'Het wordt net als de David Cup' rii Veel overtuiging bij ambitieus VVZ'49 Soest-Zuid accepteert degradatie Bedrijfsi Stam/SoVoCo overgoten met mazzel Erik Tt Sandra van Embricqs (30) in WNBA Softbalsters krijgen smaak in derde partij te pakken 'Waand Gemeente wil duizend gulden schadevergoeding van WZ'49 [voetbal zaterdag bedrijfssf VOETBAL zondag Brutaliteit koploper LTC Soestdijk kent geen grenzen Saban Aksit van SEC naar Hoogland ZAALVOETBAL DVS/De Kuil vijfde in eerste klasse VISSEN Visdriedaagse Baarn TENNIS TENNIS Realiteitszin wint het wel bij jonge tennisploeg DAMMEN Michael Bakker naar NK dammen voor pupillen SCHAKEN Daniël Stellwagen naar NK schaken tot en met 12 jaar A.P. VAN DOORN B.V. VOLLEYBAL SOFTBAL/HONKBAL ATLETIEK Tweede plaats Frank de Groot in Eemmeerloop Bijna 600 d> WANDEL Dagschotels See you bij Toontje WOENSDAG 20 ME11998 SOESTER COURANT PAGINA 16WOENSDAG 20 l\ Released en Vi Ronald de Rooij eerste aanwinst van promotie-kandidaat Ondanks degradatie en missen promotie toch eerste divisie Veel deelnet Los Angeles Sparks wil voormalige Red Stars-speelster BASKETBAL Doelpuntenmaker Gerard Becker (rechts), Gert van de Munt (9) en de Saban Aksit speelt volgend seizoen waarschijnlijk tegen zijn huidige ploeg- makkers van SEC. De middenvelder uit Soest verlaat de club van de Bosstraat- West en laat zich overschrijven naar Hoogland. De zondag vierdeklasser is in de nieuwe competitie zeer vermoedelijk een van de tegenstanders van SEC dat uit de derde klasse degradeerde. Ook linksback Bulent Kurt van SEC heeft gekozen voor Hoogland. DVS/De Kuil is als vijfde geëindigd in de eerste klasse. De zaalvoetbal lers verloren de laatste wedstrijd met 5-2 van Interhesp. Bij winst waren de Soesters ten koste van deze tegenstander en Eemnes naar de derde plaats geklommen, maar DVS/ De Kuil miste nogal wat spelers en kwam er niet echt aan te pas. Invaller Jos Kramer scoorde voor DVS/De Kuil 3-1. In de slotfase maakte Maurice d'Aquino er 4-2 van, waarna Interhesp als laatste scoorde. Van vrijdag 22 tot en met zondag 24 mei houdt de Eemvissers de Visdrie daagse. De Baarnse club doet dat aan de Eem, bij daatselaar, de Bestevaer en de Kleine Melm. Elke dag moeten de 114 deelnemers in een ander vak deel nemen. Ze moeten zich elke morgen tussen 5.15 en 7.00 uur verzamelen bij de kantine van voetbalvereniging TOV aan de Geerenweg in Baarn. Bij LTC Soestdijk kent de (sportie ve) brutaliteit geen grenzen, de stemming kan niet meer stuk. De balans na vijf wedstrijden: vier ze ges, één gelijkspel. Het gevolg: de eerste plaats in de tweede klasse. "Ik geniet met volle teugen," riep Harald Wernsen na de zoveelste overwinning van de club die het altijd zo moeilijk had in de tweede klasse, maar afgerekend heeft met het stempel van de Soester equivalent van de Volendamse wijd- broeken in het betaald voetbal. Met 2-6 werd ook Amstelpark 4 aan de kant geschoven. Met 28 punten staat LTC Soestdijk bovenaan. Met 27 pun ten volgen Joy Jaagpad en De Mets. Met een beetje geluk worden Saskia "Ja, het doek is gevallen, of je moet nog tweemaal met 8-0 winnen. Je moet reëel zijn en de degradatie ac cepteren." De woorden van Pieter Verbrugh lieten, zoals gebruikelijk, niets aan duidelijkheid te wensen over. Na de 2-6-nederlaag tegen Rijnhuizen moet de jonge tennisploeg zich voorbe reiden op een gedwongen terugkeer in de vierde klasse. In