VAKANTIEBEZORGERS w zigingen in openbaar vervoer ikelvanptttele^ Laatste stoptrein in Soestduinen 7 ACTUEEL r rimafoon N ZïA MBVftl. i EXTRA BELONING! enpert Kruiswerk wijdt wijkgebouw in met 'open huis' Wim van lloorn Soester moet toch cel in Gevraagd .VAKANTIEBEZORGERS, EXTRA BELONING! Werk aan de weg in Soest WOENSDAG 20 MEI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 Na 23 mei komt halte niet meer in dienstregeling NS voor ^KSTRAAT9biXARÏr I. nr. (035) 542 98 00 Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service l0Vitia/ï rgruH' vroom. Alcoholcontrole: acht bekeuringen in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Het geluid is minder bescheiden BANG OLUFSEN CENTER SCHOEMAKER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Heropening op zaterdag 6 juni BOUWBEDRIJF SOEST NV0B KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Lichte straf voor kleine hennepkweker Tas gestolen met geld en apparatuur Veroordeelde voert taakstraf niet uit in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 'Volgende station, Soestduinen.' Zaterdag zal een van de machinis ten van de Nederlandse Spoorwe gen (NS) voor de laatste keer de oudste halte van Soest aankondi gen. Na zaterdagavond razen de stoptreinen tussen Amersfoort en Utrecht (en v,v.) de dorpskern voor- bij. Dat is het gevolg van het besluit van de [om het station Soestduinen uit de ïgeling te schrappen. Vanwege aantal reizigers bestond het idee £ger, na 23 mei is het definitief ^_»j- :Het stationsgebouw was allang niet m^in gebruik van de NS. Wie de laat- ;nnia wel eens instapte 'op Soest- fo' wist dat hij even z'n hand moest _^iken naar de conducteur, zodat die in de trein even langskwam om een gandgeschreven ticket uit te schrijven. Sinds vorig jaar is het projectmanage- ^Hmsbureau Object (voor informatie- 'en van de laatste stoptreinen in Soest duinen. en communicatietechnologie) in het sta tige pand aan de De Beaufortlaan ge vestigd. Mensen die zijn aangewezen op het openbaar vervoer kunnen tussen het station en het Centraal Station in Amersfoort (en v.v.) wel met de Trein taxi reizen. Het kaartje wat ze daarvoor moeten aanschaffen, is aanzienlijk duur der dan het 'oude' treinkaartje. Een andere compensatie voor het ver lies van de treinhalte is dat buslijn 74 vanaf zondag 24 mei ook 's avonds en op zon- en feestdagen ieder uur tussen Soest-Zuid en Soesterberg (en v.v.) gaan rijden. Deze bushaltes zijn gesitueerd bij restaurant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat. De busjes van lijn 74 rijden ook tussen Soesterberg en het busstation in Amersfoort. Wie nog een keer in Soe$tduinen de trein wil pakken, moet snel zijn. Complete verzorging van: Koude en warme buffetten Salades/borrelhapjes Zakenlunches Broodjes/stokbroodjes enz. Warme maa'"'den ThmmW Hollandse stamppotten Voor bedrijven en particulieren High Tea's Laandwarsstraat 15,3743 BS Baarn 035 - 5414013 Uw eigen Ideeën worden verwerkt In smaakvolle gerechten mm "dot Spreekt vanzeff horen we graag. vensband groeit automa 5 contact, een persoon -CO"t,nu terugkoppc ™r> _°°ptraiect en onze is wij de zaken oppakken. is dan ook ons handels fit appartement met zon- i De moderne keuken, houten sier- andafwerking geven dit apparte- slaapkamers zijn verbouwd tot iaapkamer met deur naar balkon 9m*ndnW[6 keuken' "jeuken.' ruimte',oileten tel •Ie beglazing. Puike staat van on- (staand woonhuis met "ng. Gebouwd omstreeks 1920 straatje vlakbij het centrum Aan, doucheruimte met toilet leping ingericht als kamer met' ondoppervlak 105 m2. "9 met c.v.-gas en ie978lTn,Tn*9rentend Totaal grondoppervlak ikamo' 6n doucteruimte.1e en over|oop. 2e ver- streeks™'6 karner' voorzien .treeks januari 1999. 'Otspr. garage) van zijtuin. Uitstekende 'ligging. Totale grond- ixp ,mede °oor de uit- euken en eigentijdse vann ard en sch*Jifpui naar apparatuur, toilet en hal. !'