Hoogt ƒ99.0 Zandbakken doorn in oog Hartje-Zuid Verkley en Van Homoet mogen bouwen Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan BBA mag bouwen op plek Darthuizen Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS ACTUEEL f ^erscV*0 w Mariënburg mag van Soest huiskamer laten bouwen EXTRA BELONING PAGINA^ WOENSDAG 20 MEI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 fp hj Ondernemers knokken om elke parkeerplaats óa d. tvway DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 Steenhoffstraat 58 klapstoel Sheiia ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Probleem bijdrage Amvest in zuid uit de wereld Ondernemers reiken zelf oplossing parkeerprobleem aan mm jt i Meningen van lezers Roofdier Seniorennieuws 3 Ruim 21.000 gulden voor Hartstichting voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Ook commissie ruimtelijke ordening stemt in met woningbouw in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Service bij Schoemaker SOEST rit neer op een doe-activiteit, die jt met inzet van mensen, die n staat zijn op de actiedagen hun handen uit de mouwen te aringen elders hebben aange- et op de dag vaak uitmondt in samenzijn in de buurt, op school ging. lingen van de basisscholen is er loemwedstrijd aan de actie ver ss Rocher Nederland te Soest <ertijd een wedstrijd creativiteit /al voor de groepen 6 en 7 uit- il naar 6093512. loop van Haatten. i Soest een paradijs! ast Centrale Voorlichting MILIEUBEHEER uit van 19 mei 1998 hebben beslo- volge de Wet milieubeheer van: verleende vergunning. De hoofd- -drukkerij. ikken liggen ter inzage van 20 mei Dt 12.30 uur Je ontwerp-beschikking; i het geven van de agebracht; ijs niet in staat n te brengen. uursrechtspraak van de Raad van treffen van een VOORLOPIGE )emde termijn worden gericht aan ad van State. a-acht, tenzij voor die datum een ig. De beschikking wordt dan niet '35- 6093593 15 mei 1998 liep i binnen 6 weken na verzending n burgemeester en wethouders 'g weigeren. I Nijverheidsweg 12 preventief onform bijgevoegde -reeds ief, dat de winkel zal worden indien deze wordt geopend iieente een definitief besluit ke vrijstelling heeft kunnen kadastrale gegevens over de ien zijn, zal aan de eigenaar eenzelfde brief worden ver- n sv WZ'49 conform con- in meegedeeld wordt dat de gezonden nota wegens her eden aan veld 2 en 3 door e schade tijdens het Koude i wordt gehandhaafd. De 'zandbakken', afgezet met palen en linten, aan de Soesterberg- sestraat zijn een doorn in het oog van de winkeliers. Zij hebben de ge meente gevraagd er tijdelijke par keerplaatsen van te maken. Op de plekken stonden bomen, maar die zijn vooruitlopend op de herinrich ting van de Soesterbergsestraat ver plaatst naar de Ferdinand Huycklaan. De winkeliers van Hartje-Zuid maken zich zorgen om het aantal parkeerplaat sen dat de afgelopen jaren is afgenomen door onder meer de toenemende ambu lante handel en het milieu-eiland op het parkeerterrein. Binnenkort begint BMU ook nog eens met de bouw van twee wooncomplexen en een aantal villa's, 762 AV Soest MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. TE KOOP, Dorresteinweg 45, Soest Zoekt u een karakteristiek onderkomen? Dan is dit 30-jaren huis iets voor u! Een leuk straatje met oudere vrijstaande en 2/1 kapwoningen. Kindvriendelijk door de aanwezigheid van verkeersdrempels. Een vrije royale tuin op het zuiden aan de achterzijde van deze helft van dubbel woonhuis met parkeerruimte voor 3 auto's op eigen terrein. Belangrijke kenmerken L-vormige woonkamer met erker en parket mogelijkheid voor open haard moderne keuken met inbouwapparatuur 3 slaapkamers moderne badkamer 4e slaapkamer op zolder deels isolerende beglazing CV combiketel (1990) berging perceelgrootte 299 m^ bouwjaar 1936 Vraagprijs fl. 429.000,- k.k. Documentatie over deze leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 (AKELAAR/TAXATEUR 0. G. i/v vy^ Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 waardoor de parkeerdruk alleen maar zal toenemen. 