een gewijzigde opstelling probeerde Soest-Zuid nog te redden wat er te red den viel, maar dat was niet veel. Ilona Sluis deed het zeer verdienstelijk door voor de derde achtereenvolgende maal Huizinga, Karin Spelt, Peter Dijkema, Robert Jan Mulder, Xander de Groot en Wernsen kampioen. De tennistrainer steekt zijn enthousias me niet onder stoelen of banken, heeft het gevoel dat zijn ploeg op deze golf kan aanspoelen op het strand van de eerste klasse. "Er is geen druk, ik geniet alleen maar, de spelers ook." Toch houdt Wernsen een slag om de arm. Niet zonder reden. Soestdijk heeft nog een zwaar programma voor de boeg. Oud Beijerland komt zondag naar de Schrikslaan en na het vrije pinkster- weekeinde krijgt LTC Soestdijk Joy Jaagpad op bezoek. De Mets dat op de loer ligt, krijgt het waarschijnlijker ge makkelijker. Bovendien kan Wernsen zondag niet beschikken over Dijkema die voor zijn werk naar de Verenigde Staten moet. "Dat is iemand die we gaan missen," al dus Wernsen die beaamt dat Soestdijk het thuisvoordeel heeft. "Zeker. Het haar single te winnen. Vermoedelijk zal de tennisster voor de competitie gaan uitkijken naar een andere club, tenmin ste als ze zich wil blijven ontwikkelen. Of Arno Jellema volgend seizoen nog in het eerste team speelt, valt eveneens te bezien. De jaren beginnen te tellen voor de dertigjarige routinier die op het tech nische vlak nog steeds mee kan, maar het fysiek en mentaal steeds zwaarder krijgt. In zijn enkelspel verrekte Jellema een bilspier. Hij had de eerste set ge wonnen met 6-2, maar kon door de op gelopen blessure geen tegenstand van betekenis meer geven. Noviteit Een noviteit aan de Bosstraat was de zege van Mayte Hulskamp en Hugo Dil. Vooral de laatste toonde zich verguld met die opsteker. Want in zijn single had hij voor de vierde keer een voorsprong wordt druk, gezellig, er staat veel jeugd achter. Er komen veel mensen, meer dan honderd. Het wordt net als bij de Davis Cup. Dat is alleen maar leuk, dat geeft plezier en dat willen we juist." Heren singles In Amsterdam verloor Soestdijk alleen de heren singles. Omdat Xander de Groot een ingreep had ondergaan, werd hij in het enkelspel vervangen door Mulder die met 6-4, 2-6, 6-3 verloor. Dijkema kreeg geen game in de eerste set, kwam in de tweede voor (1-4), maar leverde vervolgens vijf games ach ter elkaar en de partij in. In alle andere beurten trok Soestdijk aan het langste eind. Saskia Huizinga deed dat in drie sets, net als in haar mix met Mulder. In die partij verloor het Soester duo de eerste set binnen een poep en een zucht met 6-1, maar het herstel was overtuigend: 2-6, 2-6. verspeeld. Dil leidde de eerste set met 4-1 en pakte vervolgens geen game meer: 4-6, 0-6. Winstkansen waren er nog in de twee de mix van Pieter Smid en Sluis, maar het duo verloor nipt: 6-7, 4-6. Ook Hulskamp was dichtbij een overwinning, maar zij verloor haar enkelspel met 3-6 en 6-7. "Het ziet er dicht tegenaan, maar is het nog net niet," aldus Verbrugh die bezig is aan zijn laatste seizoen als clubtrainer. De Amersfoorter heeft het te druk met andere werkzaamheden. Daarnaast heeft hij moeite met de mentaliteit van de jeugd van tegenwoordig. "Ik ben niet meer flexibel genoeg om daarmee om te gaan. Ik heb 25 jaar in het clubtennis gezeten en doe daarnaast zoveel, dat ik moet gaan strepen. Mijn werk als club trainer is er een van." De twaalfjarige