Zonnebril op sterkte Hulleman optiek B REGENTONNEN ACTIE NR.2 Meer armslag voor fractieassistenten Regentonnenactie Soest loopt t/m23 mei REGENwater Zorgmarkt 55+ werd groot succes ACTUEEL r rijswinnaars bij de Gemar TEL. 6012372 KvK, Gewest en werkgevers: snel uitbreiding Al en A28 Werk aan de weg in Soest Spullenhulp in actie voor hulp aan Soedan VOENSDAG 13 ME11998 SOESTER COURANT PAGINA 7 VRBECUE BENT E ADRES; S LAMSSPIE2EN IDE KARBONADE - Z. met extreem coating Met gratis unieke UV-tester 6: r Bezorgkosten! WEES WIJS IU WATER GEBRUIK 21 looie opkomst ondanks fraai zomerweer y Kenner van uw 100 beste CD's. F S E N CENTER SCHOEMAKER BANG 0 L U eitperi Opbrengst: 2100 gulden A UV beschermend en contrastverhogend JDENMEUBEL: ucces op herhaling: LLA'S euken rsonen ROOD IEVOORDEEL IN BLIK: TBALLEN :t jus 25 BURG GROTHESTRMT 10 3761 CM SOESTDIJK TEL 601 38 59 A.W. EERLAND Kunstgebitten en reparaties Part. en ZF Utrechtseweg 50 Amersfoort 03 3 463254! 5/215 ichtig uitzicht, gelegen trum van Soest. Op loopafstand •n bushalte. 129 m* ba'k°n, keuken, slaap- L Totaal oppervlak van het ap- rvicekosten zijn voor een per- orde partner komt er een toe- 'J-Het aPpartement biedt u het n, met o.a. hoge mate van vei- en inbraakgevaar, een be- 'enst, sfeervolle recreatiezaal \en rU'rT1 voldoer>de parkeer- ane grond met fraai 3partement heeft recent een raar voor directe bewoning, -r (oorspronkelijk 2 kamers), toi,et' entree, terras en -a bi m2. Overigens een dijk •osten (incl. tijdelijke toeslag) Bij de Gemar-supermarkt aan de Parallelweg zijn de afgelopen we ken weer twee families gelukkig gemaakt met een echte Moun tainbike. Zij werden getrokken uit de honderden kaartjes, die men gratis kreeg bij aankoop van vlees of vleeswaren. De Mountainbike-winnaar van de eerste week is de familie J.S. Rans- dorp, Middel wijkstraat 64; in de 2e week ging dezelfde prijs naar de fa milie van de Broek, Roggeveld 36. Het is voor de consument nog steeds de moeite waard de supermarkt te bezoeken en de aanbiedingen uit de gele folder of de advertentie in deze courant in de gaten te houden, en ook te profiteren van de extra vrij- g-voordeel-aanbiedingen. Op vrijdag is er toch al extra bedrij vigheid vanwege de lekkere vis van Arie de Graaf van Spakenburg, sinds kort fulltime werkzaam als visboer. Hij heeft een ultramoderne nieuwe bakwagen met koeling aangeschaft, om de klanten met een nog ruimer assortiment verse vis met scherpe prijzen tevreden te stellen. Om dit te vieren heeft hij extra aantrekkelijke aanbiedingen samengesteld. Zoals: vijf Hollandse Nieuwe voor f 10,-, met de 6e gratis; grote lekkerbekjes - ondanks dat de vis duurder is ge worden - vijf stuks voor f 10,-; de lekkerste kibbeling, 300 gram f 5,50 of 600 gram f 10,-; verse Hollandse kabeljauw, 500 gram f 9,-; verse Noorse zalmfilet, 500 gram f 11,-, of vier zalmforellen voor f 10,-. Op de foto de winnaars van de Mountainbike, chef-slager Maik Schaffner, de trotse bezitter van de nieuwe bakwagen Arie de Graaf en chef-vleeswaren Martijn Schimmel. Het College van B. en W. gaat zich nog eens buigen over de verorde ning op de raadscommissies en de inzet van fractieassistenten. Volgens Kees Boerkoel (PvdA) moeten die meer armslag krijgen om op te tre den als vaste leden van de raads commissies. yolgens afspraak mogen eenmansfrac ties zich in één commissie laten