I 9 •oom $0' Te koop Irnstig beroep op automobilisten Soesters bouwen 'kerkje' in Roemenië Zuid krijgt grotere horeca-zaak 1 Apollobank' en -bomen bij Molenschot Huis zekerheid meeing 450,- Jac^I In riksja's door Soest voor 'riksen' voor Haïti-project i/OENSDAG 20 ME11998 SOESTER COURANT PAGINA 13 jsteractie bewonersvereniging Soest-Zuid van start n. 1 3.9oo'. 14.90o'. 11-750,'- 17.950,. 20.950,. 17.95o'. 26.900,. 27.950,'. 34.900- 27.50o|. 39.950,. 44.500,'. •-> meer jpV Familie Westeneng voor 10e keer op pad ertrouwen waard! f'. 39.700,- !ee'3.250,- •w.v. fl. 3.150,- mingsweg 14 >35-60 13 227 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers WILT URE KIN UW BUDGET? Rabobank Eerste concert New Life Gospel Choir jER^pl/l/lNKEL De vereniging van wereldwinkel Op de hoek van Soesterbergsestraat en Korte Ossendam Jubileumgeschenk van Soester mannenkoor Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Sponsortocht van Woord en Daad km. stand kleur 102.550 wit 54.000 zwart 32.000 blauw 39.000 groen 47.000 wit 20.000 groen met. 48.000 85.000 groen met. 36.000 groen met. 22.000 rood met. 145.000 zilvergrijs 151.000 groen met. 79.000 rood met. 150.000 groen met. PMJi 9.950 el. romen, c.v., enz mei, 26.000 km, oirco 36.950, 3.950, 8.950, 22.950, 190.000 km, nw. APK sch.dak, 5-drs 4.200 km, Ie eig. zeer sportief 000 km Wk ie zijn niet overdreven grootmaar Hen wel op. Nu maar hopen dat 'snelheidsduivels' die door oest-Zuid rijden hun gedrag aan- lassen. Dat is het doel van de actie ie de bewonersvereniging Soest- iuid zaterdag is gestart. Aan ongeveer 35 bomen en (lantaarn)palen in de wijk zijn posters gehangen, met leuzen als 'Sluipen? Dat doe je op je tenen!' en 'Haast! Pas op uw teller!' en 'Scheuren? Schei toch eens uit!'. De bewoners van Soest-Zuid maken zich ernstig zorgen over de snelheid, waarmee automobilisten, motorrijders en buschauffeurs door de wijk rijden. In de ochtend- én avondspits heeft de wijk ook last van sluipverkeer. Volgens de bewoners is een gevaarlijke situatie ont staan voor bijvoorbeeld kinderen die op straat spelen en in dat verband merkt de bewonersvereniging op dat het aantal Onder meer in de 'bosrijke' Foeken- laan is een poster opgehangen. Overal in de wijk Soest-Zuid zijn de komende we ken dergelijke posters te zien. kinderen in de wijk de laatste jaren sterk is toegenomen. Het gemeentebestuur ondersteunt de actie van harte en heeft zelfs de helft van de kosten voor zijn rekening genomen. De posteractie zal in elk geval drie we ken worden volgehouden. :m, 5 drs., sf. bekr., airbag i, Club-uilv., airbag, st. bekr. 000 km, st.bekr., I.m. velgen m. ve.'gen, sedon 3' 70 OOOkm 50 C00km, BTW, leeig. 000 km, 5-drsI.m. velgen sk i. circo, I e eig iitv Okm, 5-bofc n etc. zeer compleet 00 km, st.bekrroofroil 10.750, 22.950, 19.950, 8.950,- 22.950,- 19.950,- 18.950,- 31.950,. 32.500, 15.950, 18.950,- 11.500,. 22.950,- 4.950,. 12.950, 31.950, 23.500,- Telefoon: 033-4650450 Volgende week vrijdag, 29 mei, ver trekken ze naar Roemenië: Henk Westeneng - de bekende Soester klokkenmaker - zijn zoons Wim (21) en Herbert (17) Westeneng en hun vriend Adriaan de Koeijer (ook 17) uit Baarn. Doel van de reis is Motru, een plaatsje in het zuidwes ten van Roemenië. Met een VW-Transporter vol gereed schap hopen ze in ongeveer een etmaal de Hongaars-Roemeense grens te berei ken, waar ze eerst bij vrienden zullen overnachten alvorens door te rijden naar Motru. Daar zullen ze naar verwachting met open armen worden ontvangen door ds. Laurian Cleciu, de predikant van de kleine baptistengemeenten in Motru en nog een aantal plaatsen in de omgeving. Het is voor Henk Westeneng al de tien de keer in successie dat hij met een goedgevulde wagen op en neer reist naar Roemenië. In het verleden ging het vaak om kleding en andere hulpgoede ren, maar ook bijbels, waaraan ook na de val van het Ceaucescu-regime nog volop behoefte in Roemenië was. Henk Westenèng heeft ds. Cleciu voor het eerst in 1993 ontmoet; de predikant