Huizen en (bouw)grond in de verkoop Hoogvliet wijkt uit voor verbouwing Weer een hoogtepunt voor Boerkoel Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 7 ACTUEEL r Zorgcentra Soest zoekt enthousiaste vrijwilligers Politiek vindt 't welletjes met jumelage Kozle Uitnodiging AlgemeneVergadering van de Rabobank Soest-Baarn PvdA wil begroting 1999 alvast ook in euro's Hun PAGINA woensdag 13 mei 1998 Gemeente wil geld verdienen om begrotingstekort te dekken Folder provincie over kwaliteit open zwemwater ï^het^dit^aM^tmogeiijko'r^op^e^ WPermarkt vanafjuni tijdelijk aan Nijverheids weg SOESTER COURANT PAGINA 5 kringloopcentrum SPULLENHULP Hoogvliet wilde noodwinkel al vandaag openen Ouderen hebben nog voldoende wensen Commissie ABZ wil stoppen DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 '♦LsV Steenhoffstraat 58 Verplichte kap komt op tijd gereed Rabobank V Van Breukelen Vast-Roed Assurantiën Zorgen om millenniumprobleem Verkeerscontroles Vernielingen Service bij Schoemaker De jaarlijkse provinciale zweni»a terfolder is weer verschenen. In dtOmde tekorten van ettelijke miljoe- folder zijn de negentien zwemplaat, nen guldens in de komende vier ja- sen in open water opgenomen. I),ren op te vangen, overweegt de ge- provincie adviseert om bij deztmeente onder meer een aantal be- plaatsen te gaan zwemmen. zittingen te verkopen. Daarbij wordt Van deze zwemplaatsen staat vermeld 8e<lach' aan enkele woningen en wat de waterdiepte is welke voorzienin (bouw)kavels' waaronder het Gei- gen er zijn of er entree moet worden be tenweitje. taald. De folder is verkrijgbaar bij 0n. der andere VW s, gemeentehuizen, bi- Op deze kavel tussen het Kerkpad ZZ bhotheken, recreatieschappen, cam- en de Middelwijkstraat bezit de ge- pings, bungalowparken en jachthavens, meente 4.290 vierkante meter grond, De zwemwaterkwahteit kan negatief waar via een wijzigingsbevoegdheid op worden beïnvloed door bijvoorbeeld het? bestemmingsplan Soeit-MiddeE watervogels, algen, boten of een lange maximaal zes woningen gebouwd kun- zorner. De provincie controleert daarom nen worden. Het College wil in 1999 en bij deze zwemplaatsen elke twee weken 2000 telkens drie huizen laten bouwen, het zwemwater op bactenen en helder- Het College heeft al besloten te gaan heid. De provinciale zwemwatertelefnn„ (030-2582158) geeft actuele infomÏÏ Z net te kijken, www.prvutr.nl. Tenslotte worden de belangrijke veranderingen via de media en op pagina 725 van te letekst bekend gemaakt. praten met Staatsbosbeheer over de ver koop van 8,5 hectare bosgrond bij de begraafplaats. Staatsbosbeheer is al ei genaar van het aangrenzend bosperceel. Ook heeft de gemeente eventueel een aantal woningen in de aanbieding, zoals die op de percelen Laanstraat 93, 93a en 95. Voordat een besluit wordt geno men over verkoop, wil het College af wachten wat de gemeenteraad besluit over het herinrichtingsplan voor de Nieuweweg, de Beukenlaan en de Laan- straat. De woning aan de Beetzlaan 50 (bij de Prins Willem Alexanderschool) zou ook op de huizenmarkt kunnen worden ge sleten, maar dat is afhankelijk van wat de huidige locatie-directeur van de PWA-school gaat doen. Hij moet nog bekendmaken of hij werkzaam blijft in de school of stopt. Soesterberg Nog dit jaar wil het College de bouwka- vel op de hoek van de Anthonie van Leeuwenhoeklaan en de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg verkopen. Het terrein beslaat 1.020 vierkante me ter. Volgens het bestemmingsplan kan er een vrijstaande of een dubbele wo ning worden gebouwd. Hoeveel de eventuele transacties (een malig) zullen opbrengen, is uiteraard nog niet bekend. Om de onderhande lingspositie niet te ondermijnen, wil de gemeente geen raming in de open baarheid brengen. