I zijn met gehoor?" elefoon itatic show brandweer Soesterberg 'Ik vind het maar een raar verhaal' Verkoop grond Ballotlaan uitgesteld door commissie Galerij der kampioenen Formatie Huurders Commissie Luchtzweefdoop voor winnaar van puzzelwedstrijd VSB Uitkijken bij oversteken Eetcafé Populair gesloten British Columbia Boys Choir voor 13e keer in Soesterberg PAGINA 14 Voor n: 030-2617616. hoor WOENSDAG 20 MEI 1998 Eerste bosbrandje van dit jaar snel bedwongen Kerkdiensten Medische dienst Soester Courant in Soesterberg Bestuursleden starten werkzaamheden Rechter buigt zich over vermeende) afpersing SS® Muur over getrapt aan Rademakerstraat Meningen ^^^vniHezersj In de rij om te stemmen Hulpverlenin^^j Agenda jEETCAfE POPULAIR! AMSUI V irkte G.J. van Gestel (59) aatste jaren heeft hij hier int ik kan niet goed horen rvelend als ik niet kan deel- Hij laat nu onderzoeken ien, want "waarom zou ik want waarom zou ik tevreden zijn met een slecht gehoor? Mijn advies voor andere slecht horenden is: blijf zoeken naar een goede oplossing voor uw problemen. De techniek staat niet stil en wat vroeger niet mogelijk was, is nu wel een haalbare kaart." gehoor is overal aanwe- !ren naar muziek, zoals motoragenten van eten oordoppen biedt hen ien specialist voor het oplastiek een geschikte 'lossing, zoals bij het gesnurk n de partner, geluidsoverlast n buren of om goed gecon- ntreerd te kunnen lezen of ideren. Informeer eens bij uw icien naar de mogelijkheden. von een touwtje. De één Correspondentie-adres: F. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 )e 75-jarige Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg houdt op zaterdag 23 mei een static show op de Banningstraat. Diverse hulpver- [jeningseenheden hebben hun me dewerking toegezegd. Ook zullen bijzonder oude voertuigen de nodi- ge aandacht trekken. Het bestuur van de Vereniging Vrijwil lige Brandweer Soesterberg was stom verbaasd toen in bijna alle laanten stond jvermeld dat de static show op 23 mei ja.s. uit 120 voertuigen zou bestaan. ['Kennelijk heeft iemand last van de warmte gehad', was de eerste reactie van féén van hen. Iemand heeft de gemeen ste Soest van deze optocht in kennis ge- Isteld, kennelijk zonder overleg met de ■jubilerende vereniging. ■In het kader van het 75-jarig bestaan ■van de vereniging, worden dit jaar diver- Ise activiteiten georganiseerd. Eén daar- Ivan is deze optocht van 25 tot 30 voer- 1 tuigen van diverse hulpverlenende in- I stanties. Om 12.00 uur vertrekt men van I de Richelleweg en volgt men de route I Apollo, Oude Tempellaan, Kamerling Onneslaan, Gen. Winkelmanstraat, Si- I mon Stevinlaan, Prof. Lorentzlaan, Van I Angerenstraat, Dorpsplein, Moerbes- I senberg, Kampweg, Veldm. Montgo- meryweg, Amersfoortsestraat, terrein Sterrenberg, Rademakerstraat, Prof. Lorentzlaan, Van Angerenstraat, Ples- manstraat, Buijs Ballotlaan, Kamerlingh Onneslaan, Kampweg met als eindpunt Banningstraat. Daar worden de voertuigen opgesteld en zoveel mogelijk uitgepakt, waardoor men alle mogelijkheden van het betrok ken voertuig in ogenschouw kan nemen. Tot ongeveer 15.15 uur kan men onder andere de trots van de vereniging, de oude Austin K2 bewonderen, maar ook een Ford uit hetzelfde jaar 1952 van de brandweer uit Baarn. Het oudste voer- De verkoop van het speelveldje op de hoek van de Buijs Ballotlaan en de Antonie van Leeuwenhoeklaan 1 is uitgesteld. De gemeente wil één en ander nader onderzoeken. Met vliegende vaandel en slaande trom waren de bewoners van de Buijs Ballot laan en omgeving donderdag naar het gemeentehuis in Soest getrokken. In een commissievergadering zou hun protest aangehoord worden die tegen de plan nen van woningbouw zijn op het speel veldje aan het eind van de Buijs Ballot laan. Ze zijn van mening dat zij door de ge meente Soest op het