Michael Bakker van DVSB speelt deze week om het Ne derlands kampioenschap dammen voor pupillen. Dat doet hij in Heer- hugowaard. Voor de jonge Soester staan tien par tijen op het programma. Tot zijn voornaamste concurrenten behoren Eva Kromhout uit Rijnsburg en de gebroeders Van den Akker uit Cu- lemborg. Hun oudere broer werd in 1996 wereldkampioen bij de aspiran ten. Bakker eindigde vorig jaar als achtste op de nationale titelstrijd. Hij mag voor het laatst meedoen bij de pupillen. Daniël Stellwagen uit Soest neemt van donderdag 21 tot en met zater dag 23 mei deel aan het Nederlands kampioenschap schaken tot en met twaalf jaar. Het elfjarige talent gaat daarvoor naar Rijswijk. Stellwagen maakte dit seizoen deel uit van het eerste senio renteam van de Soester Schaakclub dat voor het eerst in haar bestaan promoveerde naar de landelijke com petitie. In de afgelopen jaren deed hij al vaker mee aan de NK. Vorig jaar eindigde de leerling van de Van der Huchtschool op een gedeelde achtste plaats. De feestcommissie van STAM/SoVoCo bedankt haar hoofdsponsor alsmede VARODA Packaging B.V. Coen Werkhoven Yves Rocher Nederland B.V. Asbo B.V. Fysio Fitness Promotions Plastronic Europe B.V. Veevoederhandel Eemland B.V. Auto Smeeing Soest B.V. Forbo Parade Tapijt B.V. Na twee nederlagen hebben de da mes van de Knickerbockers de smaak te pakken gekregen in de derde klasse. De promovendus, die qua samenstelling veel wijzigingen onderging, sloeg Moorfielders om de oren en won met 7-16. Vier speelsters stopten om uiteenlopen de redenen met softbal, waarna de ploeg werd aangevuld met speelsters uit het tweede en een softbalster van Phoenix uit Zeist. Vorige week woensdag bleek het team weer beter op elkaar ingespeeld te zijn geraakt. De pitchers Floor Snijders en Gerda van Empelen gooiden redelijk en omdat de slagmensen van de coaches Rick Waddel en Hans Stuivenberg er aardig op los timmerden, kwamen de Soesters nooit echt in gevaar. Het jonge en onervaren honkbalteam van de Knickerbockers had een zware dobber aan Greenhearts. De gasten wonnen aan de Koningsweg met 5-15. In de interregionale klasse begon de Knickerbockers goed tegen de koploper. In de vierde inning liep het uit naar 4- 2, maar Greenhearts maakte in de ge lijkmakende beurt gelijk. Vanaf de vijfde slagbeurt begonnen de Soesters fouten te maken en Greenhearts sloeg meteen toe. Pas op 4- 15 scoorde de Knickerbockers nog een keer tegen. Coach Floris Leben houdt de moed erin. "De sfeer is goed, de spe lers willen graag, de eerste overwinning komt echt wel." Frank de Groot heeft zaterdag goed gepresteerd in de Eemmeerloop. De Soester triathleet eindigde in Spakenburg als tweede in het indivi duele klassement (drie uur en vijftig minuten). Gerda van der Veen, eveneens van tria- thlonvereniging De Schieter, was de eni ge dame die alleen van start ging. Ze werd eerste in vijf uur en zeven mi nuten. Aan de Eemmeerloop werd meegedaan door 125 teams van vijf lopers. De Schieter bracht een ploeg van vier lopers op de been en werd ondanks de onder bezetting elfde in drie uur en achttien minuten. Met bijna zeshont en prachtig weer 1 rugkijken op een b de natuurwandelt 41e editie van dei sieker' te voet w£ mensen zich in eei Ondanks de concur twintig andere wanc zen veel liefhebbers pia uitgestippelde r< name van drie in\* gische TXirnhout kr Soester wandelspor internationaal