695 198 99 149 IURNA Textielinzameling per wijk 1-1-2 Open dag rioolwaterzuivering op 30 mei Data inzameling textiel laagbouw en hoogbouw Eenmalige uitkering van 200 gulden voor langdurige minima z jenever Drood Dmaten m Rondje Raadhuis Waterschap Vallei Eem zuivert rioolwater van Soest en Baarn PAGINA 24 of Mijn vraag.. Startnotitie Welzijnsplan 1999 t/m 2002 i t IADE ixuatig 21 'I'S 8e jaargang no. 9 Uitgave gemeente Soemt Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 460 Internet: www.soest.nl Vong jaar heeft de gemeente met succes een textielinzameling gehouden. Nu staat de tweede inzamelingsactie voor de deur. In de periode van 26 mei tot en met 29 juni worden de kunststof zakken met textiel, kleding, gordijnen, beddengoed en schoeisel opgehaald. Dit gebeurt op dagen dat ook de groene of bruine containers worden geleegd. De eerste inzame lingen vorig jaar leverden in mei 17 ton en in oktober bijna 21 ton op. Jan Landman van de afdeling reini ging vertelt dat de gemeente destijds heeft besloten twee keer per jaar zelf de inzameling te verzorgen. Voor die tijd was er sprake van een wild groei aan inzamelingen door allerlei verenigingen en instellingen. In vergelijking met vorige keren is de opzet gewijzigd. Landman: "We hielden de inzameling in één week tijd in alle wijken. Dit leverde wat problemen op met de afvoer. Daar om is in samenspraak met het kring loopcentrum Spullenhulp aan de Schans, waar het textiel wordt gesor teerd voor hergebruik dan wel ver werking, besloten de inzameling over vijf weken uit te smeren. Dat wil zeggen dat elke wijk een eigen inzameldatum krijgt." De bewoners van de laagbouw in Soest en Soesterberg kunnen op de datum die hun schriftelijk wordt medegedeeld de zak(ken) buiten zetten, naast de mini-container. Voor bewoners van hoogbouw geldt dat zij de zak(ken) kunnen depone ren bij de concons." Weliswaar biedt de gemeente op een aantal plaatsen de inwoners de ge legenheid hun textiel in de daarvoor bestemde containers te deponeren, maar vooral in het voor- en najaar blijkt dat bij de schoonmaak toch steeds een hoeveelheid kleding etc. tevoorschijn komt die men wil weg doen. Om te voorkomen dat deze, vaak nog goed te dragen kleding in de gewone groene huisvuilcontainer terechtkomt, heeft de gemeente tot de extra inzamelingen besloten. Er is gekozen voor het vooijaar, omdat dan veel oude winterkleding wordt opgeruimd, en voor het najaar, wan neer men vooral zomerkleding weg doet. "Zo pakken we toch nog een heleboel kleding uit de wijken mee." Landman hoopt dat de opbrengst van de laatstgehouden inzameling, bijna 21 ton, wordt overtroffen. Hij mikt op 25 ton. Nu bekend is dat de gemeente de inzameling houdt, hoopt hij verder dat de inwoners de kleding nog even vasthouden tot de datum van de inzameling. Dit om te voorkomen dat de kleding in de containers op de milieu-eilanden wordt gedeponeerd. Deze zijn hier voor weliswaar bedoeld, maar een nadeel ervan is dat er nogal eens sprak is van vervuiling, zegt Land man. "Er zijn nog steeds mensen die niet alleen kleding komen brengen, maar ook bijvoorbeeld tapijt en stukken vloerbedekking in de con tainers gooien. Dat kunnen we nu juist niet gebruiken. Verder zijn er die gelijk ander afval meebrengen en dit dan bij de containers achterlaten, zoals kranten, vodden en flessen." "De bedoeling van de milieu-eilan den is dat men de spullen daar op dezelfde wijze aanlevert als waarop men die tijdens de ophaalronde aan biedt. Dat wil dus zeggen in kunst stof zakken en dichtgebonden. Dit om vervuiling te voorkomen. We proberen de mensen zo goed moge lijk op te voeden, maar er is altijd wel een klein percentage dat het niet zo nauw neemt met de regels." Het ingezamelde textiel wordt uitge zocht. Wat nog goed bruikbaar is, wordt door Spullenhulp weer in de Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30. Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afde ling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicap ten, vergunningen voor markten standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donderdag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester berg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Telefoonnummers secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1998 Spreekuren Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via donderdag 28 mei, gemeente raadsvergadering maandag 8 juni, commissie al gemene bestuurszaken dinsdag 9 juni, commissie ruim telijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recrea tie woensdag 10 juni, commissie milieu, sport, onderwijs en wel zijn donderdag 11 juni, commissie financiën dinsdag 25 juni, gemeente raadsvergadering Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. roulatie gebracht, zodat er echt spra- een bedrijf dat deze aan Derde We ke is van recycling. De restanten die reldlanden levert, waar de spullen naar westerse maatstaven niet meer alsnog aan een tweede, misschien verkocht kunnen worden, gaan naar wel derde leven beginnen. De eerste dag waarop de ge meente in Soest en Soesterberg textiel (overtollige kleding, gor dijnen, beddengoed en schoei sel) ophaalt, is op dinsdag 26 mei. Deze datum geldt de laag bouw, evenals de volgende data tot en met donderdag 25 juni. De inzameling is op dezelfde dagen waarop de huisvuil- of gft- containers worden geleegd. Dit geldt ook voor de inzameling bij de hoogbouw op maandag 29 juni. De inzameldata voor de laagbouw zijn dinsdag 26 mei woensdag 3 juni maandag 8 juni vrijdag 19 juni donderdag 25 juni. Op maandag 29 juni volgt de in zameling bij de hoogbouw. Op elk adres wordt een week voordat de inzameling wordt ge houden een brief van de gemeen te bezorgd met daarin uitleg over de inzameling. Bovendien bevat de envelop een kunststof zak, waarin men textiel e.d. kan aan leveren. Heeft men hieraan niet genoeg, dan kan men aan de ba lie in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein meer exemplaren krijgen. Men kan ook zakken ge bruiken die men zelf al in bezit heeft, bijvoorbeeld overgehouden van boodschappen doen. Het is van belang dat het textiel niet al de avond tevoren buiten wordt gezet. Als men 's morgens voor half acht de zak(ken) buiten zet, is men ervan verzekerd dat medewerkers van de gemeenterei- niging deze gelijk met het ledigen van de groene of bruine contai ners meenemen. Mensen die langdurig op een mini mum-inkomen zijn aangewezen, hebben weinig financiële ruimte om eens iets extra's te doen. Daar om heeft de gemeenteraad van Soest in december 1997 besloten dat burgers van Soest die geduren de drie jaar (of langer) zijn aange wezen op het minimum-inkomen, per huishouden een bedrag van 200 gulden zullen ontvangen. Deze eenmalige uitkering van 200 gulden per huishouden is, evenals het zogeheten declaratiefonds, be doeld voor deelname aan het maat schappelijk gebeuren, zoals zwem men, film, sport, museum- en thea terbezoek en het lidmaatschap van verenigingen. In tegenstelling tot het declaratiefonds hoeven burgers die voor de eenmalige uitkering in aan merking komen geen betalingsbewij zen van de gemaakte kosten te over leggen. De gemeente Soest verwacht dat dit drempelverlagend werkt. De procedure om in aanmerking te komen voor de 200 gulden-jregeling is zo eenvoudig mogelijk gehouden. Zo hebben onlangs alle klanten van de sociale dienstverlening die gedu rende drie jaar of langer een bij standsuitkering genieten, de een malige uitkering van 200 gulden automatisch ontvangen. Maar deze eenmalige uitkering is niet alleen voor mensen met een bij standsuitkering. Alle burgers van Soest met een minimum-inkomen (bijvoorbeeld ouderen met alleen AOW) kunnen hiervoor in aanmer king komen. Indien u denkt in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering van 200 gulden, kunt u met ingang van maandag 25 mei een aanvraag formulier bij het gemeentehuis op halen. De aanvraag voor deze een malige uitkering kunt u inleveren bij de afdeling Sociale Dienstverlening. Op maandag 25 mei is tussen 09.00 en 12.00 uur telefoonnummer 60 93 535 beschikbaar gesteld voor vragen over de eenmalige uitkering. 112 DAAR RED JE LEVENS MEE Waterschap Vallei Eem houdt zaterdag 30 mei a.s. van 10 tot 16 uur een open dag op de sterk ge moderniseerde en uitgebreide rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) in Soest Deze rwzi staat aan de Maatweg 10 in Soest en zuivert het rioolwater van alle huishou dens en bedrijven in de gemeenten Soest en Baarn. Nadat de rwzi on geveer 95 procent van het vuil uit het rioolwater heeft gehaald, wordt het water geloosd in de Eem bij de Grote Melm. Tijdens de open dag zijn er doorlo pend rondleidingen over de installa tie. Bezoekers worden ontvangen onder het genot van een gratis drankje en muziek. Geuroverlast voorbij De