'Stiltegebied' Om die reden knokken de ondernemers voor de vijf parkeerplaatsen langs de Soesterbergsestraat die dreigen te ver dwijnen als de gemeente het herinrich tingsplan niet aanpast. De ambtenaren hebben bedacht dat tussen twee beoog de pleintjes een zogenoemd 'stiltege bied' moet worden ingericht. Dat zou ten koste gaan van vijf parkeerplaatsen en daar zijn de winkeliers niet blij mee. Wat men zich moet voorstellen bij een 'stiltegebied' - waar aan de ene kant de hele dag door auto's, bussen en vracht wagens passeren en aan de andere zij de mensen lopen te winkelen - is niet duidelijk. Vanuit de commissie ruimte lijke ordening werd er bij wethouder Bart Krol op aangedrongen de parkeer plaatsen toch vooral te handhaven. Ook vindt de commissie dat de 'zand bakken' met behulp van noodbestrating geschikt moeten worden gemaakt als parkeerplaats. Volgens Jan Smeeing (CDA), voormalig directeur van het toenmalige en gelijknamige bouwbe drijf, kan dat vlot worden gerealiseerd. "Kunt u de plekken niet voor vrijdag even dichtstampen? Dat kost twee man een dagje werk." Wethouder Krol zou de opmerkingen meenemen naar het College, maar gaf de commissie alvast te kennen dat ze een krediet beschikbaar zal moeten stel len. "Want het kost geld, hoeveel weet ik nog niet." Miscommunicatie &v„ Volgens voorzitter J. Adama van de winkeliersvereniging Hartje-Zuid zijn de palen en linten rond de 'zandbakken' het gevolg van miscommunicatie. Ambte naar J. Buijtenhuis bestreedt dat. Hij meende dat het kwam doordat twee af- De winkeliers hopen dat de gemeente deze zandbakken zo snel mogelijk bes traten, zodat er auto's kunnen worden ge parkeerd. delingen langs elkaar hadden gewerkt, omdat de ene door afwezigheid niet op de hoogte was van het verwijderen van de bomen. "Dat noemen we miscommunicatie," stelde Krol. Buijtenhuis zag het anders. Volgens hem komt het eerder omdat de ambtenaren te veel atv-dagen hebben. De winkeliers hadden ook nog proble men met het plan om een boom op het plein van de Zuidpromenade te plaat sen. Die zou de winkeliers alleen maar in de weg staan als ze activiteiten hou den. Ook hierin werd Hartje-Zuid ge steund door de commissie. Het herinrichtingsplan voor de Soester bergsestraat is verder in grote lijnen goedgekeurd. De gemeenteraad zal dat op donderdag 28 mei bekrachtigen. Op 2 juni wordt begonnen. De planning is dat aannemer Van Asch de herinrichting in november afrondt. Lukt dat niet, dan hervat hij in februari volgend jaar de werkzaamheden. De kosten bedragen ruim 1,8 muiljoen gulden. voor particulieren en bedrijven stof in de kleuren rood, oranje of groen, frame verchroomd Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Het probleem rond de 25.000 gulden die Amvest zou bijdragen aan de her inrichting van de Soesterbergsestraat, is uit de wereld. Van het geld, dat de eigenaar van de winkelpanden zal overmaken aan de winkeliersvereni ging Hartje-Zuid, wordt straatmeubi- lair aangeschaft. De gemeente en de winkeliersvereni ging hebben hiervoor een intentie verklaring ondertekend. Dat heeft wethouder Bart Krol vorige week meegedeeld. Twee weken eerder had wethouder Neks Blommers laten weten dat nog steeds geen zicht was op de toegezeg de bijdrage aan de