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Graag tijdig telefonisch afspreken. De spullen worden gratis afgehaald. Soest/ Centrale Voorlichting 3762 AV Soest 134 55 it.nl [SSING besluiten om medewerking te lenen aan het verzoek tot vrijstel- ex. artikel 17 WRO t.b.v. het pand verheidsweg 12 als noodwinkel; plan ter visie leggen en bij geen lenkingen de vrijstelling verlenen. e kunsteducatie voor het basis- en :zet onderwijs definitief vaststellen bedrag van f 20.300,00; SKCE het restant subsidie van 330,00 uitbetalen. :nHateboer en Huisman een dwang- i f 150,00 per dag, met een maxi- in f 10.000,00 opleggen. oord met begroting 1998 en 1999 ïspectievelijk f 25.595,00 en 075,00 beschikbaar stellen, nzage leggen voor de commissie //milieu. :ve subsidie 1997 Stichting terhulp vaststellen op f 18.850,00 ïmde stichting hiervan in kennis oor middel van concept-brief. tutief subsidie 1997 vaststellen 574,00. bedrag ad f 11.232,61 uit te betalen. igen ongegrond verklaren. De raad 2n een voorbereidingsbesluit te 3 vervolgens bij G.S. een verkla- geen bezwaar aanvragen. ocedure uitvoering categoriale mg van f 200,- en het bijbeho- aanvraagformulier vaststellen, oofd van de afdeling SDV en bij afwezigheid zijn plaatsvervanger en, opdat zij op aanvragen n categoriale uitkering namens Hege kunnen beslissen. hekwerk Apollo 81 aanschrijven s weken het hekwerk te laten n °^traL^e van een dwangsom Mocht het verbeuren van de 1 n'et voldoende zijn, dan aan- )nder bestuursdwang. In verband met de verbouwing van de supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat wil Hoogvliet tijdelijk uitwijken naar een pand van Trans portbedrijf Roest Soest aan de Nij- verheidsweg. Het College heeft daarmee ingestemd en de procedu re voor de vrijstelling gestart. De vrijstelling is nodig, omdat het ge- houw op het industrieterrein volgens het lestemmingsplan niet gebruikt mag vorden als noodwinkel (detailhandel). Commercieel directeur P. Bouman van Hoogvliet hoopt dat over een maand kan worden begonnen met de verbou wing, waarvoor de vergunning overigens in maart is afgegeven door het gemeen- bestuur. Hoogvliet had eigenlijk vandaag al de noodwinkel aan de Nijverheids- weg willen openen, maar de gemeen te stak daar een stokje voor. Hoewel het gemeentebestuur mede werking wil verlenen aan de tijdelij ke verplaatsing van de supermarkt, moet Hoogvliet wachten totdat de wettelijke procedure is doorlopen. Eerst moeten de burgers de moge lijkheid krijgen bedenkingen in te dienen tegen de voorgenomen mede werking van de gemeente. Pas als die procedure achter de rug is, kan Hoogvliet uitwijken naar het indus trieterrein. Hoogvliet stuurde vorige week een persbericht rond, waarin het meldde dat de supermarkt op maandag 11 en dinsdag 12 mei zou zijn gesloten en dat vandaag de noodwinkel zou wor den geopend. Op last van de ge meente werd dat plan geblokkeerd. Vrijdagavond volgde een mededeling aan de pers dat de tijdelijke winkel door 'onvoorziene omstandigheden' later zal worden geopend. De eerste fase van de werkzaamheden betreft de bouw van een nieuw onder komen voor Chinees restaurant Hong kong Garden. Dit zal worden gevestigd aan de andere zijde van de passage on der Honsbergen. Zodra het nieuwe res taurant gereed is, verhuist Hongkong Garden. Ook laat Hoogvliet een nieu we nooduitgang voor het dienstencen trum realiseren. t AlScHoogvliet is verhuisd naar de tijde lijke ruimte "aan de Nij verheidsweg (dè supermarkt zal daarvoor twee dagen dichtgaan) kan worden begonnen met de verbouwing van de winkel. Die wordt uitgebreid van ongeveer 900 tot 1.130 vierkante meter. De passage en de ruimte, waar voorheen Bar 't Juk in was gevestigd, worden bij de supermarkt betrokken. In de nieuwe opzet krijgt met name de versafdeling (o.m. groente, fruit, vlees, brood en kant- en klare maaltijden) een ruimere en betere presentatie. Volgens Bouman zal verder de routing voor de klanten aanzienlijk gemakkelijker en praktischer worden gemaakt. Van be lang daarbij is dat het niveauverschil in de winkel verdwijnt. Verder krijgt Hoogvliet onder meer nieuwe kassa's. "De winkel wordt volledig aan de mo derne eisen