In Wear Sopkfo tmAmersfoort I Hulleman optiek 'Dribbel' en 'Villa Kakelbont' ook officieel van start op nieuwe stek orgen 23e Oude Ambachtenmarkt os door rkeer saspt SHANDEL WANDEL f Waarborg voor professioneel hypotheekadvies behandeling met Diacolour Gratis kleuren en bloemen bij 20 jaar Syllie Hair i win 'm! Baarnse boekhandel Open Huis wordt Pelgrim boeken muziek l*Day Acuvue contactlenzen bij Hulleman Optiek Vrijdag weer pakketten voor Poolse vrienden inleveren Comfortabele 1*DAY ACUVUE® daglenzen proberen...? dat kan bij uw opticien WOENSDAG 20 ME11998 SOESTER COURANT Onze zomer collectie is binnen: 59.95 89.- In voormalige school aan de Driehoeksweg PAGINA 11 bij iedere behandeling vanaf wassen, knippen en föhnen Via deze weg wil ik mijn klanten bedanken vooral uw vertrouwen van de afgelopen 20jaren. En hopelijk minstens nog 20jaar erbij! (uilA^ J Het met wei gek lopen ais we u niet bunnen helpen. A Bekeuringen op A.P. Hilhorstweg Grand Prix Award klantenservice van Yves Rocher itttitl mét de niet goed, geld terug garantie VOOR O O G Z O R G «jeStcrber - 35 13 67 Hans Westerhof voor al REPARATIES VIDEO/KA opdrachten tel: 035-609077 Inf. tel: 035-6037920. Goede gebruikte FIETSEN Fietsshop Soesterberq n, demakerstraat 17. tel 034» 35 15 64. Heeft u al gedacht aan een zomerse kimono of badjas!! vanaf (leverbaar in verschillende maten) (zowel voor dames als heren, in alle maten) vanaf [(leverbaar in verschillende maten Bed- en linncnspeciaAlasaafe LAANSTRAAT 91 «BAARN TELEFOON (036)54135211 Afgelopen donderdag heeft de feestelijke officiële opening plaatsgevonden van het kinderdagverblijf "Dribbel" (0-4 jaar) en de naschoolse opvang "Villa Kakelbont" (basisschoolleef tijd). Beide instellingen zijn gevestigd in de voormalige De Savomin Lohmanschool aan de Driehoeksweg. De openings plechtigheid werd verricht door Tossi Pollman, projectmana ger kwaliteitsstelsel kinderopvang. De kinderen kregen tijdens de receptie een leuke voorstelling te zien. Foto: Goos van der Wilt Koninginnelaan 22, Soestdijk, tel.: 035 - 602 59 96 Keurmerk (Geldig t/m 30 mei 1998.) Soesterbergsestraat 39a - Tel. 035 - 601 07 06 litstek voor zakelijke zijn. Een van hen is nsterdam. -"n van panden met potentiële g- Je kunt klanten nu eenmaal ■or mij is de scooter daarom dé °ok in de spits. En parkeren s gewoon op de stoep zetten. fant ik zie steeds meer mensen ig vervoermiddel en daarnaast te rijden." scooter invullen. Misschien n straks de gelukkige bezitter gratis scooter ter waarde van rfst f 3.000,-! Voor de 23ste keer wordt morgen - donderdag 21 mei, hemelvaartsdag in de historische Kerkebuurt van Soest de jaarlijkse Oude Ambach tenmarkt gehouden. Ook dit jaar is de Stichting Markt Oude Ambach ten er weer in geslaagd een inte ressante combinatie van oude am bachten en aanverwante activiteiten samen te brengen. Op het weiland aan de Peter v.d. Bree- merweg, waar vorig jaar de vlasbewer kers hun ambacht hebben getoond, is dit jaar de aandacht gevestigd op het leer- bewerken. Zo zal daar een ambachtelijk schoenmaker zijn vak tonen. Hij is mak kelijk te vinden: let maar op de Oldti mer bestelauto naast de kraam. Vlak naast deze schoenmaker zal een zadel maker aan het werk zijn. Voor een paar- denminnende plaats als Soest zeker de moeite waard. Het evenement op hemelvaartsdag be gint traditiegetrouw met het dauwtrap- pen voor de vroege vogels. Tussen 5 en 6 uur 's morgens kan men vertrekken voor een fietstocht van