB en krijgt ze les «iDaphne Jongejans, Neerlands meest „tcesvolle schoonspringster ooit. •tn week eerder eindigde de Soesters als achtste op de NK schoonspringen sn nieter plank. Na de selectieronde as ze nog op een na de beste, maar in e eindstrijd verloor ze haar concentra- t nadat een clubgenootje zich had ge- ltsseerd. Uiteindelijk werd Monique an der Hoef, die vorig jaar al eens een temationale wedstrijd in Luxemburg i, toen achtste. Vier dammers van DVSB doen van af 16 mei mee aan een internationaal toernooi in het Spaanse Salou. On der hen bevindt zich de Soester Adrie Butzelaar. Hij krijgt gezelschap van zijn clubge noten Ton van der Ploeg, Andrew Tjong a Ong en Willem van Egdom, die allen in de omgeving van Soest wonen, en een aantal supporters. Butzelaar en co. komen een week lang elke dag in actie om het op te nemen tegen dammers uit andere landen. Het viertal van DVSB ver wacht niet de hoofdprijs te pakken, omdat zich onder de 140 deelnemers onder anderen enkele Russische dammers bevinden. Het toernooi wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem, hetgeen in houdt dat alle dammers tegenstan ders krijgen die evenveel punten hebben gehaald. De partijen worden afgewerkt op de boulevard van Sa lou. Tijdens een trainingsstage in Oos tenrijk is Dick van den Broek als tweede geëindigd in een wedstrijd over 8 kilometer. - een temperatuur van ruim dertig gra den Celsius moest de Soester in de laat ste van vier ronden de Tsjech Sukop la ten gaan. Op de laatste meters kwam Van den Broek nog dichterbij, maar hij kwam zes seconden tekort op Sukop. De komende week zal Van den Broek nog een wegwedstrijd lopen onder be geleiding van zijn trainer Rene van Zee, bij wie hij logeert. Olympia houdt zaterdag 16 mei voor de 41ste keer een natuurwan deltocht. De deelnemers hebben de keus uit routes van 5,10,15,20,30 en 40 kilometer. De start is vanaf de atletiekaccommoda- tie van AV Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg. Voor de 40 kilometer moet men uiterlijk om 9.00 uur op pad zijn, voor de 30 kilometer geldt 10.00 uur als uiterste vertrektijd. De overige wande laars hebben tot 13.00 uur de tijd. Het startbureau gaat om 8.00 uur open. De organisatoren van Olympia hebben nieuwe routes uitgezet door de natuur gebieden de Zoom, het landgoed Pij nenburg en het Willem Amtzbos. De wandelaars die 30 of 40 kilometer lo pen, komen ook door de Lange Duinen en het bos van Birkhoven in Amers foort. Het inschrijfgeld bedraagt 2,00 gulden zonder en 5,50 gulden met herinnering. Wie zich voor 16 mei opgeeft, bespaart twee kwartjes. Voor meer informatie: W. van Steendel- aar, tel. 6020005 (na 19.00 uur) of me vrouw M. Visser, tel. 6024490. Op 10 mei heeft de tweede trekking van de jubileumloterij van LTC Soestdijk plaatsgevonden. De win nende nummers zijn: le prijs: 750370 (A. v.d. Pouw Kraan); 2e prijs: 750731 (E. Hooijer); 3e prijs: 750927 (Klinkenberg); 4e prijs: 750846 (G. v.d. Linden); 5e prijs: 750241 (V. Ledden); 6e prijs: 750031 (A. Bolhuis). De derde trekking vindt plaats op 23 mei, 21.00 uur. 1 van rCCpn nnlztp Hp hul pr tnpn tfAp. rlp Wït noot nu rlp uAmpntulruntip rlo PI De selectie van Zeetvolde kan op vakantie en dat is maar goed ook. Bij de derdeklasser ging er vorige aBes mis na de nederlaag bij Vianen (4-3). De doelman kreeg de zwarte Piet en meldde zich zater dagmorgen telefonisch af voor het duel met WZ'49. Noodgedwongen stelde de tegenstander van.de Soesters de keeper van de BI op. De jeugdige invaller moest vijf keer ca pituleren, terwijl zijn collega Mare Brou wer zijn doel schoon hield. Van belang was eveneens dat WZ'49 geen gele kaart kreeg, waardoor het zestal spelers dat op het randje van een schorsing ba lanceert, zaterdagmiddag om half drie kan starten in de thuiswedstrijd tegen Vianen. WZ'49 heeft aan een gelijk spel voldoende om verder