aangepast," zegt Bouman die hoopt dat de werkzaamheden in drie maanden kunnen worden gerealiseerd. Lukt dat, dan keert Hoogvliet in sep tember van dit jaar terug naar de Wiar di Beckmanstraat. Hoogvliet blijft nog zeker enkele we ken open. Daarna verhuist de super markt tijdelijk naar de Nij verheids weg, zodat het gebouw aan de Wiardi Beck manstraat kan worden uitgebreid en ver bouwd. Foto: Goos van der Wilt Een groot klassiek concert bijwo nen of een uitstapje naar oud- Soest. Een wandeling maken als het mooi weer is of 's avonds een kaartje leggen. De bewoners van de Stichting Zorgcentra Soest (SZS) hebben nog wensen ge noeg. Dat is gebleken uit de zogenoemde paaswensboom die medewerkers van de SZS in het paasweekeinde in de verzorgingshuizen neerzetten. De bewoners konden er een kaartje met daarop hun wensen inhangen. De SZS zou graag de wensen van de bewoners realiseren, maar hulp van vrijwilligers is daarbij onontbeerlijk. Daarom is de SZS op zoek naar en thousiaste mensen die een of twee keer in de week bewoners willen be geleiden en ondersteunen bij activi teiten. Wie daarvoor belangstelling heeft, kan contact opnemen met mevrouw D. Sligter. Zij is welzijnscoördinator van de SZS en telefonisch bereikbaar via nummer 6039500. Als er in juli vorig jaar geen waters nood was opgetreden in Kozle, de Poolse partnergemeente van Soest, zou de officiële vriendschapsband ("jumelage") tussen beide gemeen ten al een zachte dood gestorven zijn. In elk geval kwam het er "ge zien de omstandigheden" - niet van om de eventuele stopzetting ervan met Kozle te bespreken. Maar nu Kozle weer droog is neemt Soest de draad weer op en wordt er bin nenkort alsnog gesproken over de toe komst van de jumelage. Daarom kwam de kwestie maandagavond ter sprake in de raadscommissie Algemene Bestuurs zaken onder leiding van burgemeester Hans de Widt. Het College van B. en W. had intussen drie opties genoemd: 1. stoppen, 2. nog eens vijf jaar doorgaan, en 3. alleen op vrijblijvende basis contacten onderhou den. Wat het verschil tussen 1. en 3. was kon overigens niemand goed uitleggen, want het spreekt vanzelf dat de in de loop der jaren gegroeide particuliere contacten gewoon door kunnen gaan, ook zonder de officiële zegen van het gemeentebestuur. Geen draagvlak Het College van B. en W. heeft zich onlangs al uitgesproken voor optie 3 (omdat er sinds het gedonderjaag in de jumelagevereniging toch geen breed draagvlak meer is) en de commissie was het daarmee helemaal eens. Volgens Bartho Anderson (WD) ging het in de jumelage toch vooral om het sturen van kleding, "en die koop je in Kozle tegen woordig mooier en voordeliger dan hier. En bankstellen hebben ze er intussen ook wel genoeg..." Jan Smeeing (CDA) vatte het standpunt van zijn fractie kern achtig samen met de zinsnede: "Geen contracten, wel contacten." De Widt kon geen antwoord geven op de vraag van Ans Mann (GroenLinks- PS) hoe het gemeentebestuur van Koz le er eigenlijk over denkt. Hij wilde eerst het standpunt van de commissie verne men alvorens daarover in Kozle te gaan overleggen, maar het betekende volgens hem niet dat de jumelage, als het be stuur van Kozle haar zou willen voort zetten, dan gehandhaafd bleef. Nieuw comité De commissie vond het overigens prima dat er in Soesterberg een nieuw comité is ontstaan, speciaal gericht op de hulp aan behoeftige kinderen in Kozle en omgeving. Voor waardevolle ondersteu ning vanuit Soest moeten volgens de commissie overigens alle mogelijkheden open blijven. Kees Boerkoel (PvdA) vond het alle maal gezemel. "Waarom zeggen we niet hardop dat we er gewoon mee willen stoppen?" Ook Hans van Wuijckhuijse (GGS) vond de opstelling van het Col lege maar halfslachtig. "De deur gaat dicht, maar u draait de sleutel nog net niet om." Het leek hem onwaarschijnlijk dat het gemeentebestuur van Kozle het bij een onverhoopte volgende waters nood nog zou aandurven om "even De Widt te bellen". voor pagiculieren