Lm w MAGAZIJNVERKOOP!! 10S 15Ï lx mar SSW Beheer en Advies b.v. in Soest: vijf jaar zorg voor zekerheid! Vogelopvang krijgt het nu drukker Groenendijk modekoopjes ook in Soest R wa //vi l\ Van Weedestraat 48 A Rabobank Soest-Baarn 1 HANDEL mjjjDËL Fietsvierdaagse 25-28 mei 00 00 al vana DUS KOM GAUW WEER Ij BIJ ONS KIJKEN! PAGINA WOENSDAG 13 ME11998 SOESTER COURANT N D E L Nieuwe naam wordt SiSW Bouwadvies b. v. lER^pM/lNKEL Flessendief opnieuw aangehouden Nieuwe vrijwilligers melden zich aan op informatieavond v. i Rabobanl k EuroProof. Alle antwoorden op uw euro-vragen De kracht van de reclame ligt in de herhaling Yoorliehtingsmiddag KvK voor startende ondernemers ^GROEI 8c BLOEI k SOEST I PAGINA 9 Kledingzaak tijdelijk in oud AH-pand I Voorverkoop vandaag gestart WIJ GAAN NOG STEEDS DOOR MET ONZE Deze week de volgende aanbiedingen: KINDERSINGLETS van 6.95 en 7.95 in zeer veel verschillende kleuren HERENSINGLETS van 11.95 nu 2 voor nu 2 voor E^FEN KINDER T-SHIRTS zeer goede kwaliteit en veel kleuren OU 2 VOOr I DAMES T-SHIRTS En verder nog véél meer supergoedkope aanbiedingen! Onze voorraad wordt nog elke dag aangevuld! In het voormalige AH-pand. LANDS F'i e beelden van de et eerst op video. UIT HET POLYGOON JOURNAAL 1940-1945 Rusland 1941-1942 Btold van Nederland Vijl Jaren 1945 ioest 035-6012419 SSW (Samen Sterk Werk) Beheer en [Advies b.v. bestaat dezer dagen vijfjaar. Het bureau is gevestigd aan dejLaanstraat 2 en staat onder lei ding van de A.P.J. Hooft. Het jubi leum is tevens het signaal voor een naamsverandering - SSW Bouwad vies b.v. - omdat die vlag de lading beter dekt. Diïecteur A.P.J. Hooft verricht met een jjjffivuldig opgebouwd team van bouw kundig inspecteurs, door heel Neder- land onder meer bouwtechnische keu ringen van zowel huizen en appar- nten als van bedrijfspanden. De hten tot keuring bereiken SSW t de makelaars, maar ook rechtstreek- fjBjfppdrachten van particuliere huizen en bedrijfs onroerendgoed kopers en verkopers worden aanvaard. Het bureau, dat twintig bouwkundig in specteurs in dienst heeft, keurt jaarlijks ruim tienduizend woningen. Naast het hoofdkantoor in Soest zijn er steunpun ten in Apeldoorn, Almen, Geldermal- sen, Den Bosch en Boxmeer. Zekerheid Bij het kopen van een huis gaat het al tijd om forse bedragen. Een huis kopen is daarom een belangrijke stap in een -mensenleven. Toch wordt er nog vaak (en helaas onterecht) te veel vertrouwen aan de dag gelegd. Wie een huis koopt is meestal "verliefd" op het uiterlijk er van, of "weg" van de plek waar het huis staat. Dit geldt evenzeer voor apparte menten. Een goede bouwkundige inspectie voor af is dan ook onontbeerlijk. Hiervoor is men bij SSW aan het juiste adres, want het bedrijf staat garant voor het verzor gen van een onafhankelijk onderzoek en levert hoge kwaliteit op het gebied van bouwtechnische keuringen. Daarnaast wordt er snel gewerkt, want doorgaans wordt er al binnen vijf tot acht werkda gen een keuring door SSW verricht. Een goede bouwkundige inspectie van een huis vereist veel deskundigheid. De makelaar kan daarbij goede diensten bewijzen, want ook hij maakt gebruik van experts die de bouw van een huis zo goed mogelijk checken. Het belang van een kwaliteitsbeoordeling behoedt zowel de koper als de verkoper zoveel moge lijk voor problemen, die achteraf aan het licht zouden kunnen komen en die porgaans hoge kosten met zich mee- engen. bouwtechnische keuring Een bouwtechnische keuring is een mo- hentopname van de kwaliteit van het gbis. Het is een visuele inspectie, die bpulair gezegd, al datgene omvat wat cmwkundig inspecteurs kunnen zien, Koelen en ruiken, met als doel -om zo ptimaal mogelijk de zichtbare tekort- _&mingen en gebreken van een huis vast te stellen. De bevindingen worden schriftelijk, voorzien van een duidelijke toelichting aan de opdrachtgever gerapporteerd. De |j|inspectie richt zich vooral op het casco van het huis, toegespitst op vitale onder- delen, zoals het dak, de gevels, vloeren eri funderingen. Tevens wordt de staat tf waarin de gebruikte materialen verke ren, zoals metselwerk, beton, hout en i dergelijke, vastgesteld. Vaak denkt men dat een gedegen bouwtechnische keu ring alleen in het belang is van de ko per. Dat is onjuist. Integendeel, ook de verkoper, die gehouden is aan een mel dingsplicht, is gediend met een heldere rapportage over de kwaliteit waarin het huis verkeert, omdat men hierdoor zo optimaal mogelijk is beschermd tegen eventuele geschilpunten achteraf. De wettelijk vastgestelde meldingsplicht onthoudt de koper namelijk niet van zijn onderzoeksplicht. Bouwtechnische keuringen van SSW worden ook gebruikt als uitgangspunt voor garantie verzekeringen. Garantie verzekeringen zoals o.a. Stichting de Garantiemakelaar en de Stichting Zeker Wonen hebben allen tot doel om de ri sico's van verborgen gebreken voor de koper te minimaliseren. Tevens worden bouwtechnische keuringen van SSW ge accepteerd door de Nationale Hypo theek Garantie. A.P.J. Hooft Foto: De Schrijverij Plus Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Speelgoed In de ontwikkelingslanden maken de kinderen zelf hun speelgoed. Vaak zal dat van afvalmateriaal zijn. Kant en klaar gekocht speelgoed zal voor deze kinderen een luxe zijn. Bij het speelgoed uit de wereldwinkel is vaak iets van de vindingrijkheid van deze kinderen terug te vinden. Uiteraard komt dit speelgoed uit de ontwikkelingslanden. Voor de al- leijongsten rammelaars in verschillende uitvoeringen uit Peru-Guatemala of Afrikaanse landen. Schuifpopjes uit Bangladesh, door lichamelijk gehandi capten gemaakt en mobiles in velerlei uitvoeringen. Voor kleuters kunnen de houten puzzels uit Sri Lanka en India genoemd worden. Dit geldt ook voor de trekpopjes in verschillende uitvoeringen en afmetingen. Er is veel houten speelgoed uit Sri Lan ka, t.w. politieauto, draaimolen, telraam, treintjes, klok, takelwagen, duikelaar, enz. Steeds weet men weer andere uit voeringen te bedenken. Er is ook een houten telraam met lei uit India en rie ten popjes uit Mexico. Bij het maken van het houten speelgoed worden bomen gekapt. Door bewust herbebossen geeft dit geen problemen. Veel houten speelgoed komt van de houtbewerkers van Saharapur in India. Via bemiddeling van hun organisatie TOYIN leveren zij aan de Fair Trade Organisatie in Nederland. Mocht het speelgoed of het spel niet voorradig zijn dan is dit altijd te bestellen. Openingstijden van de Wereldwinkel: Maandag van 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag van 09.30-17.00 uur. Objectieve keuring SSW staat voor objectieve keuringen en heldere duidelijke reportages. Het be drijf stelt een nauwe samenwerking met alle betrokken partijen zeer op prijs, zoals koper, verkoper, makelaar, finan cierende instellingen en notarissen. Neem dus het zekere voor het onzeke re en maak snel een afspraak voor een informatief onderhoud of bel: 035- 6023113. De politie heeft vorige week opnieuw een 29-jarige Soester aangehouden op verdenking van de diefstal van lege fles sen. Hij werd in het holst van de nacht op de Gerrit v.d. Veenstraat gesigna leerd met volle fietstassen, maar hij ging ervandoor en verstopte zich achter de struiken langs de Vrijheidsweg. Hij werd desondanks ingerekend en bekende dat hij de fietstassen had gestolen in