tintj< woensdagZigeunerschnitzel met aardap pelschijfjes en snijboontjes donderdagGeb. Forel met aardappelpuree en spinazie weekend: Lamskoteletjes met aardappel kroketten en doperwten maandagGoulash met rijst en sla dinsdagCordon Bleu met aardappel kroketten en sperzieboontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 ke van eenrichtingsverkeer. Van Essen scoorde voor de vierde achtereenvolgen de wedstrijd drie treffers. In de 55ste en 62ste minuut tilde hij de stand naar 4- 0. Henk van Asch besloot daarop ook zijn bankzitters speeltijd te gunnen. Joep Akkerman kwam in de ploeg voor Bas van Doorn en Roy Huisman verving Jordi Brouwer die een hoofdwond moest laten hechten. Ook Gerard Becker maakte zijn opwachting (ten koste van Schaap). De invaller maakte er in de 78ste minuut 6-0 van. Daarvoor en daarna trof ook Hidde Reitsma doel. Het was niet de grootste zege van WZ'49 op Vïanen. Twee seizoenen geleden rolde het Vianen al eens met 11-0 op in een bekerwedstrijd. Met twee zeges en een doelsaldo van 12-0 kan WZ'49 met vertrouwen de tweede ronde in. Hierden en HBOK zijn gewaarschuwd, maar stellen zich gerust met de wisselvalligheid die het spel van de Soesters nog wel eens on dermijnt. Na de winterstop verloren de Soesters nog maar één keer in tien wed strijden. Maar ook vorig seizoen zetten ze een dergelijke serie neer, voordat ze in de beslissingswedstrijd tegen OSDO het spoor bijster raakten (0-3) en tot de slotsom kwamen dat alles voor niets was geweest. Morgen (hemelvaartsdag) begint de tweede ronde met het duel Hierden- HBOK. Op zaterdag 23 mei komt WZ'49 in actie tegen de verliezer van dit duel (Hierden thuis of HBOK uit). Eindigt de wedstrijd morgen gelijk, dan begint WZ'49 met een thuiswedstrijd tegen Hierden. Op 30 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld. De duels van WZ'49 beginnen om 14.30 uur. De gemeente wil ongeveer duizend gulden hebben van WZ'49 als ver goeding voor de schade die tijdens het Koude Tenen Toernooi in ja nuari zou zijn toegebracht aan een van de voetbalvelden aan de Eem- weg. Het clubbestuur heeft in eerste instan tie verbaasd gereageerd, maar de ge meente houdt vast aan de schadeclaim. Na het toernooi vertoonde het veld ver schillende sporen, veroorzaakt door sli dings van de voetballers. Door zand te strooien over het veld probeerde de ge meente de averij te verhelpen. Kosten: duizend pietermannen. Voorzitter Henk van der Pol van WZ'49 vindt het maar vreemd dat de gemeente zonder overleg met WZ'49 de schade is gaan herstellen. Volgens hem had het ook eerst op een goedko pere wijze gekund. "Dan hadden we kunnen kijken hoe het veld zich zou herstellen. Als we dan op een kwalita tief minder goed veld hadden moeten spelen, hadden we dat geaccepteerd," aldus de preses. Van der Pol heeft begrip voor de ge meente die in èen financieel moeilijke situatie zit en begrijpt ook dat de ge meente andere belangen heeft dan zijn vereniging. Tijdens de tien voorgaande edities, waarbij zelfs een keer op sneeuw werd gevoetbald, ging er niets mis. Nu was het op 3 januari slecht weer, maar Het volleybaltoernooi in kendal is nu halverwege. 