herinrichting. De 25 mille is opgevoerd op de begro ting van de herinrichting. Die kost ruim 1,8 miljoen gulden] Na acht maanden touwtrekken mo gen banketbakker L. Yerkley en fietsenhandelaar Z.J. van Homoet hun nieuwbouwplannen aan de Van Weedestraat verwezenlijken. Het College was tegen, maar met uit zondering van GGS keurde de raadscommissie ruimtelijke orde ning de plannen wel goed. Van Homoet betrekt de ruimten van de groentezaak en het antiekwinkeltje (die eind dit jaar worden gesloten) van Van Dasselaar bij zijn rijwielhandel. De drie huidige winkels gaan (gefaseerd) tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. Ook Verkley gaat nieuw bouw plegen. Zijn nieuwe winkel zal, net als zijn oude, vrijstaand zijn. Om de plannen financieel haalbaar te maken komen boven de nieuwe zaak van Van Homoet vijf woningen, één meer dan in de huidige situatie. Boven Verkley worden twee woningen (nu één) gerealiseerd. Het College Tiet met een de parkeernorm los op de uitbrei ding van het aantal wooneenheden en stelde vast dat daaraan niet zou worden voldaan. 'Afgekeurd,' luidde het besluit van het College dat volgens wethouder Bart Krol niet op eigen houtje van de norm mag afwijken. Door de verkiezingen en de installatie van de nieuwe gemeenteraad duurde het drie maanden voordat het bouwplan in de commissie werd behandeld. Zij vindt dat de plannen van Verkley en Van Homoet wel door de beugel kunnen. 'Verrijking' Namens de Winkelkring Van Weede straat hield ook voorzitter Emile Wort- mann een warm pleidooi voor de nieuwbouwplannen. "De laatste pandjes in de Van Weedestraat zijn aan vernieu wing toe en dat moet nu stranden op een norm van twee parkeerplaatsen. Notabene wethouder Blommers heeft Verkley meegetrokken in het plan van Van Homoet. Projectontwikkelaren is het niet gelukt ambitieuze plannen op deze locatie te realiseren. De plannen van Verkley en Van Homoet zijn veel eenvoudiger en een verrijking voor de Van Weedestraat. Ze steken hun nek uit met kapitaalvernietiging. Treedt met deze heren in contact en probeer een oplossing te vinden," hield hij de com missie voor. De twee ondernemers hadden zelf al de oplossing aangedragen. Achter de fiet- senzaak komen straks twee parkeer plaatsen en samen beschikken ze over drie garageboxen achter Apotheek Soestdijk. Die worden nu gebruikt voor opslag, maar in de nieuwe situatie be schikbaar gesteld aan de bewoners. Deze vier winkelpanden aan de Van Weedestraat worden volgend jaar ge sloopt om plaats te maken voor nieuw bouw. De groentezaak en het antiekwin keltje van Van Dasselaar (midden) wor den gesloten. Van Homoet betrekt die panden bij zijn zaak. Uitvoering De start van de uitvoering begint in ja nuari. Negen maanden later is de nieu we winkel van Verkley klaar. In de tus sentijd moet de banketbakker uitwijken. Zijn winkel hoopt hij zolang elders aan de Van Weedestraat onder te brengen. Voor zijn bakkerij is hij op zoek naar een tijdelijke ruimte. "De apparatuur is zo verplaatst. Als ik eenmaal iets heb gevonden, kan ik binnen vier uur de bakkerij weer draaiende houden. Het liefst blijf ik alles zelf maken. Bij colle ga's zou ik wel een deel kunnen doen, maar ik heb acht man personeel, die moeten ook blijven eten." Van Homoet hoeft niet te verkassen. Hij blijft in zijn huidige pand zitten, terwijl de groentezaak en het antiekwinkeltje worden gesloopt en vervangen door een nieuw pand. Zodra dat gereed is (sep tember volgens de planning), neemt hij zijn intrek in het nieuwe gedeelte en kunnen de werkzaamheden op zijn hui dige perceel beginnen. Het is te hopen dat het roofdier dat het huisdieren-bestand in