en bedrijven Burgemeester Hans de Widt heeft afgelopen vrijdagmiddag de vlag gehesen bij het kantoorpand van Boerkoel Vastgoed aan de Nieuwe weg. Dat gebeurde omdat de boven ste verdieping (de kap) op het ge bouw het hoogste punt bereikte. Met de extra verdieping voldoet het be drijf aan de door het gemeentebestuur, op advies van de welstandscommissie, opgelegde verplichting om het tot dus ver platte gebouw te voorzien van een kap. Dat moest binnen vijf jaar na de totstandkoming van het gebouw - dat constructiebureau Krabbendam-Boer- Burgemeester De Widt (met helm en hamer) krijgt goedkeurende blikken van Kees Boerkoel, bovenaan de trap. Foto: Goos van der Wilt gelkers, 5 Holl. eiken, ""en, 13 Am. eiken r een eventuele vergunning kun- kenbaar maken bij de '"0 CA Soest, telefoonnum- Rabobank Midden in de samenleving De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van baar leden. Via een gekozen bestuur en de leden vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. De Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn houdt op dinsdag 26 mei a.s. haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1 te Soest. Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1997 4. Verkiezing leden Bestuur 5. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 6. Toelichting nieuyvbouwplannen 7. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement, de jaarrekening 1997 en de overige stukken liggen vanaf vandaag ter inzage op het hoofdkantoor van de bank, Kerkplein 9 te Soest. Het Bestuur Soest-Baarn koel deelt met Van Gelder Informatika - gebeuren. Burgemeester De Widt hees destijds al de vlag voor het hoogste punt van de eerste verdieping en toonde zich gaarne bereid ook dit tweede hoogtepunt voor zijn rekening te nemen. Ook de officiële opening had hij in 1993 al verricht, waaruit valt op te maken dat De Widt bijna "kind aan huis" is bij het Soester constructiebureau. Het feit dat de directeur van Boerkoel Vastgoed en het constructiebureau Rrabbendam-Boerkoel één-en-dezelfde persoon is als Kees Boerkoel, voorzitter van de PvdA-fractie in de Soester ge meenteraad, zal daaraan niet vreemd zijn. Overigens is de directeur van "on derbuurman" Van Gelder Informatika, Raymond van Gelder, voor Boerkoel óók al PvdA-fractievoorzitter geweest. De burgemeester ging in zijn toespraak je vooral in op de betekenissen van het woord "kap". De Widt beperkte zich overigens niet tot het vlaghijsen, maar sloeg ook nog een aantal spijkers op de kop in de kap, waaraan duidelijk te zien was dat hij de hamer regelmatig han teert. Boerkoel zelf memoreerde nog even dat het gemeentebestuur vijf jaar geleden opvallend streng voor hem was geweest: zou de kap er niet binnen vijf jaar ko men, dan moest hij 500.000 gulden boete moeten betalen. De extra verdie ping Jkomt overigens goed van pas, om dat het constructiebureau nog altijd groeit. Een deel van de inmiddels vijf tien medewerkers krijg een plekje onder de kap; de rest van de nieuwe verdie ping wordt verhuurd. Vinkenweg SOEST In 1995 geheel gerenoveerde hoekwoning met garage en gezel lig aangelegde tuin, op 243 m2 grond, bouwjr. ca. 1955. Indeling: hal, toil., m.k., k.k., woonk. m. openslaande deuren, open haard en parketvloer. Mod. open keuk. m. inb.app. Verdieping: ruime overioop, 3 sl.k., luxe badk. m. dOUche, wast. en 2e toil. Vaste trap naar roy. zolder m. mogelijkh. voor 4e sl.k. De gehele woning is v.v. spachtelputz en verk. in goede staat van onderh. Nieuweweg SOEST Gezellig gelegen, helft van dubb. woonh. (bouwjaar ca. 1935) met grote gar. (ca. 80 m2) en mooi uit zicht op park. Indeling: hal, toil., keld., ruime woonk. m. erker, keu ken m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Vaste trap naar zolder m. mo gelijkh. voor 4e sl.k. Deze woning is v.v. lok. gasverw. en verkeert in red. st, van onderh. De tot. grond- Vraagprijs 398.000,- kosten koper Vraagprijs opp. is 270 m2. ƒ395.000,- kosten koper Vraagprijs 