te komen in de nacompetitie. Daarin zijn Hierden en HBOK (Het Begon Op Klompen) de gene die eveneens dringen voor een jn jg kiasse De wedstrijd in Zeewolde was eigenlijk al na achttien minuten beslist. Marcel van Essen prikte de bal er toen voor de tweede keer in. Bovendien speelde WZ'49 goed en had Zeewolde niet veel te vertellen. Tien minuten voor de rust kreeg het weliswaar een strafschop, maar de schade was nihil. Veroorzaker Barry van den Berg kwam met de schrik vrij en Brouwer tikte de bal tegen de paal om zich er vervolgens op te wer pen. Afscheidtournee Dat Brouwer bezig is aan een afscheids- tournee werd niet bevestigd door voor zitter Henk van der Pol, al kan ook hij niet ontkennen dat de overgang van Daniël Hilhorst van Hilversum naar WZ'49 het stadium van de hardnekki ge geruchten allang is gepasseerd. "Zo lang er geen blauwe formulieren zijn getekend, is er niets aan de hand. Tot dit moment blijft iedereen en komt er nie mand bij. Ik heb al te veel meegemaakt dat spelers toch niet kwamen, ik moet eerst dat blauwe formulier zien, dan ge loof ik het pas," aldus Van der Pol die verklaarde dat Gerard Becker blijft spe len, dit in tegenstelling tot andere ver halen die de ronde deden. Voor trainer Henk van Asch is het einde van zijn periode bij de groenwitten wel in zicht. Hij gaat na de zomervakantie de cursus Oefenmeester volgen. Terug naar de wedstrijd die voor WZ'49 was te vergelijken met een gladgestreken laken. Becker, Wobbe-Jan Reitsma en Van Essen (wéér drie tref fers) scoorden na de rust. Ruben de Goede was dichtbij 6-0, maar nog dich ter bij de lat. Tweede ronde Aan de Eemweg kan WZ'49 zich za terdag bij een gelijkspel of zege plaatsen voor de tweede en finale ronde van de nacompetitie. Die begint op donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) met het duel Hierden-HBOK. Op zaterdag 23 mei speelt WZ'49 tegen de verliezer en op zaterdag 30 mei (een dag voor het ver strijken van de overschrijvingstermijn) tegen de winnaar. Mocht de eerste wed strijd gelijk eindigen, dan ontmoet WZ'49 eerst Hierden en vervolgens HBOK. Tegen Hierden speelt WZ'49 thuis, tegen HBOK uit. Van HBOK weet WZ'49 nog niet veel. "Behalve dat ze de klompen op een ge geven moment hebben verruild voor voetbalschoenen," aldus Van der Pol. Van bescheiden promovendus die uit is op handhaving tot serieuze kanshebber op het kampioenschap. LTC Soestdijk is dit seizoen de ver rassing in de tweede klasse. Na vier speelronden is de ploeg van Harald Wernsen in een bloedstollende strijd verwikkeld met Oud-Beyer- land en Joy Jaagpad. Het onderlinge verschil is bijna nihil. Soestdijk krijgt ze allebei op bezoek (respectievelijk 24 mei en 7 juni), maar moet komende zondag eerst naar Am- stelpark. Een spannende ontknoping van de competitie is verzekerd. "We gaan uit van onze eigen krachten," zei trainer/coach Wernsen als hem wordt gevraagd naar zijn kennis over de belangrijkste concurrenten. Hij weet dat Oud-Beyerland over een sterke dame beschikt, maar wil vooralsnog niets we ten van een titel. Hij is vooralsnog het meest verheugd dat Soestdijk zich heeft gehandhaafd, want met 22 punten op zak heeft de ploeg de derde klasse mij lenver achter zich gelaten. De vreugde wordt nog versterkt doordat het tweede team zich een uitstekende uitgangsposi tie verschafte voor promotie naar die derde klasse. Sportieve ironie Xander de Groot was zondagavond in het clubhuis - waar alle reden voor een feestje met twee handen werden aange pakt - het middelpunt van sportieve iro nie. Logisch, want hij was de enige spe ler van Soestdijk die een partij verloor. Verder was Soestdijk oppermachtig aan Hoorn dat zo goed als zeker is van de gradatie: 1-7. De Groot won weliswaar de eerste set, maar kwam vervolgens tekort tegen Groen, iets wat volgens Wernsen eigen lijk niet had mogen gebeuren. "Acht-nul staat