verkeerde been zijn gezet. Aanvankelijk stond het gepland als blijvend groen, maar via een raads besluit eind jaren tachtig werd de be stemming gewijzigd, waardoor bebou wing mogelijk werd. i Juist die kleine lettertjes hebben de be woners van de Buijs Ballotlaan niet ge lezen. Ondanks dit besluit zijn zij van mening dat het kleine stukje grond groen moet blijven voor spelende jeugd en moet bijdragen tot het woongenot van de omwonenden. Dit werd door één van hen luid en duidelijk in de commis sievergadering naar voren gebracht. Daarvoor hadden zij in een persoonlijk gesprek met drie van de vier gemeente raadsleden uit het vliegdorp hun stand punt uitgelegd. Het viel hen tegen dat vooral het CDA mordicus tegen was en enkel uit was op financieel gewin voor de gemeente. Het terrein moet een half miljoen gulden opbrengen. Ook was het opvallend dat commissieleden wel over het stukje grond spraken, maar kenne lijk niet de moeite hadden genomen om dit eens te bekijken. Het verweer was wel voldoende om de commissieleden te winnen voor de argu menten van de bewoners. Wethouders Blommers beloofde dat zij dit binnen het College van B W nog eens zal bespreken, maar tornde niet aan de be stemming van de grond. De volleybaltak van AGAVS is twee kampioenen rijker. De meisjes BI (boven) en dames 2 (onder) haalden onlangs de titel binnen. Het tweede damesteam promoveert hierdoor naar de tweede klasse en de meisjes BI spelen volgend seizoen in de A-klas se. De resultaten van dit seizoen zijn als volgt. Dames: AGAVS 1 (He) blijft in dele klasse; AGAVS 2 (le) promoveert naar de 2e klasse; AGAVS 3 (le) promoveert naar de 3e klasse; AGAVS BI (le) promoveert naar A-klasse; AGAVS Cl 4e) en AGAVS C2 4e). Heren: AGAVS 1 (3e) volgens seizoen promotieklasse; AGAVS 2 (2e) volgend sei zoen 2e klasse; AGAVS 3 (11e) blijft in de 4e klasse; AGAVS 4 (10e) blijft in de 4e klasse; AGAVS Cl (le) volgend seizoen B-klasse. De Austin K-2 - de trots van de vere niging - uit 1952. tuig is een Dodge uit 1943 die in de oorlog dienst deed in het Amerikaanse leger. Hij werd omgebouwd tot brand weerauto en heeft sedert 1954 heel wat vuurhaarden geblust. Maar ook heel moderne apparatuur kan bekeken wor den, zoals de bosbrandcontainer en een crashtander van de Koninklijke Lucht macht. Medewerking wordt verleend door diverse brandweerkorpsen uit de regio, de Koninklijke Marechaussee, de brandweer van de Vliegbasis Soester berg en Ambulancedienst. De leden van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg werden de afgelopen week drie keer gealarmeerd. De eerste keer voor een autobrand op de A-28. Het bleek dat de lading van een kleine vrachtauto vlam had gevat, maar door de bestuurder kon worden geblust. Vervolgens kregen ze donderdagmiddag de eerste melding van bosbrand aan de Verlengde Postweg richting Austerlitz. Ook hier wisten passanten het vuur te bedwingen door zand erop te scheppen. De nog rokende resten kregen een flin ke lading water waardoor erger werd voorkomen. Vrijdag rukten ze uit voor technisch brandalarm op het terrein van Sterrenberg, waarmee de 75-jarige Ver eniging Vrijwillige Brandweer Soester berg de week besloot. Donderdag 21 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 19.00 ds. M. Nawijn en zr. M.A. v. Er ven; oecumenische viering Zondag 24 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 zaterdag 19.00 cantores zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Donderdag 08.00 - vrijdag 08.00 W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 351252. Meer berichten over Soesterberg op pagina 23 Op 19 maart 1998 werd de Huur ders Commissie Soesterberg (HCS) opgericht. Vier personen gaven zich op voor een bestuursfunctie en on langs gingen zij van start. In onderling overleg werden de functies van hen aldus verdeeld: Wim Wagter