bediende in z'n eentje toen nog vier ge meenten, maar inmiddels is dat aantal uitgegroeid tot zeven. Virus De verbindingen tussen Soest en Roe menië bestaan overigens al langer. De familie Van Stralen uit Soestdijk, met wie de Westenengs bevriend zijn, ouder- houdt ook al jaren een intensief contact met de broeders en zusters in het voor malige Oostblok-land. "We zijn allebei aangestoken door het virus," zegt Henk Westeneng. Cees van Stralen is pas nog in Motru geweest en heeft hem dus uit gebreid kunnen informeren over de hui dige stand van zaken. Feitelijk gaat het om de verbouwing van een naar schatting 80 jaar oud huis, dat de kleine baptistengemeente van Mot ru gebruikt voor haar kerkdiensten, maar dat in een ernstige staat van ver val verkeert. Het gebouw staat volko men uit het lood, o.m. als gevolg van enkele aardbevingen. Het staat trouwens nog niet vast of het gebouw wel opge knapt kan worden, want wellicht is sloop en totale nieuwbouw een betere oplossing. Daarvan moeten de Soesters Het vervallen "kerkje" in Motru. Henk, Wim, Herbert Westeneng en Adriaan de Koeijer, bezig met de voorbe reidingen van de tocht naar Roemenië. Foto: Goos van der Wilt zich eerst nog ter plaatse zien te overtui gen. Ds. Cleciu is een harde werker, vindt Henk Westeneng. De zeven baptisten gemeenten die de predikant (in een straal van zo'n 40 km. rondom Motru) bedient zijn klein - de meeste christenen in Roemenië zijn lid van de Roemeens Orthodoxe kerk - en straatarm, en er is dus nauwelijks of helemaal geen geld voor het opknappen van het huis, dat straks een groep van zo'n 14 a 15 men sen onderdak moet bieden. Hang- en sluitwerk De Westenengs hebben besloten daar- werkelijke hulp te gaan bieden bij de renovatie van het "kerkje" in Motru. Waar zij en de Roemenen vooral be hoefte aan hebben is goed gereedschap, want dat is er niet of nauwelijks ver krijgbaar. Met welwillende medewer king van een aantal bekende Soester gereedschappenwinkels wordt het bus je van de Westenengs straks dan ook volgeladen met spullen die in de bouw goed van pas komen. De grondstoffen (vooral hout) moeten in Roemenië zelf gevonden worden, maar het hang- en sluitwerk wordt weer uit Soest meege nomen. In ongeveer drie weken hopen de Soes ters de renovatie van het baptistenhuis/ kerkje in Motru op z'n minst een be langrijke stap vooruit te hebben gehol pen. Op 17 of 18 juni komen ze weer thuis in Soest, De Westenengs (en de Van Stralens) hebben geen organisatie achter zich staan, waarop ze eventueel kunnen te rugvallen. Wie dit particuliere Soester hulpproject financieel wil steunen is dan ook van harte welkom. Giften kunnen worden overgemaakt op rekening 35.99.14.500 van de Rabobank Soest, ten name van H.W. Westeneng, onder vermelding van "hulpverlening Roeme nië". Bel de Rabo Leenlijn 0900-9275 (24 uur per dag) Soest-Baarn 035-6096333 Op zaterdag 6 juni geeft het New Life Gospel Choir zijn eerste publieke con cert. Dat gebeurt in de NPB-kerk, Rem- brandtlaan 20 (parkeren Pieter de Hooghlaan). Het New Life Gospel Choir, een nieuw black-gospelkoor uit Soest, is geen "mass choir" met tientallen zangers, maar een klein-maar-fijn koor: 18 men sen met een heel goede band. Het koor is anderhalfjaar geleden opgericht door Natascha van Koot, gedreven door de wens om met een kleine groep uiteinde lijk een goede muzikale prestatie neer te zetten en de wens om de boodschap van de gospelmuziek uit te dragen op een manier die mensen met een jonge, swin gende geest aanspreekt. Het koor krijgt tijdens het concert van 6 juni versterking van Sean Jamaal, een zwarte Amerikaan, bekend van tv-op- tredens met zijn eigen gospelgroep, en Mary-Ann Morales, die vorig jaar de Soundmixshow won en dit voorjaar uit kwam in de Europese finale. Het concert omvat 18 nummers in di verse muziekstijlen, van balads tot funk, en begint om 20.00 uur. Kaarten a f 7,50 zijn, zo lang de voorraad strekt, verkrijgbaar aan de kerk. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Op 1 januari 1998 telde de landelijke vereniging 397 leden. Dat wil zeggen, aangesloten wereldwinkels. In deze bijna 400 wereldwinkels zijn ongeveer 10.000 mensen actief bezig met het wereldwin- kelwerk. De landelijke vereniging be staat nu 29 jaar. De wereldwinkels kie zen leden van de verenigingsraad die uit 32 personen bestaat. De verenigings raad kiest het bestuur van de vereniging. Het bestuur ontwikkelt het concrete ver- enigingsbeleid. Voor zover dit mogelijk is zullen de wereldwinkels dit beleid uit voeren. Vaak houdt dit een aantal ge richte activiteiten in die van jaar tot jaar kunnen verschillen. Hoofdzaak blijven de criteria voor alternatieve handel. Deze criteria kunnen steeds wijzigen; dan volgt een heroverwogen visie, b.v. over het Genderbeleid, de definitie over ontwikkelingslanden en de positie van de landen in Oost Europa of milieu-as pecten. D.m.v. het blad "Wereldzaken", het vakblad voor de wereldwinkelier, worden achtergrondartikelen over het dagelijkse winkelwerk, acties en cam pagnes besproken. Toen in 1991 de Wereldwinkel in Soest startte was een heel belangrijk gegeven dat gestreefd zou worden naar een so ciaal-politieke en economische herstruc turering die een rechtvaardige wereldsa menleving zou kunnen bevorderen. Daarom verkopen we producten van mensen uit ontwikkelingslanden. Daar om verlenen we concrete hulp aan ba sisgroepen in ontwikkelingslanden. Daarom verstrekken we achtergrondin formatie en ondersteunen we acties die hetzelfde doel hebben. We hopen dat u dit steeds in de wereldwinkel zult her kennen. Op de hoek van de Soesterberg sestraat en de Korte Ossendam komt een nieuwe horeca-zaak. Daarvoor zullen de huidige cafeta ria en het pand, waarin tot een maand geleden een schoonheidssa lon was gevestigd, worden ver bouwd en met elkaar geïntegreerd. Op het pand, dat nu leeg staat, ligt een horeca-bestemming. Eigenaar V. Dam van beide panden is in een vergevorderd onderhandelings-stadium met een po tentiële exploitant. Het gaat vermoede lijk om een (betrekkelijk nieuw) keten, dat in Nederland aan de weg timmert, maar Dam wil nog geen naam noemen. Hij verwacht kort na donderdag 28 mei meer duidelijkheid te kunnen verschaf fen. Dan zal de gemeenteraad instem men met de mogelijkheid van een terras op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Korte Ossendam. Hoewel de overeenkomst met de kandidaat-exploi tant niet staat of valt met de mogelijk heid van het terras, wil Dam wachten tot het besluit van de raad. In de commissie ruimtelijke ordening van vorige week bleek dat - in tegenstel ling tot de ambtenaren - de fracties een terras wel zien zitten. De meeste zijn het eens met Dam dat een dergelijke voor- Deze twee panden zullen vermoedelijk worden samengevoegd en door één hore- ca-exploitant worden gebruikt. Foto: Goos van der Wilt ziening het winkelgebied ten goede kan komen en meer levendigheid teweeg brengt. Het terras zal waarschijnlijk deze zomer nog niet in gebruik worden genomen. Dam gaat ervan uit dat de verbouwings werkzaamheden ongeveer drie maanden in beslag zullen nemen. Bij de bestaan de cafetaria aan de Korte Ossendam is momenteel wel een terrasje. Molenschot, het Soester verzor gingshuis aan het Dalplein, heeft er sinds vorige week donderdag drie bomen en een (zit)bank bij. Die zijn een laat cadeautje van het vorig jaar jubilerende Soester mannenkoor Apollo. - I':;S. pp SOEST ALBERT CUYPLAAN 93 Bijzonder gunstig gelegen 3-kamer- appartement met vrij uitzicht over Soest. Balkon op het zuidoosten en met "eigen" galerij. Indeling: entree, toilet, douche, dichte keuken, bijkeuken met a.s. was machine, 2 slaapkamers v.v. houten vloer, woonkamer. Bijzonderheden: verwarming d.m.v. blokverwarming, warmwatervoorzie ning d.m.v. huurboiler, gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing, servicekosten f 280,-/ mnd. in'cl. voorschot stookkosten en erf pacht (aftrekbaar voor I.B.). Het appartement is op de hoek gelegen en biedt daar door een aantal voordelen. Aanvaarding: in overleg (medio juni). Vraagprijs f 174.000,- k.k. SOEST WILLEM DE ZWIJGERLAAN 14 Bijzonder rustig, zeer gunstig gelegen ruime tussenwoning met 4 verdiepin gen. Ruime achtertuin met achterom. Indeling: entree, m.k., woonkamer, keuken met inbouwapparatuur, trap kast, trap naar souterrain met 2 ka mers (hobbyruimte) en deur naar ach tertuin. Verdieping: 2 slaapkamers, luxe badkamer met ligbad, aparte douche en v.w., vaste trap naar ruime zolder met 3e slaapkamer. Bijzonderheden: gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing, bouwjaar 1965, in houd ongeveer 400 m3, warmwatervoorziening en verwarming d.m.v. combiketel. Deze woning combineert een overvloed aan ruimte met een zeer aangename woonomgeving. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs f 399.000,- k.k. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 90 61, Fax 035 - 602 90 85 Apollo vierde het 100-jarig bestaan in 1997 jaar al op grootse wijze, maar wil de ook graag "iets doen" voor de ge meenschap van Soest. De keuze viel daarbij op het bejaardencentrum, waar mee het koor al jarenlang warme con tacten onderhoudt. Zo wordt er bijvoor beeld al twintig jaar met kerst een uit voering gegeven. Vice-voorzitter Jan van Halen van Apollo wees er tijdens de feestelijke overhandiging van bank en bomen op dat het met name de dames van Apol lo - dat wil dus zeggen: de vrouwen van de leden - zijn geweest die het geld voor het geschenk bij elkaar hebben gebracht. Voor een aantal van hen waren er bloe men. Hij vond het een eer dat hij de drie bomen - Gleditsia's oftewel "Valse Christusdoornen" - en de metalen bank (voorzien van een herinneringsplaatje) mocht aanbieden. De heer De Feijter en mevrouw Mul ders mochten de bank eerst uitproberen. Foto: Goos van der Wilt De cadeaus werden in ontvangst geno men door directeur mevrouw E. Vïscher en voorzitter R. Stoelenga van de Stich ting Zorgcentra Soest, en door voorzit ter Blom van de cliëntenraad van Mo lenschot. Burgemeester De Widt woon de - als beschermheer van het koor - de plechtigheid ook bij. De heer De Feij ter (toevallig zelf oud-lid van Apollo) en mevrouw Mulders probeerden de bank namens de bewoners eerst even uit; hij beviel hen uitstekend. Volgens Van Ha len zou de nu nog eenzame bank wel licht andere Soester instellingen of be drijven stimuleren om ook een of meer banken voor hun rekening te nemen. Vanaf de Smitsweg, bij de Daniël- school, begint vrijdagmiddag een tocht van 25 riksja's door een deel van Soest. Het is de bedoeling dat deze sponsortocht zoveel mogelijk 'riksen' oplevert voor de Stichting Woord en Daad. Deze Stichting bestaat 25 jaar en heeft een jubileumactie opgezet voor onder wijs-, medische-, adoptie-, herbebos sing- en waterprojecten en moeder- en kindzorg in Haïti. Daar werkt Woord en Daad al ruim tien jaar onder de naam Parole et Action. Woord en Daad werkt vanuit een bijbelse opdracht aan armoe debestrijding in zestien ontwikkelings landen. Om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen, organiseerde de stichting een tocht door Nederland met 25 uit Bang ladesh afkomstige riksja's. Een poosje geleden werd op Walcheren gestart, vrij dag passeren de Oosterse voertuigen Soest en op 13 juni wordt de tocht af gesloten in Geldermalsen. In Soest heeft Wiebe Meilof zich bereid getoond deel te nemen aan de tocht. Het raadslid van de christelijke raads fractie RPF/GPV/SGP, zelf een ver woed en geoefend fietser, zal de speciale fiets besturen en wethouder Bart Krol als passagier Soest vanuit een andere in valshoek laten zien. Krol geeft om 13.30 uur ook het startschot voor de tocht door Soest. De inwoners van Soest worden uitgeno digd de start van de speciale tocht bij te wonen. Wie een financiële bijdrage aan de projecten in Haïti wil leveren of meer informatie wil, kan contact opnemen met het Soester comité van Woord en Daad: mevrouw A. van Leeuwen, tel. 6025995 of mevrouw J.J. Moens, tel. 6014619.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13