Overhees teistert, snel gevangen wordt. Als opa weet ik dat, vooral voor kinderen, het verlies van hun knuffeldier een traumatische ervaring is. Ik las ook dat veel mensen hun huisdie ren binnenhalen. Die werden wel ge waarschuwd dat het kan gaan stinken in huis. Lang geleden sprak ik een man die mij vertelde dat z'n geit bij hem op de slaap kamer bivakkeerde. Stomverbaasd vroeg ik: Stinkt het niet dan, op de ka mer? Hij zei: Daar moet die geit maar tegen kunnen! J.M. Schipperen Graag reageer ik nog even op het inge zonden stukje van de heer G. Mertens in de S.C. van 13 mei 1998. Dat de heer Mertens de heer Nachbar probeert te verdedigen is zijn goed recht, maar om je "tegenspeler" een scribent te noemen is niet netjes. Volgens Van Dale een prulschrijver. De heer Mertens moet het artikel van de heer Nachbar (S.C. van 29 april j.1.) toch (nog maar) eens lezen. De gehele strekking is duidelijk anti-huidige rege ring (1994-1998). Een dergelijk artikel schrijven één week voor de landelijke verkiezingen van 6 mei j.1. is propagan da maken tegen de paarse regering. Dat is toch een stemadvies geven, zij het ver kapt, of zoals de heer Mertens schrijft, "licht tendentieus". Het is uiteraard de heren Nachbar en Mertens gegund deze mening te hebben over het regeringsbeleid. Deze mening had geplaatst moeten worden als inge zonden artikel en niet op de senioren nieuwspagina. Daar is die, inmiddels halve pagina, niet voor en dat had de heer Nachbar als redactielid van Senio rennieuws moeten wéten en ook gaat de SWOS hierin niet vrijuit, of duldt de SWOS de actie van de heer Nachbar? P. de Bos De bevolking van Soest heeft in totaal 21.518 gulden en vijftig cent uit de por temonnee of potjes gehaald voor de Nederlandse Hartstichting. Het plaatse lijk comité is daar zeer blij mee. Tijdens de onlangs gehouden collecte gingen 108 vrijwilligers met een bus de straat op. NIEUW IN DE VERKOOP Nog geen foto beschikbaar Wiardi Beckmanstraat SOEST Op mooie lok. gel. hoekw. met ber ging en zeer grote tuin op ca. 400 m2 grond. Indeling: hal, toil., m.k., mod. keuk. m. inb.app., ruime woonk. Verdieping: 3 grote sl.k. en douchecel m. 2e toilet. Zolder met vaste trap en 4e sl.k. Deze wo ning verk. in red. st. van onderh. Vraagprijs ƒ369.000,- kosten koper Vraagprijs ƒ398.000,- kosten koper Vraagprijs ƒ395.000,- kosten koper Vinkenweg SOEST In 1995 geheel gerenoveerde hoekwoning met garage en gezel lig aangelegde tuin, op 243 m2 grond, bouwjr. ca. 1955. Indeling: hal, toil., m.k., k.k., woonk. m. openslaande deuren, open haard en parketvloer. Mod. open keuk. m. inb.app. Verdieping: ruime overloop, 3 sl.k., luxe badk. m. douche, wast. en 2e toil. Vaste trap naar roy. zolder m. mogelijkh. voor 4e sl.k. De gehele woning is v.v. spachtelputz en verk. in goede staat van onderh. Nieuweweg 103 SOEST Gezellig gelegen, helft v?^?- -^voonh. met grote garage en mooi uitzrA>J^>5 Koninginnelaan 40 Soest C~1 V~j Tel.: (035) 601 79 62 !ygp| Fax. (035) 602 60 61 UDNiM lolemet: HnP://WWW KHNNL De college-partijen WD, CDA en PvdA en de christelijke combinatie RPF/GPY/SGP zijn bereid de ho- reca-bestemming van het terrein van Darthuizen te wijzigen. Het res taurant aan de Prins Hendriklaan zal plaatsmaken voor twaalf tot vijf tien dure vrije en dubbele wonin gen. Nadat het College met het ontwerp plan instemde, is ook in de commissie ruimtelijke ordening het licht op groen gezet voor BBA. Volgens de tegenstanders (GGS, GL/ PS en D66) is in Soest geen behoefte aan dure woningen. In de commissie werd door de fracties telkens gesproken over een bedrag van half miljoen. In werkelijkheid zullen de