Visser FRATIEF RKSTER 'Denk vooral aan de parkeerschijf 'Nieuweweg moet veiliger en beter' GRATIS 39» )udelijk verk(st)er ouw/-heer TIJINUITJES GENDA Voor-inschrijving voor avondvierdaagse goedkoper Fietsvierdaagse van start 1 ACTUEEL f Steun voor beleid Blommers begint al af te brokkelen iDRIJF m, HENGEL BV-SOEST NIJHOf m NIJHOf vorige week :uepakketten Bij Medisch Centrum Molendael en gemeentehuis Actiecomité wil snel maatregelen |zijn wy GEOPENl zelf uw kaas Tot ziens op Hemelvaartsdag Avondvierdaagse ook voor minder-validen Wethouder Krol geeft zichzelf antwoord PAGÜ^ WOENSDAG 20 MEI 1998 Maandag 25 tot en met donderdag 28 mei PAGINA 3 50 jaar getrouwd? 20 Hulpverleners rukken uit voor beklemde kleuter Ruiten ingegooid Specialist* Ook voor service moet u bij ons zijn Onze alom beroemde vlees- en visspecialiteiten? Ons supergezellige terras? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te holen) SOESTER COURANT Woede om budgetoverschrijdingen tó Gestolen snorfiets in Soest 'gevonden' EERLIEDEN TIMMERLIEDEN IERLIEDEN i Hengel BV alle gordijnstoffen op maat gemaakt korting op alle sierpleisters BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN korting op alle gordijnrails en -roeden BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN ATERDAG 8.00 TOT 14.00 UUR ilicks - gem. karbonade - spareribs ersfoort is een van de vijf wooncentra en bestaat uit drie basiseenheden' tobbe en De Kreek, alle gevestiqd tersfoort. Momenteel bestaan op fes vacatures voor it op het in samenwerking aliseren van een continue en lienstverlening aan cliënten. In deze t u onze cliënten in verschillende vonen: u creëert onder andere houdt de woonruimtes schoon, en beheert het huishoudbudget.' vragen wij: vaardigheden, u bent in staat onze luele, persoonlijke wijze te benaderen' 'aring met het verrichten van en; 'giëne. kt u in onregelmatige diensten. ■n in het algemeen tussen 14.00 en )er maand werkt u een dag in het unctie; idersteuning door de coördinator; 12 tot 22 uur (afhankelijk ar de functie vervuld wordt) i jaar; len conform CAO-Dagverblijven Gehandicapten. tie contact opnemen met mevrouw ei 1998 tussen 10.00 en 12.00 uur 12.00 en 14.00 uur (033-4563424). Op de parkeerplaats vóór de poli kliniek van Medisch Centrum Mo lendael aan het Dalplein mag voortaan maximaal anderhalf uur worden geparkeerd. Het gebruik van de parkeerschijf is verplicht. Ook bij het gemeentehuis en het politiebureau aan het Raadhuis plein is een blauwe zone ingesteld. De parkeerregel is enkele maanden al aangekondigd en sinds ruim een week van kracht. Borden en blauwe strepen bij de parkeerterreinen maken de auto mobilist daarop attent. De gemeente verwacht geen moeilijkhe den voor patiënten die voor een behan deling of het spreekuur naar Molendael moeten. De maximale duur van de par keertijd is vastgesteld in overleg met de directie van het ziekenhuis, zegt ver keerskundige A. van Wanroij van de gemeente. "Gemiddeld zijn de patiënten een uur tje in Molendael, daarom hebben we er anderhalf uur van gemaakt. Hij ver wacht niet dat de politie bonnen gaat uitschrijven als de auto van een bezoe ker van het dagziekenhuis tien minuten te lang staat geparkeerd. "Zo kinderach tig zijn ze niet, bovendien is het moei lijk om van de parkeerschijf de juiste aanvangstijd af te lezen," aldus Van Wanroij. De blauwe zone is ingesteld om langpar- keren te voorkomen. Onder meer per soneel van