verbouwing van de installatie in Soest begon twee jaar geleden. De belangrijkste aanleiding hiervoor waren nieuwe landelijke voorschrif ten die aangeven hoeveel vervuilen de stoffen er nog in gezuiverd riool water mogen zitten. De rwzi voldoet nu weer aan alle milieunormen. Het water dat de rwzi loost in de Eem bij de Grote Melm is nu veel schoner. Door deze verbeterde kwa liteit, en doordat het waterschap de Eem bij de Grote Melm onlangs heeft gebaggerd, is de geuroverlast voor omwonenden verdwenen. De afgelopen jaren trad geuroverlast op door vervuiling van dit deel van de Eem. Het waterschap heeft de capaciteit van de rwzi uitgebreid, in verband met het toenemend aantal woningen en inwoners in Soest en Baarn. Om geuroverlast voor omwonenden van de rwzi tegen te gaan, is een deel van de zuiveringsinstallatie overdekt. De lucht wordt door een lavafilter gezuiverd. Dat is een bak met lava stenen, waarin bacteriën zitten die geurdeeltjes afbreken. De totale kosten van de verbouwing bedragen 55 miljoen gulden. De bewoners en bedrijven in het water- schapsgebied betalen deze kosten via de jaarlijkse zuiveringsheffing. Maquettewedstrijd Bij deze feestelijke opening heeft het waterschap ook de basisscholen in de gemeenten Soest en Baarn be trokken. Het waterschap heeft een wedstrijd uitgeschreven voor de groepen 7 of 8 van alle basisscholen uit deze gemeenten. De opdracht luidt: 'maak een maquette van een rwzi voor het jaar 2020'. Het water schap zal de ingezonden werkstuk ken tijdens de open dag op 30 mei tentoonstellen op de rwzi. Een des kundige jury beoordeelt de maquet tes en maakt om 11.00 uur bekend wie de winnaars zijn. De officiële opening van de rwzi is op vrijdag 29 mei. De openingshan deling wordt verricht door dijkgraaf K. van de Langemheen, burgemees ter J. de Widt van Soest en burge meester M.R.Th.J.G. Wolterink- Oremus van Baam. Deze opening is voor genodigden. De inwoners van Soest en Baarn zijn van harte wel kom op 30 mei. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 27 mei aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Het college van burgemeester en wethouders en de raadscommissie Sport, Onderwijs, Welzijn en Mi lieu hebben ingestemd met de in houd van de startnotitie Welzijns plan 1999 tot en met 2002, als ver volg op de in 1993 vastgestelde beleidsnota WELzijn zal ons een ZORG zijn. Het doel van de nieuwe notitie is, in een vroegtijdig stadium zowel de politiek als de betrokken instellingen/organisa ties te laten meedenken en -praten over de hoofdlijnen van de richting van het toekomstig gemeentelijk welzijnsbeleid. Voor de behandeling van het plan is een voorlopige tijdsplanning ge maakt, die er als volgt uit ziet: tweede helft mei/begin juni: over leg met instellingen/betrokkenen; eind juni: opstellen concept-plan; juni: voorleggen aan college van burgemeester en wethouders; eind juni/begin augustus: inspraak; augustus: verwerking inspraak; eind augustus: definitief plan voor leggen aan college van burgemees ter en wethouders; begin september: voorleggen aan raadscommissie; oktober: vaststellen definitief plan voor de raad. Soester uitgeefster Olga Goezin- nen: "Een paranormaal genezer is geen engerd met hocus-pocus, maar een gewoon mens met een ge woon gezin en een hond." Vernielingen peuterspeelzaal: Pip- pel-oentjes. Vluchtauto na snelkraak verdwe nen na afdalen trap. Kon de achtervolgende politie geen lift krijgen? Peuterspeelzaal. Is dat een jeugdcasino? Gelezen: 'Mevrouw Van den Heu vel zet klaverjastafel op z'n kop.' Kan zeker niet tegen haar verlies. Informatieavond over vogelop vang. Kunnen ze dan niet zelf meer lan den? In mei leggen alle vogeltjes een ei. Maar in mei 19-9-8 zijn de eitjes door de warmte meer dan zacht. Verkoop 800 woningen Achtgoed. Zijn die andere 792 dan niet zo best? Jongen gepakt bij demonteren fiets. Nou ja, leert-ie tenminste een vak. Bereklauw viert vijftienjarig be staan. Geen eenjarig plantje dus. Dure villa's Darthuizen: straks een miljoen min een kwarthuizen. Hennepkwekerij op de Akkeren. Waar anders? Jongeman steelt vlag en wimpel. Wilde zeker cum laude slagen... Districtschef Walter Schutzmann van de regiopolitie Eemland noord over vandalen: "Als ze vastzitten, daalt het aantal inbraken in auto's gigantisch. Zijn ze vrij, dan neemt het spectaculair toe. De oplossing ligt dus voor de hand.

Soester Courant | 1998 | | pagina 25