ongeveer 25 ki lometer. De start is bij de Schaapskooi op het erf van de familie van der Grift, ingang Ferdinand Huycklaan. De deelnamekosten zijn f 2,50 per persoon. Elk jaar wordt er een nieuwe fietsroute gemaakt die u langs bekende en onbe kende plekjes in en rondom Soest voert. En heeft u alle vragen goed beant woord, dan maakt u kans op een prijs. De ambachtenmarkt zelf begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Zo'n tachtig verschillende oude ambachten zijn door de Stichting naar Soest ge haald. Een kleine opsomming: het draaien van hout zoals dat gebeurde omstreeks het begin van de vorige eeuw om gebruiks- of siervoorwerpen te ma ken, het maken van mosterd op am bachtelijke wijze, en u mag zeker zelf proberen de mosterd te draaien in de emaille bak, maar de bal mag er niet uit vliegen. Verder kunt u kijken en genie ten van het midwinterhoorn maken, manden vlechten, boekbinden, het vlechten van bijenkorven, tingieten, riet- dekken, stoelen matten, kantklossen enz. enz. Andere leuke dingen Naast de oude ambachten kan er volop genoten worden van een keur van ande re dingen die deze markt tot een heel gezellig en interessant gebeuren maken. Bij de woning van de familie Van de Grift houdt zoals ieder jaar de poppen kast de aandacht van de allerldeinsten stevig vast. Vlak daarnaast laat de folk loristische dansgroep "De Krekkel" uit Enschede oude Nederlandse dansen zien. Uiteraard met gepaste muzikale begeleiding en uiteraard mag u een danspasje meemaken. Loopt u over de markt, dan heeft u gro te kans een goochelaar te ontmoeten: John Anders tovert voor u van alles in en uit de hoge hoed, en pal voor uw neus. Spectaculair zullen de demonstraties zijn van The Experience. Deze duik school zal in een grote watertank laten zien hoe sportduikers hun hobby beoe fenen. U kunt hen vinden op het wei land aan de Peter van de Breemerweg. Iets verderop kunt u een stukje nostal gie beleven in de vorm van het ploegen met slof- en/of wentelploeg met paar den. De Stichting Markt Oude Ambachten stelt ieder jaar gratis een kraam ter be schikking aan een organisatie met een goed doel. Dit jaar wordt de kraam ge vuld door de Stichting Pinokkio, die zich beijvert voor het oprichten en ver beteren van kindertehuizen in Brazilië. En de inwendige mens wordt niet ver geten. Overal op de markt vindt u kraampjes met een verscheidenheid aan hapjes, van haring tot poffertjes. Drank jes zijn verkrijgbaar op het grote weiland naast de Peter van de Breemerweg en in het "eigen" café van de Stichting Markt Oude Ambachten: de schaapskooi op het terrein van de familie Van der Grift. Bijna 25 jaar geleden opende de christelijke boekhandel "Open Huis" in Baarn voor het eerst haar deuren. De klanten kwamen toen uit de hele regio. In de loop der ja ren zijn er in het Gooi en Eemland diverse christelijke boekhandels bijgekomen. Daardoor veranderde de regionale functie meer in een plaatselijke. Hoewel de meeste van de klanten uit Baarn komen, blijkt toch dat ook veel Soesters de weg naar de winkel weten te vinden. Enkele maanden geleden, per 1 januari 1998, is de winkel overgenomen door de Pelgrim, een keten van christe lijke boekhandels. Zij hadden op dat moment 4 winkels: in Den Haag, Goes, Arnhem en Nijmegen. Baarn is daar dus als vijfde winkel bijgekomen. De beheerders van de winkel, Jaap en Ditteke van Leeuwen, zijn hier heel blij mee. Ze zijn bij de "Pelgrim in dienst gekomen en blijven de winkel verzor gen, net