Molendael liet tot voor kort de auto op de parkeerplaats achter, waardoor het aantal plaatsen voor be zoekers beperkt was. De medewerkers en de bewoners van de naastgelegen woontoren parkeren hun auto's voortaan achter het complex. Eerste twaalf Ook op een gedeelte van het parkeerter rein bij het gemeentehuis (dat parallel aan de Dalweg ligt) is een blauwe zone ingesteld. Het gaat hier om de eerste twaalf vakken vanaf de ingang. De vak ken zijn gemarkeerd met blauwe klin kers. Ook op de tien parkeerplaatsen voor het politiebureau geldt een maximale parkeertijd van anderhalf uur. Voor Molenschot van de Stichting Zorgcen tra Soest en de aanleunwoningen aan het Dalplein is geen limiet gesteld aan het parkeren. Foto: Goos van der Wilt ELKE WEEK IETS TE BELEVEN Bfl 'T VAARDERHOOGT ZATERDAG 23 MEI DAG VAN DE EENJARIGEN Komt u maar vragen, kijken, keuren en kiezen uit onze hoorn des overvloeds in prachtige één jarigen. Wegens onverwacht grote belangstelling, een tweede éénjarigen-dag, a.s. zaterdag. s~\ Oog verblindende C aanbiedingen, dus O (neem uw zonnebril mee.\ \DONDERDAG 21 MEI, j HEMELVAARTSDAG l van 10.00 tot 17.00 uur Dorresteinweg 72b Soest, Tel, 035 - 6012883 U mag op de Oude Ambachtenmarkt in Soest op Hemelvaartsdag bij de kraam van Kaasboerderij 'De Staelenhoef' (1 1/2 pond) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas Zit u ernaast, dan bent u de koper... Op dinsdag 26 en woensdag 27 mei kunnen wandelliefhebbers zich inschrijven voor de Soester avondvierdaagse. De organisato ren zitten beide avonden van 19.00 tot 20.00 uur met pen en papier klaar in het gebouw van de Mavo Soest aan de Valeriaan straat. Wie zich van te voren inschrijft, be taalt 6 gulden voor de deelname. Wie zich op de eerste wandelavond aanmeldt, moet 8 gulden neertellen. De avondvierdaagse wordt gehouden van maandag 8 tot en met donderdag 11 juni. Start en finish zijn eveneens bij de Mavo Soest. De eerste drie da gen kan worden gestart tussen 17.30 en 18.30 uur. Op 11 juni gaan alle deelnemers om 18.00 uur gezamenlijk op pad en wordt de avondvierdaagse afgesloten met het défilé bij het ge meentehuis. Deelnemers die met de auto komen, wordt verzocht hun voertuig te parke ren bij bloemkwekerij Van Oest aan de Eigendomweg. Via het poortje kunnen ze vervolgens gemakkelijk te voet de startplaats bereiken. Het correspondentie-adres van de plaatselijke regelingscommissie is Carl van Dorresteijn, Driftje 4, 3768 ER Soest, tel. 6026289. Voor informatie kan men ook contact opnemen met Henk Krops, tel. 6238801. Aan de avondvierdaagse (8-11 juni) kunnen ook minder-validen (met of zonder rolstoel) meedoen. Het Ben- tinck Fonds staat garant voor de or ganisatie en begeleiding. Nu al is be kend dat een enthousiaste groep meedoet, maar er is plaats voor meer minder-validen. De deelnemer kost zes gulden. Ver voer van en naar de startplaats (Mavo Soest aan de Valeriaanstraat) kan worden geregeld. Minder-validen die belangstelling hebben of meer in formatie willen, kunnen contact op nemen met Mieke ten Cate 'van het Bentinck Fonds, tel. 6018039. Die Bart Krol toch. De nieuwe, jon ge wethouder had dinsdag een leuke binnenkomer tijdens zijn eerste op treden als voorzitter van de commis sie ruimtelijke ordening: hij gaf zich zelf antwoord. Enkele maanden terug had Krol na mens de CDA-fractie het College ge vraagd hoe het zat met de verkoop van het gébouw van de postduiven vereniging