ook mooier, maar zet dat maar niet in de krant." Ook Saskia Huizinga had het moeilijk, maar dankte haar zege (6- 7, 7-5, 6-4) aan het feit dat ze luisterde naar Wernsen, niet op zoek ging naar haar oude vorm, maar zich concentreer de op het binnenhalen van een punt. Dat lukte de anderen vrij simpel. Het damesdubbel werd met 2-6 en 0-6 inge blikt, het herendubbel met 3-6 en 2-6. Karin Spelt had haar single toen al met tweemaal 6-1 naar zich toegetrokken. In de eerste mix moesten Huizinga en Robert Jan Mulder drie sets aan de bak, voor de rest ging het van een leien dak je. "Als we promoveren,'gaat het dak er af," keek Wernsen vooruit. Om vervol gens de euforie te laten plaatsmaken voor een nuchtere blik op de zaken: "Maar zover is het nog lang niet." Het was de sleutelpartij van de wed strijd, misschien wel van de compe titie. Op 5-4 in de tweede set kreeg Hugo Dil vijfmaal de gelegenheid zijn team op een 3-1-voorsprong te zetten, maar geen match-point was besteed aan de Soester die vervol gens zijn hoofd en de partij verloor. "In drie minuten tijd zag ik de derde klasse door mijn vingers glippen," zei coach Pieter Verbrugh na afloop van de wedstrijd tegen Nijkerk, waarin Soest- Zuid een riante 2-0-voorsprong zag uit monden in een 6-2-nederlaag. Dil verprutste zijn match-points onder meer door een volley voor 'open doel' te missen, een dubbele fout en een backhand in het net. "Toen hij met 6-5 achter kwam, wist ik dat hij het niet meer zou redden," treurde Verbrugh. Hij nam het zijn jonge pupil kwalijk dat hij na het setverlies zijn kop in de wind gooide. "Als het hem tegenzit is hij niet meer te bereiken. Dat je een kans laat liggen en slecht gaat spelen oké, maar hij ging ook nog eens met zijn coach in discussie. Daarmee dupeer je alleen je team maar." Gedesillusioneerd De teleurstelling over de gemiste kansen was zo groot, dat de tennissers gedesil lusioneerd aan de dubbels begonnen. Mayte Hulskamp en Anouk van der Vuurst kwamen in beide sets nog wel voor te staan, maar wonnen er geen. Dil en Pieter Smid waren kansloos (6-1, 6- 2) en in de mix-partijen kon Soest-Zuid het niet afmaken. Van .der Vuurst en Smid verspeelden een set-point, terwijl Jellema en Sluis een 4-2-voorsprong in de derde set niet konden consolideren. Jellema - op wiens schouders de taak drukt om het team op sleeptouw te ne men - verloor zijn enkelspel. Hij raakte tijdens die partij dusdanig bevangen door de hitte, dat Verbrugh hem van de Hugo Dil speelde misschien wel de meest cruciale partij van deze competitie. On danks vijf match-points liet hij een kans op 3-1 liggen. Het werd 2-2, waarna het teleurgestelde Soest-Zuid met 6-2 ten onder ging. Fo((J; Gogs vgg wm baan wilde halen. Jellema besloot door te gaan, omdat hij zijn tegenstander (die drie partijen moest spelen) zoveel mo gelijk wilde vermoeien. Het mocht njet baten. "Gisteren (zondag-red.) had het moeten gebeuren," reageerde Verbrugh. Het wordt nu heel lastig, zeg maar bijna on mogelijk. We gaan natuurlijk proberen de punten te halen. Voor het team is het doek nog niet gevallen, maar een echte goede kans op handhaving hebben we in Nijkerk laten liggen." Volgens Verbrugh is nog wel wat moge lijk, maar alleen als er een vervelende wijziging in de opstelling wordt doorge voerd. Twee spelers zouden dan genoe gen moeten nemen met één partij in plaats van twee optredens. Deze week bespreekt de trainer dat met de ploeg. A.s. zaterdag aan de Eemweg wordt het jaarlijkse varken verloot dat is aangeboden door Slagerij van Asch. AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door; Bakker Bedrijfswagens De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. Café-Restaurant De Faam - Café-Bar De Kuil - Procar - Linden Bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman loodgieters - Vini's Bar - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop van Wegen - Hooyer Bouw en Techniek - Harry v. Es Recycling Dagschotels j: Nasi met kroepoek en saté donderdag: Slavink met aardappelschijfjes en doperwten vrijdag t/m Geb. kabeljauw met mosterd zondag saus, aardappelpuree en worteltjes maandagSpeklapje met pommes parisiennes en bloemkool dinsdag: Witlofschotel met kipfilet Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Ronald de Rooij liep met de han den op zijn achterhoofd verslagen het veld af, Maurice d' Aquino zocht eenzaam op de bank naar troost in zijn handpalmen. De lichaamstaal zei vrijdagavond genoeg. De beker blijft voor DVS/De Kuil een droom. Evenals in 1988 moest de Soester zaal- voetbalclub in het zicht van de haven de bokaal aan zich voorbij laten gaan. Toen werd met 1-2 verloren van CDN, nu was Naarden Vesting Combinatie ster ker: 2-5. Met kunst- en vliegwerk had de beker finalist, dat onderweg de hoofdklassers A. 't Hardt en Abma op een zijspoor zette, een team op de been gebracht. Gijs Schaap had van WZ'49-trainer Henk van Asch met het oog op de na competitie, een dag later, geen permis sie gekregen te spelen en Marco Mar- tens was sowieso uitgeschakeld vanwe ge een kwetsuur. Michel Vlaswinkel werd met behulp van tape met moeite speelklaar gemaakt, maar kon niet echt uithalen. d'Aquino kon starten, maar Luits Houkes was eigenlijk de enige geblesseerde speler die zijn niveau kon halen. Tot overmaat van ramp kreeg Ronald de Rooij vroeg in de wedstrijd een tik te gen zijn enkel, waarop meteen een ei ontstond. De linkspoot verplaatste zich vervolgens meer strompelend dan lo pend over de vloer van de Hilversumse sporthal Kerkelanden. Schlemielig Ondanks dat alle voortekenen tégen DVS/De Kuil waren, kwamen de Soes ters via Eric Looijsen op 1-0 én waren er kansen om de score op te voeren. In plaats daarvan werd het 1-1, in een fase dat d'Aquino een tijdstraf van twee mi nuten uitzat. De manier waarop Bert van Doome voor de rust driemaal werd gepasseerd, was schlemielig. Telkens rolde de bal, na een kluts, langzaam over de doellijn. In de tweede helft, waarin 1-4, 2-4 (d'Aquino) en uiteindelijk 2-5 werd, kreeg DVS/De Kuil nauwelijks kansen dichterbij de beker te komen. Als een paars kabinet sloot NVC de rijen. Om Zwaar teleurgesteld probeert Maurice d'Aquino, in de eerste minuten na het laatste fluitsignaal, het verlies in de bekerfinale te verwerken. FotoAldo Allessie er vervolgens uit te komen wanneer DVS/De Kuil een stap te veel zette. "Ze hebben denk ik geleerd van de compe titiewedstrijden tegen ons," meende be geleider Jan Vlaswinkel. Hij had zich snel over de teleurstelling heen gezet. "We zijn vér gekomen en mogen het toernpoi met opgeheven hoofd verlaten. Over het seizoen zijn we allemaal tevreden en ik denk dat we er met veel plezier op kunnen terugkijken. Het is jammer dat we niet altijd com pleet waren en niet ons beste team op de been konden brengen." Dat probleem doet zich waarschijnlijk vanavond weer voor. Om tien uur speelt DVS/De Kuil in Naarden tegen Inter- hesp. De winnaar van dat duel eindigt als derde en maakt kans op promotie naar de hoofdklasse. Interhesp kan zelfs de tweede plaats veiligstellen en die geeft recht op directe promotie. Erik Tolboom is zaterdag als 23ste geëindigd in een sterk bezette wed strijd in Papendrecht. Voor de 15 kilometer had de Pijnenburger 54 minuten en 23 seconden nodig. De Lenteloop maakt deel uit van de ZuiderSter-serie en daarom was ook Mart van Hal van de Partij. In de klas se veteranen 50 jaar en ouder werd ze wederom eerste. Haar eindtijd op de 15 kilometer bedroeg 1.07.30. Op het complex van AV Pijnenburg werd donderdagavond voor de tweede keer een Coopertest gehouden. Dat het initiatief van de atletiekvereniging meer bekendheid heeft gekregen, bleek uit het toenemend aantal deelnemers. Twaalf mensen deden onder leiding van Co Limburg