1 avonden zijn de acht poul de derde klasse bekend, curius 2, Polychrome 2, meente Soest, Van de Gi 2, Bos en Duin en Van Deze teams komen dom voor de tweede maal in den dan onderling voor t de tweede klasse. Tot de voor behoren op papie Soest en Van Arkel 2. C Met 450 deelnemen zich tevreden stellen m tenloop. In diverse eau gelegd van het parkoe De basisscholen hield bij de meisjes, de Van De individuele zeges k Maaike Simmelink. I onder- als bovenbouv In de wedstrijd van dt Het moet Ronald de Rooij goed hebben gedaan. De Soester links- poot zag zijn aanstaande club VVZ'49 met maar liefst 7-0 van Vi anen winnen en zich daarmee op overtuigende wijze plaatsen voor de tweede ronde van de nacompetitie. De Rooij, net met Veensche Boys gepromoveerd naar de eerste klasse, is de eerste aanwinst voor de groen- witten die naar de tweede klasse willen. WZ'49 zag geen reden de wedstrijden te staken, nadat de consul van de ge meente 's ochtends de velden had goed gekeurd. Van der Pol: "De gemeente zegt dat er een mondelinge afspraak is dat het toer nooi wordt ingekort bij regen. Maar ik heb alleen te maken met afspraken op papier." Hij vindt de gang van zaken maar vreemd en zou het billijker vinden wan neer de gemeente de kosten deelt. De bedrijfssportcompet le gang. In de afgelopen stonden vier avonden i van deze jaarlijkse coi volgen er de komende nog zeven. De estafette voor bedrijve tiegetrouw opgenomen in ma van de Stratenloop. teams ging de eindzege n In de straten van het Smii in de gemengde poule he Van der Huchtschool ziel Volleybal Het eerste damesteam was gedegra deerd na een teleurstellend seizoen. Het tweede team werd derde en kwam één punt tekort om promotie wedstrijden te mogen spelen. Maar - met dank aan Voorburg, dat be dankte - mochten de 'reserves' het toch proberen. Hoeveel mazzel kan een club hebben. Op een doordeweekse avond werd vo rige week gewonnen van DOK, maar zaterdag miste Stam/SoVoCo de pro motie naar de eerste divisie door van Zwolle te verliezen. De teleurstelling was van korte duur, want meteen na de verloren wedstrijd in Aqua Indoor kwam een functionaris van de NeVoBo met het goede nieuws. Omdat drie ploegen zich uit de eerste divisie terugtrokken, mag de Soester volleybalclub toch weer op dat niveau uitkomen. Evenals Zwolle én DOK dat derde werd in de p/d-cyclus. Hoeveel mazzel kan een club hebben. Twee jaar geleden overkwam Stam/ SoVoCo hetzelfde. In het jaar dat de stap naar de eredivisie gemaakt had moeten worden, kieperde de dames- ploeg uit de eerste divisie. Maar omdat The Smash haar sponsor kwijtraakte, kreeg Stam/SoVoCo een nieuwe kans. Een club kan veel mazzel hebben. 'Leegloop' Intussen is het eerste damesteam gecon fronteerd met iets wat op een 'leegloop' lijkt. Paulien Visser vertrekt na zeven jaar, Kyra Enderink (dit seizoen voor Hij moet volgend seizoen de verdedi ging leiding geven. Of achter hem Da niël Hilhorst tussen de palen gaat staan, is nog niet bekend. Van hem heeft WZ'49 nog geen overschrijvingsformu lier binnen. Veel belangrijker voor de ambitieuze club is dit moment promotie naar de tweede klasse. Op weg daarnaar toe moet nog worden afgerekend met Hier den en het Amsterdamse HBOK. De eerste hindernissen, Zeewolde en Via nen, leverden geen problemen op. Dankzij de 0-5-zege op Zeewolde had den de Soesters op eigen veld voldoen de aan een gelijkspel tegen Vianen dat altijd met lood in de benen naar de Eemweg komt. De gasten waren bang op achterstand te komen, omdat ze dan achterin ruimte zouden moeten geven, waar WZ'49 zo goed gebruik van kan maken. De vrees van Vianen was niet ongegrond. Al na