Soest. Tussen vraag en antwoord zaten de gemeenteraads verkiezingen, de onderhandelingen over het beleidsplan en de vorming van het College. Krol is inmiddels wethouder van de commissie r.o. en gaf daarom zelf het antwoord op zijn eigen vraag. Het houten gebouwtje van de PV Soest (die is opgegaan in De Zwaluw) werd enkele jaren geleden voor 4.500 gulden gekocht. Pasgeleden verkocht Soest het voor duizend gulden, met 3.500 gulden verlies. Vier keer 25 kilometer trappen. Dat doen de deelnemers aan de fietsvierdaagse in de periode van maandag 25 tot en met donderdag 28 mei. Vanaf de parkeerplaats bij Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat kan elke avond worden gestart tussen 18.15 en 19.00 uur. De routes zijn uitgestippeld door Tempo Toer die de fietsvierdaag se heeft georganiseerd. Onderweg krij gen de fietsers een traktatie van Hoog vliet. Op de slotavond, donderdag 28 mei, komen rond 20.30 uur de deelnemers voor de laatste keer terug op de parkeer plaats. Dan zorgt het promotieteam van First Choice Cola voor een verfrissing en een gezellig programma. Deelname aan de fietsvierdaagse kost 2,50 gulden voor kinderen tot en met 12 jaar en 6 gulden voor ouderen. In de voorverkoop zijn ze verkrijgbaar bij: Drogisterij Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat, Primera De Beer aan de Tamboerijn en de Zuidpromenade, Jac de Bruin aan de Gallenkamp Pelsweg, Z.J. van Homoet aan de Van Weede- straat, Haico aan de Beukenlaan en Fietsshop Soesterberg aan de Radema- kerstraat in Soesterberg. citatie kunt u voor 27 mei 1998 trecht, t.a.v. mevrouw A. de Jona. 323 JT Amersfoort. e organisatie voor mensen met een V utrecht, telefoon 030 - 2617424. KEUNE HAIRCOSMETICS, grootste Ned. producent van professionele haarcosmetica met vestigingen in Porijs, de USA en export naar 46 landen, vraagt: Vier uw leest in een originele Amsterdamse entourage! 7 dagen per week geopend. Een complete hulpmacht is vrijdag op de been gezet om een vieijarige jongen uit Soest te bevrijden uit een benarde situatie. Niet minder dan twintig hulpverleners van de politie, de brandweer en de GGD rukten omstreeks half vier uit naar de Braamweg, waar de kleuter met zijn onderbeen was komen klem te zitten tussen de trapper en het frame van zijn fiets. In overleg met de verpleeg kundige werd de trapper door de brandweer verwijderd. De brandweer vermoed dat het ongelukje was ge beurd, omdat de jonge Soester zon der schoenen was gaan fietsen. Het geschrokken jongetje kwam vrij met de schrik en een blauwe plek op zijn been. De knuffelbeer, die hij van de politie kreeg, vergoedde veel. Toen ik de Open Afscheidsbrief las in de Soester Courant van de zusters van het slotklooster van de Congregatie van de Dienaressen van de Heilige Geest van de Altijd Durende Aanbidding toog ik onmiddellijk ter pelgrimage richting Soesterberg. Het was drie uur in de mid dag en in de prachtige kapel van het Ce- nakel (Delftse Schoolstijl 1939) aan de Amersfoortsestraat zat één van de zus ters te bidden. Dat doen de achttien nonnen tussen de 82 en 33 jaar afwisselend nog steeds twintig uur per etmaal. Alleen tussen twaalf uur 's nachts en vier uur 's mor gens stokt het gebed van lof en dankbe tuiging en voor de noden der mensheid. Er zijn zeven gebedstijden per dag en elke zuster bidt alles bij elkaar gemid deld vijf uur per etmaal. Er heerst stilte en meditatie. De dag wordt verder door gebracht