voorzitter, Yolande Bonouvrié secreta ris, Wim Koevoets penningmeester en de heer Melchior Hoogstraten lid. De HCS is aangesloten bij de Vereni ging Huurdersbelangen (VHB), zijnde de overkoepelende organisatie van alle huurderscommissies van de Stichting Centrale Woningzorg (SCW). De Huur ders Commissie Soesterberg is voor alle wijk-, buurt- of bewonersverenigingen van huurders de enige plaatselijke in stantie die als gesprekspartner door de SCW en VHB wordt geaccepteerd. Dat is een gegeven die heel langzaam tot de vele huurdersinstanties doordringt en soms met nogal wat tegenzin. Echter is dit een keihard gegeven waarvan men maanden geleden al van werd geïnfor meerd. Velen dachten dat het niet zo'n vaart zou lopen, terwijl anderen meen den gewoon op de oude voet door te kunnen gaan. Piet Pieren gaf ruim een jaar geleden al duidelijke waarschuwingen onder de slogan: Huurdersverenigingen van Soesterberg, verenigd u! Gelukkig drong dit wel door bij vier mensen die nu het feitelijke bestuur van de HCS vormen. Het adres van de Huurders Commissie Soesterberg is met ingang van heden Bloemheuvel 48, 3769 JZ Soesterberg. De taak qn opdracht van dit bestuur is nogal wat. Het houdt de onderhoudsbe- groting bij; huurverhogingen worden eerst met het bestuur besproken, even als de prijzen van geisers, lavetwasma chines, lavetcentrifuges, glasverzekerin gen e.d. Voorschotten voor servicekos ten worden in nauw overleg met het bestuur vastgesteld. Het bestuur komt in voorkomend geval op voor de huurders als de SCW niet aan de overeengeko men verplichtingen voldoet. De commissie kan zelf voorstellen indie nen. Wil dat zeggen dat de bekende huis-, tuin- en keukenklachten ook bij hen moeten worden ingediend? Nee, die gaan rechtstreeks naar de SCW, maar is men ontevreden over de behandeling van de SCW dan is men bij de HCS op het goede adres. De vier bestuursleden zitten nu in een tijd van studie en over leg om alle Soesterbergse huurders op timaal van dienst te kunnen zijn. De Vereniging Soesterbergs Belang WÊ (VSB) had ter gelegenheid van haar JHH twintigjarig bestaan een puzzel uit- geschreven met als hoofdprijs een iljV vlucht met een zweefvliegtuig. Met de Soesterberger zweefvlieger Bert I v Aan mocht de prijswinnaar de eer- j- ste zweefvlucht maken. jË| Niet de eigenlijke winnares, mevrouw B. f, J Swecrs kwam hiervoor in aanmerking, wBÈÊÊÊÉÊÉÉÊmA ïïL. want zij gaf haar prijs door aan mw. P.M. van Vulpen-van 't Klooster. Op A.WA I-V..- jfppl zaterdag 9 mei mocht de prijs worden verzilverd in een rondvlucht in een zweefvliegtuig boven Soesterberg, aan- geboden door de Amsterdamse zweef- ■jlf J vliegclub. Bk 1 De plaatselijke zweefvlieger Bert Aan BiL ontving mevrouw Van Vulpen, die een ^BË|L xv I fors aantal familieleden en supporters had meegenomen. Na een korte uiteen- |H^BHgj|^ zetting en informatie voor wat betreft de Wm veiligheid etc, werd de zweefvlucht bo- I ven Soesterberg en omgeving gemaakt. Jj Door het prachtige zomerweer was het uitzicht schitterend. Mevrouw Van Vulpen had dan ook, zo- I v; r-T j als ze zelf zei, een fantastische vlucht I: V- :v gehad. Na terugkeer op aarde bekeek 1/ n - het gezelschap de lier waarmee zweef- ^BBBBBBBBBBBBBi vliegtuigen omhoog worden getrokken. Bert Aan gaf deskundige uitleg waar- Achter zweefvlieger Bert Aan nam door men nu ook weet hoe dit in zijn mevrouw Van Vulpen plaats in het werk gaat. zweefvliegtuig. i h f> "Ik vind het maar een raar verhaal", verzuchtte de Utrechtse rechter mr. Th. Clarenbeek woensdag. Hij had het over een afpersing die in juli 1996 in Soesterberg zou hebben plaatsgevonden. De vermoede af perser, een 32-jarige Amsterdam mer hoorde vijftien maanden cel straf tegen iich eisen. Deze zou een verkoper van een Soester bergse autohandel onder dreiging van een pistool zijn