®n over'oop. 2e verd.: aakkapel en bergruimte. ï]Pp zondag 24 mei wijzigen de ienstregelingen van de trein en bussen. Voor de gebruikers van het openbaar vervoer staat hieronder wat er gaat veranderen. De treinen De treinen bedienen het station Soest duinen niet langer; Via station Amersfoort kan met de treintaxi gereisd worden van en naar Soestduinen en Soesterberg. De treinen tussen Utrecht en Baarn gaan 's avonds en op zon- en feestdagen steeds ieder half uur rijden. De treinen zullen vier minuten eerder uit Utrecht vertrekken: zes minuten over het hele en halve uur. De tijden in Soest wijzigen slechts een enkele minuut. Met de ruimere rijtijd tussen Utrecht en Soest moeten de vertragingen vermin deren. De overstap tussen de treinen Utrecht- Baarn en de treinen Baarn-Hilversum/ Amsterdam wordt vijf minuten langer. Daarmee wordt de kans op het missen van de overstap verminderd. Lijn 70 (Hihersum-Soest-Amersioort) In de avonduren en op zondag rijdt lijn 70 voortaan elk half uur het traject tus sen Amersfoort, Soest Zuid, Soestdijk Noord. De huidige route overdag wordt nu ook 's avonds gereden. Lijn 72 rijdt namelijk 's avonds en op zondag groten deels de avondroute van lijn 70. 's Avonds en op zondag komt lijn 70 ca. 25 minuten later aan in Hilversum (.57) en vertrekt ca. 5 minuten later uit Hil versum. 's Avonds en op zondagen rijden de trei nen en buslijn 70 Soest-Amersfoort ie der halfuur. Met ingang van 24 mei gaan de treinen Utrecht-Baarn 's avonds en op zon- en feestdagen steeds ieder halfuur rijden. Buslijn 70 gaat daarop ook ieder half uur tussen Soestdijk Noord en Amers foort aansluiten. Buslijn 72 rijdt 's avonds en op zon- en feestdagen ieder uur tussen Soestdijk Noord en Soest Zuid NS via de Dalweg, Veenbesstraat, Varenstraat en Konings weg in plaats van de Beukenlaan en Nieuweweg. Buslijn 74 rijdt ieder uur tussen Soest Zuid NS en Soesterberg via Soestduinen en vervolgens ook tussen Soesterberg en Amersfoort station. Met dat laatste ontstaat tussen Soester berg en Amersfoort een halfuurdienst in plaats van de huidige uurdienst van bus lijn 56. Rond het halve uur geven de bussen 70, 72 en 74 bij station Soest Zuid NS onderling aansluiting en op de treinen van en naar Utrecht. Rond het hele uur geeft buslijn 70 aan sluiting op de trein. Op het overstappunt Soestdijk Noord sluit rond kwart voor het hele uur bus lijn 72 aan op buslijn 70 richting Hilver sum. Rond kwart over het hele uur kan van uit de richting Hilversum overgestapt worden op buslijn 72. Rond kwart over het hele uur geeft buslijn 56 in Soester berg uit de richting Zeist aansluiting op buslijn 74 naar Soesterduinen en Soest. Rond kwart voor het hele uur geeft bus lijn 74 in Soesterberg uit de richting Soestduinen en Soest aansluiting op buslijn 56 naar Zeist. Lijn 71 (Soest Zuid, Soestdijk Noord) De zomerdienstregeling voor lijn 71 op maandag t/m zaterdag vervalt vanaf 24 mei. Dit betekent dat de dienstregeling voor deze dagen, behalve op zondag, de hele dag gereden wordt. Deze wijziging wordt als een experiment uitgevoerd en wordt bij voldoende belangstelling in 2000 definitief. Lijn 72 (Soestdijk Noord, Amersfoort) Lijn 72 wijzigt overdag niet. 's Avonds en op zondag gaat lijn 72 grotendeels de huidige avondroute en zondagroute van lijn 70 rijden. Dan rijdt lijn 72 via Van Weedestraat, Dalweg, Veenbesstraat, Varenstraat, Koningsweg, Soest Zuid NS. Lijn 73 (Eemnes, Baarn, Soest Zuid) De NS heeft de treintijden bij Baarn NS gewijzigd. Lijn 73 blijft ook bij Baarn NS aansluiting geven op de vertrekken de en aankomende treinen. Voor de richting van lijn 73 naar Soest heeft dit geen consequenties voor de vertrektij den. De vertrektijden van lijn 73 richting Eemnes wijzigen wel met ca. 5 minuten waardoor de bus ook 5 minuten later in Eemnes aankomt. In de ochtendspits vanaf Eemnes richting Soest is de dienstregeling ook aangepast. Hierdoor wordt vanuit Eemnes een meer gelijk matige dienstregeling geboden. In Soest rijdt lijn 73 na 24 mei een an dere route. De bus rijdt niet meer via de Hellingweg en Julianalaan maar via de Beetzlaan en Waldeck Pyrmontlaan. Hierdoor vervallen de haltes Helling- weg, Julianaplein en Waldeck Pyrmont laan. Nieuwe haltes voor