met een drukke corresponden- tiekring en (telefonische) gesprekken. "Jullie luisteren tenminste altijd. Dat is een zegen", wordt er gezegd. De zusters gaan de komende herfst om praktische en financiële redenen weg. De acht oudsten van de communiteit, die verzorging behoeven, gaan naar Uden. De tien andere nonnen, onder wie vier Filippijnsen, zetten hun werk voort in Utrecht. Het hele terrein, dat in een beschermd dorpsgezicht ligt, komt in handen van anderen en het gebouw, dat op de Mo numentenlijst staat, wordt een dépen dance van Kontakt der Kontinenten. Ik houd mijn hart vast voor het behoud van de kapel en de fraaie tuin. Ik diende mij aan en werd ontvangen door zuster Maria Gaudentia (82), de assistente van moeder-overste. Ze ken de me nog uit de tijd, dat de gemeente Soest eik jaar Open Monumentendag vierde in het begin van de jaren negen tig- Zuster Gaudentia onderkent de proble men en heeft er inmiddels vrede mee, dat ze na bijna vijftig jaar weg moet uit Soesterberg. Het gaat haar erg aan het hart. Ze zag het wel aankomen. Maar gedwongen vertrek blijft zeer doen. Ze is aan het Cenakel gehecht. De kamer waar ik met haar mag praten, ademt het rijke roomse leven. Tussen ons bevindt zich een houten traliehek als symbool voor de afzondering van de wereld. Tussen de spijlen door kan ik haar hand drukken. Zij vertelt dat de negen zusters, die ach ter in de tuin begraven liggen, ook weg gaan en verhuizen naar het moederhuis in Steyl. "Bidt ze wel eens voor zichzelf of ze hier mag blijven?" vraag ik. "God weet het beter dan ik", is het ant woord. De zusters kunnen zich helemaal vin den in het gebed van de Franse kluize naar Charles de Foucauld (1858-1916): Vader, ik verlaat mij op U. Doe met mij wat U goed vindt. Wat U ook met mij doen wilt, ik dank U. Tot alles ben ik bereid, alles aanvaard ik, als Uw wil maar geschiedt in mij en in al Uw schepselen: niets anders verlang ik mijn God. Als de Aangesprokene symbool zou staan voor het Leven, is het een mooi gedicht. Als ik afscheid neem en haar geluk en sterkte toewens, zegt ze: "Dag mijnheer deWidt." Op dat moment hoorde ik buiten drie keer achter elkaar duidelijk een haan kraaien. Deze korting (s geldig t/m 30 mei 1998 Aan de Bosstraat zijn de ruiten van een leegstaande woning vernield. Het ver moeden bestaat dat kinderen met stenen hebben gegooid. Van de vernieling is bij de politie aangifte gedaan door een 51- jarige vrouw. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 t hebben van trillingen (als gevolg van het slechte wegdek en de zware voertuigen) en een aanzienlijk deel is ervan over tuigd dat de huizen daarvan schade on dervinden. Het actiecomité heeft zich vervolgens goed in de materie verdiept en alles wat er over de verkeerssituatie op de Nieu- weweg op papier stond doorgeworsteld. Daaruit bleek o.m. dat er dagelijks zo'n 9.000 a 10.000 voertuigen van de weg gebruik maken - 21,5 procent meer dan in 1996 - en het comité denkt dat het aantal intussen nog sterker toeneemt. De staat van de weg is "slecht tot zeer slecht" door het achterwege laten van de (door de gemeente beloofde) verbete ringen. De Nieuweweg is ook gevaarlijk - in 1997 twee ongevallen per maand - zeer lawaaiig en wordt door het zware vrachtverkeer minstens evenveel ge bruikt als de Koningsweg. 