zoals men dat van hen gewend was. Er gaan natuurlijk wel wat dingen ver anderen: het aanbod van boeken blijft in grote lijnen gelijk, maar er is een flinke voorraad Engelse boeken bijgekomen. De cd's zijn uitgebreid met alle beken de Nederlandse en Engelse muziekstij len op christelijk gebied. Ook is er veel meer keuze in cadeau-artikelen geko men. De hobby-materialen blijven vol op aanwezig. En net zoals de andere Pelgrim winkels dat gewend zijn zullen er af en toe acties "zijn met heel leuke aanbiedingen. Zes automobilisten zijn vrijdag bekeurd op de A.P. Hilhorstweg. Ze lapten de gesloten verklaring van die weg aan hun laars en hadden de pech dat de politie daar tussen half acht en half negen 's morgens controleerde. Yves Rocher heeft de Grand Prix Customer Service Award 1998 toe bedeeld gekregen. De klantenservice van het in Soest gevestigde bedrijf kwam verreweg als beste uit de bus in de postorder-branche. In alle tien criteria scoorde Yves Ro cher het hoogst volgens Teleperfor- mance Nederland die de Awards uit looft. De andere postorderbedrijven, waarvan de klantenservice werden onderzocht, waren Wehkamp, Otto en Neckermann Nederland. Naar elk bedrijf werden tenminste twintig zogenoemde 'mystery-calls' gepleegd. Teleperformance lette on der meer op het aantal belsignalen voor opname, de compleetheid van introdüctie, de kwaliteit van het luis teren en de productkennis van de agent. Op deze manier onderzocht Teleper formance in 23 landen meer dan tweeduizend bedrijven. Het hoogte punt vormt de uitreiking van de Awards. Dat gebeurt op 4 juni uitge reikt in Parijs. Met het kopen van een huis gaat u waarschijnlijk de grootste financiële verplichting aan in uw leven. Het pro bleem met hypotheekadviezen is, dat pas op lange termijn blijkt of een hypotheekadvies goed of slecht was. Een professioneel hypotheekadvies is zeker bij de huidige markt en com plexe hypotheekproducten van groot belang. Het is niet eenvoudig om uit het grote aanbod van hypotheekbemid delaars de juiste keuze te maken. Let in ieder geval op of de adviseur met bij na alle hypotheekinstellingen zaken doet (onafhankelijk) en geen ander be lang heeft dan het geven van een goed, J consumentennr men mee persoonlijk ad- I v,es (ob,ec van d. geleiding I digheid van hT6"*!. deskur>- kan te e e,sen Med/o 1998 worrfr^f tief). Ook is het belangrijk dat achter de adviseur een professione le organisa tie staat, zo dat de laat- - ste ontwikkelingen J en wijzigingen op de hypotheekmarkt direct bij de adviseur komen. De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Hulleman Optiek op de Burg. Grothestraat 10 geeft de moge lijkheid om kennis te maken met de l®Day Acuvue daglenzen. Deze daglenzen zijn het toppunt van comfort. Ze zijn ultradun en heel zacht, en zo comfortabel dat u bijna vergeet dat u ze in hebt. Iedere dag schone, frisse lenzen zon der gedoe met vloeistoffen, dat is aangenaam voor uw ogen èn gemak kelijk voor u! Daglenzen zijn ideaal voor iedereen die van een actief leven houdt, zoals bijvoorbeeld tijdens een actieve va kantie, bij het beoefenen van de fa voriete sport of voor een gezellig avondje uit. Nieuwsgierig geworden? Kom dan langs voor een vrijblijvende l*Day Acuvue Comfort Test en u weet bin nen een half uurtje hoe prettig deze lenzen zijn. Bent u daarna overtuigd van het comfort van l#Day Acuvue dan kunt u deze lenzen zonder risi co aanschaffen. Mochten de daglen zen u achteraf toch niet bevallen, dan