autosleutels hebben afgenomen en er vandoor zijn gegaan met de wagen. Maar de Amsterdammer zei dat hij de auto had gekregen van het slachtoffer. Volgens officier van justitie, mr. J. van Spanje, lag er een "louche, smoezelige" afspraak ten grondslag aan de hele affai re. Verdachte en slachtoffer hadden te genover de politie toegegeven dat de Soesterberger de verdachte in eerste instantie had gevraagd om voor hem geld te innen. Iemand zou de autover koper nog honderdduizend gulden schuldig zijn. De verdachte zei dat de Soesterberger hem dat had gevraagd toen hij een auto kwam ruilen. Ze waren wat aan de praat geraakt, en toen deed de autoverkoper dat verzoek. "Ik kon op een hele mak kelijke geld verdienen, dus waarom zou ik dat niet doen?", legde de Amster dammer uit. Maar uiteindelijk was de incasso niet doorgegaan, omdat de Soesterberger de zaak later telefonisch afblies. Volgens het slachtoffer zou de verdachte een paar dagen later met twee vrienden zijn langs gekomen. De vrienden, die ook mee zouden doen bij de incasso, voel den zich beledigd. Zij eisten vijfen twintigduizend gulden als compensatie. Toen de Soesterberger zei dat hij dat geld niet had, nam één van de mannen hem onder schot, en eiste zijn auto. Uit angst had hij die afgegeven. Toen het drietal was verdwenen, belde de Soes terberger de politie. Die kon de ver dachte enkele dagen later aanhouden, toen hij opnieuw langskwam. Maar vol gens de Amsterdammer was hij in eer ste instantie slechts met één andere man Provinciale Waterstaat heeft onlangs het kruispunt van de Amersfoortsestraat en de Veldmaarschalk Montgomeryweg van een nieuw wegdek voorzien. Vervolgens werden pijlen aangebracht voor afbuigend verkeer, maar die staan haaks op wat tot op heden te doen gebruikelijk was. Voorheen kon men elkaar binnendoor passeren zoals op de foto een automobilist doet, maar dat moet nu buitenom met gevolg on nodige opstoppingen en vertragingen. Waarom gemakkelijk doen als het moeilijk kan, zal men kennelijk bij de provincie gedacht hebben. Eetcafé Populair aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg, beter bekend als 'Café Sport', heeft haar deuren gesloten. De uitgaven wogen niet op tegen de in komsten en dan is er maar één uitweg. Het is onbekend of een andere uitbater nog toekomst ziet in dit voor Soester bergse begrippen café van het eerste uur. Ver voor de oorlog was het een be kende trekpleister voor passanten tussen Soest en Soesterberg en menig lucht macht militair vanuit de eerste vliegja- ren heeft daar zijn pilsje gedronken. Van 14 tot en met 24 juli maakt het befaamde British Columbia Boys Choir uit Vancouver (Canada) voor de 13e keer een zangtoernee door Nederland. Op 18 juli kan men de zangers zien en horen in de Carolus kerk in Soesterberg. Het British Columbia Boys Choir (RCBC) zoals ze officieel genoemd wor den, werd in 1968 gesticht en heeft in ternationale faam verworven in Canada, Nederland, Rusland, de Verenigde Sta ten en diverse andere landen. Het RCBC bestaat uit veertig zangers varië rend in leeftijd van 8 tot 24 jaar, allen afkomstig uit de omgeving van Vancou ver. Het is een vierstemmig, niet litur gisch koor, één van de weinige in Noord-Amerika. Het heeft gedurende zijn 30-jarig bestaan meer dan 700 koorleden geteld, die Canada op meer dan 20 internationale toernees hebben vertegenwoordigd. Zij hebben in die af gelopen periode een eeuwen omspan nend, veeleisend repertoire ten gehore gebracht, van Gregoriaanse gezangen tot hedendaagse werken. De verschillende programma's omvatten herhaaldelijk geestelijke en profane wer ken, selecties van musicals en opera en een speciaal voor het koor gecompo neerd assortiment van Canadese volks liedjes. Naast het optreden voor radio en televisie maakte de Canadese tv een documentaire van een uur van het