'Middenroute' Het comité constateert dan ook dat de Nieuweweg te zwaar belast wordt en in feite functioneert als een hoofdver keersader - wat niet de bedoeling is - omdat de Koningsweg zijn functie van "ringweg" nog altijd niet waarmaakt. Trouwens, als dat wél zo is wordt de "middenroute"(Nieuweweg-Beuken- laan) naar verwachting ook intensiever gebruikt. Het comité heeft het gemeentebestuur een aantal concrete voorstellen i om de situatie te verbeteren. Zo wil men dat de oude betonplaten (die nog onder de asfaltlaag liggen) worden verwijderd en dat er een ZOAB-wegdek komt. Het comité wil ook dat er een inrijverbod vanaf de Koningsweg komt en dat het verkeer (vanaf Soest-Zuid) naar Smits veen, Klaarwater en 't Hart uitsluitend nog via de Koningsweg wordt afgewik keld. Zebra's Voor de Nieuweweg zelf pleit het comi té voor een inhaalverbod, verspringen de parkeerstroken en wegassen, extra 50 km-borden, meer "zebra's", betere straatverlichting, vluchtheuvels, verlichte bebording, parkeerverboden bij de ze bra's en een verkeersdetectiesysteem met foto/radar-apparatuur en bordjes "u rijdt te snel". Het comité heeft het gemeentestuur ver der laten weten dat het zich erover ver baast dat er, sinds de behandeling van de Hoofdwegenstructuur, nog geen en kele merkbare stap is gezet ter verbete ring van de Nieuweweg-Beukenlaan, terwijl er toch niets in de weg staat om daar alvast eens mee te beginnen. Het comité heeft in de brief aan het Colle ge van B. en W. gevraagd of het op kor te termijn met de wethouder van Ver keer (Ten Hove) om de tafel kan gaan zitten. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-S818252 Deze korting is geldig t/m 30 mei 1998. 4 opment (20 uur) 5 administratie van het Product infor- lamheden fer ondersteuning van de nctie zoeken wij iemand bij voorkeur iardigheden. Kennis van de computer [sfoto, richten aan ons hoofdkantoor, Ie Zeeuw. De bewoners van de Nieuweweg vinden hun straat veel te druk, veel te onveilig en veel te lawaaiig. Dat blijkt uit de enquête die het pas op gerichte actiecomité "Nieuwe weg" heeft gehouden. Het comité wil dat het gemeentebestuur nu snel maat regelen neemt. In januari j.1. hebben de initiatiefnemers, het echtpaar Van de Pol, de bewoners van alle 96 huizen langs de Nieuweweg benaderd met een vragenformulier, waarin zij hun mening over de situatie kenbaar konden maken. De respons was opvallend groot: zo'n 80 procent. Zij tekenden het handtekeningenformulier waarin van de gemeente wordt gevraagd op de kortst mogelijke termijn de ver keersoverlast te verminderen, snelheids- remmende maatregelen te treffen en de Nieuweweg te vernieuwen. De meeste bewoners vinden inderdaad dat er op de Nieuweweg te hard gereden wordt, dat hij gevaarlijk is en dat er te veel verkeerslawaai heerst. De overgrote meerderheid vindt ook dat het door gaande vrachtverkeer geweerd moet worden en dat de gemeente maatrege len moet treffen tegen de overlast. Een flink aantal bewoners zegt ook last te Deze korting Is geldig t/m 30 mei 1998. Nauwelijks twee maanden na de ge meenteraadsverkiezingen en nog maar een maand sinds het aantre den van het nieuwe College dreigt WD-wethouder Neks Blommers (Financiën) al in stormachtig poli tiek vaarwater terecht te komen. Voor haar financieel beleid - zoals tot uitdrukking gebracht in de re cente voorjaarsnota - begint de po litieke steun duidelijk af te brokke len. Dat bleek vorige week tijdens de behan deling van de "lentebegroting" in de raadscommissie Financiën, waar de WD-wethoiider van diverse fracties