vervan gen door de fractieassistent, de vrijwillig(st)ers die - met een heuse ver goeding voor het werk en een aantal /faciliteiten - de gekozen raadsleden ter zijde staan en meestal ook als eerste opvolger op de kandidatenlijst hebben gestaan, maar niet gekozen zijn. In de vorige raadsperiode maakte Wie- be Meilof (GPV/RPF/SGP) gebruik van deze regeling door zich in één com missie vast te laten vervangen door de fractie-assistent. Hetzelfde gaat nu gel den voor de eenmansfractie van D66, Wim Roest. Maar volgens PvdA-fractie- voorzitter Kees Boerkoel hebben ook de grotere fracties daar wel behoefte aan en hij vond dat de regeling dus ook moest gelden voor de tweede fractie-assistent, waarover de meeste fracties intussen ook al beschikken (zij het dat deze niet wordt betaald). Incidenteel kunnen de vaste (raadsle den van de commissies zich nu ook la ten vervangen, maar dan moeten ze dat uiterlijk 24 uur van tevoren laten weten. Boerkoel vond dat maar een omslach tig gedoe en meende dat de tijd rijp was om twee fractieassistenten per partij de mogelijkheid te geven van een vast com missielidmaatschap. Dat zou volgens Boerkoel ook goed zijn voor de "betrok kenheid" en voor de "verbreding van de democratie". Boerkoel kreeg de steun van bijna alle andere fracties, Alleen Wiebe Meilof - die in vorige jaren volop van de regeling heeft geprofiteerd - liet nu een genuan ceerd geluid horen. Volgens hem moet de politieke stellingname in de commis sies toch in principe verdedigd worden door rechtstreeks gekozen volksverte genwoordigers. Hij meende dat het voor de burgers anders allemaal veel te on duidelijk zou worden. 'Vreemden' Ook Karei van Geet (WD) stond niet te popelen om Boerkoels voorstel uit te voeren. Het idee dat langzamerhand te veel "vreemden" een stem in de raas commissie zouden laten horen benauw de hem. "Wij stellen ons daarin zeer te rughoudend op," aldus Van Geet in zijn "maidenspeecbje". Om nog duidelijker te zijn antwoordde hij kortweg "ja" op de vraag van Van Wuijckhuijse (GGS) of hij tegen de door Boerkoel voorge stelde verruiming was. Gemeentesecretaris Wim de Kam waar schuwde nog tegen een al te gretige ver ruiming van het aantal fractie-assisten ten. "Wie houdt de fracties tegen als ze straks een derde of een vierde fractieas sistent willen aanstellen?" Hij vond het wenselijk dat in de nieuwe verordening een maximum van twee werd vastge legd. Dat vond de commissie best. Op zaterdag 9 mei is de tweede re gentonnen-actie in de gemeente Soest gestart. De actie is een vervolg op de succesvolle regentonnenactie, die de gemeente vorig jaar hield. Tijdens de actieperiode van 9 t/m 23 mei kunnen inwoners van Soest en Soesterberg de standaard actie-regenton (van donkergroene kunststof) aanschaf fen voor de zeer voordelige prijs van f 32,50. Bij aanschaf van een luxe ton (boven 100 gulden) kan men tijdens de actie bij de deelnemende detaillisten een kortingscoupon van 25 gulden verzilve ren. Werkgroep Duurzaam Soest Organisator van de actie is ditmaal de Werkgroep Duurzaam Soest, waarin vertegenwoordigers zitting hebben van o.a. Vereniging Soesterbergs Belang, Bewonersvereniging 't Hart, Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, IVN Eemland, Remu, Vereniging Milieude fensie, enz. De werkgroep krijgt finan ciële en ambtelijke ondersteuning van de gemeente Soest. Samen met