en Henny Pot de warming-up en cooling-down. Tussendoor renden ze twaalf minuten over de baan. De afstan den die werden afgelegd, varieerden tus sen de 1.950 en 3.200 meter. Via de voordeur werd Stam/ SoVoCo 1 in april uit de eerste divisie gezet. De damestak van de volleybalclub probeert nu ach terom toch weer binnen te ko men. Vanavond en zaterdag zet ten de volleybalsters hun schre den in de richting van die achter deur. Met Zwolle (de nummer tien van de eerste divisie) en DOK (de nummer twee van de tweede divisie A) mag het tweede damesteam van Stam/ SoVoCo (tweede divisie B) gaan vechten voor één plek in de eerste divisie. Het eerste duel is al gespeeld. Zwolle won zaterdag in eigen hal met 3-0 van DOK. Stam/SoVoCo is vanavond in Dwin- geloo te gast bij DOK. Om 20.00 uur kloppen ze op de (achter)deur bij DOK. Drie dagen later (zaterdag 16 mei) volgt de thuiswedstrijd tegen Zwolle dat om 14.45 uur aanbelt bij Aqua Indoor. De Zwollenaren kun nen niet in de Bunt worden ontvan gen, omdat daar een recreatief vol leybaltoernooi van leden van Stam/ SoVoCo, Red Stars en Smeeing/ BDC plaatsvindt. Bij Stam/SoVoCo 2 worden Jeanne van Vliet en Joan van de Horn inge zet. Het tweetal maakte dit seizoen deel uit van de hoofdmacht, maar zijn nodig, onder meer doordat een aantal speelsters (licht) geblesseerd is, terwijl Annelies van de Wetering zaterdag niet kan meedoen. De winnaar van de halve competitie verzekert zich van de sleutel die toe gang verschaft tot de eerste divisie. Lukt het Stam/SoVoCo niet te win nen, dan is het in oktober voor het eerst sinds 1987 dat de vereniging niet meer in de eerste divisie speelt. Het Schaakfestival Soest wordt dit jaar gehouden van donder dag 21 tot en met zondag 24 mei. Het bestaat uit drie toer nooien, die alle worden afge werkt in de EHBO-zaal aan de Parallelweg, de thuisbasis van de Soester SchaakClub (SSC) die garant staat voor de organisatie. Op 21 mei (Hemelvaartsdag) wordt begonnen met het rapditoernooi en het kindertoernooi. Het hoofd toernooi bestaat uit zeven ronden die van vrijdag tot en met zondag worden gespeeld. De deelnemers kunnen in de eerste zes van de zeven ronden twee 'byes' aanvragen. In dit hoofdtoernooi han teert de organisatie het Zwitsers sys teem. De winnaar incasseert 1.000 gulden, voor de nummer twee ligt 750 gulden klaar en de derde schaker van het eindklassement gaat met 500 gulden naar huis. Daarnaast zijn er nog aflopende geldprijzen voor de nummers vier tot en met acht én rating- en jeugdprijzen te winnen. In het rapidtoernooi worden de deel nemers naar sterkte verdeeld over twee groepen. In beide categorieën zijn prijzen van 100, 50 en 25 gulden beschikbaar. De deelnemers aan het kindertoernooi zijn allemaal bij voor baat verzekerd van een leuke prijs. Kinderen kunnen aan dat toernooi meedoen voor 5 gulden. Deelname aan het rapidtoernooi kost 10 gulden. Het inschrijfgeld voor het hoofd toernooi bedraagt 40 gulden (vol wassenen) of 25 gulden (jeugd gebo ren in 1978 of later). FM/NM-scha- kers kunnen volstaan met de helft, terwijl voor IGM/IM-schakers de deelname gratis is. Inschrijven kan door naam, adres, woonplaats, geboortedatum en tele foonnummer op te geven. De organi satie wil ook de laatstbekende Neder landse rating, de vereniging en het KNSB-lidmaatschapnummer weten en in welke ronde de deelnemer een 'bye' wenst. Deze gegevens kunnen worden opgestuurd naar Rob Prinzen, Kornet 50, 3766 EH Soest; E-mailrprinzen@worldonline.nl De inschrijving is definitief zodra het inschrijfgeld is binnengekomen op bankrekeningnummer 98.35.90.133 t.n.v. Stichting Soester Schaakfestival te Soest (giro: 40753 t.n.v. CVB- bank te 's Hertogenbosch). Voor meer informatie: Rob Prinzen, tel. 6025028; Bert Bouwmeester, tel. 6023193; Rob van Aurich, tel. 0653- 264115.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15