koor, die ook het bezoek aan Nederland be lichtte. In 1996 bezochten ze zelfs diver se landen in het Verre Oosten. Naast Soesterberg zullen ze ook optre den in Naarden, Dordrecht, Middelburg, Zutphen, Woerden en Harderwijk. Het RCBC staat onder leiding van Gerald van Wijk, die tevens hoofd is van de koorafdeling aan het Vancouver Com- munity College. De koorleden verblij ven traditioneel ook in het Kontakt der Kontinenten, waar ze gedurende hun toernee de meeste nachten zullen sla pen. langs de autoverkoper zijn gegaan. Dat had hij gedaan omdat de Soesterberger hem had gevraagd te komen. Daar aangekomen zou de verkoper hem vrijwillig zijn auto hebben gegeven. Waarom deze dat had gedaan kon hij ook niet verklaren, maar hij zei dat de man er bij had gezegd dat het was "om zijn vertrouwen te laten blijken". "Ik kon gratis een auto krijgen, nou dat sla je dan toch niet af'. Volgens hem was hij enkele dagen later terug gekomen met de auto, omdat dat zo was afge sproken. "Als ik echt een auto had wil len afpersen, dan zou ik toch niet de zij ne nemen er stonden op dat terrein wa gens van een ton", zo voerde hij aan. Volgens hem probeerde de autoverko per hem er in te luizen. Daarom zou diens baas ook hebben verklaard dat er inderdaad drie mannen langs waren ge weest, in plaats van twee. "Die baas was er die dag helemaal niet, ze zitten ge woon samen te liegen". Volgens de advocaat was al gebleken dat de autoverkoper onbetrouwbaar was, omdat hij in eerste instantie had gelogen over,de aanleiding. De officier stelde daartegenover dat het slachtoffer, toen de politie hem te hulp kwam, dui delijk bang was. Zij wees er ook op dat de Amsterdammer al twee keer eerder voor afpersingen was veroordeeld. Bo vendien was er in zijn huis een pistool met munitie gevonden. "En ik houd bij mijn eis ook rekening met de vreemde aanloop van deze zaak", voegde zij daar aan toe. De twee andere verdachten moeten later nog voorkomen. De rechtbank doet uitspraak op 27 mei. Vermoedelijk jongelui zijn verantwoor delijk voor de vernieling van een stenen muur aan de Rademakerstraat. Vlak voordat de muur omver ging, waren en kele jongeren er gesignaleerd. Kort na de klap waren ze in geen velden of we gen te zien. De muur stond tussen twee percelen en werd over een breedte van vier meter en een hoogte van één me ter vernield. In de Soesterbergse Courant van j.1. woensdag is een onjuistheid vermeld die mogelijk kan leiden tot ernstige misver standen. Men schrijft: 'Dhr. Karei van Geet moest als voorzitter van het stem bureau de gemeente vragen om verlen ging. Op een gegeven moment stond er een rij met een gemiddelde wachttijd van ongeveer een half uur, met als ge volg dat dit stembureau pas om 20.30 uur kon sluiten'. Niet dhr. Van Geet was voorzitter, maar ondergetekende. Ik noch dhr. Van Geet heeft de gemeente gevraagd om verlen ging. Daar was geen enkele aanleiding toe. Regel is, en zo is het ook gegaan: om 20.00 uur sluit ieder stembureau zijn deuren, maar iedereen die dan binnen is mag natuurlijk zijn stem uitbrengen. Bij ons (Casino) was de laatste kiezer om ca. 20.30 uur aan de beurt. Ik ben als voorzitter verantwoordelijk voor een zuivere gang van zaken op het stembureau en om te voorkomen dat de indruk zou kunnen ontstaan dat hier tegen de regels in gehandeld zou zijn, voel ik mij als voorzitter gedwongen u dit bovenstaande te laten weten. W.A.A. Stekelenburg-Ruitenberg Noot red (P.T.): Gezien de ontvangen reactie zijn de meningen binnen het stembureau verdeeld. Maar als dit al 'tot ernstige misverstanden' kan leiden, wat te doen als het toch eens mis gaat. Ech ter zijn de 'stekelige' opmerkingen te recht. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Zaterdag 23 mei 12.00 demonstratie Brandweer, Ban ningstraat 1' 4'

Soester Courant | 1998 | | pagina 15