Soesterberg en de flessen hier en daar had weggepikt. Ook de fiets zelf had hij gestolen uit een tuin aan de Van Hamel straat. Verder bleek hij in het onrecht- matieg bezit van een verbanddoos en een setje reservelampen, gestolen aan de Parklaan. De man is sinds januari al di verse malen voor hetzelfde opgepakt. Vogelopvang Soest kan ongeveer zeven nieuwe potentiële vrijwilli gers verwelkomen. Een aantal ande re Soesters denkt er nog over te ko men helpen in het verblijf van de Dierenbescherming aan de Eem- weg. Dat is de 'opbrengst' van de informatie avond die Vogelopvang maandag hield. Drie mensen, die verhinderd waren, hadden van te voren al gemeld dat ze een andere keer zouden langskomen. Van de zeven bezoekers van maandag avond komen er in ieder geval vier te rug om enkele ochtenden of middagen mee te lopen. "Om te kijken of ze er geschikt voor zijn," zegt Piet van Bethle hem. De beheerder van de Vogelopvang toonde zich content met de belangstel ling. Hij kan al een beroep doen op een groep van ongeveer twintig vrijwilligers, in leeftijd variërend van 15 tot 70 jaar. Van Bethlehem kan best extra handen gebruiken, nu steeds meer vogels te gast zijn in en rond het gebouw. "We krijgen veel jonge merels en spreeu wen, waarvan de ouders zijn gepakt door een ander dier of een ongeluk heb ben gehad. Die jonge vogels beginnen dan te schreeuwen en na een paar uur 'er de installatie van uw keuken, tuk zekerheid en vertrouwen van een echte keukenspecia- tag verwachten. daarom naar Schipper t, want als u een nieuwe ren gaat kopen moet u zeker chipper Soest geweest zijn. Met drie tuincentra heeft hij zijn handen vol. Dus hoe snéller hij klaar is met de euró,fioe beter. "w - laSSrjy 4 Oe komst van de euro roept met name bij bedrijven de nodige vragen op. Vandaar dat de Rabobank speciaal voor ondernemers een handig boek heeft uitgegeven;'EuroProof, wijzer naar de nieuwe munt'. Dit boek bevat antwoorden op de meest gestelde vragen, specifieke informatie per bedrijfstak, en vee! andere euro-tips. U kunt het boek gratis bij ons afhalen. *4 hebben mensen dan in de gaten dat ze alleen zijn." Momenteel logeren ook dertig moeder loze eenden aan de Eemweg en biedt Vogelopvang onderdak en verzorging aan duiven, koolmeesjes, een jonge meerkoet en verschillende verkeers slachtoffers. "Het wordt steeds drukker en kunnen daarom wel wat vrijwilligers erbij hebben. Gelukkig zit de er nauwe lijks verloop in de bestaande groep." Wie nog niet in de gelegenheid was, maar toch wil uitvissen of hij wellicht ook als vrijwilliger bij Vogelopvang aan de slag wil, kan op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur contact opnemen met Piet van Bethlehem, tel. 6032844. Mensen die een eigen bedrijf willen be ginnen, kunnen donderdag 14 mei te recht op een voorlichtingsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel (KvK)- Die wordt van 13.00 tot 16.30 uur ge houden in congrescentrum De Een hoorn aan de Koningin Wilhelminalaan 33 (hoek Stationsplein) in Amersfoort. De bezoekers krijgen handige informa tie en praktische tips van een accountant en deskundigen uit het bankwereld en van de belastingdienst. Een voorlichter van de KvK geeft adviezen over de wet telijke aspecten en het opzetten van een goed ondernemingsplan. De kosten, in clusief syllabus, bedragen 35 gulden. Belangstellenden moeten zich van te voren opgeven bij de afdeling handels voorlichting van de KvK, tel. 033 4612964. Lezing geurtuinen Hans Schuurman komt vanavond naar het EHBO-gebouw aan de Parallelweg voor een lezing over geurtuinen. Schu- man werkt op de onderwijsinstelling van Bartiméus in Zeist en tuiniert daar met