flink op haar kop kreeg over de forse budgetoverschrijdingen die uit de reke ning over het jaar 1997 waren op te maken. De wethouder en haar ambte naren kunnen de kosten op diverse be leidsterreinen kennelijk niet best ramen, was de algemene kritiek. Het tekort op de lopende gemeentebegroting (1998) zal daardoor oplopen tot 3,3 miljoen gulden, maar liefst 1,6 miljoen hoger dan aanvankelijk was begroot (1,7 mil joen). Algemeen was de kritiek dat de Voor jaarsnota veel te weinig detail-informa tie verschafte, zodat de fracties maar matig inzicht hebben in de geplande geheel van uitgaven en ontvangsten. De hele commissie drong ook aan op een betere prioriteitstelling. Eerder bleek vorige week al dat bijvoorbeeld de rio lering Soest vorig jaar een half miljoen meer heeft gekost dan vorig jaar was geraamd, zij het dat dit "vuiltje" was te beschouwen als een erfenis van CDA- wethouder Ries van Logtenstein, waar zijn opvolger Bart Krol ook weinig aan kon doen. Forse tekorten Maar ook bij andere grotere projecten worden er nu forse tekorten voorzien. De reconstructie van de Schoutenkamp weg gaat bijvoorbeeld 550.000 gulden kosten in plaats van de begrote 100.000; de verbouwing van de Prins Willem- De surveillanten van de politie hebben zaterdag een diefstal van een in Amers foort gestolen snorfiets opgelost. Op de Ossendamweg zagen ze iemand op een snorfiets zonder verzekeringsplaatje rij den. Op hun fietsen zetten ze de achter volging in en op de Smitshof troffen ze het vermiste voertuig aan. Even later meldde zich ook de berijder die voor verhoor werd meegenomen naar het bureau. Hij zei van niets te weten, maar kon niet verklaren hoe hij aan de snor fiets is gekomen. snelgroeiend bedrijf dat zich wen van projecten van allerlei bouwen en nieuwbouw van "ïolen, alsmede eenvoudige dhuis. il opdrechten is Bouwbedrijf 3 van de organisatie en zoekt 'k aantrekkelijk en wilt u deel nousiaste team dan verzoe- chriftelijk of telefonisch. neeing 3foon 035 - 602 10 65. Alexanderschool wordt 2,5 ton duurder en Aqua Ihdoor vergt dit jaar 170.000 extra aan onderhoud. Balans - de nieu we welzijnsstichting - krijgt te maken met een tekort van maar liefst 700.000 gulden, o.a. door de drie op stapel staande "hangplekken" voor de jeugd. Zelfs de coalitiepartners van de WD- wethouder waren niet best te spreken. Kees Boerkoel (PvdA) liet doorscheme ren dat hij langzamerhand begon te twij felen aan de kundigheid van de WD- wethouder en haar ambtenaren en ook CDA-fractievoonzitter Teun Middelkoop spaarde haar de roede niet. "Er wordt kennelijk niet altijd met beleid en visie gewerkt," aldus Middelkoop. Weggemoffeld? De zwaarste kritiek kwam uiteraard uit de hoek van de oppositie, waar Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) de WD-wethouder er zelfs van be schuldigde dat ze de dreigende tekorten allang kende, maar in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gemaks halve maar had "weggemoffeld". Uiter aard werd dat vanachter de Collegeta fel met kracht bestreden, maar vanuit de commissie klonken al stemmen voor een Rekenkamer-onderzoek, waarbij de complete financiële huishouding van de gemeente doorgelicht zou kunnen wor den. De geplaagde wethouder moest de commissie beloven nog voor de ge meenteraadsvergadering van 28 mei een groot aantal vragen schriftelijk te beant woorden. Deze korting is geldig t/m 30 mel ?998.

Soester Courant | 1998 | | pagina 3