de detailhandel De werkgroep Duurzaam Soest heeft deze tweede regentonnenactie vanaf het eerste begin voorbereid in nauwe samenwerking met de plaatselijke de tailhandel (bloemisten, tuincentra en doe-het-zelf zaken). Voordeel is dat de gehele logistiek, opslag, uitgifte, en after sales (advisering en verkoop accessoires, enz.) bij de detailhandel komt te berus ten. De volgende detaillisten doen mee aan de actie: Weikoop, Torenstraat 14, De Bosrand, Wieksloterweg WZ 37, Vaarderhoogt, Dorresteinweg 72, Hubo, Torenstraat 8, Karweihuis, Rademakerstraat 5, M. Scholten, Middelwijkstraat 28. Op 't Hoogt Over de actie is uitvoerig gepubliceerd in de rubriek "Duurzaam Soest" van de gemeentelijke voorlichtingkrant "Op 't Hoogt" van woensdag 29 april j.1. (bij voegsel Soester Courant). In deze (huis- aan-huis verspreide) uitgave is ook de kortingscoupon voor een luxe regenton DEELNEMENDE DETAILLISTEN Weikoop iweg WZ rderhoogt Dorresteinweg 72 Torenstraat 8 Radem Middelwijkstraat 28 Soest doet aan waterbesparing. ---• Want een beter milieu begint bij jeKelf. (boven 100 gulden) afgedrukt. De infor matie is ook te vinden op de gemeente lijke milieupagina's op internet (www.soest.nl) en teletekst (pag. 164). Lokale Agenda 21 De Werkgroep Duurzaam Soest is begin dit jaar geformeerd als uitvloeisel van het wereldwijde actieplan "Lokale Agenda 21" voor duurzame ontwikke ling. Dit plan werd in 1992 in Rio de De Kamer van Koophandel Gooi en Eemland, de Werkgeversvereni ging Midden-Nederland, de ge meente Amersfoort en het Gewest Eemland slaan de handen ineen voor een voortgezette actie met als doel een spoedige verbreding van de snelwegen Al en A28 rond Amersfoort. 1 ^onlaag, met lift, ei zonligging (Z.W.) en een 'er, balkon, keuken, 2 slaap ie hal. De Zorgmarkt voor 55-plussers in Soest en Soesterberg, die afgelopen zaterdag in de sportzaal van Aqua lndoor werd ge houden, is een groot succes geworden. Er kwamen tegen de 500 bezoekers op de ruim 30 informatiestands af, ondanks het plotseling fraaie zomerweer. Wat opviel was dat veel ouderen (en jongeren) ook vrij lang op de markt bleven "hangen", waardoor er de hele dag een gezellige drukte heerste. De sfeer was bijzonder goed en volgens de organisatoren werd er dik wijls heel gericht om informatie gevraagd. De markt heeft in deze opzet dan ook zeker voorzien in een grote behoefte. Foto: Aldo Allessie De regio presteert economisch zeer goed, levert een belangrijke bijdrage aan het Bruto Nationaal Product en heeft een belangrijke taak in de landelijke ver- stedelijkingsplannen volgens de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra (VI- NEX). Het bedrijfsleven en de overheden in de regio doen daarom een dringend beroep op de rijksoverheid om de capaciteit van de daarvoor noodzakelijke infrastruc tuur tijdig te vergroten. Dit vertaalt zich in concrete acties die er toe moeten lei den dat de Al en A28 hoger op de lan delijke prioriteitenlijst van infrastructu rele projecten komen te staan. In het bijzonder is het van belang dat de A28 (Utrecht-Amersfoort) in de planstu diefase van het Meeijaren investerings programma Infrastructuur en Transport (MlT) komt. Op dit moment zit de A28 in de verkenning fase. Extra impuls De genoemde partijen in de regio zijn teleurgesteld dat de Al en A28 op dit moment niet kunnen meedelen in de 'impuls voor ruimtelijk-economische