lijn 73 zijn Schrikslaan, Beetzlaan, Chalonhof, Julianalaan en op de Waldeck Pyrmont laan. Lijn 74 (Soestdijk Noord, Soest Zuid, Soester berg, Amersfoort) In de avonduren en op zondag rijdt lijn 74 met een achtpersoonsbusje het tra ject tussen Soest Zuid NS, Soestduinen, Soesterberg, Amersfoort NS v.v. Hier door worden tussen Soesterberg en Amersfoort NS de reismogelijkheden uitgebreid samen met lijn 56. Lijn 74 geeft bij Soest Zuid NS aansluiting op de lijnen 70 en 72 richting Soestdijk Noord. In Soesterberg wordt aansluiting gege ven op lijn 56 van en naar Zeist Bussta tion. Deze wijziging wordt als een expe riment uitgevoerd en wordt bij voldoen de belangstelling in 2000 definitief. In het kader van de landelijke actie dag heeft de politie vrijdag van vijf uur 's middags tot elf uur 's avonds een grootscheepse alcoholcontrole gehouden. Op zes locaties, waaron der de Koningsweg en de Van Weer den Poelmanweg, in het district Eemland Noord werden automobilis ten aangehouden. In totaal zetten 320 bestuurders het blaaspijpje aan hun lippen. Tien van hen moesten vervolgens een ademanalyse onder gaan, waaruit bleek dat acht mensen boven het toegestane alcoholpromil lage zaten. Zij kregen een proces-ver baal. Een woordvoerder van de po litie verklaarde dat de afdeling ver keer is geschrokken van het hoge aantal overtreders. De BeoSound Century kunt u overal neerzetten of ophangen. U krijgt altijd een kamerbreed geluid. Verrassend, van een systeem dat er zo bescheiden uitziet. En dat ook nog zo compleet is: CD-speler, cassetterecorder, FM-radio en actieve luidsprekers. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN Hef wijkgebouw van de Stichfing Kruiswerk, op de hoek van de Nieu weweg en de Smitsweg, heeft in de afgelopen maanden een complete renovatie ondergaan. Het pand is met veel "zorg" ingericht en wordt op zaterdag 6 juni feestelijk hero pend. Dat gebeurt door burgemeester J. de Widt, om 14.00 uur, tijdens het open huis dat van 11.00 tot 15.00 uur duurt en onderdak biedt aan veel activiteiten. Speciaal voor de kinderen is er een "knuffelbeesten- consultatiebureau" en er komt ook een clown, Rico, die van ballonnen dierenfiguren maakt en een kindervoorstelling geeft (aanvang 12.15 uur). Verder is er een zorg-grabbelton. De wijkverpleegkundige vertelt de be zoekers alles over verpleging en verzor ging thuis. Men kan ook een kijkje ne men in de thuiszorgwinkel en de diëtist peilt de kennis over vet in de voeding. Er wordt ook goed voor de inwendige mens gezorgd: als voorproefje op de maaltijden-aan-huis-service worden er pannenkoekjes en andere kleine ge rechtjes geserveerd. Uiteraard is er ook koffie of thee. De Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht rekent op veel belangstelling. Een bezoek aan het "open huis" is ze ker de moeite waard, om te zien waar voor men bij de organisaties in het ver nieuwde wijkgebouw - servicepunt van de Thuiszorgwinkel - allemaal terecht kan. lid tiVOS lid eouwgarailt' MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSEL bv LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens "Ik rookte zelf veel wiet en dat kost veel geld. Dus leek het me wel een goed idee". Vorig week legde een 27-jarige Soester aan de Utrechtse politierechter uit waarom hij thuis een hennepkwekerij was begonnen. Hij werd daarvoor veroordeeld tot veer tig uur taakstraf en twee weken voor waardelijke celstraf. Hij had zestig uur taakstraf en een maand voorwaardelij ke celstraf tegen zich horen eisen. In februari vorig jaar ging de politie een kijkje nemen in de woning van de Soes ter, na klachten van omwonenden over een vreemde stank. Daar trof zij hon derddertig hennepplanten aan. Naar ei gen zeggen was de verdachte net drie maanden bezig met de teelt. Zijn advocate wees er op dat de gevon den hoeveelheid niet groot is, vergele ken bij de meeste thuiskwekerijen. Bo vendien, zo stelde zij, was de Soester ook niet bepaald professioneel bezig geweest. Hij gaf de plantjes zelf water met een gietertje. De rechter was het met haar eens dat