prijzen vermoe delijk de helft hoger uitvallen. D66-frac- tieassistent Herman Posthuma vreest dat de huizen worden gekocht door mensen van buiten Soest, zodat de woningzoe kende inwoner van Soest weer buiten de boot valt. Hij vroeg zich af of er niet meer behoefte is aan een verzorgings huis. GGS, GL/PS en D66 stemden tegen, mede omdat in het plan geen. goedkopere woningen zijn opgenomen. Een dergelijke prijsdifferentiatie is nor maal gesproken wél een voorwaarde bij een woningbouwplan. BBA compen seert dit door aan de Nieuwstraat hui zen van een lager prijsniveau te bouwen. Nel Koster (GL/PS) plaatste daar eni ge twijfels bij. Kennelijk was ze niet op de hoogte dat inmiddels dertien van de veertien sociale koopwoningen zijn ver kocht. Het hoogste punt wordt bereikt op dinsdag 16 juni. Op die dag houdt BBA 's avonds een informatiebijeen komst voor omwonenden van Darthui zen over het bouwplan aan de Prins Hendriklaan. BBA had aanvankelijk een ander ont- werp-plan met woontorentjes ingediend. Dat werd vanwege de hoogte afgekeurd door het gemeentebestuur dat nu, in meerderheid, tevreden is. Jan Smeeing (CDA) vindt dat de dure woningen juist beter in de sfeer van de wijk passen dan de woontorentjes. Nog dit jaar zal een begin worden ge maakt met de verkoop van de wonin gen. De oplevering is, volgens J. Bode- wes van BBA, te verwachten in 2000 of op z'n vroegst eind 1999. Fysio-praktijk De bouw van de woningen betekent dat de praktijkruimte van Fysiotherapie Vial Tolboom en Van Rheenen moet plaats maken. Het gaat om het gebouw dat vroeger dienst deed als dependance van de christelijke mavo en waar huisarts Borst en later ook R. von Bartheld hun praktijk hielden. De fysiotherapeuten willen hun praktijk, met het oog op hun patiënten en colle ga's, in Soestdijk voortzetten. Ze heb ben nu een huurovereenkomst die in 2000 afloopt. Met BBA hebben ze al min of meer overeenstemming over de aankoop van een van de nieuwe wonin gen, waarbij ze dan hun praktijkruimte zouden kunnen realiseren. Namens de drie vroeg mevrouw Vial om de mede werking van de gemeente die daarvoor een vergunning moet afgeven. De ge meente wil dat op voorhand niet toezeg gen en stelde dat dit in eerste instantie een zaak is tussen BBA en de fysiothe rapeuten. De welstandscommissie gaf een ne gatief advies, maar het College en nu ook de commissie ruimtelijke ordening geven Mariënburg toe stemming voor de bouw van een 'huiskamer'. Ook mag een gang worden gebouwd, waardoor de be woners van het verzorgingshuis ge makkelijker in de nieuwe ruimte kunnen komen. De huiskamer is vooral bestemd voor mensen die extra zorg krijgen. In groepsverband worden met hen dagpro gramma's gedaan. Het belang van deze ouderenzorg gaf voor de meeste fracties wellicht de door slag, waardoor ze het - over het alge meen 'heilige' - advies van de welstands commissie naast zich neerlegden. De WD, het CDA, GGS, de PvdA, GL/ PS en D66 waren het er snel over eehs. Slechts RPF/GPV/SGP stemde tegen, omdat hij vindt dat de huidige doorkijk behouden moet blijven. Meilof is op zich niet tegen de huiskamer, maar meent dat het bouwplan anders moet worden ingevuld. Om de nieuwbouw mogelijk te maken, moet de gemeente een artikel 19-proce- dure starten, omdat de huiskamer en de gang volgens het bestemmingsplan niet zijn toegestaan. De gemeente wil dit de procedure zo snel mogelijk in gang zet ten en afronden, omdat Mariënburg dit jaar nog subsidie van de provincie kan krijgen voor de verwezenlijking van het bouwplan. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar l BMPcrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5