structuur' die het kabinet onlangs heeft gegeven. Het kabinet heeft besloten middelen toe te kennen aan onder an dere de A4/A16 en diverse projecten in en rond Amsterdam (Noord-Zuidlijn, IJburg). In een reactie stelt Rijkswater staat Directie Utrecht dat de projecten Al en A28 wel indirect kunnen profi teren, doordat ze naar boven door schuiven op de landelijke prioriteiten lijst. Maar er is meer nodig, vinden de drie instellingen. Vorig jaar schreven bedrijfsleven en overheden een brandbrief aan de Twee de Kamer over deze problematiek, met als positief resultaat dat de Al toen in de planstudiefase werd opgenomen. De partijen wijzen er nogmaals op dat de aanpak van de Al en A28 volledig aan sluit bij het landelijk beleid dat zich richt op het versterken van de achterlandver- binden. De filevormingen op de A28 en Al rond Amersfoort hangen zodanig met elkaar samen, dat een gelijktijdig aan pak van de A28 met die van de Al na drukkelijk gewenst is. Daarnaast is het duurzaam oplossen van het filevraag stuk op de Al en A28 zeer urgent in verband met de bouw van de VINEX- locatie Vathorst (Amersfoort). Janeiro door de regeringsleiders van meer 150 landen vastgesteld. De actie punten moeten merendeels op lokaal niveau worden uitgevoerd, vandaar de term Lokale Agenda (voor de 21ste eeuw). Met duurzame ontwikkeling wordt bedoeld dat we zo leven, wonen, werken en recreëren dat onze kinderen en kleinkinderen ook een leefbare we reld houden. Prioriteit De Werkgroep Duurzaam Soest heeft de regentonnen-actie prioriteit gegeven boven een aantal andere ideeën op het gebied van milieu en duurzaamheid. Een argument daarbij was de grote ani mo voor de actie van vorig jaar. Water- besparing blijkt een thema dat steeds meer mensen aanspreekt. Verder zal in de voorlichting ook aandacht worden besteed aan het tegengaan van de ver droging van de bodem door drinkwater winning en verstelijking. Nadere info: Peter van Rijthoven tel. 030-6987460 (kantoor) en 0346- 351587 (privé) of Joop van Haaften (035-6093512). De BeoCenter 2300 kent de titels en de geselecteerde tracks van wel 100 CD's. Speelt u zo'n geregistreerde disc, dan hoort u uw selectie. Tussendoor kunt u desgewenst naar de ingebouwde radio luisteren. Beolab 2500 actieve luidsprekers. 3 jaar garantie BANG S.OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Tus sen de Chalonhof en de Verlengde Tal- malaan wordt een fietspad aangelegd. Deze werkzaamheden zijn gepland tot eind mei. Op de Industrieweg, tussen het We teringpad en de Kostverlorenweg, wor den bestratingswerkzaamheden uitge voerd. Doorgaand verkeer is niet moge lijk. De werkzaamheden zijn gepland tot eind mei. Op de Nieuwe Gracht, tussen de Ko ningsweg en de Zuidergracht, wordt de weg veranderd van een klinkerweg tot een asfaltweg. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. De werkzaamheden zul len half juni gereed zijn. Op de Christinalaan worden de voet paden en de rijbaan opnieuw bestraat. Tijdens het werk aan de rijbaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Voltooiing van het werk is gepland half mei. Op de Burgemeester Grothestraat tussen de Heuvelweg en het Nieuwer- hoekplein worden het fietspad en het voetpad opnieuw bestraat. Deze werk zaamheden zullen ongeveer tot half juni gaan duren. Bij het kruispunt Koningsweg/Dal- Op zaterdag 9 mei heeft het