negen minuten rolde de bal langzaam over de doellijn. Gijs Schaap had in een 'woud van benen' zijn voet tegen de bal kunnen zetten. nauwelijks zichtbare Gijs Schaap doen een 'high five' na de eindzege in de eer ste ronde van de nacompetitie. Foto: Goos van der Wilt In de fase daama lag het initiatief bij Vianen, maar WZ'49 kwam die onge schonden door. Kansen kregen de be zoekers niet en toen Marcel van Essen in de 37ste minuut de voorsprong ver dubbelde, was de wedstrijd eigenlijk al beslist. Vianen, dat driemaal moest scoren, had het laatste sprankje hoop verloren en daarom was er in de tweede helft spra- Sandra van Embricqs speelt deze zomer waarschijnlijk voor Los Angeles Sparks, een prof- ploeg die in de WNBA uitkomt. De voormalige basketbalster van Red Stars is na een korte vakan tie in Soest vorige week afgereisd naar de stad aan de westkust van de Verenigde Staten (VS), waar ze zich bij haar nieuwe team in het trainingskamp meldde. Twee keer per dag traint de voorlo pige selectie van zestien basketbal- sters, van wie er vijf afvallen. Vol gens moeder Van Embricqs maakt haar dochter zich geen zorgen om de concurrentie. "Ze zei dat het goed gaat." Los Angeles Sparks heeft bovendien iemand nodig voor de 4-positie en dus de voormalige Soesterse lijkt net de sterke forward te zijn die de prof- ploeg zoekt. Sandra van Embricqs (30) heeft nog een voordeel. In de ja ren tachtig speelde ze vier seizoenen Sandra van Embricqs. voor UCLA, een van de toonaange vende universiteitsteams in de VS. Onlangs werd ze bij UCLA gekozen tot een van de beste vijftien speel sters aller tijden. Sandra van Em bricqs' naam is voor eeuwig verbon den aan UCLA en Los Angeles Sparks wil graag een voormalig UCLA-speelster in de ploeg hebben. Dat was de reden dat, vlak voordat ze op vakantie naar haar favoriete stad Los Angeles ging, de telefoon in huize Van Embricqs aan de Spinet rinkelde. Moeder Van Embricqs: "Buiten adem zei ze: mam, weet je wie me gebeld heeft?" De WNBA is sinds vorig jaar de profcompetitie voor vrouwen die, na de NBA-play-offs op 7 juni begint. Als ze wordt geselecteerd is Sandra van Embricqs de eerste Nederlandse die in deze competitie gaat uitkomen. Haar Amerikaanse avontuur begon destijds een jaar nadat ze als zstien- jarige door Amstelveen was wegge haald bij Red Stars, waar ze al van jongsaf aan furore maakte. Met Am stelveen werd ze kampioen van Ne derland, evenals later met Haaksber gen en dit jaar pakte ze de Franse ti tel met Bourges, de Franse club waarmee ze vorige maand tevens de Europese titel veroverde. Ook balde ze in België en korte tijd in Spanje. haar blessure een van de belangrijkste speelsters) en Manon Lancee keren na vier jaar terug naar Harderwijk, Jong Oranje-pupil Karin van de Maat gaat bij WC spelen en Ivonne Bergsma en Marit Fakkeldij komen volgend seizoen voor dames 2 (tweede divisie) uit. Een (behoorlijke) pleister op de wond is dat Judith Meerding en Petra Hen- drikse weer volledig beschikbaar zullen zijn voor de hoofdmacht. Aan trainer/ coach Inge Olthoff de taak capabele vol- leybalsters te vinden die weten hoe de eerste divisie in elkaar steekt. Want de kans dat Stam/SoVoCo nog een keer zoveel mazzel krijgt, is statistisch gezien wel heel erg klein geworden. Foto: Goos van der Wilt Stam/SoVoCo in de aanval. De club verloor, maar promoveert toch.

Soester Courant | 1998 | | pagina 16