visueel gehandicapten van 12 tot 20 jaar. Hij maakt duidelijk dat blinden en slechtzienden met behulp van aanpas singen ook plezier kunnen beleven aan tuinieren en dat deze methodes ook handig zijn voor mensen zonder visue le handicap. Schuman toont dia's van alledaagse en niet-alledaagse planten en vertelt over de planten- en dierenwereld in de tuin. De bijeenkomst van Groei en Bloei be gint om 20.00 uur. Leden kunnen gra tis de lezing bijwonen, aan andere be langstellenden wordt vijf gulden entree gevraagd (inclusief koffie/thee). Sinds vorige week is in Soest een fi liaal gevestigd van Groenendijk Mode, de kledingzaak die vooral werkt met koopjes die afkomstig zijn uit centrale modemagazijnen en daarom voor uiterst vriendelijke prijsjes verkocht kunnen worden. De zaak is gevestigd in de voormali ge Albert Heijn-winkel op de hoek van de Van Weedestraat en de F.C. Kuiperstraat. Groenendijk Mode brengt een comple te sortering dames-, heren-, kinder- en babykleding van bekende en minder bekende merken, zoals ZaZa, Marie Thème en Mystique, tegen zeer lage prijzen. Veelal zijn de aanbiedingen af komstig uit restantpartijen van de gro tere modemagazijnen. Het gaat om zo wel boven- als onderkleding, evenals sokken, panties en sieraden. De vrije- tijdskleding voert de boventoon, maar de dames kunnen er ook terecht voor de "nette" kleding. Geen rommel "Het is goedkoop, maar we verkopen absoluut geen rommel," zegt mevrouw Groenendijk, die samen met haar doch ter Marianne de dagelijkse leiding in de Soester zaak heeft. Haar man en de an- Vanaf vandaag kunnen deelnemers kaarten worden gekocht voor de avondfietsvierdaagse. Die wordt van maandag 25 tot en met donder dag 28 mei gehouden. De fietsers hebben vier routes van ongeveer 25 kilometer voor de boeg. Ze kunnen telkens tussen 18.15 en 19.00 uur starten vanaf de parkeerplaats aan de Wiardi Beckmanstraat voor Hoogvliet die het meerdaagse evene ment in samenwerking met Tempo Toer heeft georganiseerd. Een deelnemerskaart kost 2,50 gulden voor kinderen tot en met 12 jaar en 6 gulden voor oudere fietsers. De kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adres sen: Drogisterij Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat, Primera De Beer aan de Tamboerijn en de Zuidpromenade, Jac. de Bruin aan de Gallenkamp Pelsweg, Z.J. van Homoet aan de Van Weede straat, Haico aan de Beukenlaan en de Fietsshop Soesterberg aan de Radema- kerstraat in Soesterberg. Marianne Groenendijk in de kleding winkel aan de Van Weedestraat 48. dere dochter en schoondochter werken in de filialen in Mijdrecht en Bodegra ven. "Het is allemaal goede kwaliteit. Ter vergelijking: een blouse die in de winkel algauw 139 gulden kost, gaat bij ons weg voor 49 gulden." Het duurste artikel in de zaak is op het ogenblik een jack van 79 gulden; het goedkoopst zijn t-shirts van f 2,50. In de prijsklasse van f 7,50 tot f 10,00 is er ongelooflijk veel kinderkleding te koop. "En als de klant iets speciaals wil gaan we als het even kan ook op zoek, daar doen we altijd ons best voor," aldus de dames Groenendijk. "We helpen graag, maar de klanten mogen altijd op hun gemak rondkijken voor ze besluiten iets te kopen." Tijdelijk De vestiging in het voormalige AH- pand - waar de zaak beschikt over zo'n 400 m2 - is slechts tijdelijk (tot 1 augus tus), maar Groenendijk Mode is wel op zoek naar een definitieve vestiging, liefst in een kooppand. De openingstijden van de winkel aan de Van Weedestraat 48 zijn: maandag 13.00-18.00 uur; dinsdag-donderdag 09.00-18.00 uur; vrijdag 09.00-21.00 uur; zaterdag 09.00-17.00 uur. IV.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9