kringloop centrum Spullenhulp een belangrijke bij drage geleverd aan de hulpactie voor Soedan. De totale opbrengst van de ver koop tussen 09.00 en 12.00 uur was be stemd voor de actie. Dat leverde het fraaie bedrag van 2100 gulden op. Het was de hele ochtend gezellig druk en de klanten stonden allemaal zeer positief tegenover het initiatief. Het totale bedrag wordt overgemaakt op gironummer 555 van de samenwerkende hulporganisaties. weg worden op dinsdag 19 mei de fun deringen ingegraven voor de kunstwer ken Koningsweg (poorten). Het verkeer ondervindt daarvan lichte hinder. Het plaatsen van de poorten zelf zal op een later tijdstip plaatsvinden. Bij de aansluiting Koningsweg/Klein Engendaalweg worden op woensdag 20 mei kunstwerken (poorten) geplaatst. De zuid-westelijke rijbaan van de Ko ningsweg wordt tijdens het plaatsen tus sen de Eigendomweg en de Klein Eng endaalweg afgesloten. Het verkeer wordt om en om via de noord-oostelij ke rijbaan geleid. Langs de Koningsweg, ter hoogte van het trapveld voor C-drie, worden op woensdag 20 mei kunstwerken (poor ten) geplaatst. De noord-oostelijke rij baan van de Koningsweg wordt tijdens het plaatsen tussen de Varenstraat en Dalweg afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Varenstraat, de Veen besstraat en de Dalweg. Bij de aansluiting Koningsweg Beckeringhstraat worden op woensdag 20 mei kunstwerken (poorten) ge plaatst. De werkzaamheden vinden aan de noord-oostzijde van de weg plaats. Het verkeer wordt langs de werkzaam heden geleid. De spoorwegovergang in de Palzer- weg (spoorlijn Amersfoort-Den Dolder) is in de nacht van zondag 17 op maan dag 18 mei en in de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 mei tussen 23.00 en 7.00 gesloten voor alle verkeer, i.v.m. onderhoudswerkzaamheden (1 nacht per spoor). De genoemde tijden zijn streeftijden, door onvoorziene omstan digheden kan hiervan worden afgewe ken als de werkzaamheden korter of langer duren. De spoorwegovergang in het Heezer- spoor OZ (spoorlijn Amersfoort-Den Dolder) is in de nacht van zondag 17 op maandag 18 mei en in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 mei tussen 23.00 en 7.00 uur gesloten voor alle verkeer, i.v.m. onderhoudswerkzaam heden (1 nacht per spoor). De genoem de tijden zijn streeftijden, door onvoor ziene omstandigheden kan hiervan wor den afgeweken als de werkzaamheden korter of langer duren. In de Van Weedestraat, tussen de spoorwegovergang en de rontonde, wor den de vier schuin gestreepte oversteek plaatsen herstraat. Doorgaand verkeer blijft mogelijk. De uitvoering zal naar verwachting 15 mei worden afgerond. Op diverse locaties (de invalswegen van Soest), worden vanaf donderdag 14 mei werkzaamheden uitgevoerd ("het slijpen van lussen" in het asfalt) i.v.m. het plaatsen van (verkeers-) telappara- tuur. Doorgaand verkeer blijft mogelijk. De uitvoering zal rond 21 mei worden afgerond. De busdienstregeling voorziet per 24 mei in een busroute over de Waldeck Pyrmontlaan. Om dit mogelijk te maken zal de bestaande afsluiting worden ver vangen door een beweegbare afsluiting die vanuit de bus is te bedienen. Op 18 en 19 mei zal op de Waldeck Pyrmont laan een fundering worden geplaatst. Het langzaam verkeer zal enige hinder ondervinden. Doorgang voor vergun ninghouders is op genoemde data niet mogelijk.

Soester Courant | 1998 | | pagina 7