359.000,- kosten koper Vraagprijs ƒ398.000,- kosten koper Specht 8 SOEST Moderne middenwoning m^ ging op 159 m2 grond. P; in en grote ber- Koninginnelaan 76 SOEST Helft van dubbel woonhui«>^5^<égarage en schuur op ca. 460 m2. Koninginnelaan 40 Soest cj V~| Tel.:(035)601 7962 Fax. (035) 602 60 61 udnb«4 @58] inlen^ http://www.khh.hi De politiek van Soest maakt zich nogal wat zorgen over het millen niumprobleem en de gevolgen daar van voor het gemeentelijk beleid. In de raadscommissie ABZ waar schuwden zowel de fracties van GGS en GPY/RPF/SGP het Colle ge het vraagstuk niet te onderschat ten. Ook in andere fracties leeft een zekere beduchtheid voor de problemen die op het gemeentelijke apparaat afkomen als per 1 januari 2000 de computers plot seling terugvallen op het jaar 1900. Vol gens burgemeester De Widt wordt bin nen het gemeentehuis nog hard over de kwestie nagedacht. Hij liet weten dat het onderzoek, dat de gemeente had opgedragen aan het orga nisatie-adviesbureau Moret Ernst Young, op een teleurstelling was uitge lopen, omdat het rapport nauwelijks meer gegevens bevatte dan die de ge meente zelf had verstrekt. Het bureau was volgens De Widt kennelijk bang om zijn vingers te branden. Hij wees er óve- rigens op dat elke gemeentelijke afde ling haar eigen verantwoordelijkheid heeft om met de millenniumproblema- tiek uit de voeten te kunnen, maar kon geen "absolute zekerheid" geven dat er geen problemen zouden opduiken. Hans van Wuijckhuijse (GGS) verweet het College dat het wat al te gemakke lijk met het probleem leek om te sprin gen. "U weet niet eens of u straks een probleem hebt of niet." Wat hem betreft mocht het College dan ook wat "harder gaan hollen". Ook de komende omschakeling van Nederlandse guldens naar Europese euro's (per 1 januari 1999 officieel) werpt in Soest haar schaduwen vooruit. PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel vond dat de gemeentebegroting voor volgend jaar (1999) alvast óók maar in euro's moest worden opgesteld. Volgens gemeentesecretaris Wim de Kam loop het zo'n vaart niet en zijn er ook geen bijzondere problemen van de euro te verwachten. Digitaal gemeentehuis Het project "digitaal gemeentehuis" (waarmee de burgers via het Internet worden geïnformeerd over allerlei ge meentelijke wetenswaardigheden) moet nog groeien, zo bleek uit de discussie. Wiebe Meilof (GPV) vond dat het alle maal nog wel erg in de kinderschoenen stond, maar volgens De Widt zal het gebruik ervan in de toekomst snel toe nemen. "Toen radio en televisie voor het eerst werden ingevoerd hadden ook niet alle burgers een toestel," aldus de bur gemeester. Volgens De Kam werd de vertraging voor een belangrijk deel veroorzaakt door de Remu, waarmee de gemeente in dit verband samenwerkt. "Het gaat allemaal in een gezapig tempo," aldus de gemeentesecretaris, die liet weten dat ook in Soest - evenals in Soesterberg - binnenkort wijksgewijs geëxperimen teerd kan worden met een kabel-abon nement waarmee de abonnees ook toe gang hebben tot de overvloed van infor matie op het Internet. Bij verkeerscontroles op diverse plaat sen in de gemeente maakte de politie vorige week woensdag 8 processen-ver- baal op. Zes automobilisten werden be trapt toen ze door "rood" gingen; twee reden op de Eikenlaan/Ossendamweg de verkeerde kant op. Donderdag kwa men daar nog eens negen automobilis ten bij. De politie is in de vroege ochtend van zondag, omstreeks vier uur, opgetreden tegen de overlast van een aantal jonge lui, die zich ophielden in het winkelcen trum aan de Tamboerijn. Een groepje van tien nam direct de benen, maar de politie slaagde erin twee knapen staan de te houden, die er met een scooter vandoor wilden gaan. Er bleken in het winkelcentrum 14 fietsenstandaards uit de grond te zijn getrokken, waardoor de bestrating was vernield. De twee heren, resp. 20 en 21 jaar, werden voor verhoor meegenomen naar het bureau. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5