krijgt u gewoon uw geld terug. Dit is een unieke gelegenheid om de daglenzen uit te proberen. Er ligt een folder klaar met alle details over dit aanbod, bij Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, tel. 6013859. De jumelage tussen Soest en Ked- zierzyn-Kozle mag dan volgend jaar worden beëindigd, het particulier initiatief voor hulp aan Polen heeft nog niet te lijden onder het besluit van het gemeentebestuur. De familie De Groot van de Di Lasso straat verzamelt ook vrijdag 22 mei weer pakketten voor vrienden en ken nissen in Poleen. De hulpgoederen kun nen overmorgen tussen vijf uur 's mid dags en tien uur 's avonds worden afge geven aan de Di Lassostraat 40. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige doos, met plakband dichtgeplakt en een stevig touw eromheen. Uiteraard moeten de adressen van de geadresseerde en de afzender duidelijk leesbaar zijn. In de pakketten mogen ook brieven en tijd schriften worden gedaan, maaar geen geld. Het maximum gewicht is 25 kilogram. De kosten bedragen 7,50 gulden per pakket en 2,50 gulden per kilo. De mensen die een pakket voor Polen afge ven, moeten een legitimatiebewijs laten zien. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met de familie De Groot, tel. 6024377. Kapsalon Syllie Hair bestaai twintig jaar. En niet alleen dat; eigenaresse en oprichtster Sylvia de Goede is ook nog eens 25 jaar in het vak. Dat moet gevierd worden, en hoe! De hele volgende week is het feest in de salon van Syllie Hair in Soest-Zuid. Niet alleen voor Sylvia en haar medewerk sters, maar vooral voor haar klanten, zowel oude als nieuwe. Specialiteit van Syllie Hair is kleuren. "Meer dan de helft van mijn klanten laat het haar kleuren," aldus Sylvia. "Dat is echt de trend van de laatste tijd. Wij hebben dit al jaren geleden zien aankomen en ons erin gespecialiseerd. Een van onze spe cialismen is kleuranalyse; daardoor weet de klant van tevoren wat haar het beste staat. Dat kan een heleboel teleurstel ling voorkomen." peciaal in de komende feestweek is het kleuren gratis bij Syllie Hair. Bij iedere behandeling - vanaf wassen, knippen en föhnen - krijgt iedere klant, oud of nieuw, helemaal gratis een behandeling met Diacolour. Dat is een niet-definitie- ve kleuring, waardoor geen uitgroei op treedt en die ook direct na een perma- Sylvia en haar team: Bertina v.d. Pol, Sylvia zelf, Jennefer de Goede, Palma Vermeulen en Manon Nieuwburg. nentbehandeling toegepast kan worden. Diacolour is 6 weken houdbaar. Als dat niet genoeg is krijgt de kleurklant 10 procent korting op de volgende kleuring in de salon van Syllie Hair. Voor alle klanten is er een leuke verras sing. Geen feest zonder bloemen, is Syl- via's motto voor de feestweek. Iedereen wordt in de bloeme'tjes gezet of ontvangt een kortingsbon voor een plantje oi bloemetje bij "Jasmijn" van Hans Schol ten aan de Zuidpromenade. Voor Syllie Hair luidt het jubileum een nieuwe periode in. "De afgelopen jaren ben ik nogal eens afwezig geweest, om dat ik jonge kinderen heb," aldus Sylvia de Goede. "Maar nu zijn ze zo groot dat ik weer al mijn aandacht aan de salon kan geven. We gaan er de komende tijd dan ook weer helemaal tegenaan." De jubileumfeestweek duurt van maan dag 25 tot en met zaterdag 30 mei aan staande. Syllie Hair, Soesterbergsestraat 39A, ontvangt haar klanten graag op afspraak (tel. 6010706). BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten

Soester Courant | 1998 | | pagina 11