de kwekerij niet erg grootschalig was, maar wees er ook op dat de man zelff had verklaard dat hij de softdrugs, die hij niet zelf opmaakte, had willen verko pen. Bij haar straf hield zij verder rekening met het feit dat de man nog niet eerder was veroordeeld. In een winkel aan de Koninginnelaan is vrijdag de tas van een 26-jarige vrouw gestolen. Zij raakte daardoor tevens haar GSM-telefoon, fototoestel, zonne bril en portemonnee kwijt. Omdat hij zijn taakstraf van hon derd uur niet had vervuld, moest een 38-jarige Soester maandag voor de Utrechtse politierechter verschij nen. Die besloot dat de man, in plaats van dienstverlening, nu voor 48 dagen naar de gevangenis moet. Op 10 september 1996 duwde de man, die niet op de zitting aanwezig was, een kennis met diens gezicht in een glas. Er waren 21 hechtingen nodig om de won den van het slachtoffer te helen. De Soester werd daarvoor in mei vorig jaar veroordeeld tot drie maanden celstraf, waarvan een maand voorwaardelijk. De rechter zette het onvoorwaardelijk deel van de celstraf om in honderd uur dienstverlening, omdat de man niet eer der was veroordeeld. De reclassering had in overleg met hem werk uitge zocht. Afgesproken werd dat hij van 15 sep tember tot 1 oktober vorig jaar arbeid zou verrichten. Maar na twee dagen had de Soester zich ziek gemeld. Op een volgende oproep voor een afspraak had hij niet gereageerd. Daarop stuurde de reclassering zijn dossier terug naar het openbaar ministerie. Volgens de officier van justitie had de man in totaal twintig uur gewerkt. Hij vroeg de rechter om de overige tachtig uur om te zetten in gevangenisstraf. De rechter ging daarmee akkoord. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland in juli. Tus sen de'Chalonhof en de Verlengde Tal- malaan wordt een fietspad aangelegd. Deze werkzaamheden zijn gepland tot eind mei. Op de Industrieweg tussen het Wete ringpad en de Kostverlorenweg wordt de bestrating opnieuw aangebracht. Doorgaand verkeer is niet mogelijk. De afronding van de werkzaamheden is eind mei gepland. Op de Nieuwegracht tussen de Ko ningsweg en de Zuidergracht wordt de klinkerweg vervangen door een asfalt weg. Doorgaand verkeer is niet moge lijk. De werkzaamheden zullen half juni gereed zijn. Op de Burgemeester Grothestraat tussen de Dr. Rupertlaan en het Nieu- werhoekplein worden in het fietspad dikke rode tegels aangebracht en in het voetpad grijze tegels. Deze werkzaam heden zullen ongeveer tot half juni gaan duren. De spoorwegovergang in de Palzer- weg (spoorlijn Amersfoort-Den Dolder) is in de nacht van zaterdag 23 op zon dag 24 mei tussen 23.00 en 7.00 uur gesloten voor alle verkeer, i.v.m. onder houdswerkzaamheden (1 nacht per spoor). De genoemde tijden zijn streef- tijden, door onvoorziene omstandighe den kan hiervan worden afgeweken als de werkzaamheden korter of langer du ren. De spoorwegovergang in het Heezer- spoor OZ (spoorlijn Amersfoort-Den Dolder) is in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 mei tussen 23.00 en 7.00 uur gesloten voor alle verkeer, i.v.m. onderhoudswerkzaamheden (1 nacht per spoor). De genoemde tijden zijn streeftijden, door onvoorziene omstan digheden kan hiervan worden afgewe ken als de werkzaamheden korter of langer duren. Bezorgd over uw pen- eigen VUT-voorziening. Een sioen? Denk dan eens na over koopsom is extra aantrekke- een koopsom van Interpolis, lijk omdat u de storting Die levert straks een mooi fiscaal mag aftrekken. Dat kapitaal op, goed voor een kan wel 6o procent schelen! welkome periodieke uitke- Uw Rabobank infor- ring gedurende een reeks meert u graag over het hoge van jaren. Zo vult u uw pen- rendement en de vele voor- sioentekort op een slimme delen van een koopsom van manier aan. Of creëert u uw Interpolis. Vraag gerust om een persoonlijke offerte. U krijgt er nog een toepasselijk presentje bij óók. De koopsommen van Interpolis. Gemakkelijk ge regeld bij de Rabobank. \tvterpolis Bij Interpolis denk je aan Mensen Rabobank Soest-Baarn, Kerkplein 9, Soest

Soester Courant | 1998 | | pagina 7